flktie „Vluchteling 1976 li^ 49e jaargaos Dinsdag 26 oktober 1976 No. 4534 C3HEL STEIEEKELAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tioeemadl per weekdinsdag- en vrifdagaoond Herdenking van de Reformatie op 28 oktober 1976 te iVliddeiiiarnis' Honderd gulden kwijt GEREFORM. GEMEENTEN EXTRA KERKDIENSTEN in de gemeente Goedereede De kollefctezakjes voor de Aktie „Vluchteling 1976" worden opgehaald op vrijdagavond 29 oktober a.s. tussen 7 en 9 uur. U wordt vriendelijk verzocht de gevulde zakjes gereed te hou den, zodat de koUektanten bij hun rondgang zo min mogelijk worden opgehouden. Mocht U vrijdagavond niet thuis zijn, wilt U dan uw buren of kemüssen uw kollektezakje laten afgeven aan een koUektant, of het eventueel te voren afgeven op het gemeentehuis, de Rabo Bank te Ouddorp, de Rabo Bank te Stellendam of de Amro Bank te Ouddorp. Dhr. C. Esseiink zaterdag overleden H. Hofstee, oud-iioofd O.L. Sciiooi overleden Hervormingsavond Verg. Ger. Gemeente Open brief aan Do de Haas, Oude Tonge Kunst- en Antiek beurs te Dirksland Gymver. M'liarnis - S'dijk in de prijzen ir J.l. vrijdag werd hoogste punt bereikt De (overwegend Flakkeese) res tauratieploeg, werknemers van de fa. Huurman uit Delft zal het nog bijna een jaar druk hebben met de restauratie van de dom van Goe dereede. Wanneer volgend najaar de laatste hand aan het indruk wekkende karwei zal kunnen wor den gelegd zal de restauratie vier jaar in beslag hebben genomen. J.l. vrijdag werd in de restauratie het hoogste punt bereikt en dat betekende een feestelijke intermez zo voor allen die bij het werk be trokken zijn. „Al die te maken kosten zullen tenvolle besteed zijn," voorzag dhr van Velzen, besluitend met een groot compliment voor de fa. Huurman namens wie dhr. Groo- Beschonken man uit de auto gewerkt Sloop oude scholen te Herkingen tenboer deze middag als gastheer optrad, de architect van Rijksge bouwendienst dhr. Bezemer en de overigen die zich dagelijks aan het werk zetten aan het bereiken van een tweede jeugd voor Goerees eeuwenoude dom. De geschiedenis verhaalt dat de toren in 1512 werd afgebouwd. Goeree wellicht In film „Op Hoop van Zegen'' POSTBÖX 8 MIIÏDELiHAKNIS Be&Ktie en adivertentles: Kantoor Lantgeweg 13, SamimeladiJlE TeL (01870) 26 29 Na 5 uur (01870) 33 92 Giro 187930 BamilEBabo Mlddelhamis do, 3420i>1.10e ABONNEMENTSFRUS 7.50 PER KWARTAAL ADVERTEa^TIEPRIJS 27 cent per mm. Bij ooatract speciaal tariaf Op D.V. donderdag 28 oktober a.s. zal er in het kerkgebouw van de Ned. Herv. Gem. aan de Ring te Middelharnis een interkerkelijke herdenkingssamenkomst van de Reformatie worden gehouden. Deze samenkomst wordt ook dit jaar weer georganiseerd door het aktiecomi- té Goeree-Overflakkee van de Sticiiting „In de Rechte Straat" en zal beginnen 's avonds om 7.30 uur. Als spreker van elders is uitgeno digd ds. W. van Gorsel, beroepen pre dikant van de Ned. Herv. Gem. te Wijk bij Heusden, nu nog te Ridderkerk. Hij zal spreken over het thema: „Licht in de duisternis". Van de hand van ds. van Gorsel ver schijnen regelmatig meditaties in „Ei- landennieuws" en mede door zijn ruim 4-jarig verblijf als predikant in Oude Tonge is deze predikant geen onbeken de in onze regio. Wij hopen dat er dan ook uit alle plaatsen van Goeree-Overflakkee ve le belangstellenden zullen komen om de samenkomst in Middelharnis bij te wonen. De opening zal verzorgd worden door ds. L. W. van der Mey, Chr. Ger. pre dikant te Middelharnis. Het slotwoord zal gesproken worden door ds. Th. van Stuyvenberg plaatse lijk predikant van de Ger. Gem. Van de P.T.T. is de toezegging ont vangen dat deze samenkomst voor de zieken en ouderen via alle kerkte lefoon in Middelharnis en Sommelsdijk zal worden uitgezonden. Het kerkgebouw zal