EIIAIIDEn - niEUWS Groeizame herfst ver liep somber met vrijwel geen storm HET SCHIP Met de groeten van het Kerstkonijn Veel automoliilisteii menen veilig rijden na driniien VALLEND BLAD 3e blad Vrijdag 3 december 1976 No. 4545 WEERPRAATJE Vergrotingsaktie van Prestoprint GRIJSOORDSE SCHETSEN Geen naalduitval meer van de kerstboom Uw huis verkopen TAMBOER Bescherming van kamerplanten in de wintermaanden Schaakvereniging „De Zwarte Pion'' PREDIKBEURTEN ZEELAND Bij gewichtscontrole V.V.N, voert deze maand weer grote is een goed ontbijt noodzakelijk voorlichtingscampagne Novembernevels hangen tussen takken van de bomen, Vergeten bladeren schioimineüfen in de wind. Ze worden ook vandaag of morgen meegenomen, En niemand die hun levensgang hervindt. Zoals het dwar'len van die bladeren, dwar'len mijn gedachten Veel as er om ons heen dat wegvalt, ons verlaat. De levensgang van duizenden geslachten En ook ons levensblad verandert en vergaat. Zo ik niet had geloofd dat in dit moeilijk leven Het klinkt als een triumfstoot tot mij door! Dit is mijn troost, laat dan de bladeren zweven Ik weet in Wien ik heb geloofd, aan Wie ik toebehoor. 20e Nationale wedstrijd vrijetijdsbesteding (van onze weekundige medewerker) De wintermaand december staat op de kalender en Sinterklaas op de stoep. Wat dat betreft zou de winter kunnen beginnen. Nu gebeurt het hoogst zelden dat zelfs een winter van formaat (koud tot streng) al zo vroeg begint. De enkele keer dat de wintermaand december koud begint en de winter met strenge vorst, waar van b.v. 1952 en 1973 voorbeelden wa ren, breekt deze kou dikwijls vrij snel weer af. De meeste winters die er ook voor deze eeuw als koud tot streng ge boekt staan, begonnen in de regel later, dikwijls rond midden december. De allerkoudste Sinterklaas (5 de cember) was die van 1925, toen het in ons land streng vroor, in Limburg tot 18 graden. De laatste keer dat de Sint met zijn gevolg 's nachts in een vliegen de storm met gure hagelbuien over de daken stoof, was in 1940. WEINIG ZON. Inmiddels ligt de klimatologische herfst weer achter ons. Een herfst die wat warmer uitviel dan normaal, waar in stormweer vrijwel niet voorkwam en waarin wij met rond 230 uren zon onge veer 70 uren te weinig zon kregen. Bij het opstellen van dit overzicht waren de officiële novembercijfers nog niet be kend, maar waarschijnlijk dat het aan tal uren zon, te De Bilt waargenomen, heel dicht bij het kleinste record van 22 uren (in 1938 en 1962 geregistreerd) is terechtgekomen. De landbouw is zeer gelukkig geweest met deze herfst. In de meeste weidege bieden heeft het vee tot eind november in de wei gelopen en kon er vanaf 1 september meer gras gerriaaid worden dan in de maanden juli en augustus. GEEN WINTERVOORSPELLERS. Al twee keer is in Scandinavië en Rusland een periode met strenge vorst voorgekomen, waarbij tevens sneeuw val. Beide keren kreeg deze kou geen kans naar West-Europa uit te stromen en ook beide keren, zowel eind oktober als eind november, wisten stormdepres- sies met zachte lucht van de oceaan de ze kou weer terug te drijven. Als dat het voorbeeld voor de komende winter moet -wjorden, krijgt Koning Winter bij ons geen bevroren grond onder de voe ten. Verleden jaar winter kregen wij weliswaar een vorstperiode van 24 ja nuari tot 3 februari waarin ruim een week schaatsweer. Dat is al meer dan niets, want daarvoor verliepen er een aantal winters vrijwel zonder ijs. Statistisch zou je kunnen zeggen dat wij eerder toe zijn aan een koude tot strenge, dan aan een zachte winter. Echter, ook de winter zelf weet begin december nog niet wat het gaat worden. Het is een gelukkig verschijnsel dat de vele wintervoorspellers van de koude grond deze herfst zich