V Ds. Beker bij opening „Hernesserpordl": VAN ZIELST ff Brandweerauto Goedereede Verkeersplein wordt heuvelachtig Gewonde bij kettingbotsing Brommer onttakeld Inbraak op boten Aangepaste woningen in Goedereede Zingen voor de kerktelefoon Dierenbescherming Ds, J. E. de Groot nam beroep aan 5 gewonden naar ziekenhuis Excursie naar carillon Brielle 49e jaargang Dinsdag 15 juni 1976 No. 4496 CHR. STREÏEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLAJMDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tiveemaal per weekdinsdag- en vrijdagavond „Hernesseroord", de in Middel- harnis gebouwde Inrichting voor de verzorging van geestelijk hulp behoevenden is geopend en hoe....! Vele honderden hebben er zich voor ingespannen, maar 't is de moeite waard geweest. Flakkee was er massaal, vrijdagavond en zaterdag, met trommels, trompet ten, met wagens en paarden en vooral met goede luim, want het was feest! Van dat gevoelen heb ben ook de pupillen büjk gegeven en daarvan getuigden ook de hon derden vlaggen en vlaggetjes die vrijdagmiddag zelfs wapperden voor ons aller Koningin. Dat was het hoogtepunt, maar die waren er meer. Toen de vreedzame invasie zaterdagavond „Hernesseroord" goêna«ht wenste wist men daar er voortaan helemaal bij te horen...! De opening Feest 's Avonds keerde na een lange f eesteUjke dag de rust weer op het Herenesseroord terrein. De rust ook in de paviljoens waarin zoveel zorg aan de gehandicapten wordt besteed. Bewonderenswaardig veel, dat zullen allen beamen die er ge weest zijn en die hun ogen hebben laten dwalen zoals ook wij dat heb ben gedaan. INTERIEURVERZORGING verzorgde de gehele stoffering van „HERNESSEROORD'' ST. JORIS DOELSTRAAT TEL. 2243 SOMMELSDIJK naar museum ZENDINGSAVOND EXTRA KERKDIENSTEN GEREF. GEMEENTEN POSTBOX 8 MIDDEIiHARNIS Eedactte «n advertenties: Kantoor Lanigeweg 13, Sammelsdijik Tel. (01870)1 26 29 iNa 5.30 uiir (01870) 33 92 Giro 167930 BankRalbo Middelhamis no. 3420.01.108 ABOlSrNEMENTSPRIJS 7,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 27 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. „Door Hem geroepen de hand aan de ploeg te slaan Op dat gevoelen zinspeelde vrijdag middag ook Mr. F. T. Dijckmeester, voorzitter van het bestuur van de Stichting Ned. Herv. Inrichting voor geestelijk hulpbehoevenden, toen hij in „de Meerpaal" H.M. de Koningin har telijk verwelkomde. „Uw aanwezigheid accentueert dat de geestelijk gehandi capte niet minder dan de ander be hoort tot onze samenleving", consta teerde dhr. Dijckmeester. Spr. roemde ook de medewerking van het gemeen tebestuur van Middelharnis waardoor het „Hernesseroord" gemakkelijk wordt gemaakt zich deel te weten van de Mid- delharnisser gemeenschap en de pupil len als kinderen van Flakkee worden beschouwd. „Het is aldus dhr. Dijck meester een groot geestelijk goed de hartelijkheid, de liefde en het respect voor de eigenheid van de patiënt met z'n eigen levensritme te ervaren." Terwijl in „de Meerpaal" die goede woorden werden gesproken ging elders op het terrein het pupillenfeest van start. Vaders en moeders, broertjes ;en zusjes waren daarbij aanwezig en ve len namen de kans waar ook een glimp van de Koningin op te vangen. Dat lukte zeer bijzonder omdat H.M. be sloot niet het treintje te nemen maar zich te voet over het terrein te bege ven. Voor haar