Aankoop van gronden van fifflbacbtsbeerlijkbeid Grijsoord; niet van de rechten Middelharnis daverde van het brandweergeweld J.l. zaterdag nationale wedstrijddag: Ouddorp kampioen 3e Iclasse Dinsdag 7 september 1976 No. 4520 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GR0NDS3LAG VOOR DE ZUID-HOLJIl&NDSE EN ZEEUWSE EILAXDEN Verschijta tweemaal per weekdinsdag- en vrijdagavotid Raad Oostfiakkee vergadert a.s. donderdag I ZETELS WORDEN I BEKLEED Gratis ogentest ïn Stellendam Auto met textiel gestolen, leeg terug Clubkampioenschap K.Z.C. „De Stelle'' EXTRA KEEKDIENSTEN GEREFORM. GEMEENTEN Toyota showt nieuwe ,,Sportswagon'' Zaterdag concert in Ouddorp EERSTE PAAL VOOR „HET OUDELAND" Dierenbescherming PIT-KOLLEKTE 1976 Oudste inwoonster 92 jaar Dronkemansdaad Doorgereden na aanrijding Politiedienst verlaten P0S130X 8 -^ MIDDEUHAKNIS Redactte en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sammelsdük TeL (01870) 26 29 Na 5 uur (01870) 33 92 Giro 167930 BankRabo Middelliamis no. 3420.01.108 ABONNEMENTSPRIJS 7,50 PER KWARTAAL ADVERTJiJNTlEPRIJS 27 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. De gemeente wordt in de gelegenheid gesteld van de Ambaehtheerlijkheid Grijsoord een aantal percelen grond aan te kopen, gelegen in de bebouwde kom van Oude Tonge, of direct daaraan grenzend. B. en W. stellen de raad voor de grond, samen ruim 4 ha. aan te ko pen voor de gevraagde prijs van 50.000,Volledigheidshalve wijzen B. en W. er nog op dat in de koop niet zijn begrepen de oude Ambachtsheerlijke rechten zoals het visrecht, windrecht, jaargrootte en de titel van Ambachts heer. Momenteel heeft de gem. de be treffende grond voor een groot deel in erfpacht. De raad zal een krediet van 13.400,- worden gevraagd voor een opknapbeurt van de gemeentesecretarie. Het gaat over het verbeteren van een commissie kamer, de keuken, de werkruimte van de afd. Sociale Zaken, terwijl op de bui tengevel het gevelopschrift „GEMEEN TEKANTOOR" dient te worden aange bracht, zoals B. en W. voorstellen in „zinken doosletters in kokerprofiel" zo als op het Ver. gebouw 't Centrum ge bruikt. Mutatie. Zelfs twee voorstellen zijn er m.b.t. mevr. E. van Hassent-Radewalt, resp. het voorstel haar eervol te ontslaan als hoofdleidster aan de Openb. kleuter school te Oude Tonge en haar als leid ster weer te benoemen. In haar plaats kan mevr. C. Nekeman-Vermeulen tot hoofdleidster worden benoemd. Best. plan Langstraat. De raad zal ook worden voorgesteld over te gaan tot vaststelling van het ontwerp bestemmingsplan „de Lang straat". In het ontwerp is de huidige si tuatie vastgelegd; een recreatieve ont wikkeling door het aanknopen en bewo nen van tweede woningen, wat gunstig is voor de bestaande winkelstand terwijl de woninkjes ook voor verval worden behoed, maar voor het overige geen ver dere uitbreiding van de bestaande be bouwing. Vestiging van nieuwe bedrij ven zal eveneens taboe zijn, maar wel mogen de bestaande bedrijven nog op bescheiden schaal uitbreiden. In het ontwerp wordt m.b.t. eerstbedoelde eni ge ruimte gelaten voor een recreatieve uitbreiding waartoe de kavels ten wes ten van de Galatheesedijk en ten zuiden van het kerkperceel zijn aangewezen. T.b.v. de verblijfsrecreatie zouden daar twee aan twee gebouwde recrea