Ruilverkaveling ,,de Stelle" erdoor, 58% van betrokkenen stemde voor Zomer aanbiedingen f BRUBER's Modehuis vdiiclcfhdjclcfli Ouddorpse Reddingsbrigade iioudt liet hoofd boven water Voor aardappei- schrapmachines V. d. GROEF - DIRKSLAND Schooizwemwed- strijden in Dirksiand Programma vrij- zwemmen tijdens de grote vakantie 1977 Uw huis verkopen TAiVIBOER Heffing milieubelasting Medische diensten Eerste uitgave Flakkeese Almanak verschenen TV DEFECT? voor snelle reparatie I 01877 -1236 I Van het Rode Kruis Dierenbescherming Voor aardappel- schrapmachines V. d. GEOEF - DIRKSLAND PREDIKBEURTEN ZEELAND Uw huis vericopen TAIVIBOER IVIolenrestauratie wordt zichtbaar DAiVIESJAPONNEN v.a. 49,75 ROKKEN v.a19,95 BLOUSES v.a. f 29,95 HERENKOSTUUIVIS 20% KORTING Diverse aanbiedingen in kinderiileding PRACHTOVERHEIVIDEN 16,95en ƒ25,- 't Is weer voordelig kopen bij DIRKSLAND Ziekenhuis bestuur nam afscheid van ds. van Hensbergen Sigarenzaak blijft Aanbeveling nieuwe dijkgraaf Waterschap Flakkee' IVliljoenste Kadett aan winnaar uitgereikt Bladz. 2 „E I L A N D E N - N I E U W S" Vrijdag 24 juni 1977. Nadat de Reddingsbrigade te Oud- dorp j.l. dinsdavond een alg. ledenver gadering heeft gehouden heeft het be stuur een verklaring wereldkundig ge maakt waarin wordt gezegd dat de brigade, ondanks de zware financiële omstandigheden waarin zij verkeert, zal trachten de doelstelling van de bri gade waar te maken. Die benarde fi nanciële omstandigheden zijn het ge volg van de weigering van de gemeen teraad de brigade een eenmalige extra subsidie toe te kennen. De doelstelling van de brigade wordt aldus verklaard: „het redden van drenkelingen te bevorderen, het verlenen van hulp aan drenkelingen te water, het opleiden van zwemmers tot redders door hen be kwaamheid bij te brengen tot het red den van drenkelingen, het houden van lezingen, demonstraties en het geven van cursussen, voorts door het uitrei ken van getuigschriften en insignes of beloningen aan hen die aan nader te omschrijven eisen hebben voldaan". De verklaring zegt dat de leden alles in het werk zullen zetten deze doelstel ling waar te maken en zij zullen geen financiële hindernis uit de weg gaan om voor de veiligheid van baders en zwemmers in te staan. Getracht wordt dit onder leiding van een deskundig-ge diplomeerde strandwacht (zijn ontslag werd inmiddels ingetrokken) te berei ken, vanaf het strand met looppatrouil- lies en met een vlet bij gevaarlijke plaatsen te water. Naast deze preven tieve bewaking is er de beschikliing over een snelle speedboat aan de vloed lijn. Nu het de brigade aan de nodige mid delen ontbreekt ziet ze zich genood zaakt de benodigde financiën zelf bij een te brengen d.m.v. acties uit de re creanten in Ouddorp en omgeving. Het bestuur en leden stellen zich ga rant voor de doelmatige besteding van evt. giften. Zij vertrouwen op ve ler financiële steun, het kan gestort worden op giro 253749 t.n.v. de O.R.B. te Ouddorp. Men kan ook donateur worden en zich opgeven via dhr. J. Flo- hil Wzn., Molentienden 69 Ouddorp. Afgelopen woensdag kwamen de 4e, 5e en 6e klasse van de lagere scholen uit Dirksiand, Melissant en Herkingen bijeen in het zwembad in Dirksiand om uit te maken welke school de snel ste en slimste zwemmers bezit. De deelnemers puilden letterlijk en figuurlijk het zwembad uit, binnen kon je je amper bewegen en buiten struikelde je over de spelende kinde ren. Het gebouw daverde en het was een kabaal van jewelste, maar boven al was het gezellig. Het programma begon om 