Jubileum J. C. Komtebedde Ouddorpers namen het niet Braber's Modehuis chaos compleet bij gestrande woonwi Medische diensten POLDER GOEREE: 25 jaar sekretaris/penningmeester PREDIKBEURTEN ZEELAND Bejaarden waren op reis iVlorgen brandweer- wedstrijd te Steliendam N.C.V.B - Dirksland Dierenbesciierming ie Politie hoefde (net) niet Boeren barricadeerden de ndïg op te treden weg met tractoren GOEDEREEDE Toonaangevend veelzijdig e!i sijn onze koilekties in Japonnen paEc|es rokken en blouses enz. U vindt het bij te DIRKSLAND INTERMEZZO INTERNATIONAAL SUCCES! Bladz. 2 ^ILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 10 september 1976. Met een zeer druk bezochte receptie werd vrydag 3 september j.l. in het polderhuis te Ouddorp het feit herdacht dat de heer J. C. Komtebedde 25 jaar geleden als sekretaris-penningmeester in dienst was getreden van de voorma lige Ouddorpse polders „Het Oudeland". „Het West Nieuwland", Het Oude Nieuwland", „De Springertpolder" en „De Plas", thans aUe deel uitmakende van de in 1967 opgerichte polder Goeree. De jubilaris ■werd in de volle en war me vergaderzaal toegesproken door de dijkgraaf, dhr. J. Voogd. Deze zei in de archieven te zijn gedoken en somde ver volgens in een lange rij de belangrijk ste zaken op, die tijdens de 25-jarige loopbaan van de heer Komtebedde bij de polder tot stand waren gekomen of waarmee de polder veel bemoeiingen had gehad. Dit waren onder meer: uit voering ontwateringsplannen, stichting gemalen, herstel en verbetering water keringen na de ramp van 1953, Delta werken, aanpassingswerken, verbete ring quartaire wegen, ruilverkaveling, recreatie enz. De ontelbare vergaderingen, die hier voor noodzakelijk waren geweest met andere instanties en de belangrijke in breng, die de sekretaris-penningmees ter in al deze zaken had gehad. Hij prees hem verder om zijn menselijke manier van optreden, zijn tact om met het pu bliek om te gaan, zijn kennis van za ken op financieel gebied en zijn admi nistratieve gaven. Hij sprak vervolgens de hoop uit dat het hem gegeven zou zijn zijn werkzaamheden nog vele jaren in goede gezondheid ten bate van de polder Goeree te kunnen verrichten en wenste hem daarbij Gods zegen toe. In zijn dankwoord betrok hij vervolgens ook de echtgenote van de jubüaris, die naar hem bekend was al die jaren een grote steun voor hem bij zijn werk was geweest. Namens dijkgraaf en heemra den bood hij de jubilaris vervolgens een prachtige Engelse tafelklok aan. Belangrqke taken. De jubilaris werd vervolgens toege sproken door de burgemeester van Goe- dereede, dhr. G. van Velzen. Deze wees op de beperkte doch belangrijke taken van de waterschappen, zoals het onder houd van de zeeweringen en de water beheersing. Naar zijn mening hadden deze op zichzelf zeer belangrijke zaken tot op heden niet kunnen verhinderen dat het waterschap een bijna uitslui tende agrarische aangelegenheid was gebleven. Hij dacht dat daar binnenkort toch verandering in zou komen nu de waterschappen in Zuid-Holland er een nieuwe taak bij hadden gekregen en wel de waterzuivering, waar de gehele burgerij bij betrokken is, waardoor de publieke belangstelling voor het water schap ongetwijfeld zal toenemen. Hij wees verder op de goede verstandhou ding en samenwerking tussen gemeen te- en polderbestuur, die naar zijn me ning voor een belangrijk deel ook een gevolg is van de rustige en zakelijke manier van optreden van de jubilaris, waarvoor hij hem hartelijk dankte. Hij sprak verder de wens uit dat het hem gegeven zou mogen zijn tot aan zijn pensioengerechtigde leeftijd werkzaam te zijn bij de polder Goeree en bood na mens het gemeentebestuur een bloem stuk aan. Stipt op tijd De heer F. van der Laan sprak na mens het personeel van de