Wenst U méér betaalbare pk'ï? i 'Vraag dan naar de zware Fords. Firma Witvliet tenthuisje FAMILIEBERICHTEN JOHANNIS PIETER DEN BEABER HANK BERTRAND JOHANNIS PIETER DEN BRABER HANK BERTRAND ARDE COENELIS VAN LOON MAARTJE REDERT FAMILIEBERICHTEN kunt ook opgeven aan onze agenten en bezorgers. MIDDELHARNIS WAS IN JULI CENTRUM VAN AKTIVITEITEN Den Rabobank droeg haar steentje bij In de maand juli heeft Middel harnis een ongelooflijk aantal men sen binnen haar grenzen gehad. Dat heeft ze te danken aan de ak- tiviteiten van de afdeling van de Nederlandse Gladiolenvereniging, die in dé sporthal in Middelharnis haar jaarlijkse tentoonstelling hield. Landbouwschap in extra vergadering bijeen Gevolgen van aanhoudende droogte nemen toe Hoewel de maandenlange droogteperiode in sommige delen van Neder land even door enige neerslag onderbroken is, nemen de nadelige ge volgen vooral de laatste dagen steeds grotere vormen aan. De voortdu rende droogte is voor het Landbouwschap aanleiding om op extra over heidsmaatregelen aan te dringen. Tijdens de extra openbare bestuursvergadering op woensdag 11 augus tus j.l. zijn enkele voorstellen gedaan om de gevolgen van de aanhou dende droogte zo goed mogelijk op te vangen. UIEN-UITVOER Voor het doodspuiten van aardappelen een nieuw middel een produkt van Sandoz AG te Basel De voordelen van PURIVEL zijn niet giftig geen residu in het te oogsten produkt snelle afbraak in de bodem (20-60 dagen) geen invloed op de knolkwaliteit schade tengevolge van drift gering economische inzet (2 behandelingen in één!) met het vliegtuig, te bespuiten geen gevaar voor het wild niet corrosief een schoon middel (niet geel) milieu vriendelijk In de handel gebracht o.m. door Tel. 01871 - 481 Tel. 01870 - 3331 Den Bommel r r De zware Fords. Betrouwbare kracht Districts Ford tractor Deafer: Kraayensteinsedijk 4, Middelhamis, Tel. 01870-2887 Kom niet op de koffie Maar wel om koffie Zo lang de voorraad strekt DOUWE EGBERTS of VAN NELLE SUPRA Fa. H. VERBRUGGE Zn. BINNENWEG 9 - SOMMELSDIJK ONGETWIJFELD slaagt U beter met uw inkopen als U eerst de advertenties leest I vakantie huisje Aardbei- planten Dit weekend E.GRINWIS Vrijdag 13 augustus 1976 ^ILANDEN-NIBUWSP Bladz. Hedenmiddag nam de Heere tot onze diepe droefheid plotseling uit ons midden weg onze geliefde zorgzame man, vader, behuwd- en '"root- vader, broeder, behuwdbroeder en oom echtgenoot van Trijntje Johanna van Kempen in de ouderdom-van 72 jaar. Ooltgensplaat: T. J. den Braber-van Kempen J. P. den Braber C. J. den Braber-Hokke Capelle a. d. IJssel: P. H. den Braber Ooltgensplaat: Middelhamis: Ooltgensplaat: P. C. den Braber M. den Braber-Verwoerd C. den Braber J. den Braber-Klap H. den Braber C. Huijer-den Braber J. Huijer en kleinkinderen Ooltgensplaat, 11 augustus 1976. Emmastraat 1 De begrafenis zal D.V. plaats vinden op zaterdag 14 augustus a.s. des n.m. des n.m. 2 uur vanuit Elthato. Gelegenheid tot condoleren: vrijdag van 3 - 5 en 7 - 9 uur. Met grote droefheid geven wij U kennis, van het plotseling overlijden op 51 jarige leeftijd van onze geliefde man en allerliefste zorgzame pappie echtgenoot van Nel Bertrand-de Gans Wij zullen hem erg missen en wij houden ons van uw deelneming overtuigd. N. Bertrand-de Gans Caroline Hajo Maarssen, 9 augustus 1976. Com. Houtmanlaan 11 Wij zullen onze dierbare overledene teraarde be stellen op zaterdag 14 aug. a.s. te 4.00 uur op de algemene begraafplaats „Vrederust" te Middel hamis. Tot onze diepe droefheid nam de Heere plotse ling uit ons midden weg, onze lieve opa echtgenoot van Tri'ntje Johanna van Kempen in de ouderdom van 72 jaar. Wij zullen zijn hartelijke belangstelling voor ons allen nimmer vergeten. Ooltgensplaat: Johan en Lenie Tineke, Wout, Annette, John, Peter, Marja en Kees Middelharnis: Tanja Ooltgensplaat: Leen en Hans Ooltgensplaat, 11 augustus 1976, Emmastraat 