EHAIiDEII - niEUWS ECHTE DUIVENSPORT Oude Tonge 2e blad Dinsdag 29 juni 1976 No. 4500 Openbar© Basisseliool 0®ltgenspiaat Afscheid leerlingen 6e klas Scïlioleiiboiiw aanbesteeei Meer animo voor langer dienen Staatsexamens voor rijinstructeyrs Dagelijks vijf ton „iiondepoep'' in Eindhoven D£N SOMIVIEL: Jubileum Bakelaars kappersbedrijf Scholengemeenschap Ihno/iavo Een echte legpuzzel van eigen tekening laten makesi Huwelijksvoltrekking van mej. Ans van Kempen, Hoofd Chr. kleuterschool, met Kees van Alphen te Nieuwe Tonge ie Kleuters fungeerden als bruidsmeisjes en bruidsjonkers Reddingsmes bij gebruik van auto-gordels Gele kentekenplaten op nieuwe auto's Geslaagden op de IV3.A.V»0. te Abonneert U op „Eiianden-nieuws" r? 9f Evenals in 1975 werd' door de leer lingen, die de school gaan verlaten, een zgn. „afscheidsreis" gemaakt, naar Rotterdam. Daartoe vertrok men op dinsdag 22 juni per R.T.M.-dienstbus. Na eerst de inwendige mens wat opgefrist te heb ben (het was vrij warm) werd een be zoek gebracht aan het Maritiem-mu seum. Daar trokken de talrijke sche pen in miniatuur ieders aandacht. In het bijzonder de bewegende ha veninstallaties trokken extra belang stelling. Mede dank zij de voortreffe lijke explicatie van de rondleider wer den vele leerzame indrukken opgedaan. Na de museum-wandeling werd in een gezellig restaurant een etentje ge nuttigd, dat er best in ging. Vervolgens wandelde men door het park, richting Willemskade van waar een rondvaarttocht werd gemaakt per „Spido" boot. Hierbij werden wederom schepen en havenwerken aanschouwd, niet in miniatuur, maar de realiteit. Om half vijf arriveerde de jeugd en hun leiding te Ooltgensplaat. MELISSANT De uitbreiding van de openabe basis school en de bouw van een openbare kleuterschool is aanbesteed. Burg. Bos heeft dat donderdagavond aan de raad meegedeeld. De bouw is gegund aan het aanne mingsbedrijf Delf- en Schieland voor een bedrag van 459,128,De bouw som was door de gemeente begroot op 510.000,Twaalf aannemers hadden ingeschreven, de hoogste voor een be drag van 648.440,—. DEN HAAG Steeds meer dienst plichtige militairen blijven langer in het leger om een dreigende werkloos heid te ontlopen. Volgens de Leger Voor lichtingsdienst bestaat er een toenemen de belangstelling voor een verlenging van de dienstplicht met één tot vier jaar. Voor soldaten en korporaals duurt de dienstplicht 14 maanden, voor onder officieren 16. Een zelfde tendens doet zich ook voor bij de marine (contract voor zes jaar) en bij de luchtmacht (14 tot 6 jaar). Exacte cijfers ontbreken voorlopig nog. Bij deze beide krijgsmachtonderdelen wordt de dienstplicht overigens met in gang van 1 juli aanstaande terugge bracht van 16 tot 15 maanden. In verband met de eisen die de Wet rijonderricht motorrijtuigen thans stelt aan rijinstructeurs, heeft minister Wes terterp (Verkeer en Waterstaat) beslo ten een staatsexamen nieuwe stijl in te stellen voor het verkrijgen van het in- structeursbewijs B-E. Het examen komt overeen met het examen nieuwe stijl dat de VAMOR nu afneemt aan toekom stige rijinstructeurs. Kandidaten die het staatsexamen willen afleggen, kunnen zich daarvoor aanmelden bij de direc tie Verkeersveiligheid, Kanaalweg 3 te Den Haag. Bij de opzet en uitvoering van het nieuwe staatsexamen laat minister Wes terterp zich bijstaan door een advies groep Staatsexahien WRM. Deze be staat uit vertegenwoordigers van de VAMOR, het CBR, VVN, ANWB, KNAC, KNMV, VAM, het rijopleidingscentrum van de Koninklijke Landmacht, de ver keersschool van de Rijkspolitie te Bilt- hoven en de verkeersschool voor de Gemeentepolitie te Zandvoort. Ook rijinstructeurs die gebruik heb ben gemaakt van de tot 1 januari 