goede^ auto Eenongduk Voorkom dat u in moeiiijkhedea verzekering voor uw en rekreatie. Ga voor een /De financiële gevolgen ervan wel. raakt. Sluit tijdig een huis en gezin, uw goed advies naar de NUTSSPAARBANK zakken Kütdelda'eêcfe EnwatikUhedenwensclier Goed idee De Bontkonimg Gebroken spiegeltje brengt oud briefje aan 't liciit 'n Bondsspaarbank Middelharnis, Voorstraat 36. Ooitgensplaat, Pieter Biggestraat 47. Bontmantels Uw huis verkopen TAIVIBOER f9 ALLES OVER HUIZEN if BEMTODELINiG RECHTSTREEKSE VERKOOP if INRUIL if FINANCIERING RODELKO B.V. VEERE - 01181 - 555 's avonds 01870 - 4534 DAMMEN „DENK EN ZET'' PREDIKBEURTEN BOEKEN-NIEUWS voor bont eerst kijken bij de grootste goedkoopste bontzaak v. Nederland, Duizenden korte en lange nu nog zeer lage prijzen! m. garantie. Desgew. zeer soe pele kredietservice. Hoogstraat 97, Rotterdam- C, tel. (010) 117.117. Parke ren V. zaak. Bij koop reis geld V. 2 pers. terug (ook benzine). Vrijdag tot 21.00 uur geopend. VOOR jute of sisal OKKER'S ZAKKENHANDEL OOLTGENSPLAAT Tel. (01873) 350 - 203 - 692 Deze vraag- en antwoord-rubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kosteloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-nieuws, postbus 8, Middelharnis, met in de linkerboven hoek „Vragen - rubriek" vermeld. De vragen worden door deskundigen be antwoord en zullen binnen enkele weken na de inzending compleet met antwoord in deze rubriek worden gepubliceerd. ERFENIS VERDELEN Van een echtpaar met testamenten op de langstlevende, is één der partners o- verleden. Er zijn twee kinderen, geen eigendommen en wel enige spaargelden. Op welke wijze kunnen deze worden 'verdeeld? Moet dit op schuldbewijs of anderszins worden vastgelegd? Antwoord: Inderdaad kan dit via een onderlinge schuldbekentenis worden ge regeld. Het gemakkelijkst is het, als u dat buiten een notaris om wilt doen, dat u eerst het totaal van de gemeenschap pelijke boedelwaarde vaststelt. Zijn er geen huwelijksvoorwaarden, dan is de helft nog het bezit van de overleden echtgenoot en de andere helft is de na latenschap van de overledene. Wanneer de langstlevende nu alles krijgt, kan deze schuldbekentenissen afgeven tot de be dragen waarop de kinderen recht heb ben. Rentedragend of renteloos, naar men wil. Wel is het verstandig dan daarin te bepalen, dat die vorderingen door de kinderen pas opeisbaar zijn na het overlijden van de langstlevende. WANDELENDE TAK Wat moet ik mijn wandelende tak 's winters te eten geven? Antwoord: 's Winters kunt u deze diertjes goed in leven houden met li- gustrumbladeren. Omdat die bij strenge vorst kunnen afvallen en ook ter af wisseling van het menu, moet u probe ren of ze ook ander blad lusten. Som mige eten van seqoia, het envtenplant- je (een vetplant) en bv. vlijtig lies je. Sla wordt niet gewaardeerd. Probeert u enige tijd wat u zelf bij de hand hebt. Ligustrum is en blijft hoofdvoedsel. ZEELANDBRUG Hoe lang is de Zeelandbrug en wat is de doorvaarthoogte? Antwoord: Als we de op- en afrit niet meerekenen', is de Zeelandbrug (vroeger Oosterscheldebrug genaamd) boven wa ter 5022 m lang. De doorvaarthoogte is 17 meter boven N.A.P., maar de sche pen moeten natuurlijk wel rekening hou den met eb en vloed. AFKORTINGEN