Brandweer M'harnis organiseert landelijke wedstrijd Modehuis Borgdorff werd intern aangepast Van broeilschotel tot Barcelona ir Groots gebeuren i.v.m. 25-jarig bestaan van de eenheid Het brandweercorps van Middel- harnis, „bluseenheid I" in officiële kring, zal binnenkort meer dan ooit van zich laten horen De een heid bestaat dit jaar een kwart eeuw en de Middelharnissers schrikken dan niet van de organi satie van een landelijke wedstrijd terug. Getuige hun wapenfeiten hebben ze het hetere vuren over wonnen en hun zilveren verleen wordt hier en daar met goud om rand. Zorgvuldig bijgehouden plak boeken werpen een onthidlend licht op de voorbije periode waarin de brandweermensen oog in oog stonden met fikse branden, roerig volk in de Nieuwjaarsnacht en een consomme cultivateur op dinsdag, woensdag en donderdag om 17.30 uur gesloten FOTO BLANKERS Woningbouw vereniging ,,Diriisland'' Landelijke wedstrijd IVIedische diensten PREDIKBEURTEN Een abonnement? Ongevaarlijk nieuw middel voor IDENTITEIT VAN GEFUSILLEERDE ,,LEEN'' ACHTERHAALD SOMMELSDIJK Innemend als ze is heeft mevr. Borgdorff j.l. woensdag velen laten delen in haar vreugde over het ge- reedliomen van een interne aan passing van haar zaak aan de Sommelsdijkse Dubbele Ring. De fam. Borgdorff deed dat in eigen beheer, maar toch met zoveel smaak dat mevr. Borgdorff er ver rukt over is. Dierenbesclierming Sint Dizier was geen probleem Bladz. 2 .^ILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 13 augustus 1976 Met dat laatste hadden ze nog de minste moeite was iiet was een van de gangen van het menu dat in '72 „de Gouden Leeuw" werd aangesproken. Hoe rijlc'lijli: ook zo'n pot, het zal nim mer leiden tot ontrouw aan de jaar lijkse poters met knapperend spek. Het brandweerleven immers kent ook zijn geneugten, zij 't ook na betoonde plicht. Staaltjes van dat plichtsbesef lopen als een rode draad door het welgevul- plakboek. Het korps werd voorzien van goed materiaal, anders dan rond 1800 toen het toenmalige „comité voor brand" een deurcollecte moest houden om debrandspuit een flinke beurt te kunnen geven. Over de geboorte van het corps wordt weinig of niets ver meld, maar wanneer in '55 de geschied schrijving begint gaat het steeds voort langs wedstrijdsucessen, wedstrijdte leurstellingen en flinke karweien. Op 26 maart 1958 ging de grote landbouw- schuur van dhr. T. Vroegindeweij in I.v.m. de werktijd verkorting volgens de verordening v.h. hoofdbedrijfschap detailhandel zijn wij vanaf hedeen ife MIDDELHARNIS (VERVOLG VAN VOORPAGINA) Zelfs landelijk bezien bekleedt deze vereniging hiermee een uitzonderings positie omdat er zeer weinig woning bouwverenigingen zijn die met deze, overigens zeker niet gemakkelijke taak, zijn belast. Door deze taak over te dragen, toon de het gemeentebestuur van Dirksland een volledig vertrouwen te hebben in de vereniging. In het boek „Beschrijving van het eiland Goedereede en Overflakkee" geeft de auteur B. Boers onder ande re per gemeente een opsomming van het aantal huizen en het aantal inwo ners. Hieruit blijkt, dat in Dirksland, Me lissant en Herkingen tesamen, het hui dige territoir van de woningbouwver eniging Dirksland, in 1840, 415 wonin gen stonden, die bewoond werden door 3257 inwoners. Dit komt overeen met nagenoeg 8 personen per (ongetwijfeld kleine) wo ning. De gemiddelde woningbezetting bedraagt in 1976 nog niet ten volle 3...! In dat zelfde boek beschrijft de auteur onder paragraaf 10 de „Nuttige inrigtin- gen" van Dirksland. Zou de woningbouwvereniging