„Wij bemiddelen beter" I I I I I I 1 Meester Tanis voortijdig van het veld van eer aaRDaPPELSCHRBPMIICHINES nu f 98,— A. V. d. Groef Wilt UÜw pand verkopen? VISSER Tapiiten Visser b.v. hS m c i-V|55 MIDDELHARI^IS i; m c Drimmo Groep PERZEN 49e jaargang Vrijdag 24 juni 1977 No. 4600 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per weekdinsdag- en vrijdagavond Benoeming dominee W. van Herpen en dokter J. C. v. d. Wulp VOOR MooneiBE bioemstukjes Fa. KORTEWEG Zandpad MOiddelhamis COIHCERT ♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦f BEZOEKT ONZE Automobieien-verkoopiiai OOK OP VRIJDAGAVOND NU Mobil-benzine 4 cent korting. TEL. 01870 - 2048 «- GARAGE KNöPS LANGEWEG 113 Kleinzielig gedrag van raadslid NIEUW NIEUW NIEUW NIEUW lil 3 UI bij VAN DER GROEF met daarbij kadoEEN MIXER Voorstraat 22-24 DIRKSLAND 01877 -1492 NIEUW NIEUW NIEUW NIEUW Leeuwenstraat 13 Rotterdam^ Telefoon: 010-330288. FLAKKEE: 01875^13. ZEELAND: 0119M624n954 Fotoclub „de Rarekiek" houdt foto-wedstrijd Orgelconcert Ouddorp en Stellendam Concert te Dirksland zaterdag 25 juni STAD AAN T HARINGVLIET ie Bijzondere dank voor „Vaderlijke vriend" voor aanschaf van een oos-^ ters tapijt betekent een waardevaste (dus goe de) geldbelegging BINGO-AVOND Af sell ei d Adjudant Krijnsen Brandweer dorp Dirksland POSTBÖX 8 H-. MEDOELHARNIS Eediaxrüe en ad\neirfcen!ties: Kantoor lianigeweg 13, Soimnelsdjjk TeL (01870) 26 29 Na 5 uur (01870) 33 92 Giro 167930 BankRabo Mlddelhamis na 3420.01.108 ABONiNEMENTSPRIJS 7,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 27 oent per mia. Bij contjactja^^aal tarief, Tot geestelijk verzorger bij de Stich ting Hervormd Diakonale Gezondheids zorg te Sommelsdijk is benoemd domi nee W. van Herpen, Hervormd predi kant te Hagestein, Dominee Van Herpen is in 1925 te Rotterdam geboren. Hij begon zijn amb- teüjke loopbaan te Melissant, was ver volgens gedurende een jaar legerpredi kant, diende daarna de gemeenten Kin derdijk en Llnschoten en was enige jaren werkzaam in het dovenpastoraat. Tenslotte stond hij in de gemeente Ha gestein. Medio september hopen mevrouw en dominee Van Herpen en hun zoontje zich metterwoon te vestigen in Som melsdijk om vanaf dat moment zijn pas torale werkzaamheden binnen de Stich ting H.D.G. aan te vangen. 1 Deze benoeming is tot stand gekomen in overleg met de kerkeraad der Her vormde Gemeente te Sommelsdijk en bekrachtigd door de Stichtingsraad van de Stichting H.D.G. Tevens is door de Stichtingsraad in haar vergadering van 20 juni benoemd tot medisch direkteur aan het verpleeg huis De Samaritaan J. C. van der Wulp, arts. Dokter van der Wulp was huisarts te Sommelsdijk (1969 - 1976) en daarna werkzaam op de afdeling rheumatologie van de Dr. Daniël den Hoed kliniek te Rotterdam. De funktie van medisch direkteur aan het verpleeghuis komt vakant door het vertrek van de huidige funktionaris, dokter K. J. Huisman, die in tijdelijke dienst is van het verpleeghuis. In de maand augustus hoopt de nieuwe me disch direkteur zijn werkzaamheden aan De Samaritaan aan te vangen. IVIIDDELHARNIS Beroepen Ger. Gem. Op de gehouden ledenvergadering werd uit het gestelde tweetal kand. R. Kattenburg en kand, C. Vogelaar, laatstgenoemde beroepen. !s«NS«<K<ntófi'SC5<s;sscs:sc><n«siw;S!n<^^ STELLENDAM Op zaterdag 25 jioni a.s. hoopt muziek vereniging „De