Volgens collega's moeten afkortingen als ir., mr. en dr. zónder punt worden geschreven, maar in mijn woordenboek staat achter die afkortingen wél een punt. Hoe moet het nu zijn? Antwoord: De nieuwste druk van de grote Van Dale geeft aan, dat bedoel de samentrekkingen, gevormd uit eerste en laatste letter van een woord, tegen woordig ook een punt krijgen. Vroeger was dat met samenstellingen, in tegen- siteUing tot afkortingen als a.u.b., z.o.z., e.d. die wel met één of meer punten werden geschreven, niet het geval. De oorzaak van de wijziging vindt u in het zg. groene boekje, dat is de Woorden lijst van de Nederlandse taal, samenge steld in opdracht van de Nederlandse en Belgische regering en verschenen in 1954 en wel onder punt 8 van paragraaf 2, besparing van letters. Daarin heeft de commissie van Nederlandse en Belgische taaldeskundigen voorgesteld, achter elk verkort woord voortaan een punt te zet ten, dus ook achter de samentrekkingen Uitgezonderd bleven echter de internati onaal reeds vastgestelde en in België en Nederland reeds geldende aanduidin gen en symbolen van maten en gewich ten als km, kg enz. Daarom staat in de nieuwste grote Van Dale nu de verkorte titel van ingenieur als ir. met kleine let ter en een punt, en daaronder de aan duiding van het element iridium als Ir mèt hoofdletter en zonder punt. Omdat de inhoud van het bedoelde groene boek je inmiddels voor het onderwijs, de o- verheidsorganen en voor officiële brie ven wet is geworden en door de pers vrijwel algemeen werd aanvaard, is de ze spelling thans de officiële. TESTAMENT KLOPT NIET Mijn man is overleden. We hadden beiden een testament op de langstle vende laten maken. Daar klopt bij mij niets meer van, Hoe moet ik dat ver anderen? Antwoord: Nu u zelf de langstleven de bent, moet u omzien naar iemand of naar een instelling aan wie u uw na latenschap wilt doen toekomen. Als u geen kinderen hebt, kunt u wellicht eens aan andere familieleden denken. Uw wensen maakt u kenbaar aan de notaris Dat behoeft niet dezelfde notaris te zijn, die het eerste paar testamenten ver zorgde. Elke notaris kan bij het Cen traal Testamentenregister kennis geven dat een bepaald testament is vernietigd of herroepen en vervangen door een nieuwe wUsbeschikking. ARONSKELK Mijn Aronskelk doen het niet zo best meer, nadat ik ze verplant had. Toch is er niets veranderd aan licht, lucht en water. Antwoord: Vermoedelijk ligt de oor zaak in een verkeerde grond. Arons kelken houden van kleiachtige grond met verteerd stalmest gemengd. In de groei wekelijks bijmesten met kamer- plantenmest of met een aftreksel van koemest. LEVEN EN GEZONDHEID Waar zit dat internationale tijdschrift voor gezond leven en betere voeding? Antwoord: U bedoelt Leven en Ge zondheid. De Nederlandse administratie zetelt in de Cort Heiligerstraat 4, Den Haag, tel. 070-636534. KAMPER KOE Toen wij deze zomer per schip langs Kampen kwamen, zagen we daar een koe aan de torenspits hangen. Wat be tekent dat? Antwoord: Dat was geen koe, maar een namaakdier. Er bestaat een hele reeks verhalen over de zg. domheid van de Kampenaren (zoiets als de huidige Belgenmoppen). Ze zijn vorige eeuw ge drukt als Kamper uien. Eén verhaal vertelt bv. dat er na een regenrijke