Streven naar overdekt zwembad niet langer met steun S.G.P.-fractie Van broedschotel tot Barcelona In zwembid ,de Singel' 101 geslaagden (100 Z3KK@li GEMAKKELIJK SPAREN NUTSSPAARBANK RAAD MIDDELHARNIS: Weth. Koppelaar voorziet nadelig expL saldo van bijna half miljoen per jaar Horeca-slultlng weer 7-7 Bijna 1800 duiven van Strombeek Vandaag donken aan morgen. Reclit op het doel af: studeren,trouwen,bouwen,reizen... h Goed spaarplan- elke maand een vast bedrag-maakt wensen snel bereikbaar. Dat kan automatisch van uw salaris of pensioen bij de i¥E©disclie diensten PREDIKBEURTEN Bij ongeval overleden NA-GRAS aardbei- planten, HOGCHEM MORGEN, ZATERDAG, WINDHONDEN REN-UEIVBONSTRATIE IN DIRKSLAND Raad l¥iiddelliarnis Verbetering Stave rseweg nog lang® siiet Hl@t lietroiciceii i Ruilverkaveling OOLTGENSPLAAT: ie Kroon op werk na iO-Jarig bestaan Geen vernielingen meer l Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 3 september 1976. Nog niet halverwege de rit op weg naar de realisering van een overdekt zwembad heeft weth. J. H. Koppelaar (S.G.P.) in de gisteravond gehouden raadsvergadering fors aan de noodrem getrokken. Hij deed dat bij het voorstel (van de meerderheid van het coUege) een aanvullend krediet van 5.000, beschikbaar te stellen voor het opma ken van een voorontwerp waarvoor ove rigens al eerder met de instemming van de S.G.P. een krediet van 38.000 was gevoteerd. Weinigen begrepen de plotselinge terughoudendheid van de S.G.P. fractie en gaven dan ook lucht aan die verbazing. Alleen in eigen frac tie vond dhr. Koppelaar waardering voor zijn berekening, de V.V.D. fractie daarentegen verdacht hem van het kij ken in koffiedik De ommezwaai van dhr. Koppelaar kwam overigens totaal onverwacht. In de toelichting van B. en W. immers werd met geen woord over de gewijzigde me ning van weth. Koppelaar gerept, maar dat moest zo bleek aan de afwe zigheid van de wethouder worden ge weten i.v.m. zijn vakantie. „Met de be schikbaarstelling van het eerdere kre diet ben ik accoord gegaan onder voor behoud er nader op terug te komen wanneer de financiële omstandigheden daartoe aanleiding zouden geven; nu is dat zover!" argumenteerde dhr. Koppe laar zijn standpunt. Spr. verklaarde bij een achttal ver gelijkbare gemeenten informaties te hebben ingewonnen en enorm te zijn ge schrokken van wat hem daaruit geble ken is. Daaruit was het dhr. Koppelaar duidelijk geworden dat een gemeente als Middelhamis te klein is om de ex ploitatielast van een zwembad, waar van de stichting al zeker 3 miljoen zal kosten te kunnen dragen. Spr. schatte de jaarlijkse exploitatielasten op 250. 000,en de jaarlijkse kapitaalslasten op 300.000,terwijl er z.i. niet op meer dan 60.000 bezoekers a 2,gerekend mag worden. Resteert volgens dhr. Koppelaar een nadelig saldo van 430.000,— tot 500.000,—, z.i. een te zware, last om door Middelhamis ten gerieve van 60.000 bezoekers 's jaars ge dragen te kunnen worden. „Zij betalen dan 2,maar wij zullen daar 25, aan toe moeten voegen", weerlegde dhr. Koppelaar. Prompt werd dhr. Koppelaar er door dhr. J. Th. M. Jacobs (V.V.D.) van ver dacht zijn principes achter het finan ciële aspect te verschuilen. ,,Hij is aan het koffiedik kijken geweest!" foeterde dhr. Jacobs wat ontstemd Hij zag het allemaal niet zo somber in de weten schap dat er een „potje" van 1,5 mil joen beschikbaar is wat het exploitatie verlies aanmerkelijk zou kunnen druk ken. „Het is zaak om op te schieten, in dit stadium kost tijd veel geld!" was zijn oproep tot aktie. Dhr. L. C. Kievit (P.v.d.A.) had even min grote bezwaren, ook