reeds om 7 uur zijn opengesteld met het oog op de bij de ingang opgestelde boekentafel. Vanuit Velp is ons toegezegd dat er een uitgebreid assortiment boeken aan wezig zal zijn. Met name attenderen wij er u op dat het recentelijk versche nen boekje van ds. van Gorsel getiteld „de God van eeuwig heil" in het assor timent voorkomt. Wij hopen dat vele boekenliefhebbers de boekentafel zul len aandoen, omdat de baten uit de verkoop ten gunste komen van de stichting „In de Rechte Straat". Het werk van de stichting groeit nog steeds uit, niet alleen in het binnenland maar over de gehele wereld. In de' volgende landen wordt daad werkelijk steun verleend aan het werk van de Evangelieverkondiging in Rooms Katholieke omgeving; Epanje, Peru, Italië, India, Australië, Chili, Guatamala. Wanneer u van de arbeid die door de stichting „In de Rechte Straat" wordt verricht meer kennis wilt nemen kunt u zich abonneren op het gelijknamige maandblad. Gaarne willen wij u don derdagavond a.s. als abonné noteren. Zegt u reeds zoveel te lezen, dat er beslist niets meer bij kan, dan kunt u zich als donateur opgeven. U geeft zo doende toch regelmatig een vaste bij drage voor het werk van de stichting. Het werk kan alleen voortgang vin den door financiële steun door middel van giften van particulieren en ker ken, en niet te vergeten koliekten. Tijdens de samenkomst donderdag a.s. zal er dan ook een koUekte gehouden worden die wij van harte bij u aanbe velen. Wanneer wij persoonlijk van Gods genade hebben leren leven, zal de drang der liefde in ons hart gevonden worden om te helpen, ook aan anderen het E^^angelie bekend te maken. De Reformatie heeft een blijvende be tekenis. De rechtvaardiging van de god deloze dient ook in deze tijd met grote nadruk aan de orde te worden gesteld. Deze leer wordt doorlopend aangevoch ten en door onze levensinstelling ver duisterd. Heerlijk is het licht van Gods Woord doorgebroken in het leven van Luther. „Licht in de duisternis" zo luidt het thema dat waar ds. van Gorsel a.s. donderdag over hoopt te spreken. Laat het ons tot bemoediging zijn,dat de God van Luther ook nu nog Dezelf de is. Hij geve ons éen goede en geze gende avond. Van harte nodigen wij iedereen uit om aanwezig te zijn! Het comité. STELLEND AM Een briefje van honderd is in het week-end door mevr. F. Roon-Kreeft, Voorstraat 64 verloren. Vermoedelijk toen ze zaterdag van de Kerkhoflaan naar haar woning ging of zondag toen ze naar kerk is geweest. Ze had het briefje los in haar man- telzak. Mocht het gevonden zijn, wil de (eerlijke!) vinder het dan bij haar terug bezorgen MELISSANT woensdagavond 7.30 uur ds. P. Blok. STAD AAN 'T HARINGVLIET heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. Chr. v. d. Poel van Yerseke. MIDDELHARNIS In het ziekenhuis te Dirksland is j.l. zaterdag in de ouderdom van 88 jaar dhr. Cornells Esseiink overleden. Dhr. Esseiink was in juli 1913 de grondleg ger van de toen geheten„Flak- keesche Betonfabriek en Bouwmateria len C. Esseiink" te Middelharnis en de overledene is tijdens zijn werkzame le ven ook op meerdere terreinen actief ge weest. Dhr. Esseiink werd in 1888' in Broek op Langedijk geboren als zoon van een predikantsgezin. Hij ontwikkelde zich via een technische opleiding tot op zichter van een architectenbureau maar hij had meer capaciteiten. In 1913 (ter wijl zijn vader predikant was te Stad aan 't Haringvliet) kwam het tot de stichting van het genoemde bedrijf in de Spuistraat, met een betonfabriek en opslagplaats aan de Oosthavendijk. In 1915 trad dhr. Esseiink in het huwe lijk; er werden uit die yerbindtenis 2 dochters en een zoon geboren. In 1921 werd dhr. Esseiink gekozen tot raadslid voor de A.R.P. en hij bleef dat 27 jaar lang. Hij was ook mede-op