niet aan een voorspelling hebben gewaagd. Dit na daarmee al enkele jaren achtereen mee de mist te zijn ingegaan door een strenge winter te voorspellen, die juist opvallend zacht verliep. (Nadruk verboden). De ruim 700 Presto Print fotohande laren doen de komende maanden een interessant aanbod, nameUjk een gratis kleurenvergroting op het formaat 13 x 18 cm of 13 X 13 cm bij iedere kleuren film, die de konsument laat ontwikkelen en afdrukken. Naast de goede kwaliteit en service en de zeer korte levertijd („ontwikkelen en afdrukken binnen 2 dagen!") een prachtige kans om van een negatief naar eigen keuze een afdruk op groter for maat te verkrijgen. De aktie wordt door de Presto Print fotozaken tesamen met het fotolabora torium ondersteund door advertentie- kampagnes, huis-aan-huis krant en zeer opvallende raam-affiches, zodat een duidelijk herkenbare presentatie verze kerd is. De aanbieding geldt van 3 december 1976 tot en met 26 maart 1977. In december 1944 woonden maar weinig mensen meer in het dorp. De polders waren onder water gezet en de bevolking was geëvacueerd. Velen vonden bij familie van Middelharnis tot Ouddorp onderdak. Begin december rees de ongerustheid op Schouwen en Flakkee ten top. De geallieerden maakten plannen om over deze eilanden Rotterdam te bereiken. Inlichtingen over de bunkers etc. op de eilanden werden door gegeven door de" O.D. Een massale opstand van de Armenen in Duitse wachtdienst kon nauwelijks worden voorkomen. Klumpke de „hanger" van Schouwen die op een ton als door een wonder uit Engelse gevangen schap ontsnapt was komen aandrijven en Von Alvensleben besloten toen tot wegvoering van de mannelijke bevolking vanaf 16 jaar van Flakkee en Schouwen. De bevolkingsregisters van de gemeentehuizen moesten worden inge leverd. In Renesse werden de dossiers door Padmos en Van den Hoek uit de kluis gehaald en begraven. Razend van woede sloegen de Duitsers toe. In een botsing met de K.P. werden enkele soldaten gedood. In Middel harnis werden zij die gevangen waren berecht. WUly Lages, Von Albens- leven en Klumpke velden een oordeel; de dood. 7 mannen Armenen stier ven en werden begraven op 't Havenhoofd. Zeven mensen werden na on menselijke martelingen opgehangen in de oprijlaan van slot Moermond. Twintig mensen, vaders en fam. moesten dit aanzien op bevel. Maar niet één naam kwam over hun lippen. In Zierikzee en Middelharnis waren de mannen vreselijk geslagen. De beulen werden nimmer gevonden of be recht. De öberleutnants Welset, Saeger en Becker waren na de bevrijding onvindbaar. Toen kwam de massale wegvoering op gang. Over Ouddorp kwamen de mannen van Schouwen en in Middelharnis Haven werd schip na schip geladen. Dagen duurde het; velen doken onder. Maar de bedrei ging dat vrouw en kinderen naar een concentratiekamp zouden worden gezonden deed ook de laatsten besluiten zich te melden. Boeren en vissers, arbeiders en schoolmeesters en de politieagenten, vaders met zonen, de meesten met een zak op de rug daalden af in het schip. Oude vrienden zagen daar elkander weer. Nou ja, zagen. Met dichte luiken was het overdag schemerig en 's nachts aarde-donker. Eén der mannen had kaarsen in zijn koffer en bij dat schaarse licht hurkten de mannen bijéén. „We kregen een slechten baes, hard v/erken, weinig eten en klappen toe", zei de één. „Ik zat in een gat onder de hooitas" zei de ander „mar toen ze het in brand staken most ik d'r wel uut". Er kwam water in het schip onder het varen. Toch zongen de gevangenen. De mannen-zangvereniging van Ouddorp was bijna voltalUg aan boord. En meer-stemmig zongen ze diep ontroerd: 'k Zal Zijn lof zelfs in de nacht, zingen daar ik Hem verwacht. En mijn hart wat mij moog' treffen. Tot den God