Raad Goedereede kijkt niet op één lirandweerwagentje Jfe Vanbreeilschotel tot Barcelona Principe-besluit verrassend snel genomen Ze hadden gisteravond lood in de schoenen, de brandweermensen van Stellendam, maar na ander half uur op de publieke tribune in Goerees' raadzaal konden ze opgelucht weer opstappen De zijden draad, waaraan hun een heid had gebungeld was in die tijd vervangen door een vrij solide principe uitspraak. De bluseenheid Stellendam mag zich zo besliste de raad straks van een nieuwe brandweerwagen verzekerd weten. Tevergeefs trachtte burg. van Velzen en met hem de beide leden van de PvdA fractie een spaak m dat wiel te steken. De raad maak te zich niet al te druk over de paar honderdduizendjes die daar mee gemoeid zullen zijn, en daar om ging de beschikbaarstelling van 110.000,voor een wagen voor Goeree als een kogel door de kerk! Veiügheid voor alles Meerdere motieven Eerder rapport Spoedig voorstel CADEAUX VOOR 60-JARIGE 30 jarig jubileum Rommelmarkt Tamboer- en Trompetterkorps J. J. BLAAK JAC. DE GAST Dierenbescherming Meubelfabriek vestigt ^ich waarschijnlijk aan binnenhaven St'dam PREDIKBEURTEN Deja exposeert in Sommelsdijk Actie y^Redt een kind'' India Morgen Toogdag GiB.Sa Medische diensteii beschaafde dame FOTO BLA^KERS Vijfvoudige zege van A. J. Klink Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Daar was het driehoofdige college van B en W het wel over eens dat er voor het stadje Goedereede een nieuwe spuit moest komen. Het ouwetje had het al geruime tijd geleden opgegeven en is inmiddels aan de collectie van het brandweermuseum in Hellevoetsluis toegevoegd. B. en W. verschillen ech ter van mening over de vraag of ook Stellendam t.z.t. van een nieuwe spuit moet worden voorzien. „Nee", vond raadsvoorzitter burg. van Velzen con form het rapport van de Brandweer inspecteur d.d. 1967; „Ja", vond weth. Visser en weth. Voogd liet het schip keurig in 't midden door te verklaren te zullen beslissen als het voor Stel lendam eenmaal nodig zal zijn. Weinig houvast derhalve voor de raad die ove rigens al snel besloot een eigen koers te varen. Maar eerst was er de discus sie Het was dhr. Reus (PvdA) die de spits afbeet. Hij verklaarde te willen vol staan met de aanschaf van één spuit waarmee zijns inziens het gehele ver zorgingsgebied Goeree en Stellendam bewerkt kan worden. Onbegrijpelijk was dat voor dhr. Noordhoek (Herv. Partij) want zijn rust zou opgezegd zijn als niet inStellen dam een parate wagen zou zijn gesta tioneerd. „We moeten natuurlijk altijd voorzichtig zijn met het uitgeven van gemeenschapsgeld", stelde hij voorop", maar een last van 19000,per jaar voor een eigen wagen voor elke kern is best verantwoord!" vond hij. Dhr. Kr. Grinwis (SGP) struikelde over het begrip gemeente en kern maar niettemin wist hij de voorzitter heel duidelijk te maken voorstander te zijn van het stationeren van een wa gen in elk van de dorpen. Er kan in tien minuten zoveel gebeuren stelde hij vast. „In elke kern een spuitwas ook de overtuiging van dhr. T. van Dam (SGP). Dhr. van Dam was de eer ste die wees op de bredere taak van de brandweer dan alleen maar de brandbestrijding. „Het is een georga niseerde groep mensen die ook bij calamiteiten op kan treden!" zo pre senteerde hij hen, o.m. terugdenkend aan de hulp die de brandweer in de rampdagen van '53 had verleend. Jan Bruggeman (WD) nam wat hij noemde de „bezuinigingswoede" van de voorzitter met een stevige korrel zout. Er kon z.i. niet snel genoeg meer wor den gewerkt aan de komst van de brandweerwagen voor Goedereede om dat dat z.i. al te lang had geduurd, waar door er zo verzekerde dhr. Brugge- man grote onrust onder de korpsen is gegroeid". „Economisch gezien hebt u misschien wel gelijk", gaf hij de voorzitter toe, maar dhr. Bruggeman