Warm en groots afscheid postkantoor- houder Prins te RAelissant aktief persoon Geslaagden LH NO Chr. Huishoudschool „Westvoorn" Ouddorp Wijziging ophalen huisvuil Nieuws uit Zeeland CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt ttoeemaal per weekdinsdag- en vrijdagavond DE WERKEN VAN HET KABINET Belangrijke mede deling over de San Bernardio auto-tunnel Dierenbescherming I BEZORGER I GEVRAAGD m Na aanrijding doorgereden Ve rkee rso n gevaI EXTRA KERKDIENSTEN GEREF. GEMEENTEN PI R IIVIOR Wij zoeken, voor de. afdeling levensmiddelen lèen die na inwerking en gebleken, geschikitiieid leading kan geven in onze zaak. Tevens zoeken Wfl een of meisjes 'd[e daarvoor opgeleid willen worden. Leeftijd ca. 4 17 jaar. SUPERiVlARKT J. VAN DIJK Kastanjelaan 45 WINKELCENTRUM ZUID Tel. 01870 - 2799 Mddelharnis Onder zeer hoge temperatuur en met veel warme woorden werd zaterdagavond in het verenigings gebouw „Melishof" te Melissant af scheid genomen van postkantoor houder Prins, die wegens het be reiken van de pensioensgerechtig- "de leeftyd de dienst der PTT gaat verlaten. Grote belangstelling was er op de receptie van de zijde van de plaatselijke bevolking en ook van het PTT-personeel. POSTBOX 8 MIDIDELHARNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweig 13, Scaranelsdjjk Tel. (01870) 26 29 f-^ Na 5.30 uur (01870) 33 92 Giro 167930 BankRabo Midde&amis no. 3420.01.108 ABONISTEMENTSPRIJS 7,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 27 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Wij hebben al meer gesignaleerd dat het kabinet den Uyl regeert van crisis tot crisis. Voor wie haar ambitieuze doeleinden beziet, die ze nastreeft niet zo verwonderlijk. Immers ze streeft niets meer of minder na dan een nieu we maatschappijvorm met een nieuwe economische orde. Ook daarom niet zo verwonederlijk voor wie zich realiseert dat het slechts een kleine minderheid is, die deze doeleinden nastreeft. Immers PvdA en PPR met verder nog wat progressieve snippers maken nauwelijks een derde deel van ons volk uit. Dat deze minderheid er in slaagt desondanks toch een grote meerderheid haar wil op te leggen is eigenlijk op merkelijk. Vooral omdat we nogal trots zijn op ons democratisch staatsbestel. Het zit zo goed in elkaar dat bij ons dictatuur geen kans krijgt zeggen we dan. Maar hebben helemaal niet in de gaten dat aan de pijlers van onze democratie duchtig geknaagd wordt. Het loslaten van de principiële tegen stelling tussen christendom en socialis me heeft in ons land zijn duizenden reeds verslagen. Onder de invloed van de moderne theologie werd God dood verklaard en de solidariteit der mensen tot een nieuw evangelie verheven. Het vullen van oude begrippen met een nieuwe inhoud gebeurde echter op een subtiele, voorzichtige wijze. Te laat hebben we dat onderkenti- Daardoor kwam aan het licht, dat heU. evangelie der schriften'waar we zo trots op waren voor ons eigenlijk niet meer betekende dan een pronkstuk. Het func tioneerde niet meer in ons leven. We hadden de Bijbel wel in onze huizen, maar hij versleet eerder door de tand des tijds, dan door ons gebruik daar van. We waren wel trots op ons pro testant zijn, maar het jvas eerder een goedkoop excuus om geen keus behoe ven te doen, dan een positie-re levens houding. Zo langzamerhand Wordt ons de re kening gepresenteerd. Een levenshou ding, die zijn leven wil leggen in de hand van God wordt ons bijkatis ont nomen. Twee kinderen mogen 'we heb ben, meer niet. Het gehele fiscale en sociale regiem in ons land wordï op die opvatting gebouwd. Wat betekent de hantering van het begrip modale werk nemer anders? Op ons onderwijs in overeenstem ming met Schrift en belijdenis wordt een slopende aanval gepleegd. Waarbij we als opgejaagde kippen door elkaar lo pen en geen uitweg mper zien om de aanvallen af te weren. Ons beroepen op de hoge waarde van het evangelie voor gezin en