„Zondag-caravanners..., een nienwe los van God beweging" De zilveren gemeente-iieiiiiing voor nej. B. Remus Achter de grenspaal De nieuwe Oranjekalender is verschenen U Bestelbon I I Laatuw kind in Meur fotograferen. Villerius in raad Middalharnis IVIedische diensten Oktober is weer volop wijnmaand •k 25 jaar bü de Gemeente I I I I I I I Uw huis verkopen TAMBOER Leraar verwond door houtfrees C. KIEVIT ZN. Centrale Verwarming SOMMELSDLTE Telefoon (01870) 26 09 PREDIKBEURTEN Uw liuis veriiopen TAIVIBOER VOLLEYBAL OUDDORP Vriendelijk verzoeii DIEREN BIJ „DE VLIEDBERG" NIET MEER VOEDEREN S.V.P. OOLTGENSPLAAT Naam Adres Woonplaats J. Zandstra BOSLAND Zelfbediening DIT WEEKEND VOOR UW TUIN VOOR KAMERCULTUUR E. GRINWIS Bladz. 2 ^ILANDEN-NIBUWS» Vrijdag 8 oktober 1976. I WEST-DUITSLAND De socialist Schmidt mag blijven re geren, maar CDU-leider Kohl heeft de verkiezingen in de Bondsrepubliek ge wonnen. Dit mag worden geconcludeerd uit de stemmencijfers, die uit de bus zijn gekomen. De coalitie van socialisten en libera len heeft een gevoelige deuk gekregen. De meerderheid is geslonken tot acht zetels. CDU/CSU bezetten 244 zetels (winst 19), terwijl de verliezende partij en samen 252 Bondsdagleden tellen, to taal zijn er 496 zetels. De absolute meer derheid is dus 249 stemmen, hetgeen be tekent, dat wanneer bij een stemming enkele afgevaardigden van de FFD (li beralen) overstag gaan (in het verleden wel gebeurd) de coalitie verliest. Dit is van grote betekenis, nu het er naar uitziet, dat Schmidt weer als kan didaat voor het kanselierschap zal wor den aangewezen. Kohl heeft zich bij president Scheel wel gepresenteerd als de nieuwe kanselier van de winnende en grootste partij in de Bondsdag, maar zijn kans wordt gering geacht. Uit de stembusuitslag kan worden op gemaakt, dat de leuzen van de socialis ten nauwelijks zijn aangeslagen bij de jongeren. De slagzin, waarmee de CDU de verkiezingen zijn ingegaan: „Vrijheid in plaats van socialisme" heeft het beter gedaan. Het is jammer dat in de verkiezings redevoeringen persoonlijke aanvallen op de kandidaten niet achterwege zijn gebleven. Zelfs beeft de persoon van Adenauer, de vroegere kanselier, die zo veel voor de Bondsrepubliek heeft be tekend, het moeten ontgelden. Schmidt sprak in een van zijn verkiezingsspee- ches van een „schandelijke politiek", die Adenauer gevoerd zou hebben. Schmidt staat, wanneer hij in decem ber door de Bondsdag als kanseliers kandidaat wordt aangewezen, voor een zware opgave, temeer waar de coalitie van SPD en liberalen in verscheidene deelstaten al is verbroken of op het punt staat uiteen te gaan, zoals in Hessen. Bovendien heeft hij nog te rekenen met de Bondsraad (soort Eerste Kamer), waar de christen-democraten een grote meerderheid hebben. RHODESIë ■De zwarte Rhodesische leider, bis schop Moezorewa, is in de hoofdstad Salisbuiy een ontvangst bereid, die haar weerga niet kent. Hij is meer dan een jaar buitenslands gebleven, omdat hij destijds niet akkoord ging met onder handelingen met de blanke regering- Smith. Zijn rivaal Nkomo heeft toen het leiderschap in Rhodesië zelf overgeno men. De controverse tussen beiden Nko mo is voorstander van de gematigde lijn schijnt wel te zijn bijgelegd, maar dit wil nog niet zeggen, dat de diverse groe peringen onder de zwarte bevolking „op één lijn zitten". Belangrijk is natuurlijk, dat beide leiders niet willen onderhandelen over het plan-Kissinger: dat heeft voor hen „afgedaan". Zij willen zelf uitmaken, wie de leider moet worden van de zwar te overgangsregering en wie daarin die nen te worden opgenomen. Daarmee wijken zij dus duidelijk van de gedach te van Smith af en daarmee wordt de conferentie, die Engeland wil beleggen, schier onmogelijk. Een oplossing voor Rhodesië op korte termijn ligt niet in het verschiet. Zouden dan toch nog de wapens een „woordje" moeten meespre ken? God beware