gunde toch elke kern zijn eigen brand spuit. „Veiligheid gaat voor alles"! was de lijfspreuk waarmee dhr. v. Oosterom zich in de discussie mengde. Hij bezag hoe brandgevaarlijk Goerees' histori sche bebouwing moet worden geacht en dat maakte het voor hem niet moeilijk vóór een nieuwe brandweerwagen voor het stadje te zijn. Dat gunde hij even wel ook aan Stellendam, blij als hij was met de ook daar betoonde vrij willigheid. „Laten we blij zijn dat we de financiële reserve hebben om het ons te kunnen permitteren! was zijn uitgangspunt. Weth. Visser droeg in zijn betoog meerdere motieven aan die voor een spuit in elk van de kernen moesten pleiten. „Het betrachten van zuinigheid is goed, maar niet als het om mensen of goederen gaat", vond dhr. Visser. Hij meende o.m. dat brandweermensen uit het ene dorp in het andere dorp minder goed georiënteerd zijn en zo schilderde hij de rit van dorp naar dorp zou ook hevig bemoeilijkt kun nen worden door mist, sneew en ijs. Dhr. Visser sloeg het vrijwilligerswerk heel hoog aan en hij wil daar een zo goed mogelijk gebruik van maken. Z.i. is het ook voor de bevolking een ge ruststellende gedachte te weten dat er in het eigen dorp een eenheid paraat is. „Elke kern een spuit" was ook het uitgangspunt van dhr. Visser, naar hij liet weten geheel overeenkomstig het ontvangen rapport van de Inspecteur en de Commandant. Burg. van Velzen echter wilde liever vasthouden aan het rapport dat N.B. dezelfde Inspecteur in 1967 had uitge bracht, een jaar na de gemeentelijke her indeling, „we hebben toen een deskun dig rapport gevraagd", zag hij terug en het was duidelijk dat hij op het meest recente rapport het predicaat „gevoelsmatig" wilde plakken, waar door z.i. de raad zich niet mocht laten leiden. ,,In '67 is al gedacht aan een re organisatie, maar nog steeds leven we in de situatie van voor de gemeente lijke herindeling", bezag de voorzitter; „nu, na tien jaar herindeling gaan we nog niet reorganiseren maar elke oude gemeente een eigen spuit geven. „Waan zinnig vond hij de praktijk dat nog steeds Ouddorp moet uitrukken voor een brand in de oude Oostdijk die veel dichter bij Goeree ligt. „Die oude toe standen zijn betrekkelijk „heilig" maar het lijkt me niet dat we die nog langer moeten continueren" meende de voor zitter. De opstelling van dhr. Voogd vond hij niet correct tegenover de eenheid van Stellendam, die met zo'n uitspraak zo dacht de voorz. met een kluitje in 't riet zou worden gestuurd. Liever wilde hij nu een duidelijke uitspraak, óf één, óf twee brandweerwagens!! Dhr. van Velzen droeg steeds meer stenen aan ter versteviging van zijn bolwerk maar tenslotte besliste de raad toch anders. Voor de voorz. hoefde het niet, een tweede wagen alleen al als hij vergeleek dat Rotterdam één brandweerpost op de 52000 inwoners heeft. „Wat moeten wij dan met 3 pos ten op 9000 inwonersvroeg hij de raad af. Ook voerde de voorz. als tegenargument aan dat Goeree zowel als Stellendam per jaar gemiddeld 3 keer uitrukken tegen Ouddorp 13 keer. „Wanneer u dan voor die drie keer een eigen wagen wilt denk er dan ook maar over na Ouddorp een tweede wagen te gevenlegde hij de raad voor. Ook Goeree-Havenhoofd v/erd door de voorz. aangedragen 'waar ook een brand spuit ontbreekt. De voorzitter liet er geen twijfel over bestaan dat, wanneer de aanschaf van twee wagens gewenst wordt, er spoedig een voorstel voor Stellendam te ver wachten is omdat de daar gestatoneer- de spuit van ver door de twintig jaren duidelijk versleten is. Er kwam daarop een voorstel bij monde van dhr. T. v. Op de j.l. woensdag gehouden receptie van de 60-jarige Wonmgbouwver. „Dirksland" werden de jarige tal van cadeaux aangeboden.Ze worden hier bekeken door voorz. T. van Prooyen en penningmeester C. A. Leijdens. In de gisteravond