Goeree's raad bijzonder content over begrotingspositie Eigenaren zomerwoningen krijgen ontlieffing voor winter-weeJtends Telefoniste/Receptioniste -k Zelfs belastingverlaging in 't verschiet RAAD GOEDEREEDE: STICHTING HET VAN WEEL- BETHESDA ZIEKENHUIS TE DIRKSLAND In ons ziekenhuis is op korte termijn plaats voor een Naast deze werkzaamheden zaJ zij ook administratief werk moeten verrichten. Vereist wordt: M.A.V.O. of H.A.V.O. diploma Type-diploma Goede contactuele eigenschappen Minimum leeftijd van 18 jaar Geboden wordt: Zelfstandige werkkring Prettige werksfeer Gunstige arbeddsvoorwaarden Verzoeken om inhchtingen en somditaties kunt U richten aan: O. van de Ridder, adminis-trateur-econoom, van het. Van Weel- Bethesda Ziekenhuis, Stationsweg 22, Dirksland. Telefoon 01877 -1555. OUD GEREF. GEMEENTE OoItgenspiaat dominee J. van Prooijen Aanhang wagens etage woning Dit weekend 8,50 E. GRINWIS VERIVIIST ANTIEK en CURIOSA huishoudelijice hulp Lezing voor de bejaarden Begrafenis van mevr. Gortzak en Corjan van Rossum PREDIKBEURTEN „Goerees' Gemeenteblad" heeft niet gewerkt waar het moest dienen de ge meentenaren te noden naar de begro tingsvergadering te komen. Gisteravond werd die vergadering gehouden maar slechts twintig bezoekers (zoiets van 0,2 »/o van de bevolking) liet zich op de pu blieke tribime zien, waar hen een over vloed van stoelen en rooksel wachtte. De raad produceerde vlijtig de traditio nele alg. beschouwingen waarin een scala van wensen, filosofieën en harte- kreten doorklonken. Unaniem was de tevredenheid over de vrij comfortabele begrotingspositie. Onderstaand een uit treksel uit de diverse beschouwingen. „Er is reden tot tevredenheid!" sig naleerde dhr. van Oosterom in zijn na mens de PCP gehouden beschouwing om het na de financieel zo glad geplaveide weg te gaan hebben over de „smalle en hobbelige straten en kruispunten" in het stadje Goedereede, welk probleem zich knellender laat voelen nu de Nieuwe Oostdijk bebouwd is. Ontsluiting via een nieuwe bnag achtte dhr. v. Oosterom dan ook alleszins gewenst en, wetend van de aanwezigheid van de financiële middelen, was het voor hem de vraag waarom er nog langer mee te wachten? Een Goereese wens is voorts de bouw van een aula en Ouddorp gunde dhr. v. Oosterom graag een goede gymnastiek- accomodatie. Hij riep het college op zich daar tijdig op te beraden „teneinde een lijdensweg, zoals in Goeree, te voorko men". Na nog wat wensen te hebben aange stipt, o.m. een overkapping van het zwembad, recreatiemogelijkheden in het Stellendamse Bos e.a. gaf dhr. v. Oos terom een beschouwing op het visserij- gebeuren en de vraag of de gemeente de binnen- en buitenhaven van het Rijk over moeten nemen. Zijnerzijds geen bezwaar maar dhr. v. Oosterom wilde' wel alle risico's uitsluiten en bij voor baat vastgesteld zien dat de vissers geen havengeld zuUen moeten betalen. In het vervolg van zijn beschouwing vroeg dhr. v. Oosterom o.m. aandacht voor de verkeerssituatie in een aantal straten, de gebrekkige openbare ver lichting in Goedereede en een speelter- reintje voor de jeugd in de Niéuwe- Oostdijk om, na te hebben ingestemd met een wellicht hogere subsidie voor de EHBO te besluiten m.et de wens dat raad en college in het nieuwe jaar Gods zegen zullen mogen ervaren. Prioriteiten. Al noemde dhr. Kr. Grinwis (SGP) de financiële positie van de gemeente dan ook gunstig, het leek hem toch toe dat er i.v.m. de nog op handen zijnde uitvoe ring van