Slachtoffer van dodelijk ongeluk pas na vier uren gevonden Rabobank Ouddorp beeft 30 miljoen aan spaargeld vol Lexikon 90 oliuelll Serie braderieën met predicaat „zeer geslaagd" afgesloten H5 5 „Eindell|k eens rust LEVEN Dierenbescherming „Scliarreltje" van wisse dood gered Nog meer Vierdaagse wandelaars Gelegenlieïdszegeis voor Zuiderzeeproject Nieuwe Tonge .\M> 49e jaarg: Dinsdag 3 augustus 1976 No. 4510 GHR. STREEÏKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per weekdinsdag- en vrijdagavond OUDE TONGE: Op fiets aangereden en jubiiea Reumabestrijding en Drukkersorganisatie EXTRA KERKDIENSTEN GEREF. GEMEENTEN IVIIDDELHARNIS POSTBÖX 8 M MIDDELHAKNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 26 29 Na 5 uur (01870) 33 92 Giro 167930 BankRalbo Middeühamia no. 3420.01.108 ABONNEMENTSPRUS 7.50 PER KWARTAAL ADVERTE^JWIEPRIJS 27 cent per zam. Bij contraict speciaal tarief, De bijna 19 jarige jongeman A. C. Huizer uit Nieuwe Tonge is in de vroe ge zaterdagochtend, ca. half drie, bij een verkeersongeluk om het leven ge komen. Met de V.W. bus die hij be stuurde kwam hij op de Prov. weg na- bü Oude Tonge tegen een boom terecht. De bus werd een onherkenbaar wrak. De bestuurder werd pas vïer uur later dood in de sloot aangetroffen. Samen met zijn kameraad L. Bom uit Ooltgensplaat was het slachtoffer vrij dagavond naar een filmvoorstelling in Rotterdam geweest.T egen tweeën re den ze naar huis terug. Het busje werd gebruikt van de werkgever van het slachtoffer, commissionair J. van Vliet uit Ooltgensplaat. Leen Bom werd in Het geheel vernielde V.W.-busje. Ooltgensplaat afgezet en Huizer ver volgde alleen zijn weg naar Nieuwe- Tonge. Op een afstand van enkele hon derden meters voor de zgn. „witte stee" even buiten Ou ie Tonge is het fout ge gaan, overigens zonder aanwijsbare oorzaak. Aangenomen naoet worden dat de jongeman door oververmoeid heid is overvallen. De V.W. bus is lang zaam aan naar de linkerkant van de weg gegaan, is de berm ingeraakt, het talud afgereden en met grote snelheid tegen een boom terecht gekomen. Omwonenden die de klap hoorden kwamen uit bed om poolshoogte te ne men, maar omdat het overige verkeer haar weg vervolgde werd gemeend dat er niets ernstigs aan de hand was. Een half uur later, rond drie uur heeft bij het gebeurde ook nog een vrachtwagen stilgestaan, maar ook de bestuurder van die wagen heeft geen alarm gesla gen. Dat gebeurde pas tegen half zeven Iemand die onbekend is gebleven belde toen het wegenwachtstation bij de Zeelandbrug. De wegenwacht die van daaruit op onderzoek uit ging heeft het ontzielde lichaam van de jongeman aangetroffen. Het was dermate gewond dat de botsing waarschijnlijk toch wel de dood ten ge volge zou hebben gehad ook al was het slachtoffer niet in het water terecht ge komen. INGEZONDEN/OPGEBELD Leven is niet adem halen, stromen van het bloed, 't Is geen innerlijk ontroeren. Liefde die ons kan vervoeren en soms jubelen doet. Los van Hém, die wrocht ons leven in de moederschoot, valt dat leven straks in scherven glans en glorie zal verderven, sterven in de dood. Léven is, met God verbonden, 't hart op Hem gericht. Hem te zien in alle dingen, Hier en straks Zijn lof te zingen wandelen in Zijn licht. LANERTA Een jong rood met wit poesje ver blijft momenteel bij Mevr. Brooshoofd, Hyachintenstraat 20 te Sommelsdijk. Daar dit diertje daar helaas niet kan blijven, worden degenen, die er inte resse