WINKELCENTRUM^ MIOdELHARNIS S I I I Steeds meer part-time boeren in ons iand Nieuvifs Gelirei( aan hemelwater Boeken- nieuws FOTO STRIP. VER HAAL 16 juli 23 iuli de jeugd te uit de kerken vakantie- 30 juli VAN'SMIDDAGS2UURTOTS'AVONDS9UUR Prijzen in juni niet gestegen JULIBRADERIE-IVIAAND IN IVIIDDELHARNIS! Vrijdag 16 juH a.s. van 2-9 uur: „KUNSTMARKT" met o.a. Tekeningen - Schildierijen - Litho's - Aquarellen - Wandkleden - Sieraden - Moderne Raamkunst enz. Verder tal van attracties en aanbiedingen zoals: Suikerspin - Poffertjeskraam - Pottenbakster - Tekenweds.trijd enz. Bailonwedstrljd voor Ouddorp Hogere sociale uitkeringen praktische tips voor fotografen in de vormvan eenfioto-drieluic Eedgk gez^ was ik nooit zo gek op poezen. Toegegevem 't zy n mooie beesteiLVoc^ als ze klein ajn, lijke» ze erg aandoenlijk. Maar ze waren na eenmaal niet mijn favorieten. Toch ben door de knieën gegaan toen de kinderen binnen- kwamen met S^net, die een goed tehuis zocht. Mereetst omdat de kinderen h^ zo graag wilden. Maar ook omdat ik, fbtogcaag alsik on eenmaal ben, meteen dacht aan de mogelijkheden. Eendenen ea diereneen ideale foto-bsmbinatie. En zo is Spinet in ons leven gekomen. Ze begoa als fotomodd. Maar ze heeft intussen met haar andere charmes wd ksóis geaen om zidi een goede plaats in het gezin te '«eroveten. Van haar standpunt bekeen was dat eig verstancSg. Spinet poseert dus zo nu en dan voor de kameraNiet alleen voor zomaar een opname, maar soms ook voor een foto-reportage. Da's eigenlijk een duur woord voor'een fotoverhaal'De drie plaatjes hier boven ajn zo'n verhaal. Er wordt een korte gebeurte nis in verteld in de vorm van een paar foto's. Foto nummer één is het begin. Saskia komt met de voerbak van de poes naar buiten. We gaan proberen om nu Spinet in beeld te krijgen. De etensbak doet daarbij dienst als een bijzonder sterke magneet. Kijkt u maar. Op de tweede foto heeft Spinet haar eten ontdekt. Ze is wel bereid om mee te werken aan het slagen van de serie, maar dat moet niet te lang duren. Op het derde plaa^e Mjkt Saskia vernikt toe als de poes ach tegoed doet aan haar middagmaal. - Deze kleine fotoserie heb ik verwerkt in het album van de kinderen. Wie er op let, zal ontdekken, dat er in elk gezin veel van deze "korte verhalen" zijn, die het waard zijn om te wor den vastgelegd in een fotoserie. Je moet er alleen oog voor hebben. Austin 1300 GT Leest de advertenties Bladz. 2 „E 11 A N D E N - N I E U W S" Dinsdag 13 juli 1976 BRADERIE Boer als nevenberoep wordt tegen woordig als een welkome bijverdienste gezien. In ons land sprak men tot voor kort over boeren en tuinders, zonder deze mensen te onderscheiden in full timers, part-timers en hobby-isten. Het verschijnsel part-time-boer gaat zich in Nederland veelvuldiger voor doen. Voor het landbouwbeleid en de makers van de landbouwpolitiek moet dat voldoende reden zijn om met het verschijnsel voortaan rekening te hou den. Tot voor kort was het zgn. bijromme- len op de boerderij een te verwaarlozen verschijnsel. Het liep allemaal niet zo'n vaart, want een goede boer moet de ge hele dag alle zeilen bijzetten om er wat van te maken. Toch is het systeem van de zgn. Duitse postbode-boeren ook naar Nederland overgewaaid. Postbode-boe ren zijn mensen die in vast dienstver band werkzaam zijn (in fabriek of el ders) en daarnaast op een agrarisch be drijfje wat „bijboeren". Men noemt deze bedrijfjes in Duitsland officieel Nebe- nerwerbsbetriebe. De groep van nevenbedrijven in ons land groeit in aantal. Een exacte becij fering is moeilijk te maken, maar nu al tellen we meer dan 31.000 bedrijven die door part-time-boeren geëxploiteerd worden. In verhouding tot het