Hoop" (dir. H. L. Wil- lemsen) een concert te geven op de tent bij het Haegse Huus. De aanvang is be paald op 8 uur. Het corps hoopt, dat de burgerij door haar belangstelling voor dit optreden haar waardering zal doen blijken. i- il- INGEZONDEN: Mijne heren, Wilt u onderstaande in uw blad plaatsen Tot mijn verbazing las ik d.d. 20-6-'77 in het Vrije Volk een artikel onder de kop „Niet zwemmen op zondag - dan ook niet redden". Het moest een weer gave betekenen van wat zich m.b.t. de Reddingsbrigade in de raad had afge speeld, maar wat geschiedde er d.d. 16 juni 1977 nou echt in de Raad van Goe- dereede? a. Er lag een voorstel van het CDA om 8.500,aan de reddingsbrigade te verstrekken, een minderheidsvoorstel B. en W. b. Gedurende de raadsvergadering was het Mevr. Grinwis-Blok (P.v.d.A.) die met een ander voorstel kwam n.l. geld verstrekken bij wijze van lening c. Dit voorstel werd slechts gesteund door Komtebedde (WD), het was toen duidelijk dat dit verworpen zou worden en dit was ook zo, 10 tegen 2. d. Nu kwam het voorstel van Wethou der Visser (CDA) in stemming en dit werd nu verworpen omdat Mevr. Grinwis (P.v.d.A.) zo kleinzielig was tegen te stemmen ondanks dat zij eerst een rede had gehouden dat de Reddingsbrigade geholpen moest worden terwijl haar voorstel minder gunstig was dan van het CDA. Had Mevr. niet zo kleinzieUg geweest als een kind dat haar zin moet hebben dan was de stemverhouding 6-6 geweest. Het voorstel van het CDA had de vol gende vergadering bij een voltallige be zetting weer ter tafel gekomen. Volgens het Vrije Volk: „Eén raadslid was ziek. Was hij er ge weest dan hadden de stemmen ge staakt". Niets is minder w^aar, want als dat raadslid dan vóór had gestemd was het CDA voorstel aangenomen gewor den en de Reddingsbrigade van Ouddorp was uit de moeilijkheden geweest. e. Zoals u ziet kan en mag elk mens vrij doen en laten wat hij wil, maar zijn er dan nog mensen op zondag die hier tegen zijn, beslist toch altijd de meerderheid als die dan natuur lijk geen kleinzieligheden er op na houdt. De Reddingsbrigade is nu alleen de du pe geworden van Mevr. Grinwis (P.v.d. A.) en alle andere redeneringen zoals het Vrije Volk noteert zijn niet juist. J. Bruggeman. oo MIDDELHARNIS: Fotoclub „De Rarekiek" organiseert in verband met haar 20-jarig jubileum een fotowedstrijd waar iedereen aan mee kan doen. Er zijn drie klassen; zwart/wit foto's kleurenfoto's en dia's. Per klasse maximaal 4 foto's (mini mum formaat 13 x 18 cm) of dia's per inzender. Onderwerp: boerderijen, landschap pen, oude gevels, dorpsgezichten en der gelijke op Goeree-Overflakkee. Het inschrijfgeld bedraagt 5, Er zijn leuke prijzen beschikbaar. De sluitingsdatum voor de inzending is 26 augustus 1977. De beste inzendingen komen boven dien nog op een tentoonstelling te han gen in het clubhuis van „De Rarekiek", Kerkstraat 7, Sommelsdijk. De tentoon stelling wordt op 9 september geopend en duurt tot en met 17 september. Inschrijfformulieren zijn bij diverse winkeliers op Goeree-Overflakkee ver krijgbaar. De namen van de jonge organisten Piet Westhoeve en Rinus Verhage zul len voor velen van het eiland geen on bekende namen meer zijn. Naast hun regelmatige zondagsspel geven zij ook concerten. Zaterdagavond 25 juni a.s. is er een concert in de Geref. Kerk te Ouddorp (Dorpsweg 10), dat de woens