samen leving komt maar nauwelijks van de grond. Integendeel het gaat bijna ver loren in de strijd om de volksgunst. U vindt het allemaal te scherp en te overdreven? -. Dan herhalen we het nog eens. Het is eigenlijk maar een derde deel van ons volk dat de door den Uyl c.s. voorge stane nieuwe orde wenst. Hoe komt het dan, dat zij zo hun zin door kunnen drijven, als ze vandaag doen? Het is slechts dank zij de partijen in het CDA, het Christen Democratisch Appel, die zich als landsknechten })eb- ben verhuurd, dat de socialisten hun plannen kunnen doordrijven. Tot zij als landsknechten worden afgedankt. Wie met het evangelie speelt, v/ord'c door de revolutie verslonden. Dat is niet te vermijden. In tegenstelling tot berichten die mo menteel in Nederland de ronde doen, deelt het Nationaal Zwitsers Verkeers bureau in Amsterdam mee, dat de San Berncirdio autotunnel voor personenau to's met of zonder caravan normaal be rijdbaar' is. Zowel de Touring Club Suisse (zusterorganisatie van de A.N. W.B.) alsmede de Kantonale Pólizei be- v^tigen dat er op de aan- en afvoerwe- gen van de tunnel enige herstelwerk zaamheden plaatsvinden waardoor het verkeer echter geen grote vertragingen ondervindt. Om de verkeersstroom zo soepel mo gelijk te laten doorstromen mag het zware vrachtverkeer alleen gedurende de avonduren van deze route gebruik maken. ST. ANNALAND Aardappelveiling van vrijdag 25 juni. Doré eerste soort 0,991,21; Doré twee de soort 1,211,22; Doré apart 1,08— 1,14; Doré bonken 1,45; Doré drielingen 0,75—0,78; Doré kriel 1,16—1,20; Arima 1,10. Aardappelprijs per honderd kilo gram in guldens. Aanvoer 150 toii. WAARSCHUWING Aan de O. Achterweg te Sommelsdijk is een ernstige vorm van vergiftiging van een poes geconstateerd. Het vergif was op visresten aange bracht. Eigenaars van katten en hon den worden gewaarschuwd. lllll i BIJVERDIENSTE M Voor de bezorging van ons blad 1 te MELISSANT vragen' wij een 1 BEZORGER/STER. Leuke bijverdienste! Inlichtingen I agente v.h. blad, Binnenweg 13, 1 tel. 01877 - 1293. OUDE TONGE Zondagavond reed dhr. J. N. uit Oude Tonge met zijn Simca frontaal op de in de Kerkring geparkeerstaande Citroen 2 CV 4, eigendom van dhr. K. de Loo- ze. Na aanrijding verdween dhr. J. N. richting Herenpolder, waarna de be stuurder en auto door' de politie in de sloot werden teruggevonden. Na verhoor op het politiebureau werd dhr. J. N, op vrije voeten gesteld. OUDE TONGE Op Rijksweg 18 tussen Schaapsweg en Hellegatsplein vond zondagmiddag half vijf een ongeval plaats tussen een motorfiets en een personenauto. Bij het naderen van de file reed de motorfiets bestuurd door dhr. Giovonny uit Geleen achter op de stilstaande Mor ris bestuurd door dhr. Oudenhuizen uit Breda. Zowel de motorfiets bestuurder als zijn duopassagier moesten beiden met verwondingen opgenomen worden in het ziekenhuis te Dirksland. R. Bezuijen, N, Bosland, J, Breen, A. Grinwis, L, de Jong, G. Kasteleijn; C. Looy; M^ Mastenbroek; L. Noordzij; L. Oorbeek; K. van Soest; C. van Soest; A, van Splunter; C, Tanis; J. Tanis; A. Troost; M. Vlietland; M. v. d. Wende, en R. Roon. DIRKSLAND - MELISSANT - HERKINGEN I.v.m, het warme weer zal het huis vuil plm. 2 uren vroeger dan normaal, worden opgehaald. U gelieve hiermede rekening te houden, OUDDORP donderdagavond 7.30 uur ds. A. Elshout van Slikkerveer. MELISSANT woensdagavond 7.30 uur ds. J. Karels van Werkendam. NIEUWE TONGE woensdagavond 7.30 uur ds. Th. van Stuyvenberg. HERKINGEN woensdagavond 7.30 uur ds. P. Blok. OUDE TONGE 65 jaar getrouwd. Woensdag 30 juni herdenkt het echtpaar Cornells J. de Looze en Klaasje Slinger, Haarlemmer straat 21, alhier, hun 65-jarige echt vereniging. Van deze plaats gaarne on ze hartehjke gelukwensen. -O- SINT ANNALAND „Tryfosa" maakte reis. De Hervorm de Vrouwenvereniging „Tryfosa" uit St, Annaland heeft woensdag haar jaar lijkse reis gemaakt. Allereerst werd een bezoek