Duizend bezoekers op antiek-beurs te Dirksiand 49« jaai^ang Dinsdag 9 november 1976 No. 4538 C3HEt STREEKBLAD OiP GEREFOKMEEiRJ>B GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOULANDSE EN ZEEUWSE EILAKDEJN Verschifta tweemaal per tveekdinsdag- en vrijdagaoond ASOSmSSMSNTSPBUS 7^ PER KWARTAAL ADVïaiTEamEPRUS 27 cent per tam. Bjj contract speciaal tanisi. Bazar op O.B.S. „Stellegors"' Ds. J. van Vliet met emeritaat ,Steilendam-Centraal' morgen woensdag op de radio N.C.V.B.-Dirksiand Orgel- en zangavond in Strijen Hek rond het kerkhof UIEN - UITVOER in oktober aiIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Tramhuisjes voorgoed uit het dorpsbeeld verdwenen BEAUJOLAIS Primeur 1976 DEN HERTOG &Co STELLENDAM OUD-WETH. C. H. MOUSES OVERLEDEN STELLENDAM JONGETJE DOOR AUTO OVERREDEN Goud voor slager Oudmayer GEREFOBM. GEMEENTEN EXTRA KERKDIENSTEN DE PRINSES WAS OOK IN T RUSTHUIS Bazar Groene Kruis netto ruim 7100^- OPEN - DAGEN in „De Samaritaan" LEUKE VISITE... PCSTBOX 8 MHKDEUHABNIS BedBctie en advertenties: Kantoor Ijanigeweg IS, Sorametadyk Tel, (01870) 2629 Na 5 uur (01870) 33 92 Giro 187930 BaoikRalbo IMOiddellhaiiiiis no. 3420iO1.108 De eerste echte antiekbeurs die (vrij dagavond en zaterdag) in Dirksiand werd geliouden is geen ai te groot succes geworden al zijn de organisatoren niet gelieel ontevreden. Een Ideine duizend belangstellenden hebben de gang naar „de Schakel" gemaakt maar dat bete kent niet dat ze flink hebben potver- teerd. In veel gevallen bleef de beurs stevig op de knip. Sommige van de standhouders zien het voor een volgende keer niet meer zitten maar anderen zijn best tevreden en hebben zich verbaasd over de graagte waarmee de Flakkeese kopers zich vooral op het kleihgoed stortten. Toen vrijdagavond om 6 uur de deuren opengingen stonden de liefhebbers al in stevige conversatie op de stoep, want antiekliefhetabers staan onderling nim mer met een mond vol tanden. Aan één van hen, dhr. B. Kolbach, gemeentese cretaris van Dirksiand was de eer ver gund de beurs te openen en hij deed dat met alle genoegen. Daartoe werd een oliepitje ontstoken en met een geïnspi reerd speechje heette dhr. Kolbach de beurs voor geopend, in de goede hoop dat er wederzijds plezierig zaken zou den worden gedaan. De IV2 jarige Jo- landa Grevenstuk en Carlo v. d. Boom (5) uit Dirksiand en Sommelsdijk, doch tertje en zoontje van de beide organisa toren boden, gekleed in authentieke oude dracht dhr. en mevr. Kolbach een ge- schenkje en bloemen aan en ieder die dat tafereeltje aanschouwde was gelijk in de stemming. Er was leuk antiek, dat mag gezegd al had het assortiment best wat veel- zijdiger mogen zijn. De krappe beschik bare ruirrrte was daaraan debet en het was overwegend het kleinere goed dat de kramen vulde. Mooie klokkenstellen vielen er te zien, een enkel stukje bis cuit (porceleln) waaronder een heel fraai stel voor 500,antiek Engels bestek, wat geweren en andere wapens, meubilair, alle mogelijke snuisterijen als vingerhoeden, naaldendoosjes e.d. en grandioos mooie zakhorloges (zgn. knollen) waarvan de prijzen de twee duizend gulden dik passeerden Vooral vrijdagavond was het plezierig druk, maar het zaterdag-bezoek viel wat tegen. Daaruit moet worden opge maakt dat de echte liefhebbers zich vrij dagavond al lieten zien en dat de kijkers zich zaterdag presenteerden. Hoe het ook zij, de organisatoren hebben een fijne sfeer weten te scheppen en de standhouders weten nu welke handel het Flakkeese publiek het meest aanspreekt. Dat is goed te weten want een volgend jaar zal de beurs wellicht worden her haald, dan waarschijnlijk in een andere lokatie maar toch op Flakkee omdat de organisatoren menen dat Flakkee best z'n eigen beurs waard is...! Jolanda en Carlo boden dhr. Kolbach een geschenk aan. STELLEND AM Enkele maanden lang zijn de ouders van de O.B.S. voor kleuter- en lager onderwijs creatief bezig geweest. Men