zo mer gras op de toren groeide. De vroede vaderen meenden geld te kunnen ver dienen, door dit gras via een koebeest in mals vlees om te zetten. Vetweiderij op de toren dus. Met vereende krachten hees men een koebeest naar boven, maar helaas trok het touw de hals van het dier dicht, zodat het gesmoord boven aan kwam. Van benauwdheid had het de tong uitgestoken en de geestdriftige bur gemeester riep:„Kijk eens hoe lekker dat gras is, het beest Ukt er al met zijn tong naar!" Maar de koe was pierlala. Nadat de Kampenaren eeuwen lang ge plaagd waren met die Kamper uien, na men zij het enige besluit dat wijs was: ze maakten van dgl. verhalen folkloris tische manifestaties. En zo werd er in de vakantietijd een namaakkoe aan de toren opgehesen. Tot leringhe ende ver- maeck. ZENDMAST In een boek over televisie staat als hoogte van de televisiezendmast in Lo- pik 350 meter,in andere boeken staan heel andere getallen en het grootste is 382 m. Hoeveel is het nu precies? Antwoord: We zijn er met een maat latje heengestapt. De hoogste zendtoren 'van ons land, die ook de hoogste wel van Europa is, meet tot het hoogste puntje gemeten precies 382,75 meter. En deze zender staat in IJsselstein en niet in Lopik. De PTT spreekt echter van het „Zenderpark Lopik", omdat een groot deel van het terrein in de gemeente Lo pik Ugt. Oorspronkelijk was de toren slechts 350 meter hoog, vandaar die oude maat in verscheidene oude uitgaven. La ter is er een verlengstuk opgezet. ADRES ZONDER NAAM Kunt u mij het adres opgeven van de zangeres zonder naam? Antwoord: De naam van de zangeres zonder naam is mevrouw Mary Ser- vaas-Bey en haar adres is St. Maar- te'nslaan 1-3 te Weert. OLIEBOLLEN Mijn oliebollen worden nooit zo luch tig als die van mijn schoonmoeder. Weet u daar een middeltje voor? Antwoord: In een aantal recepten wordt weinig gist voorgeschreven. Toe voeging van iets meer gist kan het re sultaat al gunstig beïnvloeden. Een vei liger methode is bijmenging van één kopje bier per gebruikt pond bloem. Maar dan moet u zoveel kopjes melk minder gebruiken als u kopjes bier (zonder schuim) toevoegt, anders wordt het beslag te dun. HONDENGELTJIDEN Bestaat er ook een boekje over honden waarin eens duidelijk verklaard wordt waarom ze bepaalde geluiden maken of dingen doen, die je niet verwacht. Bij voorbeeld huilen, gras eten, likken enz. Antwoord: Daar is pas een boekje o- ver opengedaan bij de uitgeverij Meu- lenhoff, Amsterdam. Het heet „Waar om doet mijn hond dat?", en is geschre ven door de Zweedse dierenpsycholoog dr. Göran Bergman en het openbaart de achtergronden van een reeks hond se gewoonten. BROMELIA BLOEIDE NIET Mijn bromelia heeft dit jaar niet wil len bloeien. Toch gaf ik veel water. Wat kan de oorzaak zijn? Antwoord: U schrijft over water ge ven pp de aarde en op het schoteltje, maar deze bromelia (Vriesea speciosa major) moet in het voorjaar en in de zo mer zijn water ook in de bladkoker ont vangen om te kunnen gaan bloeien. In de vrije natuur regent het ook in die bladkoker en juist daar moet zich de bloemstengel gaan ontwikkelen, 's Win ters is het beter daar niet te gieten, om rotting te voorkomen. Met de jonge plantjes geldt hetzelfde. Beste meisjes en jongens In dit kinderhoekje is het tweede raadsel van november aan de beurt. Ik zal dat raadsel eerst maar opschrijven. NOVEMBERRAADSEL 2 IX... 1. Dal waar een beeld 2 X stond, waar Daniël 3 X en zijn vrienden 4 X voor moesten knie- 5 X len. 6 X 2. Het land van Ezau 7 X en zijn nakomelin- 8 X gen. 9 X 3. Eén van de kinderen 10 X van Lotan, 1 Kron. 1 11 X 4. Richter in Israël. 