tiewoninkjes kunnen komen, geprojec teerd rondom twee pleintjes die onder ling verbonden zullen worden met de wandelmogelijkheden en het speelveld van de Langstraat. B. en W. menen dat hiermee een element toegevoegd zal worden dat zowel voor de recreërende stadsmens als voor de autochtone be-< volking een verrijking kan betekenen. Er zijn dan ook geen bezwaren tegen het plan ingediend. |iiiiiiiiiiiiiniii!iiifiiiiiiiiiiiiiiii!iiinniiiiiiiniininiiiiiHiiiiHniinii!aiiiiini s „Het zal u wellicht niet ontgaan J g zijn dat de bekleding van de stoe- s len in de raadzaal de laatste tijd s s een akelig euvel vertonen", zo luiden B. en W. een voorstel in s m f 6700,beschikbaar te stellen s voor een nieuwe stoffering van s M de „zetels". „Want...", hebben B. g s en W. geconstateerd, „op warme s m dagen kon het gebeuren dat de s zetels neiging tot plakken ver- g toonden hetgeen uiteraard niet 3 bevorderlijk is voor uw kleding, s Ook bij huwelijksvoltrekkingen m heeft het wel eens geleid tot min- s 3 der aangename gevolgen voor de s keurig witte bruidsjaponnen". Best. plan „Toiiisseweg". Ook zal de raad geconfronteerd wor den met het ontwerp best. plan bedrijfs terrein Tonisseweg te Oude Tonge. Het voorziet in de uitbreiding van het be staande (en volle) terrein met 23 hecta re. Voor een veUige bereikbaarheid van het nieuwe en bestaande terrein zal een nieuw kruispunt op de Prov. weg ge maakt moeten worden waaraan de zuid kant van Oude Tonge eveneens op aan gesloten zal worden. Er werden een drietal bezwaarschriften ingediend, door dhr. J. Osseweijer, de Fina benzi- nemaatschappij en de Fa. Pulleman Zn., welke naar de mening van B. en W. ongegrond kunnen worden verklaard. Overige voorstellen. Voorts zullen er nog een aantal grond- verkopen worden voorgesteld; het ver strekken van grond- en bouwleningen aan de woningbouwver. „Samenwer king" te Oude Tonge voor de bouw van 29 woningwetwoningen in het plan „Ca- pelleweg", de beschikbaarstelling van leermiddelen, de beschikbaarstelling van een krediet van 45.000,voor het plegen van achterstallig onderhoud aan 't Centrum, het verlenen van een sub sidie aan de peuterspeelzaal te Den Bommel en aan de Stichting Jeugdcom missie te Oude-Tonge. De raad zal ook worden voorgesteld het beroepschrift van dhr. P. Korevaar te Den Bommel tegen de weigering van een bouwvergunning ongegrond te ver klaren. G.S. hebben inmiddels laten we ten aan de plannen van dhr. Korevaar niet tegemoet te kunnen komen in het kader van het streven de open buiten gebieden te willen handhaven waarom G.S. uiterst terughoudend staan tegen over de bouw van burgewoningen in dit landelijk gebied. Veilig Verkeer Nederland zal vrijdag a.s. van 3 tot halt 6 en van haU 7 tot 9 uur haar informatie-auto in Stellendam stationeren, 's middags op de Voorstraat en 's avonds aan het Oranjeplein. Er is dan voor belangstellenden gele genheid een gratis ogentest te onder gaan. Met de Topcon Screenoscope wordt in enkele minuten uw gezichts scherpte, van elk oog apart en van beide ogen gezamelijk, onderzocht en boven dien vastgesteld of u, louter op grond van het stereoscop'isch zien, diepte kunt waarnemen, of met andere woorden, af standen kunt schatten en dus ook snel heden. Ook ontvangt u uitsluitsel over de oogspier-balans, die