EiiAnDEn niEuws Mies - en steeds meer - voor de tuin Mevr. L Hol(ke-de Vos iiani afscheid als concierge van „'t Centrum" Yoorne's Dameslioor zorgt voor opvoering opera Nabucco TREKVOGELS 3e blad Vrijdag 1 oktober 1976 No. 4527 VAKBEURS TUIN EN PARK - UTRECHT (12 tot en met 16 oktober 1976) Uw huis verkopen TAMBOER Herdenkingsavond Michiel Adriaanszoon de Ruyter te Vlissingen VOLLEYBAL Dierenbescherming Dammen - Schaken QOLTGENSPLAAT Uw huis verkopen TAMBOER ii: 12 1/2 jaar bijna iedere avond aan 't werk V^ 9 oktober in de sporthal te Helievoetsiuis Rabobank „Thoien'' heropent uitgebreid en gemoderniseerd kantoor Oud-inwoner overleden EXTRA KEEKDIENSTEN GEREFORM. GEMEENTEN „Een nieuwe markt die zich nog steeds uitbreidt, is geschapen" aldus al jaren geleden een uitspraak, gedaan door de eigenaar van een tuincentrum in Amerika, waar deze nieuwe verkoop- mogelykheid zich veel eerder ontwik kelde dan elders. In Nederland, waar men ook nog lang niet zo ver was, nam men deze woorden, zo men er al van hoorde, voor kennisgeving aan. Men kon ook niet vermoeden dat ook hier het tuincentrum zich zou ontwilikelen tol een niet meer weg te denken afzet kanaal voor planten en andere tuinbe- nodigdheden. Belangrijk is zeker ook de sociale funktie van het tuincentrum, waar vooral in het weekeinde hele gezinnen per auto naar toe trekken en ervaringen kunnen uitwisselen met gelijkgezinde geïnteresseerden. Mensen die van elders komen, leggen er hun eerste kontakten en het ligt voor de hand dat deze ervaringen de belang stelling voor het tuincentrum bevorde ren. Aanvankelijk kwam men slechts om „een dennetje" of een rozenstruik maar artikelen in de pers, rubrieken van ra dio en televisie en een groot aantal tuin en plantenboeken hebben het publiek „deskiindig" gemaakt en voortdurend worden nieuwe aspekten aan de tuin- beleving toegevoegd. Vij verindustrie. Nog maar enkele jaren geleden deed het water aarzelend zijn intrede in de tuin. De waterplanten vragen weinig zorg; men moet de groei eerder tegen houden dan bevorderen en met wat goudvisjes is de stoffering verder wel bekeken. Inmiddels hebben handel en industrie de vijver ontdekt en mogelijk heden geschapen, waaraan maar weinig vijverbezitters achteloos voorbij kun nen gaan. Niet langer is het noodzakelijk te. graven of te metselen. Er zijn voorge- vormde vijvers te koop, speels of recht lijnig, maar de laatste tijd steeds roman tischer, kompleet met rotspartijen, soms in kleuren die de tint van door eeuwen verweerde stenen verrassend nabijko- men. Wie eenmaal zo'n vijver heeft, laat al gauw een begerig oog vallen op een fontein. Vroeger kwam bij het installe ren heel wat kijken: men moest het wa ter omhoogbrengen om het te laten spuiten of er moest een aansluiting op de waterleiding worden gemaakt, maar nu zijn er waterdichte storingsvrije pompjes, die het water desnoods jaren achtereen rondstuwen, geruisloos en zonder bijzondere voorzieningen'. Er zijn spuitstukken, waarmee men een krach tige straal de lucht in kan sturen, maar ook nippeltjes die zachtruisend hun werk doen en de echte zomeravondsfeer in de tuin brengen. Tuinverlichting Als het water dan zo vreedzaam kab belt gaan de verlangens van de geluk kige bezitter eigenlijk onwillekeurig uit naar de charmes van verlichting. In ge dachten zet hij de stap naar een onder waterlamp en als hij die in werkelijk heid ziet, ontdekt hij andere bekoorlijke mogelijkheden van licht in de tuin. De prijzen vallen echt wel mee en voor de veiligheid staan