dag erop (29 juni) ook in Stellendam zal worden gehouden, in de Geref. Kerk aldaar (Kerkhoflaan). Het programma is gevarieerd. Werken van Bach (aan het begin en aan het eind een kleine fuga) en Pachelbel zullen ten gehore gebracht worden, maar ook werk van Engelse componisten als Bennett en Stanley. Aparte vermelding verdienen „Wer nur den lieben Gott lasst walten" van Bach (Rinus Verhage) en eigen composi ties van Piet Westhoeve: koraalvoorspe- len op de psalmen 116 25 en 99. De toegang kost 3,kinderen on der 14 jaar 1,50. Aanvang 8 uur. De opbrengst is bestemd voor het Bouw fonds van de Geref. Kerk te Ouddorp. AAFJE HEYNIS, ALT -ie HANS VAN NIEUWKOOP, orgel In de prachtige kerk te Dirksland vindt a.s. zaterdag een concert plaats waarvoor zeker veel belangstelling zal bestaan. De Stichting Kerkconcerten heeft voor dit concert de zeer beroemde alt Aaf je Heynis kunnen uitnodigen, terwijl de organist Hans van Nieuwkoop één van de meest talentvolle jonge organis ten in Nederland is. Beide musici hebben een zeer smaak vol programma samengesteld, hetgeen in de Ned. Hervormde Kerk te Dirks land, die zoals bekend een prachtige acoustiek èn een fraai historisch orgel bezit zeker goed tot z'n recht komen. Aaf je Heynis zingt met orgelbegelei ding psalmen van Constantijn Huygens. Hoewel Huygens als dichter grote be kendheid heeft, zult u hem nu ook als componist („toondichter") leren kenneii, en daaruit merken dat hij ook over gro te muzikale kwaliteiten beschikte. De psalmcomposities die de twee mu sici ten gehore brengen zijn geheel van uit de tekst gecomponeerd. Verder zingt Aafje Heynis psalmen en miniaturen van Ritter (een tijdgenoot van Joh. Seb. Bach). De organist Hans van Nieuwkoop zal het orgel laten horen in composities van Sweelinck (echofantasie), Albert de Klerk (images). Joh. Seb. Bach (koraal- voorspel) en enige werken uit de periode derococo, o.a. de Ie sonate van C. Ph. E. Bach. Aafje Heynis studeerde bij Aaltje Noordewier en Laurens Bogtman, mu ziektheorie bij Cor Kee. Zij maakte toer- nees door Europa en Z.O. Azië. Haar grote bekendheid heeft zij voor al gekregen als oratorium- en liederen- zangeres. Zij wordt geroemd om haar doorleefde en zuivere voordracht. Hans van Nieuwkoop is organist van de Ned. Hervormde Kerk te Sassenheim Hij studeerde orgel en piano aan het Amsterdamsch Conservatorium, resp. o.l.v. Albert de Klerk en Liesbeth Vel. Hij behaalde in 1974 de Prix d' excellen- „Meester" F. Tanis heeft woensdag avond kranig alle sentiment weggeslikt toen hij omgeven door zijn gezin en honderden Stadtenaren afscheid nam van het onderwijs dat hij, op Stad, 32 jaar lang zo van harte heeft gediend. Stad betoonde tijdens de afscheidsbij- eenkomst in „Trefpunt" een aanhanke lijkheid die zgn weerga nauwelijks kent; ieder spande zich in de pil voor „Mees ter" Tanis te vergulden. En dal lukte...! „Eregasten" werden de Tanissen ge noemd, gezeten oog in oog met een bom volle zaal en hartelijk begroet door mevr. E. Soldaat-Rooy namens de Oudercommissie van de OLS. Mevr. Soldaat bracht daarop een stroom van goede woorden in beweging waartegen dhr. Tanis tevergeefs een dam op wierp. Veel waardering voor dhr. (en me vrouw!) Tanis werd uitgesproken door weth. J. H.