al ziend op de reserve die is gekweekt en het feit dat de gem. Middelhamis al ettelijke jaren vervroegde afschrijvingen heeft kunnen plegen. „Zwemmen in open water (op welke mogelijkheid dhr. Koppelaar ook had gewezen, z.i. wordt er de voorkeur aan gegeven) is niet altijd zonder ge vaar!" waarschuwde dhr. Kievit en: „elke zomer is niet een zomer '76" Het was ook de wens van dhr. T. Arensman (P.C.P.) op de ingeslagen weg voort te gaan en het bad met spoed te realiseren. „Koppelaar ziet de cijfers wel erg zwart", vond dhr. Arensman, „we kunnen toch niet alle voorzieningen aan hun economische haalbaarheid afme ten". Opnieuw, voor de tweede maal, heeft dé raad gisteravond getracht tot een uitspraak te komen op het voorstel van dhr. P. Tiggelman (P.v.d.A.) de horeca-sluitingstij- den naar 01.00 uur 's nachts te verleggen. In de vorige vergade ring strandde het voorstel op het staken van de stemmen met 7-7. Nu werd opnieuw gestemd en wat voorzien was gebeurde opnieuw; de stemmen verhielden zich op nieuw met 7-7, nu door afwezig heid V. dhr. v.d. Ketterij. Het im-, pliceert overigens wel dat nu het voorstel van dhr. Tiggelman is verworpen en de sluitingsuren onveranderd blijven vastgesteld. Heel dure zaak. Raadsvoorzitter burg. Joh. van Es trachtte allerminst te verhelen dat het bad een „heel dure zaak" gaat worden die de gemeente per jaar vele tonnen zal gaan kosten. „We moeten beseffen dat dat elk jaar terug komt, maar de financiële positie van de gemeente is zodanig dat wij met dit voorstel menen te kunnen komen", argumenteerde de voorzitter. Hij ging o.m. nog in op de zinspeling van een der raadsleden op het schrijven van het gemeentebestuur van Dirksland aan G.S. waarin wordt gewezen op de aanwezigheid van het Dirkslandse zwembad. „Als het plan t.z.t. bij G.S. ter sprake komt kunnen wij best onze Middelharnisse krachten aanwenden om het doorgang te doen vinden", voorzag de voorz., erop wijzend dat G.S. al heb ben ingestemd met het beschikbaar stellen van het voorbereidingskrediet. Principe. In tweede instantie had de raad het nog minstens even druk met het over legde voorstel. Weth. Koppelaar verze kerde dhr. Jacobs niet a priori tegen een zwembad te zijn maar zich dusdanig verantwoordelijk te weten voor de gem. financiën dat er om die redenen een principieel „nee" is moeten volgen. „We worden bedel-arm door zo'n zwembad!" viel dhr. Villerius (S.G.P.) bij wijzend op de slechts geringe groei van Middelhamis (max. 2,5%) en de a.s. ver hoging van de BTW. Dhr. P. Krijgsman (PCP) leek het dhr. Koppelaar goed kwalijk te nemen nu „pas op de plaats" te maken. „Al bij de beschikbaarstelling van het eerste kre diet had U de gevolgen kunnen benade ren; had toen gelijk maar gezegd er te gen te zijn", stelde dhr. Krijgsman niet begrijpend vast. Dhr. Krijgsman ver klaarde zich groot voorstander van het doorzetten van de plannen, „want", zei hij, „we kunnen onze jeugd niet altijd met een spelletje in een zaaltje onder brengen". Hij achtte de aanwezigheid van een zwembad eveneens van nut voor de volksgezondheid en hij noodde de raad nu maar door de zure appel heen te bijten, zij het dan ook met het vooruitzicht op een jaarlijkse last van 325.000 a 350.000,—. Kwikkei - kwakkel. „Buitengewoon verbaasd" verklaarde zich dhr. J. Huijsen over de standpunt verklaring van weth. Koppelaar. Hij stelde zich daar lijnrecht tegenover op, temeer omdat de financiële positie van de gemeente de mogelijkheid tot reali- Het mooie zomerweer doet dit jaar alle rekords aan aantallen duiven sneu velen. Zo werden voor de navlucht 3trombeek