Nieuwe verenigings- vlag voor jubilerend „Advendo" R. Katholieke pastorie in Oude- Tonge goeddeels uitgebrand CHEL STEIEEKBLAD OP GEEIEFORMBEÏRDB GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOULANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijra tweemaal per weekdinsdag- en orijdagammd OOLTGENSPLAAT: ir „Gouden" lid G. van Dam Koninklijk onderscheiden Na het welgeslaagde concert van vrijdagavond zat het bestuur van het jubilerende „Advendo" er za terdagmiddag alwéér feestelijk bij, nu, om in 't Centrum, op de daar gehouden receptie t.g.v. het gou den bestaan haar gasten te ont vangen. Die kwamen er te over, oud leden uit alle windstreken, de eigen Platenaren en vertegenwoor digers van zuster zangverenigin gen uit de overige flakkeese dor pen. Door velen werd het jubileum dan ook spontaan meebeleefd, zo als het bestuur zich dat had voor gesteld. Burgemeester v. d. Harst van Oostflakliee speelde daar za terdagmiddag een onvermoede rol in toen hij één van de leden, dhr. Gerrit van Dam met Konin klijk zilver kon tooien Nieuwe vlag TerugbUk Feücitaties Wijlen dirigent Joh. V. d. Heuvel Poezen dood gevonden Knokpartij in dancing Werkgroep yyBehoudt de Wildeman" Afhalen formulieren Dierenbescherming Goed tehuis gezocht i^ Pastoor en 8 mede-bewoners werden dakloos Woning in brand, gehele inboedel verloren Dienstencentrum- nieuws Mooi resultaat Scholen in Goeree Loos alarm of Sint a.s. zaterdag in Dirksland Fietsende scholier geschept Begroting 1977 gemeente Dirksland GEREFORM. GEMEENTEN EXTRA KERKDIENSTEN POSTBOX 8 MIDDEIiHABNIS Redactie en adfvieTtentles: Kantoor Lamgeweg 13, Sommeljdljk Tel, (01870) 26 29 Na 5 uur (01870) 33 92 Giro 187M0 BanikBalbo Mididelihamids ao, 342001.108 ABOMNEMEaSTSPHUS 7^ PER KWARTAAL ADVifiH^l'JiJNTUflFRIJS 27 cent per mm. Bij amtract speciaal taadab Dat was een grote verrassing voor dhr. van Dam die alle vijftig jaren van ,;Advendo" van harte z'n partij heeft meegezongen. Bovendien was hij der tig jaar bestuurslid waarvan hij de helft als voorzitter fungeerde. Van dat alles maakte dhr. v. d. Harst met waar dering gewag. „Een halve eeuw lang hebt U met toenemend enthousiasme en grote volharding de zangkunst beoef- fend en een bijzondere ontwikkeling ten goede meegemaakt", zo vatte dhr. v. d. Harst de verdienste van dhr. van Dam samen. Na een humoristische kijk op de geschiedenis van „Advendo" speld de dhr. v. d. Harst de eveneens jiibile- rende heer van Dam met een zicht baar genoegen h,et Koninklijk Zilver op de rever. Intussen waren door dhr. van Damt onopgemerkt zijn echtge note en kinderen de zaal binnengeko men en hun plotselinge aanwezigheid was toen de heer van Dam zich om keerde een volgende verrassing. Dhr. van Dam wordt de onderscheiding opgespeld. Ook voor de Vereniging zelf had burg. v. d. Harst een feestelijke gift in pet to. Hij overhandigde de voorzitter dhr. Poortvliet namens het gemeentebestuur een prachtige nieuwe Verenigingsvlag die heel graag werd geaccepteerd. De oude bleek lelijk aangetast door de tand des tijds zodat het gemeentebestuurlijk gebaar hartelijk werd gewaardeerd. Een terugblik op vijftig jaar Vereni gingsleven werd vervolgens door voorz. Poortvliet ten beste gegeven. De kwa liteit van „Advendo" bleek uit de con courssuccessen die in steeds hogere af delingen werden bereikt. „Advendo" haalde steevast de eerste prijzen weg, behalve in 1935 toen men het in het Brabants Sprang met een tweede prijs moest stellen. Dhr. Poortvliet sprak een woord van dank aan het gemeentebestuur voor de ontvangen vlag. Met burg. v. d. Harst hoopte en verwachtte dhr. Poort vliet dat „Advendo" een steeds groter