vertrek heeft H.M. Zich nog met enkele ouders en pupillen on derhouden, genoeglijk en ongedwongen in de bijna zomerzon waaronder ieder naar hartelust ronddartelde, maar er was ook de ernst waarmee men op „Hernesseroord" wordt geconfronteerd, maar ook die is niet uitzichtloos „Niemand, die de hand aan de ploeg slaat en ziet naar hetgeen achter hem ligt is geschikt voor het Koninkrijk Gods" (Lukas 9 62) nam ds. H. Beker uit den Haag als uitgangspunt vooreen korte overdenking. Die werd in „de Meerpaal" door enkele honderden geno digden bijgewoond, waaronder H.M. de Koningin, Mr. Vrolijk, de Commissaris van de Koningin, burg. en mevr. van Es van Middelharnis en vele genodig den van het eiland en uit den lande. Ds. Beker is voorzitter van de bestuurs commissie van „Hernesseroord". Ds. heeft met zijn gevoelvolle meditatie De openingshandeling is gepleegd, v.l.n.r. ds. Beker, H.1VI. de Koningin, dokter Roelofs, Egbert den Drijver en Joyce Beljaars. Links vooraan Mevr. v. Es, echtgenote van burg. van Es van Middelharnis. velen een hart onder de riem gestoken toen hij erop wees dat de wereld wel iswaar vol doornen en distels is, dat de handicap van vele „Hernesseroord" pupillen ingrijpend en dramatisch kan zijn maar dat men zich nochtans niet moet laten neerdrukken door de ge dachte dat de wereld zinneloos door draait. „Hernesseroord" wil een teken zijn voor de gehandicapte mens en wij wil len ons bij het bieden van die hulp laten richten door de hoop die het Evangelie wekt. God is aan het werk en het is Zijn bedoeling zijn wereld een totaal welzijn te geven", aldus ds. „Als zijn actieve medewerkers mogen wij ons daarbij betrokken weten, wij mogen, door de Heere geroepen, de hand aan de ploeg slaan en als werkers van verschillende geledingen een sfeer schep pen waarin de pupillen gelukkig zijn en zich zo goed mogelijk kunnen ontplooien" „Daarvoor is geloof, fantasie, geduld en liefde voor de zwakke medemens voor nodig", bezag ds. erkennend dat dat geen onaantastbaar goed is: „wie brengt het op, dag na dag? Wij zien gemak kelijk terug, wij stellen onze voorwaar den en wij hebben onze schuld, ons klein geloof en onze onwil om de zwak ke mens naast ons te accepteren. „Daar om zo betoogde ds. moeten wij ons door de overmacht van de roep van Jezus laten binden, de voltooiing van Zijn Rijk tegemoet gaand, waar alle leed zal uitgebannen 'zijn. Hij wil ons nu, in Zijn kracht, machtig maken". Ds. vroeg gebed voor die gezinnen waaruit de pupillen voortkomen en gebed om de voortgang van de wetenschap waar door de pupillen nog beter geholpen kunnen worden. „In deze wereld, die veelal het niets voor zich ziet willen wij in goede hoop ons werk doen, wetend dat wij Gods heerlijkheid tegemoet gaan, in dienst tot de Heere en tot de medemens;" vergetend wat achter mij ligt en strekkende mij tot hetgeen voor is, jaag ik naar het wit, tot de prijs der roeping Gods, die van boven is in Christus Je zus", zo eindigde ds. Beker. H.M. de Koningin werd daarna naar het podium genood waar de openings handeling zou plaats vinden. Daarin hadden de pupillen een groot aandeel door een achttal bootjes te water te la ten waarop de scheepjesnamen van de paviljoens waarna de laatste grote schuit het gehele Hernesseroord sym boliseerde. Die werd tewater gelaten door pupil Egbert de Drijver, geassis teerd door zijn