gebracht aan de Edel- en Sier- steenslijperij „De Sprong" in Soest, Te vens werd langs Soestdijk gereden. Op het programma stond een vaartocht op de Loosdrechtse plassen. Hierna werd een bezoek gebracht aan Kasteel „De Haar". Na in het Idesbos" de koffie te hebben genuttigd, werd in Breda de warme maaltijd gebruikt. De dames kunnen op een zeer welgeslaagde reis terugzien! Bruidspoar bezocht. De leerlingen van de tweede klas van de School met de Bijbel uit St. Annaland hebben don derdagmiddag geen les gehad. Want hun meester trad namelijk in het hu welijk met mejuffrouw Janna Johanna Roekei. Meester Evert van Veldhuizen gaat met zijn vrouw wonen in de Bur gemeester Baasstraat. Het huwelijk werd in het Gemeentehuis te Ede ge sloten en kerkelijk in de Oud-Gerefor- meerde Kerk te Ede ingezegend door ds, J, van der Poel, waarbij de klas van Meester Van Veldhuizen aanwezig was. Na deze trouwdienst werden de kinde ren ook op de receptie getrakteerd, Benoeming. Mejuffrouw Vooys, leid ster aan de Christelijke Kleuterschool te St. Annaland is met ingang van 1 augustus a.s, benoemd tot leidster aan een Christelijke Kleuterschool te Kat wijk aan Zee, n, Examen. Aan de Christelijke Mavo te Tholen zijn geslaagd voor het diplo ma Mavo Maartje Aarnoudse, Wim den Braber, Johan van Dijke, Jan Goedege- buure. Maris Heijboer en Anja Mossel man, allen uit St. Annaland. Twee' vacatures kleuterschool. Aan de Christelijke Kleuterschool in St. An naland komen twee vacatures en wel door het ontslag van mevrouw Pr. H. i Burgers-Reijngoudt en het vertrek van mejuffrouw De Vooys naar Katwijk aan Zee. Feestavond „de Casembrootschool". De openbare basisschool; de „Casem brootschool" uit St. Annaalnd heeft tij dens een feestavond in een tot 'de laatste plaats bezet Dorpshuis zich op uitste kende wijze gepresenteerd. Klas 1 voer de het toneelstukje „Kabouter Panne tje" op Klas 3 en 4 voerden volksdans jes uit. Klas 2 presenteerde zich met het toneelstukje „De Uiktjes". De quiz werd verzorgd door klas 5, terwijl klas 6 het toneelstukje „De Wonderdokter" opvoerde. In de pauze was er een ver loting, waarbij vele zelfgemaakte prij zen werden gewonnen, die de kinderen bij handwerken en handenarbeid ver vaardigd hadden. Een viertal leerlin gen, leden van de Koninklijke Fanfare „Accelerando" gaven een stukje mu ziek te beste. De voorzitter van de ouder commissie, de heer J. Hommel en het hoofd der school, de heer G. van den Broek voerden tenslotte nog het woord en dankte de kinderen voor hun bijdra ge en de belangstellenden voor hun aanwezigheid. LUIZEN in AARD. en BIETEN nu bestrijden met C. V. d. MEIDE B.V. MIDDELHARNIS 01870-2778 of 2346 Het officiële gedeelte van dé recep tie werd geleid door, dhr. J. Visser, voor zitter van- het afscheidscomité. Dit co mité werd enkele weken geleden samen gesteld met als doel namens de Melis- santse bevolking iets aan dit afscheid te doen als blijk van waardering voor het vele verdienstelijke werk dat de heer Prins gedurende ruim 25 jaar heeft gedaan voor burgerij en verenigings leven. Na een openingswoord werd door de heer Visbeen tevens gesproken namens de Melissantse verenigingen, waarvan de brandweer keurig in zomertenue ge stoken acte de presence gaf. Hij gaf een overzicht van het vele werk dat de heer Prins voor en in de verenigingen heeft gedaan tot meerdere bloei van het verenigingsleven. Ook werd de hoop uitgesproken dat de heer Prins na zijn pensioenering belangstelling en medele ven aan de'verenigingen wil blijven ge ven. Voor het vele verdienstelijke werk werd namens alle verenigingen een hanglamp en een schemerlamp aange boden. Oorkonde van de P.T.T. Daarna werd het woord gevoerd door de heer van der Laan, directeur van het postdistrict Middelharnis van de PTT. Hij gaf een overzicht van de amb telijke loopbaan van de heer Prins. Hij merkte op dat betrokkene een ge ziene figuur was in Melissant en dat