binnen- en buitendienst. Hij feliciteerde de jubilaris en in een geestig betoog bracht hij tot uitdrukking dat hij er steeds voor had gezorgd dat het personeel „brood op de plank" had, niet teveel en niet te wei nig, maar wel steeds op tijd. Hij zei verder als kantonnier bij de polder Goeree een heel prettige werkking te hebben gevonden en er helemaal niet naar uit zitten te kijken om in een gro ter verband te gaan werken. Hij bood vervolgens de jubilaris namens het per soneel het mooie boek „Te hooi en te gras" van Rien Poortvliet en zijn echt genote een prachtig opgemaakte tinnen schaal aan. Dankwoord. In zijn dankwoord zegt de jubilaris dat hij indertijd voor deze funktie heeft gekozen omdat hij zich sterk tot het werkgebied aangetrokken voelde, en spr. kon verzekeren er nooit spijt van te hebben gehad en z'n werk nog steeds met plezier te doen. Hij attendeerde erop dat een hoofd ambtenaar bij een waterschap een vrij zelfstandige funktie bekleedt en een grote vrijheid geniet om zijn werk in te delen en te verrichten, maar ook een grote verantwoordelijkheid heeft om dat veel afhangt van de adviezen, die hij aan het bestuur geeft. Hij dankte het bestuur, de hoofdingelanden en zijn vroegere besturen voor het vertrouwen dat ze hem in deze steeds hebben ge schonken. Hij zegt het verder te betreu ren dat gedeputeerde staten momenteel de samenvoeging van de waterschappen op Goeree en Overflakkee weer aan de orde hebben gesteld. Spr. gaf dat weinig kans van slagen mede i.v.m. de grote verschillen, die er.tussen Goeree en Flakkee bestaan. Verschillende grond soorten, mindere kwaliteit grond, ver schillende bedrijven, andere cultures enz. Dan nog het grote verschil in las ten, waarom spr. goed kan begrijpen dat het bestuur van de polder Goeree zich met alle geoorloofde middelen te gen deze concentratie zal verzetten. Hij dankt vervolgens mede namens zijn vrouw en kinderen dijkgraaf en heemraden voor het aanbieden van de receptie en het prachtige cadeau, de sprekers voor de waarderende woorden, voor de prachtige cadeaux en bloem stukken en voor de grote belangstelling die deze dag voor hem tot een onver getelijke hebben gemaakt. ZONDAG 12 SEPTEMBER OUDDORP Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. J. van Vliet, Nederhemert Doopsgez. Gem. 9.30 uur dhr. H. v. d. Dool, Rotterdam Geref. Kerk 10 uUr kand. B. Boonstra, Wassenaar, 5 uur ds. J. de Kievit bev. ambtsdra gers Ger. Gem. 9.30 en 6.30 u lezen. GOEDEREEDE Herv. Kerk 9 en 10.45 uur ds. R. v. Kooten, Ps. 71 1 en 2; 6.30 uur ds. J. Willemsen, Ps. 71 3-4. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur dhr. C. Vroegtndeweij, 6 uur ds. J. T. Cslz3.yio.gv MELISSANT Herv. Kerk 10 uur kand. H. de Leede, Utrecht, 6 uur dhr. P. Buitelaar, R'dam, Extra koll. kerk voogdij Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen DIRKSLAND Herv. Kerk 9.30 uur ds. M. van der Linden, Bed. H. Doop, 6 uur ds. H. N. van Hensbergen, voor- ber. H. A., Extra koll. expl. „Onder de Wiek" Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur ds. J. T. Cazander, 6 uur dhr. A. H. Veld huizen, Extra koll. med. zending Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur ds. A. Baars, Papendrecht, 6 uur ds. H. Harkema, Zeist, Extra koll. IZB. Rem. Kerk 10 uur Mevr. ds. A. C. Dorhout-Mees, Vlaardingen. MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur kand. C. B. van Harten, Gouda, 6.30 "uur ds. J. E. de Groot, Diakonie koll. med. zending. Extra koll. kerk - Herv. Wijkgem. 10 uur ds. R. E. R. v. Buiren, Bev. Ouderling dhr. D. v. d. Niet, Diaken dhr. H. v. Prooijen Ger. Kerk (Vrijgem.) 10.30 en 15.00 u. ds. P. Deddens van Hilversum Chr. Ger. Kerk 9.30 en 6 uur dr. v. d. Meij Ger. Gem. 9.30 en 6 uur ds. v. Stuijvenberg. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 u. kand. W. Verboom, Nieuwerkerk a. d. IJssel, 6 uur kand. W. Verboom Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur ds. H. N. van Hensbergen, 6 uur ds. C. van Sliedregt, H. Cat. zondag 44 (vr. en antw. 114-115). Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAP AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 uur ds. J. WUlemsen, 6 uur ds. G. Samson, Rotterdam, Extra koll. med. zending Ger. Kerk 10 en 6 uur drs. G. J. Smink Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. DEN BOMMEL Herv. Kera 10 en 6 uur ds. A. N. Langhout, Akkerwoude, Extra koll. kerk Geref. Kerk 10 en 6 uur dr. E. Masselink, em. pred. e Rotterdam. Voorm. bediening H.A., nam. voortzetting H.A. en dankz. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 uur ds. C. van Sliedregt, bev. kand. T. W. van Bennekom, 2.30 uur ds. T. W. van Bennekom, intrede. Extra kol- lekte past. fonds Geref. Kerk 9.30 uur drs. A. W. Meeder, 4 uur ds. G. J. Smink van Stad Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 10 uur kand. A. Boer, Utrecht. ZONDAG 12 SEPTEMBER NIEUWERKERK Herv. Kerk 10 uur ds. Kolkert Geref. Kerk (N'kerk - O'land) 10 uur dhr. A. V. d. Schee, Spijkenisse, 5 uur dhr. J. Verheul, Spijkenisse Geref. Gem. 10 en 3 uur lezen Ger. Gem. in Ned. 9.45 en 3.30 uur lezen. OOSTERLAND Herv. Kerk 10 uur ds. M. C. van der Meer, 6 uur kand. G. A. van der Weert uit Renkum Ger. Kerk: Gez. diensten met de kerk van Nieuwerkerk, in het kerkgebouw aldaar Ger. Gem. 10, 2.30 en 6.30 uur, lezen Oud Ger. Gem. 9.30, 2.30 en 6.30 uur: ds. A. van der Meer. SINT ANNALAND Herv. Kerk 10 uur ds. M. D. Geuze te Plateau-Kenya n.m. 6 uur ds. M. D. Geuze te Plateau Kenya, met verlof in Nederland Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur lezen Ger. Gem. in Ned. 9.45, 2.15 en 6.15 uur lezen. SINT MAARTENSDIJK Herv. Kerk 9.30 en 14.30 uur ds. J. Maasland van Bameveld Ger. Gem. in Ned. 3 x lezen Oud Ger. Gem. 3 x lezen. INGEZONDEN: MidAelhamis - Sommelsdijk De Alg. Bond van Bejaarden heeft haar feestmiddag er opzitten; (met alle lof en eer aan touringcar bedrijf A. M. van Mourik uit Dinteloord) op de woensdag 8 september en wel als voor naamste punt: de Solina-string ensem ble John Woodhouse en De Marco's met slagwerk-guitaar en accordeon met de lieftallige lady-crooner Nelleke. De leden hebben goede samenwerking getoond en precies 8.00 uur vertrokken we via Willemstad - Fijnaart - Zeven bergen - Vught; te veel om op te noe men, klokslag 10 uur in Nieuwkuyk, café en showzaal „De Ster", waar een kop koffie goed smaakte, met... gebak... heerlijk! Hierna door droge bossen ge reden, kwamen we terug voor de brood maaltijd en hadden erge trek, ook van wege de prima bediening. ledere koer op je horloge kijken, begon de show precies om 14.00 uur met een conferen cier van heb ik jou daar! Enig is Harry Touw in zijn optreden en een goede sfeer met de Marco's en John Woodhouse, tot 17.00 uur en om 18.00 uur een goed diner moiijsje toe. Deze geslaagde dag zal ons nog lang bij blijven en we danken voorzitter van Zetten en penningmeester Du Pree voor de goede zorgen. Namens het bestuur, C. V. Hageman, secr. Van zaterdag 11 september tot maandag 13 september 1976. ARTSEN Middelhamis - Sommelsdijk: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter J. J. Wieringa, tel. 2090. Dokter Wieringa is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter R. P. Boot, Dirksland, tel. (01877) 12 27. Stellendam - Goedereede: Van zaterdagmiddag 12.00 uur tot maandagmorg 8.00 uur heeft dienst dokter v. Rijswijk, tel. (01879) 12 07. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter W. Westra, tel. (01874) 1259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: Van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter E. Bouman, tel. (01871) 269. APOTHEEK „MENHEERSE" Openingstijden apotheek menheer se J. Slager apotheker werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overige uren via tel. of dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tand arts Sypkens, Middelharnis, tel. 2136. DIERENARTSEN Dienst heeft de heer Tjebbes, telef. (01870) 2966. WIJKVERPLEEGSTERS Ouddorp - Goedereede - Stellendam: Dienst heeft Zr. Tanis, Ouddorp, tel. (01878) 1927. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van vrijdagavond 6 uur tot maandag morgen 8 uur heeft dienst Zr. J. Koppe- jan, tel. (01877) 1234 b.g.g. 1412. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 12 uur tCi. maan dagmorgen 8 uur heeft dienst Zr. Jo- chems. Oude Tonge, tel. (01874) 1532. Ooltgensplaat - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Wit-Gele Kruis: Dienst heeft Zr. Timmerman, Oolt gensplaat, tel, (01873) 319. Morgen, zaterdag, wordt in Stellen dam de jaarlijkse eilandelijke brand weerwedstrijd gehouden. Die begint 's- morgens om 9 uur; de prijsuitreiking vindt plaats 's middags oin 5 uur in het Ver. gebouw „'t Haegse Huus". Door al le Flakkeese korpsen, uitgezonderd Goedereede, zal aan de wedstrijd wor den deelgenomen. De Ned. Chr. Vrouwenbond opent D.V. op woensdag 15 sept. a.s. in „Onder de Wiek" het nieuwe vergaderseizoen. Dan komt Zr. Peters uit Oostvoome, aan de hand van dia's vertellen over haar werk als verpleegster in Zaïre. Dames uit de omstreken van Dirksland, die belangstelling hebben voor de ver gaderingen van de N.C.V.B. zijn van harte welkom. Voor zover bekend ziet het program ma van 1976-'77 er als volgt uit. 13 oktober - Notaris Korbijn: Wat een vrouw over huwelijks- en erfrecht e.d. moet weten. 17 november - de heer Dijkstra: Vogels in het wild - met dia's. 22 december - kerstavond. 12 januari - Ds. van Garderen: Occul tisme - helderziendheid e.d. in Bijbels licht bezien. 9 februari: Extra avond over groenten en fruit. 23 februari: Jaarvergadering. Gevonden omgeving Rembrandtlaan- Rubensplein een zwart katertje van plm. een half jaar oud. Het heeft 4 witte voetjes, wit befje en wit vlekje op de neus. Inlichtingen dierenarts Tjebbes, Sommelsdijk, tel. 29 66. DIRKSLAND Bij Mevr. H. Bos, Staakweg 213 is mo menteel een zwarte kat met witte bef en witte pootjes. Wie wil deze kat een goed tehuis bezorgen? Graag tel. bericht (01877) 16 35. DIRKSLAND Verkoping. De zendingskrans „Pris- ca" der Ger. Gemeente hoopt D.V. dins dag 14 september a.s. haar verkoping van de gemaakte goederen te houden, in het verenigingsgebouw „Rehoboth" aan de Geldersedijk. De verkoopuren zijn 's middags van half drie tot half vijf en 's avonds van 7-9 uur. Ieder is hartelijk welkom. Opbrengst koUekte De gehouden kollekte t.b.v. het Kon. Wilhelminafonds heeft opgebracht 4.796,39. Hartelijk dank. Café - rest. „'t Galjoen" verkocht Het café - rest. „'t Galjoen" op de Voorstraat is dinsdagavond verkocht. Na een week eerder te zijn ingezet voor 82.000,werd het dinsdagavond afge- mijnd voor 91.500,door dhr. J. P. ten Hove, oud-Dirkslander, thans wo nend te Bruinisse. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Opbrengst kollekte Kon. WUh. Fonds. De opbrengst bedraagt 9.566,79. Hartelijk dank aan collectanten, gevers en geefsters. 