Het Haringvliet werd weer door velen bedwongen Zoeligeraalite vissers dag later gevonden Duiven gered OUDDORP Dinsdag 24 augustus 1976 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSIxAG VOOR DE ZUID-HOULANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaat per weekdinsdag- en vrijdagavond No. 4516 Tijdens jaarlijkse oversteeic De traditioneel geworden Haring- vliet-oversteek die zaterdagmiddag voor de 4e keer werd gehouden is opnieuw een boeiend evenement ge worden. Op de wal waar de strijd met kijkers werd gevolgd was de spanning minstens zo groot als in het kamp van de deelnemers. Bo ven alles werd duidelijk dat zij die de sprong hadden gewaagd het zwaar te verduren hadden. Er stond een stevige bries én een dien overeenkomstige golfslag die hen de nodige parten speelden. De overtocht Met Isromtner frontaal tegen ayto Prof. Dr. Max Eu we komt op 22 september naar IVSiddelharnls Gem. raad Dirksiand vergadert donderdag Richting Heui- Winierstraat weer open Wanneer de raad er in zijn ver gadering van a.s. donderdag meé instemt zal het voor personen auto's weer toegestaan worden de route Heul-Winterstraat te volgen. Voor vrachtverkeer zal deze rij richting verboden blijven. Daarmee belooft een eind te komen aan de maatregel die in 1966 werd inge steld. SVIooie prestatie Dierenisesciierming Nieuws uit Zeeland Duivenhok totaal afgebrand T.V.'s gestolen EXTRA KERKDIENSTEN GEREFORM. GEMEENTEN OUDE DDORLAATSLUiSJES WORDl HEe-OfilTPEICT? ZOET WATER VOOR DE POLDERS Ettelijke oude djorlaatsluisjes, sommige sinds vele tientallen ja ren niet meer in gebruik, worden momenteel weer m ere hersteld! Dat is de vindingrijkheid die uit de huidige nood geboren wordt. Die nood, gebrek aan voldoende water, heeft zich in de nu bijna voorbije zomer nijpend laten voelen en zo komt het dat door het Waterschap Flakkee hard gewerkt wordt aan voorzieningen om een zo groot mo gelijk gebied van zoet Haringvliet- water te voorzien. HUISVUIL Dieven leverd dybbeie streek POSTBOX 8 H- MIDDEIjHARNIS Redactie ea advertenties: Kantoor Lanigeweg 13, Somimelsdijk TeL (01870) 26 29 Na 5 uur (01870) 33 92 Giro 167930 BanfeBaibo MidideUiamis no. 3420.01.108 ABONTSTEMENTSPEIJS 7,50 PER KWARTAAL ADVERTEÏITIEPRIJS 27 oent i>er mm. Bij contract speciaal tariel. Voor het eerst was er dit jaar een wedstrijd-element aan toegevoegd. De „race" werd aan de gebruikelijke over tocht vooraf gehouden. De groep van 34 vertrok rond één uur vanaf het Vin- gerling en werd om 13.43 uur bij de Hoornse Hoofden gedropt. Twaalf van de deelnemende heren (28) vielen af, maar het zwakke geslacht, de dames, hielden het alle 9 dapper vol. De eerste die met een royale voorsprong aan kwam was René v. d. Kuil uit Schie dam, kortgeleden nog deelnemer aan de Olympische spelen te Montreal. Hij had voor de oversteek slechts 57 mi nuten nodig, de tweede arriveerde ruim tien minuten later. De eerste dame tik te aan na 1 uur en 21 minuten. De Stellendammers Aren v. d. Nieuwen- dijk en Conny Wielaard, leden van „de Stelle" leverden elk een goede prestatie. Aan de tradtionele overtocht werd door 73 deelnemers deelgenomen. In verband met de windrichting werden ze veiligheidshalve ter hoogte van Stad aan 't Haringvliet gedropt zodat ze de wind in de rug hadden. Vier van de da mes lieten het tijdens de tocht afweten en ook gaven 13 van de mannelijke deelnemers de strijd op. „De Tille" van Rijkswaterstaat hield met haar blauwe waarschuwingslicht de pleziervaart uit de buurt en een vloot