daar zowel blanken als zwarten voor. INDIA De voorzitter van de socialistische partij in India, Ferandes heeft tijdens de rechtzitting, waarin hij terecht stond wegens „samenzwering tegen de staat", een felle aanval gedaan op de regering van Indira Gandhi. Evenals zijn medestanders (24) werd hij geboeid de rechtzaal binnengeleid, doch de rechter gaf direct opdracht om de boeien los te maken, nadat Ferandes zijn aanval op de regering had gedaan. Hij zei, daarin dat India een politie staat is, waar politieke gevangenen in boeien worden geslagen. Hij noemde zijn boeien de „ketenen van de dicta tuur, waarin dit land is gestort" en he kelde fel het feit, dat brieven aan hun advocaten niet werden doorgegeven, zo dat elk contact met hen tijdens het voorarrest heeft ontbroken. Volgens de aanklacht hebben Feran des en zijn „helpers" getracht het Gan- dhi-bewind met geweld omver te wer pen, maar de socialistische leider noem de de aanklacht een puur verzinsel. „Wij, willen opkomen voor democratische vrijheden en schuwen de dictatuur juist". Bij deze rechtzaak zal moeten blijken, of er in India, waar de dochter van de vroegere Mohammedaanse leider Gan dhi de scepter zwaait, nog een onafhan kelijke rechtspraak is. MIDDELHARNIS Dhr. V. d. Waart, wonend te Sommels- dijk, leraar houtbewerken aan de Tech nische School, is woensdag, tijdens het lesgeven een ernstig ongeluk overko men. Terwijl hij de leerlingen de wer king van een houtfrees demonstreerde kwam dhr. v. d. Waart met zijn linker hand in' aanraking met de bewegende delen van de machine. Vier vingers wer den bijna afgeslagen, maar dankzij een snelle behandeling in het ziekenhuis konden de vingers alle behouden blij ven. Dhr. V. d. Waart is in het zieken huis te Dirksland opgenomen. Met zijn' boute veroordeling van hen die zondags liever de caravan dan de kerk opzoeken, heeft dhr. W. Villerius (S.G.P.) zich in de vergadering van gis teravond de pure ontstemming van een deel van de raad op z'n hals gehaald. Die ontstemming gold vooral Villerius' bewering dat de zondag-caravanners z.i. een nieuwe los-van-God beweging vormen. Hij gaf die visie bij het voor stel van B. en W. aan de Ned. Caravan Club een perceel grond nabij de sport hal in gebruik te geven. Daarop wil be doelde club in het week-end van 3-5 juni volgend jaar een kamp organiseren. In de raad stuitte dat bij de prot. chr. fracties op verzet, omdat het kamp zon dagmiddag 5 juni beëindigd zal worden; „dat gaat dan een hele show worden", voorzag dhr. G. C. Joppe (P.C.P.), waar om hij zijn fractie tegen verklaarde. Dhr. KI. v. d. Ketterij (S.G.P.) volgde daarop met het „tegen" van de S.G.P.- fractie, waarbij dhr. v. d. Ketterij uit voerig belichtte dat de mens gehouden is de Sabbath te vieren en te onderhouden. Zijn fractiegenoot Villerius ging daarop heel wat heftiger in de verdediging: het voorstel is bij ons in verkeer de aarde gevallen!", maakte hij duide lijk; „Wij moeten de zondag gedenken en onderhouden en er is geen enltel ge meentelijk belang bij gediend dit week end door te laten gaan. Het argument dat het een kennismaking met Flakkee betreft is niet steekhoudend, want Flak kee ligt al jarenlang open voor kennis making", argumenteerde dhr. Villerius. Hij had ook bezwaar tegen de voorge stelde verhuur omdat daarmee z.i. te genover de woonwagenbewoners prece denten worden geschapen, en zijn afwij zing formuleerde hij tenslotte aldus: „Wij hebben geen behoefte deze nieu we los-van-God beweging hier te ver welkomen, laten we ze daarom geen vi sum verstrekken en voor hen onze grenzen sluiten!" Minder juist. „Minder juistvond raadsvoor zitter burg. van Es het om zo mensen te gaan betitelen. De voorz. wees erop dat er geen kerkdiensten zullen worden ge stoord (zoals dhr. Villerius voorzag) en dat het eenmalige week-end slechts geldt om een aantal vrienden met Flak kee kennis te laten maken. „Als