begrip in den lande gaat worden, mede dankzij het grote concours dat t.g.v. het jubileum in het Fort „Prins Frederik" gehouden werd. „Minstens zeshonderd mensen in den lande hebben bij die ge legenheid op de landkaart Ooltgensplaat op moeten zoeken!" zo zag dhr. Poort vliet met een glimlach terug. Het „Advendo" bestuur heeft vele persoonlijke en schriftelijke gelukwen sen in ontvangst mogen nemen. Daar werd zeker ook in gedeled door o.a. mevr. L. Hokke-de Vos (48 jaar) lid en de heren H. Donkersloot en J. van Nieu waal, elk 43 jaar lid. „Advendo" maak te zaterdag een feestelijke stap om als vitale vijftiger met hernieuwde inspi ratie weer verder te gaan. Een der eerste voortrekkers van „Advendo" is .ongetwijfeld wij len de heer Joh. van den Heuvel. In 1926 was hij mede oprichter en werd tevens dirigent. Tot aan zijn overlijden in mei 1966 heeft hij met zijn totale inzet het koor tot op. een der hoogste sporten van de zangkunst gebracht. In het jaar dat hij 40 jaar diri gent zou zijn en vanzelf „Adven do" 40 jaar zou bestaan (novem ber 1966) is hij overleden. Van een herdenking is toen af gezien. In de eerste jaren ontving de heer Van den Heuvel geen sa laris. Aan het eind van het jaar werd hem een cadeau aangebo den, dat was de beloning. Mocht er na het bezoek van een con cours soms een tekort zijn dan werd dit ook door hem even ver effend. Zo ging het vroeger in de jaren van de crisis. Daarom be waart „Advendo" en vooral de oud-leden een dankbare herinne ring aan hun oud-dirigent en vriend Joh. v. d. Heuvel. Een posthum'e hulde is hier zeker op zijn plaats. De naam Van den Heuvel leeft echter voort in de persoon van de heer C. C. v. d. Heuvel, zijn zoon, de huidige di rigent. STELLEND AM: Door de vondst van een aantal dode poezen is het vermoeden gerezen dat iemand vergiftigd eten heeft uitgelegd. De poezen zijn in de omgeving van de Julianastraat aangetroffen. De politie is in de zaak gemoeid en van die zijde wordt getracht de dader op te sporen. MIDDELHARNIS: Jongelui van Flakkee zijn zondag avond in dancing „Centraal" slaags ge raakt met enkele Surinamers die ook deze gelegenheid bezochten. De Surina mers werden tot een gevecht uitgelokt maar aanvankelijk gaven ze daar niet aan toe. Toeh vielen er rake klappen; toen het gevecht buiten zou worden voortgezet kwam juist de politie ter plaatse. W. M. D. uit Ooltgensplaat werd ter ontnuchtering meegenomen en een nacht in de cel opgesloten. Vorige week is in Sommelsdijk opge richt de Werkgroep „Behoudt de Wil deman". Deze werkgroep, gevormd uit belanghebbenden én belangstellenden, wil al het mogelijke doen om de Wilde man, een van de mooiste en oudste ge deelten van Sommelsdijk, voor het dorp te behouden. Zoals bekend zijn er vér gevorderde plannen om de wildeman te laten verdwijnen. Volgens de werkgroep en hopenlijk met haar vele anderen zou dit een grote vergissing zijn en mag dit niet gebeuren! Mensen, die willen mee denken"" en meedoen zijn van harte wel kom. Correspondentie-adres Voorstraat 28, Sommelsdijk. Voorz. Poortvliet met de nieuwe Verenigingsvlag.^ OOSTFLAKKEE In tegenstelling tot reeds eerder ver strekte mededelingen kunnen formulie ren ter verkrijging van ontheffing van de aanslag Verontreinigingsheffing Op pervlaktewateren NIET op de postkan toren maar op de Gemeentesecretarie, Voorstraat 31 te Ooltgensplaat en op het kantoor van de Gemeente-ontvan ger, Nieuwstraat 12 te Oude Tonge worden afgehaald. Door omstandigheden wordt een be slist goed tehuis gezocht voor een 7 jaar oude Pekinees (teefje). Inlichtingen mevr. Elvé, Dirksland, tel. 01877 - 1262. Op 27 november is door de politie te Goedereede-havehhoofd een hond opge vangen, welke thans verblijft bij mevr. Troost, Enk. Ring, Sommelsdijk, telef. 