Nieuvifs Rabo Middelhirnis-Soininelsdijk deelde royaal prijzen uit ANNEKE JANSZ y^Grijsoordse schetsen'' yit de kerken Bazar voor ;,Het Groene Kruis" vraagt yw hulp verzorging van kamerplanten Raad Goedereede Ijsbaan Stellendam Uitgediept DAIVIIVIEN In het gebouw van de Kabo-banli Middelharnis zijn vrijdagmiddag de prijzen uitgereilct van de ver schillende gratis wedstrijden, die de bank in verband met haar 75- jarig jubileum organiseerde. Alleen de hoofdprijswinnaars wer den opgeroepen; de anderen kregen hun prijs toegestuurd. Treintje Braderie Geldcycloon VERVOLGVERHAAL IVI.S.V. FLAKICEE AS^onneert U op ,;£ïlanden-nïeuws" Bladz. 2 .^ILANDEN-NIEUWS" Dinsdag 24 augustus 1976 INGEZONDEN Geachte schrijver, Met genoegen en jeugdherinneringen oproepend las ik uw schets „Appels uut d'n Griezenoord". Geen kritiek, maar 'wel enkele op merkingen. In een schets uit het ver leden mag m.i. best wat fantasie voor komen. Met namen moet men echter wel voorzichtig zijn. U noemt de Peeman. Dit was een scheldnaam van de heer L. van Noord. De man zelf leeft wel is waar niet meer, maar op Flakkee wo nen nog meerdere kinderen van hem. Die zouden tegen het gebruik van de scheldnaam bezwaar kunnen hebben of zelfs wat gegriefd kunnen zijn. De ouwehands kreek, werd door de bewoners rond deze kreek, de kouwe kreek genoemd. Dat de kreek langs het groene woud stroomde is mogelijk niet geheel juist. Mij werd in mijn jongens- jaren steeds voorgehouden, dat het verlengde van de Nieuwstraat het groe ne woud was. Rechts van het groene woud lag den Hil, links de luchtbal, waarbij het Lusthof behoorde. Het groe ne woud was met straatklinkers ge plaveid. De luchtbal bestond uit aller lei paadjes en dreefjes, waarop men praktisch niet met een wagen komen kon. De huizen op de luchtbal waren mo gelijk wel pittoresk, maar voor bewo ning niet al te best. De huizen in het groene woud waren wat beter van com fort voorzien. Of ze zo liefelijk waren? Er was een stoep voor van ca. 1 meter afgescheiden met betonnen pa len waardoor een ijzeren stang getrok ken. Aan die ijzeren stang kon je zo lek ker koppeltje duiken, niet altijd tot ge noegen van de bewoners. Het vogelenzang (mooie namen Lust hof, Vogelenzang) lag naar ik meen feitelijk achter het groene woud. De toegang ertoe lag net voor het groene woud. Langs slager Buscop liep een dreef, die voerde naar het Vogelen zang. Men passeerde een plukje huis jes, erg klein en kwam dan in de z.g. hoofjes (volkstuinen zegt men nu). In die hoofjes pikten wij als jongens ook wel eens aalbessen en doornappels (Kruisbessen). Als we dan gestoord wer den was er maar een vluchtweg, de kouw kreek over. Je kwam er niet al tijd droog over. De sprong was nog al tamelijk ver. Ik herinner me nog een geval wat me achteraf niet zo lekker zat. Eén van m'n speelmakkers zei: „Ga je mee noor ons hof. We mogen wat doornap pels plukken heeft vader gezeid". Na dien bleek dat het hof helemaal niet hun hof was. Een dergelijke wijze vond ik niet eerlijk, niet fair. Het Lusthof was voor die tijd een waar lusthof. Het was een beetje af gesloten gebied. Je kwam er langs een klein paadje bij een paar huisjes, aan de voorkant waarvan de tuinen van die mensen lagen. Als je in het gebied kwam als jongen, kreeg je van de be woners al direct de meestal niet al te vriendelijk gestelde vraag: Wat mot je hier? De boomgaard van de „Peeman", de onderwijzer Haagens, de politieman Baard, stemmen niet helemaal over heen met de feiten. In de tijd, dat Haagens aan de lagere school onderwijzer was en Baard ge- meenteveldwachter, was de boomgaard