Toekomstige iachthaven Herkingen niet groter dan 250 boten....! VERSPUY ZONE Uniek familie treffen; 3x5 generaties lictie „Vluchteling" bijzonder geslaagd i |>\5 49e jaai^aiiig Ditisdiag 2 november 1976 No. 4536 CHEL STREEKELAD OP GEKEFOEMEEEDE GRONDSLAG VOOR DE ZUII>HOLl.ANI>SE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per toeekdinsdag- en vrijdagooond RAAD DIRKSLAND: Grote bazar van 4 t.m. 6 november voor „Het Groene Kruis'' A.S. ;yZeeuwse Zendingsdag" URGENTE MEDEDELING openen in SOMMELSDIJK, WESTDIJK 53 eand no- vemiber begin december hun DERDE tlUAAL. HONDEEDEN GULDENS VOORDEEL. Service 100 op de merken: Eminent, Solina, Raha, Johannus, Yamaha, Viscount, Cosmovox orgels en piano's. Occasions met garantie v.a. 750,950,1150,1250,enz. Vraag nu reeds informatie over de komende feestaanbiedingen. BARENDRECHT Gebroken Meeldijk 123 Tel. 01806 - 2171 ZWIJNDRECHT Passage 2 Tel. 078 - 28634 4y 5, 6 november siiow in Zieriiczeey in ,,Concordia'S Appeimarkt. Mededelingen i.v.m. opening „De Samaritaan'' Handgranaat was echt Nogmaals Jubileum „De Hoop" Diploma zwemmen te Zierikzee van de leerlingen uit het instructiebad van iVliddelharnis SOMMELSDIJK TERWIJL Geluidshindermeting op de Langeweg Goeree-Overfiakkee offerde ruim 61.000,- voor ontheemde naaste FQSTBOX e MUKDEUHABNIS BadMtie en adverbenities: Kantoor Lamgeweig 13, Sammeladljk TéL, (01870) 26 29 Na 5 uur (01870) 33 92 Giro 187930 Babo Mldidellhiamia na, 342001.106 ABONNEMENTSPHUS 7,50 PER KWARTAAL ADVERTENnEPHUS 27 cent par mm. Bij oomtract apedaaX taiieti In de raad van Dirksland die donder dagavond kennis nam van de futuristi- sclie „nota liaven Herkingen" bleek liet gevoelen te leven dat de toekomstige haven die zo'n 250 ligplaatsen zal kim- nen bevatten daarna niet meer tot een capaciteit van 500 plaatsen dient te wor den uitgebreid. Die mogelijkheid wordt in de rapportering wel opengelaten. Het was met name dhr. Kalle die dat wilde voorkomen. „Het moet overzichte lijk blijven zoals dat ook de wens is van de watersporters zelf!" wist hij. Dhr. Kalle geloofde dat een dermate grote haven (500 ligplaatsen) veel meer be moeiingen van de zijde van de gemeen te mee zou brengen en dat dan niet meer gesproken kan worden van een dorp met jachthaven maar van een jachthaven met een dorpjeDe vrees moet dan ook bestaan dat er zondags commercie zou worden bedreven omdat een dergelijke haven eigen voorzienin gen aan zou trekken. „Velen in Herkin gen zouden sterk tegen zo'n vergroting zijn!" opperde dhr. Kalle. De voorz. burg. Bos kon een groot deel van de „vrees voor groter" wegne men. Er ligt in de nabijheid van de ha ven weliswaar een gebied dat daartoe benut zou worden maar er wordt op ge nerlei wijze op vergroting vooruitgelo pen. „De mogehjkheid tot vergroting is een planologische maatregel die mis schien ook niet zal stroken met de visie van het Provinciaal bestuur. We blijven alle vingers aan alle polsen houden!" zegde de voorz. toe. De raad bleek zich te kunnen vereni gen met de voorgelegde nota (al eerder in ons blad gepubliceerd) al geloofde dhr. van Prooijen niet al te zeer in ver wezenlijking: het wordt wel 1985 eer het uit gevoerd wordt", voorzag hij. „'t Jazinspeelde ook dhr. Kalle, er ligt een schip in de haven dat heet „hoe-noe?" „Inderdaad, de raad heeft zich nu uitgesproken, nu volgt de uitwerking", besloot Weth. van