fabrikant en handelaar fn, dus'waarom eigenlijk niet? Barbecue Wie geniet van het klaterende fon teintje en de luchtspiegelingen in het water, waarbij de achtergrond stemmig verlicht wordt door de ultraveilige tuin- lampen, voelt dat hij weer een stap verder is op het rekreatieve pad. Tot zelfgenoegzaamheid'komt het niet, want daar waait de geur van bradende worstjes door de heg en misschien ook van verbrand vlees, maar een kniesoor die daar op let. Nieuwe aantrekkelijke mogelijkheden doemen op voor het weekeinde en het duurt niet lang of de barbecue, al of niet gecombineerd met een grill, doet zijn intrede in de tuin. Enkele jaren werden voor dit doel ta melijk wankele blikken bouwsels ver kocht, soms naéén seizoen al rijp voor de schroothoop, maar de industrie zit niet stil en haar produkten worden steeds mooier en beter. Meubelen. Natuurlijk kan men om de barbecue heen wel een poosje staan, maar men ■wil toch ook wel eens zitten. Haalde men vroeger een paar stoelen uit de huiskamer om daarop, beschut door de tuindeur een kopje thee te drinken als het binnen echt niet te harden was, dat kan nu niet meer. Er zijn speciale tuinstoelen gekomen, aanvankelijk vederlicht, om ze ook mee in de auto te kunnen nemen, maar ook weinig duurzaam en wel erg pover af stekend bij het lederen bankstel dat binnen op het kamerbrede tapijt was neergezet. Er is dus een nieuwe gene ratie tuinmeubelen op de markt ge bracht, komfortabel, duurzaam en fraai van uiterlijk. Een ruime toepassing van kunststoffen heeft de mogelijkheid ge schapen, het nieuwe meubilair zó weer- Dit jaar is het 300 jaar geleden dat Michiel Adriaanszoon de Ruyter in de slag bij Etna aan zijn opgelopen ver wondingen overleed. Admiraal Michiel de Ruyter, geboren en getogen te Vlis singen, heeft in talrijke zeeslagen over winningen behaald. In hem en in Prins Willem III heeft de Heere ons toen mannen gegeven, die ons land van de overmachtige vijand hebben verlost. De Rechts Protestants Christelijke Unie (R.P.C.U.) te Vlissingen; de Sta- tenkring Walcheren van de Staatk. Ger. Partij en de Studievereniging „De Ba nier" te Middelburg hebben in geza menlijk overleg tot een herdenkings avond besloten, die gehouden zal wor den op dinsdag 5 oktober in de histori sche St. Jacobskerk te Vlissingen, waar in Michiel de Ruyter is gedoopt en ge trouwd. Als sprekers zullen deze avond op treden: Drs. Hofman, docent aan de Chr. Peda gogische Acedemie „De Driestar" te Gouda, die de historische betekenis van de Ruyter zal bezien. En ds. H. Visser, Ned. Herv. predikant te Nieuwe Tonge zal in een herden kingswoord ingaan op de godsvrucht en het geestelijk leven van de Ad miraal. Twee zangkoren zullen medewerking verlenen, n.l. het Chr. Mannenkoor „Re- hoboth" uit Tholen en de Hervormde Zangvereniging uit Amemuiden. Er zul len 17e eeuwse verzen gezongen worden, w.o. de Psalmen van Datheen. Het orgel zal bespeeld worden door de bekende organist Bram Beekman uit Middelburg. Ds. A. Snoep, pred. Ger. Gem. te Vlis singen zal de bijeenkomst openen. Wij wekken gaarne op dat ook vere nigingen en particulieren uit Goeree- Overflakkee deze herdenkingsbijeen komst, die om half acht aanvangt, te be zoeken. De St. Jacobskerk is gelegen in het centrum van de oude stad aan de Oude Markt, nabij de Spuistraat en het Bellamypark. Wat vleugelgerucht? Ik kijk naar de lucht, daar gaan ze, de vogels, op trek. In gesloten formatie, gevederde gratie geleid naar een heel verre plek. Een drang greep hen aan, toen moesten ze gaan de weg over zeeën en land. 