I VERSPUY ZONEN f „Maak van Sommelsdük-Zuid maar liever een woon-erf....!" MetjDaf achter op vuilaiswagen Ende juf bracht de bok mee! Dinsdag 5 oktober 1976 No. 4528 (3HR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOULANDSE EN ZEEUWSE EILAJSTDEN Verschijnt tweemaal per tveekdinsdag- en vrijdagaoond Dohpsgroep Sommelsdijk vraagt B. en W. NIEUWE TONGE Aardappels in trek GOEDEREEDE Botsing auto-tractor Donderdagavond zangavond In Middelharnis Dierenbescherming Gesmijt met bierflesjes Met auto uit de bocht GROOTS ORGELNIEUWS en tevens UITNODIGING OPEN HUIS IN BARENDRECHT i Bij aankoop 1 Gratis vervoer 1 i 150 km. a 0,40 60,vergoeding g 1 -^ Nog dezelfde aanbiedingen als tijdens de shows. 3 1 Honderden iguldens voordeel, tijdens open huis en een super g 1 kopje koffie. 1 1 Tot ziens in Barendrecht! 1 1 (Zie adv. pag. 4 van dit blad). 1 Kaderavond G.Z.B. te Dirksland Verplaatsing brievenbussen Intrede ds. J. v. Drenth EXTRA KERKDIENSTEN GEREFORM. GEMEENTEN POSTBOX 8 TiOIDtDELMABmS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Somimeladyfc TeL (01870) 26 29 Na 5 uur (01870) 33 92 Giro 167930 BankBabo IkUddélliamis na 342aai.l(» ABONNEMENTSPRIJS 7,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 27 cent per mm. Bij oomtract speciaal tailefi Vrqwel alle gezinshoofden van de ca. 180 gezinnen uit de nieuwbouwwijk „Sommelsdijk-Zuid" hebben een ver zoek ondertekend dat door de Dorps- groep Sommelsdijk aan het gemeente bestuur van Middelharnis wordt gedaan. Het verzoek behelst het nemen van maatregelen om de veiligheid van de kinderen in Sommelsdijk-Zuid te ver- 'groten. Tot dusver laat die veiligheid te wen sen over. De weg die zich tussen de wo ningen slingert heeft een voortreffelijk wegdek wat de automobilisten tot hoge snelheden inspireert. Met soms gillende banden worden sommige bochten geno men en de verontruste ouders vrezen dat dat tot ernstige ongelukken aanlei ding zal geven. Er is eerder al een kind aangereden en meermalen komt het Het gebied geeft ook ruimte aan de Chr. kleuterschool; veel moe ders vinden het veiliger hun kroost zelf af te halen. voor zo vertelde ons een van de be woners dat elkaar naderende auto's nog juist een stevige botsing weten te vermijden. Wel heeft dat dan tot gevolg dat de omgeving door de knarsende remmen wordt opgeschrikt. De dorpsgroep vindt het ook gevaar lijk dat wandelpaden zonder beletsels samenvioeiefi met de verkeersweg die gedeeltelijk wel en gedeeltelijk niet van remdrempels is voorzien. De dorpsgroep heeft haar verzoek j.l. vrijdag aan burg. van Es overhandigd. Daarin-worden een aantal suggesties gedaan. Gebleken is n.l. dat de wijk Sommelsdijk-Zuid nog buiten de bebouwde kom ligt waarom er nog geen 50 km per uur beperking kan gelden. De dorpsgroep vraagt het gemeentebestuur daarom daarin wijzi ging aan te brengen opdat de 50 km be paling er van kracht kan worden. Gevraagd wordt ook op de snelle as faltweg obstakels te plaatsen, zoals ver keersdrempels en bloembakken, zodat het autoverkeer zich genoodzaakt ziet z'n snelheid aan te passen. Een derde suggestie is het gebied Sommelsdijk-Zuid tot „woonerf" te ver klaren, wat inhoudt dat het gebied wel iswaar-nog wel toegankelijk blijft voor het gemotoriseerd verkeer maar dat dat verkeer d.m.v. beperkende maatregelen ondergeschikt wordt gemaakt aan het voetgangers- en fietsverkeer. DIRKSLAND Lidmatencatechesatie. De lidmaten- catechesatie der Ger. Gemeente zal D.V. heden dinsdagavond om 8 uur \yorden hervat, in het verenigingsgebouw „Rë- hoboth". HERKINGEN BRUTAAL Toen vorige week vrij dag dhr. Adr. v. d. Velde in zijn stukje land aan de Peuterdijk aan het werk was, had hij, te doen gebruikelijk, zijn bromfiets, met daarop de helm, aan de weg neergezet. Na eerst nog een praatje met een dorpsgenoot stapte hij zijn ak kertje op. Na nauwelijks een honderd meter te hebben gelopen, stopte een auto bij z'n brommer. Iemand stapte uit, pakte de helm van de brommer, en reed rustig weg, een verbouwereerde v. d. Velde achterlatend. Weg helm! Men zij gewaarschuwd! Bezoek aan „de Samaritaan" Op D.V. 5 november zal er in „De Sa maritaan" te Sommelsdijk open huis worden gehouden. Alle bejaarde Herkinezen die van de ze gelegenheid gebruik willen