kapitaalswerken prioriteiten zullen moeten worden gesteld. M.b.t. de mogelijke overname van de havens van het Rijk wilde dhr. Grinwis graag de grootst mogelijke voorzichtigheid in acht genomen zien, mede gelet op de on gunstige perspectieven voor de visserij. Verheugd verklaarde dhr. Grinwis zich over de komst van een schone industrie en hij pleitte ervoor een gedeelte van 25 a 30 ha tussen buitenhaven en zui- derdiepboezem als industrieterrein be schikbaar te stellen. Die tevredenheid gold ook de gestage voortgang van de woningbouw waarbij hij wel de vraag stelde of het geen aanbeveling verdient meer aandacht te besteden aan de par ticuliere (premie) bouw. „Er is ook in onze gemeente een wa re run ontstaan op de eigen woning", constateerde dhr. Grinwis. Hij meende dat door het verlenen van gemeente lijke garantie de Banken dikwijls te gul zijn met het verstrekken van hypothe ken waardoor de prijzen zodanig wor den aangewakkerd dat een en ander voor de eigen bevolking geen perspec tieven meer biedt. Zijn „grote zorg" maakte dhr. Grin wis kenbaar over de Onderwijsvernieu wingen en ook over de economische si tuatie was hij zorgelijk gestemd. Spr. besloot met de wens dat de voorz. lust moge ontvangen zijn werk, in biddend opzien, te doen. Mochten wij en onze Overheid eens terugkeren tot de Wet en de Getuigenis, alleen in deze weg is er verwachting voor land en volk. Die Mij eren zal Ik eren, maar die Mij versma- Aan de middagvergadering heeft Goe rees' gemeenteraad gisteren weinig moeite gehad. Een veelheid van voor stellen werd moeiteloos geaccepteerd en slechts hier en daar plaatste de raad wat kanttekeningen. Dat was o.m. het geval bij het voorstel tot wijziging van de re- creatie-verblijfsverordening welke wij ziging ertoe moet leiden dat permanente bewoning van zomerwoningen ook voor eigenaren onmogelijk wordt. Dhr. J. C. Komtebedde (VVD) vond de redactie van de verordening wat ondui delijk vooral waar het gaat om het ver lenen van ontheffing. Dat was aanlei ding om het voorstel terug te nemen teneinde het „administratief wat een voudiger te maken", zoals burg. van Velzen toezegde. Naar aanleiding van de publicatie van het voorstel (in ons blad van j.l. dinsdag) waren er zo gaf dhr. Komtebedde weer nogal wat reacties losgekomen van huisjes-eigenaren die zich afvroe gen wat de gemeente precies voor plan nen hadIn Amsterdam worden woningen gekraakt en hier zouden de mensen niet eens in hun eigen zomer- woning mogenvergeleek dhr. Komtebedde. Hij meende daarom dat er in de verordening die het bewonen van 15 okt. tot 15 april verbiedt een uitzon dering moet worden gemaakt voor de week-ends en de vakanties in die perio de, waarvoor ook nu al ontheffingen worden verleend. Die ontheffing moet echter wel worden aangevraagd v/aar- om dhr. Komtebedde het veel raadzamer vond die tegeUjk maar in de Verorde ning in te bouwen. „Controle zie ik toch niet zittenwas daartoe zijn argu ment. Bij de voorz. vond die redenering een zodanig gehoor dat hij aanbood het voorstel terug te nemen om er zich na der op te beraden. Alleen het vrijstel len van week-ends zal niet voldoende zijn omdat sommige gezinnen er ook de gehele Kerst- en Paasvakantie willen verbhjven. „Een algehele vrijstelling voor een bepaalde periode", was ook de mening van dhr. Reus (P.v.d.A.). Hij meende dat slechts dan zal worden tegemoet geko men aan de bedoeling van de verorde ning, n.l. het voorkomen van excessen. Het voorstel zal, aangepast, de