9.00 uur met de serie's 25 mtr. vrije slag. Van elke klas moest iedere leerling 25 mtr. zwemmen. Per klas werden de 10 snelste tijden uitgezocht en opge teld, daarna weer gedeeld door 10 zo dat er een gemiddelde tijd ontstond, die meetelde voor het totaalklassement. Heren onderwijzers, die normaal hun kennis overbrengen op hun leerlin gen, brachten deze vandaag in de prak tijk door zitting te nemen in de jury en tijden op te tellen, te delen, weer op te tellen bij andere tijden enz. ,Het begrip vrije slag betekent in zwemsportkringen gewoonlijk borst- crawl. In dit geval was het letterlijk vrije slag. Enkelen, die nog geen diploma hebben zwommen zelfs met kurken om de 25 mtr. snel uit. Om 10.30 uur begon het tweede ge deelte. Nu was het m.eer toegespitst op behendigheid dan op het snelzwemmen. De 4e klassers kregen per klas een autoband en een klos touw. Met behulp van deze attributen moest de hele klas zo snel mogelijk aan de overkant zien te komen. Op zich niet zo moeilijk, maar als je touw nou in de knoop raakt? Of als je vergeten bent om af te spreken wie er beginnen moet? Of wie de band terug trekt? Maar uiteindelijk is iedereen toch aan de overkant terecht gekomen. De 5e klassers kregen een ballon en een wasknijper, en moesten om de beurt naar de overkant, de ballonnen opblazen, dichtknepen en ophangen. Ook niet moeilijk, maar hebt U al eens een nieuwe ballon opgeblazen? Zij wel. De 6e klassers kregen een stiikje karton met daarop een letter in hun handen gedrukt, moesten daarmee naar de overkant en die letters in een num- merieke volgorde ophangen. Er ontstond een vreemd mengelmoes je van letters, want tussendoor had den de spelletjesmakers wat letters weggelaten. Maar als je goed keek en even nadacht ontstond de zin: Zwem men, een gezellige ontspanning. Na het konstateren van dit gegeven was het programma afgelopen. De heer Kol- bach, voorzitter van de Stichting zwembad Dirksiand, bedankte het zwembadpersoneel, de heren onderwij zers, de heer de Man, voorzitter van Z.C. De Gooye, die zijn vrije morgen nuttig besteedde, de heren Knops, Bak ker en Koppenaal en de A.B.N, te Mid- delhamis, die de prijzen beschikbaar stelde, en ging over tot het uitreiken van de prijzen, en wel de Ie pr. Wil- helminaschool uit Dirksiand, de 2e pr. Chr. School uit Melissant, 3e pr. Prins Johan Friso-school uit Herkingen, 4e pr. Prins Mauritsschool uit Dirksiand en de 5e pr. Prins Willem Alexander- school uit Melissant. INSTRUCTIEBAD MIDDELHARNIS Maandag 9.30 11.30 alle leeftijden 14.00 1.30 alle leeftijden 20.30 22.00 vanaf 16 jaar. Dinsdag 9.30 11.30 alle leeftijden 14,00 16.30 alle leeftijden 19.30 21.00 v.a. 16 jaar Woensdag 9.30 11.30 aUe leeftijden 14.00 16.30 alle leeftijden Donderdag 9.30 11.30 alle leeftijden 14.00 16.30 alle leeftijden 19.30 21.00 v.a. 16 jaar Vrijdag 9.30 11.30 alle leeftijden 14.00 16.30 alle leeftijden 16.30 17.30 v.a. 30 jaar Toegang 1,00 t.m. 15 jaar. 2,00 v.a. 16 jaar. MIDDELHARNIS: INGEZONDEN: Geachte redactie. Hierbij wü ik U het verzoek doen het volgende onder de aandacht van Uw le zers te brengen. Het betreft de vreem.de gang van za ken omtrent de heffing van de z.g. mi lieubelasting. Ten eerste is er op dit Eüand geen enkele instantie die zich maar iets aan trekt van de diverse vormen van milieu vervuiling, zoals gierluchtjes in de be woonde straten en het storten van puia- hopen door z.g. weekendbewoners. Dus nuchter bekeken heeft er dan ook geen enkele instantie het recht belasting te heffen op iets wat niet