richter van de Woningbouwver. „Mid delharnis" en was 30 jaar bestuurslid van deze vereniging. Voorts bekleedde hij bestuursfuncties in de Stichting Drinkwaterleiding, de Emgo, de woon ruimte-advies commissie e.a., terwijl hij in eigen branche meerdere functies heeft behartigd. Hij was o.m. voorz. van de Kringcommissie van de B.S.B, (be hartiging samenwerkende bouwbedrij ven) en vice-voorz. van het bestuur van de Ver. van Handelaren in Bouwma terialen op de Z.H. eilanden. Het bedrijf van dhr. Esseiink maak te zowel ups als downs mee tijdens de mobilistatie in de Eerste wereldoorlog, maar ook in de Tweede wereldoorlog en de ramp van '53. In 1964 toen het gouden bestaanjiibileum werd herdacht werden drie medewerkers Koninklijk Onderscheiden. Dhr. Esseiink kon dat om gezondheidsredenen slechts op een afstand volgen. In 1956 had hij zich uit het bedrijf teruggetrokken. Hij woonde sindsdien in zijn woning „Avondzon" aan de Kon. Julianalaan waar hij, april vorig jaar met zijn echtgenote Adriana A. van Dis de 60-jarige huwelijksver- bindtenis mocht herdenken. Op 26 sept. werd dhr. Esseiink ge troffen door een hersenbloeding waar van hij niet meer is hersteld. J.l. zater dag kwam een eind aan zijn werkzame leven. A.s. woensdag zal de overledene, 's miggags om 2 uur, teraarde worden besteld. OOLTGENSPLAAT Op de leeftijd van 58 jaar is op 14 oktober j.l. in zijn woonplaats Borne (Ov.), Letterveldweg 106, overleden, de heer Harm Hofstee, hoofd aan een O.L. School, aldaar. De heer Hofstee was hoofd van de O.L. School te Ooltgens- plaat van 1951 tot 1955. In deze periode maakte hij ook deel uit van het bestuur van de plaatselijke afdeling van het Ned. Rode Kruis. De begrafenis heeft inmiddels in alle stilte plaats gehad. OOLTGENSPLAAT Kerkdienst. Woensdag 27 oktober a.s. des nam. 7.30 uur zal voor de Geref. Gemeente voorgaan ds. W. Hage te Rotterdam. Bijbelkring en Gesprekskring. He den dinsdagavond komt de Bijbelkring weer in „Elthato" bijeen. Bijbelstudie 188 is aan de beurt van behandeling. Woensdag 27 oktober vergadert de Ge sprekskring, eveneens in „Elthato". Als onderwerp wordt behandeld: "Hoe kunnen wij God leren kennen". Beide avonden vangen aan om 8 uur. Kerkdienst. Donderdag 28 oktober a.s. des nam. 7.15 uur zal voor de Oud Geref. Gemeente voorgaan ds. H. Wil- tink te Doetinchem. Zie verder de ad vertentie in dit nummer. STAD AAN 'T HARINGVLIET Geslaagd. Onze dorpsgenoot dhr. Lies Maliepaard Joh.zn. slaagde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht voor het candidaatsexamen geo-fysica. DIRKSLAND Zaterdag 30 oktober a.s. (aanvang 7 uur) wordt in het kerkgebouw der Ger. Gemeente alhier een Hervormingsavond gehouden met de gezamenlijke vereni gingen der gemeente, o.l.v. ds. P. Blok. Ds. Blok zal een openingswoord spre ken, waarna eerst de Knapenveren. „Jonathan" voor het voetlicht komt, daarna de Jongelingsveren. „Mirjam", vervolgens een van de leden van de Zendingskrans „Prisca" met een zen- dingsverhaal en de J.V. „De Zaaier" met een inleiding door Boudewijn Struijk over: „Luther na de Rijksdag". Het geheel wordt omlijst xijet zang van de Zangvereen. „Soli Deo Gloria". Sluiting door ds. P. Blok. Het belooft D.V. een mooie avond te worden en ieder is van harte welkom. De bijeenkomst is ook te beluisteren via de kerktelefoon. INGEZONDEN Geachte redactie. Uw reactie op de brief van de heer Zanoni is kinderlijk en pedant. U laat na uw naam en adres te vermelden en u vergrijpt zich aan uw eigen gevoe lens. Uw schrijven wordt bovendien ont sierd doordat u op besmuikte wijze pro paganda wilt maken voor uw doel n.l. een fatsoenlijk jager als een moorde naar te betitelen. Een goede raad! Wordt op staande voet VOLLEDIG vegetariër en laat een arts zich wat