't Is de Schepper die drijft en hun reisspoor beschrijft met Zijn eeuwig' voorzienige hand. 'k Zie ze gaan door de lucht, uit mijn hart stijgt een zucht Zó zeker te zijn van het spoor, op 't kompas van Gods zon, O,'ik wou dat ik 't kon en nooit meer dat uitzicht verloor.... LANERTA vast te maken dat het de hele zomer buiten kan blijven. Nostalgie De nostalgische golf strekt zich ook uit tot de tuin en plotseling herinnert men zich de wit ijzeren stoeltjes uit grootmoeders tijd met de bijpassende tafeltjes vol krullen en versieringen. Van kunststof zijn ze nageperst, helder wit en geen roestvlek kan de pret be derven. Zulk meubilair vraagt naar de mening van velen om een uitroepteken in de vorm van één of meer tuinbeelden, waarvoor het zware werk al eeuwen ge leden door beeldhouwers is gedaan en die nu van kunststof worden na ge perst, natuurlijk niet blinkend wit maar met het patina der eeuwen er op en er aan. Om wegwaaien te voorkomen wor den de beelden gevuld met water en weer is een dekoratief element aan de tuin toegevoegd en de plaats die de planten mogen innemen is nog kleiner geworden. Er moet nog wel een spotje worden bij geplaatst om Venus of Amor ook 's avonds in het zonnetje te zetten. Wil men dan op het terrasje buren en vrienden ontvangen, dan wil men'daar ook verlichting, passend in de nostalgi sche sfeer en die vindt men dan bij de door vindingrijke lieden nagebouwde „authentieke" gaslantarens, niet van echt te onderscheiden en desgewenst uitneembaar. In kombinatie met tuinkaarsen en flambouwen scheppen ze een sfeertje dat de grootste plantenhater nog met de tuin verzoent. Bestrating Nu binnen linoleum en cocos uit de naoorlogss jaren vrijwel overal het veld hebben geruimd voor hoogpolig tapijt kan men op het terrasje buiten ook niet meer volstaan met grijze trottoirtegels. Ook dank zij de opkomst van voetgan gers gebieden in steden is de aandacht van steenbakkers en betonfabrikanten gericht op de grote mogelijkheden van de bestrating en betegeling buitenshuis. Het resultaat van hun vindingrijkheid zijn tegelvormen in ontelbare soorten, er zijn industrieën die meer dan twee honderd verschillende gewassen grind- tegels kunnen leveren, waarin steentjes uit Vrijwel de hele wereld zijn ver werkt. Er zijn imitatie bazaltkeitjes, die men in figuren kan leggen en voor de romantici zijn er tegels, die herinneren aan de patio's in de vakantielanden en waarmee ontelbare patronen kunnen worden gelegd. Nooit klaar Men kan rustig aannemen dat er aan de ontwikkelingen in en rondom de tuin nooit een einde zal komen. Nadat eerst alle tuinen één geheel moesten vormen, waarvoor schuttingen zijn afgebroken en heggen gerooid, neigt men nu weer naar privacy, waardoor tuinafscheidin- gen van exotische houtsoorten op de markt zijn gekomen. Soms heeft de barbecue alweer plaats gemaakt voor een open baard op het terrasje, aangesloten op dezelfde schoor steen ais die in de kamer. Er worden molenstenen verkocht,waarmee men watervallen, fonteintjes en vogeldrink- bakken kan stofferen en stenen trog gen, waarin rotsplanten hun ideale ach tergrond vinden, worden steeds meer verkocht. Het feit dat tweederde van alle Ne derlanders een tuin(tje) bij het huis heeft blijft de aandacht trekken van industrie en handel en het verschijnsel dat men in vele gemeenten van de hoog bouw is afgestapt en de voorkeur geeft aan ééngezinshuizen is niemand ont gaan. Naast de planten, een belangrijke markt op zichzelf, hebben de rekreatieve en