EiHaB.O- afd. begint weer met nieuwe Ouddorp cursus Nieuvifs Trainingspakken van de Rabobank Bijdrage-regeling voor omsciia- Iceling op mellctanlcs vastgesteld Kiedingaktie voor Zr. Haaijer Dierenbesciierming de icerlcen MELISSANT MOGEN WIJ praktische tips voor fotografen in de vorm van eenfoto-drieluik Als we met vrienden zijn, praten we nog wel eens over fotograferen. Dan blijkt, dat veel mensen het moeilijk vinden om goede onderwerpen te vinden. Ze begrijpen dan niet, dat ik m'n kamera altijd bij de hand heb om elke fotokans te benutten. Het is duidelijk, dat er veel "hoogtijdagen-i fotografen'zijnmensen dus, die de kamera gebruiken in de vakantie, in de decembermaand en tijdens een dagje uit. Daarom ben ik zo blij, dat er nu een boekje is verschenen, dat iedereen, die foto's wil maken, kan helpen om ook in het alledaagse leven goede fotomotieven te vinden. Dat boekje zit verpakt bij een mooi uitgevoerd fotoalbum. En het heet: "Zo maakt u uw eigen "het-hele-jaar-door-fotoboek". En door die titel ontdek je, dat er voor veel vrijetijds- fotografen nog een tweede probleem is: wat ga je doen met de foto's, die je hebt gemaakt? Het mooiste is ze inplakken in een album. Dan is het ook leuk om zo'n album een beetje te "versieren". En om onder schriften te zetten bij de foto's. Er een soort verhaal van te maken, waarin een periode uitje leven wordt vastgelegd in de vorm van een persoonlijk fotoboek. Ook daarover gaat het in het boekje, dat ilc zojuist heb ontdekt in de fotohandel. De drie foto's boven dit stripverhaal heb ik overge nomen uit dat boek. Het staat boordevol tips om goede foto's te maken. Het geeft meer dan honderd ideeën om bijzondere, maar ook alledaagse motieven te vinden. Het geeft ook waardevolle adviezen om een'het-hele-jaar-door-fotoboek'te maken. Het al bum, 't boekje en de bijbehorende stickers zijn tot 15 november a.s. Verkrijgbaar bij uw fotohandelaar voor een èrg aantrekkehjke prijs. Geen gek idee voor de decembermaand als geschenk 1 WONING^UIL KAIVBER Bontmantels Bontmantels Het Bontpaleis Bladz. 2 JEILANDEN-NIEUWS" Dinsdag 5 oktober 1976. „Doe wat, in vredesnaam, doe wat!" Een moeder bij haar aangereden kind kan het uitroepen. Een bejaarde kan het een jonge kerel toeschreeuwen, die onbeholpen staat te staan bij zijn be wusteloze vriend. Duizenden getuigen by tienduizenden ongevallen kunnen het uit gillen. Men kan het V smeken, doe wat, in vredes naam! Maar weet U wat? Triest, maar vaalc weet u het niet. Droevig, en niet alleen voor u: kost bare minuten, waarin eerste hulp van levensbelang kan zijn, verstrijken. Jaarlijks sterven meer dan 1000 onge- valsslachtoffers, omdat zij geen of niet tijdig hulp krijgen. En toch is het soms zo eenvoudig een leven te redden. Een leven van een mens hangt soms aan een zijden draad. Er is niet veel voor nodig om aan je eind te komen. Gelukkig is het vaak mogelijk om on nodig sterven te voorkomen. Ook daar is niet veel voor nodig. Een beetje goede wil, een greintje verstand en de helft van de tijd die men gemiddeld nodig heeft voor het behalen van een rijbewijs. Zo makkehjk is het te leren een leven, misschien zelfs hét leven van Uw kind, Uw man, of vrouw te behouden. Over 4 maanden kunt u heliien. Wij zijn goed in het repareren van auto's en televisies en volautomatische wasmachines. Het wordt tijd dat we ook verstand krijgen van het menselijk li chaam. Soms kan je makkelijker een leven redden