Gebied van Polder Goeree wordt door konijnen belaagd 9f GOEDEREEDE Medische diensten Raad Oostflakkee vergadert a.s. donderdag De raad van Oostflakkee houdt zijn eerstvolgende vergadering a.s. donderdagavond 10 juni om 7 uur in het gemeentehms. EXTRA EEREDIENSTEN GEREF. GEMEENTEN Bevestiging en intrede kand. Klok A O - winkel heropend Postzegeiemissie- programma 1977 PREDIKBEURTEN Twee auto's totaii-ioss IVIIDDELHARI^IS -k Zaterdag - hele dag - is iiet pubSiek weikom Zomin als „Hernesseroord" be antwoordt aan het klassieke beeld van de Inrichting voor geestelijk hulpbehoevenden, zomin zal de opening beantwoorden aan het tra ditionele beeld dat men zich daar van vormt. Die feestelijke opening staat a.s. vrijdag 11 juni te gebeu ren. De eer is die dag aan H.M. de Koningin die met een symbolische handeling „Hernesseroord" offici eel in gebruik zal stellen nadat de Inrichting in een driejarige aan loopperiode volledig is bezet. Pu blieke belangstelling (anders dan langs de route die H.M. door Mid- delharnis volgt) komt er deze mid- dig niet aan te pas. De Koningin heeft te kennen gegeven Zich tij dens haar aanwezigheid op „Her nesseroord" met leiding, ouders en pupillen te willen onderhouden en zich van de toegepaste methodiek in de begeleiding van de pupillen op de hoogte te willen stellen. Kinderboerderij EERSTE UITGAVE GOEREES GEMEEI^TEBLAD VERSCHENEN Inbraak bij fam. Arensman Benzinediefstallen Bladz. 2 „E I L A N D E N - N I E U W S" Vrijdag 4 juni 197g Er bleven gisteravond, toen in het Polderhuis te Ouddorp de Verenigde Vergadering van de Polder Goeree by- een kwam, heel wat stoelen leeg maar spoedig na opening door Dykgraat J. Voogd werden ook die bezet, zodat de Vergadering zich bijna voltallig zette aan de behartiging van de belangen van de Polder. De twee nieuw benoemde en ter ver gadering beëdigde hoofdingelanden van Splunder en Human kregen van dhr. Voogd, in wiens handen ze de eed af legden, de boodschap mee die belangen niet maar alleen ter vergadering, maar ook „te velde" te behartigen. Dikke rookwolken van Havanna's en reukshag werden door twee ventilators naar bui ten gewerkt, alwaar waarschijnlijk wat konijntjes de bezigheden van de polder bestuurders gadesloegen Inderdaad, de polderbestuurders voe len zich door een groeiend konijnenbe stand bedreigd. Zelfs werd gesugge reerd zich voortaan meer op de bestrij ding van konijnen dan van ratten toe te leggen. Het rattenbestand blijkt goed onder controle te worden gehouden, zo dat gezegd kan worden dat hun aantal tot een minimum is beperkt. Aan het rattenvergif is de Polder dan ook slechts enkele honderden guldens per jaar kwijt. De konijnen ja, daar had vooral dhr. J. Breen uit Goedereede ervaringen mee die hem bar ongerust maken over het vervolg daarvan. „We krijgen meer last van konijnen dan van ratten!" constateerde dhr. Breen, vrezend dat de situatie rampza lig gaat worden. „Misschien weten ze er in Wageningen iets op?" suggereerde hij Dijkgraaf Voogd kon geen pasklare oplossing bieden en slechts toezeggen dat de gesignaleerde ontwikkeling de aandacht heeft van het dag. bestuur. Vergassen zou wellicht een gedeelte lijke oplossing betekenen omdat steeds meer konijnen immuum blijken te wor den voor de ziekte myxamatose waar mee ze jarenlang werden geteisterd. Er kwamen overigens geen amoeilijke agendapunten aan de orde. Het bestrij- dingsplan 1975 - 1980 