Rossum. OOLTGENSPLAAT Deze week is het dan zover. Op don derdag, vrijdag en zaterdag, resp. 4, 5 en 6 november zal in „'t Centrum" de grote bazar ten bate van de plaatselijke afdeling van „Het groene Kruis" te Ooltgensplaat gehouden ■worden. Het gevormde comité heeft alles in de puntjes verzorgd, dank zij de vele ga ven en giften uit de gemeente en daar buiten, waardoor deze bazar groots kon worden opgezet enmet vele prach tige prijzen. Ieder die dan ook iets voor het werk van het Groene Kruis voelt en wie is dat niet wordt gaarne op deze ba zar verwacht. Het Groene Kruis doet al jaren een heel goed en voornaam werk en het centrum van waaruit alles wordt gere geld het wijkgebouw aan de Nieuw- straat is hard aan een restauratie beurt toe. De netto opbrengst wordt dan ook aan dit werk besteed. Nieuwe deu ren zijn al aangebracht, dat kon niet meer wachten vanwege de slechte toe stand waarin deze verkeerden. Op deze bazar zijn weer de bekende vele stands aanwezig, schiettent, balie- gooien, Am. boom, enz. enz. Men kan er ook raden o.a. naar de naam van een zusterpop. Verder staan de vele prijzen in de etalage van de Firma L. C. Dors man aan de Stoofstraat. Op donderdag en vrijdag is de zaal geopend vanaf 7 uur nam. Op zaterdag vanaf 2 uur (speciale kindermiddag met aangepaste prijzen) en 's avonds vanaf 6.30 uur. Voor iedereen is er wat te koop en wat te doen. Voor de penningmeester van Het Groene Kruis en de mede organisator, de heer Adr. de Vos valt er een scha duw over dit evenement omreden hij voor een spoed operatie (breuk) in het ziekenhuis te Dirksland moest worden opgenomen. Hij had gaarne aktief aan deze bazar deelgenomen en ongetwij feld is de heer De Vos op deze dagen met zijn gedachten in „'t Centrum". Wij wensen hem een spoedig herstel toe. Zaterdag, 6 november a.s. zal de Zeeuwse Zendingsdag van de Ger. Ge meenten worden gehouden in het kerk gebouw van de Ger. Gemeente te Goes, aan de Beatrixlaan. De middagvergadering begint om 15.00 uur en de avondvergadering om 19.00 uur. Voor U hopen te spreken: Ds. H. Rijksen, Zoetermeer Dhr. J. Moerland, Goes Ds. C. Harinck, Dordrecht Ds. G. Mouw, Tholen Ir. H. Minderhoud, Z. Afrika Ds. Chr. V. d. Poel, Yerseke Wij hopen op die dag vele zendings vrienden te ontmoeten. Allen hartelijk welkom. Tussen de diensten wordt voor koffie gezorgd. OtTDDORP Dankstond. Woensdagavond 8 uur zal in Ger. Kerk dankstond voor gewas en arbeid worden gehouden, In welke dienst zal voorgaan ds. J. de Kievit. Tijdens de shows op de eilan den hebben vele tevreden cli ënten dit met vreugde verno men. Tientallen orgels en piano's zijn alreeds met tevredenheid geplaatst. Voor U, die een dezer dagen van plan is om een instru ment te kopen, onze feestelijke opening in Sommelsdijk zal voor U de grootste verrassing zijn. SOMMELSDIJK: Wanneer a.s. donderdag Prinses Mar griet naar Sommelsdijk komt om het Verpleeghuis „de Samaritaan" te ope nen, zal er een korte autorit door Som melsdijk gemaakt worden. Omdat het verkeer in de smalle straten van Som melsdijk dikwijls gehinderd wordt door geparkeerd staande auto's wordt van de zijde van de Rijkspolitie en de Ge meente vriendelijk verzocht het parke ren zoveel mogeUjk te beperken. Dat geldt vooral voor de Ring en het ge deelte van de A. J. de Graafstraat vanaf de Stoofhoek richting Prinsessenlaan. Gehoopt wordt dat