volgende vergadering weer ter sprake komen. De overige punten gingen van een lei en dakje. De burgemeesterswoning krijgt de isolatie waardoor de tochtpro- blemen tot het verleden moeten gaan behoren. Het was dhr. Bruggeman die het niet helemaal zag zitten en aan het nut ervan twijfelde waarom hij de voor zitter aanraadde om maar een nieuwe woning te bouwen. „Als u nou toch hier blijftzo probeerde hij de voorz. een uitspraak te ontlokken. Die kwam er echter niet uit: „Niet aan de orde...!" besliste de voorzitter. Op het Havenhoofd zal nauwelijks meer gebouwd mogen worden en dat was voor de raad een moeilijk te verte ren zaak. Dhr. Kr. Grinwis (SGP) had grote bedenkingen tegen die beschik king van de Kroon en ook dhr. van Dam (SGP) gaf er zijn commentaar op: Het Havenhoofd is een vissers- kern waar de kinderen ■worden opge voed zoals hoerenkinderen in een land- bouw-omgeving. Dhr. van Dam vond dat bijzonder waardevol en hij pleitte er voor om zo zich een mogelijkheid voor zou doen die alsnog aan te grijpen. Geen nieuwe Horeca. Bij de vaststelling van de Ie herzie ning van het bestemmingsplan Kom Ouddorp verklaarde dhr. J. C. Komte bedde tegen de bepaling te zijn welke de vestiging van nieuwe horeca-bedrij- ven in de Ring te Ouddorp tegengaat. Dhr. Komtebedde verklaarde het niet eens te zijn met de motivatie (Strijdig met het karakter) omdat dat z.i. ook voor winkelpanden zou kunnen gelden. „Toch is het een gelukkig besluit ge weest!" zo huldigde de voorz. het des tijds genomen raadsbesluit. „We willen beslist niet dat in de Ring het ene café na het andere verschijnt, wat in strijd met het karakter van deze omgeving zou zijn. Elders, in andere gemeenten is het uit de hand gelopen omdat men niet op tijd maatregelen heeft getrof fen", zo vergeleek de voorzitter. Parkeren. De grond aan de zuidzijde van de Stationsweg mag voor pakhuis-bouw worden benut, zo mogelijk'ten gerieve van de bedrijfspanden aan de West straat. Er zullen wellicht parkeer-pro- blemen ontstaan wanneer er steeds meer inritten komen maar zij die er geen plaats kunnen vinden kunnen altijd op het gemeentelijk parkeerterrein terecht. Voorz. van Velzen maakte duidelijk dat het college er niets voor voelt ook aan die kant van het dorp de zuidzijde parkeervoorzieningen te gaan treffen. Overigens bleek de angst van dhr. Kr. Grinwis dat de bewoners hun tuingrond niet voor de bouw van pakhuizen af zullen willen staan ongegrond. Er is niets dat hen daartoe verplicht. Wan neer iemand er een pakhuis wil bouwen zal hij zelf met de grondeigenaar tot overeenstemming moeten komen. De gemeente zal in deze geen aktieve grondpolitiek gaan voeren. Alle scholen Heel even dreigde het onplezierig te worden toen bij een voorstel tot aan schaf van leermiddelen voor een be paalde school dhr. Reus (PvdA) fijntjes vroeg of in de gemeente toch wel alle scholen goed worden bedacht. „Ziet u enig onderscheidwilde Weth. Visser weten naast zijn verzeke ring dat geen enkele school minder wordt geacht dan de ander. Daarmee werd de opmerking van dhr. Reus (ove rigens niet uitdagend bedoeld, zo ver zekerde hij) gesmoord. De raad breide geen vervolg aan wat recentelijk de „schoolstrijd" werd genoemd en dat was heel verstandig den zullen licht geacht worden!" zo liet dhr. Grinwis waarschuwend horen. Betere planning. Het „ontbreken van een wezenlijke planning op lange termijn" was het wat mevr. Grinwis (PvdA) niet zo bijster en thousiast maakte over de overigens posi