ingevolge art. 14 van de Verordening Waterkwaliteit Zuid-Holland, een indrukwekkend stuk, werd vastgesteld. Met instemming werd geconstateerd dat het water al duidelijk verbeterd is, getuige het toenemend aantal reigers dat wordt gesignaleerd, wat er op wijst dat deze vogels voedsel vinden, een bewijs dat het natuurlijk evenwicht zich herstelt. Salarisverhoging. De Verenigde Vergadering voert traditioneel een zuinig beheer en daarin is nauwelijks plaats voor een salarisverhoging. Die stond voor het personeel en het bestuur overigens wel op de agenda, nog wel toe te kennen met ingang van 1 jan. 1976. Bij enkele hoofdingelanden viel dat niet in goede aarde en aan die ontstem ming werd dan ook lucht gegeven. „Er komt geen eind aan!" was de con statering van dhr. J. Breen (Ouddorp). „Het is het oude liedje, maar 't is totaal niet in d'n haak. Het loopt absoluut fout!" mopperde dhr. Breen. Dhr. Kr. Grinwis viel hem voUiartig bij, „maar", beseften beiden, „er zal niets tegen te doen zijn". Ook dhr. Biemond signaleerde dat het de verkeerde kant opgaat zolang niet ieder bereid is een loonmatiging te ac cepteren. „De leiding in Nederland durft de politieke risico's niet aan dit door te zetten" gaf dhr. Biemond weer. De loonsverhoging werd geaccepteerd; het betreft overigienis geen reëele loons verbetering legde dijkgraaf Voogd uit. In het bedrijfsleven werd de com pensatie al in januari toegekend. Rijksweg 57. De vergadering werd ervan in kennis gesteld dat ter gemeentehuize, gedu rende dertig dagen, het plan tot aanleg van een gedeelte van Rijksweg 57 ter inzage ligt. Het staat overigens niet vóór 1980 op het programma, maar niet temin wekte dijkgraaf Voogd de verga dering op er ernst mee te maken en kennis te nemen van het plan' dat voor ziet in de aanleg van een weg vanaf de Brede weg, langs de haven naar de Kil- haven. De Steenweg zal dan worden gekruist en afgesloten wat in de praktijk als zeer hinderlijk zal worden ervaren. Voor het bereiken van de achterliggende lande rijen zal langs een gedeelte van de nieuwe weg weliswaar een paralelweg worden aangeileigd ^maar het land- bouwverkeer zou voor het bereiken daarvan een drukke kruising moeten passeren. Aanvankelijk stond op de te kening een tunnel onder de Steeneweg geprojecteerd maar die zal niet worden uitgevoerd. Ruilverkaveling. Er werd wat informatie gegeven en gevraagd over de ruilverkaveling „de SteUe". De bespreking eindigde in een aanmoediging van dijkgraaf Voogd er de nodige ernst mee te betrachten. „Wanneer het onverhoopt niet door zou kunnen gaan zou ons nageslacht daar wellicht grote spijt van hebben", waar schuwde dhr. Voogd. Rondweg. In de rondvraag werd erop geatten deerd dat de vele betonwagens die rij den naar de sluis in de Brouwersdam op de heenreis, volgeladen, de Rondweg nemen maar leeg over de polderwegen terugkeren. Dijkgraaf Voogd moest de vraagstel ler die vroeg of daar niets aan te doen is teleurstellen; de wegen zijn openbare wegen en kunnen derhalve ook voor het genoemde verkeer niet worden afge sloten. De rondvraag was ook nog goed voor een babbel over de weelderige konijnen populatie. Dhr. Voogd: „De konijnen schijnen niet zo in trek te zijn, een patroon kost tenslotte een gulden". Op konijnen en houtduiven mag het hele jaar door geschoten worden maar daar is wel de medewerking van alle jagers voor nodig. De overlast blijft overigens niet tot konijnen en duiven beperkt, „wij stikken van de ganzen" maakte dhr. L. Visser bekend. Tennisbaan. Door dhr. Visser werd teruggegrepen op een brief die door de Gemeente was ontvangen van ene heer Bezuijen, die erover klaagt vooral zondags veel hin der te ondervinden van de tennisbaan aan de Noordweg te Ouddorp. Dhr. Vis ser informeerde of de klacht ook bij het Polderbestuur bekend is. Van zaterdag 5 tot dinsdag 8 juni ARTSEN Middelhamis-Sommelsdük: .Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot dins- dagm;orgen 8.00 uur heeft dienst doikter Dogterom, tel. 2121. Dokter Doigterom is woensdaig a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland-Herklngen-Melissant: Van zaterdagmirgen 9.00 uur tot dins- daigmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter Huisman, tel. 1412. Stellendam-Goedereede: Van zaterdagmiddag 12.00 uur tot dins dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter van Rijswijk, tel. 1207. Nieuwe Tonge-Oude Tonge: Van zaterdagmorgen 8.00 uur tdt dins dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter van Hatuum, tel. 1259. Stad aan 't Haringvliet-Den Bommel - Ooltgensplaat: Van zaterdagmorgen 12.00 uur tot dins dagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter Bouman, tel. 01871-269. APOTHEEK „MENHEERSE" Openingtijden apotheek menheerse J. Slager apotheker werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overige uren vla tel. of dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tand arts Oveiibeake, tel. 1457 (van 11 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN Dienst heeft dlhr. Minderihoud, tel. 2897. WIJKVERPLEEGSTERS Ouddorp-Goedereede-Stellendam: Dienst heeft zr. Pais, tel. 1321. Dirksland-Herkingen-Melissant: Van vrijdaigavond 6 uiH" tot dinsdagmor gen 8 uur heeft dienst zr. v. d. Nieu- wendijk, tel. 2883. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 12 uur tot dinsdag- margen 8 uur heeft dienst zr. Melis sant, tel. 01875-390, b.g.g. 01876-321. ooltgensplaat - Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - IVit/Gele Kruis: Dienst heeft Zr. Vrij, tel. 01871-534. Ben interessant punt op de 16 punten tellende agenda is het voorstel een principe uitspraak te doen' over de be- stediing van het ibedrag van 368.000 dat vrijkomt t.g.v. de liquidatie van de N.V. Brugverbinding Haringvliet en over 1976 een bedrag van 70.000,^^ als extra uitkering in het kader van de toevordering van de werkgelegenheid. B. en W. gaan in de toeliöhting uit van het principe de besteding zo ge lijkelijk mogelijk over de versdhillende dorpskernen te verdelen. Het oolleige, denkt o.m. aan de restau ratie van de miolen te Achthuizen, ten einde te voorkomen dat deze waarde volle molen voor het nageslacht verloren gaat. Voor Den Bommel denken B. en W. aan de 'bouw van een nieuw vereni gingsgebouw evt. annex aula omdat het huidige geibouw in geen enkel opzicht meer voldoet, terwijl op' de ibegraaf- plaats lOOk een aula ontbreekt. Voor Ooltgensplaat wordt gedacht aan de aanleg van een speel- en recreatie terrein in het best. plan „Weipolder" zowel voor de plaatselijke jeugd als voor de recreërende jeugd. Ook denken B. en W. aan het uit voeren van extra orideiihoud aan het ver. gebouw 't Centrum, en voor Oud- Tonge/Adhthuizien mikken B. en W. op de aanleg van een drietal sportvelden Door de plaatselijke verenigingen is daar naar gevraagd en B. en