ook van belang is voor een goede waarneming. De test is gratis en anoniem. Het resultaat ervan krijgt u in de vorm van een beoordelings-overzichtje direct mee, nadat het u nog nader is toegelicht. OUDE TONGE In de nacht van woensdag op donder dag is uit de KUmopstraat te Achthui- zen de bestelwagen van de Fa. Fabert uit Oude Tonge weggenomen. De wa gen was daar geparkeerd door dhr. J. Fabert die dagelijks met deze wagen de klanten bezoekt. In de auto bevond zich dan ook een flinke partij textiel, kle ding, dekens en vooral ook spijkergoed. Nog dezelfde dag donderdag rond half twaalf werd de wagen in Oude- molen (gem. Fijnaart) leeg teruggevon den. De waarde van de gestolen goede ren bedraagt rond zesduizend gulden. Ook de auto werd beschadigd doordat een zijdeur was geforceerd. De zwemclub „de Stelle" heeft j.l. za terdag, onderlinge wedstrijden gehou den om het clubkampioenschap 1976. Zoals verwacht werd, stak Conny Wielaard met kop en schouder boven de rest uit. Voor de tweede maal dit seizoen zwom zij de 100 meter school slag binnen de 1 minuut en 25 seconden. Dit is een tijd dat het landelijk niveau nadert, gezien de tijden die gemaakt zijn bij de nederlandse kampioenschap pen in Volendam, enkele weken geleden. Het is voor Conny de vierde achtereen volgende keer dat zij de beste van de Stelle is, gedurende de laatste 4 jaren. Dit resultaat dankt zij grotendeels aan het intensief trainen, hetgeen zij dage lijks doet, evenals Aren van de Nieu- wendijk, die bij de heren de grote win naar werd. Ook nu weer, werden di verse records gebroken. Bij de B. afdeling van de zwemclub was Coby Boshoven de beste, gevolgd door Jolanda Koese en Anja v. d. Ree. Bij de afd. B. Jongens, won Jos v. Keulen, vóór Jan v. Damme en Henk de Goede. Op vrijdag 17 september worden de prijswinnaars gehuldigd in het Haagse Huus, waar een ieder welkom is, spe ciaal de leden van de zwemclub. Aanvang 20.00 uur. OUDDORP: donderdagavond 7.30 uur ds. J. Karens van Opheusden. NIEUWE TONGE: woensdagavond 7.30 uur ds. A. Hoogerland van Krabbendijke. OUDE TONGE: woensdagavond 7.30 uur ds. P. Blok van Dirksland. SOMMELSDIJK: Bij de komende TOYOTA SHOWS welke in september allom in de lande worden gehouden en in Middelhamis bij Lies van der Velde op 9, 10 en 11 sep tember a.s. zal als Parade-paardje de Corolla Sportswagon worden geïntrodu ceerd. De 3 verschillende modellen die onderling weinig verschillen zullen op de show aanwezig zijn. De Corolla Sportswagon is een ge slaagde samenvoeging van sportauto en kombinatiewagen. De fraaie auto bergt zowel sportieve luxe als praktische ruimte in zich. Bijzonder praktisch is het dat de achterbankleuningen onaf hankelijk van elkaar kunnen worden neergeklapt. Er zijn drie uitvoeringen, terwijl er bovendien aflevering met vol automa tische transmissie mogelijk is. Enkele technische gegevens: 4 cylin ders, cyl. inhoud 1166 en 1588, 4 of 5 versnellingen. Het remsysteem is hydraulisch, ge scheiden vacuum bekrachtigd, vóór schijf- en achter trommelremmen, min. draaicirkel 9.4 m. Alleszins de moeite waard om een oogje aan de veelbelovende nieuweling te komen wagen. A.s. zaterdag 11 september hoopt de brassband .Concordia" uit Ouddorp in samenwerking met de muziekver. uit Renesse een concert te geven, te