tieve begrotingscijfers. Spr. had zo haar eigen filosofie over de waarde van de begroting waarin zij signaleerde dat het gevaar van automatisme levensgroot aanwezig is. De beleidsmarge daaren tegen is erg klein omdat die wordt be paald door de reservepot van de On voorziene uitgaven. Het leek spreekster dan ook zeker gewenst prioriteiten te gaan stellen. Zij meende dat een betere planning ook tot gevolg zal hebben dat de gevolgen van de genomen beslissin gen beter te voorzien zijn en daar wilde mevr. Grinwis graag op aansturen. Zij stipte een scala van zaken en wensen aan (o.m. het verkrijgen van de notulen van de B. en W. vergaderingen), de overna me van de havens, de uitvoering van de rioleringswerken en de visserij die het h.i. zwaar te verduren heeft terwijl er nog pijnlijke ingrepen lijken te moeten volgen. Bij haar rees dan ook de vraag of het huidige tarief van het mijn- recht misschien wat gematigd kan wor den, overigens niet ten koste van het gem. huishoudboekje. Met sprongen vooruit. Dhr. B. Noorthoek, sprekend mede namens dhr. 't Mannetje (die voor het eerst na lange tijd de vergadering weer bijwoonde) schaarde zich gaarne bij het koor van tevredenen. „De activiteiten in onze gemeente zijn met sprongen vooruitgegaan" was zijn constatering en dhr. Noorthoek gaf daar wat voorbeel den van weer. „Op het gebied van het Onderwijs hebben we niets ontzien", zo sprak dhr. Noorthoek waarderend over de gepleegde en nog te plegen scholenbouw. Hij bezag ook het grote tekort van het zwembad waarom hij verklaarde nogal gereserveerd te staan tegenover een evt. overkapping. In het volgend jaar verwacht dhr. Noorthoek daarentegen wel een^ voorstel tot de aanschaf van een nieuwe brandweer wagen voor Stellendam. De komst van de meubelfabriek aan de binnenhaven wordt door ons toegejuicht, maar bij de veelheid van berichten over de visserij schoten hem woorden tekort daar nog iets aan toe te voegen nu er nog weinig concreets omtrent de te nemen maatre gelen bekend is Bij voorbaat wilde dhr. Noorthoek er tegen waarschuwen -de vissers niet met nadeUge gevolgen van een evt. overname van de havens te confronteren. Na een compliment voor het gemeenteblad besloot dhr. Noort hoek met^e wens dat college en raad in het komende begrotingsjaar kracht en wijsheid zullen ontvangen de ge meente overeenkomstig Gods Woord te besturen. „Een resultaat dat tot voldoening strekt!" zo liet dhr. J. C. Komtebedde zich complimenteus over de begroting uit, vooral omdat dat zonder belasting verhoging bereikt kon worden terwijl er misschien zelfs nog (in het kader van de Onroerend goed belasting) van een belastingverlaging sprake zal kunnen zijn. Ook dhr. Komtebedde kwam in zijn beschouwing bij de evt. overname van de havens terecht; „alleen maar als dat geen extra lasten voor de gemeente met zich brengt!" adviseerde hij. Hij gaf ook zijn visie weer op de visserij (een dui delijke regeling inplaats van de vele vragen van thans), en de woningbouw waarover dhr. Komtebedde best tevre den wilde zijn. Hij hoopte dat de parti culiere bouw blijvend gestimuleerd zal kunnen worden. Spr. hoopte dat met voortvarendheid gewerkt zal worden aan de ontwikkeling van het best- plan Ouddorp Oost III. De ontwikkeling van de scholenbouw had spr. instemming, maar het deed hem toch merkwaardig aan dat een nog nieuwe school nu al, ten koste van grote financiële gevolgen, uitbreiding behoeft. Het was voor dhr. Komtebedde de vraag of dat niet had kunnen