niet van de Heer van Noord maar van de Heer Markensteijn van de blauwe trappen, zoals wij Markensteijn kenden. De Blauwe trappen was „scheerwinkel, fruitverkoop en er werd ook nog wel eens een koe geslacht voor de verkoop. Dat slachten is later niet meer gebeurd. Vermoedelijk doordat een zoon van Markensteijn op jonge leeftijd overleed. Het afval van peren en appels uit de Boomgaard konden we als jongens ko pen bij de blauwe trappen voor een cent, als je al een cent had. De onderwijzer Haagens werd door ons jongens Ruth genoemd. Ik meen dat dit een scheldnaam, was, werd al thans door ons zo aangemerkt. De kouwe kreek stroomde niet altijd. Alleen als de watermolen draaide of had gedraaid en het polderwater naar en door de kreek via de vlakte naar de watermolen stroomde. De molen maal de het water over naar de boezem, waarvandaan het onder de polderska mer bij laag water in de haven terecht kwam en met de eb mee gevoerd werd naar de rivier de Grevelingen of Kram mer. Die watermolen w^as een prachtm.o- len, sierlijk van lijn en deed het zo midden in de polder bijzonder goed en sierde het landschap. Later is deze pracht molen gesloopt en wordt machinaal het water uit de polder weggehaald. In een poldervergadering waar ik toen als jongeman als correspondent van een dagblad aanwezig was kwam de sloop van de molen aan de orde. Het voorstel van het bestuur, verde digd door de voorzitter, de Heer A. de Haas van Dorsser, ontmoette weinig tegenkracht. Een man, de Heer de Wilde uit Nieu we Tonge was tegen sloop. Ik zelf was er bijzonder op tegen, maar had in de vergadering het zwijgen er toe te doen. Het is niet mijn bedoeling deze, mijn gedachten te publiceren, maar vond het wel aardig deze aan u kenbaar te ma ken. Inmiddels verblijf ik. Hoogachtend, C. Gebraad Nassaustraat 221 Ridderkerk. We hebben er toch maar een plaatsje aan gegeven, (red.) NED. HERV. KERK Beroepen te Klaaswaal H. Veldhui zen te Wapenveld. Bedankt voor Veenendaal en Wezep J. Vos te Putten. Huizen: Na bevestiging door ds. A. v. Brummelen aldaar met 1 Tim. 4 6, deed ds. J. v. Rossem, gekomen uit Meeuwen, intrede met Exodus 33 15b. Overleden: Ten gevolge van een her senbloeding overleed, plotseling ds. J. J. MoU, legerpredikant. Hij werd 53 jaar. In 1947 werd hij predikant te Gen deren. Vervolgens stond hij te Wad- dinxveen van 1950—1953. Van 1953—'55 was hij legerpredikant in Korea. Daar na stond hij te Schoonhoven ('55'60) en Driebergen ('60'65), om in dat jaar weer legérpredikant te worden. 25 jaar predikant: Ds. G. Jansen te Voorthuizen is 25 jaar getrouwd. Hij begon zijn loopbaan in Daarle, welke gemeente hij diende van 19511959. Daarna stond hij te Benschop van 19591967 en sinds dat laatste jaar in Voorthuizen. 40 jarig juhüeum: Ds. H. K. v. Win gerden, em. pred. te Strijen, staat 40 jaar in het ambt. Hij werd in 1936 predikant te Melissant en diende ver volgens de gemeenten van Arnemui- den; Delft, Kockengen, Harderwijk, Zoetermeer en Gameren, waar hem in 1974 emeritaat werd verleend. Sinds dien is hij voorganger bij de Hervorm de Evangelisatie te Strijen. Ds. P. V. Wakeren te Berlicum be reikt op 18 september de leeftijd van 65 jaar en zal dus met emeritaat gaan. Hij werd in 1948 zendingsleraar in dienst van de G.Z.B, op Celebes, doch keerde reeds in 1955 naar ons land terug. In dat jaar werd hij predikant te Stad aan 't Haringyliet. In 1965 vertrok hij naar Schalkwijk en in 1969 naar Berlicum. GEREF. KERKEN Beroepen te Hollandsveld N. Berhuis te Duurswoude. Nunspeet Th. v. Vel zen te Hoogeveen. Aangenomen -naar Hollandseveld N. Berhuis te Duurswoude. 