totale aantal agrarische bedrijven in ons land (ongeveer 160.000) is dat een vijfde deel, ofwel zo'n 20<'/o. Men zal met de ontwikkeling van de part-time-landbouw rekening moeten houden, want de relatieve betekenis stijgt voortdurend. Het aantal agrari sche bedrijven daalt, terwijl de neven-' bedrijven juist in aantal toenemen. NEVEN-BOEREN IS LEUK SCHNABBELEN. Voor de makers van landbouwbeleid is het noodzakelijk om enig inzicht te hebben in het ruime verzamelbegrip „neven-landbouw" of „part-time-boe ren". Men kan allereerst de mensen die meer dan de helft van hun tijd op het bedrijf werken als boer (of full-timer) zien. Dan resteren nog boeren die min der dan 50°/» van de arbeidstijd in de landbouw besteden. Daarvan is een deel part-time-boer (boer als nevenberoep) en een deel hobby-boer. De nevenbedrijven in de landbouw zijn per streek nogal geconcentreerd. Men vindt ze vooral in Oost- en Zuid- Nederlannd. Het zijn overigens de ge bieden waar de gemiddelde bedrijfs omvang niet groot is en waar bovendien de bedrijfsstructuur ongunstig genoemd mag worden. Opvallend is het feit, dat de meeste „nevenboeren" voor de veredelingstak idezen. Het aandeel van de bedrijven in de mestkalver-, de mestvee-, de slacht- kuiken- en de mestvarkenssectoren is resp. ao»/», leVo, IS'/o en 13»/o. Het melk- veebedrijf staat veel minder in de be langstelling. Waarschijnlijk komt dat door de hoge arbeidsbehoefte, de gebon denheid (één of tweemaal per dag mel ken) en de omvangrijke investeringen (koeltank, gebouwen, enz.). Voorzover de part-time-boeren op het land wer ken, beperkt deze tak zich tot de klei nere arealen. Minder dan een derde deel van de nevenbedrijven heeft meer dan 5 ha. Toch is het totaal areaal dat door part-timers bewerkt wordt zo'n 140.000 ha. Dat is meer dan het landbouwareaal in de Noordoostpolder en de beide Fle- vopolders tezamen. De aantrekkelijkheid van het neven- boeren wordt niet alleen bepaald door de liefde voor dier en natuur, maar ook door de financiële „snoepjes". Dat laat ste speelt nog wel eens een rol, want de bijverdiensten op de boerderij gaan soms ver boven de 10.000,uit. Uit statistieken blijkt trouwens dat het gezinsinkomen op de neven-bedrijven opvallend gunstig afsteekt bij de full time landbouwondememingen. Ook uit sociaal oogpunt is het part-time-boeren een aantrekkelijke bezigheid. De neven- boer beschikt immers over een volledig sociaal dienstenpakket. Dat pakket is hem aangeboden vanuit het dienst- of loonverband. PART-TIMERS INBOUWEN IN LANDBOUWPOLITIEK. Het landbouwbeleid zal in de nabije toekomst met de part-time-boeren re kening moeten houden. In West-Duits land is dat nu al het geval. De beleids makers kunnen het verschijnsel stimu leren dan wel afremmen. Er zijn allerlei overwegingen en standpunten denkbaar. Moet men de part-time-boeren in het agrarisch zadel houden? Uit een oog punt van werkgelegenheid zou dat aan vaardbaar zijn. Een ander punt is de verhouding tussen part-time-boeren en het gezondmaken van de landbouw in ons land. Het landbouwstructuurbeleid kan immers doorkruist worden door een beleid dat de boer als neven-beroeper ondersteunt. De beleidsmakers zullen ook moeten nagaan waarom de mensen het neven beroep in de landbouw uitoefenen. Is het part-time-boeren een blijvende zaak of slechts een overgang van de lOO'/o boer naar een lOOVo werknemersfunctie buiten de landbouw? De motieven van de nevenboer zullen mede richting geven aan een landbouw beleid dat meer dan voorheen rekening moet houden met part-time-boeren. Het boeren als nevenberoep is in elk geval een ontwikkeling die belangrijke vor men aanneemt. Voor de landbouwpoli tiek is het de moeite waard om er