bestaat. En wat de zuivering van het water betreft, bij de rekening van de water leiding is toch een bedrag voor de zuive ring inbegrepen. Zodat een extra be drag dan toch zeker bij deze maatschap pij moest behoren. Het ergste is dan nog de grove wille- ketrr bij het opleggen van de aanslagen. Vóór dat men aanslagen gaat opleggen behoort m.en toch zeker eerst de samen stelling van de gezinnen moeten weten en dat kan door het toezenden van in- formatiekaarten, zoals ook voor de hon denbelasting gebeurt. Maar iedereen, inclusief alle bejaar den, die in de bejaardenhuisjes wonen, krijgen dezelfde aanslag. Wie niet „piept" betaalt dan tweederde teveel. Wie wel piept krijgt dan wel wat terug. Een echtpaar betaalt dan een derde te veel, masir als men dan naar het water schap gaat krij gt men dat gedeelte terug. Wat op zich een volkomen grove wille keur is, want velen, die om wat voor re den dan ook, daar geen weet van heb ben, betalen dus te veel. En hoe worden deze teveelbetaUngen verantwoord? Zelf heb ik het Ministerie van Financiën gevraagd de inning van deze belasting over te nemen. Daar heeft men wel ver stand van de manier waarop aanslagen moeten worden opgelegd. Ik hoop dat door de publicatie van dit stukje vele bewoners van Flakkee zich gaan realiseren, hoe vreemd het water schap deze aanslagen oplegt. Met dank voor de aandacht verblijf ik, Hoogachtend, H. Verkruissen. Van zaterdag 25 tot maandag 27 juni ARTSEN Middelhamis - Sommelsdyk: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Dogterom, tel. 2121. Dokte Dogterom is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksiand - Herkingen - Melissant: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter K. J. Huisman, tel. 01877 - 1412. Stellendam - Goedereede: Van zaterdagmiddag 12.00 u. tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dok ter van Rijswijk, tel. 01879 - 1207. Nieuwe Tonga - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 17.00 u. tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Westra, tel. 01874 - 1259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: Van zaterdagmorgen 12.00 u. tot maan dagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter Maas, tel. 01871 - 1269. APOTHEEK „MENHEERSE" Openingstijden apotheek Menheerse J. Slager apotheker werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overige uren vla tel. of dlenstkastje. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen tand arts Overbeeke, tel. 01877 - 1457, (van 11 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN Dienst heeft dhr. Minderhoud, telef. 01870 - 2897. WIJKVEBPLEEGSTERS Ouddorp - Goedereede - Stellendam: Dienst heeft Zr. Pais, tel. 01878 - 1321. Dirksiand - Herkingen - Melissant: Van vrijdagavond 6.00 uwc tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst Zr. Stolk, tel. 01877 - 1770, b.g.g. 1767., Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst Zr. v. Wijk, tel. 01874 - 1289, 01877 - 1707. Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Ooltgensplaat - Wit-Gele Kruis: Dienst heeft Zr. Vrij, tel. 01871 - 534, Bij Beekhuis Ariese te Middelhamis is als historisch feit! de eerste uit gave van de Flakkeese Almanak ver schenen. Voor een bedrag van 9,75 ligt vanaf vanmiddag in de boekhandel, een aantrekkelijk boekwerkje boorde vol informatie over aUes wat op Goeree- Overflakkee betrekking heeft. Dhr. A. J. Kruider te Sommelsdijk heeft, in zijn kwaUteit van lid van de Kamer van Koophandel, de Almanak van een waarderend voorwoord voor