Politie verwijdert zestal woonwagens Voor duizend piek tapijt Bail Bol!" en „Amlcitia" Dirksiand werden op slag goede vrienden 49e jaargang Dinsdag 10 augustus 1976 No. 4512 CHR. STREBKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per weekdinsdag- en vrijdagavond MIDDELH ARNIS - SOMMELSDIJK VAN ONZE ADVERTEEEDERS Heropening verbouwd en vergroot bedrijf Bloemisterij Hogchem te Dirksiand Voor de verloofden Herman van Ockenburg uit Dirksiand en Sja- nie Groeneveld nit Middelharnis bleek zaterdagmorgen de in Mid delharnis gehouden braderie een plezierig gevolg te hebben. Her man werd winnaar van de prijs ter waarde van 999,99, beschikbaar gesteld door woninginrichter van Zielst uit Sommelsdijk. Jongeman (20) door auto geschept en gedood Jongetje (9) door electriciteit gedood Delta - Flora Stand Rode Kruis ZWemwedstrijden om de „Eiiandbeker^' te Steliendam Sticliting Gezinszorg verhuisd Bevestiging en intrede Plaatselijk nieuws O.N.A. vraagt leden KIPPEN IN 'T GEBAK! De zuinige boer ff De muzikanten van de muziekver. „Bad BoU" uit het gelijloiamige Duitse plaatsje, bewaren aan hun bezoek aan Dirksiand de beste her inneringen. Ze hadden er gretig af trek voor hun muziek en ze vonden er een sympathiek onthaal, waar door het kennismakingsbezoek ten volle slaagde. POSTBOX 8 MIDDEUHAENIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langeweg IS, Sommelsdijb Tel. (01870) 26 29 Na 5 uur (01870) 33 92 Giro 167930 BankEaibo Mididelhamia no. 3420.01.108 ABONTJEMENTSPRUS 7.50 PER KWARTAAL ADVERTE3NTIEPRIJS 27 cent per mm. Bij contract speciaal tarief, Op gemeentelijk verzoek heeft de politie vrijdagmiddag een zestal woon wagens en -caravans verwijderd die sinds dinsdag standplaats hadden ge nomen .op het gem. speelterrein aan de Molenweg te Sommelsdijk. Ze had den daarvoor geen toestemming ge^ vraagd en zouden die ook niet gekre gen hebhen. Vrijdagmiddag toen de woonwagenbewoners geen gevolg had den gegeven aan de sommatie zich te verwijderen werd tot handelen overge gaan. Bij het terrein trok de politie (geassisteerd door de groepen Ouddorp, Oude Tonge en de Verkeersdienst) zich samen. Twee stevige tractoren reden het terrein op om duidelijk te maken dat het ernst was. Overigens hoefde er maar één trekker aan te haken, want toen al kozen de bewoners eieren De stoet vertrekt. voor hun geld. Ze braken op en bege leid door de politie ging het richting Grevelingendam. Dat ging met gillende handen en een duidelijk gedemonstreer de onwil die ze herhaaldelijk ook on derweg te kennen gaven. Blijkens een advertentie elders in ons blad, heeft Bloemisterij-Tuincentrum Hogchem te Dirksiand een flinke uit breiding ondergaan. Wij hebben er een kijkje genomen en gezien, dat de ver koopruimte niet twee broeikassen is vergroot tot 240 vierk meter. Hierdoor staan alle bloemen en planten veel overzichtelijker en sierlijker op de ta fels en kan men er gemakkelijker zijn keuze doen. Het is tevens een comple te zelfbedieningszaak geworden. Door de meerdere ruimte kwam er ook de mogelijkheid om tal van an dere, bij het vak behorende artikelen in verkoop te brengen, o.a. Tuinbouw- gereedschappen, grasmaaimachines, rietmatten voor afscheiding enz. In de potterie zagen we nieuwe collecties, ook in pitriet, koper e.a. versieringen. In de loop van de jaren is deze bloe misterij tot een flink bedrijf uitge groeid. De heer J. Hogchem (in 1974 overleden) begon met het in bloei trek ken van tulpen en narcissen, later met het telen van potchrysanten, aanleg van tuinen en ook met de verkoop van bloemen uit 'ie kas en langs de deur. Na zijn overlijden kon mevr. Hogchem de zaak met hulp van haar kinderen voortzetten; haar dochter Janny komt wekelijks op vaste tijden in de dorpen Ouddorp, Goedereede, Melissant en Dirksiand en is