er op zondag een vloot van be paalde scheepjes de haven binnenkomt kun je ze ook niet tegenhouden", ver geleek dhr. J. Huijsen. Hij m.eende dat de caravanners wel zullen begrijpen dat het niet aangaat 's zondags met veel bombarie op te breken. „Ieder is vrij om te doen wat hij wil", was het uit gangspunt van dhr. Huijsen. Van zaterdag 9 oktober tot maandag 11 oktober '76 ARTSEN Middelhamis - Sommelsdyk: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Wieringa, tel. 2090. Dokter Wieringa is woensdag a.s. van 12.00 tot 24 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter Elvé, tel. 1262. Stellendam - Goedereede: Van zaterdagmiddag 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter v. Rijswijk, tel. 1207. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Westra, tel. 1259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: Van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter Janssen, tel. APOTHEEK „MENHEERSE" Openingstijden apotheek menheerse J. Slager apotheker werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overige uren via tel. of dlenstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tand arts Janssen, Middelhamis, tel. 2169 (van 11 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN Dienst heeft dhr. Tjebbes, tel. 2966. WIJKVERPLEEGSTERS Ouddorp - Goedereede - Stellendam: Dienst heeft Zr. Termaaten, tel. 1702. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van vrijdagavond 6 uur tot maandag morgen 8 uur heeft dienst Zr. v. d. Nieuwendijk, tel. 2883. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 12 uur tot maan dagmorgen 8 uur heeft dienst Zr. Me lissant, tel. 390 b.g.g. (01871) 321. Ooltgensplaat - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Wit-Gele Kruis: Dienst heeft Zr. Vrij, tel. 534. Een aanklacht Dhr. P. Tiggelman (P.v.d.A.) had zich tijdens het betoog van dhr. Villerius duidelijk opgewonden en daar gaf hij nu zeer nadrukkelijk blijk van: „het schijnt voor sommigen te moeilijk te zijn om anderen die anders denken te ac cepteren!" constateerde hij, het een „verschrikkelijk jammere zaak" vindend dat sommigen de Bijbel hanteren om an deren 'te laten weten hoe verschrikke lijk slecht ze wel zijn. „Misschien komen er van die caravanners nog wel in de kerkmeende dhr. Tiggelman. Zinspelend op het feit dat dhr. Villerius (naar diens eigen zeggen aan 't wisselen is!!) hoopte dhr. Tiggelman dat er dan „een zekere kies" door zal komen. „Nu is het een aanklacht hem zó te horen spreken alsof we achter het IJzeren Gordijn leven!" verweet hem dhr. Tig gelman. Mevr. van Loon-Dirkx tilde er niet zo zwaar aan: „de leden van de Nederl. Caravan Club weten bepaald wel wat kamperen is en ze zullen zeker rekening houden met de verlangens van de plaats waar ze komen...", meende zij. Dhr. P. Krijgsman (P.C.P.) maakte in zijn visie duidelijk verre te staan van de wijze waarop dhr. Villerius de cara vanners had getypeerd; „wij zien ze niet als een nieuwe los-van-God bewe ging, maar wij beseffen dat we allen de heerlijkheid Gods derven", beleed dhr. Krijgsman. Niettemin voelde hij er niet voor het terrein in gebruik te geven om dat verstoring van de zondagsrust ge vreesd moet worden; als Overheid heb ben wij daartegen te waken!" stelde dhr. Krijgsman vast. Ontzettend droevig. „Bekeert U tot de levende God" was de intentie van het betoog van dhr. P. Grinwis (S.G.P.). Hij verzekerde niet hard over de mensen te willen denken maar ze in liefde te vermanen en te waarschuwen dat ze een eeuwig oordeel tegemoet gaan als ze niet tot God weer zullen keren nu het nog de tijd der za ligheid is. Nogmaals kwam dhr. Villerius aan het woord, daarin verzekerend dat hij niet dhr. van Rijswijk (achter hem o'p de publieke tribune, functionaris bij Waminks Advocaatfabriek en aan dhr. Villerius welbekend) te kijk had willen zetten. Het deed dhr. Villerius goed dat