zien. Daarin signaleert dhr. Kruider dat het een goede zaak is dat namen en adressen van organisaties en verenigin gen een zo breed mogelijke bekendheid genieten; „die bekendheid kan een sti mulans zijn voor verdere groei", signa leert dhr. Kruider. Voor een deel wordt de Almanak daar dan ook mee gevuld. Er zijn legio verenigingen en Stichtingen op het eiland en wie even aan het tellen slaat telt er alleen in een dorp als Ouddorp al bijna vijftig. De Almanak pretendeert overigens niet anders dan een moment opname te zijn (de uitgever vindt dat zelf ook van zijn product) omdat er nog al eens mutaties optreden. Achter in de Almanak bevindt zich dan ook een lijst waarop correcties kunnen worden ver meld die in een volgende uitgave zullen worden aangebracht. Elk dorp wordt grondig doorgeheht, met vermelding van o.m. de aanwezige kerken, scholen, openbare diensten, or ganisaties, verenigingen(in Middelhar- nis zo'n 75) en tenslotte de bezienswaar digheden. Van elk dorp is ook een plat tegrond opgenomen. Afzonderlijk zijn de streekverenigingen en de te houden streekevenementen opgenomen. Een interessante toegift is een brok geïllustreerde historie van de eilanden Goede Reede en Over de Vlakee, ge schreven door dhr. J. A. Bestman. In die geschiedschrijving voert dhr. Bestman de lezer terug naar de tijd dat in onze contreien de rendieren en mammoets vrijelijk rondliepen in een natuur zo zegt hij die veel overeenkomst moet hebben gehad met die van de poolstre- ken van tegenwoordig. Van elk dorp wordt de geschiedenis beknopt beschre ven, compleet met hier en daar een fotocopy van oude privilegiën en por tretten van Graven en gravinnen uit die periode. Tenslotte bevat de Almanak ook nog een lijst met Flakkeese woorden, dit maal die woorden die beginnen met een a. In volgende afleveringen zullen suc cessievelijk de andere letters van het alfabet aan de beurt komen. PRIJZEN VOOR DE FLAKKEESE RUITERS Op 4 juni j.l. reden de Flakkeese Rui ters uit Achthuizen weer een kringcon cours mee en ditmaal te Klundert, op het terrein „de Groenstrook". In de af- delingsdressuur streden 5 clubs om do hoogste eer en werd het viertal van de Flakkeese Ruiters tweede. Oor Wamaer slaagde met Dounty voor zijn B2 proef, wat goed was voor een derde prijs. In de klasse LI behaalde Marlies Breure met Kentucky een vierde prijs, 's Middags werd er klavertje drie gere den en de drie schimmels van de Acht- huizense club werden in dit onderdeel vierde geplaatst. In het sportnummer, ditmaal een behendigheidsproef voor ponyruiters ging Jan Mourik met zijn pony Golisa erg snel rond en behaalde op slechts een seconde achterstand een hele goede tweede plaats. De dag werd besloten met het rijden van de parade en hierop aansluitend de prijsuitreiking. Ook de Flakkeese Ruiters zullen op 6 augustus weer een concours organise ren in de omgeving van Achthuizen, waar ongeveer honderd ruiters uit West-Brabant en Tholen aandeel zullen nemen en waar ook de Flalckeese Rui ters weer hun beste beentje voor zullen zetten. NIEUWE TONGE De door de afd. Nieuwe Tonge van het Ned. Rode Kruis gehouden collecte heeft 3344,95 opgebracht, een op brengst die 500,hoger is dan vorig jaar. Daarvoor, maar ook voor de ge geven 219 flessen bloed op dedonor- avond hartelijk dank. Ook het aantal donors is t.o.v. vorig jaar belangrijk gro ter geweest. Goed tehuis gezocht voor 2 poesjes van 6 7 weken, grijs miet wit en zwar te sokjes. Deze poesjes zijn door een automo bilist afgezet in het natuurreservaat bij Dirksiand