maakte poppen, er werd aan potten bakken en macramé gedaan. Ook werd er met glas en leer gewerkt. Zelfs oma's werkten mee! Dit alles ge beurde iedere donderdagavond op school. Het resultaat van deze „school- nijverheid" kan bekeken én gekocht worden op vrijdagavond 12 november, van 7-10 uur en zaterdagmiddag van 1-5 uur. Vanzelfsprekend ontbreken op deze bazar de grabbelton, het rad van avon tuur en nog veel meer attracties nfet! De opbrengst komt ten goede aan de schooluitleenbibliotheek van het „Stel- legors". NIEUWE TONGE Verzilvering. Vakantiezegels voor de kerst kunnen worden ingeleverd bij de plaatselijk vert. dhr. A. K. v. d. Doel, Westdijk 15 A, alhier, morgen woensdag Iz november van 7 tot 9 uur. OUDDORP De hervormde predikant van Neder- hemert, Ds. J. van Vliet, hoopt in de loop van de maand november 65 jaar te worden waarna hij met emeritaat zal gaan. Ds. van Vliet begon zijn loopbaan als predikant op 15 december 1940 als predikant te Gouderak. Hij diende deze gemeente tot 1946. Van 1946 - 1950 stond hij te Hellouw en van 1950 - 1960 te Zetten -en Andelst. Vervolgens diende hij Ouddorp van 1960 - 1967. En sinds 3 september 1967 staat hij te Nederhemert MIDDELHARNIS - SOIHMELSDIJK BEJAARDENMIDDAG De N.C.V.B. afd. Middelhamis - Som melsdijk nodigt u weer hartehjk uit op dinsdagmiddag 16 nov. half drie in de Jeugdhaven te komen. Spreker van deze middag is de heer H. R. de Krey, directeur van de Rabo bank. Als u vervoer nodig hebt, kunt u zich wenden tot Mevr. C. Bienefelt, tel. 3428; Mevr. E. Groeneveld, tel. 2773. Via een van de zenders op de midden golf zal morgenmiddag (woensdag) van twaalf tot één het rechtstreekse pro gramma „Stellendam centraal" worden uitgezonden. Het is de yARA medewer kers gelukt een aantal Stellendammers voor de microfoon te Itrijgen. Zij zullen, elk vanuit hun gezichtsveld en vanuit de eigen omgeving Stellendamse ge beurtenissen verhalen en een kijk ge ven op de verschillende sectoren uit de Stellendamse samenleving. O.m. zal weth. L. Visser worden geïnterviewd en komt er een gesprek met een oud-visser die nog „op de zeilen" heeft gevaren en met een gamalenpelster. Ook ds. R. van Kooten van Goedereede, de laaste we ken herhaaldelijk in het nieuws met zijn waarschuwing tot christenouders voor hun kinderen ook christelijk onderwijs te kiezen, heeft zijn medew^erking toe gezegd. Het programma wordt in café -„Kaashoek" -opgenomen, maar ds. van Kooten heeft te kennen gegeven liever vanuit de reportagewagen zijn gedach ten weer te geven. ------O------ Op woensdag 10 nov. hoopt D.V. de Ned. Chr. Vrouwenbond haar maande lijkse vergadering te houden in „Onder de Wiek" Aanvang 7.45 uur. Dhr. J. Dijkstra uit Vianen zal dan d.m.v. dia's met muziek vertellen over „Vogels in het wUd". Gasten zijn van harte wel kom. Deze avond kunnen de leden schriftelijk kandidaten opgeven voor nieuwe bestuursleden. OUDDORP V.V.V. KANTOOR BIJNA GEREED. De bouw van het nieuwe V.V.V. kan toor aan de Hofdijksweg is bijna gereed. Het kantoor zal op donderdag 25 no vember 's middags om half vier offici eel geopend worden door burg. v. Vel zen van Goedereede. In de hervormde dorpskerk van Strij en zal op zaterdag 13 november a.s. een orgel en, zangavond gehouden worden m.m.v. Ben van Oosten uit Den Haag orgel en Ds. J. P. van Roon uit Zeist. Ben van Oosten zal diverse bekende orgelwerken vertolken o.a. Suite in e kleine terts van Domenico Scarlatti en de 3e sonate van Alexandre GuUmant. Dominee van Roon zal een korte me ditatie houden over „De lof des Heeren in Huis, hart en hemel". Tussen de ver schillende programmapunten zal er sa menzang zijn van diverse bekende lie deren. De aanvang is 20.00 uur en de toegang is vrij. INGEZONDEN: Mijnheer de redacteur. Gaarne een plaatsje voor onderstaan de in uw veelgelezen blad. Bij voor baat dank. Wij hebben als Sommelsdijkers in de afgelopen week vol trots ons mooie oude dorpscentrum