12 X 5. Bekende legerplaats 13 X van de kinderen Is- 14 X raëls In de woestijn. 6. Woonplaats van Samuel. 7. Wetgeleerde; ook Bijbelboek in het O.T. 8. Vrouw van Boaz. 9. Vader van Isma,, 1 Kron. 4. 10. Plaats waar Simson gevangen zat. 11. Kleinzoon van Abraham. 12. Kleinzoon van Adam. 13. Zoon van Peleg, Genesis 11. 14. Vader van Eliël, 1 Kron. 6. De kruisjeslijn vormt een gedeelte uit een Psalm, waarin uitkomt, dat er Eén is die alles bestuurt, te mid den van het woeden der volken. Dit raadsel werd ingezonden door Jan Grinwis uit Ouddorp. Vriendelijk bedankt, Jan! CORRESPONDENTIE Allemaal die mij een kaart of een brief hebben gestuurd aan het einde van de vorige maand worden hartelijk be dankt, inzonderheid familie van Dijke, Marijke, familie den Boer en Lenie Lodder. Ook mag ik Ria de Bonte niet vergeten. Mochten er nog zijn, die ik niet heb genoemd, dan toch bij aUen ingesloten, als ik mijn dank uitspreek. Jaap Joppe, Dirksland. Jij stuurde mij een oplossing van een raadsel uit het midden van oktober. Het antwoord heb je goed gevonden. Ondertussen zijn de oplossingen van de hele maand oktober al ingezonden. Er tooet niet één oplos sing apart worden verzonden. Dat zou duur uitkomen. Aan het einde van de maand zenden de kinderen al de oplos singen van de maand tegelijk in. Dat is veel gemakkelijker. Bewaar dus je ant woorden van de raadsels van november, en stuur die in op het einde van de maand als ik dat bekend maak. Rlnus Guiljam, Krabbendijke. Van jou heb ik nog een brief met de oplos singen van de septemberraadsels. Hoe dat mogelijk is, weet ik niet. Bij de grote stroom brieven met het septem- berwerk was deze brief niet. Je schreef er in over de drukte met vaders ver jaardag, over herfstvakantie, over het lopen in de duinen bij Vlissingen, over het bakken van cake en taart, en over het knutselen aan een verstekbak en een briefopener. Een leuke brief, Rinus! KOmmie Ie Comte, Pretoria (Z.- Afrika) Je begrijpt dat ik jouw brief met de vreemde postzegel er eerst uitneem. Wat is dat leuk om weer een brief van je te. ontvangen. Ik kan niet begrijpen dat jul lie daar nu weer al zo lang zitten. De tijd vliegt heel hard. Ik ben blij dat het met jullie daar goed gaat, en dat jij het op school niet zo moeilijk vindt. Je bent vooreerst nog niet uitgekeken in dat wij de land, maar jullie hebben toch de wa tervallen gezien. Dat was een aardige ontmoeting bij zendeling Van Woerden in Bulawayo! Dat bezoek zal hij ook op grote prijs gesteld hebben. Wat zit Wilma ver van jullie vandaan, zeg! Maar het is gelukkig maar tijdelijk zullen wij hopen. Vriendehjk bedankt voor je raadsel. Het zal zeker een plaats krijgen, maar ik kan nu nog niet zeggen wanneer dat zal zijn. Nogmaals de hartelijke dank voor je brief. De groeten van mij aan jou en de hele familie! Klazlna de Vogel, Melissant. Het is een lange brief geworden, Klazina! Je