en verblijven momenteel bij Mevr. Elvé, Ring 117, Dirksiand, tel. 01877 - 1262. Verder worden vermist: een grijs ka tertje met 4 witte voetjes van 2V2 jaar oud. Inl. fam. Hempenius, Voorstraat 9 te Middelharnis, tel. 01870 - 2023. Eveneens vermist een grijze gecas treerde kater van 2 jaar oud van fam. V. d. Velde, Zandpad 30, Middelhamis, tel. 01870 - 2014. Vreugde en opluchting was er gister avond bij de voorbereiders van de ruil verkaveling „de Stelle" toen de stem bus-uitslag uitwees dat de ruilverkave ling met een dubbele meerderheid was aangenomen. Zowel het aantal voor stemmers als het aantal hectares woog verre op tegen de aantallen van de te genstemmers. In het Ver. gebouw te Ouddorp wer den gisteravond de stemmen van de stembureaux geteld en dat zorgde voor de nodige spanning. Gedeputeerde dhr. Noorlander kon evenwel tot zijn vreug de meedelen dat er 225 voorstemmers tegen 165 tegenstemmers waren geteld. Dat gegeven alleen al zou voldoende geweest zijn om de ruilverkaveling door te laten gaan, maar nog imposanter was de verhouding in hectares. De voor standers vertegenwoordigen 2558.88 ha; de tegenstanders 487.34.42 ha. Slechts twee van de uitgebrachte stemmen wa ren van onwaarde. De totale opper vlakte van „de Stelle" bedraagt ca. 3700 ha. De telling wees ook uit dat 45% van de stemgerechtigden de moei te heeft genomen zijn stem uit te bren gen, welk percentage iets onder het lan delijk gemiddelde ligt. Van het aantal dat gestemd heeft blijkt 58°/o voor en 42''/o tegen te hebben gestemd. Nadat deze informatie was gegeven werden er over en weer gelukwensen met deze goede afloop uitgesproken, o.m. door gedeputeerde Noorlander, dhr. Wassenaar van de 'Cultuuurtechn. Commissie, dhr. Biemond, dir. Landin richting en tenslotte ook door dhr. L. Visser als voorzitter van de ruilverka velingscommissie. Bijzonder blij was dhr. Visser met de uitslag al verklaarde hij nimmer aan de goede afloop te hebben getwijfeld. Spr. voelde zich als een veldheer die de strijd onder kruitdamp en siga- renrook gevoerd heeft gewonnen, maar alle waardering daarvoor wees hij toe aan de soldaten, c.q. de deskun digen die de voorbereiding hebben be geleid en een taal hebben gesproken die op de kop van het eiland is ver staan. „Er zullen nog wel acht jaar bijkomen voor dat alles gereed is maar dan zullen we ook ervaren dat we iets goeds hebben gedaan", voorzag dhr. Visser, ZONDAG 26 JUNI MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur kand. Chr. v. d. Valk, Gouda en 6 uur ds. E. F. Vergunst. Extra kol- lekte Chr. scholen Herv. Exodus Gem. 10 uur ds. R. E. R. van Buiren Chr. Ger. Kerk 9.30 en 6 uur le zen Ger. Gem. 9.30 en 6 uur ds. Th. van Stuyvenberg, voorm. bed. H.A. en sav. dankz. H. A. Geref. Kerk Vrijgemaakt 10 en 3.30 uur ds. Hordijk. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur ds. H. F. Klok en 6 uur ds. J. T. Ca- zander Rem. Kerk ds. Stenfort- Kroese, Bilthoven. DIRKSLAND Herv. Kerk 9.30 uur ds. H. N. van Hensbergen en 6 uur ds. E. J. Bos, Kamperveen. Extra kol- lekte Morgenlandzending Ger. Gem 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur ds. E. F. Vergunst, bed. H. Doop en 6 uur dhr. C. J. de Groot, Nieuw Lek- kerland. Extra kollekte kerk Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. L. Blok, Capel- 1g 3. d I JssgI MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. A. Beens en 6 uur ds. H. F. Klok. Maandelijkse kollekte kerk. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur ds. C. van Sliedregt en 6 uur ds. T. W. van Bennekom. Ger. Kerk 10.30 uur ds. de Pee en 6.30 uur ds. Schra- vendeel. GOEDEREEDE Herv. Kerk 9, 10,45 en 6.30 uur ds. R. van Kooten. OUDDORP Herv. Kerk 9, 11 en 6.30 uur ds. S. de Jong Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur lezen Doopsgez. Gem. 9.30 uur dhr. J. Kamp, Rotterdam. Ger. Kerk 9 uur ver. gebouw en 6.30 uur kerk ds. R. de Pee. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. H. Visser. Extra kollekte kerkvoogdij Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur kand A. J. de Kievit, IJsselstein en 6 uur ds. C. van Sliedregt Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 uur ds. J. Willemsen en 6 uur kand. M. van Campen, Papen- drecht. Extra kollekte orgelfonds. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur ds. W. H. van Kooten, Hilligersberg en 6 uur ds. H. Talsma. Extra kollekte kerk Ger. Kerk 10 uur lezen en 6.30 uur ds. P. J. Moet te Bruinisse. OOLTGENSPLAAT Herv Kerk 9.30 u. ds. T. W. van Bennekomi, bed. Hei lige Doop en 6 uur ds. J. Willemsen. Extra kollekte Ger. Bond. Ger. Kerk 9 en 4 uur drs. G. J. Smink te stad, voorm. bevestiging ambtsdra gers Ger. Gem. 9.30 en 6 uur le zen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 10 uur dhr. C. J. de Groot, Nieuw Lekkerland. Extra kollekte verwarming. NIEUWERKERK Herv. Kerk 10 uur ds. W. J. Kolkert Ger. Kerk (N'kerk -O'land) 10 uur H.A. 5 uur dankz. ds. Moet Geref. Gem. 10 en 3 uur lezen Ger. em. in Ned. 9.45 en 3.30 uur lezen. OOSTERLAND Herv. Kerk 10 en 6 uur kand. Molenaar uit Scheveningen Ger. Kerk gez. diensten met de kerk van N'kerk in het kerkgebouw aldaar. Ger. Gem. 10 en 2.30 uur lezen, 6.30 uur ds. P. Honkoop te Kampen Oud Ger. Gem, 9.30, 2.30 en 6.30 uur lezen. ACHTHUIZEN Gistermorgen is een zichtbaar begin gemaakt met de restauratie van de ko renmolen van de Fa. van Reijen te Achthuizen. Een enorme kraan bracht de roeden van de wieken omlaag waar na ook de gehele kap werd gedemon teerd. Het lijkt erop dat die nog ge bruikt zal kunnen worden. De restau ratie zal worden uitgevoerd door een bedrijf uit de Zaanstreek. J.l. dinsdagavond 21 juni is door be stuur en stichtingsraad van het Weel- Bethesda ziekenhuis, in een bijzonde re vergadering afscheid genomen van de voorzitter ds. van Hensbergen van wege zijn emeritaat en vertrek uit de gemeente Dirksiand. De voorz. opende de vergadering voor de laatste maal met Schriftlezing en gebed. In zijn opeinngswoord, wat tevens afscheidswoord was memoreerde ds. hoe hij 16 jaar geleden aan het zieken huis in Dirksiand werd verbonden. Het was altijd geen gemakkelijke taak, maar ik heb het met liefde mogen doen aldus ds. Hij wenste allen Gods zegen toe en hoopte dat het ziekenhuis nog tot in lengte van dagen zou mogen bestaan. Hierna nam de vice-voorzitter dr. Boot het woord. Met het oog op het ambt van de scheidende voorzitter, ontvouwde hij zijn toespraak in een drietal gedachten n.l. zitten, staan en gaan, waarna hij met een woord van toepassing wilde eindigen. Spreker benadrukte dan ook dat ds. niet alleen voorzitter is geweest, maar ook voorstander en daarbij ook nog voorganger. Hij waarschuwde de schei dende voorzitter echter -dat, wanneer hij straks met emeritaat- zou gaan, hij niet teveel ging zitten en ook niet staan, maar dat hij veel meer -zou gaan. Hij bood ds. dan ook namens de staf een prachtige fiets aan. Na het dankwoord dat ds. bracht voor het mooie geschenk, waarvan hij dikwijls gebruik hoopt^ te maken, kreeg de geneesheer-direkteur dr. den Hengst het