nog 1786 duiven bijeenge bracht en het lijkt erop dat de meeste liefhebbers nu met het rust-roest prin cipe zijn bezield. De duiven zullen met deze tempera turen op zo'n korte afstand weinig of niets lijden. Wij speelden alle jaren on ze beste midfond-duivinnen als ze toe vallig op een goede stand kwamen op de navluchten en hebben daar nog nooit merkbaar nadeel van ondervonden. Het is me niet bekend of J. v. Seters vatbaar is voor steekpenningen, het lijkt me vooralsnog niet, maar zeker is dat zijn straaljagers Lockheed van de markt verdringen. 1-13-21-25 en nog 17 andere prijzen kaapt hij weg op deze Strom beek, die vooral ten gunste van Steljen- dam uitviel. D. van Ours kreeg aldaar de tweede duif van het concours en de Com.b. Hoek van Lenten waren met een derde plaats met Scheerweg en hoofdprijs aan de haal. Bij J. Smit loog het er ook weer niet om 9-15 en 19 was zijn eerste notering. D. Bruggeman 18, P. C. Klink 22, Jac. V. Dam 29. Het verheugt schrijver dezes dat M. Huizer met de aan hem geschonken vo gel de 4e van het concours behaalt. Prestaties zijn wel afhankelijk van goe de conditie. Bij M. Huizer thans aan wezig voegt hij er de 7e en 17e prijs aan toe. Ook 3 snelle bij J. den Boer te Her kingen 10 en 12 en 30. H. Kievit wordt 36. Een viertal van K. de Jong overklast Dirksland 8-16 en 24-31. J. Guldemees- ter wordt nr. 14, W. Notenboom 26, Joh. v. Rutten 32, L. Arensman 34, N. H. v. d. Groef 35; H. de Vos 5-28-38 en M. v. Assen 11 vertegenwoordigen Middel hamis in het eerste klassement. Stad zit in de ongunstige hoek. De N.O. wind zorgt ervoor dat de meeste duiven na de prijzen arriveren. Alleen J. Mijs heeft een zeer vroege die de 6e prijs behaalt. C. Wagner wordt er 20 en A. de Gans 23. De Gebr. Grinwis zijn de vlugste te Ouddorp (27) Joh. Grinwis wordt nr. 33. Opvallend goede aankomsten en veel prijzen voor J. Bakelaar. Het kampioenschap voor verenigin gen werd gewonnen door „De Gevleu gelde vrienden" te Dirksland. Stad aan 't Haringvliet werd tweede. Het hokkampioenschap jonge duiven was voor M. Volaart te Herkingen. Het aangewezen kampioenschap voor Jac. van Dam te Stellendam. Andere jonge duifkampioenen waren J. v. Se ters P.zn., H. Zoon, M. v. d. Baan, J. den Boer, L. Arensman, L. S. v. d. Baan, A. P. de Vogel, Comb. Hoek v. Lenten, C. Vermeulen en J. Mijs. 'n Bondsspaarbank Middelhamis, Voorstraat 36. Ooitgensplaat, Pieter Biggestraat 47. sering biedt. Het ging voor dhr. Huijsen niet op de afgelopen zomer als maatstaf voor het te verwachten bezoek te ge bruiken; „meestal hebben we maar kwikkel-kwakkel zomertjes"voerde hij daar tegen aan. „Koppelaar is een pessimist!" stelde dhr. L. C. Kievit (P.v.d.A.) vast. „De een vindt de fles half vol maar Koppe laar bevindt hem half leeg", vergeleek dhr. Kievit. Struisvogelpolitiek. Dhr. P. Grinwis (S.G.P.) zorgde zoals te doen gebruikelijk voor een slotbe schouwing, die beurtelings dan weer in stemming en dan weer een glimlach ontlokte. „Ik ben ook wel pessimistisch, mis schien omdat ik meer met dhr. Koppe laar in aanraking kom" zo stelde hiij zelf vast. „Laten we geen struisvogel politiek bedrijven!", waarschuwde dhr. Grinwis; „we krijgen steeds meer te ma ken met werkloosheid en stakingen en ondanks de schijnwelvaart gaan we hard achteruit en hebben we de beste tijd achter de rug". Dhr. Grinwis meen de ook dat de gem. Middelhamis een zijdig teveel aan de sport uitgeeft waar aan ook zij die niets met de sportbeoefe ning van doen hebben stevig mee moe ten betalen. Het zou dhr. Grinwis liever zijn wanneer het beschikbare fondsje gereserveerd