W. verklaren de 'behoefte daaraan volledig te onder- sdhrijven. OUDDORP: woensdag 9 juni 7.30 uur ds. C. Harinck van Dordrecht. STAD AAN "T HARINGVLIET: donderdag 10 juni 7.30 uur ds. Th. van Stuijvenberg (herd. 50 j. ambtsjubileum J. Maliepaard). Sekretaris Komtebedde twijfelde over de gegrondheid van de klacht die z.i. uit slechts één bron komt. „Het lijkt mij overdreven", vond dhr. Komtebedde. De klacht bleek bij het Polderbestuur bekend en is doorgegeven aan te ten nisclub. Tech. opzichter Jansen, lid van de tennisver. kon toezeggen dat er aan de klacht gevolg is gegeven. Het lawaai, werd voornamelijk veroorzaakt door spelende kinderen. Weegbrug. De weegbrug op de Deltahaven gaat aan onderhoud meer kosten dan er op brengsten zijn. Niettemin wordt er niet aan gedacht de brug af te stoten. Er wordt steeds minder gewogen. „Vis kun je er ook niet mee wegen want dat mag straks niet meer gevangen worden", waagde iemand te zeggen Water-inlaat. Voor de peilbeheérsing wordt bij Stellendam water uit de haven inge laten. Dhr. Jansen: „Wees er voorzich tig mee met dat water te beregenen, soms bevat het meer dan 2500 mg. chlo ride". In de twintig jaar waarin dhr. Jansen monsters trekt heeft hij het niet eerder zo „abnormaal droog" ervaren als thans het geval is. MELISSANT A.s. maandag. Tweede Pinksterdag, zal in de Ned. Herv. Kerk, in de^ och tenddienst die om 10 uur begint, de be vestiging plaats heibben van kand. H. F. Klok uit Woerden als predikant van de Herv. Gemeente in de vacature die is ontstaan door het vertrek van ds. Cysouw. Bevestigar is de weleerw. heer ds. J. van Rootselaar, Herv. em. predikant te IJsselmuiden. In de middagdienst die om 2.30 uur begint hoopt ds. Klok intrede te doen. OOLTGENSPLAAT Donderdatgmorgen heeft de heer J. C. Verwoerd zijn toestaande A O-zaak, Molendijk 9 heropend. In de drie daar aan vooraf gaande dagen is er heel wat werk verzet. De inventaris van de oude winkel en een daaraan (grenzende ka mer werden uitgebroken' len als één geheel tot verkoopruimte gemaakt. De ze verkoopruimte is thans 55 m2, de oude winkel was slechts 15 m2. Door de aankoop van dit bedrijfs pand en een wcxning daar naast was het voor de heer Verwoerd mogelijk een grondigeverbouwing te realiseren. Het pand nummer 7 werd als woning ingericht en het pand nummer 9 (wo- nimg en winkel) werd nu igeheel tot be drijf aangewend. Daarachter zijn nog enkele woninkjes die voor het opslaan van emiballage (lege kisten, flessen, etc) worden gebruikt. De familie Verwoerd-van der Valk heeft thans 10 jaar het kruideniersbe- drijf uitgeoefend. Daarvoor werd in ge noemd pand eveneens deze branöhe ge voerd door o.a. Anth. v. d. Doel, Abr. Pieterse, H. Pieters© en na het over lijden van laatstgenoemde nog onge veer anderhalf jaar door zijn echtge note. Van mevr. Pieterse-Kreeft nam de heer Verwoerd de zaak over. De verbouwing werd verricht door de fa. W. A. V. d. Welle, metselweiik;" A. Korteweg, timmerwerk; J. Neels, schil- dersweife en stoffering P. H. van Ros- sum. De winkelinventaris is geplaatst door de fa. Ottokind en! de verlichting is aangelegd door de fa. Houghkoeling, bei den te Halsteren. Er zijn ook nieuwe vitrines aange schaft, o.a. een koelmeubel, enz. Het geheel ziet er prima verzorgd uit en de familie Verwoerd mocht vele feli citaties, ook in de vorm van bloemen en geschenken in ontvangst nemen. Het programima voor de