1 DANKBETUIGING Daar het ons onmogelijk is een ieder persoonlijk te bedanken, zeggen wij langs deze weg u allen hartelijk dank voor de betoonde belangstelling op onze huwelijksdag en tevens voor de vele giften, cadeau's, bloemen en planten die wij mochten ontvangen. Leen en Bep van Dam Ooltgensplaat, augustus 1976. Langeweg 70 Met grote droefheid namen wij kennis van het plotseling overlijden op 51 jarige leeftijd van onze geliefde zwager en oom, de heer echtgenoot van N. A. Bertrand-de Gans M. de Gans A. de Gans-Overweel Marlies Jacqueline K. de Gans Middelharnis, 9 augustus 1976. Pr. Irenestraat 33 Met grote droefheid' geven wij u kennis van het plotseling heengaan van mijn innig geliefde man en onze lieve zorgzame vader en grootvader echtgenoot van Pietertje Noordermeer op de leeftijd van 80 jaar en 6 maanden. Wij gedenken in dankbaarheid wat hij tijdens zijn leven voor ons heeft betekend. P. van Loon-Noordermeer A. P. van Loon P. C. van Loon C. M. van Loon-Dirkse Arie - Anita Middelhamis, 12 augustus. Pr. Bemhardlaan 35 De overledene is opgebaard: Oostmoerpolder 1. Gelegenheid tot betuigen van deelneming: vrijdag en zaterdagavond van 7 tot 9 uur aldaar. De begrafenis zal plaats hebben op maandag 16 augustus des nam. 2 uur op de algemene be graafplaats te Middelhamis. Heden ging van ons heen onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder, zuster, be- huwdzuster en tante weduwe van Franqois Tanis in de ouderdom van ruim 81 jaar. Middelhamis J. W. Tanis S. N. Tanis-de Ruiter en kleinkinderen Ouddorp, 13 augustus 1976. De Vliedberg, Hogepad 2 Correspondentie-adres: Prinses Marijkestraat 20, Middelhamis. Gelegenheid tot condoleren zaterdagavond van 7-9 uur in de Vliedberg, ingang t.o. de parkeer plaats. De begrafenis waarbij u beleefd wordt uitge nodigd, zal D.V. plaats hebben op maandag 16 augustus a.s. des nam. 2 uur op de algemene begraafplaats te Ouddorp. Aanvang rouwdienst in de kapel van de Vlied berg om 1.00 uur. Vertrek vanaf de Vliedberg om 13.45 uur. DANKBETUIGING, Daar het ons onmogelijk is ieder persoonlijk te bedanken zeggen wij langs deze weg allen harte lijk dank voor de betoonde belangstelling op on ze huwelijksdag ondervonden en tevens voor de vele giften en cadeaux die we mochten ontvan gen. Kees en Marja Hogchem Dirksland, augustus 1976. Beatrixlaan 16 DANKBETUIGING Daar het ons onmogelijk is iedereen persoonlijk te bedanken, wiUen wij langs deze weg voor dé zeer vele en hartelijke blijken van deelneming, zowel mondeling als schriftelijk, ons betoond na het overlijden van onze lieve zoon, broeder en oom KOOS onze oprechte dank betuigen. Uw hartelijke deelneming heeft ons getroost en goed gedaan. Inzonderheid onze dank aan ds. van Kooten voor de wijze waarop hij de dienst heeft geleid. Ouddorp: L. P. Akershoek Th. E. Akershoek-Slis Sommelsdijk: A. J. v. d. Stoep-Akershoek G. V. d. Stoep Leendert Pieter Augustus 1976. Hier alleen al kwamen rond de 11.000 bezoekers en hoeveel mensen de vijf bradderiemiddag en -avonden op de been heeft gebracht is niet eens bij be nadering te zeggen. Het is er bijzon der levendig geweest en de midden standers zijn meer dan tevreden. Het is ook gebleken, dat het niet al leen mensen van het eiland zelf waren, maar voor' een groot deel van daar buiten. Er was aan al deze aktiviteiten veel ruchtbaarheid gegeven en Mid delhamis heeft zich op dit punt waar gemaakt. De bezoekers kregen er geen genoeg van en vanzelfsprekend wor den er nu reeds afspraken gemaakt voor het volgend jaar. Dat g.eldt zowel voor de Gladiolententoonstelling als voor de braderie Er komt in Middel hamis leven in de brouwerij. Hieraan heeft de RABO-bank Middel harnis een grote steen bijgedragen. Ze is trouwens voornemens het er niet bij te laten zitten. Vandaar die onderhan delingen. Op de Gladiolententoonstelling stond een geldcycloon. Het