woord. Hij zei ondermeer dat het een unicum is dat predikanten voorzitter zijn van een ziekenhuis. Er zijn maar twee prot. chr! ziekenhuizen in Nederland die een predikant als voorzitter hebben aldus spr. Hij wen ste tot slot ds. en zijn gezin Gods ze gen en nabijheid toe naar ziel en li chaam. Hierna richtte dr. den Hengst zich tot de nieuwe voorzitter burge meester Bos. Hij hoopte op een goe de samenwerking, opdat ons zieken huis nog tot verdere uitbreiding en ontplooiing komen mag. Hij wenste dan ook de nieuwe voorzitter toe, dat hij kracht en wijsheid van Boven mag ont vangen, om de niet altijd gemakkelijke taak te kunnen vervullen. Tot slot sprak burg. Bos zijn dank uit voor het in hem gestelde vertrou wen om voortaan als voorzitter van het ziekenhuis te mogen fungeren. Ook hierin voel ik me afhankelijk van de grote Schepper van hemel en aarde. Dat God de Heere mij kracht en hulp wü schenken om dit werk te mogen doen, aldus de nieuwe voorzitter. Hierna sloot ds. van Hensbergen de vergadering met dankgebed. OOLTGENSPLAAT Kerkdienst. Dinsdag 28 jimi 7.30 urn- zal voor de Ger. Gern. voorgaan ds. R. Boogaard van Leiden. SOMMELSDIJK N.a.v. de berichtgeving door krant en P.T.T. van de opheffing van het postagentschap te Sommelsdijk is de in druk ontstaan dat daarmee ook de si garenzaak van de fam. v. d. Boogert zou worden opgeheven. Die indruk is on juist; alleen het postagentschap zal ver dwijnen, de winkel wordt normaal voortgezet. In een op 12 juli a.s. te houden open bare vergadering van het Waterschap „Flakkee" krijgt de Verenigde Verga dering te beslissen op een door het college van Dijkgraaf en -raden en een Commissie van hoofdingelanden sa mengestelde aanbeveling ter vervulling van de komende vacature dijkgraaf Ir. J. B. Mijs. Als eerste op de aanbeveling staat dhr. M. J. V. d. Heuvel te Haarlemmer meer, als 2e dhr. Joh. Koert te Middel harnis en als 3e dhr. G. Joppe Czn. te Melissant. In het Autotron te Drunen heeft Ge neral Motors aan de winnaar van de actie „Opsporing verzocht" zijn prijs, een Opel Kadett Grandluxe uitgereikt. Toen op 24 maart van dit jaar de mil joenste Kadett van het huidige model de General Motors fabriek te Antwer pen verliet met bestemming Nederland, een van Opel's belangrijkste export markten, besloot de direktie van de Ne derlandse Opel vestiging deze jubileum auto te schenken aan de eigenaar van de oudste nog rijdende en gekentekende Opel Kadett. De zoekactie, in samenwer king met de Opel dealer organisatie, le verde ongeveer 225 aanmeldingen op, waaronder een tiental van bezitters van het eerste model dat vanaf december 1936 tot begin 1940 geproduceerd werd. Onder de aanmeldingen waren Ka- detts uit begin 1937 in uitstekende staat, maar niet gekentekend en dus niet vol- doenende aan de deelnemingsvoorwaar- den. Een der inschrijvers had de pech van zijn leven. Na zijn aanmelding be sloot hij de wagen, geproduceerd op 15 juli 1938 een restauratiebeurt te geven. Doordat een aantal auto's op reglemen taire gronden niet kwalificeerden, zou hij de winnaar zijn. Hij had inmiddels de auto echter zo grondig gedemonteerd dat de wagen niet voor de vastgestelde datum in rijdbare staat kon zijn. Winnaar werd de heer Spierings, uit Rijkevoort (N,B.). Zijn Kadett werd op 29 juli 1938 gebouwd. De wagen is vanaf 1970 in bezit van de heer Spierings en heeft waarschijnlijk 316.000 km gelopen. De heer Spierings is de derde eigenaar van deze veteraan.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1977 | | pagina 2