dekoratieve elementen een plaats ge kregen in de „buitenhuiskamer" en daarmee in de ekonomie. Op de vak beurs „Tuin en ark" die van 12 tot en met 16 oktober a.s. in de Jaarbeurshal len te Utrecht wordt gehouden kan de bezoeker opnieuw inzicht krijgen in de betekenis van het motto „Alles voor de tuin". Algemene informatie. De vakbeurs TUIN EN PARK wordt gehouden van dinsdag 12 tot en met za terdag 16 oktober aanstaande in de Jaarbeurshallen te Utrecht en is dage lijks geopend van 9.00 - 17.00 uur, op vrijdag 15 oktober echter van 9.00 - 22.00 uur. De eerste drie dagen, dinsdag 12, woensdag 13 en donderdag 14 oktober zijn speciaal gereserveerd voor de vak- handel en allen die de beurs beroeps halve bezoeken. Op vrijdag 15 en zaterdag 16 oktober is er ook voor de particuliere liefheb ber/bezoeker alle gelegenheid om zich rustig te oriënteren. SINT ANN ALAND Auto's by botsing geheel vernield Bij een ongeluk op het kruispunt Langeweg - Veilingweg nabij Sint-An- naland zijn maandagmiddag bij een botsing drie auto's geheel vernield. De heer S. uit Nieuwegein, rijdende over de Veilingweg richting Sint-Maartens dijk, verleende geen voorrang aan de dames F. en K., die van links over de Langeweg kwamen. Zij botsten waarna de auto van de dames F. en K. een slag van 180 graden maakte, daarbij de auto van een Belgisch echtpaar meesleurend. Beide auto's kwamen in de sloot terecht. Alle voertuigen werden geheel vernield. De heer S. moest met een lichte hersen schudding per taxi naar huis vervoerd worden. Aardappelveiling v. dinsdag 28 sept. Doré 0,85 - 0,86; Bintjes 0,50 - 0,53; Bintjes bonken 0,80. Bintjes drie- lingen 0,22 - 0,23; Eigenheimers 0,67 - 0,70. Aanvoer 100 ton. Extra kerkdienst. Op donderdag 7 oktober a.s. hoopt D.V. des avonds om 19.00 uur (zeven uur) in de kerk van de Gereformeerde Gemeente voor te gaan in de Dienst des Woords Ds. E. Venema uit Drachten, die een spreekbeurt hoopt te vervullen voor de G.B.S. (Gereform. Bij belstichting) OokstkoUekte en Tydwoord Op zondag 17 oktober a.s. zal D.V. in de morgendienst van de Gereformeerde Gemeente van St. Annaland de jaarlijk se oogstkollekte gehouden worden. Des avonds om 6 uur zal er een Tijdwoord gesproken worden. In beide diensten hoopt voor te gaan in de Dienst des Woords Ds. G, Mout uit Tholen. BERNISSE 2 INTERMEZZO 5: 2—2 Intermezzo heren 5 is j.l. maandag in Heenvliet niet verder gekomen dan een gelijkspel tegen een geod spelend Ber- nisse 2. Intermezzo kwam redelijk uit de startblokken, maar bij een 9-7 voor sprong vielen de blauw-witten ver te rug, zodat Bemisse de Ie set simpel met 15-11 winst kon afsluiten. Wakker ge schud door de achterstand pakte Inter mezzo met 7-15 de 2e set. In de 3e set hetzelfde spelbeeld: Een bij tijden bril jant Intermezzo, met een goede aanval, waar Bemisse weinig tegenover kon stellen. De 2e en 3e set hadden kennelijk zoveel van de krachten gevergd, dat de heren uit Middelhamis in de laatste set volledig leeggespeeld waren. Na een snelle 8-3 achterstand voor Intermezzo wonnen de gastheren met 15-4 de 4e set. Een volkomen verdiende puntenverde ling was het gevolg. INTERMEZZO M. Jun. A BOUWLUST/ORAWI A: 3—1 Met gemengde gevoelens werd afge lopen zaterdag het op twee speelsters na, nieuwe meisjes junioren A team gadegeslagen. Gezien de individuele klasse van de speelsters moet dit team zich kunnen handhaven in de topklasse junioren maarIn de Ie set ging het al helemaal mis. Niets klopte er en het gevolg was een 10-15 verlies. Na enkele wisselingen voor het