25 jaar predikant: De bekende ds. H. J. Hegger te Velp staat 25 jaar in het ambt. Na eerst priester in de R.K. kerk te zijn geweest, stond hij na zijn overgang van 19531959 te Dender leeuw (B). In dat jaar werd hij predi kant-directeur van de stichting „De rechte straat" te Velp, een opvangcen trum voor ex-priesters. De laatste tijd deed hij nog al van zich spreken door zijn voorgaan in en stichting van z.g. noodgemeenten in de Geref. Kerken, kerken die het niet eens zijn met het huidige synodale beleid, met name t.a.v. van Prof. Kuitert en dr. Wiersin- ga. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Doornspijk P. Beekhuis te Noordeloos. IJmuiden P. Ribbers te Den Haag. Aangenomen naar Kampen dr. T. Brienen te Groningen. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Benthuizen J. Kleppe te Woerden. Leerdam J. v. Vliet te Aag tekerke. Den Haag-C. D. Hakkenberg te Lisse. THOLEN Afscheid ds. A. de Reuver. Ds. A. de Reuver, hervormd predikant zal zon dag 26 september van zijn gemeente te Tholen afscheid nemen. Ds. de Reu ver studeerde Nederlands aan de Rijks Universiteit te Leiden en theo logie aan de Rijks Universiteit te Utrecht waar hij het doctoraal examen aflegde. Hij werd in 1942 te Rotterdam gebo ren en deed op 14 juni 1972 zijn intrede te Tholen en heeft nu een beroep naar Capelle aan de IJssel aangenomen. OOLTGENSPLAAT Zoals bekend zal in november een grote bazar gehouden worden, waar van de opbrengst ten goede komt voor de restauratie van Het Groene Kruis- gebouw aan de Nieuwstraat. Er zijn verschillende dames die willen hand werken maar er niet genoeg materiaal. Gedacht wordt aan wol, katoen, bor- duurpakketten, enz. Dit handewrkma- teriaal is zeer welkom. Mocht u zelf geen tijd voor handwerken hebben, geen bezwaar. U zorgt maar dat er spullen zijn en het komt in orde. Ver der kan men voor deze bazar van alles gebruiken. U weet wel want daarmee wordt bedoeld, o.a. huishoudelijke arti kelen, levensmiddelen, planten en bloe men, enz. De onderstaande dames ne men graag uw geschenken in ontvangst: mevr. Mosselman-Arensman te Lang straat, zuster Van Dam-van der Welle, Kerksingel 22, zuster Timmerman-Heu- velman. Meidoornstraat 27, en mevr. Kamp-de Vos, Voorstraat 11. Vanzelf zijn giften ook hartelijk welkom. Via de Rabobank is het gemakkelijk stor ten. Vergeet niet te vermelden: „voor Het Groene Kruis" te Ooltgensplaat, Nu honderdduizenden mensen jaarlijks met auto's, vliegtuigen en bussen heel Europa doorkruisen, merken ze wel op, als ze weer thuiskomen in Nederland, dat meer dan waar ook hier in alle huizen de vensterbanken vol staan met een groot sortiment kamerplanten. „Holland-Bloemenland" slaat niet al leen op onze bekende bollenstreken, onze mooie tuinsteden, maar voorname lijk op de vele potplanten, die voor al le ramen staan. De grote ontwikkeling van de ver-, koop van kamerplanten schrijft men mede toe aan het feit, dat in Neder land nu al zovele jaren een zo uitzon derlijk kamerplantenvoedsel bestaat. Zeer belangrijk is, dat men in de winkels, die Pokon verkopen, plaatjes van de planten, die men thuis heeft, met achterop de verzorging van de plant, gratis kan krijgen. Enkele tips lichten wij uit deze ver zorgingsaanwijzingen: Licht: Nagenoeg alle planten die ver der dan V2 m. van het raam af staan, komen licht te kort. Water: Gooi na het gieten van plan ten, het water dat op het schoteltje blijft staan, weg. Lucht: Houdt de aarde aan de op pervlakte los, zodat lucht kan toetre den. Voedsel: Geef uw planten 1 x per week plantenvoedsel. Ruim drieduizend kubieke