mijns levens heffen". Ook de Duitse bewakers, geharde sol daten van het oostfront waren onder de indruk en vouwden de handen bij 't korte gebed dat één der mannen uitsprak. Er waren zieken in het schip. Eén van hen met een zeer zwakke maag had zich gemeld toen de soldaten zijn jongen hadden meegenomen van 14 jaar. Wat zou er van zijn dieet terecht komen, hij zou zijn gezin en land nooit meer terug zien. En nog vele anderen. Maar het was nog verhuld voor hun oog. Ook de commandant kwam naar beneden. „Sagen sie mir, wollen sie mit meine Manner wheinacht halten? Zusammen ein lied sin- gen?" Verwonderd keken de mannen op. Ze wisten dat in het vóór- en achteronder de soldaten hun logies hadden. Dat er enkele meiden aan boord in de keuken werkten. Maar het was toch nog geen Kerstdag. Eén van hen kwam naar de commandant en zei in gebroken steenkolenduits: Zingen Herr officier? Mit wasser in schip. Das ist ja niet mochlig. Het was nat en vochtig; de condens liep van de ijzeren wanden van het schip. Hij begreep dat in deze omstandigheden het wel wenselijk was daarin verandering te brengen. Op zijn orders werd er gepompt en werd zelfs stro „georganiseerd". De mannen die daarbij hielpen zagen de mensen schaatsenrijden. Het gelukte enkelen te vluchten maar geweerschoten brachten anderen tot staan. Maar hun lot, hun gevangen zijn werd verlicht. Allengs werd de bereid heid groter op deze avond lang voor kerstmis gezamelijk te zingen. Ad ventstijd, levende in de veirwachting van vrede op aarde. Honderden gevangenen, gewapende soldaten, zedeloze meiden en offi cieren bij een sobere verlichting ver van huis met een onbekende be stemming ruiste van hun lippen het lied des geloofs: Stüle Nacht, Heilige Nacht, Troost en vréé, wordt gebracht, aan een wereld verloren in schuld. Direkt na Sinterklaas zijn de kerst bomen alweer te koop. Deze kerstbomen, die voor een groot gedeelte uit Luxemburg komen, hebben al een flinke reis achter de rug en zijn al enige weken verstoken geweest van water en voedsel. Plaatst u deze boom dan met de Kerst in de warme huis kamer dan heeft u al na een paar da gen een grote naalduitval en de mees te vrouwen slaken dan ook een zucht van verlichting als de boom op 2 ja nuari de straat opgaat. Omdat de meeste vrouwen een hekel hebben aan naalduitval is het houten kruis dat vroeger onder iedere boom gespijkerd werd voor een groot deel verdrongen door een plastic voet waar in men water doet. Ook zijn er tegen woordig bomen te koop waaraan nog wortels zitten, deze kunnen dan in een grote bak met potgrond geplaatst wor den. Over het algemeen blijft de kon- ditie van deze bomen erg goed. Voor diegenen die hun kerstboom in de plastic-voet met water plaaten, is er nu bij de bloemist een houdbaar- heidsmiddel verkrijgbaar onder de naam Chrysal voor heestertakken, dat er voor zorgt dat als u de boom in januari weer wegdoet, alle naalden nog aan de boom vastzitten zodat u praktisch geen rommel meer van de kerstboom in huis heeft. De beste manier om uw kerstboom tijdens de Kerst en Nieuwjaar „gezond" te laten blijven is als volgt: Zaag 5 cm van de stam van de boom af. Plaats de boom in de standaard en vul deze met water waarin u Heester- Chiysal heeft opgelost (handwarm wa ter gebruiken). Eén poeder is voor één liter water. Omdat de kerstboom veel drinkt, zult u regelmatig moeten bij vullen met Heester-Chrysal water. Wanneer op de markt of bij de bloe mist, potplanten worden gekocht, komt het veelvuldig voor, dat de planten reeds zijn aangteast door luis, spint wit te vlieg, enz. Ook al ziet men dit niet, de eitjes zijn dikwijls op de planten aanwezig. Zodra de planten in de warme kamer komen, gaan de luizen, spint, witte vlieg e.a. zich