worden voorzien, vandaar zijn vraag in de toekomst hierop wat atten ter te zijn. Goede gjTnnastiekaccomoda- tie voor Goeree en Ouddorp staan op de verlanghjst van de WD. Gehoopt wordt dat de gemeente alsnog in het gelijk ge steld zal worden m.b.t. de Kriekelplan- nen en eveneens wordt gehoopt dat de Gem. Goedereede toch nog eens profij ten zal hebben van de vele miljoenen die het Rijk in het Grevelingengebied zal investeren. „Het gaat daar allemaal wel lang du ren" was de verzuchting van dhr, Kom tebedde. Wanneer er een recreatieve ontwikkeling van de grond zal komen voorzag dhr. Komtebedde hierin ook enig perspectief voor de kleinere agra rische bedrijven die in hun eigen bran che weinig vooruitzichten meer hebben. Chr. kleuterschool. N.a.v. de pogingen in Goedereede een bijz. kleuterschool te stichten, verklaar de dhr. Komtebedde dat streven hoge lijk te betreuren. „Wij willen geen en kele groepering het recht ontzeggen ge bruik te maken van wettelijke moge lijkheden, maar Goedereede lijkt ons te klein om er twee kleuterscholen op na te houden, beiden zouden noodlijdend worden. Wij staan achter het bestuur van de bestaande school dat steeds met de typisch Goereese omstandigheden re kening heeft gehouden", maakte dhr. Komtebedde duidelijk. Beantwoording. Zonder de vergadering behoeven te schorsen wist burg. van Velzen de raad van een genoegzame beantwoording te dienen. Bijzonder positief was de toe zegging van de voorz. dat in de eerst volgende vergadering een voorstel tot verlaging van de Onroerend goed be lasting (nu al t.o.v. overige gemeenten aan de fsijzonder lage kant!) komt, ter wijl de perspectieven voor de uitvoe ring van kapitaalswerken door die ver laging aangetast zullen blijven. Dat deed de voorz. de P.v.d.A. bewe ring dat,er slecht een geringe beleids marge is, ontkennen. Het beleid van een gemeentebestuur is niet alleen maar uit de Gemeentebegroting te lezen", ver weerde de voorz. o.m. doelend op wo ningbouw en milieu. De voorz. stemde in met de gedachte prioriteiten te stel len zeker wanneer het grotere investe ringen betreft. Het maken van prognoses m.b.t. de scholenbouw is bijzonder moeilijk, zo niet onmogelijk", verklaarde de voorz. „Het had zo benadrukte hij niet zo kunnen zijn bij voorbaat ruimer, ge richt op de toekomst, te bouwen". De uitbreiding van Stellendam („een kleine explosie") brengt de nodige problematiek met zich mee. B. en W. voelen er niets voor zo gaf de voorz. te kennen de raad te voorzien van de notulen van de B. en W. vergaderingen, alhoewel er niets te ver bergen is. De voorz. meende dat soms het gem. belang geschaad zou kunnen worden wanneer besprekingen vroeg tijdig bekend worden. Dat was overi gens een opmerking die dhr. Reus zei weinig te kunnen appreciëren. Enorme grote risico's kunnen verbon den zijn aan de evt. overname van de havens waarom men bijzonder attent te werk zal gaan om de risico's zo klein mogelijk te doen zijn. Met de aanleg van de riolering in "Ouddorp worden bijzonder goede vorde ringen gemaakt. Per 1 dec. zal de „hoofd -ader" vanaf de Visserstraat tot aan de Koolweg gelegd zijn", gaf de voorz. te kennen. Hij hoopte dat men over de hier en daar ondervonden overlast heen wil zien. Bijzonder onoverzichtelijk zijn de problemen rondom de visserij. Men kan slechts hopen dat de inzinking te boven wordt gekomen. Behalve in de Garna- lensector gaat het momenteel de visserij vrij goed. Op de vraag of de 3°/o rege ling omlaag kan meende