de aandacht aan te schenken. B. Schouwing. De prijzen zijn (gemiddeld) in de maand juni niet gestegen. Sinds 1969 is het niet meer voorgekomen, dat de prij zen in de juni-maand niet omhoog zijn gegaan. De totale prijsstijging is daar mee tot nu toe dit jaar tot vijf procent beperkt gebleven. Prijsdalingen deden zich voor bij aardappelen, groenten, eieren en da- meskleding. Duurder werden koffie, vlees, bloemen en auto's. Tijdens de daartoe gehouden persconferentie over het loonbesluit zei minister Lub bers dat het niet onmogelijk is dat in de loop van het jaar tegenvallers in de prijsontwikkeling zullen ontstaan. Gevolgen van een langdurige droogte kunnen nu echter nog niet worden over zien. OOSTERLAND Rommelmarkten. Het ligt in de be doeling om op de woensdagavonden 21 en 28 juli a.s. een rommelmarkt te hou den op het Marktplein. Aanvang om zes uur. Zulks weer onder auspiciën van het bestuur van de Oranjevereniging, die al enige malen over het dorp heeft gere den teneinde spullen op te halen voor deze markt. Er is weer van alle te koop op deze rommelmarkt, zoals kle ren, schoenen, koelkasten, brom-, snor- en gewone fietsen, glas- en aardewerk, tassen, televisietoestellen en radio-ont vangers, boeken, allerlei speelgoederen en wat niet al, teveel om op te noemen. In het kader van het badseizoen 1976 organiseert de Rabo-bank „Ouddorp" op 17 juli a.s. een ballonwedstrijd voor de jeugd. De wedstrijd vindt plaats op de gemeentelijke parkeerplaats in het Centrum van Ouddorp. Vanaf 13.30 uur worden de ballonnen op het wedstrijdterrein gratis uitgereikt. Aan de ballonnen zit een wedstrijdkaart die moet worden ingevuld. Om 14.30 uur precies zullen de ballonnen gelijktijdig worden losgelaten. De deelnemers, wiens ballonnen de grootste afstand afleggen worden door de Rabobank „Ouddorp" gehonoreerd met een aantal aantrekke lijke geldprijzen. Om het festijn compleet te maken wordt er diezelfde middag om 14.30 uur een ballonvaart gemaakt door de heer en mevrouw Boesman. De organisatie hiervan is in handen van de Midden standsvereniging Ouddorp. Voor geïn teresseerden kunnen wij mededelen dat er één passagier tegen betaling in de ballon meegenomen kan worden. NED. HERV. KERK Beroepen te Capelle a.d. IJssel; Ben- nekom; Sommelsdijk en Hardinxveld A. de Reuver te Tholen. Langerak kand W. Sonnenberg te Kampen. Bedankt voor Oldebroek J. Vroegin- dewij te Katwijk. Strijen L. Roetman te Ermelo. Ds. W. Verboom te Waddinxveen slaagde voor zijn dpctoraal examen Theologie. GEREF. KERKEN Beroepen te Sneek B. Koekoek te Waddinxveen. Aangenomen naar Rhenen J. v. Dre ven te Marknesse. Bedankt voor De Lier: P. Westereng te Barneveld. Overleden: Tijdens zijn vakantie in Portugal is plotseling overleden ds. D. A. Zijlstra, em. pred. van Amersfoort, i Hij bereikte de leeftijd van 69 jaar. In 1937 werd hij predikant te Nije Beets en diende vervolgens de kerken van Uithuizen en Amersfoort, waar hem in 1972 emeritaat werd verleend. Hij was vele jaren voorzitter van de Stichting „Sonneheerdt", het bekende bUndenin- stituut te Ermelo. Voorgangers: In verschillende plaat sen worden nu zgn. nood-gemeenten ge sticht, door hen, die het niet eens zijn met het beleid van de synode. Er is echter een groot tekort aan voorgan gers. Dat blijkt wel uit het feit, dat dezer dagen in Den Haag voorgingen Mr. Dr. A. Zeegers, een advocaat uit Amsterdam en de Hilversumse docu mentalist bij de E.O., de heer J. Ver maat. Deze laatste is belijdend lid van de Ned. Herv. Kerk. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Onstw^edde kand. A. v. Heteren te Sassenheim. Rijnsburg en Putten H. Klomp, te Ede. Kampen Dr. T. Brienen te Groningen. Aangenomen naar Emmeloord M. de Boer te Willemstad (Curagao). Bedankt voor Drogeham; Boskoop; Den Haag; 's Gravendeel en Maarssen H.