verzorgster Joyce Bel jaars die die eer te beurt viel omdat ze met de beste cijfers voor haar opleiding was geslaagd. Het bijltje waarmee Eg- bert het touw doorhakte werd ten ge schenke gedaan aan H.M. de Koningin en dr. Roelofs, de Geneesheer-directeur had voor Haar nog een ander geschenk in petto. De mooiste boot mocht H.M. meenemen voor een van haar kleinkin deren en dat bleek een zeer gewaar deerd geschenk, 't Mocht echter niet geheel met gesloten beurzen al verlang de dokter Roelofs slechts de symboli sche prijs van één cent. Het tasje van H.M. bleek zoals alle damestasje ook een portemonnaie te bevatten en als al le portemonnaies bevatte de Koninklij ke portemonnaie dok gewone koperen centenNadat de openingshandeling was verricht zetten de pupillen het op een toeteren dat het een lieve lust was. Daarna werd thee geserveerd met heerlijk theegebak, geserveerd door Piet Krijgsman en zijn vrouw, bei den in oude f lakkeese klederdracht voor de charme waarvan de Koningin alle bewondering bleek te hebben. „Harte lijk dank" zei ze tot het echtpaar Krijgsman dat zich de warmte van de middag graag had getroost om Flakkee op z'n mooist te presenteren. Met dank gebed en het zingen van Gezang 313 1 en 6 „Sonne der Gerechtigkeit" werd de bijeenkomst in „de JVIeerpaal" be sloten. H.M. heeft zich te voet naar enkele paviljoens begeven en in het restaurant nog nader met enkele personen kennis gemaakt. Velen hebben de kans gehad de Koningin van heel dichtbij te zien en zelfs met haar te praten. Spontaan ging het er ook toe bij de Sporthal vanwaar H.M. ca. kwart voor zes met een helicopter opsteeg. Na nog wat rondjes over „Hernesseroord" behoorde ook haar bezoek weer tot het verleden, maar veele hebben er een heel ple- maar velen hebben er een heel ple- Vrijdagavond en zaterdag was en bleef het feest. Na het muzikaal ont haal van vrijdagavond werd zaterdag morgen de Kinderboerderij geopend door burg. van Es, met weinig woorden maar met temeer daden door zo'n zes honderd duiven los te laten. Even later werd de prachtige verkeerstuin geopend en ook daar was het een drukte van belang. Van de tuin zal zowel door de pupillen als door de schooljeugd ge bruik worden gemaakt en ook mag het hele wegennet op het terrein van de In richting voor het verkeersonderwijs worden gebruikt. Scholieren spanden zich in bij tientallen spelletjes, er waren kraampjes waarin van alles te koop was, er was een springconcours en er waren muzikanten en majorettes, dat alles onder de warme zon. NQsCv£50C>^>£5.Crj<NC^^^ Wanneer de gemeenteraad a.s. don derdagavond met het voorstel van B. én W. instemt gaat Goeroes' brand weerwagen naar het brandweermuseum in Hellevoetsluis. De wagen is der da gen zat en er is geen nieuwe motor of onderdelen te krijgen. De Stichting Nat. Brandweermuseum wil de wagen graag aan haar collectie toevoegen; het bouw jaar van de wagen is 1954. B. en W. wil len als voorwaarde gesteld zien dat de spuit blijvend van een duidelijke aan duiding van de gemeente van herkomst wordt voorzien. Het echtpaar Krggsman bood H.M. in Flakkeese klederdracht thee aan. OUDE TONGE „Het verkreesplein aan de kaai wordt heuvelachtig," heeft dhr. P. Groenen dijk j.l. donderdagavond in de gemeen teraadsvergadering beweerd. Dhr. Groe nendijk meende dat de raad aan het herstel daarvan beter geld kon spen deren