begin nen 's avonds om half acht op de tent in de Raadhuisstraat. Daaraan vooraf zal door beide korpsen, voorafgegaan door hun drumbands een mars door het dorp worden gehouden, welke begint om half zeven bij het Verenigingsge bouw. SOMMELSDIJK: Woensdag 15 sept. zal de eerste paal worden geslagen voor de bejaardenwo ningen in het complex „Het Oudeland", gelegen vóór het Verpleeghuis „de Sa maritaan". De paalinslag zal worden verricht door Ing. H. Kuiper, vice-voorzitter van het bestuur van de Herv. Diaconale ge zondheidszorg te Sommelsdijk, om 3 uur 's middags. Goed tehuis gezocht voor 5 poesjes, plm. 8 a 10 weken. Mevr. Tjebbes, tel. 2966, Ring, Sonmielsdijk. Bij dhr. C. Zuidwijk, Fabiusstraat 32 te Melissant, tel. (01877) 2119, verblijven momenteel een gecastreerde kater van 2 jaar en een van 6 jaar, welke beiden een goed tehuis zoeken. Ook zijn nog enkele jonge katjes beschikbaar, die ook graag aan een goed onderdak zouden komen. Waarschuwing: In Dirksland zijn in de omgeving Bosdreef, D. van Zierikzee- laan. Margrietlaan, weer enkele geval len van vergiftiging van katten gecon stateerd. Daar het gebruik van dit ver gif ook voor kinderen dodelijk kan zijn, zij men gewaarschuwd! U kunt er niet omheen, dat tienduizenden jongens in militaire dienst zijn 120 predikanten voor hen beschik baar zijn 45 protestantse militaire clubhui zen in Nederland, Duitsland en de Ned. Antillen aan duizenden gast vrijheid bieden. het vormingscentrum Beukbergen jaarlijks honderden militairen ontvangt dit veel geld kost. Daarom wordt jaarlijks de PIT-kollek- te gehouden. De opbrengst van deze kollekte is o.a. bestemd voor: de aanschaffing van bijbels in de hedendaagse taal om aan de grote vraag te kunnen voldoen. ■5!^ de vernieuwing en uitbreiding van het meubilair en spelmateriaal in de militaire tehuizen lür de financiering van het meubilair voor een nieuw te bouwen militair tehuis op Curagao. de noodzakelijke verbetering en aanpassing van keuken en interieur van het vormingscentrum Beukber gen. Honderdduizenden guldens zijn nodig voor deze projekten en voor het werk: i^ van de krijgsmachtpredikanten ■3!^ in de protestantse militaire club huizen. ■5V in het vormingscentrum. Steunt daarom de a.s. PIT-koUekte in de week van 6 t.m. 11 september. Indien u geen PIT-bus of intekenlijst wordt aangeboden: ons gironummer is 5163 t.n.v. PIT te Rijswijk. Hartelijk dank! Zaterdagmiddag, even na vijven be gon in Middelhamis een tumult dat een klein uur heeft doorgedaverd! Toen vertrokken vanaf de Sporthal zo'n 35 brandweerwagens waarop alles wat herrie maakte in werking was gesteld. Met sirenes, toeters, meertonige hoorns en het eigen stemgeluid reageerden de brandweerlui de spanningen af die zich tijdens de wedstrijddag hadden laten gelden. Het défilé passeerde op haar tocht het gemeentehuis op het bordes waarvan de wedstrijdleiding, de jury leden en burg. en mevr van Es het spek takel aanschouwden. Hoe indrukwekkend ook sommige glanzend gepoetste brandweerwagens, de show werd gestolen door een prille blusploeg, gezeten in de blusboot en uitgedost als ware brandweermensen, in overall, met strepen en een heuse tarandweerhelm. De hele route lang werd het kroost toegejuicht en weder kerig brachten ze bij de nadering van 't gemeentehuis