maken om dit verpleeghuis te bezichtigen, moeten zich voor' a.s. donderdagavond melden bij de heer A. L. v. Mourik in het Be jaardencentrum. OUDE TONGE Geen spreekuur. Burgemeester W. M. van der Harst is verhinderd om op vrij dag 8 oktober zijn spreekuur te houden. De 63 jarige Mevr. M. Tieleman- Schouwen is gisteravond met haar Daf je, rijdens op het Korteweegje, achter op een stilstaande vuilniswagen gere den. De botsing was zo hevig dat het Dafje totaal werd vernield; mevr. Tie- leman liep een flink aantal verwondin gen op waarom ze in het ziekenhuis te Dirksland werd opgenomen. De botsing had overigens zonder aanwijsbare, oor zaak plaats. De vuilniswagen van de Fa. den Boon wordt bestuurd door dhr. H. Doom uit de ds. Wentinkstraat. Dhr. Doom had tot voor kort de wagen steeds op een erf in de ds. Wentinkstraat geparkeerd, maar omwonenden hadden geklaagd dat hun uitzicht belemmerd werd. Dat had geleid tot het verplaatsen van de auto naar het Korteweegje waar nu al het ongeluk plaats vond. OUDDOBP Aan de hand van binnen gekomen aangiften van diefstal moet worden ge constateerd dat uit de polders nogal wat aardappelen worden gestolen. Dat ge beurt vooral wanneer de aardappels gerooid gereed staan om getranspor teerd te worden. Men doet er dan ook goed aan de gerooide waardevolle pie pers niet onbeheerd achter te laten. Maandagmorgen vroeg had op de Prov. weg tussen Goedereede en Stel- lendam een botsing plaats. De automo bilist dhr. Berrevoets uit Scharendijke reed achter op de door een trekker ge trokken wagen van dhr. v. d. Wende uit Goedereede. De schade was groot maar er vielen geen gewonden. Graag herinneren we nog even aan de zangavond die a.s. donderdagavond in de Herv. Kerk van Middelharnis ge houden zal worden. De baten van deze avond komen ten goede aan het restau ratiefonds van de Herv. Kerk te Stel- lendam. De avond begint om 8 uur. De predi kanten ds. de Groot en ds. Vergunst ho pen er hun medewerking aan te geven. De avond zal voorts worden gevuld met zang door het Chr. Mannenkoor .Rotterdam-Vreewijk" o.I.v. dirigent Wim Hardenbol. De prestaties van dit koor staan hoog genoteerd zodat het bijwonen van de zangavond zeker niet teleur zal stellen. Er is ook gelegenheid voor samenzang terwijl door ds., de Groot een appèl woord gesproken zal worden. STELLEND AM Beroepen predikant gaat voor in de Dienst des Woords De bij de Ned. Herv. Gem. beroepen pre dikant, ds. H. Veldhuizen van Wapen- veld, hoopt D.V. woensdagavond om half acht in de Dienst des Woords voor te gaan. Nieuwe Tonge: Goed tehuis gezocht voor vier jonge poesjes van ongeveer een half jaar. Inl. Pr. Bemhardstraat 11, Nieuwe Tonge. Bij de fam. Zuidwijk zijn momenteel 5 aanhankelijke katten, welke graag een goed tehuis zouden krijgen. Inl. Fabius- straat 32, Melissant, Tel. (01877) 21 19. OUDDORP: Aangeschoten jongelui zijn za terdagavond laat zodanig met le ge bierflesjes aan 't kogelen ge weest dat er bij de Fa. Dorsman en de Fa. Pesch een ruit sneu velde en bij de Fam. van Koppen via het bovenraam een bierfles naar binnen werd gekeild. De knapen lijken daar veel plezier aan te beleven en bekommeren zich niet over de schade en het ongerief dat ze teweeg brengen. De politie heeft de daders welis waar op het oog maar die zijn, eenmaal ontnuchterd, niet zo flink hun verkeerde gedrag toe te geven. De smijterij blijft, zo is te vrezen schering en inslag. Zon dagsmorgens worden Ouddorps kerkgangers nogal eens aan de stevige dronk van hun jeugdige dorpsgenoten herinnerd wanneer delege flessen soms tot aan de kerkdeuren worden aangetroffen. Melissant - Middelharnis Met de Toyota van zijn vader is de 19- jarige J. D, Korteweg zaterdagavond uit de bocht Noorddijk - Staakweg ge raakt, kennelijk doordat de snelheid te hoog was. Komend uit de richting Stel- lendam vernielde de wagen eerst een (links staande) houten bebakening, ver volgens een lantaarnpaal en tenslotte kwam hij tegen een boom terecht. De beide flanken van de wagen waren der mate gedeukt dat de deuren niet meer open konden en de 4 inzittenden door de achterdeur naar buiten moesten. De in zittende zus van dhr. Korteweg liep als enige verwondingen op. OOLTGENSPLAAT Bejaardenmiddag. Woensdag 6 okto ber des nam. 