gehouden raadsvergadering heeft de voorz. burg. van Velzen'in 't kort stil gestaan bij het feit dat dhr. K. Grinwis (vrijdag 20 aug.) precies 30 jaar lid van de raad is. Aan vankelijk te Ouddorp en sinds de samenvoeging ook van de raad van de nieuw samengestelde ge meente Goedereede. Dhr. Grin wis had het zich zelf niet gerea liseerd maar hij toonde zich er kentelijk voor de door de voorz. geuite wens dat hem. nog vele gezonde jaren gegeven zullen worden. Alleen aan de Schepper de eer", zo antwoordde dhr. Grinwis, de wens uitend nog enkele jaren in goede verstandohuding en in liefde samen te mogen w^erken. Dam voor de strekking waarvan de raad best gevoelig bleek, hoe driftig mevr. Grinwis-Blok en dhr. Reus er ook tegen protesteerden. Mevr. Grin wis verdacht sommigen uit de raad van een stevige portie chauvinisme en dhr. Reus betreurde het dat de raad zich niet kon uittillen boven de vroegere gang van zaken. De raad, 'waaran de heren 't Manne tje en Tanis ontbraken, schaarde zich tenslotte minus mevr. Grinwis en dhr. Reus achter het voorstel van dhr. van Dam dat een principe uitspraak inhoudt dat ook Stellendam van een nieuwe spuit voorzien wordt wanneer zich de noodzaak daartoe aandienst. Alhoewel de voorzitter vooropstelde dat de burger van die uitspraak het ge lag zal moeten betalen verklaarde hij zich bij de uitspraak neer te zullen leg gen en straks op de nieuwe wagen(s) trots te zullen zijn! Mopperde nog iemand op de tribu ne: „de burgemeester? die had archi tect motte worre. Huuzen bouwe kan 'n mar op de brandweer heit 'n niks geen kiek!" OOLTGENSPLAAT In verband met de te houden rom melmarkt, annex straatverkoop en ver makelijkheden op 4 september a.s. aan de Beneden Molendijk ten bate van het Uniformfonds van het Burgemeester W. M. van der Harst-Tamboer- en Trompetterskorps te Ooltgensplaat, heeft het bestuur besloten om op donder dagavond 26 augustus a.s. een grote inzamelingsaktie te organiseren. Ieder een heeft wel iets op te ruimen dat op de rommelmarkt verkoopbaar is. Ge dacht wordt aan boeken, gebruiksvoor werpen, b.v. uit Opoe's tijd. Verder ge- feedschappen, meubels, etc. De leden van het korps komen bij u langs om het op te halen. Zet alles gereed en op tijd even buiten en het komt vlot voor elkaar. Er zal ook een poffertjeskraam op 4 sept aanwezig zijn. Tevens wordt zaterdag 4 septem ber 's avonds een muzikale show ten beste gegeven op de Voorstraat, waar aan verschillende verenigingen zullen meewerken. Houdt deze dag vrij voor De Plaat!! OUDDORP Caravan uitgebrand. Gistermorgen rond half negen is de caravan van de fam. Zoetemeier uit Rockanje, staand op camping „de Toekomst" te Ouddorp door brand verwoest. De waarschijn lijke oorzaak is een defect aan de (gas) koelkast. Mevr. Zoetemeier ;die met haar beide kinderen in de caravan ver bleef ging telefonisch hulp bellen toen ze het niet langer vertrouwde. Toen ze bij de caravan terug kwam had de brand intussen toegeslagen. De kinderen waren gelukkig inveiligheid. De brandweer kon slechts de restanten blussen. GARAGEBEDRIJF Ben. Oostdijk - Den Bommel Tel. (01871) 317 AUTOMOBIELBEDRIJF Korteweegje - Dirksland Tel. (01877) 16 28 In de omgeving van de jachthaven te Middelharnis, is een lapjespoes van on geveer 1 jaar oud, gevonden. Het dier verblijft momenteel bij die renarts Tjebbes, Enkele Ring 55 te Sommelsdijk, tel. 2966. Belangstellenden kunnen zich met dit adres in verbinding stellen. Voor een rood katertje van 4 mnd. en voor 5 poesjes en katertjes van plm. 7 weken (wit met zwart) verblijvende bij dhr. C. A. Zuidwijk, Fabiusstraat 32 te Melissant, tel. 01877-2119, worden goede tehuizen gezocht. Weggelopen grote lichtbruine pin- cher, grijze kop en poten (korthaar) teefje. Omgeving Goedereede-Haven- hoofd, draagt geen