bleef voor demping van de haven. Z.i. zou daar de volksgezond heid meer mee gediend zijn dan met de bouw van een zwembad: „...het is eigenlijk verwonderlijk dat de dienst Volksgezondheid nog geen aanmerkingen heeft gemaakt op die vieze troep van chloorwater in het instructiebad waar honderden men sen in komen zwemmen. Dat is niet bevorderlijk voor de volksgezondheid maar juist bevorderlijk voor ziekte verschijnselen!" liet dhr. Grinwis als zijn mening horen. Na beantwoording door de voorz., werden de conclusies getrokken. De S. G.P. fractie (waarvan overigens dhr. v. d. Ketterij afwezig was) verklaarde zicli tegen, maar de overigen gingen accoord met zowel het krediet, als de plaats waar het bad gaat komen, bij het hui dige instructiebad. Van zaterdag 4 september tot maandag 6 september 1976. ARTSEN Middelhamis - Sommelsdijk: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter v. d. Peppel, tel. 21 17. Dokter v. d. Peppel is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter Boot, tel. 1227 - 1291 Stellendam - Goedereede: Van zaterdagmiddag 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Bulthuis, tel. 13 67. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter v. Hattum, tel. 1259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooitgensplaat: Van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter Jansen, Tel. 306. APOTHEEK „MENHEERSE Openingstijden apotheek menheerse J. Slager apotheker werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overige uren vla tel. of dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tand arts Wolthers, tel. 1660 (van 11 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN Dienst heeft dhr. Tjebbes, tel. 2966. WIJKVERPLEEGSTERS Ouddorp - Goedereede - Stellendam: Dienst heeft Zr. Termaaten, tel. 1702. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van vrijdagavond 6 uur tot maandag morgen 8 uur heeft dienst Zr. Stolk, tel. 1770 b.g.g. 1767. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 12 uur tot maan dagmorgen 8 uur heeft dienst Zr. Jo- chems, tel. 1532. Ooitgensplaat - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Wit-Gele Kruis: Dienst heeft zr. Anna, tel. 577. ZONDAG 5 SEPTEMBER OUDDORP Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. S. de Jong Doopsgez. Gem. 9.30 uur dhr. F. J. Modderkolk, Vlis- singen 10 uur Verg. gebouw Ds. J. de Kievit (H. Avondm.aal), 6.30 uur in de kerk ds. J. de Kievit (dankz. H.A.) Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur lezen. GOEDEREEDE Herv. Kerk 9 en 10.45 uur ds. R. van Kooten Ps. 69 13 en 14; 6.30 uur dhr. A. H. Veldhuizen, Ps. 70 1, 2 en 3. STELLENDAM Herv. Kerk 10 en 8 uur dhr. W. van Oostende, Putten, Extra koll. zitplaatsen Geref. Kerk 10 en 6.30 uur ds. J. G. Meynen. MELISSANT Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. F. Klok, Extra koll. vrije zit plaatsen Ger. Gem. 10 en 6 uur le zen. DIRKSLAND Herv. Kerk 9.30 uur kand. L. C. Talsma, Den Haag; 6 uur ds. M. van der Linden, Extra koll. kas pred. traktementen Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur dhr. A. H. Veldhuizen, 6 uur ds. R. v. Kooten Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur ds. M. van der Linden, bed. H.A.; 6 uur ds. P. Vermaat, Vlaardingen, dankz. H.A., Extra koll. 2e predikants- plaats Rem. Kerk 10 uur mevr. ds. T. Elders-Mayer. MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur Ds. E. F. Vergunst, Bev. Ds. J. E. de Groot; 2.30 uur ds. J. E. de Groot, in trede. Extra koll. kerkvoogdij Herv. Wijkgem. i.w. 10 uur doopdienst Ds. R. E. R. van Buiren, koll., rente en afl., koffiedrinken na de dienst Ger. Kerk (Vrijgem.) 