met de hoge gasten een beleefde groet met de hand aan de helm. Dat was de luim die bij de viering van het zilveren jubUeum van de blusploeg Middelhamis niet werd vergeten, maar voor het overige was het de hele dag lang ernst geweest. Toen traden 34 lan delijke korpsen aan om zich te meten in de 3e klasse wedstrijden en de klasse TAS - LD/HD, v/elke wedstrijden resp. werden gehouden in de Ring te Middel harnis en in de Technische School. Er kwam vooral in de Ring heel wat publiek op de been vraarvan vooral de jeugd zich weinig van de verrichtingen van de deelnemers liet ontgaan. Com mando's klonken over en weer en het was een gedraaf van en naar de vuur haard, dat alles onder de zeer kritische ogen van de deskundige juryleden die zowel de praktische verrichtingen als de theoretische kennis van de ploegle den toetsten. Hooggeplaatsten in het aanwezige brandweergezelschap waren o.m. dhr. B. J. van Otterloo, voorzitter van het Alg. brandweerwedstrijdcomité, de 2e voorzitter van dit comité dhr. Chr. Jansen uit Vlissingen, de secretaris van het comité dhr. Tulfer, districtsinspec teur dhr. Aaldijk en anderen. De deel nemers kwamen uit alle windhoeken zoals ook uit hun taaltje bleek. In eer der gehouden provinciale en districts wedstrijden hadden ze zich voor deze landelijke wedstrijd geclasseerd. Er werd derhalve hoog spel gespeeld en zo kwam het dat 's middags rond zessen in de sporthal de spanning te snijden was. Een teleurstellend woord dat het bij velen toch waarlijk beter had gekund maakte toen niet al te veel in druk meer en zo ging het op het uur der waarheid af. De jeugdige brandweerlui kregen van burg. van Es elk een brand weerwagentje en daarmee was ook hun dag goedgemaakt. Helemaal goed was die voor de korpsen van Ouddorp dat in de 3e klasse het landskampioenschap Zó stal de jeugd de show. veroverde en voor Huizen dat zegevier de in de klasse TAS-HD/LD. Burge meester van Es reikte van elke klasse de drie hoogstgeklasseerden de trofeeën uit, waarbij de bomvolle tribune uit bundig applaudiseerde. Na Ouddorp werd Rank Xerox, Venray tweede, der de werd Haatten. In de klasse TAS HD/LD werd Ca- pelle a. d. IJssel, tweede, gevolgd door Heerenveen als derde. De goede organisatie van de gehou den wedstrijddag werd door hogere brandweerleiding als door de deelne mers bijzonder gewaardeerd, een waar dering die toekomt aan de heren Jansen, Tulfer en M. Peekstok (Sommelsdijk). Alom was men tevreden over de goede ontvangst en het was dan ook een te vreden gezelschap dat tegen zevenen de aftocht blies op weg naar huis dat in meerdere gevallen enkele honderden kilometers verder lag, maar geen nood. Ettelijke bussen vervoerden vrouwen, kinderen en overige supporters, zodat met recht gezongen kon worden we gaan nog niet naar huis HERKINGEN De oudste inwoonster van ons dorp, Aagje de Geus is j.l. vrijdag 92 jaar ge worden. Haar broer Hen de Geus was tot vorig jaar eveneens met 92 jaar, de oudste mnl. inwoner; hij overleed in maart vorig jaar. We wensen de hoog bejaarde toe dat het in haar levensavond licht moge zijn. STELLENDAM Kerktelefoon. Voor de kerktelefoon van de Herv. Kerk zal a.s. donderdag om 7 uur een bandopname worden uit gezonden van de ochtendbijeenkomst van de Zendingsdag op 5 aug. te Drie bergen. Sprekers