aan dit verzoek cou lant medewerking wordt verleend. De Prinses zal wel per helicopter ar riveren, om kwart over twee bij de Sporthal, maar per auto weer vertrek ken. Aanvankelijk was het de bedoeling om rond half zes per helicopter weer te vertrekken, maar i.v.m. de vroeg inval lende duisternis is daarvan afgezien. De Prinses zal nu vanaf „de Goede Ree" vertrekken en belangstellenden zullen haar daar nauwelijks meer kunnen zien. Voorts wordt gevraagd a.s. donder dagmiddag t.g.v. het bezoek van de Prinses de vlag uit te hangen. SOMMELSDIJK De jongeman die zondagavond de po litie dreigde met een handgranaat bleek later niet te hebben gebluft. Hij had werkelijk een handgranaat voorhanden die, in een onbewaakt ogenblik, ge bruikt had kunnen worden. De jonge man werd i.v.m. dait verboden wapen bezit gearresteerd. De politie was voor het bemiddelen in een familieruzie naar het overi gens keurige gezin gedirigeerd. De handgranaat bleek door iemand uit mil- litaire dienst te zijn meegebracht. STELLEND AM Toen het artikel in het E.N. van vrij dag j.l. reeds geplaatst was, zijn we tot de ontdekking gekomen, dat daarin geen melding werd gemaakt van een mede werker, die in het verleden zich voor „de Hoop" zeer verdienstelijk gemaakt heeft. We bedoelen daarbij wijlen dhr. Jan van Dam, die meer dan 45 jaar de vereniging als muzikant op uitnemende wijze gediend heeft, terwijl hij ook enke le jaren als dirigent gefungeerd heeft. Een en ander is naar onze mening een geldige reden om zij het dan posthuum hulde te brengen aan deze harde wer ker. De muzikale traditie wordt nu al ongeveer 25 jaar door zijn zoon Aren van Dam voortgezet. Op zaterdag 30 oktober j.d. slaagden de volgende kandidaten voor hun A of B diploma van de K.N.Z.B. (koninklij ke Nederlandse Zwembond). Diploma A A. J. Stoutjesdijk, C. Huifirechtse- Wagemans, J. H. Krijgsman, P. M. Krijgsman, A. Quak, C. Polak, P. Berkhof, M. v. d. Sluijs, A. Roelofs, M. Jones, G. v. Dongen, M. Zonneveld, K. V. d. Welle, E. Vroegindeweij, S. Wes- dijk, E. Peeman, J. Willemse, M. F. Pronk, A. Cöbert, H. v. d. Nieuwendijk, P. Kievit, F. Visser, G. Meijs, E. Lug- tenburg, P. Kievit, M. v. Nierop, T. Pol der, C. V. d. Gijze, M. Jongejan, M. Vis been, J. Schreuder, C. Bijl, R. Hollaar, M. Matsinger, J. v. d. Wijngaard, M. Roos, M. Verdüin, K. v. d. Werf, J. de Leeuw, R. de Groot, H. v. d; Vlugt, G. Kevenaar, M. Wen/;ers, M. Koert, E. Hoogzand, C. v. Es, K. Voerman, A. Kroos, C. V. Dijk, A. M. v. d. Gaag, A. Vroegindeweij, H. Vroegindeweij, A. Knoet, G. Horseling, H. Horseling, M. Oldenberg, L. Coolbergen, A. Verbiest, H. Huibrechtse, D. Huibrechtse, C. Al- brechts, N. Dunker, J. v. Strien. Diploma B: A. de Gier, A. Berkenbosch, M. Ker seboom, M. Coolbergen, A. Tjebbes, J. V. Wenen, C. Noteboom, A. v. Loon, E. Tanis, E. v. d. Welle, W. v. d. Velde, E. V. d. Velde, S. Hobbel, A. de Visser, M. Meiaard, G. Dorst, N. v. d. Valk, L. Hoek, A. V. Oostende, J. v. d. Meer, G. Everaers, L. Kievit, Y. v. Neuren, J. Fes, A. V. Antwerpen, M. Kuhl, K. Breteman, J. Kats, T. Legierse-Hui- brechtse, A. Blok-v. Rossem, M. M. Schellevis-van Es, M. Blok, H. Visser, W. J. M. Stander, N. v. d. Mast, R. van Schouwen, K. Slui, J. Kievit, J. Jacobs, M. Looy, J. Wolters, C. Kievit, J. Thein, T. Vroegindeweij, P. v. d. Boogert, H. Scheren, J. H. Vroegindeweij, K. Saar- loos, R. V. d. Hoef, D. Born, P. Fes, P. v. Duist, L. Bom, P. v. d. Valk. Het