reeds in 1840 hebben bestaan dan was onder die paragraaf ongetwijfeld vermeld: „ene goede vereniging die zichzelve heeft belast met het stichten van hui zen om aan dezelve arme huisgezinnen onderdak te geven". Namens de woningbouwverenigingen op Goeree-Overflakkeee wil ik de wo ningbouwvereniging Dirksland gaarne feliciteren met haar 60-jarig bestaan en complimenteren met het vele en nuttige volkshuisvestingswerk, dat in die periode tot stand kwam. De taken van de vereniging zijn vele en breiden zich nog steeds uit. Ik wens daarom het actieve dage lijks bestuur, het bestuur en de raad van toezicht toe, dat zij ook in de toe- koftist hun vereniging zodanig kunnen leiden, dat een optimale verbetering van de volkshuisvesting wordt bereikt. H. Stuurman, Voorzitter van de Federatie van Woningbouwverenigingen op Goeree-Overflakkee augustus 1976. het hartje van Middelharnis in vlam men op. Weinig minder spectaculair was de brand in de RTM remise op 25 nov. van dat zelfde jaar. In 1961 werd het tien-jarig bestaan herdacht en uit de verslagen daarvan lezen we dat het corps in '51 op initiatief van burg. D. Rijnders werd opgericht en dat in '61 al gezegd kon worden dat de brand weer „dorp en inwoners al voor on noemelijke schade had gevrijwaard". Ook te water heeft de brandweer haar mannetje gestaan. Dat was nodig op 2 febr. 1962 toen er op het binnen vaartschip „WUTA", varend op het Ha ringvliet brand uitbrak. De grote brand in de O.L. School te Middelharnis op 21 juni 1965 loog er evenmin om en ook bij de bestrijding van deze brand heeft het thans jubilerende corps zich ver dienstelijk gemaakt. Dan zijn er nog de kleinere branden, de ruim veertig-ja- rige staat van dienst van oud voorzit ter en commandant Gerard de Koning en, van nog recente datum de brand in het hoogspanningsstation te Middelhar nis vorig jaar 25 oktober. Wat er eind deze- en begin volgende maand gaat gebeuren, zal ongetwij feld ook in de annalen worden vermeld. Het begint al op zaterdag 28 augustus met de school wedstrijden. Op die dag worden de tien plaatselijke lagere scho len uitgenodigd om zich in een wed strijd onderling te metenDe Rot terdamse brandweer zal die dag de monstraties geven. De generator die daarbij wordt gebruikt is in staat om in één seconde zo'n duizend liter schuim te produceren. Ook zal er gedemon streerd worden met een zgn. „hoogwer ker" die tot een hoogte van 28 meter kan reiken. Ook met een „crash-ten der" zal worden gewerkt, het appa raat waarmee binnen de kortste keren autobranden kunnen worden geblust. Rotterdamse duikers, leden van de Rotterdamse brandweer, zullen een pop bevrijden uit een te water geraakte auto. De schoolwedstrijden worden aan de haven gehouden. De jeugd wordt ver onderstelde plastic blokken van de ene kant van de haven naar de andere te spuiten. In de haven wordt een zolder- bak gelegd voor het opvangen van de blokken. Op een enthousiasme deelname door de jeugd mag stellig gerekend worden! Na afloop zullen in de brand weerkazerne, door burg. van Es, de prijzen van de wedstrijden en de al ge houden teken- en kleurwedstrijd uit gereikt worden. Op zaterdag 4 september is het in Middelharnis alles brandweer wat de klok slaat. Dan wordt de landelijke wedstrijd gehouden voor TAS-LD-HD en 3e klasse korpsen. De wedstrijd be gint al 's morgens om half tien om rond half vijf te eindigen. Daarna wordt, voorafgegaan door „Sempre Crescendo" een défilé gehouden met alle deelnemende brandweerwagens. Na aankomst bij de sporthal worden om 6 uur door burg. van Es van Mid delharnis de prijzen uitgereikt. Het programmaboekje vermeldt de deelna- xné van maar liefst 19 korpsen! Van zaterdag 14 tot maandag 16 aug. ARTSEN Middelharnis - Sonunelsdyk: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Wieringa, tel. 2090, Dokter Wieringa is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter K. J. Huisman, tel. 1412. Stellendam - Goedereede: Van zaterdagmiddag 12.