begin van de 2e set, werd er in de 2e set, vooral bij het net, veel attenter gespeeld. De aanval was beter en ook het blok sloot vrij goed aan. Deze set werd in 15-6 winst omge zet. Ook in de 3e set behield Intermezzo het initiatief. De aanval was nu erg goed op dreef, zowel taktisch als hard. Deze set leverde 15-5 winst op. De 4e set bestond bijna uitsluitend uit serve ren. Bouwlust was volkomen uitgeblust en bood geen enkele tegenstand meer: 15-2. Een verdiende overwinning, waar wel de nodige vraagtekens bij moeten worden geplaatst. Goed tehuis gezocht Mevr. Breen, Oostdij kseweg 30 te Goedereede, tel. (01879) 1544, zoekt goede tehuizen voor haar 10 jonge poezen (geboren mei 1976) Wie heeft of weet een goed adres? -O- DAM- EN SCHAAKVERENIGING „ONTSPANNING" TE OUDDORP Uitslagen 27 september 1976 dammen - afd. 1: P. van Dam A. Bezuijen 2O KI. Tanis R. Verhage 0—2 J. de Jong K. Westhoeve 11 G.Tanis J. Visbeen 1—1 dammen - afd. 2: C. Mierop K. Akershoek 2—0 K. Tanis J. Witte 2—0 H. Tanis M. van Wijk 2—0 Wegens verbouwingswerkzaamheden in het verenigingsgebouw is er 4 oktober geen dammen. SCHAKEN J. Soeteman E. Santifort V2-V2 J. Grinwis G. Klink 1-0 K. Hameeteman - N.A.L. v. Doom 1O C. Wassenaar F. B. Westerveld V2-V2 P. J. Glerum K. van der Wende O1 Hoewel de competitie inmiddels is be gonnen zijn er nog altijd dammers en schakers welkom. We kunnen nog verschillende spelers gebruiken. Met name in de tweede af delingen wordt slechts met 6 tot 8 spe lers gespeeld. Het bestuur doet daarom op alle ge- interesseerden en huisschakers-dam- mers een beroep eens een kijkje te gaan nemen in de bovenzaal van het vereni gingsgebouw te Ouddorp. U zult er be slist geen spijt van hebben. „Ik zou het mogelijk nog wel enkele jaren vol kunnen houden. Het doet mij pijn dat ik er mee ga stoppen. Maar ik ben nu nog gezond en zaterdag 2 ok tober wordt mijn man 65 jaar, dus heb ik besloten dit werk dat mij lief was neer te leggen". Aan het woord is mevrouw L(ena) Hokke-de Vos, Pr. Bemhardstraat 18. Per 1 oktober 1876 is zij geen concierge van het Verenigingsgebouw „'t Cen trum." meer. Twaalf en een half jaar heeft zij dit werk tot volle tevredenheid van bestuur en inwoners gedaan. „Ik heb vanzelf bij deze bijna dagelijkse arbeid veel steun van mijn man en kinderen ondervonden. Anders had ik het nooit geklaard. Ik werd bij mijn werk altijd door hen op gevangen; de zalen regelmatig inrichten, het schoonmaken van het gebouw en vanzelf de bediening, waarbij meestal ook haar dochter en andere dames de helpende hand(en) uitstaken". „Ik kan gerust zeggen", aldus mevrouw Hokke „we hebben altijd hard gewerkt om de zaak draaiende te houden". De inwoners van Ooltgensplaat en velen daarbuiten weten hierover mee te praten. Wat is er in die 12V2 jaar ontzaggelijk veel in dit gebouw gebeurd. Wekelijks de repetities van de drum band, de muziek en de zangvereniging ,,Advendo". Dan volgen de bejaarden middagen, de lessen van de E.H.B.O. de B.B. enz. Verder zijn er de vele brui loften, de verkoopdagen, de bazars, de vergaderingen van het Rode Kruis, de ouderavonden, de kerstavonden, de zit ting van de tahdarts, verjaardagen, de diners (o.a. van het Waterschap, etc.) en ook wel eens een begrafenis. ,,Dat vind ik altijd een hele opgaaf en wel de moei lijkste middagen die ik meemaak", al dus mevr. Hokke. Laat thuis. „Mijn gezin heeft het ook altijd ge nomen dat ik zo laat thuis kwam. Bij bruiloften werd het dikwijls in de klei ne uurtjes dat ik op Bemhardstraat 18 aankwam". En niet