't Comité. Het verhaal dat op de' voorpagina staat afgedrukt over het vvegsïcpen van de saionwagesi van de fam. Molendijk te Ouddorp heeft gistermiddag een onver wacht en langdurig vervolg gekregen. Omdat de voorwielen van de wagen het woensdag hadden begeven werd beslo ten het gevaarte op een dieplader ver der te vervoeren. Daartoe verscheen gistermiddag een grote kraan van de Fa. Stoof uit Breda, vergezeld van een al even grote dieplader, maar een vijf tiental landbouwers hadden daar maat regelen tegen genomen en omgaven de gestrande woonwagen met evenveel tractoren 's Morgens op de beurs waren ze tot deze strategie besloten! Toen dat bekend werd was dat voor de politie het sein versterking aan te laten rukken. Die kwam dan ook uit alle windhoeken en kort na het verzoek konden vele tientallen uniformen wor den geteld. De landbou'wers evenwel lieten zich aanvankelijk niet vermurwen hun gerij weg te zetten vooraleer ze een gesprek' gehad zouden hebben met de burgemeester!! Het werd nog onover zichtelijker toen bleek dat de chauffeurs van de 'Fa. Stoof ook het terrein had den verlaten om, toen ze terugkwamen, de politie duidelijk te maken dat ze er niet aan dachten ook maari één vinger naar de w^agen uit te steken. Die blok keerde een gedeelte van de Dirkdoens- weg en de Molenweg. „Neezeiden de chauffeurs be slist, „wij voelen er niets voor een pak op ons te krijgen en ze lieten hun krachtpatsers onaaiigcroerd. De boeren hadden toen inmiddels hun trek kers weggehaald, dankzij het eindeloze geduld en de overredingskracht die op per Kootstra uit Middelharnis toepaste (Adj. Hokke van Ouddorp woonde el ders in het land een vergadering bij maar kwam ijlings naar Ouddorp terug) Hij wist hen na lang gepraat ervan te overtuigen dat ze met een nutteloze zaak bezig waren. Spoedig ronkte de eerste tractor (dhr. H. de Vogel) en weldra volgde de rest. Weliswaar was de baan toen vrij maar de Stoof chauffeurs wensten eerst overleg met hun Bredase directeur om met hem te overleggen of het karwei moest worden aangepakt. Toen die eindelijk arriveerde was de beslissing snel genomen, mede dankzij de aanwezigheid van twee luitenants' van de Rijkspolitie en de absolute ver zekering dat agressieve elementen op voldoende afstand zouden worden ge houden. Ondertussen groepten honder den belangstellenden samen, nu en dan verjaagd door een regenbui maar voor het overige weinig missend van het ta fereel dat zich aan hun oog voltrok. Een van de omwonenden zorgde voor koffie, de plaatselijke fotograaf ha'd film- en fotorolletjes in voorraad en de SRV wagen die zich in de verkeersop- hoping klem reed deed de winkeldeur maar open en deed aldus goede zaken. Velen namen een snippermiddag en lie ten zich niet op hun werk zien, want, Ouddorp beleefde een spektakelstuk dat nooit eerder was vertoond. Ouddorp was metterdaad begaan met het lot van dhr. en mevr. Molendijk, „maar", vonden anderen, „recht is recht en dat moet voor iedereen gelden". Hoe het ook zij, de gigantische kraan lichtte het 8,5 ton wegende gevaarte .op een dieplader en zo is het, met politieescorte richting gemeenteterrein gegaan. Einde lijk keerde de rust weer. Rust althans voor de omgeving maar het gebeuren zal waarschijnlijk nog geruime tijd na dreunen. Ieder die niet van Ouddorp was werd door de opstandige Ouddorpers ver dacht. Een van de luitenants van de Rijks politie, in burger gekleed, viel ook zo'n benadering ten deel, maar hij bleef er voorbeeldig kalm onder. „Wie ben je eigelijk...?" wou iemand van hem weten, maar de luitenant gaf dat maar liever niet prijs. „Je bint toch geen lid van de gemeen- teraedwas een volgende infor matie waarop de luitenant glimlachend toegaf dat dat niet eens onmogelijk was. „Misschien wel een dominee?" werd vervolgens geopperd, maar hun nieuwsgierigheid werd niet bevredigd, „Ochzei men tenslotte, „d'r loape d'r hier zoveel die m'n saeme motte houwe, bluuf oak mar loape", suggere rend als zou de man klaplopen op de gemeenschap. Waardig vervolgde de luitenant z'n weg De weg vóór de gestrande wagen was met tractoren gebarricadeerd. MIDDELHARNIS VERLOREN: rijbewijs, gouden