van jachten en bootjes van „Flac- quee" vergezelde de zwemmers op hun tocht, hen zorgvuldig in de gaten hou dend. Voor veel pa's en ma's aan de wallekant die hun kroost in het water wisten was dat een hele geruststelling. Burgemeester van Es van Middelhar- nis heeft later op de dag, toen de be kers en vaantjes konden worden uit gereikt, zijn bewondering voor de deel nemers niet onder stoelen of banken gestoken. Hij sprak de wens uit dat zij die het wel haalden, maar ook zij die de strijd moesten opgeven zich volgend jaar weer aan de uitdaging zullen wa gen. Voorzitter Mooijaart van de orga niserende Ver. „de Schotejil" moest toen nog even kwijt dat meerdere deelne mers teveel tomatensoep hadden ver orberd waardoor de 4 laatsten niets meer hadden, maar dat was dan ook het enige wat deze middag fout was ge gaan. De wisselbekers voor de snelste dame was voor Marijke Eskes met 1 uur 21 De eerste aangekome, René v. d. Kuil. minuten. Conny Wielaard werd tweede met 1 uur 24 minuten en Jacomien Zuidweg derde met 1 uur 40 minuten. De wisselbekers voor de heren ging naar René v. d. Kuilen met 57 minuten. Tweede werd Hennie v. d. Lee met 1 uur 8 minuten en derde werd Aren v. d. Nieuwendijk met 1 uur en 10 minu ten. De „oudste" deelneemster was mevr. Klein, 55 jaar, de oudste deelnemer de heer F. C. Klop, 63 Jaar. Een boot vol deelnemers op weg. f] OOSTFLAKKEE De 18-jarige K. A. Driesse uit Stad aan 't Haringvliet is zaterdagavond ern stig gewond in het ziekenhuis te Dirks- land opgenomen nadat hem een ernstig verkeersongeval was overkomen. De jongem.an reed op zijn brommer op de paralellweg van de Rijksweg richting Hellegatsplein. Bij het naderen van een tegemoetko mende personenauto zwenkte de brom fietser plotseling naar links waardoor hij frontaal tegen de tegenligger botste. De Rotterdamse bestuurder daarvan remde weliswaar krachtig maar kon op zo'n korte afstand het treffen niet meer vermijden. De bromfietser was er ernstig aan toe. Zijn linkerbeen dat ernstig verwond werd moest onder de lies worden afge zet. Naast dat liep hij ook nog enkele hoofdwonden op. Voor de tweede keer in ruim 10 jaar komt oud-wereldkampioen schaken prof. dr. Euwe naar Goeree-Overflak- kee. De schaakvereniging „De Zwarte Pi ons" uit Middelharnis is er in geslaagd de krasse voorzitter van de internatio nale schaakorganisatie F.I.D.E. te strik ken voor het geven van een simultaan seance. In het kader van de reeks feeste lijkheden ter gelegenheid .van het 75- jarig bestaan van de Rabobank zal de eveneens 75-jarige Euwe, vergezeld door de bekende simultaanmeester Ber ry Withuis, op 22 sept. a.s. aantreden tegen de Flakkeese schakers. Niet alleen de leden van de Flak keese schaakclubs, maar ook huisscha- kers zijn van harte welkom. Aanmelden bij M. Verolme telefoon 01870 - 3266. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50, op de avond van de séance (aanvang 19.00 uur), te voldoen in de zaal, de aula van ■de L.T.S., Schoolstraat te Middelhar nis. Deze her-openstelling houdt verband met het zaterdags morgens afgesloten zijn van de Voorstraat waarop dan de week-markt wordt gehouden. B. en W. adviseren tot de her-openstelling me de in de veronderstelling dat veel ver keer toch de doorgaand-verkeersroute langs de haven zal blijven volgen. Ech ter menen B. enW. dat het vrachtver keer geweerd moet blijven met het oog op het beperken van hinder voor de aanwonenden van de Winterstraat. I.v.m. de bevoorrading van bedrijven zullen vrachtwagens