- P. Brandsma, miss. pred. te Amers foort. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te Pretoria J. Strating te Bunschoten. Nieuw Leusen en Rijns burg, kand. J. Schreuder te Zwolle. GEREF. GEM. IN NEDERL. Aangenomen naar Barneveld kand. A. V. Straalen te 's Gravenzande. ORGELCONCERT STELLENDAM OP 20 JULI A.S. De organisten P. Westhoeve en R. Verhage, beiden te Ouddorp zullen op 20 juli een orgelconcert geven in de Ge- ref. Kerk te Stellendam, Kerkhoflaan. De heer P. Westhoeve studeert orgel bij Arie Keijzer, organist van de Doelen te Rotterdam, en is organist van de Ned. Hervormde Gemeente Dirksland. De heer Verhage is ook een leerling van dhr. Keijzer en hij bespeelt het orgel van de Ned. Herv.. Gemeente te Stellendam. De opbrengst van dit concert zal ten goede komen aan het Bouwfonds van de Geref. Kerk te Ouddorp. Een prach tig gebaar van deze organisten van wie ongetwijfeld nog veel te horen zal zijn in de toekomst! We noemen uit de te spelen werken: Partita „Freu dich sehr, o meine Seele" van Johann Pachelbel (R. Verhage) en: „Six pieces en sol majeur et sol mineur" van Cesar Franck (P. Westhoeve). De toegangsprijs is 3,kinderen tot 12 jaar 1,50. Aanvang 8 uur. De uitkeringen krachtens de Algeme ne Ouderdomswet (AOW) en de Algeme ne Weduwen- en Wezenwet (AWW) zijn per 1 juli verhoogd, evenals de mini- mumdaglonen in de Wet Arbeidsonge schiktheid, Werkloosheidswet en de Wet Werkloosheidsvoorzieningen. Bij de vaststelling van een en ander is rekening gehouden met het arbeids- waardenbeleid van de regering voor de tweede helft van 1976, zo heeft het ministerie van sociale zaken donderdag meegedeeld. De uitkeringen krachtens AOW en AWW gaan als volgt omhoog: AOW per maand Gehuwde bejaarden van 1068,00 tot 1117,00 gulden Ongehuwde bejaarden van 741,50 tot 762,50 AWW per maand Weduwen met kinderen van 1068,00 tot 1117,00 Weduwen zonder kinderen van 741,50 tot 762,50 Wezen tot 10 jaar van 239,50 tot246,50 Wezen 10 tot 16 jaar van 353,00 tot 362,50 Wezen van 16 tot 27 jaar van 460,00 tot 472,50 Voor de minimumdaglonen geldt de volgende verhoging: WAO van 80,16 tot 82,40 gulden WW van 87,19 tot 89,50 gulden WWV van 92,36 tot 94,70 gulden De boven het minimum uitgaande WAO-daglonen worden verhoogd met 2,5 procent. Dit is gelijk aan het per centage waarmee de daglonen voor de modale WAO-uitkeringsgerechtigde moe ten worden verhoogd om voor hen een zelfde netto effect te bereiken als voor de modale werknemer. Oo khet m.axi- mumdagloon wordt per 1 juli verhoogd met 2,5 procent, en wel van 185,19 tot 189,81 gulden. De kinderbijslagen gaan omhoog met hetzelfde percentage als het bruto mi nimumloon, namelijk 2,08 precent. Als gevolg van de bevriezing van de kinder bijslag voor het eerste kind blijft deze gehandhaafd op 164,58 per kwartaal. De nieuwe uitkeringsbedragen inge volge AOW, AWW en WAO zullen eerst bij de uitbetaling over de maand augus tus kunnen worden uitgekeerd. De ver hoging van de uitkeringen over de maand juli zal tezamen met de uitke ringen over augustus worden uitbetaald. Wij allemaal gebruiken zoveel water, zoveel meer dan in vroeger jaren, dat er te weinig regen valt om in de behoefte te kunnen voorzien. De tijd, dat drink water als een geschenk uit de hemel viel, is voorbij. Eeuwen geleden voer den de grote steden al drinkwater aan per schip. Nu gaat het met pijpleidin gen. Het grootste deel van het water komt uit de Rijn. Keuring? Dat gebeur de een paar honderd jaar geleden ook al. Toen was het nog voldoende om de vissen te tellen. Hoe meer vissen, hoe beter. De schipper van de