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter V. Rijswijk, tel. 1207. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter van Hattem, tel. 1259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: Van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maan dagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter Bouman, tel. 269. APOTHEEK „MENHEERSE" Openingstijden apotheek menheerse J. Slager apotheker werkdagen van 8.3Ö tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overige uren via tel. of dlenstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tand arts Janssen Middelharnis (van 11 tot 11.30 uur. DIERENARTSEN Dienst heeft dhr. Minderhoud, tel. 2897 WIJKVERPLEEGSTERS Ouddorp - Goedereede - Stellendam: Dienst heeft zr. Ternaaten, tel. 1702. Dirksland - Herkingen - Melissant: Van vrijdagavond 6 uur tot maandag morgen 8 uur heeft dienst zr. Stolk, tel. 1770, 1767. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 12 uur tot maandag morgen 8 uur heeft dienst zr. v. Wijk, tel. 01874 - 1289 - 01877 - 1707. Ooltgensplaat - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Wit-Gele Kruis: Dienst heeft zr. Anna, tel. 01873 - 577. ZONDAG 15 AUGUSTUS MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur kand. Chr. v. d. Valk, Gouda en 6 uur ds. E. F. Vergunst. Voorbereiding Heilig Avondmaal. Extra kollekte bijzondere nood in grote steden Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. R. E. R. van Buiren Ger. Kerk 10 uur ds. Schravendeel en 6 uur ds. van Loo van Brielle Ger. Gem. 9.30 en 6 uur ds. Th. van Stuyven- berg Ger. Kerk (Vrijgemaakt 10 en 3 uur ds. H. Noordman van Hoog vliet. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur ds. W. van Herpen, Hagestein en 6 uur ds. W. van Herpen. Extra kollekte kerkvoogdij Rem. Kerk 10 uur dhr. B. de Graaf-Bierbrauwer, Nieuw koop. DIRKSLAND Herv. Kerk 9.30 uur ds. H. N. van Hensbergen en 5 uur ds. M. van der Linden Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur dhr. A. H. Veldhuizen en 6 uur dhr. Ka merling, Rotterdam Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. C. Molenaar van Kapelle Biezelinge. MELISSANT Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. H. F. Klok. Extra kollekte vrije zitplaatsen. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur ds. H. Talsma en 6 uwc ds. R. van Koo- ten. Extra kollekte restauratiefonds Ger. Kerk 10 uur ds. C. Amesz en 6.30 uur ds. J. G. Meynen. GOEDEREEDE Herv. Kerk 9 en 10.45 uur kand. B. Schaap, Zoetermeer en 6.30 uur dhr. Ruyter. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. S. de Jong, voorm. bed. H. Doop Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur lezen Ger. Kerk 9 uur ver. gebouw ds. J. G. Meynen, Amersfoort en 6.30 uur (kerk) ds. C. J. Amesz van Capelle a.d. IJssel. Doopsgez. Gem. 9.30 en 6.30 uur dhr. Chr. Vellinga, Zaanstad. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. H. Visser. Extra kollekte bouwfonds Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. C. van Sliedregt. Extra kollekte plaatselijk jeugdwerk Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. J. Willemsen, voorm. bed. H. Doop en nam. voorbe reiding H. Avondmaal. Extra kollek te schulddelging Ger. Kerk 10 en 6 uur drs. P. J. Smink. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 en 6 uur kand. T. W. van Bennekom Ger. Kerk 10 én 6 uur ds. Th. Swen, em. predt. te Vlaardingen. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. J. Kooien, IJsselstein en 6 uur ds. J. Kooien. Extra kollekte HGJB Ger. Kerk 9.30 uur de heer A. v. d. Schee te Spijkenisse en 6 uur drs. A. W. Meeder Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 10 uur ds. M. van der Linden. ST. ANNALAND Herv. Kerk 10 uur ds. J. Codée en 6 uur ds. M. D. Geu ze te Kenya-Plateau Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur lezen Ger. Gem. in Ned. 9.45, 2,15 en 1.15 uur lezen. 1 IVODDEUIABNIS Cnaast Ford) I TeL (01870) 39 75 s Reparatie en inruil van alle'merken. s OOSTERLAND Herv. Kerk 10 uur ds. M. C. van der Meer en 6 uur ds. A. van der Most uit Haamstede Ger. Kerk gezamenlijke diensten met de kerk van Nieuwerkerk, in de kerk aldaar Ger. Gem. 10, 2.30 en 6.30 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.30, 2.30 en 6.30 uur ds. A. van der Meer. Eilanden-Nieuws, het blad dat al bijna een halve eeuw het flakkeese gebeuren op de voet volgt is uw aandacht zeker waard. Tweemaal per week komen we bij u thuis om u het laatste nieuws te vertellen en meer dan dat! Leest u de informatieve rubrie ken als „het Kijkvenster", de „Grenspaal", „Met raad en daad" en andere er maar eens op na. „Mocht het bij u nog niet tot het nemen van een abonnement ge-, kom enzijn, dan wilt u dat mis schien nu eens overwegen? U zult het bij lezing gauw bemerken, u steekt er heel wat van op." U kunt Eilanden-Nieuws niet missen als u mee wilt leven, en dat wilt u toch? We zullen u graag noteren! Abonnementenafd. Eilanden-Nieuws mill In het kader van liet streven naar steeds ongevaarlijker gewasbescher mingsmiddelen is opnieuw een belang rijk resultaat geboekt. Sinds kort be staat er leen nieuw loofdoodpreparaat, dat zo goed als vrij is van schadelijke en nadelige bijwerkingen, Het middel, dat op de markt gebracht wordt onder de naam Purivel, kan uitstekend funge ren als vervanger van de gevaarlijke preparaten die tot nu toe voor het do den van loof worden gebruikt. Eén van de voornaamste verschillen met de gebruikelijke loofdoders is dat Purivel een langzamere werking heeft. Deze is te vergelijken met een versnelde natuurlijke afsterving, die 15 tot 18 da gen duurt. Dit in tegenstelling tot de voornaamste huidige loofdodende mid delen, zoals natrium-arseniet en feno len. Beide zijn zeer giftig, terwijl het eerste middel moeilijk afbreekt in de bodem en de tweede categorie een erg moeilijk afwasbare gele kleurstof bevat. Zij hebben het loof binnen twee tot drie dagen op de knieën. Een langzame afsterving van het loof heeft gunstige gevolgen voor de kwaliteit van bijvoorbeeld aardappels, waarvan bladeren in veel gevallen voor de oogst kunstm.atig tot afsterven worden gebracht. Zo zou een Purivel- behandeling een hoger mineralen- en solaninegehalte opleveren. De vertraag de afsterving veroorzaakt bovendien minder bruine vlekken lop de aardap pels. Naast het feit dat Purivel geen gele kleurstof bevat, het middel snel af breekt en geen corrosie veroorzaakt, is de giftigheid ervan zo gering dat het per vliegtuig mag worden verspoten. Gezien het gevaar voor de belendende percelen van natrium-arseniet en feno len, mogen deze niet uit de lucht wor den gesproeid. Het milieu-vriendelijke spuitmiddel