wel vanuit de richting Stationsweg de Winterstraat binnen mogen rijden. B. en W. stellen de raad voorts nog voor een gesloten verklaring in beide richtingen in te stellen, op zaterdag van 7 tot 13.00 voor: de Voorstraat vanaf de Palingstraat tot de Ring; de Ring vanaf de Voorstraat tot de Kapoen straat; de' Zomerstraat vanaf de Voor straat tot de Nieuwstraat. Er zullen te vens nog enkele parkeer-voorstellen worden gedaan. Havenplateau Herkingen De raad wordt in een van de ove rige voorstellen gevraagd een verkeers maatregel te nemen voor het Haven plateau te Herkingen. „Door onzorgvul dig parkeergedrag op het Havenplateau laat de verkeersveiligheid ter plaatse te wensen over" aldus het college. De raad wordt gevraagd in te steramen met het aanbrengen van een aantal ge markeerde parkeerplaatsen, t.w. voor 40 personenauto's, en voor 5 bussen of vrachtwagens en op het overige deel van het plateau het parkeren te verbie den. OUDE TONGE Op het te Rotterdam gehouden exa men voor het diploma Electro-technlsch Installateur, is onze dorpsgenoot A. v. Loon geslaagd. Hij maakte de 5-jarige cursus in 3 jaar af en leverde daarmee een knappe prestatie. De geslaagde is werkzaam in het Installatiebedrijf van zijn vader, de bekende Joost van Loon. Op 14 augustus zijn op de „Scheel- hoek" een tweetal honden aangetroffen. De ene, een bruine Duitse staander van plm. 5 jaar( teef) verblijft momenteel bij de fam. Kuyper, Duinweg 3 te Hel- levoetsluis, tel. 01883 - 3433. De andere hond, een zwarte bastaard jachthond van plm. 2 jaar, heeft een schimmelkleurige borst en voorsokjes en is bij mevr. Troost. Enkele Ring 53 te Sommelsdijk. Tel. 01870-2912. De eigenaars gelieve met bovengenoemde adressen kontakt op te nemen. ST. ANNALAND Orgelcommissie besprak tekening. Vrijdagavond kwam de orgelcommis sie bijeen in het Hervormd Verenigings gebouw te St. Annaland. Voorzitter J. W. van Popering gaf een uiteenzetting over de tekening van het nieuwe orgel. Momenteel is er ruim 125.000,bij een. Op deze avond werd van gedach ten gewisseld over eventueel verder uit te voeren acties. Op de dinsdag 24 au gustus te houden gemeenteavond zal verder worden gesproken over de wij ze, waarop men de nog resterende gel den bijeen hoopt te brengen. Aardappelveiling van vrijdag 20 aug. Doré eerste soort 0,97. Doré tweede srt. 0.93. Doré drielingen 0,41. Doré kriel 0,51. Alcmaria 0,70. Bintjes eerste soort 0,77-0,79. Bintjes tweede soort 0,67-0,68. Bintjes apart 0,30-0,65. Eigenheimers Ie soort 0,89. Eigenheimers tweede soort 0,81. Aanvoer 55 ton. Student maakte katten dood. De uit Rotterdam afkomstige student W. K., wonende op de Ring in St. Annaland heeft de laatste tijd niet minder dan tien katten mishandeld en gedood. Een aantal inwoners in de omgeving van de Ring misten hun kat. En en ander werd door de op de Ring wonende A. F. ont dekt. Na aangifte bij de politie heeft K. bekend. OOLTGENSPLAAT Zaterdagavond kwart voor negen ging de sirene voor een brand in een complex schuurtjes en een duivenhok, staande in een volkstuintje aan de Oudedijk (achter het sportveld) en eigendom van de heer H. de Vos Wzn. De duiven, totaal ongeveer 30 en en kele kippen konden worden gered. Het complex brandde geheel af. De duiven hebben hun leven te danken aan de heer P. de Bonte Czn., die vlug op de plaats aanwezig was en door het ver wijderen van een luik de dieren de vrijheid kon geven. Ook kon hij de jon ge duiven nog redden. De heer De Vos neemt deel aan de wekelijkse