1977 geldige tijdelijke ontheffing om nog een examen oude stijl te kunnen afleggen, krijgen thans de mogelijk heid van een staatsexamen. Minister Westerterp heeft namelijk tevens beslo ten tot instelling van een' staatsexa men oude stijl overeenkomstig het be staande VAWIOR-exarnen. Ook voor de opzet en uitvoering hiervan laat de mi nister zich bijstaan door de adviesgroep Staatsexamens WRM. Omdat voor het afleggen van de exa mens oude stijl vóór 1 januari 1977 vol doende examencapaciteit moet worden georganiseerd, moet tijdig bekend zijn hoeveel examens moeten worden afge nomen. Rijinstructeurs met een onthef fing moeten zich daarom vóór 1 sep tember aanmelden; voor het VAMOR- examen oudestijl bij de stichting VA MOR, Prins Mauritsplein la te Den Haag, en voor het staatsexamen oude stijl bij de direktie Verkeersveiligheid, Kanaalweg 3 te Den Haag. Eventueel kunnen zij een voorkeursdatum ver melden. De stad Eindhoven heeft 20.000 hon den die dagelijks ongeveer vijf ton „hondepoep" produceren. De politie gaat nu streng optreden tegen de hon denbezitters, die hun huisdier niet aan de lijn houden en hun behoefte niet in straatgoot laten doen. Er komen in vele plaatsen klachten binnen bij het 'gemeentebestuur, van de vieze afval op straat. Dus: honden aan de lijn, en leer ze hun behoefte naast het trottoir in de goot te doen. MIDDELHARNIS Geslaagden 4-jarig Ihno: L. de Graaff, Korteweegje 39, Dirks- land; J. van Gulik, Oude wei 2, Dirks- land; J. P. J. ten Hove, Zuid-Spuijdijk 25, Dirksland; S. Kooyman, Fabiusstraat 48, Melissant; J. Koppelman, Onwaard- sedijk 25, Dirksland; M. C. J. Korte weg, Rottenburgseweg 1, Middelharnis; G. A. Lugtenburg, Oude wei 8, Dirks land; P. D. Markwat, B. C. Zaaijerlaan, 30, Dirksland; A.- Matsinger, Zomer straat 12, Dirksland; H. A. Melissant, 1 Tuinstraat 68, Dirksland; T. Nieuwland Noordspuidijk 19, Dirksland; J. P. A. Schaaf, Oude, wei 22, Dirksland; E. Spruyt, Kaai 27, Dirksland; C. v. d. Veer, Kaaidijk 6,,'Herkingen; M. v. 'd. Velde, Bosdreeg 23, Dirksland; M. v. d. Velde, Groene Kruisweg 1, Herkingen; J. B. Bijsterbosch, Rottenburgseweg 76, Middelharnis; A. M. de Bonte, Brande wijnstraat 11, Ooltgensplaat; A. J. Frank Pr. Hendrikstraat 14, Middelharnis; C. Groen, J. W. Frisostraat 15, Middelhar nis; M. C.Groenendijk, Dirk Bosstraat 35, Middelharnis; J. van Hassent, Nieuw straat 3, Ooltgensplaat; C. H. Huizer, Pr. Bernhardstraat 6, Den Bommel; T. A. C. Jongejan, Achterdijk 31, Stad aan 't Haringvliet; J. W. Kardux, Beatrix- laan 12, Dirksland; S. Koppelaar, Chr. de Vrieslaan 9, Middelharnis; M. A. G. Lambert, Oostdijk 11, Oude Tonge; G. van Loon,Lauwerijnstraat 21, Nieuwe Tonge; G. M. E. Kater, Oostvoorgors 11, Middelharnis; K. Meyer, Kon. Juli- anastraat 12, Nieuwe Tonge; L. M. van den Nieuwendijk, Joos Jansestraat 32, Sommelsdijk; C. E. Stolk, Molenstraat 6, Middelharnis; A. de Visser, Oo.stdijk 19- 21, Sommelsdijk; J. van der Vlugt, Rot tenburgseweg 64, Middelharnis; J. C. Vogelaar, Rottenburgseweg 110, Middel harnis; H. J. Wesdijk, Langeweg 18, Middelharnis; C. Wolfert, Oude wei 18, Dirksland; J. B. Bookelaar, Fabiusstraat 37, Melissant; M. W. de Graaff, Emma- straat 34, Den Bommel; B. M. Hokke, Esdoornstraat 17, Ooltgensplaat; T. M. Jansen, Patrijssttaat 21, Sommelsdijk; J. de Jong, Marijkelaan 21, Dirksland; G. J. Kagchelland, Berkenlaan 36, Oolt gensplaat; M. W. M. Kievit, Pieterstraat 15, Melissant; J. de Leeuw, L. Vr. Pol- dersedijk 29, Stad aan 't Haringvliet; J. J. J. Mijs, Willem Alexanderstraat 18, Den Bommel; L. Noteboom, Weistraat 10, Nieuwe Tonge; N. G. Pille, Lijster- besweg 67, Middelharnis; J. C. M. Win kels, Julianastraat 63, Oude Tonge. Geslaagden elementair-examen