langzaam maar zeker ontwikkelen en de planten kwijnen hierdoor weg. Ook in de wintermaanden zal men hierop moeten letten en de bestrijding hiertegen ter hand nemen. ledere huisvrouw is trots op haar planten, maar al te dikwijls gaan prach tige planten als gevolg van luisbezet- ting, spint e.a. verloren. Dit kan op een eenvoudige manier voorkomen wor den. Wanneer er om de 10 of 14 dagen een bespuiting met Pokon Plantenspray plaats vindt, is men van alle onheil verlost en komen de planten mooi en gaaf de winter door. Dit beschermmid- del is niet giftig! Wil men plezier van zijn planten be leven, dan houdt men ook met boven staande rekening. 29 november 1976 Ie afdeling: 1. C. Littel P, Lesuis V2-V2 2. J. Doedens J. Walraven 1O 3. M. Verolme Ja Boeter 1—0 4. G. de Jager W. Markwat 1O 5. W. PeemanP. Lesuis 1O 6. C. J. Smit J. C. Hollander afg. 2e afdeling: 1. C. Bakelaar J. Smallegange 1O 2. J. Noordijk C. Bakelaar 0—1 3. A. de Vos J. A. Robijn 0—1 4. J. Non A. Visser O1 5. A. Roon J. Albrechts 1—0 3e afdeling: 1. N. V. Bracht H. K. Smit 1-0 2. C. V. d. Groef H. Visser 0—1 3. Ba Roetman D. Stekelenburg O1 4. E. Schoonbeek D. J. Tieleman 1-0 Ladder: 1. A. Verhage - D. A. Spahr v.d. H. 1-0 2. M. V. d. Waal A. Stolk 0—1 ZONDAG 5 DECEMBER OOSTERLAND Herv. Kerk 10 uur ds. M. C. van der Meer, 6 uur ds. K.' Schaap te Zierikzee Ger. Kerk: Gez. diensten met de kerk v. Nieu- werkerk, in de kerk aldaar Ger. Gem. 10, 2.30 en 6.30 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.30, 2.30 en 6.30 uur ds. A. van der Meer. NIEUWERKERK Herv. Kerk 10 uur ds. W. J. Kolkert Ger. Kerk (N'kerk - O'land) 10 uur dhr. M. A. Noorloos te Tiel, 5 uür ds. J. Keizer Geref. Gem. 10 en 3 uur lezen Ger. Gem. in Ned. 9.45 en 3 uur lezen. SINT ANNALAND Herv. Kerk 10 u. eerw. heer M. A. van Capellen te Krimpen aan de IJssel, 6 uur eerw. hr. W. L. Kamerlingh te Rotterdam Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur lezen Ger. Gem. in Ned. 9.45, 2.15 en 6.15 uur lezen. SINT ANNALAND Uienveiling dinsdag 30 nov. 1976 39 ton uien, maat 40/opwaarts rond, klasse 2 N.L. 77,40 - 77,90. 13 ton drielingen maat 30/40 rond, klasse 2 N.L. 57,80. Totale aanvoer: 52 ton. Reeds weken had de jam. J. Beemsterboer uit Schoorl zich verheugd op een smakelijke Kerst bout. Een vetgemest konijn zou het lijdend voor werp zijn. Nietsvermoedend wachtte het stomme dier het moment af, waarop het zou worden geslacht voor het lang verwachtte diner. Vorige week maandag zou het dan gebeuren. De heer Beemsterboer begaf zich naar de ren in de tuin doch bemerkte tot zijn stomme ver bazing dat het konijn was verdwenen. Niets op zienbarends overigens zo tegen Kerstijd, temeer daar het konijnenhok vanaf de weg duidelijk was te zien. In het nachthok lag een briefje: „Ik ben op vakantie, kom na de Kerst weer levend terug", ondertekend, het konijn. Noodgedwongen veranderde het menu hierdoor in een ordinair biefstuk. Waar niemand in het gezin Beemsterboer op had gerekend gebeurde echter eergisteren. Een jongeman klopte aan en zette een doos op de stoep. „Ik moet u dit brengen namens een familie die onbekend wenst te blijven", waren zijn woorden. Beemsterboer opende de doos en de Kerstbout meldde zich in levende lijve'. In een tekst op rijm had het konijn zijn gevoe lens onder woorden willen brengen: Beste Beemsterboertjes: „Ik vond het toch geen prettig idee Om te gaan dienen als Kerstdiner Vandaar mijn plotseling verdwijnen Om de Kerst door te brengen met ander konijnen Wij hebben ons tegoed gedaan Aan wortels en compotebanaan Waarna wij in een gezellig samenzijn Onder het, genot van een glas wijn Gesproken hebben over het groot venijn Dat op ons tijdens Kerst gericht schijnt te zijn Ik hoop, dat mijn gemis