heeft echter ook enkele nadelen. Zo is het niet doeltreffend in zijn werking tegen overige planten op onkruidrijke akkers en is het beter het preparaat niet te gebruiken op percelen waarop veel phjrtophthors voorkomt. Aan de hand van genomen proeven is de meest gunstige dosering voor vliegtuig bespuiting vastgesteld. Purivel is een gepatendeerd produkt van Sandoz uit Bazel. Men leze de advertentie elders in dit blad van de fa. Arensman. STELLENDAM Beroepen. Door de kerkeraad van de Herv. Gemeente is een beroep uitge bracht op ds. M. Verduin van Brakel. Enkele maanden lang heeft bij ons en wellicht ook bij U de vraag geleefd wie toch de „Leen" is 'geweest die in de oorlogsjaren door de Duitsers werd gefusilleerd. Wellicht zult U zich herinneren dat we destijds een uittreksel publiceerden uit de afscheidsbrief die de jongeman aan zijn ouders schreef, kort voordat hij ter dood zou worden gebracht. In de brief maakte hij zich slechts met Leen bekend en zijn familie naam en woonplaats bleven onvermeld. Onze oproep bleef zonder ge volg, niemand bleek van de identiteit van de jongeman op de hoogte (de brief was overigens gevonden achter in een bibliotheekboek door een mevrouw in Nieuwe Tonge). Totdat deurwaarder van Kampen hout zijn interesse toonde. Hij maakte een fotocopy van de brief en ging op onderzoek uit, aanvankelijk speurde hij in de registers met namen van oorlogsslachtoffers, welke bescheiden in de hal van het Tweede Kamergebouw in den Haag kunnen worden ingezien. Het enige houvast bood een in de brief genoemde datum en een familienaam van een lot genoot van de gefusilleerde Leen. Dat bleek Joekes te zijn. Met die kennis kwam dhr. van Kampenhout bij het Rijksinstituut voor oorlogs documentatie terecht en vandaaruit kreeg hij een volledige informatie, die we graag doorgeven. Leen bleek Leendert van Leeuwen te zijn geweest, destijds wonend te Sassenheim en studerend aan de Koninklijke Militaire Academie te Breda. Hij was sergeant adelborst toen de oorlog uitbrak. Samen met drie makkers probeerde Leendert in de herfst van 1941 uit Nederland weg te komen en via België, Frankrijk en Zwitserland in Engeland terecht te komen. Bij de Frans-Zwitserse grens werd het viertal echter gearresteerd en later door een Duitse rechtbank wegens „feindbegün- stigung" ter dood veroordeeld. Dat gebeurde op 3 januari 1942, het von nis werd op 17 februari 1942 in Dijon door de kogel voltrokken. Bij navraag bleek de vader van Leendert van Leeuwen vorig jaar te zijn overleden. Zijn moeder is al meerdere jaren geleden heengegaan. Van zijn 9 broers en zussen woont er nog slechts één in Sassenheim. In zijn geboorteplaats is overigens een straat naar hem genoemd; de „Adelborst van Leeuwen-laan". De brief die we in handen kregen is een met de pen geschreven copy van het origineel. Blijft de vraag hoe het afschrift in Nieuwe Tonge in een biblotheekboek terecht is kunnen komen. Veel belangrijker echter is het feit dat de identiteit van de tot dusver voor ons onbekende Leen achterhaald werd. Degenen die zich daarvoor inspanden onze welgemeende dank! De winkel, gevestigd in een pand van enkele honderden jaren oud, was hard aan een flinke beurt toe. De klanten ervoeren dat maar voor mevr. Borg dorff liet het zich te dringender ge voelen omdat ze haar assortiment niet ten volle kon tonen. De verbouw, waar in gelukkig fraaie plafondornamenten en andere versieringen werden ge- MIDDELHARNIS Beroepen. Door de Ger, Gemeente te Meliskerke (Zld.) is een beroep uitge bracht op ds. Th. van