dan een auto. Als je maar even wilt leren hoe! 200.000 NEDERLANDER HEBBEN EEN PROBLEEM MINDER. En U? Blijft U hulpeloos, machteloos en moe deloos toekijken bij een ongeval? Tweehonderdduizend Nederlanders hebben dat probleem niet. Zij behaalden een EHBO-diploma. Eigenlijk hoort iedereen EHBO-er te zijn. Wij, mensen, hebben soms harder hulp nodig dan auto's en televisies en volautomatische uweetwels. De menselijke machine is ons toch meer waard. Misschien was U al lang van plan een EHBO-cursus te volgen. Doet U het dan nu! Eén lesavond per week en na een paar maanden kunt U al op doeltreffende wijze eerste hulp ver lenen. Bedenkt u wel dat van uw optreden het leven van een medemens kan af hangen. Een grondige E.H.B.O. kennis kan veel narigheid en verdriet voorko men! Geef U daarom nu op voor de nieuwe cursus. Kunt V helpen? Meestal is EHBO hulp nodig bij on gelukken zonder dodelijk gevaar. Heel vaak bij ongelukken in en om het eigen huis. Veertig procent van de letsels loopt men daar op. Een onderschatte gevarenzone, ons privé eigendom. „Ach, wat kan mij gebeuren? Het spreekt toch vanzelf wat ik moet doen bij die kleine ongelukjes?" O ja, neem de proef op de som. „Een kind (uw zoontje?) van 4 jaar trekt een steelpannetje van het fornuis. De kokende soep valt over zijn schou der en boven arm" Eerste hulp: O Trek onmiddelijk de kleertjes uit en doe boter op de wond; O doe er een snelverband omheen, O Laat de kleding zitten en giet er di rect koud water over; O Doe er niets aan en breng het hui lende kind zo gauw mogelijk naar de dokter; kruis voor U zelf aan wat de juiste hulp is. Toch nog niet zeker van Uw zaali? En zo ja, bent U dan niet al te zeker? U kunt eenvoudig van uw riskant ge drag af. In 16 lessen kunt U het basisdiploma EHBO halen. Voor jongeren is er de Jeugd-EHBO. De cursus kost U minder tijd en geld dan een rijbewijs. EHBO DOE JE ZO. OPGAVE NIEUWE E.H.B.O. CURSUS. Door een EHBO cursus te volgen kunt U in uw eigen gezin en daar buiten aan vele ongevallen hetzij klein of groot de helpende hand bieden. Zou U dat wil len?nu geeft U dan op voor de nieuwe cursus bij onze secr. dhr. E. v. d. Wende, Hofdijksweg 36, tel. 1811. Opgave voor de Jeugd-EHBO cursus A of B kan geschieden vanaf de leeftijd van 12 tot 15 jaar. Cursusavond iede re dinsdag van 18.30 tot 20.00 uur. De EHBO cursus voor zt 16 jaar en ouder is ook op dinsdagavond en wel van'20.00 tot 22.00 uur. De eerste cursusavond zal zijn op 19 oktober a.s. in het verenigingsgebouw Stationsweg 2 te Ouddorp. DIRKSLAND Door Mevr. Poortvliet, Kaai 23 te Dirksland wordt opnieuw een kieding aktie gehouden t.b.v. de Stichting „de Reddingsboot" van Zr. Miep Haaijer. Gevraagd wordt de aan te bieden kle ding bij mevr. Poortvliet te bezorgen. De aktie loopt tot 1 nov. Weggelopen, omgeving Schoolstraat, Middelhamis, donkergrijze poes met witte sokjes en vsritte bef. Draagt zwarte vlooienband. Inlichtingen graag aan Ton van Lint, Schoolstraat 16 te Middelhar- nis. Gevonden omg. Ringstraat, Sommels- dijk een grijs gestreept poesje van plm. 12 weken. Het bevindt zich momenteel bij dierenarts Tjebbes, Enk. Ring 55, tel. 2966. Graag even een berichtje. NED. HERV. KERK Beroepen te: Strijen en Stellendam M. Veldhuizen te Wapenveld; Kesteren J. Catsburg te Katwijk aan Zee; Nijkerk C. den Boer te Wageningen; Ermelo J. Koppenhol te Huizen; Katwijk aan Zee W. Arkeraats te Zegveld; Oosterwolde J. Bos te Otterloo. Aangenomen