-Koppelaar van Middelhamis waarbij dhr. Koppelaar benadrukte dat zijn woorden slechts een pover stame len zouden zijn ten opzichte van de wer kelijke verdiensten van dhr. Tanis. Die verdiensten kende dhr. Koppelaar hem in ruime mate toe en geen groter com pliment kon hem worden gemaakt dan hem af te tekenen als een „vaderlijke vriend" voor de kinderen die bij hem hebben schoolgegaan. Daarbij was dhr. Tanis ook „de meester" en de mens die naar anderen luisterde en al luisterend veler problemen al half oploste en hij was de mens die zo verhaalde dhr. Koppelaar niet alleen medelijden maar ook werkelijk medeleven betoonde waar dat zich voordeed. Daarbij heiin- nerde spr. aan de moeilijke periode jan. 1945 waarin dhr. Tanis, na tien jaar elders, op Stad begon en dat alles overziend verklaarde dhr. Koppelaar dat de dank die dhr. Tanis toekomt nau welijks uit te spreken is. Des te harte lijker was de wens dat dhr. en mevr. Tanis nog vele jaren terug zullen mogen denken aan de goede tijd op Stad. Ook dhr. Morang, Inspecteur van het basisonderwijs had dhr. Tanis als een „heel bijzonder" schoolhoofd ervaren en het had dhr. Morang deugd gedaan dat dhr. Tanis slechts die opvolger gewild heeft die zou passen.in de Stadse ge meenschap. Over de wijze waarop dhr. Tanis het onderwijs heeft gediend was dhr. Morang bijzonder te spreken en hartelijk gemeend was dan ook de dank die hij dhr. Tanis deed toekomen. Meesterwerk! „U hebt meesterwerk verricht!" ver klaarde op zijn beurt arch. Ad Gestel als voorz. van de gem. schoolraad te Middelhamis en dhr. Gestel meende het oprecht toen hij dhr. Tanis de meester- titel toedacht. Hij dankte hem voor het gedane werk en zijn bruisende inbreng in de schoolraad hem, via dhr. Everaers, hoofd van dhr. J. C. van Gentschool, een stukje „meesterloon" aanbiedend. Dhr. Chr. van Hofwegen kwam niet als burgemeester van Gouda, maar als heel goede vriend van de Fam. Tanis de lof van dhr. Tanis bezingen, lof voor zijn onderwijzersschap en lof voor de manier waarop hij zijn gasten weet te onderhouden. „Jullie zijn allemaal al over de tongriem gegaan!" verzekerde hij de Stadtenaren. Dhr. van Hofwegen bood zijn vriend meester Tanis een geschiedenisboek over Israël aan. „Als wij dan samen naar Israël gaan en onze dames drie we ken naar Ouddorp dan kun jij me uit dit Oostdfik 1-5, Sotnmfitodfjk ^telef. 01870-2569^ ce en studeerde Muziekwetenschap aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Ook Hans van Nieuwkoop gaf con certen in binnen- en buitenland. De aanvang van het concert is om 8.00 uur. Toegang 4,scholieren 2,50. Programma's (tevens toegangsbewijs verkrijgbaar aan de kerk. Meester Tanis, (nog steeds) bezig de jeugd voor zich in te nemen. boek alles vertellen!!" schertste dhr. van Hofwegen. De aanwezigen kregen ook de kans vluchtig kennis te maken met de nieuwe hoofdonderwijzer, dhr. van Strien uit Bussum. Dhr. van Strien maakte een goede entree toen hij de hoop uitsprak dat hét hem zal gelukken in goede sa menwerking met de collega het werk van dhr. Tanis voort te zetten. Ook mevr. Soldaat zag in dhr. van Strien een „goede oplossing", want, verklaarde ze, „we hebben onze zorgen gehad na het bericht van afscheid van meester Tanis". Veelvuldig was de waardering die mevr. Soldaat dhr. Tanis toebracht en ze gedacht zijn verdraagzaamheid, zijn blijmoedigheid en zijn levenshumor zo wel als het feit dat hij in Stad nimmer een schoolstrijd heeft