in hebben verzocht te bellen (01870) 45 31. Bij Mevr. Tjebbes, Enk. Ring te Som melsdijk, tel. (01870) 29 66 is een zwart poesje gebracht. De eigenaar, of iemand die het hebben wil, wordt verzocht met dit nr. kontakt op te nemen. J.l. vrijdag werd bij Melissant een rode kater van plm. 2 jaar uit een auto gezet. Dit dier is tijdelijk opgevangen bij de Fam. Zuidwijk, Fabiusstraat 32 te Melissant. Iemand die voor deze ko ter weer een goed tehuis heeft of weet, gelieve te bellen (01877) 2119. HERKINGEN Bevestiging en intrede D.V. woensdagavond 7 uur, inleidtngs- dienst dhr. Veldhuizen. Eerste gedeelte van de dienst Ds. v. d. Linden, bevesti ging. Tweede gedeelte dhr. A. H. Veld huizen, intrede. Extra koUekte voor de kerk. OTJDDORP Verkoping Meisjesver. De Meisjes ver. „Thabita" hoopt D.V. haar jaar lijkse verkoping te houden op dinsdag middag 10 aug. van 2 tot 5 uur en woensdag 11 aug. van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur in het Herv. Jeugdgebouw aan de Kazersweg. De baten van de verko ping zullen gedeeltelijk bestemd wor den voor de Fam, Aleman, werkzaam in Kenya onder de Turkana's. Het Bestuur. Op de Rabobank te Ouddorp werd j.l. vrijdagavond een enigszins feestelijke bijeenkomst gehouden, omdat de spaar bank van de bank de 30 miljoen aan spaargelden had volgemaakt. Het is niet meer de gewoonte van de bank om bij ieder mUjoen stil te staan, want de stij ging gaat zo hard, dat de aardigheid er dan spoedig af zou zyn. 30 miljoen gulden is echter een rond en respectabel bedrag, waarom deze mijlpaal werd herdacht. Op deze vrij dagavond waren alle belangrijke bank- personen aanwezig, ook Rinie Struijk met zijn moeder, deze jeugdige spaar der had het geluk, dat hij het was die met zijn storting de 30 miljoen gulden volmaakte. 30 miljoen gulden vond Rinie een ge weldige som, maar nog geweldiger vond hij de radiocassetterecorder die hij uit handen van de voorzitter dhr. Joh. Ta- nis overhandigd kreeg. Wat was hij er blij mee, en in deze vreugde deelde ook zijn moeder, want nog nooit hadden ze ergens een prijs mee gewonnen, maar nu was er dan een prijs en een hele goeie ook. Vanzelfsprekend had de voorzitter van de bank nog wat te zeggen. Zo zei de voorzitter, dat de bank van Ouddorp er heel blij mee was, dat nu juist een jeugdige spaarder de prijs gewonnen had en jonge spaarders zijn er in Oud dorp heel wat. De jeugd legt er wat op zij voor later, voor een zeker doel, een brommer of zo en anders komt er nog wel wat. Geld bij de hand is altijd ver standig en handig. Er zijn veel spaarders bij de bank van Ouddorp, op zo'n 5.000 inwoners heeft de bank 4490 spaarders. Gemiddeld staat het respektabele bedrag van 6.700, op een boekje. Ook in 1976 hebben de Ouddorpers hun bank niet in de steek gelaten, de spaargelden groeiden als het ware de pan uit en stegen het eerste halfjaar 2,4 mUjoen gulden. De omzet van de bank groeit formidabel, zo was er op de dag van de prijsuitreiking een omzet van 1,346 miljoen gulden. Toevallig erg hoog, maar er zijn meer dagen in het jaar dat 1 miljoen gulden aan omzet wordt gehaald. Inmiddels zijn de spaargelden de der tig miljoen gulden alweer gepasseerd en zit de 11 jarige Rinie Struijk thuis zyn kostbaar cadeau uit te- proberen. Ho pelijk zit er veel muziek in! SOMMELSDIJK Toen hij gistermiddag rond 12 uur op de fiets naar huis reed werd dhr. A. Verwèrs van achteren door een auto bestuurd door mevr. v. d. V.