uitgifte van bijzondere postzegels in het jaar 1977 is (voorlopig) als volgt vastgesteld: januari of februari: Een gecombineer de uitgifte van twee langlopende ze gels waarmee aandacht zal worden geschonken aan: I de komende verkiezingen voor de Tweede .Kamer der Staten- Generaal I de landelijke voorlichtingscam pagne „Verstandig met ener- igie". maart: Een zegel, uit te geven ter ge legenheid van het 500-jarig bestaan van „De Delftse Bijbel". april: De Zamerpostaegels 1977, die dit- miaal igewijd zijn aan onderwerpen uit de Romeinse tijd. mei: Een serie bijaondere postzegels met toeslag ten behoeve van de Interna tionale ïHjstzegeltentoonstelling „AMPHILEX 77". juni: Een' zegel, uit te geven ter her denking van het 200-jarig bestaan van de Nederlands'che Maatschappij voor Nijverheid en Handel, september: Een gecombineerd (jubile um-) serie, ibestaande uit 3 toijzon- dere postzegels, welke resp. betrak- 'kingen hebben op: het 50-jarig jubileum van AVO- Nederland, Vereniging voor ar- beids- en welzijnszorg voor minder-validen het 50-jarig jubileum. van het Waterloopkimdig Laboratorium ZONDAG 6 JUNI (Ie Pinksterdag) MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds. E. F. Vergunst en 6 uur ds. J. E. de Groot, Neerlangbroek. PinksterkoUek- te G.Z.B. Herv. Exodus Gem. 10 uur ds. R. E. R. van Buiren Chr. Ger. Kerk 9.30 en 6 uur d^. L. W. v. d. Mey Ger. Gem. 9.30 en 6 uur ds. Th. van Stuyvenberg Ger. Kerk (Vrijgeimaakt) 10 uur lezen en 3 uur ds. Scholte. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur -dhr. A. D. Goyert, Zeist en 6.30 uur dhr. J. Kot, JNfw. Lekkerland. Extra koU. G.Z.B. Rem. Kerk 10 uur mevr. da. T. Elders-Mayer. DIRKSLAND Herv. Kerk 9.30 uur ds. M. van der Linden en 6 uur ds. H. N. van Hensbergen. Extra kollekte G.Z.B. -^ Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur ds. H. N. V. Hensbergen en 6 uur ds. H. Tals- ma. Extra kollekte G.Z.B. Ger. Ge^m. 10 eri 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur kand. A. Juffer, Stolwijk en 6 uur ds. J. T. Oazander. Pinksterkollekte Zen ding. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur ds. K. Schipper, Dordrecht en 6 uur ds. J. Boogaard, Rotterdam. Extra kollek te G.Z.B. Ger. Kerk 10 uur ds. J. de Kievit en 5 uur ds. C. Warnar. GOEDEREEDE Herv. Kerk 8.45 en 10.45 uur ds. R. van Kooten. bev. lid maten. Zendingsfeollekte en 6.30 uur ds. R. van Kooten, kollekte G.Z.B. OUBDORP Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. S. de Jong Ger. Kerk 9 uur en 10.30 uur (ver. gebouw) ds. C. Warnar van Barendrecht en 6.30 uur (kerk) ds. C. Warnar van Barendrecht Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur lezen Doopsgez. Gem. 9.30 uur dhr. F. J. Modderkolk, Vlissingeri, Kollekte Bij zondere Noden. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. H. Visser. Extra kollekte GZB Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur en 6 uur ds. C. van Sliedreigt, voorm. openbare belijdenis. Extra kollekte G.Z.B. Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 uur ds. J. Willemsen, bedie ning Heilige Doop en 6 uur ds. L. Westland, Dintelóord. Pinksterzen- dingfefcoUekte Ger. Kerk 10 en 6 uur 'ds. H. de Valk, em. pred. te Dirks- land. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur ds. H. Talsma en 6 uur kand. H. W. Rip- hage. Extra kollekte G.Z.B. Ger. Kerk 10 en 6 uvir drs. A. Moolenaar te Ulvenhout (N. Br.) Voorber. H.A. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds, J. T. Oazander en 6 uur ds. W. van Gorsel, Ridderkerk. Extra koU. G.Z.B. 'Ger. Kerk 9.30 uur 'de heer J. Fraanje te Goes en 6.30 uur ds. J. de Kievit te Stellendam. Openbare Bel. des Geloofs Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 10 uur dhr H. P. Wilstra, Barendrecht. MAAlNTiDAG 7 JUNI (2e Pinksterdag) MIDDELHARNIS Herv. Kerk 9 uur ds. E. F. Vergunst. Pinkstenzendingskoll. G.Z.B. Chr. Ger. Kerk 9.30 uur ds. P. Beekhuis van Noordeloos - Ger. Gem. 9.30 uur ds. Th. van Stuyven berg. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 9.30 uur ds. A. Stekelenburg, Giessendam. Ex tra kollekte G.Z.B. DIRKSLAND Ger. Gem. 10 uur ds. P. Blok. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. J. Rootselaar, em. pred. te IJsselmuiden, bevestiging kand. H. F. Klok en 2.30 uur ds. H. F. Klok intrede. Ger. 'Gem. 10 uur lezen. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur ds. W. L. Tukker, Sirjansland. GOEDEREEDE Herv. Kerk 9 en 10.45 uur ds. R. van Kooten. Kollekte ker- keraadsfonds. OUDDORP Herv. Kerk 10 uur ds. S. de Jong. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 uur 'dhr. C. J. de Groot, Nieuw Lekker- land. Extra kollekte Ohr. belangen. OUDE TONGE Herv. Kerk 9.30 uur ds. C. van Sliedregt Ger. Gem. 9 uur student C. Vogelaar. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 9.30 uur ds. J. Willemseri. Pink- sterzendingslkoUekte. OOLTGENSPLAAT?' Herv. Kerk 9.3 Ou. ds. R. H. Kieskamp, Leerdam. Extra kollekte G.Z.B. Ger. Gem. 9.30 uur lezen. OOLTGENSPLAAT Beroepingswerk. Ds. P. Vermaat te Vlaardingen bedankte voor het beroep van de hervormde gemeente te Klaas waal. Ds. J. van Drenth, industriepre dikant te Ede (oud-predikant van O' Plaat) ontving een beroep naar Gies- sen (N. Br.) MIDDELHARNIS Op de kruising bij benzinestation Ne- Usse had maandagavond een botsing plaats waarbij twee auto's totall-loss raakten maar waarbij geen gewonden vielen. De botsing ontstondtoen dhr. A. V. na voor de stopstreap te hebben stil gestaan met zijn auto van één m,aand oud de Prov. weg opreed terwijl daar adjudant Krijnsen uit MiddeUiamis na derde. De wagen van dhr. Krijnsen werd iri de flank gegrepen en ging een halve slag om. te Delft —i het 100-jarig toestaan van het tandheelkundig onderwijs in Nederland, november: De Kinderpostzegels 1977, die ditmaal gewijd zijn aan „de veiligheid van het kind". De juiste data van oxitgifte, de ver kooptijdvakken en de waarden zullen te ■zijner tijd nader ibekend worden ge maakt. H.M. de Koningin opent a.s. vrijdag Hernesseroor Hare Majesteit zal a.s. vrijdag tegen 3 uur in Middelharnis arriveren. De hof- auto volgt de route Rottenbiirgseweg, Doetindhemsestraat, Kon. Julianaweg, Ring, Voorstraat, Kade, Spuistraat, Oost havendijk. De chauffeur zal vrelUcht zo vriendeUjk zijn wat gas terug te nemen wanneer blijkt dat zich langs de route mensen hebben opgesteld die H.M. een groet willen brengeri. De Openbare ba sisscholen gaan die middag om half drie sluiten en van de bijz. scholen zal een zelfde houding worden gewaagd O'm al le kinderen gelegenheid te geven de Koningin te zien passeren. Hopenlijk ook geven velen gevolg van de uitno diging die middag de drieikleur uit te steken. De Vorstin zal 's middags rond half zes -met een helicopter vanaf het terrein van „Hernesseroord" weer ver trekken. Het zal