Vrees (bij enkeling) dat weeicmarkt concurererici werkt Ernstig onwaarschiji ngeiuk met goede afloop Deelneming Medische diensten 0, RAAD DIRKSLAND: Het mag ditmaal van Dirkslands raad niet gezegd worden dat er in de gisteravond gehouden raadsver gadering spijkers met koppen werden geslagen. Met weinig ge- fimdeerd gebabbel werkte de raad zich met een slakkengangetje door de nmtig interessante agenda. Te nemen verkeersmaatregelen en de zaterdagse weekmarkt bleken voor een enkeling nogal hete hang ijzers. Weinig representatief De Winterstraat NIEUWE SCHOOL TE HERKINGEN „Speel- en leerpaleis" Rij van sprekers Van oud-leerlingen Nadat ds. P. Blok op de meest hartelijke wijze had bedankt voor alle het goede dat het bestuur was toegewenst en aangeboden werd de drukke bijeenkomst beëindigd met dankgebed door ouderling de Geus in zijn kwaliteit van vice- voorzitter van het Schoolbestuur. Tijdens de daarop volgende recep tie hebben de genodigden elkaar in de gemeenschapsruimte ontmoet waarbij veel oude bekenden elkaar opnieuw de hand hebben gedrukt. Havenplateau Herkingen Grond Krammerstraat Wijziging rioolbelasting Subsidie „Animo" ACHTHUIZEN Het meest onherkenbare auto wrak dat we ooit zagen lag woens dagavond half in de sloot en half op het land op de hoek Blokse- weg-Kruisweg onder Achthuizen. Op diezelfde plaats had nog op 19 juni van dit jaar een soortgelijk ongeluk plaats, toen met dodelij/ce afloop, nu gelukkig met een min der fataal gevolg. PREDIilBEUeTEN I/I. G. van Eclc Gerechts deurwaarder eënaar Succes v@or brigade^ 13 geslaagden B® Brandmelding!! Tel. 2444 Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 27 augustus 1976 Middenstand zou meer moeten organiseren We doelen op dhr. D. de Bonte (PCP) die struikelde over de vast te stellen markt-verordening. De weekmarkt heeft tot 1 augustus proef gedraaid en B. en W. deden thans het voorstel tot defini tieve instelling van de markt over te gaan. Dhr. de Bonte, bekend om z'n markante uitspraken gaf daar ook nu weer een staaltje van weg. „Het gaat er op lijken dat de weekmarkt het troe telkindje van B. en W. gaat worden," wierp hij het college voor de voeten. Dhr. de Bonte kwam tot die conclusie omdat hij in de verordening bepalingen tegen kwam die moeten dienen om de onderlinge concurrentie tegen te gaan waaruit hij de onbillijkheid proefde dat de standhouders beschermd worden ten koste van de middenstanders over wie in de verordening niet wordt gerept. Dat de markt een troetelkindje wordt meende dhr. de Bonte wel te begrijpen en hij gaf er een idyllisch kijkje op: 't is wel een leuke business voor moeder de vrouw en voor de heren over zo'n markt te drentelen en koop jes te halen". Toch had hij weinig waar dering voor de verordening, „want", zei hij: „in een gezin waar er een troe telkind op wordt na gehouden komen de andere kinderen soms te kort." Het viel de voorz. burg. Bos wat nuchter op de maag omdat van de zijde van de middenstand weinig of geen critiek wordt gehoord en de voorzitter haastte zich de heer de Bonte eraan te herinneren dat de markt juist op initiatief van de middenstandsver. in het leven is geroepen. De voorz. accep teerde het daarom ook niet dat B. en W. er een troetelkind er op na hou den; „wij hebben geen verwende kin deren, ze krijgen alle wat ze nodig heb ben, aandacht!" verzekerde de voorzit ter. Hij interpreteerde de verordening zodanig dat de brancheverdeling daar toe dient om onzerzijds een gezonde concurrentie toe te laten maar ander zijds er toch voor te zorgen dat de marktkooplui een behoorlijke verkoop en dienovereenkomistig inlcomen heb ben. De voorz. meende dhr. de Bonte m.b.t. de middenstand gerust te kun nen stellen omdat van die zijde de markt niet passief wordt ondergaan, maar dat er wel degelijk op wordt