Campings kampen met te wei nig druk op de waterleiding Voorz. J. C. Komtebedde legde eerste steen voor nieuw V.V.V. kantoor Eindelijk wear regen MP c(M>^ 49e jaargang Dinsdag 22 juni 1976 No. 4498 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per weekdinsdag- en vrijdagavond RAAD GOEDERREDE: ie yMM, trekt bij gemeentebestuur aan de bel De Vereniging voor Vreemde lingenverkeer te Ouddorp heeft zich met een schrijven tot het ge meentebestuur gericht waarin wordt geattendeerd op de moeilijk heden die zich voordoen met de drinkwatervoorziening op diverse campings. Vooral heeft zich dat in het Pinkster-weekend gemanifes teerd en bij het VW groeit de zorg dat dat zal leiden tot situaties die uit een oogpunt van hygiëne en volksgezondheid onaanvaardbaar zijn. Dat zou dan weer tot gevolg kunnen hebben dat de naam van Ouddorp als vakantieoord ernstige schade wordt toegebracht. Afhankelijk Afscheid postlcantooriiouder Prins te tVielissant -o- il46 wandelaars in av®sid°vi@rdaagse OUDDORP KERKNIEUWS Collecte voor het EXTRA KERKDIENSTEN GEREF. GEMEENTEN Dodelijke botsing op kruising bij Langstraat Een ongekend hevige autobotsing heeft zaterdagavond ca. half ne gen het leven gekost aan de 44-ja rige hoofdverpleegster mej. E. J. V. Vugt. Zij werd op slag gedood toen haar kleine personenauto op de kruising Kruisweg-Bloksweg (midden in de polder tussen de Kra- nendijk en de Langstraat) door een van rechts naderende veel zwaar dere personenwagen werd gegre pen. Dierenbescherming Pan drooggekookt, Man (77) met snorfiets verongelukt 5 X braderie in Middelharnls POSTBOX 8 M MIDiDEIJHAENIS Eedactie en advertenties: Kantoor Ljanigeweg 13, Sommaelsdiik Tel. (01870) 26 29 Na 5.30 uvr (01870) 33 92 Giro 167930 BankRaibo Middelhamis no. 3420.01.108 ABONNEMENTSPRIJS 7,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 27 cent peer mm. Bij contract speciaal tarief. Daarom deed de VW een dringend beroep op het gemeentebestuur al het mogelijke te willen doen om te bewerk stelligen dat door de WMZ op korte termijn maatregelen worden genomen die tot opheffing van de ongewenste si tuatie zullen leiden. In de j.l. donder dagavond gehouden raadsvergadering kwam het schrijven en de daarin ver vatte problematiek aan de orde. In hun schriftelijke beantwoording van de door dhr. J. C. Komtebedde ge stelde vragen wezen B. en W. erop dat momenteel ten gevolge van de droogte de watervoorziening wordt beperkt doordat de veelvuldig tuinbouwgewas- sen en siertuinen worden gesproeid. „Een en ander zal er wellicht toe moe ten leiden dat primair voor de recrea tieterreinen het waterverbruik voor het sproeien beperkt zal moeten worden teneinde voor het huishoudelijk gebruik toch voldoende druk te behouden 'voor de toevoer van drinkwater", zo voor zien B. en W. Overigens kon de voorz. isurg. van Velzen meedelen dat aan het opheffen van het tekort gewerkt wordt. De mo gelijkheid wordt, bezien om t.b.v. de Klepperstee de in de toevoerleiding aan gebracht capaciteitsbegrenzer te verwij deren. Ook het gereedkomen van het aanjaagstation te Sommelsdijk zal wel licht enige verbetering kunnen geven. Wanneer daar een grote hoeveelheid water is opgeslagen kunnen meer pom pen voor het transport richting Ouddorp worden ingeschakeld. Evt. zouden be staande pompen welke wellicht te klein van capaciteit zijn voor de waterleve ring van het gebied rondom Ouddorp kunnen worden vervangen, doch deee voorzieningen kunnen voor het a.s. va- cantieseizoen niet worden .afgerond, zo laten B. en W. weten. Dhr. Komtebedde (voorz. van de VW) hoopte dat er in afwachting van de verbeteringen toch prioriteiten zullen worden gesteld; voorziening van de campings is volgens hem