de voorz. er alleen maar op te hoeven wijzen dat de overige visserij gemeenten dik in de rode cijfers draaien. De voorz. wees erop dat de Gemeente vrij forse verkapte sub sidies aan de visserij verstrekt (geen liggeld, electriciteit e.d.) tot een bedrag van ca. 50.000,per jaar, waarvan de gfehele visserij profiteert. De voorz. meende dat de visserij die „service" zal laten opwegen tegen de vorenbedoelde regeling. Er is geen enkel voornemen liggeld van de visserij te gaan heffen", zegde de voorz. toe. Het structuurplan voor de riolering is nog niet gereed. De voorz. was het er hartgrondig mee eens dat het gereedko men daarvan veel te lang duurt. Het creëren van industriegebied bij de buitenhaven, zoals door de SGP-fractie gesuggereerd, zou de voorz. ten sterkste afraden. Het bedoelde gebied, nu een zanddepót, zou ernstig worden aange tast terwijl het t.b.v. de dagrecreatie een bestemming heeft. Een aula in Goeree staat op het pro gramma en wellichtzal de raad al in een volgende vergadering met een voor stel worden geconfronteerd. Ook een nieuwe toegangsweg over de haven heeft de aandacht, zegde de voorz. toe. Door dhr. J. C. Komtebedde was ge vraagd naar het „waarom" van de vraag aan bezitters van zomerhuizen de ge meente een tekening van hun woning te verstrekken. „Wat zit daar achter?" wilde dhr. Komtebedde weten. „We jagen de mensen niet op kosten, we hebben slechts gevraagd ons een in- delings-tekening van de campings te doen toekomen", aldus de voorz.; „we moeten na kunnen gaan of er van b.v. één plaats voor een caravan niet twee gemaakt kunnen worden, voor een goed deel om de campinghouders tegen zich zelf te beschermen. Wie uit de brieven iets anders gelezen heeft, heeft het ver keerd begrepen", aldus de voorz. Subsidies. Aan het eind van 's voorzitters be antwoording ontspon zich een dialoog tussen de voorz. en dhr. G. Tanis. De voorz. meent dat de gemeente niet zover hoeft te gaan de verenigingen met sub sidies achterna te lopen en ze aan te schrijven met de vraag of ze misschien nog wat méér willen hebben. „Er staat de Verenigingen niets in de weg om zelf dat contact te openen", wees de voorz. aan. Dhr. G. Tanis stemde daar tenslotte mee in; aanvankelijk had hij gedacht dat B. en W. hun mening ontleenden aan een vorm van miskenning van som mige verenigingen, maar het tegendeel bleek waar: „we dragen onze Vereni gingen op handen!" werd van de zijde van het college verzekerd. Vervolgens zette de raad zich aan de hoofdstuksgewijze behandeUng van de begroting. Mevr. Grinwis-Blok (PvdA) verklaarde haar fractie tegen de uitga- ve-post voor de BB zolang die niet van karakter verandert. Burg. van Velzen meende tegen die opvattingen enkele troeven in handen te hebben omdat zij, als' raadsleden, ge zworen hebben de wet uit te voeren. Bovendien heeft de BB zich de voorbije zomer van een mooie vredestaak gekwe ten, het besproeien van de landerijen, maar dat vermocht de PvdA-fractie niet te vermurwen. De SGP-fractie (behalve weth. Voogd) verklaarde zich tegen de subsidie aan de Strandreddingsbrigade. Ook beston den er bij de SGP bezwaren tegen de bijdrage aan de regionale Schooladvies dienst, de subsidies aan muziekvereni gingen en uitgaven voor volksfeesten. Wat onplezierig werd het toen mevr. Grinwis (PvdA) overwoog een voorstel te maken van haar suggestie de notulen van de B en .W vergaderingen in bezit te krijgen. De voorz. verklaarde zich daar groot tegenstander van omdat tal van infor