naar: 's-Gravenzande G. Hamoen te Heusden. Bedankt voor: Eethen en Drongelen F. V. d. Sluis te N. Beyerland; Oldebroek W. Arkeraats te Zegveld; Meeuwen K. Exalto te Hasselt. Tholen: Wegens vertrek naar Capelle a. d. IJssel nam Ds. A. de Reuver af scheid met Jesaja 40 11. Waarder: Na bevestiging door Ds. W. C. Hovius te Katwijk met 1 Cor. 1 1, deed kand, A. Voets intrede alhier met een prediking over 2 Cor. 4 7. Neerlangbroek: Na bevestiging door zijn schoonvader Ds. M. Visser te Nieu we Tonge met 1 Petrus 4 10 - 11, deed kand. J. Kommers intrede met Hebreeën 12 1-2. GEREF. KERKEN Beroepen te: Veenwoudsterwel W. Barkema te Rotterdam; Avereest W. v. Benthem te Nieuwlande. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te: Amstelveen A. Kamer te Loenen; Bruchterveld R. v. Nus te Berg- senhoek; Spakenburg P. Lameris te Blij aUithuizen en Avereest kand. J. Borgdorff te Zwijndrecht; Rotterdam M. Brandes te Ermelo. Aangenomen naar: Kantens R. Wig- boldus te Vlaardingen. Bedankt voor: Haulerwijk M. Mostert te Hoqgeveen; Capelle a. d. IJssel W. Priemstra te Utrecht. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te: Arnhem en Capelle a. d. IJssel W. Kok kand. te Bennekom; Bos koop, Ede, N. Vennep, Naarden en Dam- woude kand. A. Wallet te Veenendaal; Maarssen kand. A. Rietveld te Apel doorn; Onstwedde en Mussel kand. A. Hilbers te Zwolle; Maassluis B. Bijle- veld te Bussum. Bedankt voor: Apeldoorn J. v. Am- stel te Enschede; Den Haag-Z A. v. d. Veer te Zwolle. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te: Apeldoorn J. Kleppe te Woerden; Tricht R. Bogaard te Leiden; Oosterland A. Hoogerland te Krabben- dijke; Zwolle C. v. d. Poel te Yerseke. Bedankt voor: Amsterdam L. Blok te Capelle; Hoogvliet C. Harinck te Dord recht; Goudswaard A. Hoogerland te Krabbendijke; Zwijndrecht A. v. Vliet te Aagtekerke. GEREF. GEM. IN NED. Bedankt voor: Gouda A. Wink te Vee nendaal. MIDDELHARNIS VERKOPING De zendingskrans „Bid en werk" der Ger. Gemeente hoopt a.s. donderdag 7 oktober haar jaarlijkse verkoping te houden en wel 's middags van 3-5 en 's avonds van 7-9 uur in het verenigingsgebouw, Chr. de Vrieslaan. Ieder is hartelijk welkom. onze abonnees, die gewend zijn per giro of bank te betalen en dit tot op heden nog niet hebben ge daan, daaraan beleefd herinneren? Zoals U weet, dient de betaling van het abonneraentsgeld vooruit te geschieden. Het abonnementsge'ld bedraagt voor 1976 30— (of wel 15,— per halfjaar en 7,50 per kwar taal). De incassokosten zijn ge makkelijk verdiend én het be spaart U bovendien geloop aan uw deur. Ons postrekening nr. is 16 79 30 en onze bankrek. bij de Rabo te Middelhamis 3420.01.108. Voor uw medewerking zeggen wij u hartelijk dank. EILANDEN-NIEUWS B.V. afd. Abonnementen. De jubilerende Rabo-Bank te Middel- harnis met kantoren in Melissant en Herkingen, houdt nog steeds niet op voor Sinterklaas te spelen. Zaterdag middag was het de Voetbalver. „Melis sant" die een bezoekje kreeg. Het was dhr. D. Diepenhorst die namens de Bank aan voorzitter Jan Visbeen een 16 tal trainingspakken in luxe koffer aanbood, bestemd voor het eerste elftal van de vereniging. Dat werd een graag geaccepteerd ge schenk waarmee de „aankleding" van het „eerste" compleet werd. Vorige week werd het in nieuwe tenues gestoken zo dat de heren er nu, spelend of trainend, op hun paasbest uitzien. De nieuwe pakken hebben niet de clubkleuren oranje/zwart, maar