ring, ketting, damesfiets, gouden schakelarm band, schuifdeur V.W. bus, blauw jack, div. bankbiljetten, div. sleutels, heren horloge, hanger met kettinkje wit goud, zwembroek, shag in leren etui, kente kenplaat. Mavo 4 diploma, polshorloge, portomonnee, vest, trouwring, school tas, dameshorloge, jongensfiets, vest, envelop met inhoud van 200,he- renfiets zwart, dameshorloge, ketelpak, pennezakje, zilveren annbandje, vest, bikini, pennezakje, postzegel catalogus, portefeuille. GEVONDEN: gouden speld met pa reltje, div. sleutels, div. bankbiljetten, lapjeskat, luchtbed, bruine portomonnee met inhoud, gouden schakelarmband, kettinkje, herenfiets, halsbandje met penning van hond. Inlichtingen hier omtrent Rijkspolitie, Hoflaan 52 te Middelhamis. Van 08.00- 18.00 uur. Gift van het Anjerfonds Van het Anjerfonds-comité is de ge meente Goedereede een gift toegezegd van 5.000,te bestemmen voor de in richting van het in aanbouw zijnde Ver enigingsgebouw te Goedereede. Het An jerfonds kon deze geste maken dankzij het feit dat ook het Goereese publiek de jaarlijkse kollekte weet te gedenken. OUDDORP Uitslag WIR-WAR „Nut en Genoe gen" j.l. zaterdag 4 september. Amerikaanse Boom no.: 364 - 340 - 385 - 322 - 529 - 566 - 538 - 548 - 506 - 511 en 444. Poul bord: no. 887 Johnny v. d. Spaan. Kleine verloting no. 141 - 537 en 659. Van de overige nummers zijn de win naars bekend en deze hebben hun prijs al afgehaald of thuisbezorgd gekregen. Prijzen kunnen nu worden afgehaald bij A. Westdijk, Dorpsweg 66 Ouddorp. Alle helpers en bezoekers hartelijk dank voor de medewerking en steun aan on ze vereniging. THOLEN Toetreding R.P.C.Z. De gemeenteraad van Tholen besloot maandag met alge mene stemmen toe te treden tot de ge meenschappelijke regeling Regionaal Pedagogisch centrum Zeeland. Groenvoorzieningen. Voor de groen voorzieningen in Tholen, Poortvliet, St. Maartensdijk en Sint Annaland heeft de gemeenteraad 60.000,beschikbaar gesteld. Kampioen ploeger. Bij de zaterdag in De Wilhelminapolder bij Goes gehou den Provinciale ploegwedstrijden werd C. P. de Rijke kampioen in de categorie Wentelploegen met 244 punten. M. den Engelsman uit Poortvliet was tweede met 228,5 punt. Op een sterk bezet internationaal toernooi in het Belgische Antwerpen, is het Ie herenteam van Intermezzo er j.l. zaterdag in geslaagd een derde prijs te veroveren. De formatie uit Middelhar nis, die voltallig aantrad in Antwerpen, bereikte 's morgens in de voorrondes zulke goede resultaten, dat ze in de fi- nale-poule ingedeeld werd. Hierin werd geen enkele keer een wedstrijd verloren, maar door een ongelukkige, doch te rechte, telling van het „inrichtend com- mitee", was er helaas niet meer wegge legd dan de derde prijs. Door dit goede optreden van Intermez zo in België zijn er gelijk contacten ge legd met Belgische verenigingen voor het Fabert-cup toernooi, volgend jaar in mei, waardoor dit toernooi zal uit groeien tot een nog grotere happening dan in voorgaande jaren. POORTVLIET Bisamratten. Op het eiland Tholen en St. Philipsland werden in de maand augustus 125 bisamratten gevangen. UITSLAGEN DAMVERENIGING „DENK EN ZET" maandag 6 september 1976 Afd. 1: KL Vis J. Smalheer H. Groenendijk A. Verolme J. van Hoorn J. Dekker J. Lodder B. Vis M. van Lente A. Knape Afd. 2: C. Polder J. van Es F. Nóordijk J. Polder C. Zoon H. Verolme B. Roetman A, v. d. Sluijs Afd. 3: N. Quispel G. Knöps J. van Mierloo A. v. Gulik G. V. d. Sluijs H. Noordijk I. Mackloet C. Spee F. Vis A. van der Valk 2-0 1 - 1 0-2 1 - 1 1-1 1-1 1 - 1 1 - 1 0-2 2 O O O 2 Afd. 4: M. Klink J. Verbiest o - 2 H. Schellevis G. Koese i - 1 M. Breeman H. Vergimst 2-0 L. van Erkel P. v. Nimwegen 0-2

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 2