een eerste ver eiste. „Anders kunnen we onze gasten straks wel naar huis sturen". Er zal bü de WMZ op een spoedige verbetering wórden aangedrongen. Een moeilijkheid is dat het Haringvlietwater momenteel, ook tengevolge van de lage stand, kwa litatief niet best is en 'dientengevolge ingrijpend moet worden gezuiverd. Dhr. van Dam (SGP) kon nog meedelen dat van de zijde van het waterleidingbedrijf weliswaar nog geen verbod wordt uit gevaardigd, maar dat wel vriendelijk zal worden verzocht zich zoveel moge lijk te matigen met het sproeien van tuinen en het wassen van auto's. Dhr. Kr. Grinwis (SGP) tenslotte hoopte dat uit de heersende droogtepe riode de les geleerd wordt'dat de mens in alles afhankelijk is van zijn Schep per. „Mochten we maar eens klein ge maakt worden door wat er nu gebeurt", hoopte dhr. Grinwis. OUDDORP Beroepen. Bij de Ger. Gemeente is beroepen ds. H. Ligtenberg van Ter- wolde-de Vecht. Per 1 juli a.s. gaat de heer Prins, postkantoorhouder te Melissant, de dienst bij de PTT verlaten in verband met het bereiken van de pensioenge- rechtige leeftijd. De heer Prins is vanaf 1 januari 1951 in deze functie werkzaam geweest te Melissant. Daarnaast bekleedde hij in zijn vrije tijd vele functies in het ver- enigings- en maatschappelijk leven. In verband met zijn vele verdiensten ten behoeve van de Melissantse bevol king is een comité in het leven geroe pen om hem namens de Melissantse be volking een waardig afscheid te geven. Op zaterdag 26 juni a.s. van 19.30 tot 22.00 uur zal door de heer en mevrouw Prins een afscheidsreceptie worden ge geven, waarbij de Melissantse bevol king en andere belangstellenden de ge legenheid wordt gegeven de heer en mevrouw Prins een handdruk ten af scheid té komen geven. De receptie wordt gegeven in ijet verenigingsge bouw „Melishof" te Melissant. MIDDELHARNIS: De 5e Avondvierdaagse die vorige week dinsdag begon en vrijdag met bloemen en muziek eindigde heeft wel geteld 1146 deelnemers gehad. Die kwa men niet alleen uit Middelhamis en Sommelsdijk maar ook uit de overige gemeenten op Goeree-Overflakkee. Helemaal achteraan de lange stoet die vrijdagavond feestelijk werd inge haald liepRia Buyze die zich jaarlijks voor het welslagen van de tocht inspant en ze was gelukkig. Het magische ge tal van 1000 deelnemers was gepasseerd en dat houdt het klare bewijs in dat de tocht ^- georganiseerd ;ioor „Sparta- Hygiëa" bijzonder wordt gewaar deerd. Ondanks de twee televisie-voet balavonden was het deelnemers-aantal aan het sportieve gebeuren tot een on waarschijnlijke hoogte gestegen. Vele honderden mensen verzamelden zich langs de route waarlangs de ■wan delaars vrijdagavond binnenkwamen en tooiden ze met bloemen, Aan de finish kregen ze een herinneringsteken en twintig van hen ook een cheque van 25,van de Rabo-bank t.g.v. het 75 jarig bestaan van de Bank. Op een strategisch punt in Ouddorp, direct aan de belangrijkste invalsweg en vlakby de route voor het doorgaand verkeer, in het best. plan Ouddorp-Oost II, bouwt de V.V.V. haar nieuwe kan toor. J.l. vr^dagmiddag had VVV-voor- zitter J. C. Komtebedde daar letterlijk zelf de hand in toen hij hoe weinig bedreven ook in de metselkunst de eerste steen legde. „De echte eerste steen...!" constateer de dhr. Komtebedde toen hij na gedane zaken het betonnen fundament overzag. „Met de vordering van de bouw zal de 40 jarige VVV een droom werkelijkheid zien worden", aldus dhr. Komtebedde, blij de kans in het nieuwe bestemmings plan te hebben gegrepen. Hij hoopte dat de bouw voorspoedig- en het resultaat representatief zal zijn, overigens geheel conform de wens van dhr. Meddes die die wens te kennen gaf namens het ar chitectenbureau Meddens en Partners uit Doorwerth. Al zal het bouw werk dan ook aan de eerste steen moe ten worden aangepastgaf dhr. Meddens met een bUk op de eersteling te kennen. De VW heeft niet eerder een eigen kantoorruimte gehad. Aanvankelijk was de post ondergebracht in de winkel van dhr. H. Koek, sinds tien jaar wordt huisvesting gevonden in een gedeelte van de woning van de fam. Grinwis aan de Hofdijksweg. 