machineschriiven: C. J. van Dam; C. Drooger; A. E. M. van Druningen; J. M. Groenendijk; J. F. Hoek; M. Hoek; A. C. Kagchelland; J. JCieviet; S. Kievit; M. C. J. Koert; H. P. Kornet; K. H. van Loon; A. Mackloet; J. Meijer; J. M. Moerenhout; K. Mooijaart; M. L. van den Nieuwen- dijk; J. V. d. Ouden; K. L. Struik; N. M. van Vhet; J. v. d. Vlugt; J. L. van der Wekke; D. Boshoven; W. M. v. d. Groef; J. J. C. Grootenboer; M. Knöps; J. Melissant; M. J. de Rooy; M.C.R. Struyk; H. M. S. v. d. Veer; E. K. v. d. Velde; T. v. d. Velde; A. A. van Wezel; M. C. Zoon. Er zijn 4 kandidaten afgewezen. Geslaagden praktijk-examen machineschrijven: J. B. Bijsterbos en A. C. Stuyven- berg. De opleiding werd gegeven door de heer P. Breunesse uit Amerongen. Dat de tijd niei stilstaat en er in Den Bommel weer een middenstandsdiplo ma valt te vieren zal de lezers niet onopgemerkt zijn gebleven. Donderdag 1 juli a.s. herdenkt de fa milie Bakelaar, dames- en herenkap per dat op dezelfde datum in het jaar 1921 hun vader de grondslag legde van het nu 55 jaar oude kappersbedrijf. Zij het op 'een andere plaats maar toch wel 'Steeds aan de Voorstraat had Den Bommel sinds die tijd een eigen „scheerwinkel". In 1948 kreeg kapper Bakelaar hulp van zijn zoon Rien, die ook nu nog de zaak runt, samen met zijn vrouw Ina en dochter Marjan. Dat het kappersvak aanstekelijk kan werken blijkt uit het feit dat ook de oudste zoon van de familie kam en schaar gebruikt om het dagelijks brood te verdienen. Aanstaande donderdagavond 1 juli van 5 tot 9 uur is er voor belangstel lenden gelegenheid de familie te felici teren met hun jubileum. Ook van onze kant van harte profi ciat. Het is voor moeders dikwijls een hele opgaaf de kinderen in de lange zomer vakantie bezig te houden. Een beschei den bijdrage hieraan levert Roosvicee in Venendaal, die de jeugd in staat stelt om van een zelfgemaakte tekening een echte legpuzzel te maken. Bij de kruidenier is van 1 juli tot 31 augustus een grote envelop beschikbaar, waarin een speciale tekenkaart zit. Nu is het de bedoeling om op deze kaart met viltstift een leuke tekening te ma ken. Deze word in die envelop naar Veenendaal gestuurd 2,50 aan postze gels en Roosvicee stickers(s)*) bijplak- ken) waar men er voor zorgt, dat van de tekening een echte duurzame leg puzzel wordt gemaakt. Deze ontvangt het inzendertje dan weer -na enige tijd terug. En dat is machtig om zelf mee te puzzelen, (of om de eigen puzzel aan oma, vriendje of vriendinnetje weg te geven). Bovendien worden de mooiste teke ningen beloond. De winnaars worden met hun ouders en een vriendje of vriendinnetje uitge nodigd voor een geheel verzorgde dag naar de Beekse Bergen bij Tilburg. Rooscivee zal kinderen die, langdu rig in kinderziekenhuizen in ons land worden verpleegd in 'de gelegenheid stellen om gratis aan deze leuke actie mee te doen. Een rode sticker van Roosvicee Vruchtenmix of Cassismix; of twee groene stickers van Roosvicee Ro- zebottel Confiture. Onder grote belangstelling, vooral van de zijde van de kleuters en hun ouders, is vrijdag 25 juni j.l. het Hoofd van de Chr, Kleuterschool mej. Ans van Kem pen te Nieuwe Tonge in het huwelijk getreden met dhr. Kees van Alphen, evens uit Nieuwe Tonge. Na de vol trekking voor de burgerlijke stand in het raadhuis te Middelharnis, vond de kerkelijke bevestiging plaats in de Her vormde Kerk te Nieuwe Tonge, door de pastor loei, ds. H. Visser. iMej. Von Kempen is naast haar schoolarbeid vele jaren lang een stuwende kracht geweest voor het verenigingsleven, evenals haar man Kees van Alphen, waarom, we ter gelegenheid van deze blijde dag aan een en ander gaarne de aandacht schen ken. Mej. Ans van Kempen is geboren 