ontspannen door te ja gen. Dan blijft er controle op een juist bestand van het wild waarvan ieder profiteert. Ook U! P. Troost de Kruse 3, Ouddorp. EIND VOLGENDE WEEK: Eind volgende week, vrijdag 5 en za terdag 6 november zal in Dirksland, in het Ver. gebouw „de Schakel" een kunst en antiekbeurs worden gehouden. Het is voor het eerst dat een dergelijk eve nement van deze omvang op Flakkee wordt georganiseerd. De organisatoren de heren v. d. Boom, antiquair te Som melsdijk en dhr. Koos Grevenstuk uit Dirksland zullen er dan ook best suc ces mee hebben. Gerekend wordt op en kele duizenden bezoekers. Die zullen er geen namaak maar echt antiek aan treffen. Dat hebben de organisatoren als voorwaarde gesteld aan de 13 stand houders die hebben ingeschreven. Zij bieden een grote variatie aan spullen, waaronder meubelen, koper, tin, klok ken, tegels, wapens en een verzameling artikelen m.b.t. het Koninklijk Huis. De toegangsprijs bedraagt ƒ1,voor volwassenen, kinderen graag onder geleide krijgen vrij entree. Vrijdags is de beurs geopend van 6 tot 10 uur, zaterdags van 10 tot 8 uur. MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Zaterdag 23 okt. zijn er goede resul taten behaald op de springwedstrijden, georganiseerd door S.S.S. in de Sporthal te Middelharnis. Bij de meisjes van 8 tot 12 jaar kast- springen haalden we 'de Ie en 2e prijs. Jongens 12 tot 16 jaar kastspringen Ie prijs. Dames lange mat 2e prijs en heren paardspringen/minitramp Ie prijs. STAD AAN T HARINGVLIET DIEFSTAL Uit de woning van de familie G.K. is in de nacht van zater dag op zondag geld gestolen. Er wordt een bedrag van 1300,vermist. De politie heeft een mogelijke verdachte gehoord maar die heeft geen bekentenis afgelegd. Restauratieploeg heeft nog een jaar werk aan herstel van Goeree's monumentale dom Aan burgemeester van Velzen van Goedereede de eer om, boven op de to ren, op een hoogte van 38 meter, de driekleur in top te hijsen. Terwijl het gezelschap genodigden veilig via de to- rentrap naar boven ging, klauterden de werknemers buiten het torenlichaam via de stellingen omhoog zoals ze dat nu al drie jaar lang hebben gedaan zonder dat er noemenswaardige onge lukken zijn gebeurd. Zij kennen geen spoor van hoogtevrees en werken vele ■j meters hoog even op hun gemak dan leder op de stevige begane grond. Boven in de tien meter hoge mast ont plooide de vlag zich in het straffe wind je dat niet tot een lang verblijf op de torentop noodde en, eenmaal weer be neden, werd in de bouwkeet de traditio nele dronk genuttigd. Het bereiken van het hoogste punt zal voor het uiterlijk van de toren nog geen direct zichtbare consequenties hebben. De plastic be scherming zal nog een klein half jaar tje op dezelfde hoogte bevestigd blijven waarna de restaurateurs in hèt 'voor jaar terwijl ze de „finishing touch" aanbrengen metertje voor metertje komen zakken. „Dan zal de toren weer een sieraad voor het stadje en voor de omgeving zijnzo zag burg. van Velzen op •het moment van het gereedkomen voor uit. Uit eigen waarneming wist dhr. van Velzen hoe onttakeld de toren was geweest en dat maakte hem te geluk kiger met de vordering van het spec taculaire werk dat de sporen uit zal wissen van de knoeierijen die rond de eeuwwisseling werden gepleegd, waar door de toren veel aan luister verloor. Na de vorderingen van het werk te hebben gevolgd en de deskundigheid van de restaurateurs kennend kwam dhr. van Velzen tot de uitspraak dat de toren mooier zal worden dan iemand hem ooit zelfs op prenten heeft gezien! „Wij als gemeentebestuurders zien nu wel in dat er in Goedereede nu meer zal moeten gebeuren!" gaf de burge meester te kennen. De torenrestauratie De vlaggendragers in afwachting, links dhr. KI. v. d. Ketterij uit