aan jullie dis Niet al te groot geweest is." In de doos lag voorts een vorstelijke fles wijn van de afzender. Door deze vorm van dierenliefde ontsnapte dit konijn aan de Kersttaf el en het zal nog jaren het troetelkind van de familie Beemsterboer zijn. (Uit: „Dierenbescherming") Deze woorden worden gericht tot vrouwen en mannen, die proberen in gewicht te verminderen. Wist u, dat een goed ontbijt noodzakeUjk is in een ver mageringskuur? Bent u verwonderd? Het is misschien onbekend aan mensen, die rtachten af te vallen door het ont bijt over te slaan, dat hierover uitge breide onderzoekingen zijn gedaan. Men is tot de conclusie gekomen, dat het overslaan van het ontbijt geen resultaat heeft bij een vermageringsdieet, maar als regel wel lichamelijk en geestelijk onvermogen in de late morgenuren tot gevolg heeft. Hier volgen een paar woorden over vermageren, alvorens het onderwerp waarom een goed ontbijt noodzakelijk is wordt behandeld. Daar statistieken overtuigend hebben aangetoond, dat overtollig gewicht problemen voor de gezondheid veroorzaakt, zijn vele men sen bevsrust geworden van de noodzaak van gewichtscontrole. Het lichaamsge wicht is afhankelijk van het evenwicht tussen voedselopname (calorieën) en verbruikte energie. Het is dus een re kenkundig sommetje om te begrijpen, dat bij een teveel aan voedsel het ge wicht zal toenemen. „Bliksem-dieëten" en calorie-arme dieeten worden door voedseldeskundi gen niet gepropageerd. Hoewel het soms even resultaten geeft, zijn de nadelen voor de gezondheid hieraan verbonden toch te groot. Een programma, dat lang zamerhand verloopt, is voor de meesten van ons meer gewenst, omdat we ge zonder kunnen eten en tegelijkertijd toch in gewicht kunnen verminderen. Alvo rens een kuur te beginnen moet de huis dokter over het juiste gewicht worden geraadpleegd. Is vermageren noodzake lijk, dan moet bij een langdurige kuur worden bedacht, dat het opgenomen voedsel iedere dag de schijf van vijf be vat, daar anders ondervoeding optreedt. De voedselgroepen van de schijf van vijf zijn: melk en melkprodukten; groente, fruit en aardappelen; kaas, vlees, vis, ei of peulvruchten; boter of margarine; brood en graanprodukten. Voor het ontbijt zijn kant-en-klare graanprodukten belangrijk, zowel voor de waardevolle bijdrage aan voedings stoffen (proteïnen, vitaminen, mineralen en koolhydraten) als voor het gemak en de economie ervan. Zij bevatten weinig vet en geen cholesterol, wat belangrijk is voor personen, die van de dokter een vet-arm en cholesterol-arm dieet moe ten volgen. De Kellogg Nutrition Council advi seert om tijdens de gewichtcontröle een goed ontbijt te gebruiken, dat uit de vol gende bestanddelen bestaat; fruit of een glas vruchtensap, een portie Com Flakes Van de Nederlandse manneiyke auto mobilisten die drinken (bqna 80'/o van alle autorijders) acht 25»/o zich nog goed in staat veilig aan het verkeer deel te nemen na het gebruik van 3 of 4 glazen sterke drank. Maar liefst 31% vindt dat ze nog best verantwoord kunnen rijden na 5 of meer glazen op. Verder houdt 32»/o een veilig-verkeersgedrag nog mo gelijk met 1 of 2 glazen op, tervidjl maar 13% van de drinkende automobilisten zegt dat veilig de weg op gelijk staat met O glazen. Dit blijkt uit een enquête die het In stituut voor Sociaal-wetenschappelijk en Economisch Onderzoek (ISEO) te Bussum heeft gehouden in opdracht van Veilig Verkeer Nederland. DRINGEND BEROEP. De uit de representatieve steekproef verkregen gegevens, die nauwelijks ver schillen met de enquête-resultaten van een jaar geleden, zijn voor VVN aanlei ding in de komende weken nog eens extra onder de aandacht te brengen, dat alcohol en verkeer elkaar niet verdra gen. Tijdens deze