te vergeten de ad ministratie die iedere dag moest worden bijgehouden" aldus mevr. Hokke, die ook veel dank heeft mogen incasseren. Ze denkt daarbij aan twee jaar geleden toen tijdens de oogsthulp de soldaten als „kind-in-huis" waren in „'t Cen trum" en nu bij het afscheid; een strijk plank van de twee instructeurs van de drumband, de heren P. Balemans en P. Hokke (de twee Pieten), van de jongens Mevrouw L(ena) Hokke-de Vos in de keuken van „'t Centrum", waar zij heel wat liters vocht heeft uitgeschonken. en meisjes van dit Tamboer en Trom pettercorps kreeg zij Engelse kop en schotels, een Chinees dienblad, plus bloemen en nog enkele andere cadeau's, vergezeld gaande van een gedicht en alle handtekeningen van de leden. De bejaarden die wekelijks „'t Centrum" bevolken boden bij monde van mevr. Van Nimwegen-Vreeswijk een bloem stuk aan, dhr. Poortvliet deed er op een repetitie-avond nog een bloemstuk bij van „Advendo" en van het bestuur van „'t Centrum" kreeg mevr. Hokke een envelop met inhoud en veel dank voor het goede beheer en het vele werk ver richt. Mevr. Hokke heeft van deze 12V2 jaar IV2 jaar in het oude Verenigingsgebouw aan het Weespad gewerkt. Het is nu een sportzaal naast de O.L. School. Zeldzaam is, dat zij door ziekte nooit heeft moeten verletten. Op 30 septem ber keert de rust weer in de woning Bemhardstraat 18 en wordt de volge schreven agenda vergeten. Zaterdag 2 oktober als dhr. Jac. Hokke zijn 65ste verjaardag viert kan er rustig over deze 12V» jaar gesproken worden. Per 1 oktober is als concierge benoemd mevr. L. Roos-Troost uit Hoogvliet, een oud-Plaatse. Namens de bevolking veel dank aan mevr. Hokke en haar gezin en een wel kom aan de familie Roos. Zoals enige jaren geleden op Goeree- Overflakkee de opvoering van de Delta- symphonie een hoogtepunt was, zo wordt dat op Voome de opvoering van de opera „Nabucco" (Nebukadnezar). Voor de organisatie daarvan zal zorg worden gedragen door „Voorne's Dames koor", dat alles ter gelegenheid van het 15 jarig bestaan van dit in de regio ver maarde koor. De uitvoering vindt plaats op zaterdag 9 oktober in de sporthal „de Eendragt" te Helievoetsiuis, welke ac- comodatie aan tweeduizend belangstel lenden plaats kan bieden. Ook de akoe stiek van deze zaal laat weinig te wen sen over. Het is een hele aanpak voor Voome's Dameskoor maar dat hebben de kop stukken er graag voor over in het voor- Maandag 18 oktober 1976 zal het uit gebreide en gemoderniseerde kantoor van de .Coöperatieve Raifleisenbank „Tholen" W.A., gelegen in de Brugstraat 27-29 te Tholen, in gebruik worden ge nomen. Sterke groei. De sterke groei die de bankwereld de laatste jaren kenmerkt is ook aan de Rabobank „Tholen" niet ongemerkt voorbijgegaan. De bank die 12 mei 1908 werd opge richt is in september 1974 gefusioneerd met de Raiffeisenbank ,;st. Philipsland". Hierdoor beschikt de Rabobank „Tho len" thans over drie kantoren t.w. Schoolstraat 1 te St. Philipsland, Brug straat 27-29 te Tholen en Raadhuis straat 11 te Oud Vossemeer. Tevens wordt er iedere dinsdagmid dag zitting gehouden in Rusthuis „Ten Anker" in Tholen. Hoe sterk de groei in de afgelopen ja ren is geweest, blijkt onder meer uit het balanstotaal. Was het balanstotaal eind 1965 11,4 miljoen, tien jaar later was het gestegen tot 32,6 miljoen! Niet alleen het balanstotaal groeide van jaar tot jaar, ook het diehstenpak- ket werd aanmerkelijk uitgebreid, bit had tot gevolg dat de werkzaamheden toenamen en er uitbreiding van perso neel moest komen om de