dhr. Grinwis op zo'n zachtmoedige wij ze zijn mening had gegeven, maar per soonlijk wilde dhr. Villerius de schroe ven wel aandraaien in de veronderstel ling dat hij die een politieke opstopper uitdeelt die ook moet weten te ontvan gen; „Tiggelman begrijpt het niet als het om Schriftuurlijke waarheden gaat en ik begrijp wel dat hij het niet be grijpt. Al zouden ze het willen begrijpen dan zouden ze niet kunnen omdat ze het voetspoor van hun geestelijke vader den Uijl volgen en daarom als uilskuikens geboren zijn". Hij bood hen daarentegen zijn S.G.P. bril aan waarvan zo verzekerde spr. de glazen helder zijn Over het voorstel de grond in gebruik te geven werd tenslotte gestemd, 8 wa ren voor en 7 tegen waarmee het voor stel het net haalde. Oktober is al van oudsher de wijn- maand omdat dan de druiven worden geoogst. In heel Frankrijk is daarom momenteel een leger van plukkers aan de slag om van de Elzas tot de Provence de ranken van hun trossen te verlossen. Zo'n wijnoogst betekent voor veel Franse dorpen het tijdelijk ontwaken uit een dommelend bestaan. Want met de komst van de plukkers beginnen al die plaatsjes opeens hevig te leven. Soms zelfs verdubbelt de bevolking er tijdelijk: de gemeente Morgon in de Beaujolais telt normaal zo'n 1500 zielen, maar voor de oogst komen er nog eens 1500 bij! Spannende periode. Dankzij boeken en verhalen is de wijnoogst omgeven met een waas van rom.antiek: men denkt aan zigeuners, aan gitaarmuziek, aan smakelijke maal tijden en genoegelijke momenten met leden van het andere geslacht. Voor de wijnboer echter is het een heel span nende periode. Want in feite wordt dan bepaald wat zijn jaarinkomen gaat wor den. Je kunt het vergelijken met iemand die voor zijn baas een heel jaar hard heeft gewerkt en daarvoor eens per jaar krijgt uitbetaald. Maar hij weet alleen niet hoeveel en staken of reclameren is er in dit ge val ,niet bij. Om in deze onzekerheid te kunnen berusten móét je haast wel fi losoof zijn! Veel aanbiedingen. Maar het is niet alleen wijnmaand in de wijnlanden, óók tij ons. Want tradi tiegetrouw plaatst de slijter de wijn deze maand extra in het zonnetje. Bo vendien voert hij meestal aantrekke lijke aanbiedingen: wie zijn wijnvoor- raadje nu wil verrijken kan dat bij zijn slijter wellicht extra voordelig doen. De meeste slijters zuUen u trouwens graag met wijn van dienst zijn omdat een on derzoek heeft aangetoond dat zij zich het best daarin kunnen specialiseren. Wijnoogst 1976. Moewei de consument hier meestal wel enige zekerheid heeft over de kwa liteit van de wijn die hij bij zijn slijter koopt, geldt datzelfde niet voor de wijn boer en zijn druiven. Hij moet nog maar afwachten hoe de, wijn gaat worden. De eerste berichten wijzen echter op een geslaagde Franse wijnoogst, zij het 'dat in veel gebieden de witte wijnen van wege de grote droogte iets aan frisheid zullen missen. In de meeste streken is de oogst trouwens erg vroeg begonnen, weken eerder dan normaal. ZONDAG 10 OKTOBER OUDDORP Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. S. de Jong Doopsgez. Gem. 9.30 uur dhr. H. v. d. Dool, Rotterdam Geref. Kerk 10 uur ds. Th. Swen te Vlaardingen, 5 uur ds. J. de Kievit Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur lezen. GOEDEREEDE Herv. Kerk 9 en 10.45 uur ds. R. van Kooten, Ps. 71 17 en 18; 6.30 uur dhr. J. Ruiter, Ps. 72 1 en 2. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur J. Willemsen, 6 uur ds. R. van Kooten, Bed. H.D., Opening winterw., Extra koll. jeugdwerk. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. H. F. Klok, 6 uur ds. M. van Rennes, Extra koll. med. zending Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. DIRKSLAND Herv. Kerk 9.30 uur ds. H. N. V. Hensbergen, 6 uur ds. M. v. d. Linden, Extra koll. pensioenfonds N.H. kerk Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. HERKINGEN Herv. Kerk 10 en 6 uur dhr. A. H. Veldhuizen, Extra kol- lekte bouwfonds Ger. Gem. 10 en 6 uur (bidstond) ds. A. Bac van Bos koop. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur ds. A Baars, Papendrecht, 6 uur ds. H. F. Klok, Extra koll. evangel, werk in eigen gem. Rem. Kerk 10 uur ds. L. van Os, Maassluis. MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds. E. F. Vergunst, 6 uur ds. J. E. de Groot, Extra koll. kerk Herv. Exo dus 10 uur ds. R. E. R. van Buiren, Thema dienst „Israël - de joodse wor tels van ons geloof". Chr. Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. L. W. v. d. Meij, n.m. voorber. H.A. Geref. Kerk (vrijge maakt) 10.30 en 3 uur ds. H. W. Noord- man van Spijkenisse. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 en 6 uur dhr. J. v. d. Bom, Giessendam- Nederhardinxveld, Extra koll. Chr. belangen Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur bed. H.A., 6 uur dankz. H.A., ds. C. van Sliedregt Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 uur kand. G. F. Immink, Utrecht, 6 uur ds. J. Willemsen Ger. Kerk 10 en 6 uur drs. G. J. Smink Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. Talsma, Extra koll. kerk Geref. Kerk 10 en 6 uur dr. J. H. Bec ker, em. pred. te 's-Gravenhage. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 uur ds. T. W. van Bennekom, 6 uur ds. E. F. Vergunst, Extra koll. kerk voogdij Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. H. de Bruin, em. pred. te Rotterdam, voorm. H.A., nam. voortz. H.A. en dankz. Ger. Gem. 9.30 en 6 uur le zen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 10 uur dhr. D. Hartkamp, R'dam. NIEUWERKERK Herv. Kerk 10 uur ds. Kolkert Geref. Kerk (N'kerk - O'land) 10 en 5 uur kand. J. M. Wil schut, Amsterdam Geref. Gem. 10 en 3 uur lezen; Donderdag 14 oktober extra dienst voorg. ds. A. Elshout te Slikkerveer Ger. Gem. in Ned. 9.45 en 3.30 uur lezen. OOSTERLAND Herv. Kerk 10 uur ds. M. C. van der Meer, 6 uur ds. G. Samson uit Rotterdam Ger. Kerk: Gez. diensten met N'kerk in de kerk aldaar Ger. Gem. 10, 2.30 en 6.30 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.30, 2.30 en 6.30 uur: ds. A. van der Meer. SINT ANN AL AND Herv. Kerk 10 uur kand. L. Wülschlager uit Zeist, 6 uur ds. P. Vermaat, Vlaardingen Gereformeerde Gem. 9,30, 2 en 6 uur lezen Ger. Gem. in Ned. 9.45, 2.15 en 6.15 uur lezen. SINT MAARTENSDIJK Herv. Kerk 9.30 uur ds. J. Blom, 14.30 uur ds. H. Visser van Nieuwe Tonge Ger. Gem. in Ned. 3 x lezen Oud Ger. Gem. 3 x lezen. WINST VOOR INTERMEZZO HEREN 1 Zoals verwacht mocht worden na de wedstrijd tegen Volley '68 1, heeft het Ie herenteam j.l. vrijdag vrij gemak kelijk gewonnen van Volley 2. Na en kele problemen veroorzaakt door on nauwkeurig spel in de Ie set, werd In termezzo op grote achterstand gezet. Geholpen door de fouten van de blauw- witten besliste Volley deze set met 15-9 in haar voordeel. Nadat coach Bisschop de taktiek uitgelegd had en de fouten nog even op een rijtje gezet had, stond er een herboren team in het veld en met 11-15 was de 2e set voor Intermez zo. Nu de stand in sets weer gelijk was, viel er een last van Intermezzo af. Vrij uit variërend en aanvallend pakten de Middelhamissers de 3e set met 8-15. Met de uitblinkende .Eddy v. d. Sluys, zowel in de verdediging als met zijn set-ups, stoomde Intermezzo in de beslissende 4e set vrij regelmatig naar een 9-15 overwinning, daarmee 2 punten verove rend. VERLIES VOOR MEISJES JUNIOREN! De meisjes junioren kwamen afgelo pen zaterdag tegen Schovocomca niet verder dan 3-0 verlies. In deze wed strijd hadden de meisjes in het (te) kleine zaaltje een grotere tegenstander dan in Schovocomca. Met krampachtig spel, waarin de pass helemaal de mist in ging werd de Ie set met 15-7 verlo ren. Het geroutineerde team van Ccho- vocomca strafte de verdedigingsfouten van Intermezzo genadeloos af met zo wel taktische ballen als keiharde smas