Pompoenen-plant schoot uit z'n slof Dhr. K. Rozenheek wordt a.s. donderdag honderd jaar i i pieti mtmm Oüsterweg te Ouddorp TIP VAN TOYOTA LIES VAH DER VELDE iSOiÉllÉLSDIJKF 49e jaargang Vrijdag 22 oktober 1976 No. 4533 CHR. STREEKBIxAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt ttoeemaal per weekdinsdag- en vrijdagavond BRAND IN HET CATSHUIS? i OUDDORP VOOR MOOIERE bloemstukjes Fa. HORTEWEG Ga veilig en voorzichtig de winter in. NIEUWE TOYOTA'S NIEUWE MERCEDES en prachtige OCCASIONS SOMMELSDIJK Zandpad Middelharnis Bakker Jan best in de prijzen X BEZOEKT ONZE Automobielen-verkoopiial X X OOK OP VRIJDAGAVOND 1 X GARAGE KNöPS - MIDDELHARNIS LANGEWEG 113 TEL. 01870 - 2043 Aig. Bond van Bejaarden Uw huis TAIV8BOE C.P.B. „Goeroe" presenteert haar programma Nieuwe IViercedes dealer voor Goeree-Overfiakkee IS EEN ^"ACHTD^G ZO ^00! POSTBOX 8 >- MIDDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sannmelsdijk TeL (01870) 26 29 Na 5 uur (01870) 33 92 Giro 167930 BankBabo Mididelhamljs no. 342a01.10e ABONNEMENTSPKIJS 7,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 27 cent per mm. Bij oontract speciaal tarief. Brand in het Catshuis? De plotseling ontstane ruzie tussen de regeringspart ners doet dat wel vermoeden. De com mentaren over de beruchte „dwangre- solutie" van PvdA en PPR liegen er niet om. De ministers Duisenberg en van der Stoel zijn hevig verontwaardigd, de „ge- doger" AR-minister Boersma denkt aan aftreden en onze opper-weifelaar van Agt noemt de resolutie „een aanslag op de bestuurbaarheid van dit goede land". Staat daarmede het Catshuis in brand? Volgens onze heer Wiegel is dit het ge val. Het is slechts een kwestie van tak- tiek, maar het naar huis sturen van dit kabinet ligt in de bedoeling. Het kon best waar zijn. Zo rooskleurig staan de zaken er in ons land niet voor. Dan is het nog altijd beter om als de verdrukte onschuld, zo zal den Uyl gedacht heb ben, weggestuurd te moeten worden en de verkiezingen in te gaan, dan als een ploeg, die geen kans ziet om de werk loosheid op te lossen. Die aan de andere kant onder vuur van ultra-links t, en marxisten staat met het verwijt, dat zij niet genoeg doet om de maatschappij hervormingen door te voeren. De gewone burger hoort het getwist wat meesmuilend aan. Het voelt het in nerlijk verzet tegen het politielte ge draai in zich opwellen. Al ras wendt hij zich echter hoofdschuddend af met de opmerking: „er is toch niets aan te doen. Laat ze maar bekvechten". Want alle opiniepeilingen kunnen hoe ze ook uitvallen niet verhullen, dat we moe worden. Moe worden van dat omdraaien van waarden en woorden, van dat versluieren van gedachten en bedoelingen. Wilt U een voorbeeld? In de steun die de regering verstrekt om de werkgele genheid wat op te vijzelen, stelt ze dat voortdurend zo voor, alsof het Icabinet die steun verstrekt. De gebruikte be woordingen doen voorkomen alsof de ploeg den Uyl het uit eigen zak be taalt. Daarbij staat de bedoeling voorop te doen voorkomen, alsof de regering den Uyl alles doet om dat verschrikke lijke kwaad dat werkeloosheid heet in te dammen. Daarbij vestigt zij de in druk, dat het juist socialisten zijn, die zich daarbij offers willen- getroosten. Terwijl door de gebruikte woordkeus versluierd wordt, dat niet het kabinet maar degene, die bezit hebben en de genen, die nog aan het arbeidsproces deelnemen betalen. Niemand anders. We (Schreven, we worden moe van dat politieke gedraai. Dat is levensgevaar lijk. Want 'dan ontstaat de situatie, dat de politiek gemotiveerden, degenen die de maatschappijhervormingen door wil len drukken hun kans krijgen. De ten dens die bij de laatste verkiezingen aan wezig was, zal zich dan bij de komende verkiezingen