wedstrij den. De brandweer stond weer voor de on dankbare taak om voldoende water te vinden om de brand te bestrijden. Bij de boerderij van de heer C. de Vos Pz., aan de andere kant van de dijk, stond weinig water in de sloot, meer mod der dan water. Later verhuisde de brand weer naar het Boomgaardpad waar zich een noftonput bevindt. Hiervoor had men 15 x 20 meter slang nodig. Het na blussen duurde tot 's' avonds half twaalf. Het complex dat geheel van hout was opgebouwd ging totaal verloren. Alles was kurk droog en aangewakkerd door een sterke wind was binnen enkele minuten tij ds het geheel één grote vuur zee, dat ver in de omtrek te zien was. Er was dan ook veel volk op de been. In de schuur worden ook varkens ge houden maar deze zijn onlangs ver kocht. De duiven, die dakloos werden, scheerden onophoudelijk over het bran dende gebouw heen. Direkt werd op dezelfde plaats een ander hok geplaatst waarin de dieren een nieuw onderdak vonden. Kerkdienst. Donderdag 26 augustus des nam. 7.30 uur zal voor de Geref. Gemeente voorgaan ds. H. Hofman te Rotterdam-Zuid. DIRKSLAND Uit het nieuwe pand van Electro- technisch-Installatiebedrijf v. d. Heij den zijn vannacht een vijftal nieuwe T.V. toestellen gestolen. MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Uitslagen P.V. de Reisduif d.d. 14-8-76 Wedvlucht vanuit St. Ghislain (Jonge duiven) 148 km. In concours 164 duiven, gelost 7.50 uur. Eerste duif 10.24.24. M. V. Assen 1, 7, 33. J. Springvloed Dubbeld Jr. 2, 26. A. v. d. Linde 3, 9, 29, 30. E. Groenendijk 4, 35, 36. C. Pol der 5, 10, 11. H. de Vos 6, 12, 15, 17, 18, 23, 25, 37. A. Verburg 8, 27. C. Looij 13. B. V. d. Doel 14, 20, 21, 38, 39. A. de Gans 16, 22, 28. C. Vroegindeweij 19, 20. R. V. Nimwegen 24. J. Vis van Heemst 31. J. Springvloed Dubbeld Sr. 32, 41. J. Groenendijk 34. Wedvlucht van uit Essen (oude en jon ge duiven) 38 km. In concours 279 dui ven, gelost 8 uur. Eetrste duif 8.31.32. J. Springvloed Dubbeld Jr. 1, 10, 59, 68. M. V. Assen 2, 3, 7, 19. A. v. d. Linde 4, 6, 9, 23, 26, 31, 52, 67. H. de Vos 5, 12, 14, 16, 24, 35, 40, 44, 62, 63, 66, 70. J. Vis V. Heemst 8, 11, 18, 27, 48, 51, 56. J. Jongejan 13, 20. C. Vroegin deweij 15, 25, 24, 39, 46, 50, 58. A. de Gans 17, 37, 54, 60. 64, K. Kieviet 21, 22, 30. C. Polder 28, 55. W. de Vos 32, 45, 53. J. Springvloed Dubbeld Sr. 33. E. Groenendijk 34, 38, 41, 43, 47, 61, 69. P. V. d. Boogert 36, 42. A. Verburg 49, 57. C. D. Human 65. DIRKSLAND „Olympia" hervat lesuren. Het be stuur en leiding van de gymver. Olym pia maakt hierdoor bekend dat de les uren op 30 augustus weer zullen aan vangen op de zelfde uren als voor de vakantie. Er zal dan in overleg met de leiding een nieuw lesrooster worden samen gesteld, en diegenen die hiervoor in aanmerking komen zullen worden over geplaatst naar een andere groep. Tevens vragen wij nieuwe leden in alle leeftijden zich op te geven als lid, teneinde onze vereniging in stand te kunnen houden. NIEUWERKERK Geref. Kerk. In de Geref. Kerk aan de Ooststraat te Nieuwerkerk, zal op 2 sept. a.s. 