prille baby'tje Fenny van Kassei uit Sommelsdijk heeft met haar drie weekjes nu al alle kans om hartgron dig verwend te worden Geen won der ook want naast de zorgzame pa en ma staat nog een schare verwanten te dringen om het weelderige dotje even te knuffelen, de opa's en de oma's en dan nog 'es drie overgrootmoeders en drie bet-overgrootmoeders. Als dat geen rijk bezit is Zaterdag was heel die blije familie to gast in de woning van de fam. J. F. Vis aan de Enkele Ring te Sommelsdijk. De ruime kam^r liep tjokvol maar he lemaal boeiend werd het pas toen de familie op de kiek moest. Er moesten uit het gezellig keuvelende volkje 3x5 generaties worden samengesteld, want dat was het volstrekt unieke van het familie-treffen; baby Fenny is voor drie families de 5e generatie. De oma's en de opa's veerden nog krachtig op, 'n tikkeltje moeilijker werd het al voor de overgrootmoeders terwijl de bet-over grootmoeders al de leeftijd der zeer sterken gepasseerd zijn. Het was even een puzzel wie nou wie 'was en hoe de familierelatie was '(goed...' zei een grap jas) maar men kwam er tenslotte uit. Om 3x5 generaties bij elkaar te hebben blijken niet 15 maar „slechts' 12 mensen nodig te zijn al werd dat toch nog een hele stoet Daar zaten en stonden ze dan; hele maal vooraan het lieflijke moedertje meit haar even mooie knuffeltje en de trotse pa die 't kleintje alsmaar kusjes gafSamen vormen ze het gezinnetje G. L. van Kassei - L. G. van Kassei-Vis. Stoelen waren er voor de overgrootmoe ders en de bet-overgrootmoeders van links naar rechts resp. mevr. L. Meij- boom-Bosch (68) uit Tilburg (overgroot moeder), naast haar haar moeder mevr. P. Bosch-Berghorst (90) uit 't Harde (bet-overgrootmoeder) en achter hen (staand links) hun dochter, resp. klein dochter mevr. F. J. Vis-Meijboom (37) S'dijk, de oma (ja heus!) van de bore- linge. De derde dame van links (zittend) is mevr. I. de Jong-Baan (91) R'dam (bet-overgrootmoeder, staand achter haar mevr. G. J. Vis-de Jong (67) S'dijk (grootmoeder) met naast haar haar zoon J. F. Vis (44) S'dijk, de „opa!!" van de kleine Fenny. Komen we vervolgens aan de vierde dame van links (zittend). Zij is mevr. T. Brand-du Pree (94) uit Dordt (bet-overgrootmoeder), naast haar haar dochter mevr. S. E. Brand- Brand uit Dordt (67) met achter hen hun resp. kleindochter en dochter, oma van de kleine meid, mevr. S. E. van Kassel- Brand (41) uit Sommelsdijk. Het was me wel een familiefeest daar in Sommelsdijk. Familiefotografen de den hun best om 't allemaal vast te leggen, vechtend met onwillig materiaal, maar iedereen was blij en vertederd door het prille geluk van vooral de jong- sten die samen nog niet de leeftijd van oma hebben. Nog heerlijk jong maar toch al zorgzaam en wei-gemotiveerd. Proficiat het jaar 1976 met rasse schreden ten einde spoedt, moeten wij con stateren, dat nog meerdere abon nees verzuimden het abonne mentsgeld te voldoen. Terwijl er nog enkele weken resten voor de afsluiting van het boekjaar 1976, verzoeken wij deze abonnees met klem het nog ver schuldigde abonnementsgeld ten spoedigste te voldoen. U weet: het jaarabonnement is 30, mitsdien per halfjaar 15, en per kwartaal 7,50 U kunt het bedrag overmaken op onze girorekening 16 79 30 óf per Bank (Rabo Middelhamis) nr. 3420.01.108. Wilt U het