Stuyvenberg, pre dikant van de Ger. Gem. alhier. Mevr. Borgdorff voor haar collectie wol. spaard, gaf haar wel die nodige ruim te. De stoffen, die modehuis Borgdorff zo'n bekendheid hebben gegeven, kre gen opnieuw de belangrijkste plaats, maar veel ruimte werd ook ingeruimd voor de collectie wol en handwerken, waarin Modehuis Borgdorff zich nu meer gaat specialiseren. Woensdagmorgen ging de deur weer open en konden de klanten 'in een heel wat aantrekkelijker ruimte worden ont vangen dan voorheen het geval. De ope ning, samen met het tienjarig bestaan heeft de fam. Borgdorff heel wat ge lukwensen opgeleverd waarvan de fleurige blijken het gebeuren nog extra feestelijk maakten. Zoek een goed tehuis voor witte poes met zwarte vlekken. Te bevragen bij mevr. Edewaard, Korteweegje 9, Som- melsdijk, tel. 01870 - 2482. ■""^sf 1301 duiven werden j.l. zaterdag in FCC-verband gelost te St. Dizier. Een matige Noordoostenwind en helder weer heeft voor een eerlijk concours gezorgd. Jeugd moet in superconditie zijn en er waren weer enkele specialis ten die ze voor deze 360 km. met straalaandrijving hadden uitgerust. O.a. A. V. d. Linde te Middelharnis die de eerste wint en in zijn vereniging maar liefst een kwartier losvliegt. Tweede was plaatselijk B. v. d. Doel die er dan al 31 in de F.C.C, moet la ten voorgaan. Een tweetal van H. de Vos haalt er nog de 1000 meter per minuut maar verder komen ze in de flakkeese hoofdstad zeer traag af. Ter plaatse wordt het bijna 1 uur eer kan worden gesloten. J. van Seters en Zn. te Stellendam worden tweede in dit concours. Tien heeft Jan er weer in de klok zitten en alles bij elkaar maakt hij er een ge weldig vliegjaar van. J. van Dam weer 5.15 en 37, ik signaleerde al eerder een jonge duivenspecialist, zo ook S du Pree die met 12.27.30 en 34 begint en erop los brandt alsof ze Duffel vlie gen. Bij de Combinatie Hoek van Len ten pikten ze aan de giftige hegge- rank en de piepers wilden van geen kanten. Ze hebben nu waarschijnlijk de oplossing gevonden en breken door met 10, 13, 16 en 24, leggen bovendien beslag op de prijs van 75,voor de eerste van de poulebrief. Eén ziet A. M. v. d. Kroon te Dirks land er maar op tijd thuis komen maar dit beestje vliegt toch maar de bron zen medaille. Joh. van Rutten en Zn. zitten er vlak bovenop en constateren ook nog de 26ste. K. dé Jong met nr. 7 ook weer in de kop te vinden, niet zo moeilijk als de familie zulke goede weggeeft. J. C. Roodzant begint met de 18 en heeft er 14 op de lijst. A. Zoon met 17 en 19, twee aangewezen vogels voor het kampioenschap. L. S. v. d. Baan 22, B. Leijdens 20, L. Arensman 31 en nog tien prijzen in de tweede lijn. 28 en 29 M. v. d. Baan. M. Volaart begint te Herkingen tij dens het jonge duivenspel zo langza merhand tot de „groten" te behoren. Plaatselijk heeft hij de eerste vier, in de F.C.C, zijn dat 5, 6, 25 en 35. Met zijn eerste duif wint hij het uitgeloof de textielpakket. J. den Boer volgt plaatselijk met twee gelijk óp de plank. B. Dorsman te Ouddorp voor de twee de maal eerst met een jonge duif. Heeft hij er meer tijd aan kunnen besteden, de rest komt in elk geval ook goed in de prijzen thuis. Na twee weken bij kans de hoed op, heeft H. Kleijn ze nu alle in de klok zitten. Elke minuut een van 360 km. Maakt dat de duiven- sport zo aantrekkelijk? Te Stad aan 't Haringvliet is de roem voor P. J. Huizer. Met 6 en 14 redt hij de eer, want de res^ heeft stroop aan de vleugels. Gebr. Bevaart worden er nog 21.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 2