'n die beperkte en weinig represen tatieve accomodatie werkt administra teur Hameeteman jaarlijks zo'n 4 a 5000 mondelinge informaties af met bo vendien nog zo'n zevenhonderd schrif telijke- en 1500 telefonische aanvragen en inlichtingen. Het kantoor is van ja nuari tot oktober gedurende 6 dagen per week geopend. Het nieuwe kantoor waarin een fraaie entree en een ruime balieruimte komt zal tegen het eind van dit jaar gereed kunnen zijn. Het wordt gebouwd door aannemersbedrijf de Blok te Stellendam. Theologische School Geref. Gemeenten Wij hebben reeds gemeld, dat op de laatst gehouden Curatoriumvergadering van de Theol. School te Rotterdam tot de studie zijn toegelaten de heren M. Golverdingen uit Meliskerke (W.) en J. J. Tanis uit Sommelsdijk. In de Saambinder lazen we, dat de studenten R. I^attenberg en C. Vogelaar vierdejaars zijn geworden en de stu denten A. B. van der Heiden en J. de Pater tweedejaars. In hetzelfde bericht stond vermeld, dat er op het ogenblik slechts twee stu denten proponeren, t.w. de heren Kat- tenberg en Vogelaar, zodat de vakante gemeenten er rekening mee moeten hou den, dat zij hoogstens éénmaal per jaar een student kionnen krijgen, om des zondags bij hen voor te gaan. Voor het kandidaatsexamen slaagden de studenten J. J. van Eckeveld van Scherpenzeel en J. S. van der Net te Moerkapelle. De laatste heeft een be roep aangenomen naar Utrecht, die be dankte voor 16 andere beroepen. Kandidaat Van Eckeveld heeft het beroep naar Zeist aangenomen. Hij be dankte voor 46 beroepen. Het Curatorium Geref. Ge meenten in Nederland In „De Wachter Slons", het weekblad der Geref. Gemeenten in Nederland la zen we, dat op de' vergadering van het curatorium op 9 juli student A. van Straalen van 's Gravenzande' beroep- baar gesteld is in deze gemeenten. Ver der wordt vermeld: „Aangezien er ver der geen aanmeldingen waren, kon er helaas in deze vergadering niemand worden toegelaten tot de opleiding tot het leraars-ambt. MIDDELHARNIS Zangavond. De ZEingverg. „Cante- cum" van de Ger. Gem. te MiddeUiamisl hoopt op D.V. woensdagavond 23 juni] a.s. als afsluiting van het verenigings seizoen een zangavond te houden in het kerkgebouw, Clir. de Vrieslaan 40. Me dewerking wordt verleendd oor het „Mamix"koor van de Ger. Gem. te Vlis- singen. Ds. Th. van Stuijvenberg zal op deze avond de leiding hebben. Aanvang 20.00 uur, STELLENDAM Bejaardenavond. Nog in het kader van de viering van de verjaardag van onze vorstin op 30 aprU j.l. heeft het bestuur van de oranjevereniging „Stel-, lendam" gemeend er goed aan te doen de bejaarden alsnog een gezellige avond aan te bieden in het verenigingsgebouw „'t Haagse Huus" en wel op donderdag 24 juni a.s.. De aanvang van deze avond is bepaald op 19.30 uur. Het programma is als volgt samen gesteld: 1. Openingen door de voorzitter; Zang door het kinderkoor „Klimop"; 3. Pauze: waarin een consumptie wordt aangebo den; 4. Muziek door de muziekvereni ging „De Hoop"; 5. Pauze: waarin een consumptie wordt aangeboden; 6. Zang door de zangvereniging „Soli Deo Glo ria"; 7. Sluiting door de voorzitter. Het bestuur hoopt dat velen deze avond zullen bijwonen. Voor eventueel vervoer kan worden gezorgd, en het verlangen daartoe kan bij het bestuur bekend gemaakt worden. STELLENDAM Vrijdagavond 25 