de kleuren van de Rabo-organisatie terwijl de naam Ra bobank ook achter op de brede ruggen prijkt. Het bestuur was zaterdagmiddag niet alleen trots op haar spelers, die trots gold ook de groene grasmat. „De mooiste van Flakkee!" zo werd het grastapijt ge prezen. Er zijn in de afgelopen zomer dagen geweest waarin in 36 uur tijd 1,5 miljoen Itr. water op 't veld werd gespo ten. Dat had steevast een invasie van vogels tot gevolg die het gemunt hadden op de duizenden aardwormen die naar boven kwamen en de visjes die met het polderwater mee waren gevoerd. „Wur men, zükke!" heette het in goed Melis- sants, waarbij de vertolker het gebaar maakte dat de wormen minstens paling- dik moeten zijn geweest Het Bestuur van de Stichting Ont- wikkelings- en Saneringsfonds voor de Landbouw heeft een bijdrageregeling vastgesteld ter bevordering van de om schakeling van melkbussen op een koel- tank. De regeling treedt in werking op 1 november 1976. Hoogte van bijdrage. Aan de ondernemers in de landbouw wordt een bijdrage verleend in: A. de kosten voor de aanschaf van een melktank met een inhoud van ten minste 700 liter en ten hoogste 1700 liter van 1.500,—; B. de werkelijke kosten van investerin gen in de bouw en inrichting van een melkkamer, de aanleg van een melkleiding, de aanschaf van een weidetank, van een doorloopwagen of van reinigingsapparatuur: van 200/0 van de werkelijke kosten bij een aanschaf van een melktank met een inhoud van tenminste 700 liter en ten hoogste 1100 liter, en van 15% van de werkelijke kosten bij de aanschaf van een melktank met een inhoud van tenminste 1101 liter en ten hoogste 1400 liter, met dien verstande dat de bijdrage (sub B) alleen wordt verleend in de goedge keurde kosten voor zover deze het be drag van 3.000,te boven gaan en te vens dat deze bijdrage maximaal 3.000,— bedraagt. Onderzoek tot aanwijzing van erkend gebied. Om voor een bijdrage in aanmerking te komen dient het landbouwbedrijf van de ondernemer in een erkend gebied te liggen. Het verzoek tot aanwijzing van een erkend gebied dient door de zuivel onderneming te geschieden bij de direc teur Bedrijfsstructurele Aangelegenhe den van het ministerie van landbouw en visserij. Het verzoek, dat voor 1 decem ber 1976 moet worden ingediend, dient aan de volgende voorwaarden te vol doen: De zuivelonderneming moet op grond van een plan aantonen dat de melk fabriek voornemens is alle melk van landbouwbedrijven, die zij uit het ge hele gebied betrekt, in melktanks naar de fabriek te vervoeren. Op het tijdstip van indiening van het verzoek moet de melkfabriek meer dan SOVo van de melk, die zij uit het gehele gebied van landbouwbedrij ven betrekt, in melktanks naar de fabriek vervoeren. De zuivelonderneming moet uiterlijk op 1 november 1977 alle melk uit het erkende gebied, die zij van land bouwbedrijven betrekt, in melktanks van de landbouwbedrijven naar de fabriek vervoeren. Bij het verzoek wordt een lijst over gelegd van alle ondernemers en be drijven die volgens de zuivelonder neming aan de voorwaarden voor verlening van een bijdrage voldoen. De directeur Bedrijfsstructurele Aan gelegenheden beslist namens het Be stuur over het verzoek. Het te erkennen gebied dient voorts te bestaan uit: hetzij uit het gehele gebied waaruit de melkfabriek, die behoort tot de zuivelonderneming, de melk van landbouwbedrijven betrekt, hetzij uit een sector van het gehele aanvoergebied van de melkfabriek