papierengeld draaide in de ronde en het ligt voor de hand, dat er langdurig gestaard werd naar de cycloon: zit er één duizendje in of meer; hoeveel honderdjes en ja, de vijfjes tellen óok mee en die zaten er nogal wat in. Dat was blijkbaar het vervaarlijke, want een duizendje en een vijfje gelijken wel wat op elkaar. Ret- kenkundige hoofden hebben het beke ken; zakenlieden, die regelmatig met geld omgaan, waagden een gokje, huis vrouwen en kinderen eveneens. Het was gratis om een formulier in te vul len en dat gebeurde door zo'n 2400 De formulieren zijn gelezen en geor dend en één formulier is ter zijde ge legd. Verrassend zal de uitslag zijn! Op de braderie had de verzkerings- afdeling van de RABO-bank iedere week een schade-auto staan. Ook hier kon gratis geraden worden. In totaal 1750 formulieren- werden er ingevuld. Het waren overwegend de heren der schepping, die dachten dat ze het wel wisten, maar och, wat heeft men weinig kennis van schade. En wat is een scha degeval misleidend. Pas na de braderie avond werd de schade vastgesteld door een expert. Voor velen zal het een leerzame zaak geweest zijn, want een deukje is soms duurder dan men denkt en een wagen, waarvan men denkt, dat die wel uit de roulatie genomen kan worden, kan voor luttele duizendjes weer worden opgeknapt, en zoals later bleek, als nieuw. Het geldtreintje is een kous apart. Meestal waren het kinderen die raad den. Het treintje reed en de dubbel tjes, die het vervoerde rolden door el kaar, maar nergens waren zoveel win naars als juist hier. Er is echter maar één treintje en de notaris zal in deze het laatste woord hebben. Dat gebeurt volgende week, in het bijzijn van de winnaars in het kantoor van de RA BO-bank in Middelharnis. De situatie in de veehouderij is ver slechterd. Vele bestuursleden zijn van mening, dat de ruwvoedervoorziening voor de komende vnnter precair is. Voor de akkerbouwsector is het beeld wisselend. In sommige gebieden zijn de opbrengsten redelijk tot goed, terwijl de verwachtingen voor de oogst van consumptieaardappelen en hakvruch- ten in het zuidwesten zeer somber zijn. In de tuinbouw heeft de yerzilting par ten gespeeld, terwijl de gewassen door de hoge temperaturen nogal verbran dingsschade opgelopen hebben. Een juiste schadebalans is volgens het bestuur van het Landbouwschap op dit ogenblik niet te maken. De weers ontwikkelingen zijn bepalend voor de verdere ruwvoedervoorziening, de pro- duktie van melk, groenten, fruit, vlees en voorts voor de oogst van aardappe len en suikerbieten. Het Landbouwschap vindt het zeer belangrijk, dat het beleid en de maat- de ontwikkelingen die van dag tot dag kunnen wijzigen. In dat verband heeft het bestuur een aantal voorstellen ge daan die kunnen bijdragen om de ge volgen van de droogte op te vangen. Èen eerste vereiste is het opstellen van een aktuele voederbalans. Voorts is gesproken over adviesprijzen voor ruwvoer en suikerbietenloof. Voor be paalde gebieden (met name het eiland Texel) zouden suikerbieten voor vee voeder aangewend kunnen worden. Voorzover dit in beperkte mate ge beurt, zullen de telers en de suikerin dustrie hiertegen weinig bezwaren heb ben. Het bestuur van het Landbouwschap verwacht, dat vele boeren en tuinders binnen enkele maanden in grote liqui- diteitsmoeilijkheden komen. De Rijks groepsregeling Zelfstandigen moet op een duidelijke, snelle en soepele wijze toegepast worden. Daarbij dient reke ning gehouden te worden met de fi nanciële draagkracht van de bedrijven. Voorts zijn regionale commissies wen selijk om tot een Uniforme behande ling van de aanvragen te komen. Het bestuur van het Landbouwschap zal op korte termijn een onderhoud vragen met de staatssecretaris van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. Ér is duidelijkheid gewenst in hoeverre de huidige RZ-regeling ma ximaal dienstbaar gemaakt kan