versterken. Dan zal een nog kleinere minderheid, eenvoudig doordat de grote meerder heid het wel goed vindt, de kans krijgen. Gretig die kans nemen. Wanneer in dat geval de nacht over Nederland daalt, kunnen we dat niemand anders verwij ten dan onszelf. Brand in het Catshuis. Het lijkt er vandaag aardig op. Zullen we eiadelijk bereid zijn, de handen uit de mouwen te steken en de drogredenen van het socialisme, aan de kaak te stellen? Het spreekt van gelijkheid, het eindigt in overheersing, let maar op de nieuwe abortuswetgeving. Het spreekt van spreiding van macht, inkomen en ar beid. Het dirigistische streven naar cen tralisatie woedt echter duchtig om ons heen. Let maar op het beleid van mi nister Gruyters met zijn Verstedelijkings nota. Het spreekt van opheffen van de achtergebleven groepen. Maar het cre ëert een nieuwe groep middenstanders, die aanvullende steun tot het minimum loon moeten hebben. Zo zouden nog vele voorbeelden te noemen zijn. In ons ver2;et tegen het kabinet den Uyl zijn dit echter voor ons uiteindelijk toch maar bijzaken. Veel meer krenkt ons dat dit kabinet van socialisten en AR-gedogers niet nalaat om de onge rechtigheid vrijbaan te geven. Niets na laat om Gods eer en naam te minachten. Dit krenkt ons niet alleen, maar be nauwd ons. Want zonder Hem kunnen wij niet leven! Een van de pompoenen-planten in de tuin van de fam. Joh. Tanis aan de Ha- zersweg te Ouddorp heeft de hele buurt versteld doep ,.^taanDe plant bracht maar liefst 4 reuzen-pompoenen voort, in gewicht variërend van 29 tot en met 38 kilo en een omtrek van 1,46 tot 1,60 meter. De droge zomer heeft de plant duidelijk geen kwaad gedaan al moet gezegd dat de groei van de vruchten zich pas later heeft doorgezet. De pom poenen zijn eetbaar en de Fam. Tanis neemt zich dan ook voor er een goed gebruik van te maken. Er kan pompoe nen-pap van worden gemaakt en ook het bakken van pompoen-koeken schijnt mogelijk te zijn. Op de foto worstelt kleinzoon(tje) Johan met een van de voor hem wat vreemde ballen Wij maken een GRATIS rap port en kostenbegroting over de motor, de remmen en ban den, maar ook over de carosse- rie want Tectyl voorkomt DOORROESTEN. Soms is inruilen voordeliger, wij leveren: .Dorpsweg 28-34' ■,-■: fei. 01'870r4436. ..-, INGEZONDEN: 35S!3<S53535ixS3ösSrös3\a\D!2N3vi>Jv3^^ STELLENDAM Opbrengst kollekte. De gehouden kol- lekte t.b.v. de Nierstichting heeft opge bracht 1.880,Gevers en kollektan- ten hartelijk dank. Echte bakker Jan Troost heeft zich door de jaren heen ontpopt als een geducht deelnemer aan de traditionele vak-wedstrijden. Waar hij met zijn product ver schijnt kunnen veel anderen wel inpakken want Stellendams' po pulaire bakker sleept er steevast de beste prijzen weg! Niet voor niets behaalde hij dan ook vori^ jaar de kampioenstitel, een adel dom die verplicht, maar op bak ker Jan mag gerekend worden. Eind september haalde hij in Leeuwarden, waarvoor hij 5 ver schillende broodsoorten inzond het hoogste aantal punten. Kort geleden haalde hij de eerste prijs in een presentatie-wedstrijd. Die bestond uit een zgn. „talinde" broodkeuring („voortreffehjk", vond de jury) en de presentatie van het product. Een pluim voor de winkelbediendes want mede door hun toedoen kon de jury in haar rapport vermelden nog nooit zo'n schone en kraakheldere zaak te hebben gezien. Ook de etalage kreeg veel waardering. J.l. dinsdag sleepte bakker Jan voor de derde keer uit Rotterdam de „Trofee van Rotterdam" weg van de toen gehouden wedstrijd „brood '72". De trofee is al 5 keer uitgegeven, waarvan 3 keer aan Jan Troost. Op 6 oktober tenslotte (maar dat zal snel weer worden achterhaald) kwam een studie groep onaangekondigd op inspec tie en ook het resultaat daarvan is om