de Vorstin ,die middag niet aan indrukken; ontbreken al zal ze die niet opdoen uit bij openingen gebrui kelijke redevoeringen. Die blijven dit maal achterwege om de Koningin vol doende tijd te 'gunnen zich op de meest directe wijze te oriënteren. Daartoe zal de Koningin een paviljoen bezoeken waarin pupillen van 'drie verschillende niveau's aanwezig zijn; ze kan daarbij ook kennis nemen van de gevolgde the rapieën. In het restaurant zal een ex positie Arbeidstherapie te zien zijn. Voorts is er een indrukwekkende ten toonstelling van werkstukken die door de Flakkeese schooljeugd zijn gemaakt. Over 'de oipeningshandeiing die H.M. ■gaat verrichtenl kan in dit stadium nog niets worden 'gezegd maar wel is dui delijk dat de eigen technisohe dienst iets heel symbolisch heeft uitgedokterd. De opemngshandeling wordt verricht in het gebouw „de Meerpaal". Vrijdagavond vanaf 7 uur is het pu bliek welkom op hét „Hernesseroord" terrein. Dan zal er nog heel wat te zien zijn, zoals een optreden van „ApoUo", de Roterdamse Koperen Ko, een taptoe, het jachthoornkorps Garde Jagers en het korps Garde Grenadiers. Op de aanwezigheid van het publiek wordt ook 'de gehele zaterdag gerekend. Die dag staat in het teken van de ope ning van de Kinderboerderij waarvoor het Flakkeese volkje enkele jaren lang geld toij elkaar toracht, totdat er nu zo'n 160000,'bij elkaar is ge-actied. Dat is welisw^aar nog niet voldoende maar het Stichtingsibestuur dat naar de rea lisering heeft 'gestreefd en daar na de opening een verV'Olg aan geeft wil het op de openingsdag liever niet over de financiën hebtoen. Feit is dat 'de prach tige Kinderboerderij er staat, inclusief de levende have, en 'dat zowel de school jeugd van Flakkee als de pupillen van „Hernesseroord" er het nodige plezier aan zullen toeleven. Opzet immers is dat mede door het toezoek aan de Kinder- 'boerderij, „Hernesseroord" kinderen en flakkeese kinderen weer een stapje dichter tot elkaar zullen komen. Het zaterdag-programma begint 's morgens om 10 uur wanneer de boer derij door burg. van Es, als voorzit ter van de Stichting Kinderboerderij geopend zal worden. Kort daarna zullen er zo'n zeshon derd duiven worden gelost. Om 10.10 uur 'gaat de verkeerstuin O'pen waar- vo'or burg. van Es de openingshande- linig zal verrichten. Vervolgens mar cheert „Euphonia" (het korps van het psychiatrisch ziekenhms Vrederust) naar het speelveld waar tal van Flakkeese scholen zich zullen! meten in spelletjes en wedstrijden. Ook de Somi^rls zul len 'daarbij aanwezig zijn. De kinder boerderij zal bezichtigd kunnen worden, samen met de vele attracties die rond om 'de tooerdeirij te vinden' zullen zijn. O.m. zal er een schaapsherder zijn, wordt er schapenwol 'gesponnen en wor den de dieren verzorgd. Uniek is de expositie van Koptische weefsels uit de 4e eeuw, te houden in gebouw „de Meerpaal". Om 11.45 uur vindt de prijsuitreiking plaats voor de door de scholen ■gemaak te werkstukken. Na de lunchtijd begint om 1 uur het lieve leven weer met mu ziek, spelen, shows, gevolgd door een ruiterspringconcours om half vier bij de vijver. Om 5 uur gaan er nog eens duizend balonnen de lucht in en om kwart over 5 wordt het^ programma toesloten. Dorpsomroeper Peeman heeft die dag een belangrijke taak want hy wordt verondersteld de hele dag de program maonderdelen af te kondigen. Iedereen is -de hele lieve zaterdag hartelijk welkom. Op