mits op het tijdstip van het verzoek tot aanwijzing: A. De te erkennen sector meer dan 40''/o van de melk levert die de melkfabriek in totaal uit het gehele aanvoergebied van landbouwbedrijven betrekt; B. de te erkennen sector bestaat uit één bij het plan aangegeven gebied dat naar het oordeel van de directeur Bedrijfs structurele Aangelegenheden aaneen gesloten is en dat alle landbouwbedrij ven binnen dit gebied omvat van welke de melkfabriek de melk betrekt. Aanvraag voor een bijdrage. De ondernemer moet de aanvraag voor een bijdrage tussen 1 december 1976 en 1 februari 1977 indienen bij de Hoofdingenieur-directeur voor de Be drijfsontwikkeling in de provincie waarin het landbouwbedrijf is gelegen. Bij de aanvraag dient een begroting te worden ingediend van de omschakeling van melkbussen op een melktank. Om voor een bijdrage in aanmerking te komen, dient: de ondernemer een natuurlijk per soon te zijn, die zijn hoofdberoep in de landbouw heeft, of een rechts persoon die de exploitatie van een landbouwbedrijf ten doel heeft; het landbouwbedrijf in een erkend gebied te liggen; de ondernemer de melk te leveren aan een melkfabriek die behoort tot de zuivelonderneming op wier ver zoek het gebied als erkend gebied is aangewezen; op het tijdstip van indiening van de aanvraag voor een bijdrage de be waring en het vervoer van melk van het landbouwbedrijf naar de melk fabriek plaats te vinden in melkbus sen; de door de ondernemer aan te schaf fen melktank een inhoud te hebben van tenminste 700 liter en ten hoog ste 1700 liter; de inhoud van de door de onderne mer aan te schaffen melktank in een, Bedrijfsstructurele Aangelegenheden naar het oordeel van de directeur redelijke verhouding staan tot het 'aantal melkkoeien op het bedrijf van de ondernemer; de voorgenomen investeringen de goedkeuring te. hebben van de direc teur Bedrij f sstinacturele Aangelegen heden; met de investeringen geen aanvang te zijn gemaakt voordat het plan met de begroting is goedgekeurd. De ondernemer verplicht zich om ge durende drie jaren na de goedkeuring van de aanvraag geen melktank aan te schaffen met een grotere inhoud dan die, welke hij heeft aangeschaft ter ver krijging van de bijdrage. Bovendien moet de installatie van de melktank, de bouw en de inrichting van een melkkamer, de aanleg van een melkleiding, de aanschaf van een wei detank, van een doorloopwagen en rei nigingsapparatuur zijn verricht voor 1 november 1977 overeenkomstig de inge diende en goedgekeurde investerings plannen met begroting. Voor de voorgenomen investering kan een gemeentelijke bouwvergunning ver eist zijn. De ondernemers dienen zich tevens ervan te vergewissen of voor de voorgenomen investeringen een hin derwetvergunning vereist is, dan wel of de verleende hinderwetvergunning toe reikend is. -O- Huis, even buiten Ouddorp te ruilen voor huis of bun galow aan de rand van dorp Ouddorp. Brieven onder nr. 8030 bureau van dit blad. Er moet in Middelhamis - Sommelsdijk toch een zijn voor een vrl. verpleeg kundige? Hebt u iets aan te bieden, bel dan s.v.p. Tel. (01860) 2T86 Dames! Nederlands groot ste bontmagazijn gaat door met prijzen waarvan U zult zeggen: 20»/o a SO'/o beneden de normale waarde! Volle garantie. Kredietservice mogelijk. Dit kan alléén: Hoogstraat 153, Rotterdam- C, tel. (010) 14 33 37. Reis geld terug bij koop. Vrij dags tot 21 uur geopend.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 2