-K. uit Her kingen aangereden. Dhr. Verwers fietste op de baan voor het autoverkeer. Zelf Uep hij een lichte hersenschudding op; zijn zoontje dat op de fiets meereed kreeg een lichte hoofdwonde. Meer dood dan levend bracht een in woner van Zierikzee een zeehond in Ouwehands Dierenpark. Het dier was zwaar gewond aangespoeld in het Zeeuwse Scharendijke. Na een paar dagen in de quarantaine afdeling van het Rhenense dierenpark te zijn ondergebracht, begon de zeehond weer flink te eten. Hij voelde zich beter worden en werd met de dag agressiever. Cor Ouwehand: „Volgens mij is de 'zee hond gewond geraakt door een schroef van een schip. Omdat hij in Scharen dijke is aangespoeld heb ik 'm de naam „Scharrelaartje" gegeven. Hij knapt nu zienderogen op en is nu al zo fit, dat je hem niet meer kunt benaderen. Ik over weeg heel sterk om het dier, wanneer het weer gezond is verklaard door mijn dierenarts, terug te zetten in zee. Zaterdagavond belde hij op, de ons onbekende bewoner van de Ouddorpse Hazersweg. Hij had juist in de krant gelezen hoe g weth. J. Voogd de eerste buis voor de riolering gelegd had en dat nog eens overdenkend had hij s naar de telefoon gegrepen. „Zet es g in de krant dat wij eindelijk eens p een poosje vakantie hebben!" seinde hij door. Het was gauw g duidelijk waar de man heen wil- de. „Zeker omdat de weg nu op- s gebroken is en er geen auto's g meer langs komeninfor- g meerden we en dat bleek goed geraden. „Precies, zei de man, je g ziet geen autootje meer en anders s binne t'r honderden per dag; met g de grootste snelheden komme ze g langs". Die rust deed hem wel- s dadig aan. „As 't gemeentebestuur noe nog 'es een reisje maekt, laet ze dan 's over de Klepperstee rieë", adviseerde de man vervol- s gens, maar hoe we ook peinsden, g we vermochten het niet in één keer te vatten. „Waarom dat nou g weervroegen we belang- g stellend. „Wel, zei de stem, „dan kunne ze daer lere wat remdurre- pels binne". „Remdrempelsg begrepen we, maar de man be- sefte best dat die niet in de Ha- s zersweg gelegd zullen kunnen g worden. Desondanks was de man s toch opgelucht zijn grief even te s hebben doorgespeeld. Een van de g Ouddorpers die blij zal zijn als 't weer over is, die grote drukte A. J. G. Er blijken nog meer dan de 5 door ons genoemde Flakkeeërs te hebben deelge nomen. We kregen de namen door van Leen Peeman uit Middelhamis, leer ling besteller bij de P.T.T. en Leo Ha- nentaurg uit Nieuwe Tonge. Beiden liepen de 40 km mars. SINT ANNALAND AardappelveUing vrijdag 30 juli '76. Doré, eerste soort 0,94 - 0,96; Doré apart: 0,71; Doré drielingen 0,48; Doré kriel 0,50; Gloria eerste soort 0,75; Gloria apart 0,65; Probaat 0,81 - 0,82; Bintjes eerste soort 0,76 - 0,77; Bintjes tweede soort 0,72; Bintjes bonken 1,Bintjes drielingen 0,38; Bintjes kriel 0,47. Aanvoer: 145 ton. Op 2 september a.s. zal de PTT vier bijzondere pQstzegels uitgeven. De serie schenkt met een toeslagzegel aandacht aan het vijftigjarig bestaan van de Kon. Nederlandse Vereniging tot Rheumatiekbestrijding; de overige drie zegels zijn gewijd aan het vijfenzeven tigjarig bestaan van het Kon. Neder lands Verbond van Drukkerijen en aan twee aspecten van het Zuiderzeeproject, t.w. de verstedelijking en de landwin- ning. De toeslagzegel zal verkrijgbaar zijn tot en met 30 september 1976; de overige drie waarden zullen worden verkocht zolang de voorraad strekt. De geldig heidstermijn voor