in gehaakt waardoor de artikelen in de winkels soms goedkoper worden ge bracht dan op de markt. „Er ontstaat zo een gezonde vrije economische ont wikkeling!" constateerde de voorzitter met instemming. Bij de heer de Bonte kwam de aap toen uit de mouw. Hij vond de mid denstandsvereniging weinig represen tatief voor het gehele middenstands- apparaat omdat meerdere middenstan ders niet bij de Vereniging zijn aange sloten. Het was ook dhr. J. L. Poort- vliet (WD) ter ore gekomen dat de bestuurders van de middenstandsver. in het geheel van middenstanders als „enkelingen" worden aangezien. Ove rigens zag dhr, Poortvliet in de aan wezigheid van de markt voor de mid denstanders geen grote concurrent maar eerder een prikkel om zich met de marktkooplui te meten. „Er staat de middenstandsver. toch niets in de weg om met B. en W. contact op te nemen als iets ze niet aanstaat", constateerde dhr. Poortvliet, maar dat bracht hem en anderen weer terug op het uitgangs punt dat de^ middenstanders kennelijk te wenig zijn georganiseerd zodat het moeilijk te zeggen is met wie in zo'n geval gepraat zou moeten worden. Dat moeten ze ook zelf maar regelen", vond dhr. Poortvliet en daar mee was 't gezegd. De markt is er de finitief, compleet met de verordening en de aanstelling van bode van Dijk tot marktmeester, ook weer compleet met instructies en een redelijke bezol diging. De te nemen verkeersmaatregelen (VERVOLG VAN VOORPAGINA) De genodigden hadden alle tijd gehad de riante school door te dwalen, reden waarom dhr. Himaan een instemmend geknik ontmoette toen hij de school tekende als een „speel- en leerpaleis". Erkennend dat alles van Hem ontvan gen is hield dat dhr. Human en zijn medewerkers verre van zelfverheffing. „Wie zijn wij dat we dit hebben mogen doen en dit hebben mogen bereiken", stelde dhr. Human dan ook met ver wondering vast. De ervaren eensgezind heid en de ondervonden liefde, ook er varen van de oudercomissie maakten de herinneringen aan de totstandkoming van de nieuwe school meer dan rijk. Met ernst sprak dhr. Human over de opdracht het levende kind onder het gezag van Gods Woord naar de volwas senheid te begeleiden. „Het christelijk onderwijs heeft zeer zeker nog toe komst, al bedreigen het grote gevaren", stelde dhr. Htiman vast. Tot een van die bedreigingen rekende hij het chris telijk onderwijs dat zich door de mo derne theologie verliest in horizonta lisme terwijl er moet zijn een verticale lijn, van Boven naar beneden door het welbehagen Gods. „Dat chr. onderwijs aldus dhr. Human heeft toekomst omdat Hij het heeft gezegd: „Ik ben met ulieden tot aan de voleiding der we reld". Via de hoofdleidster van de kleu terschool, mej. van Seters, bood dhr. Human, namens het personeel, het be stuur een geschenk aan. Het bleek een diaprojector te zijn waarvan een goed gebruik kan worden gemaakt. Door ds. Blok werd vervolgens een rij van sprekers aangekondigd. Als eer ste was dat dhr. C. P. van Eek namens de Prot. Chr. rayonschoolraad Goeree- Overflakkee, de wens mtsprekend dat herinnerend aan het openingswoord van ds. Blok de kinderen iets van de wijsheid van Samuel zullen mogen ervaren. „U gaat van een prachtig stand punt uit!" zo complimenteerde dhr. van Eek. Hij werd gevolgd door dhr. Verha- ge, algemeen secretaris van de V.G.S. (Ver. V. Gereformeerd Schoolonderwijs). Vriendelijk, fris en verkwikkend," zo had dhr. Verhage het nieuwe school gebouw ervaren. Hij wenste het be stuur, maar zeker ook personeel dat z.i. het karakter van de school bepaalt, alle kracht en inzicht toe bij het uit voeren van de zeer verantwoordelijke taak. Namens de Oudercommissie werd ver volgens het woord gevoerd door dhr. J. W. de Geus. Alhoewel aanvankelijk wat tegen de ouderparticipatie was op gezien zo bekende dhr. de Geus