matieve zaken nog niet rijp zijn om aan de raad over te dragen. Dat bleek het gevoel van meerderen uit de raad, o.m. van dhr. Grinwis, die vond dat het toch niet aanging dat „al les uut het huushouden gelijk maar de straat op moet". „Ik heb alle vertrou wen in het College", gaf dhr. Grinwis te kennen. De verzekering van dhr. Reus (PvdA) dat hij (buiten de raad) meermalen za ken hoort die in B. en W. in bespreking Woensdag 24 november a.s. zal D.V. in het Kerkgebouw Molendijk 25a voorgaan te Rhenen. Aanvang nam. 7.15 uur. zowel open als gesloten, in iedere afmeting leverbaar. Boottrailers en onderdelen. Het goedkoopste adres is: WAGENBOUW M. AARS Jr. Kreekweg 1 (langs Voomsekanaal) Hellevoetsluis Tel. (01882) 428 of (01878) 1937 Met spoed te huur gevraagd in Middelhamis of omgeving: of HUIS M. DE LAAT Oosthavendijk 30 Middelharnis Tel. (01870) 3888 CYCLAAM en een KERSTSTER, samen geen 9,maar I.v.m. de rioleringswerk- zaamheden zijn wij het best bereikbaar via Dorpsweg - Kelderweg en voor de be woners van „de Molentien- den" e.o. via Oosterweg, Vrijheidsweg en Westerweg Dgkstelweg 28 - Ouddorp een gouden tientje en een doosje kralen. Gedachtenis van Vader Tanis. Mej. M. TANIS Doelweg 8 - Goedereede Eiken en grenen kasten, de kenkisten, tafels, klokken, weegschalen, koperwerk, w^agenwielen, regentonnen, paardehamen, rijtuigen, „DE BREM" Oude Nieuwlandseweg 8 Ouddorp Gevraagd: te Dirksland in een geriefe- lijke bungalow, voor 1 of 2 ochtenden per week. Tel. (01877) 2024 SOMMELSDIJK Woensdag 24 november a.s. zal de heer Jn. Knape Mzn. een lezing voor de be jaarden der Ned. Herv. gem. houden in „Vita Nova" over „Ouwe Kees in het Rusthuis De Goede Ree". Aanvang half drie. Belangstellenden zijn eveneens wel kom. RIJSENHOUT - OOLTGENSPLAAT Onder zeer grote belangstelling heeft woensdag- en donderdagmiddag de be grafenis plaats gehad van mevrouw A. Gortzak-Treur en haar kleinzoontje Corjan van Rossum, die vrijdagavond bij een verkeersongeluk op het Helle- gatsplein om het leven kwamen. De teraardebestelling van de 59-jarige me vrouw wed. Gortzak had woensdagmid dag te Nieuw Vennep plaats. Vooraf werd in haar woonplaats Rijsenhout (gemeente Haarlemmermeer) een rouw dienst gehouden in de Geref. Ontmoe- tingskerk, waarbij de laatste plaats be zet was en zelfs nog stoelen bijgezet moesten worden. De begrafenis van de 4V2-jarige Cor jan van Rossum had donderdagmiddag te OoItgenspiaat vanuit „Elthato" plaats Ook hier was het gebouw geheel bezet. De plaatselijke hervormde predikant ds. T. W. van Bennekom sprak n.a.v. 2 Sam. 12 20-23. Op de begraafplaats sprak ds, woorden van troost uit Ps, 39, „En nu wat verwacht ik o Heere, mijn hoop is op U" en eindigde met -de Geloofsbelijdenis. De heer P. van Rossum dankte na mens zijn vrouw en familie voor de be toonde belangstelling. Ouderling J. H. van Dam sloot in „Elthtato" deze zeer droeve plechtig heid met het lezen van Ps. 103 en dank gebed. Mevr. M. M. L. van Rossum- Gortzak, die na het ongeval in het zie kenhuis Dijkzigt moest worden opgeno men, maakt het naar omstandigheden redelijk goed. zijn, terwijl de raad daar nog geen weet van heeft, kwam de sfeer evenmin ten goede, „Ik kan het me niet voorstellen!" weerlegde de voorzitter. Dhr. Komtebedde (WD) zag er wei nig heil in omdat B en W toch alleen maar zouden notuleren wat ze kwijt willen. „U krijgt alle gewenste informatie, alle zaken die van daadwerkelijk belang zijn worden U voorgelegd", argumen teerde