meter grond is uit de ijsbaan van Stellendam ont graven om te worden gebruikt voor afdekking van de niet meer in gebruik zijnde vuilnis-stortplaats. De gemeenteraad heeft daar in zijn donderdagavond gehouden raadsverga dering een crediet van 103.000,voor beschikbaar gesteld. Tegelijkertijd wordt tussen het woon wagenkamp en de ijsbaan een stuk dijk gelegd waardoor opgeslagen mate rialen als autowrakken e.d. aan het oog worden ontrokken. MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Maandag 30 aug. a.s. om 8 uur nam. hoopt de damvereniging „Denk en Zet" te Sommelsdijk-Middelharnis haar jaar vergadering te houden in café rest. „Bellevue" Zandpad 60 te Middelhar- nis. D. en Z. is een bloeiende damvereni ging, maar kan toch nog nieuw^e leden gebruiken in haar mooie en vergrote vergaderruimte van Bellevue. Daarom overwin uw drempelvrees, en meldt U op boven genoemde datum en plaats aan als lid van D. en Z. en U zult ervaren wat U steeds hebt ge mist n.l.Een rust gevende sport en een kameraadschappelijke omgang. Het Rabo-treintje op de braderie in Middelharnis vervoerde 333 dubbeltjes.' Het werd door 7 kinderen precies gera den. Notaris Hempenius heeft toen op verzoek van de bankdirectie uit zeven e,sloten enveloppen er één getrokken. Het treintje ging naar Klaas Vroeg- indeweij, Oost Voorgors 63 in Middel harnis. i Op iedere braderie-dag stond er een andere schade-auto, waarvan de scha de werd vastgesteld door een expert. Ruim 1800 personen hebben een gok je gewaagd. De eerste auto had een schade van 1.335,62. Mevrouw C. Smitshoek- raadde 1.355,waarfmede zij er het dichtst bij was. Ina de Winter in Arne- muiden was een tientje lager en J. Verhage, Pr. Hendrikstraat, Middelhar nis eveneens. Mevrouw Smitshoek werd een che que van 100,overhandigd. De twee de week bedroeg de schade 5.550,60. Jan Korteweg, Oostmoersedijk 4 te Stad aan 't Haringvliet raadde het bedrag precies Kees van den Bos, Ringstraat Sommelsdijk raadde 9,minder en A. Jansen, Marijkestraat 15 in Stellen dam schatte de schade op 5.600, De derde week bedroeg de schade 4.679,09 en W. van den Nieuwendijk, Oostdijk 23 in Sommelsdijk was er het dichts bij met 4.750,terwijl J. F. van Delft en A. de Kok, respectievelijk Nieuwe Tonge en Vlaardingen er heel dicht bij zaten. De vierde week was er voor 691,59 schade gereden en mevrouw A. ip. Krij- ger-Mijnders, Melissant haalde de prijs binnen met 695,Miep Boeter, West- dijk 31 in Middelharnis was daar 80 cent boven en C. L. Kievit, Finland- plein 5 in Nieuwe Tonge raadde 7, te hoog. De vijfde week bedroeg de schade 3.130.61. Mej. K. Deurloo, Willem de Zwijgerstraat 27 in Delft kon haar prijs in ontvangst nemen vanwege het be drag van 3.150,dat zij invulde. Bij loting gebeurde dat, want ook C. H. Sneep, Korteweegje 13 raadde, of be rekende dit bedrag. J. de Blok, Steene- weg 59 te Middelharnis vulde 3.098,16 in. Mevrouw Smitshoek-Vroegindeweij had meerdere malen meegedaan en er werd uitgemaakt, dat zij telkens dicht bij het juiste bedrag zat en zij werd bovendien nog een extra prijs uitgereikt van 100,Alle eerste prijswinnaars ontvingen 100,de tweede prijswin naars 50,en de drie prijzen werden met 25,beloond. Op de Gladiolententoonstelling kon men gratis raadden naar het bedrag aan papierengeld, dat in een cycloon rond- dwarrelde. Deze stand trok veel belang stelling. Bijna 2400 mensen vulde een formulier in. De bedragen, die men raadde, liepen uiteen van 500,tot 10.000,Het juiste bedrag was ech ter 4.360.De „vijfjes" hebben het waarschijnlijk moeilijk gemaakt, omdat die tegenwoordig veel op