kon hij getuigen van de bijzondere waarde van de oudercommissie die aldus dhr. de Geus niet een bedil- lerige groep heeft willen zijn, maar sa men met het bestuur de hand aan de ploeg heeft geslagen. Naast de goede wensen en de bede om de hulp des Heeren bood dhr. de Geus het bestuur een fraai bloemstuk aan. Door mevr. Z. C. van Rossum-v. d. Sluis werd in dichtvorm de geschiede nis van de school verhaald. Die gedich te geliikwens mondde uit in de aanbie ding van een bijzonder geschenk voor het bereiken waarvan door een ge vormd comité langs de Herkingense deuren was gegaan. Er werd een pracht electronisch orgel aangeboden ter ver vanging van het verouderde harmo nium. Het oud hoofd dhr. Keizer, zich het prille begin van de fusiegedachte her innerend getuigde ervan dat ér een compleet wonder moet zijn gebeurd. Namens het architectenbureau werd ge sproken door een functionaris die naast zijn goede wensen voor de toekomst ook een eerste aanzet voor de bibliotheek aanbood. Het kwalijke verschijnsel van de se cularisatie wereldgelijkvormigheid) werd belicht door dhr. A. H. Veldhui zen, sprekend namens de Herv. Ge meente. Daarbij wees dhr. Veldhuizen op de zorgelijke ontwikkeling dat de secularisatie ook opgeld doet binnen de kerk, dat zelfs het Woord van God onderwerp van 's mensen critiek ge worden is, ja dat zelfs wordt getracht God Zelf klein te krijgen!" „In deze wereld, vol misdaad, nihilisme, band- loosheid en absuriditeit leven ook on ze kinderen en moet u christelijk on derwijs geven zo bezag dhr. Veld huizen het bestuur en onderwijzend personeel bepalend bij het ene ant woord daartegen; het Woord van God. „Werp het Woord er maar in!" zo ci teerde dhr. Veldhuizen Kohlbrugge, we tend dat dat meer dan ooit noodzake lijk is. Hij bood het bestuur namens de Herv. Gem. een dertigtal schoolbij- bels aan. Een Statenbijbel op lezenaar werd vervolgens aangeboden namens de Ger. Gem. door ouderling C. Kievit. „Alle geschenken die zijn aangeboden zijn te waarderen aldus dhr. Kieviet, ,maar het zuivere Woord des Heeren blijft tot in der eeuwigheid. „Het zou een voorrecht zijn als op onze school veel Samuels gevonden zouden wor den", hoopte dhr. Kieviet, de school de zegen des Heeren toewensend. Aan het begin van de vergade ring heeft burg. Bos enkele woor den gewijd aan het bekend wor den van de inhoud van het rap port Donner als gevolg waarvan Prins Bemhard een aantal van zijn hoge functies heeft neerge legd. „Het is een spontane reactie, want het zou ongevoelig zijn niet even stil te staan bij de schok die door ons land is gegaan", argu menteerde dhr. Bos. Hij nam aan dat het gevoel van teleurstelling en verslagenheid dat allerwege wordt beluisterd ook het gevoe len van de raad is. „Het zij onze bede aldus de voorz. dat de Allerhoogste ons Koninklijk Huis onderstetine in de zware druk waaronder het thans gebukt gaat". voor de Winterstraat e.a. hielden direct verband met de aanwezigheid van de markt op de Voorstraat. Na veel heen en weer gepraat waarin de suggesties hoe het wellicht ook anders kon niet van de lucht waren werd tenslotte het voorstel van B. en W. gevolgd zij het ook met de beperking dat de maatre gelen, bij wijze van proef, voor een jaar gelden. We schreven het al in ons nummer van j.l. dinsdag. Vanaf de Heul mag met personenwagens weer de Winterstraat worden ingereden; niet echter met vrachtwagens die slechts vanaf de andere kant (v. d. richting Stationsweg) deze straat mogen pas seren. Er werden ook een aantal par- keermaatregelen genomen. „Dirksland wordt toch al het dorp met de verkeersborden genoemd" moest dhr. van Prooijen nog even kwijt. Voor de voorz. overigens weinig bijzonders omdat dat z.i. niet te voorkomen is in een dorp met een zo compacte bebou wing. Ook op het Havenplaeau van