schuit met drinkwater moest er zelf van drinken, als waarborg dat er geen kunstjes wa ren uitgehaald. Het schip moest ook waterdicht zqn, zodat het vieze buiten water van grachten en kanalen er niet bij kon komen. Het was toen allemaal nog veel minder gecompliceerd. In de wet staat: Drinkwater mag geen stoffen bevatten die nadelig zijn voor de ge zondheid. De Rijn bevat ontelbare scha delijke chemische stoffen. Vandaar dat de controle nu veel intensiever en om vangrijker is dan vroeger. De laborato ria staan garant voor het drinkwater. Het water wordt geproefd alsof het de meest verfijnde wijn is. Het zou wel eens, wanneer schaarste en de vervui ling voortduren, één van de kostbaarste zeker in die betekenis van niet te missen dranken kunnen worden. Hoe slechter het weer, des te beter. Regen, sneeuw, smeltend ijs, alles is welkom. De waterleidingbedrijven in Nederland en Zwitserland en Duitsland staan met elkaar per telex in verbin ding om te waarschuwen bij ongevallen op de Rijn, een aanvaring van een olie tanker of het lekken van een schip met giftige chemicaliën. Op die manier kun nen nog bijtijds maatregelen worden genomen. Het is beangstigend hoeveel stoffen er ongemerkt in de Rijn worden geloosd. Het is dan een heel moeilijke taak om te ontdekken wat de stoffen zijn en hoe gevaarlijk, en op 'welke manier ze ver wijderd kunnen worden. Men kan, om maar één voorbeeld te noemen, een ge halte aan landbouwgiften meten dat nog geen 0.0005 milligram per liter be draagt. Met alle soorten van behande lingen duurt het meer dan drie maanden voordat Rijnwater drinkwater is en kan worden vrijgegeven voor consumptie. Van de zuiveringswerken uit wordt het water verpompt naar reservoirs in de grote steden en in het stadsleidingnet gepompt. Dit net moet net als de oude waterschuiten hermetisch afgesloten zijn om er zeker van te zijn dat geen ongewenst vuil doordringt. Het water wordt onder hoge druk verpompt. Zo lang bij een eventueel lek het water uit de leiding spuit is er weinig kans op in fectie. In Amsterdam bij voorbeeld wordt het water op 60 punten in de stad afgetapt voor controle. De „fijnproe vers" doen 150.000 onderzoekingen per jaar. Daar is vaak peperdure appara tuur voor nodig, zoals voor het vast stellen van natrium, kalium, lood, kwik, koper, zink, olie en radio-aktiviteit. Vooral het bacteriologisch onderzoek vergt veel tijd. Ook gerepareerde lei dingen worden gecontroleerd, evenals de kwaliteit van het water in installa ties bij ziekenhuizen, scholen en indus trieën. Dan is er voor haastgevallen nog het rijdend laboratorium. Nog aan het eind van de vorige eeuw stierven er mensen door het gebruiken van besmet drinkwater. Dankzij de tegenwoordige hygiëne krijgen ziekten als tyfus en cholera geen kans meer. Daarom is be zuiniging op hygiënisch gebied niet ge wenst. Omdat de vervuiling van het rivier water toeneemt, worden in proefinstal laties nieuwe zuiveringsmethoden ont wikkeld, zodat smaak en kwaUteit aan de gestelde eisen kunnen voldoen. A. Comrie, Heidelbergse Catechis mus. Juhileumuitgave van Boekhan del G. J. van Horssen te Barne veld. Telefoon 03420-5956. Ter gelegenheid van het 12V2 jarig bestaan van Boekhandel Van Horssen te Barneveld, heeft deze tegen speciale prijs drie jubileum-uitgaven laten ver schijnen, waarvan bovengenoemd werk er één is. Sinds 1938 is dit werk niet meer herdrukt en totaal uitverkocht. Ds. G. H. Kersten heeft daar toen een voorrede in geschreven, waaruit we en kele zinsneden citeren, omdat daarin op treffende wijze de inhoud wordt gete kend, wat we niet kunnen verbeteren. Hij zegt daarin: „Tot in het diepst des harten treft de godvruchtige en geleer de schrijver de