's avonds om 8 uur een zendingsavond worden gehouden. Zendingszuster, Margreet v. d. Marel, met verlof in ons land zal spreken over het veelzijdige zendingswerk. Een zanggroep zal op deze avond me dewerking verlenen.. MELISSANT zaterdagavond 7 uur stu dent C. Vogelaar van Mijdrecht. HERKINGBN heden (dinsdag)avond om 7.30 uur ds. P. Blok. OUDE TONGE donderdagavond 7.30 u. ds. Th. van Stuyvenberg. STAD AAN 'T HARINGVLIET woens dagavond 7.30 uur ds. Th. van Stuy venberg. Die voorzieningen liggen dikwijls nog voor 't grijpen, zoals kortgeleden nabij Roxenisse en vorige week ten behoe ve van de polder Onwaard te Dirks iand. Onder de Onwaardsedijk bleek een sluisje van zeer solide metselwerk te liggen dat al in 1897 buiten gebruik werd gesteld en aan beide zijden met grond werd volgestort. De achterlig- De ïier-ontdeJcte sluis kort voor het water toegang kreeg. gende polder werd nadien door een ge maal bemalen en zolang zich maar geen calamiteiten voordeden functioneerde dat naar tevredenheid. Nu, anno 1976 werd dat anders. De polder snakte naar water en kreeg dat ook. Echter was er geen doorstromingsmogelijkheid waar door de problemen maar zeer ten dele werden opgelost. Het waterniveau kon via het gemaal wat worden verhoogd maar de zoutgraad bleef hoog en daar zou het bij blijven. Het sluisje werd echter her-ontdekt, opengemaakt, pro visorisch voorzien van een nieuwe klep en de doorstromingsmogelijkheid was geboren! Door de sluis (twee meter hoog en 1,70 meter breed) stroomt nu fris Haringvlletwater, niets minder dan sprankelend levensvocht voor de droge gronden. Dit jaar al werd er graag ge bruik van gemaakt maar zeker voor de volgende jaren biedt het een groot pers pectief! MIDDELHARNIS Op vrijdag 27 augustus wordt er géén vuil opgehaald door de reinigingsdienst. Dit zal in plaats daarvan geschieden op donderdag 26 augustus nam. Een vele uren durende zoekactie op de Grevelingen naar twee vermiste sportvissers heeft zondagmiddag tot het vinden van het tweetal geleid. Ze had den zo bleek een heenkomen ge zocht op de Roggeplaat, nadat zater dagmiddag de buitenboordmotor van hun polyester-visboot diensten weiger de. De familie sloeg zaterdagavond alarm toen de beide vissers, een 50-jarige Duitser en een 45-jarige inwoner van Zwijndrecht, niet terugkeerden van een vistochtje dat volgens afspraak slechts een paar uur duren zou. O.m. voer de reddingsvlet van Oud- dorp uit maar die keerde zondagnacht terug zonder ook maar een spoor van de vissers ontdekt te hebben. Zondagmorgen werd de zoekaktie weer voortgezet, samen met de R.P. 18 van de Rijkspolitie te water en een vliegtuig van de Marine. Het was de R.P. 18, die de mannen, 's middags om half één op de Rogge plaat aantrof. Ze hadden daarheen de wijk genomen na de geconstateerde mo- torpech van zaterdagavond. Het bootje had geen roeiriemen aan borod, noch had geen roeiriemen aan boord, noch alarm kon worden geslagen. De dieven die eind vorige week uien stalen van het land van dhr E. de Jong, gelegen in de zgn. „Kouwe Hoek", nabij de Schans hebben een dubbele streek gele verd, wat hun vergrijp dubbel kwalijk maakt. Ze namen niet al leen een portie uien weg maar bovendien crossten ze nog met hun auto door het gewas en door de te velde staande bruine bo nen, met aanzienlijke schade als gevolg. De politie beschikt over een kenteken maar dat wordt kennelijk ten onrechte gebruikt. Niettemin hoopt men de daders snel op het spoor te komen. Voorts heeft de politie een vriendelijk verzoek aan ieder die het goed meent met de geldende rechtsorde. Dringend wordt ver zocht steeds attent te zijn en de politie van verdachte ontwikke lingen op de hoogte te houden. Belangstelling bestaat in die ge vallen vooral voor auto-nummers en signalementen van de betrok kenen. „De politie-pet past ons allemaal", is een slogan waarmee de burger tot waakzaamheid ge roepen wordt!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 1