hij toch ook afstand wist te bewa ren. Nooit had hij een ongetogen woord gehoord van de scheidene kantoorhou der. Ook was er altijd een goede ver standhouding tussen hen beiden ge weest en ook met het overige personeel. Mevrouw Prins werd bedankt voor de bijdrage die zij aan het werk van haar man had geleverd. Door mevr. van der Laan werd haar daarom een bloemen- vaas overhandigd. Aan de heer Prins werd een oorkonde en nog enkele ca deaus aangeboden. Namens de perso neelsvereniging werden voor de pret tige samenwerking enkele boekenbon- nen aangeboden. Namens de bevolking De heer P. A. Leijdens vertolkte de gevoelens van de bevolking. Hij ver klaarde gaarne zitting te hebben geno men in het comité. Ook vond hij het een grote verantwoordelijkheid namens de bevolking de dank te moeten ver tolken voor het vele hier verrichte werk. De heer Prins was altijd bereid de helpende hand te bieden aan de be volking. Hij dankte hem voor het gro te dienstbetoon bewezen aan zowel oud als jong, klein als groot. U stond altijd klaar voor iedereen en het zal dan ook als een groot gemis ervaren worden dat u weg bent, aldus spreker. Men ging in Melissant niet naar het postkantoor maar naar Prins! Als u met vakantie was en de kinderen kwamen thuis van het postkantoor dan was het: Prins was er niet, waar zou hij zijn? U was een vertrouwenspersoon, daarom willen we ook een waardig afscheid van u nemen. Spreker wenste Prins en zijn vrouw veel goeds en vele gezonde levensjaren Namens de bevolking van Melissant biedt de heer P. A. Leydens de jubilaris een reis naar Roemenië. Op de achtergrond'de 'voorzitter van het comité dhr. J. 'Visbeen. toe. Namens de bevolking werd een fiets, benevens een vliegreis ter waarde van 2.600,aangeboden. Nadrukkelijk stelde de, heer Leijdens nog dat deze cadeaus unaniem door de gehele Melis santse bevolking zijn gegeven. De heer Horseling, voorzitter van de afd. Flakkee van de ABVA en collega kantoorhouder te Nieuwe Tonge ver klaarde het betrokkene menigmaal ple zier te hebben gehad. Als vervanger te Melissant werd hij veel geconfronteerd met wat door de vorige spreker was ge zegd m.b.t. het dienstbetoon. Prins was een unicum en hij deed het voor de be volking van Melissant, wat hem alles was, aldus spreker, wat hij dan ook graag wilde nageven. In de vergade ringen van de ABVA sprak u altijd een bezadigend woord, eerst nadenken en dan zeggen wat u meende. Spreker vond het jammer dat Prins er uit gaat. Met het overhandigen van een enveloppe met inhoud sprak hij de hoop uit dat de scheidende functionaris nog vele malen zijn woning zal bezoeken. Burgemeester Bos Burgemeester Bos vond het al met al een verwarmende manifestatie, al moet je met zulke woorden voorzichtig zijn bij een temperatuur van 40 gr. C. Hij was graag getuige geweest van wat hier gebeurde. Hij was dan ook graag bereid als laatste het woord te voeren, dat geeft impulsen om wat te zeggen. Omdat in de zaal de naam van burger vader gevallen was, wilde hij wel als burgervader spreken. Ik heb u verschil lende jaren als raadslid meegemaakt zowel in Melissant in Dirksland. We hebben elkaar goed leren kennen. Om dat u als raadslid om gezondheidsrede nen abrupt weg was, wil ik hier pu bliekelijk mijn waardering kenbaar ma ken, in het belang van wat u voor de gemeente op een goede manier hebt gedaan. Hij kenschetste de heer Prins als een man des vredes, niet de ma a van het conflict model, maar van het harmonie model, al ziet men dat tegen woordig graag anders. Het blijkt ook wel uit de hele houding. U hebt ook gewerkt in allerlei vormen van het ver enigingsleven. U bent een van die men sen geweest die Melissant hebben opge bouwd tot een hechte gemeenschap, ook in het verenigingsleven en u neemt daaraan ook nu nog deel. Er is voor treffelijk afscheid genomen met veel zichtbare blijken. Er was een fleurige attentie namens de gemeente als gebaar voor wat is