bent over school niet zomaar uitverteld, hè? Je staat er met je cijfers niet slecht voor het minne cijfertje voor wiskunde is niet zo heel erg, en het staat toch nog aar dig kort bij de zes. Wat zijn er veel leer krachten nodig voor zovel kinderen! Het ontbreekt nogal eens aan volledig per soneel. Maar goed je best verder doen, Klazina! Hans van Gurp, Ooitgensplaat. Dat vind je beslist fijn, een kilometerteller op je fiets! Nu kun je zien welke snel heid je haalt, en ook hoeveel kilometers je hebt afgelegd. Ik vind het aantal groot dat jij in één week hebt afgelegd, maar ik moet bedenken dat De Plaat een aar dig eindje van je school af ligt. Ik merk dat jullie van alles aan het maken zijn en ik denk dat je plezier hebt in dat werk. Knutselen zal jij liever doen dan een taalles maken, is 't niet? Corien van Rossum, Zeist. Dat was 'n mooi weekeinde bij Heleen en Jaap, zeg! Jij vond het fijn, maar zij niet minder. En toen werd het herfstvakantie, echt een tijd om niets te doen, want de eer ste schooldag na de vakantie moest er geen huiswerk worden ingeleverd. Fijn, hoor, zo'n tijdje luieren! Het is ook wel eens anders, nietwaar? Martien de Vogel, Melissant. Het is al tijd gevaarlijk om dicht bij een hakmes met je handen te komen. Dat is wel uit gekomen. Een ongeluk ligt op een klein plekje. Ik ben benieuwd of alles nu in orde zal zijn. Gelukkig dat het met de pijn nogal meeviel. Het is fijn dat oma nu en dan eens kan komen. Dat is veel waard als je dat op die leeftijd kunt! Op de jongensclub weten jullie ook wel wat er te doen is. Vlot alles nogal naar be horen? Je hebt een grote brief geschre ven, Martien! Als je eenmaal begint kun je moeilijk ophouden, hè. Connie van Groningen, Middelharnis Dat was leuk, dat jullie een paar jeugd- weekenders te gast hadden. Waar kwa men ze vandaan? Ja, 's maandags is het dan vroeg dag, om op tijd in school te kunnen komen. Dat meisje dat voor een prijs in aanmerking kwam. zal wel een mooi opstel geleverd hebben, denk ik. Ik zou die tekening van dat jongetje wel eens willen zien. Dat kind viel ook in de prijzen. Jammer dat je met het opstel niet mee kon doen. Marjoleen de Visser, Middelharnis. Ik weet niet of ik voordien al gefeliciteerd heb met je verjaardag, maar als dat niet zo is, dan doe ik het nu nog van harte. Wat is er toch goed aan jou gedacht, zeg! Allemaal dingen waar je veel ple zier van kan hebben. Ik moet jullie en de familie ook nog feleciteren met de verjaardag van je overgrootvader. Wat een leeftijd mag hij bereiken, hè! Die dia's zullen wel mooi geweest zijn. Het doet me genoegen, -dat je het gedicht bewaart, Tineke van Rossum, Zeist. Jammer dat Martine niet mee kon, maar wat zul len jullie het naar je zin hebben gehad! Een kinderboerderij is altijd aantrekke- lijk;het is heel anders dan een dieren tuin, vind je ook niet? En dan de Euro mast nog! Wat verrijzen er grote bouw werken, hè? Was het helder weer toen jullie daar waren? Dan is het uitzicht geweldig. Jos Janse, Serooskerke. Je hebt alles wat de cijfers betreft uitvoerig uitge legd. En het eindoordeel is, dat jij er niet slecht voor staat. Je bent heus niet één van de minste. Probeer dat zo te houden, Jos! en verder een relaas over de