2912. Het betreft een zware kortharige hond (reu) met witte staart, witte ge spikkelde poten en neus en boven ieder oog een gele stip. Inlichtingen graag aan bovengenoemd adres of telefoonnummer. De pastorie van de R.K. Kerk, een imposant gebouw aan de Voorstraat is zaterdagavond bij een uitslaande brand bijna geheel uitgebrand. Slechts een klein gedeelte bleef gespaard maar daarin is de waterschade groot. Pastoor Goosen en 8 mede-bewoners van het pand zijn door de brand dakloos gewor den. De pastoor heelt inmiddels onder dak gevonden in het verzorgingshuis „Ebbe en Vloed". Van hem zowel als van de anderen zijn alle persoonlijke bezittingen verloren gegaan. De brand brak zaterdagavond rond half tien uit, zoals ooggetuigen hebben verklaard in de zit-slaapkamer van de pastoor, terwijl de pastoor na de gehou den zaterdagavond-dienst nog in de kerk Brandweermensen tijdens het blussen. was. Kort tevoren waren medebewoners van het huis de openstaande kamer nog gepasseerd maar ze hadden toen niets bespeurd. In weinig tijd brandde de pas torie als een fakkel. Een onderhuurster die met haar verloofde op de bovenste verdieping was kreeg nog kans veilig het pand te verlaten en een beneden slapende bakkersbediende te wekken en te alarmeren. Iedereen wist zich daar door tijdig in veiligheid te stellen. Oude Tonges brandweer was snel aan het werk, maar al direct bleek dat as sistentie van de overige Oostflakkeese bluseenheden gewenst was. Ooltgens plaat, en Den Bommel werden opge roepen en later werd ook Nieuwe Tonge gealarmeerd. Met 15 stralen werd de brand bestre den, terwijl ook het naastgelegen pand van dokter van Hattum moest worden beschermd. Daardoor heeft de dokters woning vcal waterschade opgelopen. Hot politiebureau dat de pastorie, aan de andere zijde flankeert liep (mede i.v.m. de windrichting) geen schade op. De brandweer van Oude Tonge is de hele nacht paraat geweest. De pastorie wordt door een gang ge scheiden. Boven is alles, tot en met het dak verbrand, maar iDeneden heeft de gang het overslaan van het vuur ver traagd, "waardoor de brandweer een klein gedeelte heeft kunnen behouden. NIEUWE TONGE Bij een hrand die zaterdagavond uit brak in de woning van de fam. J. Blok aan de Burg. Overdorpstraat. is de ge hele inboedel verloren gegaan. Ook het huis zelf heeft aanzienlijke schade; ge lukkig is de -fam. Blok tegen een en an der verzekerd. De brand is door een bewoner van de Molendijk ontdekt. Hij alarmeerde de brandweer. De fam. Blok 3 kinde ren was n.l. op familiebezoek aan de overkant. Dhr. Blok is Vlaardinger van origine; hij werkt daar nog als chauf feur maar woont sinds ongeveer 2V2 jaar in Nieuwe Tonge. De brand is vermoedelijk omstreeks 7 uur door kortsluiting tussen het pla fond ontstaan. De technische recherche heeft gisteren een onderzoek ingesteld. Alles wat de fam. Blok bezat ging in het vuur verloren. Ook betekende het de dood voor de papegaai, de kanarie, twee poezen en één hond. De tweede hond kon weliswaar versuft maar levend nog op tijd worden bevrijd. De brandweer (ook Sommelsdijk ver leende assistentie) werd in haar taak geholpen doordat naast de brandende woning nieuwbouw wordt gepleegd. Twee sterke lampen verlichtten het tafereel en er waren ladders voorhan den om ook van bovenaf het vuur te bestrijden. MIDDELHARNIS: Maandag 6 december wordt er in het Dienstencentrum een Bingo-middag ge houden. U bent allen hartelijk welkom. Voor de Kerstmis kunt u net als vorig jaar Kerststukjes komen maken o.l.v. Theo Mastenbroek. Nadere datum