gedaan voor de gemeente en de gemeenschap. Spreker vond het fijn daaraan uitdrukking te mogen ge ven, ook aan mevr. Prins. Zonder uw vrouw zou u daartoe nooit in staat zijn geweest. Dankwoord Zichtbaar aangedaan dankte de heer Prins zijn vrouw, kinderen en familie voor alles wat voor hem is gedaan. Hij vervolgde: Hier sta ik dan, nu moet ik bedanken. Je vergeet wellicht iets of iemand. Hij vond het bijzonder moeilijk om te gaan bedanken, maar je kan er nu eenmaal niet onderuit. Jan (Visbeen; rted.), harteHjk bedankt voor de ge hele organisatie. Zonder jouw bemoeie nis zou het niet zo zijn gelopen, aldus spreker. Ook hartelijk bedankt voor het cadeau van de verenigingen. De heer Leijdens werd bedankt voor zijn woorden. Ik heb m'n plicht gedaan. De wereld zou er wellicht anders uit zien, als alles zo zou worden gedaan. De heer van der Laan en personeel van de PTT werden bedankt voor de hartelijke woorden en cadeaus. De heer Prins merkte op dat hij zonder solli citatie destijds te Melissant was be noemd. Hij werd 14 januari 1951 be noemd per 15 januari 1951. Gelukkig kreeg ik uitstel tot 1 februari om er nog eens over na te denken, wam het was wel moeilijk, want te Rockanje zat ik ook in een aantal verenigingen, aldus spreker. De heer Horseling werd bedankt voor de altijd prettige samenwerking Ook werden woorden van dank aan de burgemeester meegegeven voor diens hartelijke woorden. Ik heb oen woning in Melissant toegewezen ge kregen en ben blij in uw gemeente te mogen blijven wonen, aldus de hser Prins. Aan het adres van allen die de re ceptie hebben bezocht en aan de gehe le bevolking werd een hartelijk dank woord gesproken. Tenslotte werd de familie van den Bosch (Melishof) en de helpsters har telijk bedankt voor de voortreffelijke verzorging op deze dag. Het was buitengewoon en ik hoop nog veel bij u te mogen komen. We hebben een prettige dag gehad, aldus de heer Prins. Met nogmaals veel dank aan het afscheidscomité besloot de heer Prins het officiële gedeelte van de recptie. ST. ANNALAND Schoolreis. Begunstigd door fraai, doch warm zomerweer hebben de leer lingen van de openbare basisschool, de „Casembroot" uit St. Annaland hun jaarlijkse schoolreis gemaakt. In tegen stelling met vorige jaren toen men ge zamenlijk naar één punt ging, werd dit jaar een drietal plaatsen bezocht. De leerlingen van de klassen één en twee bezochten de speeltuin „De Efteling" in Kaatsheuvel. De klassen drie en vier bezochten de dierentuin in Antwerpen en vermaakten zich verder in de speel tuin „De Koekoek". De hoogste klassen hadden Eindhoven als reisdoel, waar het apenhuis „Animali" met een bezoek werd vereerd. Daarna gingen de kinderen naar de speeltuin „Sure" in het plaatsje Dorst. Om ongeveer vijf uur kwamen alle groepen bij elkaar in Roosendaal, waar in Vrouwenhof de warme maaltijd werd gebruikt en waar alle kinderen zich naar hartelust konden vermaken. Om ongeveer zeven uur in de avond arri veerden de kinderen met het onderwij zend personeel in St. 'Annaland, opge wacht door de Koninklijke Fanfare „Ac celerando", die tenslotte voor de muzi kale noot zorgt. Men kan terugzien op een zeer goed geslaagde, doch wel zeer warme schoolreis. THOLEN Kerknieuws. Ds. A. de Reuver heeft een beroep ontvangen naar Nijkerk en naar Veenendaal. Paxfrites. Het bedrijf Pasfrites BV uit Lepelstraat (Halsteren) heeft het voornemen zich in Tholen te gaan ves tigen. Het is een bedrijf die zich voor namelijk bezig houdt met het voorbak ken van patat-frites. Het bedrijf heeft reeds diverse besprekingen gehad met verschillende instanties. Ongeveer 30 mensen zouden dan daar werk kunnen vinden. Geslaagd. De heer A. C. Quist slaag de dezer dagen voor het examen Be drijfseconomie. Hoofdacte. Mej. A. Soeters St. Anna land, kleuterleidster in „de Bijenkorf" te Tholen, behaalde in Middelburg haar hoofdakte.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 1