26-l-'47 en na de lagere school be zocht zij de Chr. Ulo te Middelharnis. Na het eindexamen ging zij in de oplei ding voor kleuterleidster en vervolgens voor hoofd. In 1967 werd zij uit 4 solli citanten door het bestuur met alge mene stemmen tot hoofd van de Chr. Kleuterschool benoemd. Het aantal leer lingen nam. dermate toe, dat in 1968 een nieuwe lokaal-moesten worden bij gebouwd. Mej. van Kempen heeft van het be gin af ,-3116 bestuursvergaderingen bij gewoond en nam actief aan de bespre kingen deel. Op haar initiaief is de school ook van een naam voorzien en wel de toepasselijke naam: „Benjamin". De ouderavonden, die steeds geslaagd mogen heten, stonden onder haar lei ding. Onder zeer goede verstandhouding Het echtpaar C. van Alphen-Van Kempen, bij het verlaten van het raadhuis te Middelharnis. Door een 'haag van kleuters, met versierde stokken, dalen de jongge huwden de' trap af. werkte zij samen met de kleuterleid ster mej. Kieviet en sedert 1973 met mej. Eikelenboom. .Baanbrekend werd in het Herv. Geref. verenigingsleven. Het verenigingsleven heeft bij dit echt paar steeds de aandacht gehad in de gemeente Nieuwe Tonge. Mej. van Kempen is jaren lang presidente ge weest van de Herv. Meisjesvereniging „Draagt elkanders lasten". Er is onder haar leiding veel arbeid verricht; ieder jaar werd een verkoopavond gehouden t.b.v. de zending en de plaatselijke kerk. Ook haar man, Kees van Alphen, verrichtte baanbrekend werk op ver enigingsgebied. Dat beiden hierin zo actief bezig waren, is de aanleiding geworden tot dit huwelijk! Kees werd 14-9-'51 te Nieuwe Tonge geboren; na de lagere school,bezocht hij 4 jaar de L.T.S. te Middelharnis, daarna de Mid delbare Techn. School te Rotterdam en vervolgens de Hogere Techn. School (H.T.S.) te Rotterdam, waar hij dit jaar slaagde als werkbouwkundige. Hij was voorzitter van de Herv. Kna- penvereniging „Jozef" en sinds jan. 1976 voorzitter van de Herv. J.V. „Unem Nessesarium". Grote belangstelling Voor het huwelijk was grote belang stelling, zoals op bij geplaatste foto te zien is. De kleuterklas „van de ju frouw", trad op, als bruidsjonkers en bruidmeisjes en met versierde stokkeri vormden zij een erehaag, zowel bij de trap van het raadhuis te Middelharnis' als bij de ingai^g van de Herv. Kerk te Nieuwe Tonge. In de kerk zelf, werd het bruidspaar door de kleuters toege zongen. Na de huwelijksbevestiging was er voor de kleuters met de moeders een receptie in „Ons Dorpshuis", waar een gul onthaal was, van gebak limonade en ijs. Het laatste vooral had gretig aftrek gezien de warmte! Juffr. van Kempen nu mevr. van Alphen had een grote grabbelton gemaakt, waaruit de kleuters naar hsir- telust konden grabbelen! Zij hebben „de juffrouw" als aandenken aan de kleu terschool „Benjamin" een prachtig ca- deau overhandigd, bestaande uit een compleet en zeer sierlijk tuin-ameuble- ment. Het is nadien een zeer drukke recep tie geworden; het werd een dag om nooit te vergeten! Zij kregen vele han den te drukken en er werden tal van geschenken aangeboden. Bij de vele gelukwensen voegen wij gaarne de onze. Het gelukkige echtpaar gaat voorlopig wonen. Voorstraat 36 te Dirksland. Een Zwitserse uitvinder is óp de gedachte gekomen een hulpmiddel te ontwikkelen dat de veiligheid van au togordels verhoogt. Niet zo'n 'overbo dige luxe, want het gebeurt helaas dat automobilisten het leven verlie zen doordat zij zich niet tijdig uit de „riemen" kunnen bevrijden. Volgens de Verkeerspolitie kan een botsing tot gevolg hebben dat het deblokka- ren van de gordel moeilijk of onmo gelijk is. Dit is aan het licht gekomen bij onderzoeken van uitgebrande en te water geraakte auto's. Uit een an der onderzoek is