2.30 uur zal in „Elthato" de maandelijkse bejaardensamenkomst gehouden worden. Bidstond. Donderdag 7 oktober a.s. des nam. 7.30 uur zal voor de Geref. Gemeente voorgaan ds. Th. van Stuij- venberg te Middelharnis. Bidstond voor de nood der tijden. Bijbelkring. Heden dinsdagavond om 8 uur wordt in „Elthato" door ds. T. W. van Bermekom begonnen met een Bij belkring. Het plan is om het boek Amos in behandeling te nemen. Naast de ge- sprekskring, die eenmaal per maand ge houden zal worden komt de Bijbelkring om de 14 dagen bijeen. De volgende da ta zijn voor dit jaar gepland op de dins dagen 19 en 26 oktober (voor één keer slechts een week verschil) en op 16 en 30 november. Iedereen, ook niet lidmaten zijn op deze avonden hartelijk welkom. Uitgaande van de Geref. Zendings bond in de Ned. Herv. Kerk zal er he den dinsdagavond 5 oktober in het Her vormd Verenigingsgebouw Onder de Wiek" te Dirksland een KADERAVOND gehouden worden. Deze avond is be stemd voor all Zendingscommissies op Goeree-Overflakkee en omgeving, voor de kerkeraden en allen die bij het zen dingswerk betrokken zijn, o.a. de plaat selijke correspondenten, etc. Deze avond die te 19.30 uur begint zal door ds. C. J. P. Lam worden geopend. Hierna vertoning van de film „Op weg naar Pokot". Na de pauze volgt er een inleiding over het binnenlandse werk door de adjunct-secretaris, de heer A. D. Goijert, waarop een bespreking zal volgen. Sluiting te ongeveer 22.00 uur. Op 5 oktober worden de volgende brievenbussen verplaatst: van de Schaapsweg in Den Bommel naar de Schoolstraat aldaar; van de Irenestraat in Ooltgensplaat naar P. Biggestraat aldaar; Aan de Prunuslaan in Ooltgensplaat wordt een brievenbus geplaatst. Deze wijzigingen vinden plaats op veler verzoek. GIESSEN - RIJSWIJK Drs. J. van Drenth, werkzaam als In dustrie-predikant heeft zondag 26 sep tember j.l. afscheid genomen van Ede - wegens vertrek naar de hervormde ge meenten van Giessen-Rijswijk (N. Br.) waar hij zondag 10 oktober a.s. 's-mor- gens om 9.30 uur te Rijswijk zal worden bevestigd door ds. G. Biesbroek, voor zitter van de Stichting Evangelie en In dustrie te Ede. De intrede-diensten hoopt ds. van Drenth te leiden om 14.30 uur te Rijswijk en om 19.00 uur te Gies- sen. GOEDEREEDE Wijziging spreekuur burgemeester Het spreekuur van burgemeester van Velzen, a.s. vrijdag, wordt ditmaal niet 's middags gehouden maar vrijdagmor gen van 9 tot 10.30 uur. (bidstonden voor de nood der bijden) Ouddorp: donderdagavond 7.30 uur ds. P. Blok Melissant: zaterdagavond 7.00 uur ds. P. Blok Dirksland: woensdagavond 7.30 uur ds. P. Blok Middelharnis: woensdagavond 7.30 uur ds. Th. van Stuijvenberg. OOLTGENSPLAAT: Ook voor kleutertjes valt het niet al tijd mee 's maandagsmorgens maar weer welgemoed naar school te gaan! Neem nou gisterochtend, toen het stevig door regende, dan moet je toch maar, zo jong als je bent. Maar toch 't was an ders, héél anders, gisteren, de 4e okto ber Op veel scholen mocht de jeugd er een beestenboel van maken, 't Is maar één dag per jaar dierendag en dan mag je de poes en de parkiet, de marmot en 't konijntje een dagje mee naar school zeulen. Juffrouw v. d. Tol van de Plaat se Chr. Kleuterschool vond dat heel best en zelf laadde ze op haar boerderijtje in Oude Tonge de bok achter in de auto, zeer tot verbazing van het mekkerende beest uiteraard. Op het gazon naast de school trof de bok een sierlijk geitje uit een andere stal maar wat drommel, de juf bleek haar bok te kennen en zette hem zó dat er geen kijk was op intimi teiten. In de klas was er een veelheid van dieren en de jeugd kleurde en tekende naar hartelust de meest bonte taferelen, allemaal rondom het dier. Alleen de schoolpoes had geen beste dag. Dagelijks vervoegt de buurtkat zich 's morgens aan de school om daar vrien delijk binnen te worden gelaten en er de hele dag verwend te worden. Nu echter was er een andere, eigenlijk toch veel mooiere poes te bewonderen en dat pikte de schoolpoes niet. Met hoge rug ging ze in de verdediging van haar ter ritoir totdat ze in haar nekvel gegrepen werd om één dag naar 't hok te worden verbannen, 't Was dierendag, dat wel, maar niet voor de schoolpoes

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 1