wor den voor de door de droogte gedupeerde land- en tuinbouwbedrijven. Extra maatregelen gewenst Wat de ruwvoedervoorziening betreft, zal het Landbouwschap de ministervan Landbouw vragen om ,de geldende ga rantieregelingen voor het niet opko men van raaigrassen uit te 'breiden tot alle ruwvoedergewassen en eveneens tof de ruwvoedergewassen die op de veehouderijbedrijven voor eigen ge bruik ingezaaid worden. Het bestuur van het Landbouwschap denkt even eens aan een garantie voor eventueel oogstrisico bij de ruwvoederwinning. Het Landbouwschap meent,'* dat de. Waddeneilanden in bijzondere mate be lemmerd worden bij de voedervoorzie ning van het vee. Het vindt dat ook speciale subsidiemaatregelen gerecht vaardigd zijn. Het Landbouwschap wil een vergoeding voor de transportkosten van ruw- eri krachtvoer naar de eilan den. Deze kosten betreffen het trans port over water en de wachttijden. Wat het rundvleesbeleid betreft ver wacht het bestuur van het Landbouw schap, dat de uitstoot van vee in het najaar groot wordt. De interventiemo- gelijkheid voor slachtkoeien van tweede OOSTERLAND Op zaterdagavond 14 augustus a.s. zal ons dorp een uniek muziakal evenement worden geboden dat nog nimmer heeft plaats gevonden hier ter plaatse. De Chr. Gemengde Zangvereniging: „Voor uitgang Zij Ons Streven", bestaande uit ongeveer 70 zangeressen en zangers zal onder leiding van de directeur de heer C. J. den Dekker een concert verzorgen samen met de plaatselijke muziekver eniging: „Oosterlands Fanfare", bestaan de uit ongeveer 45 leden. Uit enige repetities van de beide gro te verenigingen, gehouden in de „Confe rentiekamer" bleek dat hier een mooi harmonisch concert uit voorkomen kan. De uit te voeren werken, waar onder klassieken, kwamen bijzonder goed tot hun recht. Dit concert, dat in de buiten lucht gehouden wordt als de weersge steldheid zulks toelaat, zal plaats heb ben op het trainingsveld bij het Sport terrein: „De Saële", de z.g. „IJsbaan", bereikbaar vanaf de Sint Joostdijk, en begin om zeven uur. Er is hier voor de liefhebbers van zang en muziek iets moois te horen, temeer omdat deze sa menwerking van zang en muziek voor zover bekend nog nimmer in ons dorp heeft plaats gehad. Het kapitale woonhuis Molenweg 4, onlangs verlaten door de f am. M. Stam, is door deze verkocht aan de heer G. van der Laan uit Middelharnis. De nieu we eigenaar is thans druk bezig het woonhuisinterieur een ander aanzien te geven en aan te passen aan de huidige bouwtent. Dit woonhuis werd omstreeks 1910 gebouwd voor rekening van de fa milie Jan Bouman-Labrijn. De heer Bou man was toen rustend landbouwer, en woonde op de boerderij „Boumanslust" waar later de familie van Westen woon de en nog woont. In de periode 31 mei t.m. 3 juli werden de volgende hoeveelheden uien uitgevoerd naar de resp. landen: Wetst-Duitsland 863 ton België 791 Engeland 713 Ierland 249 Frankrijk 319 Finland 12 Zwetden 1 Denemarken 25 West-Indië 19 Midden-Afrika 37 Totaal 2.629 ton OUDDORP -^ Opbrengst verkoping. De verkoping die door de Meisjesver. „Thabita" ge houden is heeft een opbrengst van ruim 3500,bereikt. Allen die aan dat re sultaat hun steentje hebben bijgedragen worden daarvoor hartelijk dank gezegd. kwaliteit zal na 15 september verlengd moeten worden, terwijl ook het inter ventieprijspeil hoger moet zijn. Het Landbouwschap zal hierover met de minister van Landbouw spreken. PURIVEL Fa. J. Ilrensman i-Sii:. i- i TE KOOP te OUDDORP Tel. 01870 - 39T9 Na 14 en 21 augustus nog een te huur op de Veluwe. Tel. (03413) 378 div. soorten, N.A.C.B gekeurd, klasse A Uit voorraad' leverbaar. (Ook zaterdagmorgen op de markt verkrijgbaar) Bloemistery - Tuincentrum HOGCHEM Vroonweg 23 - Dirksland Tel. (01877) 13 54 20 ROZEN voor 5,— Tevens grote sortering POTPLANTEN Dflkstelweg 28 - Ouddorp

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 3