aan H.K.H, prinses Margriet laten zien. Maar nou zit mij dat helemaal niet zo lekker. Nou denk ik maar steeds zou H.K.H, ook in de Ring naar die afraste ring rond het (vooral in de zomer) bij zonder mooie oude kerkhof gel^eken heeft. Zou zij dat verroeste prikkel draad en dat gammele harmonicagaas met die zielige ijzeren spijltjes en be- tonklompen ook bewonderd hebben? Ik moet er gewoon niet aan denken. Als daar nu eens een laag muurtje van oude steentjes voor in de plaats kwam, maar dat zal wel te duur uitko men denk ik. Met helemaal niks zou het ook nog wel gaan. Enfin, de burgemeester zat ook in die auto, je weet soms nooit waar het goed voor is. G. Boogerman, Tuinstraat 1, Sommelsdijk. In de periode van 4 t.m. 30 oktober zijn de volgende hoeveelheden uien uit gevoerd naar: West-Diütsland 12.405 ton België 1.595 ton Engeland 468 ton Frankrijk 1.869 ton Noorwegen 7 ton Zweden 25 ton Denemarken 205 ton Zwitserland 15 ton West-Indië 131 ton Oost-Duitsland 3.991 ton Midden-Afrika 2.049 ton Amerika-Midden 9 ton Thailand 245 ton IJsland 15 ton "fTsKï'^'^'aiSW'i! De welbekende „tram-huisjes" die sinds het begin van deze eeuw (1909) aan het begin/eind van de Langeweg hebben gestaan zijn nu totaal verdwenen. Slo pers hebben medio vorige week de laat ste woning geslecht, een dag nadat de laatste bewoners eruit waren vertrok ken. De woninkjes hebben door de jaren heen personeel van de R.T.M, gehuis vest. Ze hebben nu plaats gemaakt voor de aanleg van een paralelweg en een deel van de beschikbaar gekomen ruim te zal wellicht ook nodig zijn voor de constructie van een nieuw kruispunt. De foto toont het trieste beeld van de laatste woninkjes, kort voordat de slo pershamer ze definitief velde. i Bestel nu reeds uw J Prijs per fles 7,95 per 12 flessen 90,—. Ttotaal 23.029 ton Deze eerste vwjn van dit jaar is 4 buitengewoon van kwaUteit en J overtreft de laatste 10 jaargangen J 4 ruimschoots in smaak en kwali- 4 telt! J Nu bestellen betekent uw wijn J 4 direkt in huis wanneer ze arri- veert uit Frankrijk. WIJNHANDEL J J W.-Havendijk 43 - DIRKSLAND J J Tel. (01877) 19 68 J J.l. zaterdag is in zijn woning te Stel lendam, in de leeftijd van 74 jaar dhr. C. H. Moijses overleden. Dhr. Moijses heeft geruime tijd deel uitgemaakt van het gemeentebestuur van Stellendam. Hij werd raadslid in februari 1951 en bleef dat tot 30 dec. 1964. In die periode is dhr. Moijses vanaf okto. 1953 wethou der geweest. Plaatselijk heeft hij nog meerdere functies bekleed. De 6 jarige Ramon de Winter is za terdag toen hij met z'n vriendjes speelde op de Schoolstraat door een auto over reden. Ofschoon de wagen met twee wielen over z'n benen reed werd het ventje niet ernstig gewond. Voor onderzoek en met een lichte hersenschudding en een gebroken sleu telbeen is hij in het ziekenhuis opgeno men. Ramon stak zaterdagmorgen spelen derwijs de Schoolstraat over juist toen dhr. T. V. d. Boogert uit Sommelsdijk in zijn Peugeot 204 naderde. Er was geen ontwijken meer mogelijk. Iedereen is hevig geschrokken maar voor Ramon lijken de gevolgen gelukkig mee te val len! OUDE TONGE Op de vorige week gehouden Inter nationale slager-vakwedstrijd te Utrecht, behaalde slager Oudmayer gou^ met de door hem opgemaakte vleesschotel. Zilver werd door hem be haald met verse varkensworst en brons was de beloning voor bloed- en lever worst. Deze internationale wedstrijd telde 3900 deelnemers. MELISSANT: donderdagavond 7.30 uur ds. Th. van Stuijvenberg. Tijdens haar bezoek aan Sommelsdijk j.l. donderdag heeft Prinses Mar griet ook een bezoekje gebracht aan het Rusthuis „de Goede Ree" waar haar een bijzonder hartelijk welkom wachtte. Onder erebogen door vastgehouden door 32 zustertjes kwam de Prinses en haar gevolg het rusthuis binnen maar voor ze de conversatiezaal binnen kon, waar de bewoners haar wachtten, ontmoette ze op haar weg twee stevige slot- deuren met een grimmige geus die