verjaardagen. Al de jarigen, bekend of niet bekend, mijn welgemeende feli citatie. Tenslotte ging het over het ver keersongeluk. Volgens de situatieteke ning had je vriend voorrang, en de auto moest wachten tot je vriend gepasseerd was. Heb ik dat zo goed begrepen? Anne-Marie de Visser, Middelharnis. Al is het wat laat, toch nog hartelijk ge feliciteerd met je verjaardag. Ik heb in de krant gelezen, dat tante en oom ver trekken uit Z. Jij weet dus nu al waar ze komen te zitten. Ik wist ook niet dat de nieuwe woonplaats zo groot was. Je dacht eigenlijk: een vissersdorp. Maar zo is het niet. Leuk, als tante Tina eens komt. Zij zal wel veel te stellen hebben met die kinderen daar! Heeft ze er niet over verteld? Allemaal. Voor deze week is het ge noeg. Ik hoop volgende week de prijs winnaars hekend te maken. De vriendelijke groeten van Oom Ko Het is al weer vele jaren geleden, maar het gebeurde is het steeds meer waard om doorverteld te worden. Het is het verhaal van een briefje, in 1859 geschre ven door een jongeman uit Stad aan zijn Moeder. Nu, anno 1976 wordt het toen zo kunstig geschreven velletje, in Ouddorp, als een kleinood bewaard, wat het briefje is een vreemde weg ge gaan Maar meer nog is de inhoud wetens waard! Het werd door de Stadse jongeman Jan Dorsman geschreven. Jan was toen tim- mermarisknecht in Wissekerke en hij schreef zijn moeder t.g.v. haar zestigste verjaardag een ontroerend briefje zo als er nu nog maar weinig geschreven zullen worden. Moeder ontving het brief je maar het kwam later weer in handen van zoon Jan. Die had gouden handen waarmee hij prachtige, rijk bewerkte naaidozen maakte. Achter een spiegel tje, in één van de dozen stopte hij het door hem geschreven briefje en als 't spiegeltje nooit stuk was gegaan zou het briefje er nog achter zitten; maar het liep anders. Jan trouwde, Jan werd later vader en later werd hij opa. Adriana Dorsman uit de Plaat was zo'n opa-zeggertje en A- driana was zo goed als de oogappel van oma Adriana Dijkers, samen heetten ze Adriana en ook de achternaam begon met een D. Zo kwam het dat de naaidoos die de ivoren initialen A.D. droeg bij Adriaantje Dorsman het kleinkind van Jan -terecht kwam en die was er bijzonder gelukkig mee...! Ze was toen 17 jaar. In de mobilisatie van 1914-1918 lagen heel wat soldaten in Ooitgensplaat en bij gebrek aan oorlogshandelingen zochten die hun vertier in de timmermanswerk plaats van dhr. Dorsman, de vader van Adriana die zo rijk was met haar naai doos. Eén van de soldaten vond het maar niks, zo'n (intussen) verweerd spiegel tje in zo'n niooie doos en hij zou het er uit halen waarna Adriana er nieuwe zijde in zou aanbrengen, Toenkwam het briefje tevoorschijn. Vader Dorsman ontfermde zich erover maar toen hij o- verleed kwam het weer in het bezit van Adriana, de bezitster van de doos. Adri ana was inmiddels mevr. Korteweg ge worden en woonde in Oude Tonge. De ramp van 1953 spoelde de prachtige naai doos weg maar het briefje lag toen nog in Ooitgensplaat. Ze kreeg dat in 1966 na de dood van haar vader en het brief je is een kostbaar familiestukje gewor den. We laten onderstaand de letterlijke tekst volgen: Geachte Moeder, Zeventien honderd negen en negentig De zevende maand, de dertigste