cliënten toch een goede service te kunnen blijven verlenen. Verbouwing in Tholen. Als gevolg van de groei ontstond er ook bij het kantoor Tholen behoefte aan meer bedrijfsruimte, betere service-fa ciliteiten voor de cliënt en strengere eisen op het gebied van de beveiliging. Daarom werd er in november 1975 be sloten het kantoor uit te breiden en grondig te laten verbouwen, waarmee in mei 1976 een aanvang werd genomen. Voor het ontwerp van de verbouwing zorgde architektenbureau Boelhouwers te Tholen. Terwijl het aannemersbe drijf T)e Korte uit Tholen als hoofdaan nemer optrad, werkten verder mede de firma's De Valk te Bergen op Zoom, Verjaar te St. Maartensdijk, Laban en Zn. te Tholen en Kramer te St. Philips land. Het interieur. Het resultaat van de uitbreiding en verbouM(ing is een modern en praktisch ingericht kantoor dat geheel aan de eisen voldoet, die aan een hedendaagse bank mogen worden gesteld. Zo beschikt het kantoor „Tholen" thans over een moderne cliëntenhal, een kogelvrije balie, een spreekkamer voor meer vertrouwelijke gesprekken, nacht kluisservice, safelokettenverhuur en een modern beveiligingssysteem. Behalve de nieuwe voorzieningen ten behoeve van de cliënt zijn tevens de werkruim- tenv oor het personeel er aanmerkelijk op vooruit gegaan. „Open huis" en akties. Om een ieder de gelegenheid te geven met hetv erbouwde en uitgebreide kan toor kennis te maken, wordt op 14 en 15 oktober 's avonds van 19.00 - 21.00 uur „open huis" gehouden. Onder het genot van een drankje en een hapje kan men het gemoderniseerde kantoor bezichti gen. Tevens zullen er een aantal akties voor jong en oud georganiseerd worden. uitzicht dat het een waar hoogtepunt gaat worden zoals dat het ook was toen de Opera vijf jaar geleden t.g.v. het tweede lustrum van het koor werd op gevoerd. Ettelijke solisten moesten er voor worden geëngageerd. De lijst van me dewerkers laat naast de deelname van het eigen koor o.l.v. de bekende diri gent Piet Struijk ook de namen zien van het Operakoór, het jwlitiekoor „Her mandad" uit Rotterdam, het Rotter dams Opera- en Symphonie orkest, aan gevuld met beroepsmusici en als solis ten: Antoinette Tiemessen, Ibohja Sar- vari, Amgèie Geerts, Marco Bakker, Robert Holl, Willy Caron en John Ram, namen die een verdere aanbeveling eigenlijk overbodig maken. De Opera „Nabucco" is de 3e opera die door Verdi werd geschreven. Het jaar 1976 is het Verdi jaar i.v.m. zijn overlijden in 1901, nu driekwart eeuw geleden. In dé opera wordt door Zacha- ria de val van Jeruzalem geprofeteerd. Imposant is ook het zingen van het sla venkoor dat de Joden verbeeldt in hun smeken om verlost te worden. OOLTGENSPLAAT Op 23 september is op 83-jarige leeftijd in het Gemeenteziekenhuis in zijn woonplaats Dordrecht overleden, dhr. Bastiaan Korteweg Cors.zn., sinds 1930 weduwnaar van mevr. J. Piroen. Maan dag 27 september j.l. had te Dordrecht de begrafenis plaats. OUDE TONGE: maandagavond 7.30 uur ds. J. van Vliet van Aagtekerke (bidstond). OUD VOSSEMEER Ploegkampioenschap Op een perceel land van de Gebr. de Wit bij de Torenhoeve werd zaterdag door de afd. Tholen en St. Philipsland van de Plattelands Jongeren Gemeen schap Zuid, de Thoolse ploegkampioen- schappen gehouden. De jurij bestond uit de heren. De Hond en Bax uit Tho len en Priem en Burgers uit St. Maar tensdijk. De uitslagen waren: 1. C. de Rijke, Tholen 85,25 punten; 2. J. Geuze, Poortvliet 79,25 p. 3. M. den Engelsman, Poortvliet 78,60 p.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 9