de wacht hield. Bij het naderen van de Prinses prikte de geus (Piet v. d. Berge) knorrig met zijn hellebaard in haar richting waarop de directrice uitkomst bracht met haar bevel dat de poort open moest, „in Naam van Oranje!" Dat welbekende liedje werd door de bewoners aangeheven en wellicht is een Prinses nooit hartelijker ont vangen dan juist daar! Haar werd door mevr. Munters (uit Herkingen) een zelfgemaakt wandkleed aangeboden wat door de Prinses met grote dank en bewondering werd aanvaard. De Prinses maakte voorts kennis met de bewonerscommissie en ze ontkwam er niet aan naar de leeftijd van één van hen te moeten raden. „Weet U hoe oud ik wel ben...?" vroeg de man in kwestie waarop de Prinses vroeg of ze misschien mocht weten hoe lang hij al getrouwd was. DatTsleek 59 jaar te zijn waarna de Prinses het raadseltje keurig oploste door als leeftijd 79 jaar te raden, 't Klopte precies! Aan het eind van het bezoek klonk het „Oranje-boven!" op en daarmee werd de Prinses tot aan de deur begeleid waarna ze heel hartelijk werd uitgewuifd! OOLTGENSPLAAT De bazar ten bate van het Groene Kruis (restauratie wijkgebouw), gehou den donderdag, vrijdag en zaterdag j.l. in het Veren, gebouw „'t Centrum" heeft netto 7100,opgebracht. Het geheel had een prima verloop en de belangstelling is enorm geweest. Me de zij dank de medewerking van de be kende organisatoren werd dit prachtige resultaat bereikt. De uitslag van de grote verloting is als volgt: Ie prijs Zaanse klok no. 1175; 2e pr. vijfdelige pannenset no. 2218; 3e pr. luxe zonnestoel no. 1731; 4e pr. le vensmiddelenmand no. 1626; 5e pr. no. 674; 6e pr. no. 150; 7e pr. no. 604; 8e pr. no. 405; 9e pr. no. 637; 10e pr. no. 2271; lie pr. no. 119; 12e pr. no. 2049 en 13e prijs no. 2313. De molen viel op lot 265; de tafel op no. 240 en de wieg op no. 254. Van de doorlopende verloting viel de prijs op no. 119. Het bestuur zegt hartelijk dank aan allen die goederen en giften hebben geschonken, die iets hebben gemaakt, die hebben geholpen met het inrichten van de stands en al degenen die deze avonden de stands hebben bemand en hebben meegeholpen om vanaf het po dium de goederen aan de man te bren gen. Inleveren vakantiebonnen. Vakantiebonnen „Bouw" kunnen inge leverd worden op vrijdag 12 nov. van 7 tot 9 uur nam. en zaterdag 13 nov. van 2 tot 5 uur nam. bij C. van der Welle, Boomgaardpad .12, Ooltgensplaat. Tel. (01873) 752. OUDDORP Bouwvakkers. U kunt voor de a.s. feestdagen uw bonnen verzilveren 25 dagzegels op zaterdag 13-H-'76 van 9-12 uur bij uw plaatselijk vert. Joh. Hameeteman, Hoge Pad 41, Ouddorp. Nog i.v.m. de officiële ingebruikstel ling van het Verpleeghuis, j.l. donder dag, worden in „de Samaritaan" een tw^eetal zgn. „open-huis-dagen" gehou den. Vandaag, dinsdag van 2 tot 8 zijn de inwoners van Middelhamis, Sommels dijk, Nieuwe-Tonge en Stad er hartelijk welkom. Morgen, woensdag, zullen eveneens van 2 tot 8 uur de bewoners van overig Goeree-Overflakkee graag ontvangen worden. NIEUWERKEBK Uitvoering Zangver. „Eén Naam is onze Hope" Op zaterdagavond 13 november, aan vang 8 uur zal in de Ned. Herv. Kerk een zang-muziek-avond gehouden wor den. De Chr. Gem. Zangver. „Eén Naam is onze Hope" uit N'kerk en het kinder koor uit Middelhamis beiden o.l.v. dhr. P. H. Wessels uit Middelhamis geven een uitvoering. Solozang wordt uitge voerd door Mevr. B. Both-Verolme. OUDDORP: Brandweer-commandant J. van Koppen heeft zaterdagavond leuke visite gehad. Toen die zaterdagnacht rond 01.00 uur opstapte drukte één van hen, om in stijl te blijven, op de knop van de brandweer-sirene op de toren. Ouddorp werd voor zover al slapend prompt wak ker geloeid. Al direct bleek het de toegestroomde nieuwsgierigen en brandweermensen dat het om een grap (nou jagrap) ging. De politie heeft overigens nog wel een appeltje met de betreffende jongeman te schillen

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 1