gewild en in har monie met zijn collega van de bijz. school heeft gewerkt. Mevr. Soldaat verzekerde dhr. en mevr. Tanis dat ze ook na hun vertrek naar Middelhar- nis ondanks de duurte van de koffie in Stad immer graag geziene gasten zullen blijven. „Bedankt meester Tanis, voor alles!" zo Ijesloot ze. Zanghulde. Uit Volle borst zong de schooljeugd daarop dhr. en mevr. Tanis een zang- hulde toe, vlekkeloos gebracht en hoge lijk gewaardeerd. Meester Tanis kreeg daar het verzoek zijn geschenk te „ont hullen", een prachtige kleuren-TV, hem door de ouders cadeau gedaan, na het fraaie tuinameublement dat hem al eerder op de dag door de schooljeugd was aangeboden. Met z'n 62 levensjaren kon dhr. Tanis zo ver terugzien dat hij vele vaders en moeders uit de zaal in de banken had gehad en nog één keer betitelde hij ze allen als „jongens en meisjes!" De meest kostelijke herinneringen haalde dhr. Ta nis op aan oud-Ieerlingen en hij betuig de nog zijn spijt over de onbeheerste mep die hij ooit aan Keesje Arensman had verkocht. Zo'n spijt had hij ervan dat Keesje hem zelf kwam troosten, een herinnering die dhr. Tanis diep in z'n hart bewaart. Dhr. Tanis verheelde niet de pijn van het afscheid te hebben gevoeld. Nu het afscheid daar was verklaarde hij toch dat het gesprokene alhoewel teveel van het goede hem als muziek in de oren had geklonken. „Dank ervoor en dank voor het feit dat mijn tekortko mingen met de mantel der liefde zijn bedekt, betuigde dhr. Tanis: „Ik heb getracht saamhorigheid te kweken en de kinderen naastenliefde bij te brengen. Ik heb zoveel jaren met u lief en leed gedeeld en ik heb zoveel geluksgevoel mogen ervaren dat ik dik wijls zou hebben kunnen schreeuwen: „jongens en meisjes,w at hou ik van juUie Eén wens nog legde dhr. Tanis voor de Stadtenaars neer, n.l., dat ze de nieu we meester en zijn gezin eenzelfde ont vangst zullen bereiden zoals hem is te beurt gevallen. Dan worden zij net zo gelukkig als wij zijn geweest en dan zie ik de toekomst met vertrouwen tege moet. Dank voor alles! Zo eindigde dhr. Tanis, waarna de vele honderden hem en zijn gezin de hand kwamen drukken. in het Verg. gebouw te Ouddorp, georganiseerd door de Oranjevereniging „Ouddorp". Op donderdag 30 juni 's avonds om 8.00 uur. Prachtige prijzen, w.o. een specia le V.V.V. Ouddorp-prijs. MIDDELHARNIS Volgende week donderdag 30 juni hoopt Adjudant G. Krijnsen afscheid te nemen van de politiedienst. De heer Krijnsen gaat dan i.v.m. het bereiken van de 60-jarige leeftijd met pensioen. 's Middags zal ten gemeentehuize van hem afscheid worden genomen namens de gemeentebesturen van Middelhamis en Dirksland. Sinds 8 jaar is dhr. Krijn sen Groepscommandant van Middelhar- nis waaronder ook de post Dirksland ressorteert. 's Avonds bestaat er voor de gemeen tenaren en de vele anderen die in de voorbije jaren met dhr. Krijnsen in con tact zijn geweest gelegenheid afscheid van hem te nemen. Daartoe wordt die avond in „de Jeugdhaven" een recep tie gehouden van 8 tot 9.30 uur. Wegens vakantie van 1 juli t.m. 25 juli a.s. gelden de volgende alarm no's voor de Brandweer, na 5 uur 's avonds t.m. 8 uur 's morgens: Tel. no. 1851 Tel. no. 1706 Tel. no. 2559 Overdag bij brand het zelfde no. bellen no. 12 33. Bevelvoerder brandweer Dirksland.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1977 | | pagina 1