veler toecsoek wordt gerekend De gemeente Goedereede heeft haar lang verbeide eigen Gemeenteblad. De eerste uitgave verscheen dezer dagen met als kop: Goerees Gemeenteblad, voorlichtingsblad der gemeente Goede reede. Links prijkt in kleur het Gemeen- tewapen en het moet gezegd dat het er keurig verzorgd uitziet^ Een tikkeltje gevleid zijn we als krant door de inhoud van het „ten geleide". Daarin maakt burgemeester van Velzen duidelijk dat er geen onge noegen bestaat over de wijze waarop in de streekpers het Goerees' nieuws ge bracht wordt, doch dat het eigen ge meenteblad wellicht toch een „nog be tere" voorlichting kan geven over het dagelijks bestuurlijk gebeuren in de ge meente. „Elke gemeentebestuurder stelt het n.l. op prijs zo richt burg. van Velzen zich tot de bevolking -r- dat u meeleeft met datgene waartoe moet worden be sloten. Het is dan ook daarom dat en kele jaren geleden begonnen is met het houden van hoorzittingen in de diverse kernen waarop alle gewenste informa tie kan worden verkregen en voorstel len gedaan kunnen worden. Thans aldus dhr. van Velzen kan dit blad mede als informatiebron gaan dienst doen". Dhr. van Velzen schrijft voorts dat het de bedoeling is het blad éénmaal per kwartaal te laten verschijnen, waarbij er naar gestreefd wordt zowel de lopende zaken als toekomstige ont wikkelingen onder de aandacht te bren gen. Voorts verklaart burg. van Velzen te hopen dat de uitgave van het blad tot een grotere interesse in de gemeen- tebestuurhjke zaken zal leiden, wat een groter bezoek op de publieke tribune tijdens de raadsvergaderingen tot ge volg zou kunnen hebben omdat in het contactblad al zaken beschreven zullen zijn die ter behandeling staan, waar door de discussies in de raad voor het publiek duidelijker zullen zijn. Besloten wordt met de wens dat het contactblad waarvoor de raad zich de uitgave van 12.000,— per jaar gaarne getroost goed ontvangen zal worden en aan het gestelde doel zal beantwoor den, terwijl op- of aanmerkingen op de inhoud welkom zijn. Het gemeenteblad is als vouwblad met 6 pagina's uitgevoerd. Er wordt een greep gedaan uit enkele gemeentelijke verordeningen, diverse activiteiten, een rubriek „wat u moet weten", en een oproep om de gemeente schoon te hou den. En-passant wordt er ook nog even aan herinnerd dat de gemeentelijke be lastingen 1975 nog niet alle zijn voldaan, het rehabilitatieplan Goedereede wordt nader besproken en het inwonertal wordt genoemd. Interessant is het te weten dat de bevolking van Goedereede in de periode januari - april met 97 zielen steeg tot 9178. OUDDORP Ophalen oud papier Zaterdag zal de muziekverg. weer oud papier enz. ophalen. Wilt U het gereed zetten s.v.p.? DEN BOMMEL Rond Hemelvaartsdag blijkt te zijn ingeborken in het pakhuis van de fa. Arensman in de v. d. Poelstraat. Het is vrij uniek dat 'dieven toelangstelling hebtoen voor toestrijdingsmiddelen, maar hier was 'dat het geval. Er wordt voor ca. 22.000,— vermist. De politie staat vooralsnog voor een raadsel. OUDE TONGE Met de reghnaat van de klok worden m Oude Tonge, mt gepaarkeerd staande auto's benzinediefstallen gepleegd. Ge bleken is dat zelfs de aanwezigheid van een afsluitbare dop niet afdoende is. 'Het is raadzaam de auto zoveel moge lijk in de garage te zetten en ervoor te zorgen dat de tank niet al te zeer gevuld is

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 2