juni a.s. zal er in de dorpskern Stellendam getcoUecteerd worden ten bate van het Anjerfonds. De collecte zal georganiseerd worden door leden van de muziekvereniging „De Hoop" met medewerking van het show-groepje „De Ruitefluiters" en aan vangen om 19.00 uur. Wij willen deze collecte van harte bij de inwoners aanbevelen, vooral ook omdat ditmaal als proef in een aantal gemeenten w.o. de gemeente Goederee- de, de collecterende vereniging mag re kenen op de helft van de plaatselijke collecte opbrengst, wat zeker voor iedere muziekliefhebber een stimulans kan betekenen bij het bepalen van de giften. Zoals bekend mag zijn schenkt het Prins Bernardfonds jaarlijks belang rijke bijdragen aan verenigingen en in stellingen op cultureel terrein, waarbij voor de aanschaffing van uniformen en instrumenten o.a. een subsidie toeken ning tot de mogelijkheden behoort. Tevens willen wij nogmaals de aan dacht vestigen op de verkrijgbaarstel ling vanloten van een uitgeschreven loterij met fraaie prijzen. Ook hiermede kunt u de muziek vereniging steunen. De ondersteunings commissie. Dhr. J. C. Komtebedcle aan het werk. OUDDORP woensdagavond 7.30 uur ds. H. Hofman van Rotterdam-Z. MELISSANT vrijdagavond 7.30 uur ds. Vh. Rijksen van Zoetermeer (Zendings- dienst). STAD AAN 'T HARINGVLIET don derdagavond 7.30 uur ds. G. Mouw van Tholen. NIEUWE TONGE donderdagavond 7.30 uur ds. Chr, v, d. Poel van Yerseke. Het slachtoffer was vanuit Rotter dam, waar ze werkte en woonde, op weg naar de boerderij aan de Blokse- dijk waar ze zelf is opgegroeid, nu be woond door haar broer. Haar komst hield verband met de verjaardag van haar vader die' zondag in familiever band herdacht zou Worden. Waarschijnlijk hebben de beide auto mobilisten elkaar niet gezien toen ze de kruising naderden, dhr. J. Gebuis van uit de richting Kranendijk en mej. van Vugt over de Blokseweg uit de richting Bommelsedijk. De kleine Morris werd door de wagen van dhr. Gebuis, ca. veertig meter verder weggestuit. Het wagentje kwam op de kop in de sloot terecht. De wagen van dhr. Gebuis kwam, eveneens zeer zwaar beschadigd, ook in de sloot terecht. Dhr. Gebuis kon zichzelf uit het wrak van zijn auto bevrijden. Zijn 9-jarig zoontje Wim zat bekneld tussen de wa gen en de slootkant. Dhr. Gebuis, ren de, gewond als hij was, de honderden meters af naar de woning van de fam. Mosselman. Daar schreeuwde hij om hulp, startte zeU een trekker en reed ermee naar de plaats van het ongeluk. Twee dochters van de fam. Mosselman, beiden verpleegster en de echtgenote van een van hen, een aankorpend arts hadden zich toen al over het beknelde jongetje ontfermd. Met behulp van de' trekker kon hij worden bevrijd; het ventje maakt het goed en behoefde niet in het ziekenhuis te worden opgeno men. Voor mej. van Vugt mocht geen hulp meer baten. Zij was zeer ernstig ver wond en was direct overleden. De vei- ligheidsriem die ze heeft gedragen was door de kracht van de botsing bij de gesp afgescheurd. Door garage; van Rumpt uit Stad wer den de autowrakken geborgen. De Morris van mej. van Vugt werd onherkenbaar gedeformeerd. Na een hardnekkige droogte die vele weken aanhield was er zaterdag en zon dag eindelijk weer regen! Het werd als een geschenk uit de hemel ontvan gen en voor velen betekende het ook. de letterlijke verhoring van het gebed. Gemiddeld is er 30 m.m. regen geval len. Dat betekent overigens niet dat de situatie nu geheel ten goede is ge keerd. Het zou spoedig opnieuw moeten regenen om dat te bereiken. Van de zijde van de Voorlichting werd erop gewezen dat de regen de bo venste grondlaag tot op een diepte van 10 a 15 cm. heeft bevochtigd. Wanneer dat vocht zal zijn verbruikt zullen de wortels