de'voorz. De P.v.d.A. fractie slikte haar voor-, stel toen maar in, de neuzen geteld hebbend Goed tien uur was de vergadering ten einde en zette de raad een punt achter een lange vergaderdag. Een etentje in motel „Oostduin" was naar we aanne men een genoeg'lijk intermezzo tussen de middag- en avondvergadering ge weest, waarvoor de pers overigens niet was uitgenodigd. Dat zou de post On voorziene van ruim 350.000,— wellicht te zeer hebben belast ZONDAG 21 NOVEMBER MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds. E. F. Vergunst en 6 uur ds. J. E. de Groot. Extra kollekte kerk Herv. Exodus Gem. 10 uur ds, H, Huting, Rotterdam, Kollekte Rente en Aflos sing Chr, Ger, Kerk 10 en 6 uur ds. L. W. V. d. Mey Ger. Gem, 10 en 6 uur ds, Th, van Stuyvenfaerg Ger, Kerk Vrijgemaakt 10 en 15,30 uur ds, R, K, Wigboldus. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur ds J. Willemsen en 6 uur ds. J. T. Ca- zander. Exxtra kollekte kerkvoogd Rem. Kerk 10 uur ds, H, J, de Kievid, Eindhoven, DIRKSLAND Herv, Kerk 10 en 6 uur ds, M. van der Linden, voorm, bed. H.A. en nam. dankz. H.A. Extra kol lekte expl. Onder de Wiek Geref. Gem. 10 en 6 uur lezen. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur dhr. A. H. Veldhuizen en 6 uur ds. C. van Sliedregt Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen, MELISSANT 10 uur ds. H. F. Klok en 6 uur dhr. H. P. Wilstra, Barendrecht Extra kollekte vrije zitplaatsen, STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur ds, R, van Kooten, bed. H.A. en 6 uur ds. H, F. Klok, dankz. H.A. Extra kollekte restauratiefonds. GOEDEREEDE Herv. Kerk 9 en 10.45 uur kand. K, ten Klooster, Katwijk en 6,30 uur ds, R, van Kooten, OUDDORP Herv, Kerk 9,30 en 6.30 uur ds. S. de Jong Ger. Kerk 10 u. ds, ds. J. de Kievit en 4 uur kand. B. Boonstra van Wassenaar Ger, Gem, 9.30 en 6,30 uur ds. J. Driessen van Oostkapelle, Bed. H.A. Doopsgez. Gem. 9.30 uur dhr. M. C. Malipaard, Moerdijk. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 10 en 6 uur ds, H, Visser, Extra kollekte Ger, Bond Ger, Gem, 10 en 6 uur lezen, OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur ds. C. van SUedregt en 18.00 uur dhr. A, H, Veldhuizen. Exxtra kollekte zon dagsschool Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 uur kand. A. Juffer, Stolwijk en 6 uur ds. J. Willemsen Geref. Kerk 10 en 6 uur drs. G. J. Smink Ger. Gem. 10 en 7 uur ds. P. Blok. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur dhr. N. H. Groen en 6 uur ds. H. Talsma Ger, Kerk ^0 en 6 uur ds. W. Kreu- zen, em. predt. te Ruurlo. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. T. W. van Bennekom. v.m. bed. H.A. en nam. dankz, H,A. Na- jaarszendingskollekte Ger, Kerk 9,30 en 6 uur ds. H. de Bruin, em. predt. te Rotterdam! Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv, Kerk 10 uur dhr, C, J. de Groot, Nieuw Lekkerland. Voorbereiding Heilig Avondmaal. OOLTGENSPLAAT Kerkdienst. Woensdag 24 nov. a.s. des nam. 7.15 uur zal voor de Oud Ger. Gemeente voorgaan ds. J. van Prooijen te Rhenen. Zie verder de advertentie in dit nummer. Kollekte zondagsschool. In de week van 22 tot 27 nov. a.s. zal door het per soneel van de zondagsschool de beken de kollekte worden gehouden voor het vieren van het Kerstfeest met de kin deren. Oud papier. Zaterdagmorgen te be ginnen om 9 uur wordt door de Drum band uw oud papier opgehaald. Zet al les vroegtijdig buiten.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 2