halsband. Inl. fam. Orgers, tel. 01879 - 1672 De Meubelindustrie v. d. Berg te Hellevoetsluis, waarvan de bedrijfs- panden enkele weken geleden door een ernstige brand zijn verwoest, A zal zich waarschijnlijk aan de industriehaven te Stellendam vestigen. J Dat heeft burg. van Velzen van Goedereede gisteravond onder voor- behoud aan de gemeenteraad meegedeeld. „De vestiging wordt sterk 4 overwogen en de besprekingen bevinden zich in een vergevorderd sta- J dium", aldus burg. van Velzen.' De architect heeft de tekeningen voor de bouw van een fabriek en showroom bijna gereed en de directie van de fa. v. d. Berg hoopt eind volgende week een definitieve beslissing te J nemen. „Die wijst sterk in de richting van een vestiging alhier", kon de voorz. verklaren. De raad bleek gelukkig met de waarschijnlijke komst 4 van deze schone industrie. Het bedrijf telt plm. honderd arbeidsplaatsen. Z 1 MIDDELHARNIS (naast Ford) 1 TeL (01870) 39 75 Reparatie en Inruil van alle merken. M ZONDAG 22 AUGUSTUS MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur en 6 uur ds. E. F. Vergunst, voorm. bed. H.A. en nam. dankz. H.A. Extra kollekte kerkvoogdij Herv. Exodus Gem. 10 uur ds. R. E. R. van Buiren Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. P. Schravendeel Chr. Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. R. Kok Jr. van Eem- dijk Ger. Gem. 9.30 en 6 uur ds. Th. van Stuyvenberg Ger. Kerk Vrijgemaakt 10 en 3.30 uur ds. R. Zijlstra. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur dhr. A. H. Veldhuizen en 6 uur dhr. J. Kot, Nieuw Lekkerland. Extra kollekte Herv. Ger. Jeugdbenden. Rem. Kerk 10 uur dr. ds. J. F. van Royen, Capelle a.d. IJssel. DIRKSLAND - Herv. Kerk 9.30 uur ds. M. van der Linden en 6 uur ds. H. N. van Hensbergen. Extra kollekte diakonie - reisfonds Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur ds. P. A. Vlok, Gouderak, bed. H. Doop en 6 uur dhr. A. H. Veldhuizen, voor bereiding H.A. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. H. F. Klok en 6 uur ds. J. Kooien, IJsselstein. Extra kollekte quotum. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur ds. H. N. van Hensbergen, bediening H. Doop en 6 uur ds. M. Verduin, Bra ker, voorbereiding H. Avondmaal. Extra kollekte Chr. scholen Ger. Kerk 11 uur ds. J. de Hoop en 6.30 uur ds. J. G. Meynen. GOEDEREEDE Herv. Kerk 9, 10.45 en 6.30 uur ds. R. van Kooten. Maande lijkse kollekte kerk. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur dhr. C. A. Polderman Ger. Kerk 9 uur (verg. geb.) ds. J. G. Meynen, Amersfoort en 5 uur (kerk) ds. J. van der Moolen, Hellevoetsluis. Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur lezen Doops- gez. Gem. 9.30 en 6.30 uur ds. G. Wil- lemstein, Barendrecht. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. H. Visser, Extra kollekte IZB Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur ds. C. van Sliedregt en 6 uur ds. R. Grisnigt Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. J. Willemsen, voorm. bed. H.A. en nam. dankz. H. Avondmaal Ger. Kerk 10 en 6 uur drs. G. J. Smink. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur ds. J. Kooien, IJsselstein en 6 uur ds. M. van der Linden. Extra kollekte kerk. Geretf. Kerk 10 uur drs. A. W. Mee- der en 3 uur ds. J. G. Meijnen van Amersfoort. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. R. A. Grisnigt, Nieuwand-Ooster- wijk en 6 uur ds. W. van Gorsel, Ridderkerk. Voorber. H.A. Extra kol lekte quotum. Geref. Kerk 9.30 en 6 uur dr. E. Mas- selink, em. predt. te Rotterdam Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen Oud Geref. Gem. 9.45^ en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 10 uur ds. G. C. de Jong, Moerkapelle. ST. MAARTENSDIJK Herv. Kerk 9.30 en 14.30 uur ds. J. Blom Ger. Gem. in Ned. 3 x lezen Oud Ger. Gem. 3 x lezen. Donderdag 26 aug. om 19 uur ds. J. van .Prooijen van Rhenen. Traditiegetrouw organiseert het Rot terdamse groothandelsbedrijf Dehnert Jansen B.V., speciaal voor de detaillis ten die niet in de gelegenheid zijn de vakbeurs Inter Decor te bezoeken, van 30 augustus tot 3 september een show in Café-Restaurant De Kok te Sommels dijk, ter introduktie van de op het sei zoen 1976-1977 afgestemde koUekties woningtextiel. Het totaalpakket, dat al le kans geeft aan eigen kreativiteit, om vat o.m. kunstzinnig gedekoreerde gor dijnen (w.o. kamerhoog!), waarvan kleur en dessin thans zijn aangepast aan de smaak van de Nederlandse kon- sument. De ontwikkeling ervan is be paald veelbelovend en wordt derhalve positief beoordeeld. INGEZONDEN Het gaat met de gadopteerde meisjes goed, één meisje is hard ziek geweest, nu weer hersteld. Wij krijgen geregeld bericht. In september moeten de Kerstpakket ten al weer verstuurd. Meestal sturen we ook kleding, maar de aanschaf kost veel. Zijn er misschien op Flakkee gezin- nnen die gebruikte zomerjurkjes kun nen missen? leeftijd 10-14 jaar. U zou ons daarmee een groot ple zier doen. Voor Middelharnis kunt u het be zorgen bij mej. Riet Beekhoven, Wil genlaan 50, tel. 01870-2361. Voor Dirksland bij mevr. T. Buth- ter Laan Tuinstraat 2, tel. 01877-1715. Heelhartelijk dank voor alle mede werking! De Gereformeerde Bijbel Stichting tot handhaving van de Statenvertaling houdt, morgen, zaterdag, haar jaarlijk se Toogdag in gebouw „Tivoli" te Utrecht. Van Flakkee zullen één of meerdere bussen vertrekken vanaf on- dergenoemde plaatsen: 7.30 uur Ouddorp, Herv. Jeugdgebouw 7.30 uur Goedereede, Provincialeweg 7.40 uur Melissant, Garage Mijnders 7.45 uur Dirksland, Schelpenpad 7.50 uur Middelharnis, Zandpad 7.55 uur Nieuwe Tonge, Molen 8.00 uur Oude Tonge, Pulleman 8.10 uur Ooltgensplaat, Schaapsweg MIDDELHARNIS Geref. Kerk Vrijgemaakt. Door werkzaamheden in het „Dienstencen trum", zullen de kerkdiensten met in gang van 22 aug. a.s. tijdelijk worden gehouden in dehal van de Ger. school aan de Sportlaan. De diensten vangen als regel aan om 10.00 uur en 15.30 uur, met uitzonde- rmg van 12 sept. Dan zullen de diensten aanvangen om 10.30 uur en 15.00 uur. Vrijdag 20 augustus 1976. Van zaterdag 21 tot maandag 23 aug. ARTSEN Middelharnis - Sommelsdijk: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Dogterom, tel. 2121. Dokter Dogterom is woensdag a s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter R. F. Boot, tel. 1227-1291. Stellendam - Goedereede: Van zaterdagmiddag 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Bulthuis, tel. 1367. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Westra, tel. 1259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: Van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maan dagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter Buth. tel. 306. APOTHEEK „MENHEERSE" Openingstijden apotheek menheerse J. Slager apotheker werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overige uren via tel. of dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen tand arts Wolthers tel. 1660 (van U tot 11.30 uur). DIERENARTSEN Dienst heeft dhr. Tjebbes, tel. 2966. WIJKVERPLEEGSTERS Ouddorp - Goedereede - Stellendam: Dienst heeft zr. Kastelein, tel. 1267. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van vrijdagavond 6 uur tot maandag morgen 8 uur heeft dienst zr. Koppejan, tel. 1412. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 12 uur tot maan dagmorgen 8 uur heeft dienst zr. Joc- hems, tel. 1532. Ooltgensplaat - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Wit-Gele Kruis: Dienst heeft GEVRAAGD: voor part-time winkelwerkzaamheden. Sollicitaties, na telefonische afspraak: Hobbemastraat 49 - Tel. 2461 MIDDELHARNIS na 6.00 uur 3161. Zelden in de Flakkeese duivenge- schiedenis is het voorgekomen dat de eerste vijf prijzen van een wedvlucht bij dezelfde liefhebber terecht zijn ge komen. Dit kan eigenlijk ook alleen maar gebeuren op een afstand van 50 km. als de weersomstandigheden een handje meehelpen. Niettemin een ge weldig succes voor A. J. Klink te Oud dorp, die ze altijd bijzonder goed klaar heeft voor de navluchten. De vijf eerste prijzen op 1733 duiven, er moet bij de goede vorm van de dag een stukje ge luk komen. De NO wind zal de duiven vanaf Essen naar de kust hebben gebla zen en dat betekende vooral op een a'f- stand van 50 km. vele kilometers om vliegen. Rekent men dat ze te Stellen dam de duiven ook uit Ouddorp kregen dan zijn de duiven van J. van Seters en Hoek van Lensen, die drie en een halve minuut later dan die van Klink vielen tesamen geweest. Alleen Stellendam ligt 5 km. korter bij Essen. Herkingen ligt van deze los- singsplaats verder in afstand dan Middel harnis en Stad a.h. Haringvliet en dit komt. toch in de uitslag tot uitdrukking. In de kop van het klassement vinden we 6. H. V. d. Ochtend, 12 Gebr. Mo lenaar, 13. J. den Boer en 20 Ph. Log- mans. Te Stad a.h. Haringvliet een traag verloop maar wel zoals gewoon lijk een aantal kopduiven. 8. Gebr. Be vaart, 7. 10 en 27 F. v. d. Falk en Zn., 14. B. D. Visser, 17. J. Visser, 20. P. J. Huizer, 25. H. Donkersloot, 32. H. v. d Valk. Evenals bij de vorige vlucht vanaf Essen zit te Middelharnis H. Spring vloed Dubbeld Jr. op de kop (18e) kort daarop gevolgd door M. van Assen (21 ste) en (28ste). Te Stellendam J. v. Seters en Zn. 9, 15 en 16 en de Comb. Hoek van Len ten (15 prijzen) beginnen met 11, 23, 29 en 34. J. Smit 24, D. Bruggeman 26. In de schaduw van A. J. Klink met 1, 2, 3, 4 en 5 mogen de Gebr. Grinwis te Ouddorp nog de 30ste prijs behalen. Te Dirksland laat begin en dan voor al eerste aankomsten te Melissant, o.a. voor J. K. Heekman 22 en 35. K. de Jong 33. Wat meer allure had het con cours van de bevlogen jongen vanaf St Ghislain. Winnaar is een losvlieger bij J. den Boer te Herkingen. Plaatsgenoot M. Volaart moet hem vijf minuten la ten voorgaan, draaide weer reusachtig en begint met 7 en 27. M. Huizer 17. A. J. A. Volaart 26. Te Stellendam nestor D. van Lenten zes minuten vooruit op J. v. Seters en Zn. Winnen respectievelijk 2 en 10 in de FCC Comb. Hoek van Lenten 33. Ary Spuij 31. C. J. Tanis te Ouddorp aan de lei- dmg met 5 en 15. Opmerkelijk goed spel van J. Bakelaar, die begint met 8, 20, 22' en 28. Ook succes voor de Gebr. Grin wis, alles in de klok, onder meer 21, 25, 32, 36 etc. W. Kievit 13. H. Kleijn 33. De „144120" van K. de Jong, volgens mijn zegsman nb een legale opvahger (van de bekende Blom uit Schouwen) vhegt andermaal de scheerweg met een 3e prijs. Een geweldig duifje, die hij hopelijk nu gaat sparen voor de toe komst. Verder te Dirksland een Me- lissantse overwinning. A. P. de Vogel 4 en 18, B. Leijdens 9 en 11. M. v. d. Baan 12. L. S. v. d. Baan 16, en 34, A. Zoon 24 en 29. Te Middelharnis weer de vorm van de dag beslissend. Dezelfde liefhebbers thans m andere volgorde, M. van Assen en J. Springvloed Dubbeld Jr. dé eer met resp. 7 en 14. Verder traag ver loop. Eveneens minder goede resultaten te nn-^r."^^^^ '^^^^- Bevaart eerst vliegen (19FCC) P. J. Huizer wordt nr. 30. De bekende naam „Trommel" zal helaas voorgoed uit de melkersrijen verdwij nen, want „Lieske" ziet toch wel lie ver een motor, zodat vader en groot vader maar besloten de „duifkes" ra- dikaal te laten verdwijnen. Een gewel dig soort is naar vele hokken verdwe nen, maar het zal wellicht nimmer die glorie meer verwekken, zoals dat bij de diverse combinaties Trommel het geval was.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 2