iedere zaterdagmorgen op de Markt ie Dirksiand vertegen woordigd. Het bedrijf heeft ook een levendige handel in groente-, kool- en aardbei- planten; in het najaar de verkoop van allerlei bloembollen, heesters, rozen, coniferen enz. Men kan er voor alles te recht, ook voor een bruidsbouquet en decoraties. Ter gelegenheid van de heropening ontvangt iedere bezoeker een surprise (op donderdag, vrijdag en zaterdag a.s.) in de vorm van een bloemetje of plant. Zie daarvoor de advertentie. Bij de geslaagde uitbreiding van Bloemisterij-Tuincentrum Hogchem te Die prijs zou, bij notariële trekking, ten goede komen aan degene die wist te raden hoeveel vierkante centimeters vloerbedekking dhr. van Zielst bij zijn stand op het Zandpad had uitgerold. De heer van Zielst overhandigt de bon. Ettelijke duizenden hebben dat spel meegespeeld en zijn aan 't schatten geslagen. De lap was niet geheel ka merbreed meer, had een schuine kant en er waren wat halfronde Jiappen uit genomen. Herman, militair sport-in- structeur van professie, paste de lap af en hij kwam het meest dicht bij het totaal van 2168,94 cm2. Zaterdagmorgen overhandigde dhr. van Zielst de jongelui de tegoedbon. In december hopen ze te trouwen zodat ze er best een bestemming voor we ten.' Dirksiand, brengen wij gaarne onze fe licitaties, met de wens van een steeds toenemend debiet. De 20-jarige timmerman Frans de Jong uit Nieuwe Tonge is in de nacht van zondag op maandag, ca. tien voor één om het leven gekomen. Hij werd terwijl hij Rijksweg 18 bij Oosterland opliep door een naderende auto ge schept en enkele meters meegesleurd. De jongeman overleed ter plaatse aan zijn ernstige verwondingen. Met twee vrienden, J. van Maurik en B. v. d. Ochtend uit Herkingen was het slacht offer in Zierikzee geweest. Op weg naar huis liep de motor van de auto (eigendom van v. M.) warm. waardoor de wagen langs de weg kwam te staan. Frans de Jong stapte rechts uit en liep achter de wagen langs de Rijks weg op om een naderende auto een lift of hulp te vragen. De bestuurder daarvan, een inwoner van Rijswijk, heeft de jongeman slechts op het laat ste moment gezien. Er brandt ter plaat se geen openbare verlichting. Remmen mocht niet meer baten en de jongeman werd geschept. De gealarmeerde arts kon slechts de dood constateren. Het slachtoffer werd nog overgebracht naar het Rode Kruis ziekenhuis te Zierik zee. Nieuwe Tonge is geschokt door het gebeurde. Ook vorige week zater dag verloor een jeugdige inwoner bij een verkeersongeval het leven. OUDDORP, De 9-jarige André Westhoeve, jong ste zoontje van bakker H. Westhoeve te Ouddorp is vrijdagmiddag, in een inpakruimte achter de bakkerij van zijn vader door een stroomstoot getroffen waaraan het ventje ter plaatsje over leed. Door niemand opgemerkt stak hij de stekker van een defecte compressor in een driewegstekker die op een contact doos geplaatst was. De ommanteling van de com.pressor kwam onder span ning te, staan. Ongelukkigerwijs heeft het ventje zowel de compressor als de randaarde van de driewegstekker ge raakt waardoor hij de volle spanning door zich heen kreeg. Toen het personeel de spanning uit schakelde was het al te laat. De beide doktoren hebben tevergeefs geprobeerd de levensgeesten op te vrekken. Ouddorp heeft met verbijstering van het ongeval kennis genomen; het mede-, leven met het zo zwaar getroffen ge zin is algemeen. OUDDORP Kerkdienst. Woensdagavond 7.30 u. hoopt voor de Ger. Gem. voor te gaan cand. V. d. Wet uit Moerkapelle. De pop waarvan de datum geraden kon worden :„wanneer ben ik jarig" was 15 juni. Dit werd door niemand geraden, door loting werd de eigenares se van de pop mevrouw P. A. Nelisse, Provincialeweg 47 Nieuwe Tonge. Er was veel belangstelling voor, er werd 342 maal naar de datum geraden^ A.s. zaterdag komen de snelste zwem sters en zwemmers van Goeree-Over- flakkee aan de start in het zwembad te Steliendam. De „schotejil" uit Middelharnis, de „Gooye" uit Dirksiand en de „Stelle" uit Steliendam, gaan uitmaken, welke vereniging als beste uit de bus zal ko men en de „Eilandbeker" in de wacht zal slepen. Zes jaar geleden hebben de heren L. Tom en M. Snoey de „Eilandbeker" opgericht, welke de eerste 3 jaren werd gewonnen door „de Stelle" en nu al twee jaar in het bezit is van de „Schotejil". Bakker Troost uit Steliendam stelt ook nu weer medailles beschikbaar voor de beste persoonlijke prestaties. De wedstrijden beginnen a.s. zater dag 14 augustus om 16.00 uur en zul len ca. 18.30 uur afgelopen zijn. In de pauze zullen de majorettes uit Stel iendam een demonstratie van hun kun nen geven. Gewoonte getrouw is het met deze wedstrijd zeer druk, in en langs het zwembad, zodat toeschouwers en sup porters worden aangeraden tijdig aan wezig te zijn, willen zij nog een plaats je vinden langs het Stellendamse zwembad. Het is inmiddels traditie geworden, dat na afloop, alle aanwezige badmees-r ters van het eiland en wat op een bad meester lijkt, gekleed in het water ge gooid mag worden, wat uiteraard een geliefde bezigheid voor de aanwezige jeugd zal zijn. MIDDELHARNIS SOMMELSDIJK De Stichting Gezinsverzorging Mid- delhamis-Sommelsdijk heeft vorige week haar nieuwe kantoorruimte be trokken. Vanuit Langeweg 41 (het vroe gere kraamcentrum, eerder Boereen- leenbank) verhuisde de Stichting naar Oost Achterweg 17, een kantoorruimte achter de woning van boekhoudbureau den Ouden. Dhr. den Ouden heeft nieu we kantoorruimte gehuurd in het naastgelegen pand van Prov. Water staat^ MIDDELHARNIS Ds. J. E. de Groot van Neerlang broek hoopt op zondag 5 sept. intrede te doen in de Herv. Gemeente van Middelharnis. In de morgendienst zal de bevestiging plaats vinden door ds. E. F. Vergunst. De fam. de Groot zal zich medio augustus in de pastorie te Middelharnis vestigen. De Herv. Ge meente van Neerlangbroek zal slechts een enkele week vacant zijn; candidaat J. Kommers uit Groenekan (schoon zoon van ds. H. Visser uit Nieuwe Tonge) hoopt zich op 12 sept. aan de Gemeente van Neerlangbroek te ver binden. DEN BOMMEL De gjrmnastiekver. „O.N.A." die van af morgen de lessen weer begint kan nog nieuwe leden plaatsen. Opgaven kunnen tijdens de lesuren worden ge daan. De tijden zijn als volgt: 's woensdags- middags: kleuters van 46 jaar van 1 tot 2 uur; meisjes van 68 jaar van 2 tot 3 uur, meisjes van 810 jaar van 3 tot 4. Eveneens 's woensdagsmiddags: jon gens van 8—14 jaar van 18.30—19.30 uur. Selectie groep van 1930 tot 20.30 uur, heren van 20.30 tot 21.30 uur. Donderdags meisjes van 1012 jaar van 18.30 tot 19.30 uur. Aspirant meis jes van 19.30 tot 20.30 uur en dames van 20.30 tot 21.30 uur. THOLEN Promilage te hoog. Op 13 maart werd J. K. S. uit Tholen te St. Anna- land aangehouden voor het gevaarlijk rijden met een auto. Bij onderzoek was promilage 2,38. Omdat het een herhaald geval be trof werd hij door de politierechter te Middelburg veroordeeld tot 3 weken gevangenisstraf (waarvan 1 voorwaar delijk) en een jaar ontzegging rijbe voegdheid. M. C. werd op 12 april aangehou den met een promilage van 1,79. Voorts' bleek zijn auto slechte remmen te hebben en een paar gladde banden. Hij werd veroordeeld tot 2 weken ge vangenisstraf (waarvan 1 voorwaarde lijk) voor het rijden onder invloed en 2 maal 50,boete voor de gebreken aan de auto. Schuldheling. De politierechter te Middelburg veroordeelde donderdag M. N. voor een geval van schuldheling tot een boete van 200,Hij had op 7 oktober in Scherpenisse van een hem onbekende persoon een buitenboord motor gekocht, die van diefstal afkom stig was. OUDDORP Bij wijze van