duizendjes gelijken en andersom, waardoor grote verschillen onstonden tussen de deelne mers. De heer L. de Leeuw, Lieve Vrou- wenpoldersedijk te Stad aan 't Haring vliet raadde het precies. Om de prijs in ontvangst te kunnen nemen, kreeg hij van zijn commandant een extra vrije dag. Hem werd een cheque van 250, overhandigd. Als militair kun je zo iets best gebruiken, vond hij. Er was voor de tweede en derde prijs winnaar respectievelijk 100,en 50- beschikbaar gesteld, m.aar omdat er vier op hetzelfde bedrag uitkwamen is de 150,verdeeld onder de vier volgen de deelnemers: Mevr. T. van de Gijze, Oranje Nassaustraat 6 te Middelharnis; C. Legemate, Hoevenweg 1, Zierikzee; mevr. G. G. van der Haar-Van der Kraats, Herenstraat 23, Rhenen en mevr. I. Ligthart-Schenk, Harderwijkerweg 119 te Dieren. Ook zij kregen hun prijs thuisgestuurd. Het was een eenvoudige bijeenkomst, waar alle eerste-prijswinnaars bij aan wezig waren. Onder een frisse, dronk werd er nog wat nagepraat en men was het er over eens, dat het een heel goe de gedachte van de bankdirectie is ge weest, om op deze manier haar jubileum te vieren. Voor de middenstanders is het mis schien wel aardig te weten waar hun winkelbezoek tijdens de braderie dagen vandaan kwam. In eerste plaats van het eiland zelve. Dat waren er ruim 1500. Ruim 500 mensen kwamen uit alle delen van het land. Dat waren dan natuurlijk alleen de mensen, die een formulier invulden. Bovendien waren er 1515, over ge heel Nederland verdeeld, die naar de dubbeltjes in het treintje raadden. Daarvan kwam 82»/o van Flakkee en IBVo van buiten het eiland en zelfs van over de landsgrenzen. De autoschade bracht 1833 mensen in Middelharnis, Geschat mag worden dat 10»/o heeft geraden en een formulier heeft ingevuld Historisch verhaal uit de eerste tijd der hervorming door M. VAN DER STAAL 12 „Ik weet niet, wat te doen", zei ze. „Reeds meer dan eens wees ik hem af, maar immer weer komt hij te rug. Na vaders dood is dit reeds de derde keer, dat hij mij zijn aanzoek doet toekomen. En nu hebt gij het mij gezegd. Meester, dat ik vrijelijk tot u zou zenden, als ik meende een vader lijke raad nodig te hebben. Zeg gij mij nu, wat ik moet doen. Ik lijd er onder, dat ik weerloos sta tegenover deze jon ge man. Als ik hem zou kunnen zeg gen, dat ik in mijn hart een afvallige van de Kerk geworden ben, zou hij mij misschien met rust laten. Maar de nood zakelijkheid van deze mededeling zie ik nog niet in Arend Jansz was de ontroering, die Anneke's vertrouwelijke mededeling in hem gewekt had, onder haar spreken meester geworden. Kalm, schijnbaar on bewogen, hoorde hij haar aan. Doch nu viel hij haar in de rede: „Gij moet doen, wat uw hart u in geeft." „Hoe bedoelt gij dat?" „Een huwelijk mag niet anders dan uit liefde gesloten worden. In deze moeilijke tijden is het vaak helaas zo, dat men en vrouw een gans verschillen de weg uitgaan in de zake des geloofs, doch als gij Hans lief hebt „Maar ik heb hem niet lief." riep Anneke uit, blozend. „Zeg hem dat dan. Dan zal hij wel aflaten, met u lastig te vallen." „Neen, dat zal hij niet. Hij zal aan houden, totdat „Totdat?" drong Arend Jansz aan. „Tot ik mijn hand reik aan de man, die ik wel liefheb," zei Anneke, ter- v/ijl een hoog rood haar wangen kleur de. „Wacht dan, tot die man komt!" was de raad, die hij gaf. Nóg bedwong hij zich, hoe zwaar dit gesprek hem ook viel. Vervolgverhaal „Maar als de man, die ik lief heb, nu niet tot mij komt?" kwam het even later aarzelend over Anneke's lip pen. Meester Jansz schrok. En nu kon hij zijn gevoel niet langer meester