dan opnieuw aan dure sportvoor- zieningen. Niettemin koos de raad toch voor twee nieuwe velden, maar dhr. Groenendijk kon ook worden gerustge steld. Het parkeerterrein zal worden opgeknapte met geld dat overgehouden werd aan enkele bestemmingsplannen. MIDDELHARNIS Op D.V. vrijdag 18 juni zal des avonds om kwart voor 8 een zendingsavond worden gehouden in het kerkgebouw der Geref. Gem. aan de Chr. de Vries- laan. Als spreker is uitgenodigd de heer Th. v. d. Kooy, zendingsmedewer ker in Nigeria en thans met verlof in Nederland. Op deze avond zal tevens een aktie voor een tractor, bestemd voor het zen dingsterrein in Nigeria, worden afge sloten. Ds. P. Blok en ds. Th. van Stuyven- berg hopen tevens op deze avond het woord te voeren. ledere belangstellen de is hartelijk welkom. OUDE TONGE De militair T. P. Knöps is zondag avond, met de auto op weg terug naar zijn onderdeel, tussen de Schaapsweg en het Hellegatplein achter op de laat ste auto van een op zijn weghelft stil staande file gereden. Gevolg daarvan was dat de 3 achterste wagens ook op elkaar schoven, met materiële schade tot gevolg. Dhr. Knöps werd als enige gewond; met een hersenschudding en een hoofdwond is hij in het ziekenhuis te Dirksland opgenomen. NIEUWE TONGE De brommer die de fam. Boerwin- kel gisteren aan jarige dochter Betsie had willen geven bleek zondagnacht door een dief te zijn onttakeld. De nieu we Puch stond in de garage te wachten om maandagmorgen overhandigd te worden. De dief bleek de cylinderkop te hebben meegenomen. MIDDELHARNIS Op een tweetal boten, liggend in de jachthaven en de Rijkshaven van Mid delharnis blijkt in het weekend te zijn ingebroken. De rondvaart boot „Wol- ga" van dhr. v. Gurp uit Stad aan 't Haringvliet kreeg in de nacht van za terdag op zondag bezoek. Er wordt voor een bedrag van ca. 200,aan snoep en shag vermist. Dhr. V. Gurp trof zondagmorgen bij zijn aankomst bij de boot twee jongens aan die, gevraagd naar de reden van hun aanwezigheid, verklaarden van de boot in het water te hebben gespron gen. Hun namen zijn bekend. Uit de boot van tandarts Janssen is voor ca. 400,ontvreemd aan radio- apparatuur, verrekijker en schijnwer pers. I.v.m. de warmte had dhr. Jans sen een luik een stukje open laten staan. De gemeenteraad van Goedereede gaat a.s. donderdagavond beslissen over de bouw van een dertiental woningen in aangepaste bouwstijl langs de Mo lenstraat, op de plaats waar een aantal oude schuren is afgebroken. Deze bouw is vrij duur en zonder tegemoetkomin gen zou de huur van een dergelijke woning op 561,per maand komen. Het Ministerie van C.R.M, is echter bereid een forse jaarlijkse bijdrage te verlenen en samen met een gemeentelijke bijdrage zouden die de huren kunnen dnüdcen, voor de wo ningen van tweeërlei grootte, tot resp. 275,en 350,per maand. De te bouwen garages zullen per maand 40,kosten. De raad wordt a.s. don- detdag een bijdrage van 470.000, gevraagd om de plannen te verwezen lijken. HERKINGEN Op de gisteravond 14 juni gehou den ledenvergadering der Ger. Gemeen te alhier werd een beroep uitgebracht op kandidaat J. J. van Eckeveld te Scherpenzeel. OUDDORP donderdagavond 7.30 uur ds. P. Blok (Zendingsavond). MELISSANT woensdagavond 7.30 uur ds. Th. van Stuyvenberg. OUDE TONGE Op D.V. 17 juni zullen de koren van Herkingen, „Canto Vuluntas" en Oude Tonge, „Com