gebleken, dat niet minder dan 50% van alle weggebrui kers min of meer uitgesproken angst koesters bij een aanrijding de gevan gene te worden van de eigen „veilig- heidsriemen". Het probleem klemt temeer daar nabestaanden van verkeersslachtof- Frankrijk) processen hebben aange spannen tegen de staat, omdat men meent over bewijzen te beschikken dat juist de autogordels in die geval len voor de inzittenden fataal zijn geweest. Dit verklaart waarom inter nationaal op hoog niveau wordt ge speurd' naar manieren om de gordel in noodge-völlen snel te verbreken. De Zwitserse vinding, onthaald als, „het eerste en allerbeste redmiddel voor gevallen waarin de gordel hier meer normaal kan worden ontgren deld", is even vernuftig als simpel. Het bestaat uit een sleutelvormige handgreep die met behulp van een kleine montageclip wordt bevestigd aan het portier of het dashboard, bin nen direct handbereik van de be stuurder of passagier. De handgreep, heeft een ingebouwd roestvrijstalen mesje. Plaatst men de greep in een hoek van ongeveer 45 graden op de (gespannen) autogordel, dan snijdt het mesje de gordel gemakkelijk en feilloos door: de automobilist kan zich zo in één beweging bevrijden. Dit is belangrijk omdat niet zelden één van beide handen of polsen bij een onge val zodanig gewond raakt dat de au tomobilist de ontgrendeling niet meer normaal kan bedienen. In West-Duitsland heeft het appa raatje al dadelijk na de introductie een stormachtige vraag doen ont staan naar dit veiligheidsartikel. Ook in -Nederland is het zeer gunstig ont vangen. Behalve de Verkeferspolitie hebben ook woordvoerders van brandweerorganisatie zich positief uitgelaten. Men gelooft dat het zal leiden tot een intensiever gebruik van. de autogordels, alleen reed_s op psy chologisch gronden. Het Zwitserse veiligheidsmesje wordt in Nederland geïmporteerd door de Han delsonderneming Hawestra te Maarssen. Dit bedrijf heeft ook de verkooprechten verworven van de meeste andere West- europese landen, met inbegrip van Skandinavië. MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK P.V. de Reisduif. Uitslag wedvlucht vanuit Pont, stc. Max. d.d. 26-6-'76. In concours 127 duiven, gelost om 6.30 uur. Eerste duif 10.6.26 uur met een snelheid van 1064.10 meters per min. Afstand 293 km. M. van Assen 1, 2. H. de Vos 3, 14, 19, 23, 25. C. Polder 4, 8. W. de Vos 5, 15, 20. A. Verburg 6, 13. A. v. d. Linde 7, 10, 11, 28. P. V. d. Boogert 9, 29. J. Springvloed Sr. 12, 24. L. Wielaard 16. J. Springvloed D.Jz. 17, 18, 27. C. Vroeg- indeweij 21. J. Vis van tleemst 22, 26. De reflecterende gele kentekenplaat wordt alleen verplicht voor nieuwe auto's en motoren heeft IVIinister Wes-, terterp in de Tweede Kamer medege-, deeld. De regeling gaat in op 1 januari 1977. De automobilisten mogen volgend' jaar nog kiezen tussen de vernieuwde (grotere) blauwe plaat en de nieuwe gele -plaat. Op 1 januari 1978 vervalt die keus. Het is voorlopig niet de bedoeling van de regering om oude auto's ook tot de gele kentekenplaat te verplichten. Karet Bagijn O.T. Kees Braber O.T. Henk van Hoof f Achth.; Peter van' Huizen Achth., Ko Jacobs Achth.; Mari- ette Jacobs Achth., Hennie Jumelet Brui Cris Knop Brui; Ellij v. d. Made Achth. Marleen Mijs d. B.; Dick Overbeeke O. Plaat; Dian Tuns Achth., Atie Vervloet Achth., Jan IJpelaar, Achth.,' Nico Bo- beldijk O.T.; Jos de Graaf O.T., Dick Horseling N.T., Wim Hoft O.T., Anneke Knops O.T.; Limmie Noteboom N.T.; Cor V. d. Ouden O.T.; Corrie Slooten O.T.; Addie Tuns O.T.; Yvonne Voorn O.T. Totaal 9 leerlingen werden afgewe zen waarvan er 3 in aanmerking komen voor hereksamen. BRADERIE koopjes Middelhami

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 5