de frankering is on bepaald. Waarde 55 25 cent: Voorstelling: Reumapatiënt in half- liggende houding, omgeven door kringen van handen die de zorg voor de reumapatiënt symboliseren. Bijz. tekst: „50 jaar reumabestrij ding". Ontwerp: Jaap Drupsteen, Amsterdam. Kleuren: geel, oker, bruin, blauw, rose en zwart. Waarde 45 cent: Voorstelling: Gesticulerende figuur, als symbool voor de drukkunst' die de boodschap overbrengt van één aan velen. Bijz. tekst: „drukkiinst boodschap van één aan velen". Ontwerp: Jhr. W. Sandberg, Amster dam. Kleuren: blauw en rood. De beide zegels die aan het Zuider zeeproject gewijd zijn, beelden het idee van „land-uit-water" uit door middel van beelden, ontstaan uit watergolfras- ters. De zegels, waarden 40 en 75 cent, zijn uitgevoerd in de kleuren blauw, rood, geel en donkerblauw (40 cent) resp. in geel, rood, bruin en blauw (75 cent). De ontwerpen werden verzorgd door Jurriaan Schrofer uit Amsterdam. OOLTGENSPLAAT Bejaardenmiddag. Woensdag 4 aug. des nam. 2.30 uur zal in „Elthato" de maandelijkse bejaardensamenkomst ge houden worden. Repetities worden hervat. Na de va kantie vangen de repetities van de Chr. Gem. Zangvereniging „Jubilate" en het Kinderkoor weer aan op donderdag 5 augustus a.s. in „Elthato". Het kinder koor begint om 6.30 uur nam. en het grote koor om 8 uur nam. Nieuwe leden worden gaarne verwacht. Elektrische schrijfmachine met ver wisselbaar lettertype en lintcassette De professionele kogelschryfmachine met het nieuwe principe, waardoor een lange wagen en decimaaltabulator tot de mogeiykheden behoren. Officieel dealer voor Goeree en Overflakkee boehen, kanloonniichUnf\ westdijk 55 - postbus 75 middelhamis - tel. (01870) 25 51, woonhuis (01877) 19 54 INGEZONDEN: Voor de samenstelling van het boekje „Nieuwe Tonge in oude ansichten en foto's", zoeken wij nog een foto van Battenoord, het haventje, de veerboot, de weervisserij, e.d. Wie kan ons (in bruikleen) daaraan helpen? Th. de Waal Postbus 28 - Dirksland - Tel. 01877-1515 OUDDORP: donderdagavond 7.30 uur ds. M. J. van Gelder van Gouda. MELISSANT: donderdagavond 7.30 uur ds. J. Baayens van Rotterdam-A. NIEUWE TONGE: woensdagavond 7.30 uur student C. Vogelaar van Mijdrecht. De serie van 5 braderieën die op de voorbije vrijdagavonden door de Mid denstandsver. „Middelhamis" werd ge houden is j.l. vrödagavond met het klapstuk afgesloten, 's Middags en 's- avonds waren er naast de eigen deelne mers de oude-ambachtsmensen ten be sluite waarvan de drumfanfare .JExcel- sior" uit Rotterdam optrad en zo'n 3 a 4000 bezoekers trok. De braderieën hebben wekelijks ge- Qe kuiper als in diepe concentratie. In werkelijkheid demonstreert hij een van de handelingen die in zijn vak te pas komen. middeld zo'n tienduizend bezoekers ge trokken. De eerste lag wat minder in de belangstelling, kennelijk door het toen nog fraaie zomerweer, maar op de vol gende „afleveringen" kwamen de be zoekers met duizenden af. Ook vrijdag liep het weer storm. De glasblazer; de tingieter; de kuiper; de rietdekker; de Hindeloper-schüder en de Delfsblauw- schüder genoten een enorme belangstel ling en voor hun kramen was het drin gen geblazen. Vrijdagavond toen het Middenstandsbestuur de balans van 5 braderieën opmaakte prikten ze daar graag het predicaat „zeer geslaagd" op en wat de middenstanders betreft zal het volgend jaar zeker worden herhaald.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 1