Middelharnis en rechts dhr. Leen Meijer uit Ouddorp. wordt daarbij als een grote stimulans ervaren. De omgeving van de toren zal dan ook worden aangepast en aan zijn voet worden een dertien-tal aangepas te woningen gebouwd. OUDDORP Twee broers, inwoners van Dordrecht en Zwijndrecht .hebben vorige week donderdagavond hun afscheid van Oud dorp op hun eigen wijze gevierd. De broers hadden van de camping „Klep perstee" hun caravan weggehaald maar dat karwei was kennelijk zo zwaar ge weest dat ze daarna op kroegentocht gingen. Ze ontmoetten daarbij een 61- jarige Rotterdammer die door hen beschonken als hij was zou worden thuisgebracht. Omdat ze kennelijk de camping waarop de man verbleef niet konden vinden werkten ze hem op' de Vrijheidsweg uit de auto. De man kwam in de sloot terecht. Druipnat en bebloed werd hij 's morgens om 7 uur door een omwonende aangetroffen. Het bleek dat hij was afgetuigd en dat zijn portefeuille was gestolen. De beide broers K. werden ter verantwoording geroepen. Op aan wijzing van een van hen werd de porte feuille ergens in 't gras teruggevonden. Ze hadden hem weggegooid toen er geen geld in werd aangetroffen. De broers wordt roof ten laste gelegd. NIEUWE TONGE Verkoping. Donderdag 28 oktober a.s. zal de M.V. „Draagt elkanders lasten", haar jaarlijkse verkoping houden. 's Middags van half vier tot vijf uur en 's avonds na 7 uur in het Herv. Vereni gingsgebouw, Molendijk 85. De op brengst is bestemd voor de Kerk en Ziending. In zijn vorige vergadering heeft de raad niet accoord kunnen gaan met de voorgestelde beschikbaarstelling van een crediet van 25000,voor de sloop van de oude scholen te Herkingen. B. en W. hadden de sloop willen gun nen aan een Breda's bedrijf, maar uit de raad gingen stemmen op die wensten dat ook de eigen plaatselijke bedrij ven (fa. Ras en fa. Mijnders) prijs zou worden gevraagd. B. en W. hebben zich op een en ander beraden maar komen met hetzelfde voorstel terug, om een drietal overwe gingen. Het sloopwerk is vrij omvangrijk en vraagt een vakkundige en specialistische aanpak. „Zulk een aanpak is niet te ver wachten van niet-specifieke sloopbe drijven," leggen B. en W. de raad voor waarbij ze eraan herinneren dat bij de sloop van woningen in de Wernerlaan steeds politie toezicht nodig was. De brandweer moest telkens uitrukken voor het blussen van brandjes. Voorts wordt het inschrijfbedrag al leszins redelijk geacht en het laatste argument dat B. en W. hanteren is de overweging dat het onbehoorlijk zou zijn na een gehouden inschrijving alsnog een nieuwe prijsopgave te vragen. B. en W. vragen de raad daarom (a.s. donderdagavond) alsnog in te stemmen met het oorspronkelijke voorstel. NIEUWE TONGE Verkeersmiddag voor bejaarden Op woensdagmiddag 3 november a.s. zal Ons Dorpshuis in Nieuwe Tonge een verkeersmiddag worden gehouden voor al onze bejaarden in Nieuwe Tonge. Het wordt verzorgd door afd. Dordrecht met medewerking van Veilig Verkeer afd. Nieuwe Tonge. Deze middag begint om 2 uur en U weet het Veilig Verkeer ook voor onze bejaarden, dus komt U allen. Een Nederlandse filmmaatschap pij onderzoekt momenteel de mo gelijkheid een film te maken over de vroegere visserij, geïnspireerd op het bekende toneelstuk „Op Hoop van Zegen" waarin moeder Kniertje een ontroerende rol speelt. Het toneelstuk klaagt die reders aan die het nietontzagen hun bemanningen met wrakke schepen de zee op te sturen. Wan neer de productie doorgaat zal de omgeving waarin de film zich af speelt worden samengesteld uit beelden uit Enkhuizen, Goederee de en Zierikzee. Het vroegere ge meentehuis van Goedereede zou dan dienen als Rederskantoor. De opnamen in Goedereede zullen vier dagen in beslag nemen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 1