s.v.p. gelijk even af werken? Bij voorbaat hartelijk dank. EUanden-nieuws B.V. afd. Abonnementen MIDDELHARNIS (INGEZONDEN) Door de Consumentenbond worden de laatste 2 jaar door het gehele land op verzoek van georganiseerde bewo ners en aktiegroepen geluidshinderme- tingen gedaan met betrekking tot ver keerslawaai. Op verzoek van omwonenden is op 19 oktober j.l. een dergelijke meting ge daan in de omgeving van het kruis punt Koninginnelaan-Langeweg te Mid delhamis. Het resultaat van de meting bedroeg 73.5 dB (A). Reeds nu blijkt dat, terwijl de geplan de kruisbeveliging nog niet aanwezig is, het door de gezondheidsraad, een ad viesorgaan van de regering, toelaatbaar geachte maximum van 55 dB (A) met 18.5 dB (A) overschreden wordt. Is de ze beveiliging wel aanwezig dan moet door afremmend en optrekkend verkeer met een nog grotere overlast rekening Goeree-Overflakkee heeft zich eind vorige week weer van een zeer sympathieke zijde laten zien. De Flakkeeërs weten warempel te helpen daar waar de nood aan de man is. Duizenden vluchtelingen in diverse werelddelen, Azië, Latijns Amerika, Afrika wisten hun verdere leven af hankelijk van de opbrengst van de koUekte „Vluchteling 1967" en daarin heelt Goeree-Overllakkee een aanzienlijk steentje bijgedragen. In de gemeente Goedereede werd 14.800,28 in de enveloppjes verza meld, in Middelharnis 22.568,63, in Dirksland 10,663,53 en in Oostflak- kee 13.345,64, samen een respectabel bedrag van 61.378,08, omgerekend over het aantal inwoners 1,57 per inwoner. Een geweldig resultaat, dat mag gezegd en het laat zich aanzien dat de nagiften het resultaat nog geweldiger zullen maken. Er kan nog gestort worden op giro 999 in Den Haag t.n.v. de gehouden aktie en ook de Rabo- kantoren zullen nagiften nog graag in ontvangst nemen. Vrijdagavond werd het geld op een aantal centrale adressen bijeenge bracht. Vrijwilligers hebben daarin goed werk geleverd en bij het tellen werd hulp verleend door de Rabo-banken. De goede hoop van burg. van Es van Middelhamis vorige week in ons blad weergegeven dat Flak- kee 50.000,zou offeren waardoor 100 vluchtelingen levenslang gehol pen zouden kunnen worden is ruimschoots overtroffen. Goeree-Overflak kee gaf weer eens blijk van een goede moraal waarover we met z'n allen toch erg blij mogen zijn. DEN BOMMEL Dankstond voor het Gewas. Woens dag 3 november zal in de Ger. Kerk Dankstond voor het Gewas en Arbeid gehouden worden. Aanvang 7.30 uur nam. Voorganger ds. H. de Valk, em. predt. te Dirksland. worden gehouden. Het ware te hopen dat de recent be kend geworden plannen van de Provin ciale overheid tot aanleg van wegen ter ontlasting van de wegen door de kernen van Middelharnis en Dirksland met voortvarendheid worden gereali seerd. OOLTGENSPLAAT Bejaardenmiddag. Woensdag 3 no vember des nam. 2.30 uur zal in „El- thato" de maandelijkse bejaardensa menkomst gehouden worden. Kerkdienst. Donderdag 4 november des nam. 7.30 uur zal voor de Geref. Gemeente voorgaan ds. P. Blok te Dirksland. Drumband kan weer ^nieuwe leden gebruiken. Voor de Drumband kunnen zich weer jongens en meisjes aanmel den vanaf 10 jaar, Er zal weer een nieuwe groep worden samengesteld. Ook diegenen die zich al eens opgaven die nen dit opnieuw te doen en wel woens dagavond vanaf 7,30 uur tijdens de re petities.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 1