voorlichtingsaktie wordt iedereen weggebruiker en schenker dringend gevraagd mee te werken om het aantal verkeersongeval len met een alcoholluchtje sterk om laag te brengen. Hoewel er minder van die ongelukken gebeuren dan vóór de invoering van de 1 novemberwet in 1974, heeft de grote daling in de periode er vlak na zich niet gehandhaafd. metmelk en suiker, brood met boter of margarine en een glas melk. Voor een streng dieet kan afgeroomde melk wor den gebruikt en het brood worden be perkt tot één sneetje zonder boter of margarine. Op deze manier worden de dagelijkse bezigheden met een voedzame start be gonnen. De andere maaltijden kunnen nu ook weer volgens de schijf van vijf worden samengesteld, waarbij de hoe veelheid calorieën in het oog moet wor den gehouden. Volgens de deskundigen is dit de goede manier en zal men na een zekere periode aan gewicht verliezen of het gewicht op de juiste hoogte houden. Lanerta. i Uit de enquête van het ISEO, waar aan werd deelgenomen door bijna 700 mannelijke automobilisten-kostwinners, komt naar voren, dat de 1 november wet de meest geaccepteerde wet is. Van de ondervraagden toonde 95% zich er voorstander van (vorig jaar 88%). Evenals in 1975 verwacht zo'n drie kwart van de geënquêteerden dat deze wet een positieve invloed heeft op de verkeersveiligheid. Een ander gegeven is dat steeds meer automobilisten (vorig jaar 19%, nu 34%) denken dat men de laatste maanden minder rekening is gaan houden met de twee jaar geleden van kracht geworden nieuwe alcoholwetgeving. WENSKAARTEN. Ter ondersteuning van de voorlich tingscampagne verspreidt VVN 500.000 wenskaarten met de tekst „Prettige feestdagen en 'n veilig Nieuwjaar", 20.000 affiches en 15.000 raambiljetten. Andere activiteiten: advertenties in dagbladen en vrouwenbladen, televisie- en radiospots en diaprojectie in 500 postkantoren. Verder heeft VVN een brochure uitge geven (oplage 100.000 exemplaren) met informatie over alcohol en verkeer. Deze informatie in woord en beeld wordt ook gegeven op de hal miljoen place- mats, die de Federatie Wegverzorgende Horecabedrijven heeft laten drukken. Ter gelegenheid van de 32e Interna tionale Huishoudbeurs wordt voor de 20e achtereenvolgende maal een Natio nale Wedstrijd Vrijetijdsbesteding ge houden. Tal van vormen van kreatieve handvaardigheid maken deelname aan deze wedstrijd mogelijk, en wel in de volgende kategorieën: haken, breien, kantklossen, borduren; weven en ma- cramé; wandkleden; poppen maken (mens- en diervormen); houtarbeid; boetseren en keramiek; werken met di verse materialen; inleg-, fineer- en mo- zaïkwerk; snijden, gutsen, beeldhouwen in hout en steen; modelbouw schepen; modelbouw (andere onderwerpen); werkstukken van metaal; schilderen, olieverf en aquarel; tekenwerk, hout- of linosnede; fotowerk; jeugdinzendingen beneden 16 jaar. De werkstukken dienen gemaakt te zijn tussen april 1976 en april 1977. Deelname aan ten hoogste drie kate gorieën is mogelijk, doch per kategorie kan slechts één werkstuk worden inge zonden. Aanmeldingsformulieren kunnen wor den aangevraagd bij de Internationale Huishoudbeurs, Gerrit v. d. Veenstraat 94, Amsterdam-Z., tel. (020) 725376 - 720798. De inschrijvingen dienen zo spoedig mogelijk te geschieden. De beste werk stukken in alle groepen zullen worden beloond met geldprijzen, legpenningen en oorkondes. Van de inzendingen wordt een afzon derlijke expositie gemaakt op de Huis houdbeurs van 15 tot en met 24 april 1977 in de RAI te Amsterdam. Naast deze algemene wedstrijd zijn er ook nog afzonderlijke kreatieve wed strijden voor scholen en voor 65-plussers Ook daarover verstrekt de Huishoud beurs gaarne nadere informaties.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 9