10 en 15.30 uur lezen Chr. Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. A. de Woord uit Zeist Geref. Gem. 9.30 en 6 uur ds. v. Stuijvenberg. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 u. ds. H. Visser, bed. H. Doop, 6 uur ds. H. Visser Held. Gat. zondag 22, Extra koll. vrije zitpl. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. C. van Sliedregt, Extra koll. kerk, Opening verenigingswerk en preekbespreking (avonddienst) Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 uur ds. J. Willemsen, 6 uur ds. W. van Gorsel, Extra koll. kerk DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur ds. H. Harkema, 6 uur kand Boer Geref. Kerk 10 en 6 uur ds. K. Talsma, em. pred. te Breda. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 uur ds. P. Vermaat, Vlaardingen, 6 uur ds. W. H. van Kooten,'Rotterdam -Hillegersberg; Extra koll. kerk. Geref. Kerk 9.30 en 6 uur ds. H. de Valk, em. pred. te Dirksland Ger. Gem. 9.30 en 6 uu rlezen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur leenz. LANGSTRAAT Herv. Kerk 10 uur dhr. H. P. Wilstra, Barendrecht. ZONDAG 5 SEPTEMBER NIEUWERKERK Herv. Kerk 10 uur ds. W. J. Kolkert Geref. Kerk (N'kerk-O'land) 10 en 5 uur student A. J. Fraanje te Goes Ger. Gem. 10 en 3 uur lezen Ger. Gem. in Ned. 9.45 en 3.30 uur lezen. OOSTERLAND Herv. Kerk 10 uur eerw. heer M. J. Rouw, Haamstede, 6 uur, kand. Radstake, Rotterdam Ger. Kerk Gez. diensten met de kerk van Nieuwerkerk, in de kerk aldaar. Ger. Gem. 10, 2.30 en 6.30 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.30, 2.30 en 6.30 uur ds. A. van der Meer. SINT ANNALAND Herv. Kerk 10 u. ds. M. D. Geuze te Plateau - Kenya, 's avonds 6 uur ds. J. Codée (v.m. bed. H.A., n.m. dankz. H.A.) Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur lezen Ger. Gem. in Ned. 9.45, 2.15 en 6.15 uur lezen. SINT MAARTENSDIJK Herv. Kerk 9.30 en 14.30 uur ds. J. Blom Geref. Gem. 3 x lezen Oud Ger. Gem. 3 x lezen Dinsdag 7 sept. 19.00 uur ds. E. du Marchie van Voorthuizen te Leersum. OUDDORP Oud papier. Zaterdag a.s. zal er door muziek en drumband oud papier wor den opgehaald. Verzocht wordt het tij dig gereed te zetten. OOLTGENSPLAAT De 51 jarige Joh. van Dam, Tromp straat 7 te Genemuiden is maandag middag op tragische wijze om het leven gekomen op bet fabrieksterrein van Wo- ningfabriek van Egteren „VANEG" te Haselt. De heer van Dam werd n.l. overreden door een kraanwagen. Met zeer ernstige verwondingen werd hij overgebracht naar het Sophia Zie kenhuis in Zwolle, waar hij is oveiieden. Dhr. van Dam was gehuwd en heeft 3 kinderen, waarvan 2 gehuwd. De overledene is een zoon van het echtpaar W. van Dam-Konings, Pr. Hen drikstraat 28 te Ooitgensplaat. Vandaag (vrijdag) heeft de begrafenis plaats in zijn woonplaats Genemuiden. IE KOOP: 2,5 ha. Tel. (01873) 390 - 378 VOOR UW TUIN: Zaterdag op de markt, div. soorten, N.A.K. gekeurd, klasse A. SLAPLANTEN, andijvie- planten, chinese kool, selde rij- en peterselieplanten. Bloemisterij - Tuincentrum Vroonweg 23 - Dirksland Tel. (01877) 1354 Het groeiende aantal liefhebbers van het windhonden-rennen komt morgen in Dirksland goed aan z'n trekken! Dan wordt op de baan langs de Westhaven- dijk een windhonden ren-demonstratie gehouden, georganiseerd door de F.W. V.V.; voluit de Flakkeese Windhonden Vrienden Vereniging en mede door de aanwezigheid van de Zuid-Hollandse Ver. uit Den Haag belooft het een eve nement van groot gehalte te worden. Eén jaar bestaat de F.V/.V.V. nu en in het voorbije jaar is het