geen aanvoer krijgen uit de on dergrond omdat die nog droog is. Er zou nog eens 40 a 50 mm. moeten val len om wat reserve te hebben, maar voorlopig is de nood voor enkele we ken gelenigd en dat is iets om hoogst dankbaar voor te zijn. SOMMELSDIJK Bij de fam. Faasse, Goudsbloemstraat l5 is komen aanlopen een jong, grijs gecyperd poesje met 4 witte sok;jes en wit befje. Wil de eigenaar(es) s.v.p. kontakt op nemen met bovengenoemde fam. Faas- se? Tel. 01870-2954. OOLTGENSPLAAT Maandagmiddag om 3.55 uur werd de brandweer gealarmeerd voor een brand in de Weesmolenstraat. Bij aankomst énkele minuten later bleek de hulp niet meer nodig te zijn. In de woning van de famihe Joh. Leijdens was een pan drooggekookt waardoor een grote rook ontwikkeling ontstond. Mevrouw Leij dens gooide deuren en ramen open en opmerkzame buren dachten direkt aan brand en belden de brandweer. Het ge vaar was evenwel geweken Bedankt. Ds. P. Vermaat te Vlaar- dingen heeft ook voor het beroep naar de Hervormde gemeente van Zeist be dankt. Wel bloedgroepen vastgesteld. Vorige week schreven we dat er tijdens het af nemen van bloed door de bloedtrans- fusiedienst van het Ned. Rode Kruis geen bloedgroepen werden vastgesteld. Dit berust op een abuis. Van vijf donors is wel de bloedgroep vastgesteld. Daar van acte Aangenomen. Ds. J. v. Drenth, Indu- striepred. te Ede heeft het beroep naar de Herv. Gemeente van Giessen-Rijs- wijk (N.-Br.) aangenomen. OUDE TONGE De 77-jarige Corn. Jochems uit Oude Tonge is gistermiddag - maandag - bij Oosterland bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Dhr. Jochems die een snorfiets bereed stak de Rijksweg over op het moment dat uit de richting Zierikzee een truck met oplegger na derde. De chauffeur (E, W. G. Oppe- laar uit Leiden) aarzelde niet en stuur de zijn combinatie de sloot in in een pogen dhr. Jochems te missen. Hij leek daarin te slagen, maar het slachtoffer kwam toch nog in aanraking met de linker achterkant van de wagen; hij overleed aan nek- en borstwervelfrac- turen. Dhr. Jochems trok er samen met dhr, H. van Zanten veelvuldig op uit, vroe ger op de brommer en sinds kort op de snorfiets, die zonder helm bereden mag worden. Dhr. van Zanten, die op het critieke moment de weg niet overstak zag het dodelijk ongeluk voor zijn ogen gebeu ren. In het juist begonnen zomerseizoen zal er in Middelharnls 5 x een brade rie worden gehouden. Dat staat te ge beuren op de vrijdagen 2, 9, 16, 23 en 30 juli van 's middags 2 tot 's avonds 9 uur. Alhoewel de befaamde dikke van Dale het begrip „braderie" niet ver meldt weet Goeree-Overflakkee uit ervaring dat het zoveel betekent als het op straat uitstallen van koopwaar met de bedoeling die waar aan de man te brengen. De 4 braderieën die eerder zijn ge houden zijn bijzonder geslaagd en dat mag ook van de komende worden ver wacht. Vorig jaar werden wekelijks zo'n zevenduizend bezoekers geteld en dit jaar mikt de Middenstandsver, op een royale tienduizend bezoekers per bra derie. Er komen muziekgroepen en kunste naars aan te pas. We hopen daar nog nader op terug te komen. Het klap stuk lijkt de braderie op de 16e juli te worden wanneer die wordt gecombi neerd met een kunstmarkt waarop een twaalftal kunstenaars zelf hun werk stukken aan zullen bieden.' Er komt voorts een teken-, kleur-, knip- en plak- wedstrijd voor de jongere jeugd, de Ra bobank zal zich eveneens aan de fees telijkheden wagen door het schade-be drag aan een gedeukte auto en het geldbedrag op een rijdend treintje te laten raden, terwijl de Rabo-Bank ook sponsort in de braderie van 30 juli waarop weer oude ambachten te zien zullen zijn.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 1