hes. Het gevolg was nog een 15-7 ver lies. Hoewel er slecht werd geserveerd kwam intermezzo niet helemaal in de verdrukking in de 3e set. Tot 12-12 ging het gelijk op, maar toen was het feest afgelopen voor Intermezzo: 15-12. Het werd duidelijk dat er veel geleerd en geschaafd moet worden aan dit onge routineerde team. De directie van „de Vliedberg" te Ouddorp bedoelt het niet onvriende lijk wanneer het publiek wordt gevraagd de dieren m de klemvee-weide aiht^r het gebouw niet meer te voederen. De directie doet dat verzoek terwüle van de gezondheid van de dieren en de hygiene die betracht be hoort te worden. Momenteel worden de in de wei lopende dieren, als herten en geiten, door omwonenden overvoerd met alle mogelijke etensresten, dikwijls nog met restanten plastic verpakking ertussen. Van die overvloed blijlt heel wat liggen en het zijn vooral ratten die daar gretig op af liomen. Ook gaan de resten liggen rotten waardoor het een vieze boel wordt. Gehoopt wordt dan ook dat aan het vriendelijk verzoek gevolg wordt gegeven. Van de zijde van „de Vliedberg" zal er voor gezorgd worden dat het de dieren aan niets zal ontbreken. Op 1 oktober 1976 was het voor me juffrouw A. Remus en ook voor haar collega's een feestelijke dag. Wat was er namelijk aan de hand? Mejuffrouw A. Remus herdacht het feit, dat zij 25 jaar lang dezelfde werkgever had ge diend, zij het dat de gemeente Ooltgens plaat per 1 januari 1966 is opgegaan ia de nieuw gevormde gemeente Oostflak- kee. Mejuffrouw Remus beklom de ambte lijke ladder vanaf de rang van typiste tot commies A. Zij geeft thans leiding aan het Bureau Burgerüjke Stand, Be volking en Militaire Zaken. Zij fungeert ook als Ambtenaar van de Burgerlijke Stand en heeft als zodanig een groot aantal huwelijken voltrokken. Het was haar wens om dit heugelijke feit ongemerkt te laten voorbijgaan, doch hiermede namen haar collega's geen genoegen, 's Morgens w^erd een groepsfoto met het gehele secretarie personeel gemaakt en namens de Perso neelsvereniging Oostflakkee een platen bon aangeboden. Op 5 oktober 1976 werd in de vergade ring van het College van Burgemeester en Wethouders aan dit heugelijke feit aandacht besteed. Mejuffrouw Remus ontving uit handen van de Burgemees ter de gemeenteperming in zilver en een kopergravure van het Raadhuis. Mej. Remus begon haar ambtelijke loopbaan in december 1942 op de Ge meente-secretarie van Ooltgensplaat. Tot aan de evacuatie in februari1944 bleef zij daar. In mei 1944 kwam zij te rug naar Flaickee en ging toen dhr. Van den Boogert helpen op de gemeente-se cretarie van Stad aan 't Haringvliet. Op 1 april 1950 kwam mej. Remus weer te rug naar Ooltgensplaat om haar moeder die ziek was te verplegen. Later kwam zij w^eer in dienst van de gemeente Ooltgensplaat.' Met noodzake lijke onderbreking werden de 25 jaren volgemaakt. Zoals gezegd werd het feit temidden van B. en W. en kollega's her dacht. Een uitgave in kleurea van Pro Juventute. De op brengst komt ten bate wan het kind dat extra zorg nodig heeft. wenst toezending van a----------(aantal) OranjeI<aIen- ders 1977 met Nederlands calendarium en/of b.(aantal) Oranjekalen- ders 1977 met vlertalig calen darium: Engels, Frans, Duits en Spaans. Beide soorten f. 5,9S (verzendl<osten f.2,extra). Postgiro 517400 Kalenderactie Pro Juventute Postbus 7101 -Amsterdam Telefoon (020) 790949 portret in kleur v.a. 10,— Sommelsdqk Onbetwist beter. Maandag gesloten. 100 gram Achterham >|Q 100 gram Boterhamworst ^«"(H^ Doos BLUE BAND 24 pakjes van 26,80 voor 21,80 10 VISSTICKS 1,98 1 liter OLA IJS van 3,65 voor f 2,98 3 kg prachtige COX 3,95 TELEFOON 13 71 OUDDORP een bos TROSANJERS voor 3,75 diverse soorten BLOEMBOLLEN hyacinthen, paperwhite's en amaryllis Wie voor 5,of meer besteedt, ontvangt een bos BUITENCHRYSANTEN GRATIS. Dflkstelweg 28 OUDDORP

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 2