dag Blijven u en ons altijd gedachtig Daar gij toen eerst het leven zag. Moeder, spoedig waren zestig uren Ongemerkt voorbij gegaan, Die waren geen als een gedachte De dagen werden maanden reeds Deze twee maanden heen gedreven Werd spoedig drie, en vier, ja tien En daarom zesmaal tien beschreven Waar is die tijd, ze is gezien. Maar wat spreek ik van zestig maanden Wat is een maand toch bij een jaar 't Was maar 't begin van 't geen u baande Nu is uw zestigste ook daar. Ook daar, en nog in 't leven Moeder In ruim bezit van man en kroost O, dank met ons den Albehoeder Vraag heil en zegen, hulp en troost En wat ik u dan heden wensche Is, leven, voorspoed en genot Dat zal ook Vader en Broeder wenschen Vraag ook ontferming bij Uw God O, ja, dat God U ook vergeve Al uwe schuld- en zondestaat Om dankbaar Hem ter eer te leven Vraag daartoe Hem den besten raad Opdat Ge eenmaal bij het scheiden dat Mogelijk kort meer duren zal U in Zijn liefde moogt verblijden In 't eeuwig, Hemelsch heerlijk dal. Dit wenscht Uw liefhebbenden zoon J.D, 28 juli 1859 Maandag 8 november 1976. Afdeling 1: KI. Vis A. Knape 1i J. Dekker J. Lodder 2O J. V. Hoorn J. Smalheer O2 M. V. Lente H. Groenendijk 0—2 H. Groenendijk B. Vis 2O Afdeling 2: J. van Es I. Koese 2—0 Afdeling 3: H. Noordijk A. v. Gulik 0—2 G. V. d. Sluijs C. Spee 0—2 G. Knöps J. V. Mierloo 1—1 Afdeling 4: M. Klink G. Koese 2-0 J. Verbiest J. v. d. Kooij 11 H. Schellevis J. v. d. Kooij 2O L. V. Erkel H. Erenstein 2-0 H. Vergunst M. Breeman 2—0 Zeeuwse comp.: B.D.V. (Bergen op Zoom) Denk en Zet I 137 Flakkeese comp.: Denk en Zet Melissant 11—9 NED. HERV. GEM. - THOLEN Zondag 14 november 1976 en woensdag 17 november Dankdag Tholen 14 nov. 9.30 uur hr. Veldhuizen, 6.30 uur ds. Van Schoonhoven; 17 nov. 9.30 en 7.00 uur ds. A. de Reuver „Robbie en de stamplaarzen", heel leuk jongensboek. Uitgeverij Omniboek, Den Haag. Postadres: Postbus 130, Kampen. Een leutig boek met buitengewoon grappige verhalen en tekeningen van Duitse origine, vertaald door Marjan Arberg. Er zijn over heel de wereld honderden jongens die Robbie heten, maar dit is wel een heel bijzondere, die tal van avonturen beleeft met zijn stamplaarzen. Een wonder dat deze Robbie er nog zo goed afkomt! Een echt jongensboek om met St. Ni- colaas cadeau te geven! Groot formaat, stevige plasticband. Kijk in de boek handel of het voorradig is. Zo niet, dan een briefkaartje naar: Omniboeken, Postadres 130, Kampen. De prijs is 7,90. Poortvliet 14 nov. 10 uur ds. H. Klok, 6 uur ds. G. Abma; 17 nov. 10 en 7.00 uur ds. G. Abma Scherpenisse 14 nov. 9.30 en 2.30 uur hr. G. Damen; 17 nov. 9.30 en 2.30 uur hr. G. Damen Sint- Maartensdijk 14 nov. 9.30 en 2.30 uur ds. A. Breens; 17 nov. 9.30 en 2.30 uur ds. J. Blom Stavenisse 14 nov. 10 uur 6 uur kand. D. Floor; 17 nov. 10 en 2.30 uur ds. M. Jansens Sint Annaland 14 nov. 10 en 6 uur ds. J. Codee; 17 nov. 10 en 2.30 uur ds. J. Codee Oud Vos- semeer 14 nov. 9.30 uur ds. G. Abma, H.D., 6.30 uur ds. H. Harkema; 17 nov. 10 uur ing. A. de Jong, 7.30 uur ds. Eringa (Gez. dienst in de Ger. Kerk) Sint Philipsland 14 nov. 9.30 en 2.30 uur ds. H. Harkema; 17 nov. 9.30 en 7.00 uur ds. H. Harkema.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 6