nu met Sangh" een zanguur houden voor de kerktelefoon van Ned. Herv. Kerk te Oude Tonge, 's avonds om 8 uur. Iedereen die in de kerk wil ko men luisteren, is van harte wel kom. Tevens vraagt het koor van Oude Tonge of er mannen zijn die interesse hebben om lid te worden van de zangver. Donderdagsavonds 8 uur wordt er gerepeteerd in het verenigings gebouw aan de Kolfweg. Te Oude Tonge is een zwarte mid denslag poedel (zwart reu) opgevangen, pas getrimd. Inlichtingen bij mevr. Troost. Enk. Ring 53, Sommelsdijk, tel. 01870-2912. KONIJNEN HEBBEN OOK WATER NODIG De dierenbescherming wil er hier mede op attenderen dat in tegenstel ling tot hetgeen veelal verondersteld wordt, konijnen ook zeker in deze war me periode water nodig hebben. Eige naars van konijnen dienen steeds een bakje met vers water beschikbaar te stellen. MIDDELHARNIS Ds. J. E. de Groot van Neerlang broek heeft j.l. zaterdagmorgen uit een negental beroepen het op hem uitge brachte beroep naar de Herv. Gem. van Middelharnis aangenomen. Daar mee zal de vacature die medio mei ont stond door het vertrek van ds. J. Maas land naar Barneveld weer snel zijn vervuld. Ds. de Groot is gehuwd en heeft 3 kinderen. Hij heeft zijn eerste gemeen te Neerlangbroek 4 jaar gediend. De in trede van ds. de Groot in Middelhar nis wordt tegen sept verwacht. MELISSANT Tweetal. Door de kerkeraad der Ger. Gem. is als tweetal tot het beroe pen van een predikant gesteld kand. J. J. van Eckeveld van Scherpenzeel en kand. J. S. v. d. Net te Moerkapelle. De verkiezing zal D.V. plaatsvinden na de kerkdienst van woensdagavond. Bij een botsing die donderdagmiddag plaats had op de Prov. weg tussen Goe- ree en Stellendam, ter hoogte van de afslag naar Goeree-Havenhoofd, zijn 5 mensen dusdanig gewond geraakt dat ze in min of meer ernstige toestand naar het ziekenhuis moesten worden vervoerd. Een van de gewonden, een kind, kon inmiddels worden ontslagen. De botsing ontstond toen mevr. C. uit den Haag plotseling met haar wagen naar links kwam waardoor ze in fron tale botsing kwam met de auto van dhr. V. Schijndel uit Rotterdam. Op de kruising Prov. weg-Zuiderdiep- straatweg had vrijdag een botsing plaats. Die ontstond doordat mevr. K. geen voorrang gaf aan een naderende auto, bestuurd door dhr. B. Morré uit Hellevoetsluis. Het dochtertje van mevr. K. liep een hoofdwond op. Zondag ging het ook enkele keren mis. Tóen reden op de kruising Prov. weg-Oosterweg twee auto's op elkaar met een gewonde en grote materiële schade tot gevolg. Op de kruising Hoge Pad-Margriet weg botsten de wagens van P. Bake- laar en Jac. Pijl met evens grote scha de als resultaat. -O- GOEDEREEDE Op vrijdagavond 25 juni houdt de Stichting carillon met de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen een excursie naar de toren van de Briel en bezichti ging van het carillon. De tocht wordt per autobus gemaakt maar kan ook met eigen vervoer plaats vinden. De kosten bedragen/ 5,per per soon. Ook belangstellenden kunnen aan de ze tocht naar Brielle deelnemen. Voor af heeft een ontvangst op het raadhuis door de Brielse Burgemeester plaats en tot besluit is er een bijeenkomst in De Provoost. Aanmelding voor deelneming dient te geschieden uiterlijk 21 juni bij mevr. Henny, Molenweg 12, Goedereede, tel. 01879 - 1774.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 1