vijand der zuivere leer. Zelf levend in dagen van diep verval, waarin men de fundamenten der Waar heid zoekt te ondergraven en vele voor aanstaande mannen in de kerk een on verantwoordelijke verdraagzaamheid oefenen ten opzichte van hen, die van de oude beproefde leer afweken, is de strijd door Comrie gevoerd, van grote betekenis voor onze dagen. In het bij zonder stelt Woubrugge's predikant de zuivere genadeleer in een helder licht, tot blijdschap van alle oprechte lief hebbers der Waarheid en tot troost voor de strijdende Kerk Gods. Al hebben wij slechts zeven zondagen van Comrie's hand, in deze enkele afdelingen worden de gewichtigste stukken der Gerefor meerde belijdenis behandeld." Dat Comrie zijn uitgave tot zeven zondagen heeft beperkt ligt daarin, dat hij de catechismus zeer uitvoerig behan delde en er veertien maanden over preekte. Door aanhoudende ziekte heect hij de gehele catechismus niet kunnen afmaken. Hij overleed in 1774, nadat hij 40 jaar de gemeente van Woubrugge gediend had. Comrie behoorde tot de beste predikers van zijn tijd. Aan zijn preken besteedde hij veel studie, zon der daaraan een vertoon van geleerd heid te geven, zodat ze zeer duidelijk en begrijpbaar zijn. Hij heeft in totaal 23 werken en werkjes geschreven, die bij duizenden zijn herdrukt en voor ve len tot zegen zijn geweest. Wij hopen dat dit met deze heruitgave die we van harte aanbevelen ook zo mag zijn. Het is een keurig uitgevoerd stand aardwerk; het bevat 554 blz. en is ge bonden in een prachtige band met goudtitel op rug en plat. De jubileum- prijs is tot 14 aug. a.s. f 37,50, daarna 47.50. Door direct te bestellen dus tien gulden goedkoper! Het is uitnemend geschikt voor jong en oud als geschenk. Nogmaals zeer aanbevolen! II. De tweede jubileum-uitgave is: „Edelgesteenten uit de geschriften van Matthew Henry". Dit is een christelijk zakboekje tot dagelijkse raadpleging, vermeerderd met een korte levensbe schrijving. Er komen 687 kernachtige uitspraken in voor tot waarschuwing en vertroosting. Ze zijn verzameld uit de geschriften van de geschriften van de schrijver en uit zijn bekende Bijbelver klaring. Handig formaat, mooi uitge voerd, in prachtig stempelbandje, even eens met goudopdruk, 120 blz. De ju- bileumprijs is tot 14 augustus f 10,--, daarna f 12.50. Spotgoedkoop! Een kos- Voorizen van aUe comfort telijk werkje, zeer geschikt om mee te te Posterhold (L.) nemen en te lezen op vakantie-reizen, f 300,— per week (aU-in) ^^P- ™en ook geestelijke bagage bij zich te hebben! Zeer aanbevolen. III. Het complete Wilhelmus, ons Volkslied, het strijdlied der Geuzen. Wie kent het gehele Wilhelmus? Meestal maar het eerste en zesde couplet, dat bij gelegenheden wordt gezongen. Keurig uitgevoerd op mooi papier in kleur; ieder vers is met een sierlijke begin letter in kleur afgedrukt. Op het om slag de beeltenis van Prins Willem van Oranje. Deze prachtige uitgave kost maar 2,en bij aankoop van 50, aan boeken, krijgt u het voor 75 cent! De boekhandel Van Horssen te Bar neveld begon zijn zaak met 12 m2 ver koopruimte, wat nu is uitgegroeid tot 300 m2. Deze mooie jubileum-uitgaven zullen bij de afnemers zeer welkom zijn en zijn debiet zeker verder uitbouwen. TB HUUR 5 pers. van 24-7 tot 7-8. Tel. 01871-634 TE KOOP bj. nov. '71. km. stand 48.000 Tel. 01870 - 4075 Dames grijpt de winst! Al leen juli BONTMANTELS met 20"/o korting m. garan tie. Nu kopen a.s. winter pas betalen. Desg. zeer soe pele kredietservice. De grootste goedkoopste bont zaak van Nederland De Bontkoning, Hoogstraat 97, Rotterdam-C. Parkeren v. zaak. Gratis reizen, bij koop reisgeld terug (ook benzine) Th. d. W.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 2