trots op te zijn: U bent een voorbeeld voor alle neder- landse bakkers!" schreef de com missie onder haar beoordeling. Als zij het zeggen zal 't best waar zijn Middelharnis Sommelsdijk Het bestuur van de Algemene Bond van Bejaarden deelt haar leden mee, een uitnodiging ontvangen te hebben van de Stichting Herv. Diakonale Gezondheids zorg, voor een" rondleiding en gezellige middag in De Samaritaan op vrijdag 19 november a.s. in het verpleeghuis, om 14.30 uur. Wij hopen dat vele ouderen hiervan gebruik kunnen maken. Namens het bestuur, Mevr. C. V. Hageman. De Christelijke Plattelands - vrouwen bond Goeree presenteert onderstaand haar programma voor het inmiddels be gonnen seizoen. Momenteel telt de afde ling 140 leden en gehoopt wordt dat meerdere dames zich aan zullen sluiten. „Eigenlijk moest iedere christen-vrouw in Ouddorp, Goeree en Stellendam lid zijn", zo wordt in het voorwoord opge merkt. Op 4 nov. hoopt dhr. M. C. Capelle te Nieuwedij k bij Gorcum te spreken over Perzië; het land van koningin Esther. De kerstavond wordt gehouden op IV december. Enige van de eigen leden zullen zingen en musiceren. Door dhr. Mührling (Toppershoedje) wordt het kerstverhaal verteld. Op 6 jan. volgt de Neveda-show van ge haakte dames-, heren- en' kinder kleding. Dhr. Bout, dir. van „de Vliedberg" hoopt op 20 januari te spreken over het onderwerp „bejaardenbeleid". Op 17 febr. volgt een lezing van het pro- duktschap voor groenten en fruit, op 17 maart een lezing over „jeugdcri minaliteit", op 20 april instrueert dr. Kramer uit Numansdorp wat kan worden gedaan bij ongelukken in en om het huis. Zendelinge Betty Smit vertelt op 5 mei van haar werk in het oerwoud van Brazilië en op 26 mei spreekt dhr. Wij brug, fysiotherapeut over het on derwerp: „Gezond zijn en gezond blijven". Eind mei tenslotte wordt het seizoen met het maken van een excursie beslo ten. Meneer de redacteur. Verzoeke opname in uw blad: Toen ik zo het verslag las van de raadsvergadering van Middelharnis in het Eilanden-nieuws Van 15 oktober 1.1. waar raadslid Joppe zegt o.a. „Als de bevolking eens zou weten wat er allemaal wordt vervoerd in de rij dende bommen die dagelijks door ons dorp trekken enz. enz." da:cht ik, kijk dat slaat nu precies op de Oosterweg in Ouddorp. Als de bevolking eens zou weten wat er allemaal wordt vervoerd in de rij dende bommen, die dagelijks over de Oosterweg trekken zou het klachten regenen! Juist en dan vooral klachten over de maximum snelheid, want de borden van 50 km kunnen ze beter weg halen. Tankauto's, containerwagens, vracht wagens met aanhang en personenauto's daveren voorbij met snelheden van 80 tot 100 km. (vooral in het seizoen). MOET DAT NU HEUS ZO??? 's Morgens 4 uur begint het geda ver, dan schrik je wakker van een stuk of zes zandauto's die met een snelheid (heus geen 50 km) voorbij rijden, ik vermoed naar het werk aan de door- laatsluis. Vele vakantiegangers hoor je zeggen, welke heeft nu zo'n .snelweg door een bewoonde wijk laten lopen, terwijl alle snelwegen juist om steden en dorpen heen gelegd worden? Hoewel ons politiekorps kampt met een tekort aan mensen, vraag ik me toch af of er iets aan te doen is, zodat de Oosterweg een 50 km vervoersweg wordt en geen RACE-BAAN. Dit is geen klacht van mij alleen maar van meerdere bewoners van de Ooster weg. Dankend voor de plaatsruimte. Mevr. H. Verhage-van Lubeck Ouddorp. De welbekende familie Rozen- beek te Sommelsdijk zal zich a.s. donderdag meer dan ooit om haar vader scharen. Dan viert de hoog bejaarde Corstiaan Rozenheek zijn honderdste geboortedag! „Zo God het wil", in dat besef gaan „de Rozenheken" die hoogtij-dag te gemoet, een erkenning die zij ook toepassen op hun dagelijks' druk ke bezig zijn De (bijna) honderdjarige is nog goed gezond, al liet zich dat tien jaar geleden lang niet aanzien. Toen werd hij door elkaar op volgende longontstekingen ge troffen wat de familie soms het ergste deed vrezen, maar hij kwam dat alles weer te boven en zetelt nu patriarchaal in zijn zwa re stoel. De meubilering rondom ademt ^e sfeer van een lang ver vlogen tijd en tegen dat decor speelt zich nu zijn leven af. Dochter Neeltje verzorgt hem met bijzondere toewijding en dat al sinds 1948 toen haar moeder overleed. Haar vader en beide broers houden haar druk bezig maar toch vindt ze nog de tijd een goed en leerzaam boek te lezen. Eens was ze „nurse" bij een En gelse familie, vras kinderopvoed ster en verpleegster en daar heeft haar vader nu profijten van. Hij zou 't niet beter kunnen wensen! Rozenheek Sr. is in Nieuwe Ton- ge geboren. Hij begon zelf een landbouwbedrijfje op de Middel- harnisse Waterweg en kocht in 1922 het pand wat nu de bekende boerderij is. Tot dusver had dat allerlei bestemmingen gehad, o.m. was het een wasserij, maar dhr. Rozenheek liet het een gedaante- ver>visseling ondergaan. Een groot deel van zijn leven heeft zich op de aldus geschapen hoeve „Veelust" afgespeeld. Hij boerde goed, dat mag gezegd en zijn drie zonen (een ervan trouwde en woont in Ouddorp) sloegen met hem de hand aan de ploeg. Ook de veehouderij kreeg alle aan dacht waardoor de Rozenheken ware specialisten werden Daarom misschien is vader Cor stiaan het nog niet vergeten dat hij N.B. op 88 jarige leeftijd een paard kocht waar hij zich danig in vergist had. Toen, op die leeftijd sprong hij weliswaar nog kwiek over de sloot om „d'n blau wen" te bekijken, maar 't paard is nooit een goeie geworden. Nim mer heeft een tractor op „Vee- lust" zijn intrede gedaan; ze zijn er vierkant tegen...! Op de 28ste zullen de herinne ringen zich vermenigvuldigen. Het verleden zal weer worden op gediept met z'n hoogte- en diepte punten. Hoe tijdens de ramp alle vee kon worden gered en ook hoe in '64 een proces werd gewonnen waardoor de boerderij geen plaats hoefde te maken voor de opruk kende Sommelsdijkse nieuwbouw. Vader Corstiaan, hij praat nog in alle zaken mee en wordt nog over al in betrokken. Een leven van hard werken ligt achter hem en elke nieuwe dag wordt in grote dank aanvaard. Zeker geldt dat voor de 100ste verjaardag waarmee we dhr. Ro zenheek en de zijnen dan ook van harte gelukwensen! Het autobedrijf Lies van der Velde dat reeds jarenlang met zeer veel suk- ses de TOYOTA vertegenwoordiging op Goeree-Overflakkee waarneemt en daarvoor onlangs het grote garage-com plex aan de Dorpsweg te Sommelsdijk betrok had in dit Complex ruimte en capaciteit over, die thans voor MERCE DES zal worden gebruikt. De heer van der Velde die zelf zeer veel ervaring met Mercedes auto's heeft is er in geslaagd een monteur aan te trekken met Mercedes opleiding en er varing. Nadat een en ander door de Hoofddealer Vermaat en de Importeur is onderzocht en getest is aan van der Velde het sub-Dealerschap verleend van Mercedes automobielen voor het eiland Goeree-Overflakkee. INGEZONDEN: 9 .Ma Open brief aan dhr. Zanoni. Meneer Zanoni, Een jachtdag! Fantastisch, nietwaar? Heerlijk in de vrije natuur. Geweer in de aanslag Geweldig gezicht, die met doodsangst wegvliegende Fazanten! Grandioos, die stuiptrekkingen van een door een kogel getroffen haas! Dat is nog eens wat anders dan dat half zachte gedoe! Maar dan, o ongeluk, twee kerels die je plezier korrién vergallen door de beesten weg te jagenEn dan rijden ze nog zomaar weg in een blauwe auto. Wat een laffe dierenbeulen, hè meneer Zanoni!? Met de vriendelijkste stuiptrekkingen. Do de Haas, Oude Tonge.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 1