blijven. Met een stem, waarin angstige spanning trilde, vroeg hij: „De man, die gij lief hebt? Hebt gij dan iemand lief, mejuffer?" „Ja", klonk zacht, bijna bevend, haar antwoord. „Wie dan?" wilde hij weten. „Gij kent hem wel, Arend Jansz", zei ze nu, flinker. En toen ontmoette haar blik de zijne. En daarin las hij, wat zij nog niet ge zegd had, nog niet had durven zeggen. „Mejuffer! Anneke!" bracht hij uit. En, als werktuiglijk, wilde hij op haar toesnellen. Maar, alsof hij vreesde,- te ver te gaan, snel trok hij zijn reeds uitgestoken hand weer terug. Toen was het, dat Anneke zijn hand nam. En toen ook, even later, zei hij het haar, dat het zijn innigste begeerte was, met haar door 't leven te gaan en zeide Anneke het hem, dat ze hem lief had, hem lief had geji4i. ^1 't eer ste ogenblik, dat hij bij haar in haars vaders huis was gekomen De dagen, die nu volgden, waren voor de jonge mensen dagen van innig, groot geluk. Niet moede werden ze, om het elkander te zeggen, dat een liefde, sterker dan de dood, hen verbond. Maar de sterkste band Meester Jans zeide het enkele dagen na de grote ge beurtenis tot zijn Anneke was toch die des geloofs, waardoor ze zich aan Christus verbonden wisten. En zij zei het hem na, dankbaar voor de gena de, dat zij hoe langer zo meer zich met lichaam en ziel kon overgeven aan Gods trouwe Vaderzorg. In het zoet der levensvreugden kwam zich nu het bittere mengen, dat Anne ke's dienstmaagd zich schuldig maakte aan onbescheidenheid eerst ,aan leugen en achterklap later. Machteld werd wel zwaar voor haar wandaad gestraft, doch onbillijk was de straf in genen dele. Hiervan was Anneke overtuigd en ook Arend Jansz. En wat ook de Brielle- naars, misleid door een averechtse voor stelling, mochten zeggen, beiden wisten het, dat rein hun liefde was en dat noch de een noch de ander zich iets onbehoorlijks had te verwijten. Machtelds praatzucht werd de oor zaak, dat Meester Jansz en Anneke spoediger in 't huwelijk traden dan eerst wel het plan was geweest, 't Was wel het beste, wat zij, de onbeschermde weze, kan doen. Te eerder zou aan de gesprekken, waarin men zijn praatzucht over de verkeerd geplaatste keuze der rijke Anneke bot vierde, een einde ko men. In de eerste dagen van oktober ge beurde het dan, dat Anneke het koopT manshuis verliet en met haar man in het huis in de Coppaenstraat haar intrek nam. Ze had het zelf zo gewild. Met een „de vrouw moet de man volgen en niet omgekeerd" stapte ze glimlachend over het bezwaar van de veel kleiner woning heen. Bood dit huis minder ge makken zoveel te beter: ze kon nu immers tonen, dat zij haar man om zijns-zelfs wille trouw had beloofd. Een gewijde, een heilige en dies on vergetelijke ure bracht die eerste hu welijksdag aan Anneke. Toen de Meester haar zijn woning binnengeleid had en ze rustig neerge zeten waren, stond hij eensklaps op met de woorden: „En nu geef ik u mijn huwelijksge schenk, mijn Anneke!" Ze volgde hem met verwonderd oog, toen hij eerst zich overtuigde, dat deu ren en ramen geheel gesloten waren en niemand dus hem bespieden kon; daar na nam hij uit een klein boekenkastje een verzegeld pakket en overhandigde het haar. Zij opende het, niet begrijpend nog. Maar toen ze de inhoud zag. had ze moeite om een kreet van blijdschap te onderdrukken. Het was een Bijbel! „Gephrit Thantwerpen in die Cam- merstraate in den Gulden Eenhoorn Bi mi Willem Vorsterman Voleyndt op Sinte Mattheusavont, den XX dag van september. In 't jaer na die ghebuerre ons salichmakers M.C.C.C.C.C. en XXIX," las Anneke op de laatste bladzijde. „Ja," zei Arend