de Verenigmg naar den vleze gegaan. Het aantal le den groeide tot ca. 35, de baan werd geperfectioneerd, er kon een eigen in stallatie worden geconstrueerd waar mee de „prooi" over de baan wordt ge trokken ende voorzitter van de Ver-, dhr. Loggen kwam met zijn Whip pet „Son" in de A-klasse terecht waar mee Bon onder zijn flakkeese soortge noten een reuze uitblinker werd. Toen de Ver. zich vorig jaar, op een stralende zomermiddag, met een show presenteerde waren er veel bezoekers en ook zaterdagmiddag worden die weer verwacht. Er komen ca. 50 honden in de strijd uit, Whippets, Afghanen en Slougi's, te beginnen om 2 uur. De verbetering van de Staverseweg zal nog ettelijke jaren op zich laten wachten. Dat wei-d in de gisteravond gehouden raadsvergadering duidelijk toen burg. van Es vragen van dhr. G. C. Joppe beantwoordde. „Dat spijt me meer dan ik u zeggen kan!" moest het antwoord van dhr. Joppe zijn toen burg. van Es duidelijk had gemaakt dat de realisering wellicht nog etteiyke jaren op zich zal laten wachten. Een verbeterde Staverseweg zou het doorgaand verkeer buitenMiddelhamis kunnen houden waardoor de Langeweg en inzonderheid de kruising Langeweg - Kon. Julianalaan ontlast zouden wor den. In zijn vraagstelling verweefde dhr. Joppe ook de vrees dat de aandacht voor beveiliging van deze kruising zal verslappen nu er sprake is van voren bedoelde verbetering van de Staverse weg. Nu dat op langere termijn moet worden gezien attendeerde dhr. Joppe opnieuw op de wenselijkheid van be veiliging, waartoe overigens al een ver keerstelling is gehouden. Van de illusie dat de verbreding met spoed ter hand zou worden genomen bleef weinig meer heel toen de voorz. meedeelde dat men nog niet verder is dan dat „in een vergadering van een commissie van G.S. is besloten te kij ken of een verbreding tot de mogelij iï- heden behoort". In het nummer van a.s. dinsdag ho pen we op de raadsbespreking nog nader terug te komen, red. VOOR jute ai. slsal OKKES'S ZAKKENHANDEL OOLTGENSPLAAT TeL (01873) 3S0 - 203 - 692 STELLENDAM In Stellendam en op overig Flakkee gaat het gerucht als zou een inwoner van dit dorp, dhr. B. betrokken zijn geweest bij de moord op een meisje in Rotter dam. Gevolg is dat rondom het gezin een muur van zwijgzaam heid en verdachtmaking wordt opgetrokken en dat de kinderen worden lastig gevallen. Tot nu toe is niets gebleken van een betrok kenheid van B. met vorenbedoel de moord, zoals in een café-praat- je was geinsinueerd. De politie heeft hem kortgele den voor een andere overtreding aangehouden waaruit kemielijk het gerucht is ontstaan. B. wordt momenteel niet in Stellendam ge zien maar dat betekent geenszins dat hij gevangen wordt gehouden, zoals wordt verondersteld. Nadrukkelijk wordt verzocht het gezin dat interne moeilijkheden heeft niet verder te duperen. INGEZONDEN: Geachte redactie. Aangaande het ingezonden stukje, van de heer Vijfhuizen, dinsdag j.l. graag het volgende. De vraagstelling van de schrijver is naar mijn mening iets voorbarig gesteld. Als dhr. Vijfhuizen de nieuwsmedia goed geïnterpreteerd had, was het ant woord duidelijk geweest. De voorzitter van de groep, bij monde van Burgemeester van Es heeft bij de installatie uitdrukkelijk naar voren ge bracht hoe zijn gedachten liggen om trent het ingrijpen in het polderland schap m.b.t. de bijzondere charmes van de van oudsher ontstane structurering en de opstelling tegenover de voorstan ders daarvan. Ik geloof dat we in dhr. van Es „de juiste man op de juiste plaats" hebben gekregen. Met dank voor eventuele plaatsing. Corn. G. v. d. Sluys