Herkin gen moest regelend worden opgetreden. De auto's zullen daar niet langer schots en scheef mogen worden geparkeerd, maar voortaan keurig in de aan te leg gen parkeervakken moeten worden ge zet, 40 voor personenauto's en 5 voor bussen en vrachtwagens. De drempel in de coupure werd door dhr. Kalle ter sprake gebracht omdat dat een hinderlijk obstakel blijkt te zijn. Door de voorz. werd de benaming remdrempel als ramdrempel verstaan en dat vond de voorz. zo'n misser nog niet omdat het verkeer er veel hinder van blijkt te ondervinden. Weth, A. C. van Rossum kon verkla ren dat de drempel, behorend bij de afsluitbare toegang, door het Water schap hersteld zal worden. Langs de Krammerstraat, grenzend aan de achtertuinen van de panden Volkerakstraat 3 en 5 ligt nog een on gebruikte strook grond. De overige grond werd eerder verkocht voor 33,per m2 voor de bouw van bun galows, maar B. en W. meenden een royaal gebaar te maken met de aan bieding van het resterende stuk voor 20,per m2. De aangrenzende eige naren echter hebben te kennen gege ven niet meer te willen geven dan een tientje per vierkante meter. B. en W. vinden dat te laag en precies zo dacht de raad erover. „Niet met die grond sjaggeren, zelf houden als die 20,er niet uit komt!" adviseerde dhr. van Prooijen;" ...dan kunnen we de grond beter bij de speel tuin trekken". Ook de heren Poortvliet en de Berg wilden niet lager gaan en de prijs daar entegen opnieuw op 33,vaststellen! Zij waren dan ook tegen het voorstel van B. en W. verkoop voor 20, dat door de rest van de raad werd aanvaard. De raad ging accoord met het voorstel van B. en W. de rioolbelastingveror- dening op een tweetal punten te wij zigen. Dat gold voor de „Buitenplaats Herkingen" waarop 160 recreatiewonin gen zullen worden gebouwd en voor .het ziekenhuis en Huize Salem. Het ziekenhuis en Salem vielen een verminderd tarief ten deel en voor de Buitenplaats werd omdat de wonin gen niet het gehele jaar bewoond wor den overeengekomen 2/3 deel van het geldende tarief te berekenen, per woning 60,1inplaats van 90, In dit incidentele geval wordt de ex ploitant als de belastingplichtige aan gemerkt, een kolfje naar de hand van de PvdA die er steeds op heeft aan gedrongen deze belasting de eigenaar op te leggen. Dhr. de Berg die een voorstel indien de om de verordening in die zin te wij zigen kreeg vriendelijk maar beslist het advies zijn zienswijze (die ook de overtuiging van de fractie is) goed ge documenteerd bij wijze van nota in te dienen. Twee dames uit-Herkingen die op de publieke tribune de vergadering had- Het ongeluk gebeurde toen dhr. P. J. van Oorschot, wonend in de Sluis- weg te Ooltgensplaat in zijn Simca 1100 vanuit de Kruisweg de Blokseweg wil de kruisen. Voor hem van rechts na derde een met grond geladen vracht wagen, bestuurd door dhr. J. Kamer ling uit Den Bommel. Dhr. Kamerling, die de Simca zag naderen remde af toen hij begreep dat die niet zou stop pen. Het was evenwel te laat en mid den op de kruising greep de zware vrachtwagen de Simca in de rechter flank waardoor de wagen werd gehal veerd en van dak en zijkant ontdaan in de sloot terecht kwam. Dhr. van Oorschot heeft het grote geluk gehad dat de veiligheidsgordels hem op z'n plaats hebben gehouden. Weliswaar liep hij wat hoofdwonden en een aantal gebroken ribben op maar wonder boven wonder heeft hij het er levend afgebracht en dat leek al te sterk voor ieder die oog in oog met de wrakstukken kwam te staan. ZONDAG 29 AUGUSTUS MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds. E. F. Vergunst en 6 uur ds. M. van der Linden. Extra kollekte quo tum Chr. Ger. Kerk 9.30 en 6 uur lezen Ger. Gem. 9.30 en 6 uur ds. Th. van Stuyvenberg Ger. Kerk lArijgemaakt 10 en 3.30 uur lezen. Herv. Exodus Gem. 10 uur ds. R. E. R. van Buiren. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur cand. V. d. Valk en 6 uur ds. E. F. Vergunst. Voorbereiding Heilig Avond maal. Extra kollekte Zondagsscholen- bond op g.g. Rem. Kerk 10 uur ge zamenlijke gezinsdienst met de Dordt- se Gemeenten. De dienst wordt geleid door mevr. da. T. Elders-Mayer en ds. E. H. Cossee. DIRKSLAND Herv. Kerk 9.30 uur ds. H. N. van Hensbergen en 6 uur prof. G. C. Baart. Extra kollekte Morgen landzending Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk IQ uur ds. J. Willemsen, bediening Heilig Avond maal en 6 uur dhr. A. H. Veldhuizen, dankzegging Heilig Avondmaal Ger Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. W. Arkeraats, Zegveld. Maande lijkse kollekte kerkvoogdij. STELLEND AM Herv. Kerk 10 uur ds. H. Talsma, bediening Heilig Avond maal en 6 uur ds. H. N. van Hensber gen, dankzegging Heilig Avondmaal Ger. Kerk 10 uur dhr. A. v. d. Schee en 6.30 uur ds. J. G. Meynen. GOEDEREEDE Herv. Kerk 9, 10.45 en 6.30 uur ds. R. van Kooten, voorm. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 en 6,30 uur ds. S. de Jong Ger. Kerk 9 uur (verg. geb.) ds. J. G. Meynen en 6.30 uur (kerk) dhr. A. v. d. Schee, Spijkenisse Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur lezen Doopsgez. Gem. 9.30 uur dhr. J. Kamp, Rotterdam. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. H. Visser. Extra kollekte kerkvoogdij Ger. Gem. 10 en 6 uur student C. Vogelaar. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur ds. M. van der Linden en 6 uur ds. C. van Sliedregt, bediening Heilige Doop Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 uur kand. B. Gijsbertsen, Utrecht en 6 uur ds. J. Willemsen. Extra kollekte Ned. Bijbelgenootschap Ger. Kerk 10 uur ds. Wilschut, Dordrecht en 6 uur ds. Groeneveld, Westmaas. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur dhr. D. Scheepmaker en 6 uur dhr. N. H. Groen. Ger. Kerk 10 en 6 uur dr. J. H. Bec ker em. predt. te 's-Gravenhage. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. C. van Sliedregt, bediening Hei lig Avondmaal en 6 uur ds. J. T. Ca- zander, dankzegging Heilig Avond maal. Extra kollekte orgelfonds. Geref. Kerk 9.30 en 6 uur ds. H. de Bruin, em. predt. te Rotterdam Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 10 uur dhr. N. H. Groen. Extra kollekte verwar ming. den uitgezeten in afwachting van de behandeling van het voorstel aan de gymver. „Animo" te Herkingen een subsidie van 8300,te verstrekken kregen hun trekken. Ze misten even wel een bespreking omdat de raad er nauwelijks een woord over zei, maar de dames waren duidelijk dik tevreden...! Van zaterdag 28 tot maandag 30 aug. ARTSEN Middelharnïs - Sommelsdijk: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter van Kempen, tel. 2710. Dokter van Kempen is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter Huisman, tel. 1412. Stellendam - Goedereede: Van zaterdagmiddag 12,00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter van Rijswijk, tel. 1207. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Westra, tel. 1259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgeiisplaat: Van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maan dagmorgen 9.00 uur heeft dienst dqkter Kramers, tel. 201. APOTHEEK „MENHEERSE" Openingstijden apotheek menheerse J. Slager apotheker werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overige uren via tel. of dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen tand arts Öypkens, tel. 2136 van 9 tot 9.30 uur. DIERENARTSEN Dienst heeft dhr. Tjebbes, tel. 2966. WIJKVERPLEEGSTERS Ouddorp - Goedereede - Stellendam: Dienst heeft zr. Pais, tel. 1321. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van vrijdagavond 6 uur tot maandag morgen 8 uur heft dienst zr. v. d. Nieuwendijk, tel. 2883. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 12 uur tot maan dagmorgen 8 uur heetf dienst zr. Me lissant, tel. 390, b.g.g. 01876-321. Ooltgensplaat - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Wit-Gele Kniis: Dienst heeft zr. Vrij, tel. 01871-534. De heer M. G. (Ton) van Eek, voor malig inwoner van Sommelsdijk, heeft gisteren, donderdag, zijn benoeming als gerechtsdeurwaarder te Rotterdam ont vangen. Hij zal op 1 september als zo danig worden beëdigd. Hij behaalde op vrij jeugdige leeftijd het B-diploma H.B.S. te Middelhamis, waarna hij rechten ging studeren aan de Leidse Rijksuniversiteit. Na een paar jaar gaf hij gevolg aan zijn oproep tot militaire dienst en daarna volgde hij de opleiding voor het staatsexamen kandi daat-deurwaarder. Na nauwelijks twee jaar, op 25 januari 1974, werd hem in het gebouw van De Hoge Raad in Den Haag het felbegeerde diploma uitge reikt. Inmiddels was hij in dienst getreden van de Deurwaarders I. Kranse en A Flanderijn te Rotterdam. Na de hoeda- OUDDORP De Ouddorpse Strand-reddingsbriga- de heeft (opnieuw) een van de argu menten waargemaakt op grond waar van de brigade vorig jaar een aan zienlijk hogere gemeentelijke subsidie ontving. Er zou zo werd toegezegd meer aandacht v>?orden besteed aan de op leiding van de brigadeleden en aldus geschiedde. In januari van dit jaar werd in het overdekte zwembad te Dirksland gestart met de opleiding van een twintig-tal cursisten waarvan er 13 hebben volgehouden en j.l. zaterdag zijn geslaagd. Het examen bevatte een theoretisch en een praktisch gedeelte dat ten overstaan van 8 examinatoren moest worden afgelegd. Het examen vond plaats onder auspiciënvan de Kon. Ned. Bond tot het redden van drenkelingen. De geslaagden zijn: voor het diploma jeugdstrandwacht: Jan Bosland, Jacob Hameeteman, Kommer Tanis, A. Tanis, A. van Eik. Voor het diploma strandwacht A slaagden: J. S. Hogchem, W. J. Koek, J. Pijl, G. H. Tanis, Ina v. d. Klooster, Lenie Noordzij en Lies Pijl. Voor het diploma strandwacht B slaagde Teun Grinvws, tot dusver het enige actieve lid dat in het bezit van het A diploma was. NIEUWE TONGE Kerkdienst. Dinsdagavond om half acht hoopt voor de Ger. Gemeente al hier voor te gaan ds. J. Karels van Werkendam. MIDDELHARNIS Voor Middelharnïs, Sommelsdijk, Nieu we Tonge en Stad aan 't Haringvliet op 28 augustus van 12 tot 6 uur nam. en 4 september van 8 tot 7 uur nam. moet op die dagen gedaan worden via nigheid van kandidaat te hebben ver kregen, trad hij op als toegevoegd-kan- didaat-deurwaarder van de heer Kran se, welke tevens van Flakkeese afkomst is. Op 1 januari van dit jaar werd aan Deurwaarder Kranse, in verband met het bereiken van de 70-jarige leeftijd, eervol ontslag verleend. De heer Van Eek werd met de waarneming in de va cature belast en op 6 augustus j.l. te kende H.M. de Koningin in haar vakan tieverblijf te Porte Ercole het besluit, waarbij hij werd benoemd tot deurwaar der in vaste dienst bij het kantongerecht te Rotterdam. Het is niet onmogelijk, zelfs zeer waar schijnlijk, dat de eenmaal aangevangen rechtenstudie, vervolmaakt zal worden met de bekroning van de meesterstitel. Naar verluidt gaat hij het de komende laren aan de Utrechtse Universiteit proberen. Naast de heer Kranse, is het aan nog twee mensen van Flakkeese afkomst gelukt om tot gerechtsdeurwaarder te worden benoemd: op 1 juli 1972 aan Deurwaarder Jac. Groen ter standplaats Brielle en voorts begin deze maand aan Deurwaarder L. Timmer ter standplaats Geldermalsen. Deze heren waren tijdens hun studie werkzaam op het Deurwaar derskantoor H. L. van Kampenhout te Sommelsdijk. De heer Van Eek is 28 jaar en mag zeker tot de jeugdige deurwaarders ge rekend worden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 2