Jansz. „Lies veld in 26 en Vorsterman in 29 hebben getoond, een groot geloof te bezitten, toen ze tot het drukken van dit heili ge Boek overgingen. En velen zullen hen in de eeuwigheid er nog voor dan ken, dat zij op deze wijze ontdekkers der Waarheid en predikers der heerlijkste beloften geworden zijn." Voor deze dames had de heer de Krey alle waardering. Mevr. Smits hoek, midden, ontving de super- prijs en mevr. Krijger, geheel rechts op de foto. en dan te weten, dat er 4800 formulie ren werden ingevuld, waarvan er 305 van buiten het eiland. Voorwaar een succes voor het cen trum van het eiland. Uitslagen van de gehouden groot ka liber geweer en pistoolwedstrijd op 14 augustus van de schietvereniging MSV „FLAKKEE" te Goedereede. Aantal deelnemers totaal 70 schut ters uit geheel Zuid-Holland. Onderstaand van beide onderdelen de eerste 10 hoogste schutters. Pistool: 1. L. Plagge, K.S.V.R. 345 pnt. 2. C. Roon (Flakkee) M.S.V. 339 pnt. 3. P. Peters K.S.V.R. 335 pnt. 4. F. v. d. Heuvel K.S.R.V. 324 pnt. 5. G. Vister, Vrijh. R.D. 322 pnt. 6. J. Doornbos, K.S. R.V. 314 pnt. 7. Klauke Leiderdorp 313 pnt. 8. Dries, Vr. R'dam 304 pnt. 9. A. van Dijk De Geuzen 298 pnt. 10. H. S. Tabbernee, Vr. R'dam 298 pnt. Geweer. 1. J. A. Speekenbrink O. Nas sau 192 pnt. 2. R. Graanstra O. Nassau 189 pnt. 3. J. Mooyman, H.K.K.L 189 pnt. 4. H. Bruinhof C.O.M. 180 pnt. 5. H. Ballering, O. Nassau 175 pnt. 6. W. F. Warmus, M.V.M. 175 pnt. 7. W. Boom, (Flakkee) M.S.V. 175 pnt. 8. Fr. Mante, C.O.M. 160 pnt. 9. H. Steketee, O. Nas sau 159 pnt. 10. Werrij (Flakkee) R. Pol. 154 pnt. Gaarne een v/oord van dank aan alle deelnemers voor uw komst en sportieve instelling waardoor deze wedstrijd in alle opzichten geslaagd kan worden ge noemd. Bestuur M.S.V. „FLAKKEE", OUD VOSSEMEER Echtpaar L. Hauermans 60 jaar ge trouwd. Het echtpaar L. J. Havermans- Etiënne hoopt dinsdag 24 augustus zijn 60-jarig huwelijk feestelijk te vieren. De bruidegom werd geboren op 23 no vember 1890 en de bruid op 3 maart 1899. Het echtpaar heeft 6 kinderen, 13 kleinkinderen en 2 achterkleinkinderen. Promilage alcohol te hoog. Bij zijn aanhouding was de promilage alcohol van A. van D. 0.95. De politierechter in Middelburg veroordelede hem hier voor met een boete van 500,en 3 maanden rijontzegging voorwaardelijk. Al sprekende, sloeg hij de Psalm op, waarin de Koninklijke dichter-zanger zijn vertrouwen op God uitjubelt, waar in hij van zijn geloof getuigt, dat God met hem is en hem noch in leven noch in sterven verlaten zal. En hij las: „De Heere regeert mi, en in de plaet- se der weyde daer heeft hi mi gestelt mien sal niet ghebreken. „Hi heeft mi opghevoet op die wate ren der vermakinghe, hi heeft mijn sie- le bekeert. Hi heeft mi gheleyt op die paden der rechtveerdicheyt, om zijn naems wille. „En al wandelde ie al int midden der scaduwe der 'doot, ick en sal gheen quaet vreesen, want ghi zijt met mi. „U roede en uwe staf die hebben mi vertroost. „Ghi hebt bereyt in mijn aansien een tafel, teghen dieghene die mi quellen. „Ghi hebt mijn hooft vet gemaect in olie, en minen kelc droncken makende is zeer vernaent. „En uwe bermhetrticheit sal mi na volghen alle die daghen mijns levens. „Ende ick sal woonen int huys des Heeren in lancheden der daghen." Een heilige verrukking kwam over de jonggehuwden. Ja, zó'voelden ook zij het. De Heere regeerde en dies vrees den zij niet, hoe donker ook in velerlei opzicht de toekomst mocht zijn. De Heere was met hen. Met Hem begonnen ze hun samenleven in liefde. (Wordt vervolgd) I

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 2