Zaterdagmorgen heerste er een zeer opgewekte stemming in het Zwembad „De Singel" aan de Beneden Havendijk te Ooitgensplaat. De gezellige bedoening was de oorzaak van diverse bijzonder heden. Allereerst is het 10 jaar geleden dat het zwembad werd geopend, door het uitzonderlijk mooie weer sloot men een goed seizoen af, de lessen liepen gesmeerd en 101 personen, groot en klein deden deze morgen examen en het voornaamste punt van alles was... dat die honderd en één allen slaagden. Het kon niet beter. Waardering en dank. Om 9 uur werd al begonnen met het afnemen van de diverse examens. Aan wezig was het bestuur van het zwem bad, veel ouders en ander publiek. Na mens de Koninkhjke Ned. Zwembond (K.N.Z.B.) was als examinator de heer A. J. Fokke uit Dordrecht aanwezig. De lessen zijn ook dit jaar gegeven door de badmeester-instructeur, de heer P. A. Douwes uit Voorschoten die werd bij gestaan door de heren Krowinkel, En gelsdorp en Van Triel, alle drie bewo ners van het Fort „Prins Frederik". Cassiëre was de „oude bekende", mevr. N. van Putten-Maliepaard. Na het examen sprak de voorzitter, dhr. M. Heijkoop enkele woorden na mens het bestuur. Het was voor de be stuursleden en ook voor de ouders een waar genoegen om deze morgen te heb ben mogen meemaken. „Alle kandidaten zijn geslaagd", aldus kon de heer Heijkoop het talrijke pu bliek meedelen. En dat waren er niet minder dan 101, waaronder 4 volwassen personen. „Het uitreiken van de diplo mas' op deze lustrum dag is een bijzon dere felicitatie waard", aldus spreker die het als een bekroning zag op het 10- jarig bestaan van het zwembad. Hij dankte in het bijzonder de zwem- meester-instructeur dhr. Douwes en zijn drie helpers, de cassiëre mevrouw Van Putten en vanzelf ook de examina tor dhr. Fokke, die het deze morgen zeer druk heeft gehad. Dhr. Heijkoop deelde ons mede dat dhr. Douwes ook voor volgend jaar als badmeester is be noemd. Voortreffelijke opleiding. De examinator, dhr. Fokke gaf nog Tijdens het uitreiken van de diploma's in het Zwembad „De Singel" te Ooitgensplaat richtte de voorzitter, dhr. M. Heijkoop zich speciaal tot de jeugd met het verzoek er met z'n allen op toe te zien dat er GEEN vernielingen rond en in het zwembad meer zullen plaats vinden. Herhaalde lijk moet de beplanting, de afras tering, de chloorpomp en de vlag- gestokken het ontgelden. Dat is allemaal gemeenschapsgeld, aldus de heer Heijkoop. Ook verdwij nen er weleens fietsen van de kinderen en dat is toch wel al te bar. U mag gerust kleine „politie- agentjes" zijn en het bestuur vvaarschuwen als je iemand ziet die met deze vergaande praktij ken bezig is, aldus de voorzitter tot de aanwezigen. een technische toelichting na de presta tie van jong en oud. Hij prees de voor treffelijke opleiding door de zwem- meester en zijn helpers, bracht hen en de kinderen de complimenten over na mens de K.N.Z.B. voor het gepresen teerde. Ga zo voort en breng het ge leerde in praktijk, aldus dhr. Fokke. Geslaagden. Voor het diploma A slaagden 59 kan didaten, waarvan 55 jongens en meisjes en vier volwassenen, t.w. de dames N. R. Lagendijk-Spekman te Rotterdam, N. van Klooster-de Bruine, Vlaardingen W. Vermaat-Breeman te Ooitgensplaat en de heer C. Langeweg te Ooitgens plaat. De jongste van deze groep, Diana Bosman uit Den Haag was 5 jaar. Voor het diploma B slaagden 29 jongens en meisjes. Het Zwemvaardigheidsdiploma I werd door 4 personen in ontvangst ge nomen en het Zwemvaardigheidsdiplo ma II werd door 9 kandidaten afgelegd. Totaal 101.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 2