grap na een avondje uit heeft een vijftal jongelui uit Ouddorp bij bakker Bezuijen vier kippen uit het hok gehaald en ze via een open tui melraam in de bakkerij losgela ten. Daar wachtte een voorraad vers gebak voor het weekend waaraan de kippen zich tegoed deden terwijl ze er ook vrijelijk doorheen stapten. De ravage die ze aanrichtten was dan ook groot. Eén kip heeft er zelfs het leven bij gelaten. De politie heeft het vijftal op kunnen sporen en heeft tegen hen procesverbaal opgemaakt. Er was een boer in een land, dat bekend staat om de spreek woordelijke zuinigheid van zijn inwoners. Nu was die boer ook erg op de penning. Bij een deur- kollekte haalde hij, zonder daar diep bij na te denken, een stuiver uit zijn zak, doch toen hij het geldstuk op de schaal wierp, zag hij meteen, dat hij zich vergist had, en zo gleed er bij vergissing inplaats van een stuiver, een gulden uit zijn hand. Haastig wilde de man zijn gul den terugnemen, maar de man, die de koUekteschaal in de hand had verhinderde dit en zei: „Nee vriend, dat gaat niet, de schaal is geen wisselbank. Wat er op ligt blijft er op". De boer keek lang niet vriendelijk, maar begreep toch, dat er niets aan te doen was en hij zijn gulden kwijt was. „Nou, laat dan maar", zei hij en mompelde: „In elk geval zal ik vanuit de hemel mijn rente voor het geld ontvangen". De man met de koUekteschaal was scherp van gehoor en hij had gehoord wat de boer zo zacht voor zich heen had gezegd: „Neen mannetje", zei hij, „zo gaat het niet. Als er ooit van rente sprake is, zul je toch alleen maar rente krijgen over de stui ver, die je had willen geven!" STAD AAN 'T HARINGVLIET Geref. Gemeente. Voor de Geref. Gemeente hoopt a.s. donderdagavond half acht voor te gaan ds. P. Blok Van Dirksiand. GOEDEREEDE Kerkdienst. A.s. vrijdagavond half acht hoopt de bejaarde predikant ds. R. Kok te Nijkerk, grootvader van ds. R. van Kooten in de Herv. Kerk van Goedereede voor te gaan. OOLTGENSPLAAT Kerkdienst. Heden dinsdagavond om 7.15 uur zal voor de Oud Geref. Ge meente voorgaan ds. A. van der Meer te Oostorignd. Zie verder de adver tentie in dit nummer. Verkocht. Het woonhuis Brande wijnstraat 7, voorheen bewoond door wijlen mevr. de wed. L. Mooijaard- Verweij is door de eigenaar, de heer Joh. D. Oosters verkocht aan de heer A. van Wijnen te Rotterdam. ST. ANNALAND Aardappelveiling van vrijdag 6 aug. Doré, eerste soort 0,98-1,00. Doré bon ken 1,00. Doré drielingen 0,45. Doré kriel 0.50. Gloria 0,83. Ilcmaria 0,80. Bintjes eerste soort 0,79-0,80. Bintjes, tweede soort 0,74-0,76. Bintjes apart: 0,79. Eigenheimers, eerste soort 0,89- 0,95. Eigenheimers, tweede soort 0,82. Aanvoer 100 ton. Het publiek liet zich daarbij niet on betuigd. Vrijdag- en zaterdagavond vul de het de grote tent bij het zwembad die twee avonden langs bol heeft ge staan van de vrolijke tonen. „Amicitia" speelde de voortreffelijke gastheer en ook zaterdagmorgen toen „Amicitia" met majoretttes en drumband samen met „Bad Boll" door het dorp trok stonden honderden belangstellenden langs de route. „Amicitia" bleek zich aan te moeten passen aan het langzame marstempo van „Bad Boll" en dat was een van de weinige verschillen die er beston den. Men vond elkaar in de muziek en volgend jaar 5, 6 en 7 aug.hoopt „Amicitia" bij „Bad BoH' op bezoek te ((Bad BoU" trok musicerend door Dirksiand. gaan. Burg. Bos gaf zaterdagmiddag ac te de précense en bood de muzikanten elk een hollands kaasje aan. Met enige spijt omdat het er weer op zat nam men maandagochtend afscheidHet moet nog gezegd .dat „Amicitia" hét bestuur van de Stichting Zwembad bij zonder erkentelijk is voor de beschik baarstelling van het terrein waarop de grote ontvangstent een plaatsje kon krijgen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 1