zijn Ds. J. H. Vlijm (openingswoord). Ds. C. A. Korevaar over: Een kleine psalm - een wereldwijd werk. Ds. J. Maasland over: Eens komt de grote zomer en Ds. M. D. Geuze over: Ontwaak, noordenwind. Benoeming. Met ingang van 6 sept. is aan de Chr. Basisschool te Nieuwe- Tonge voor tijdelijk benoemd dhr. A. Dekker, voorheen onderwijzer aan de Herv. school alhier, dit wegens ziekte van het huidige hoofd. OOLTGENSPLAAT Oud papier voor de Drumband. Vrij dag 10 sept. a.s. zal door het Burge meester W. M. V. d. Harst-Tamboer en Trompetterkorps weer oud papier wor den opgehaald. De wagens gaan om 6 uur van start. Zet alles (liefst opgebun- deld) vroegtijdig gereed. Vrouwenvereniging. Woensdag 8 sept. des nam. 7.30 uur komt de her vormde Vrouwenvereniging „Wees Ge trouw" in „Elthato" in vergadering bij een. OUDDORP: Een nieuwbakken bewoner van Ouddorp heeft zich vorige week, tijdens z'n bezoek aan een Oud- dorps café, zoveel „moed" inge- dronken dat hij het aandurfde 's nachts de Haringvlietdam te gaan bezetten! Zes Ouddorpse cafégas- ten zouden hem daarbij helpen maar terwijl de nieuwe dorpsge noot op de fiets richting dam ped delde zochten zij het bed op. Hij verdwaalde en kwam in 't nach telijk duister op de Dammenweg terecht. Onder de. indruk van het Lockheed gebeuren meende de dronkeman in de boerderij van de fam, Bijdevaate paleis Soestdijk te herkennen. Met een ruiterhout ramde hij een paar ruiten stuk en ging ook in de woonkamer aldus aan het werk. Dhr. Bijdevaate zag kans in het donker via de dokter (waarvan hij het nummer op de tast wist) alarm te slaan. De po litie trof de man nog op het slag veld aan en kon hem zonder veel moeite inrekenen. De volgende dag bleek de man zich mateloos te generen vandaar dat we 's mans Initialen maar liever niet onthul len SINT ANNALAND 40 jaar predikant. Maandag 6 september hoopt de eme ritus predikant ds. H. K. van Winger den te Strijen veertig jaar predikant te zijn. De jubilaris werd 17 april 1909 te Gorinchem geboren. Na zijn theologi sche studie aan de V.U. te Amsterdam STELLENDAM: De politie heeft zondag proces-ver baal opgemaakt tegen de 20 jarige T.N., wonend op het woonwagenkamp te Stellendam. De jongeman vras na een aanrijding in Stellendam doorgereden. In Middelharnis had hij kort daarop de diefstal van zijn auto gemeld maar zijn smoes werd doorzien. SOMMELSDIJK: Wmr. Ie klasse N. W. Bakker, sinds oktober '69 ingedeeld bij de groep Mid delharnis van de Rijkspolitie, heeft per 1 september de politiedienst verlaten en die geruild voor een betrekking bij de Rijks-accountantsdienst. Aanleiding daartoe vond dhr. Bakker in het behalen van het diploma avond-Atheneum. Na zijn opleiding zal dhr. Bakker in een van de districten tewerk worden gesteld maar voorshands zal de fam. Bakker in Sommelsdijk blijven wonen. en aan de R.U. te Utrecht werd hij op 6 september 1936 in zijn eerste gemeente Melissant bevestigd. Daarna diende hij de gemeenten te Arnemuiden (1940- 1942). 's Grevelduin-Capelle (1942-1946). Delft (1946-1949). Kockengen (1949-1955) Harderwijk (1955-1962). Zoetermeer (1962-1968. Van 6 juli 1968 - 1 mei 1974 diende hij de Herv. Gem. van Gameren. Thans verleent hij bijstand in het pas toraat te Strijen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 1