volgt. DIRKSLAND De meisjesvereniging „Mirjam" der Ger. Gemeente alhier heeft op de ge houden verkoping een bedrag bijeen- gekregen, groot 3.400, Dit bedrag is bestemd als een bij drage voor de aan te schaffen helicop ter, te gebruiken op de zendingsvelden van West-Irian. INGEZONDEN: Uw open brief aan het Kleuterschool- bestuur te Goedereede van 26-11-76 heb ik goed gelezen. Ten eerste vraag ik u, wees heer in het verkeer namens de gemeenschap Goeree. En had dan je handtekening er onder gezet. Dan'wist iedereen wie u bent. Wie niet voor Mij is, is tegen Mij, dat staat in uw ingezonden stuk en dat zegt me wat, als burger van Goerees' Ha venhoofd. Ik ben het helemaal niet met u eens over het aantal leerlingen van '61 en '77 waarover u schrijft. Zegt u dat niets? Mij wel! En ik ben er helemaal niet over te vreden als dat je de hoofdonderwijzer er bij hebt betrokken. Want dat staat toch niet in de, bij de doop afgelegde, belof te? Maar we zullen er maar niet ver der op in gaan. De deur staat wijd open bij mij, om er over te praten. Want op de manier zo u schrijft zet je ons mooie stadje Goeree helemaal in het donker. En die Chr. School moet je met rust laten, op het Havenhoofd, want dat past toch niet volgens uw schrijven. In afwachting op uw komst. Met dank voor uw plaatsruimte. Adres: 14 A G. Groenendijk. -O- OOLTGENSFLAAT Vanmorgen 8.25 uur kwam een brand melding binnen uit de Prunuslaan. Direkt rukte de brandweer uit, maar ter plaatse aangekomen, werd nergens een brand ontdekt. Voor controle reed men de gehele nieuwbouw door, maar het korps kon onverrichterzake terug. Of het was loos alarm, of de persoon in kwestie had reeds de brand geblust en liet. niets meer van zich horen of zien. Huwelijksbevestiging. Vrijdag 3 de cember des nam. 2.45 uur zal in de hervormde kerk de huwelijksbevestiging plaats hebben van Herman de Jong te Driebruggen en Nelly Neels, alhier, door ds. T. W. V. Bennekom. Duivententoonstelling. P.V. „De Zwa luw" te «Ooltgensplaat organiseert een duivententoonstelling op 3 en 4 decem ber a.s. in het Veren, gebouw „'t Cen trum". Op vrijdag 3 dec. is het gebouw geopend vanaf 7 uur nam. en op zater dag 4 december van 2 tot 5 uur en van af 7 uur nam. Middenstandsver. en de muziekver. „Amicitia" zullen a.s. zaterdag Sinter klaas verwelkomen. Het gaat vanaf 1.30 uur in optocht (Sinterklaas te paard!) op „de Schakel" af waar voor jong en oud een feestmiddag wordt gehouden. Om 6 uur zal in „de Schakel" de uitslag van de gehouden verloting worden be kend gemaakt. DEN BOMMEL Op de Lieve Vrouwepoldersedijk, en kele honderden meters voorbij de af slag naar Vrouwtjesweg, is vanmorgen Joh. du Pree uit Den Bommel door een hem achteropkomende auto geschept. De jongen was met zijn schoolkame- raadje op de fiets op weg naar de Chr. Mavo te Middelhamis. Ze reden naast elkaar toen Johan werd gegrepen. De automobilist was dhr. v. Es uit Den- Bommel, "wmr. Rijkspolitie te Dirksland. De gewonde jongeman werd aanvanke lijk naar het ziekenhuis te Dirksland, maar direct daarna naar Dijkzigt te Rotterdam overgebracht. In de j.l. donderdagavond gehouden raadsvergadering is de gemeentebegro ting '77 aan de raad aangeboden. De be groting is sluitend en bevat een post Onvoorziene van 251.139,88 welk re sultaat B. en W. vnl. toeschrijven aan de structurele verhoging van de alg. uitkering uit het gemeentefonds, ter sti mulering van de werkgelegenheid. OUDDORP woensdagavond 7.30 uur ds. Th. van Stuyvenberg. MELISSANT woensdagavond 7.30 uur ds. P. Blok. OOLTGENSPLAAT donderdagavond 7.30 uur ds. J. Baayens van Rotter dam-A.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 1