Nu word ik beslist een l(eurig nette lieer! Jeugd Meiissant cam. STREDEBSLAD OP GBREÏFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag' en vrijdagavond Dirigent Vernooijs met Kon In lil ij Ie Goud getooid ff Ie prijs voor E.IVI.IVI. Den Bommel Ie prijs in de hoogste idasse voor liet brandweercorps te Sommelsdijk Weer eerste prijs voor „Sempre" Optreden van „Be Ruiteflyiters'^ Onderlinge zwemwedstrijden „Z.C. de Schotejil" Fietstocht bejaarden Oude Tonge f?ABO - kantoor Herkingen a.s, woensdag open EXTRA KERKDIENSTEN GEREF. GEMEENTEN !POSrBOX B MIDDEIiHAKNIS Reiiacüe en advertenties: Kantoor Lanigeweg 13, SommelBdJjk TéU (01670) 262a Na S.30 uur (01870) 33 02 Gtro 167S30 Baiik: Babo MlddëlhaiinJs na 342QJ>1.10C ABONNiEMENTSFBIJS f tfiO PSSB. KWABTAAL ADV£U'lU!2N'i'iJ£t*RUS 27 cent per mm. BQ oontract speciaal taiieL „'t Is ontzettend fijn, maar of ik het verdiend heb was j.l. vrijdag avond de reactie van de populaire diri gent Willem Vernooijs, toen hij in Goe- dereede met Koninklijk Goud onder scheiden was. Aan die verdienste be hoefde overigens niet getwijfeld te wor den want burg. van Es van Middelhar- His, die de Onderscheiding opspeldde gaf een rijke bloemlezing van de hoog tepunten waartoe dirigent Vernooijs de Kon. Fanfare „ApoUo" van Goedereede en „Sempre Crescendo" van Middelhar- nis" heeft geleid. Voortaan maakt dhr. 'Vernooijs deel uit van een Koninklijk drietal in het Flakkeese muziekleven en in-die wetenschap verklaarde de onder scheidene voortaan „een keurig nette heer te zuUen zijn In de achterzaal van „de Gouden Leeuw" had vrijdagavond het heuglijk gebeuren plaats. Goerees' muzikanten zaten daar gereed om dhr. Vernooijs, echtgenote en kinderen vrolijk te ont vangen. Vrolijk bleek ook Jan Brugge- man als voorzitter van het ondersteu ningsfonds „Apollo" zowel als burg. van Es van Middelhamis die met de nodige luim de doopceel van de jubilaris licht te: Wat dhr. van Es betreft mag in de Flakkeese geschiedenisboeken hetjaar 1935 genoteerd worden als het jaar waarin dhr. Vernooijs op Flakkee „land de", compleet met saxofoon, waarna hij na een jaar al lid en dirigent van het Middelhamisse „Sempre" was. Kort daarna vertrok hij naar Zeeuws Vlaan deren, waar hij en-passant ook nog 4 korpsen leidde maar hij kwam in 1946 weer naar het Flakkeese terug waarna hij weer dirigent werd bij „Sempre" en. in 1948 ook van „Apollo". Beide Ko ninklijke Fanfares hebben nadien op de bezochte concoursen steeds een Eerste prijs behaald, veelal met lof van de ju ry. „Apollo" bereikte in 25 jaar zelfs 25 Eerste prijzen en dat nog wel in de hoogste afdeling, de Vaandelafdeling. Dat bracht dhr. van Es ertoe dhr. Vernooijs hartelijk te complimenteren met het vele dat hij voor de culturele ontwikkeling van Goeree-Overflakkee heeft gedaan: „zoals er muziek zit in het zuchten van het riet, zo zit er muziek in heel uw leven", vervolgde burg. van Es; „al. doende bent u voor Flakkee een onmis bare figuur gewarden die in blijmoedig heid met iedereen weet om te gaan, op wie gerekend mag worden als er vreug de is maar die ook menig zilveren rand je toverde om een donkere wolk", aldus dhr. van Es die met bijzonder veel ge noegen dhr. Vernooijs in kennis stelde van de Koninklijke waardering in Goud. Ook mevr. Vernooijs werd in die hulde betrokken: „U was het die hebt meege leefd, het blijmoedig hebt aanvaard dat u vele avonden alleen bent geweest en die hebt geloofd in het werk dat Uw man deed". Geflankeerd door het vaandel en de vele gewonnen wimpels was het ook voor burg. van Velzen niet moeilijk dhr. Vernooijs geluk te wensen. „Als ama teur verdient u groter lof dan een be roepsdirigent die tot evenhoge presta ties zou komen", aldus dhr. van Velzen die in de waardering voor „Apollo" ook de muzikanten betrok. Dhr. Vernooijs werd tenslotte toegewenst de ontvan gen Onderscheiding .nog vele jaren met ere te mogen dragen. Dat was ook de wens van de voorz. van „Apollo", dhr. D. Bruggeman die dhr. Vernooijs een plaquette en mevr. Vernooijs prachtige bloemen aanbood. Koninklijk. „Sempre Crescendo's voorzitter Jaap Jongejan rangschikte dhr. Vernooijs in zijn gelukwens onder het Koninklijk drietal op Flakkee, de Kon. Fanfare „Apollo", de Kon. Fanfare „Sempre Crescendo" en nu de Koninklijke Wil lem Vernooijs. Dhr. Jongejan gaf er blijk van te beseffen hoe moeilijk dhr. Vernooijs altijd heeft moeten werken, met kleine bezettingen, matige opkomst op de repetitieavonden en slechte studie van de leden thuis met bovendien veelal nog ontoereikende middelen. Dhr. Jon gejan begreep dat het dhr. Vernooijs veel gemakkelijker zou zijn gevallen een grotere Vereniging met een over tuigde inzet te leiden, waarom hij hem temeer complimenteerde met de resul taten die hij met „Apollo" en „Sempre" heeft weten te bereiken. „U bent daarin steeds een groot ambassadeur voor ons eiland geweest!" complimenteerde hem dhr. Jongejan die in zijn waardering zeker mevr. Vernooijs niet vergat. Goed gedrag. Nadat dhr. Vernooijs tussen de be drijven door al enkele nummers gediri geerd had kwam hij toe aan zijn dank woord dat hij overigens zeer van harte sprak. „Ontzettend fijn, maar het is voor mij nog een hele vraag of ik die ver diend heb", zei hij over het juist ont vangen Koninklijke Goud. Graag liet dhr. Vernooijs, bestuur en leden van „Apollo" delen in de ontvangen waar dering. Dhr. Vernooijs, bijna 71, ver klaarde best nog wat jaartjes mee te wülen en dat meende hij ernstig. Met een kwinkslag besloot hij zijn sermoen: „Ik heb nu een medaille en ik hoop vanaf vandaag een reuze nette heer te worden Dhr. Vemooys (r.) wordt door burg. v. Es geluk gewenst met de juist ontvangen onderscheiding. Op het Internationaal Frederatief Mu ziekconcours j.l. zaterdag 29 mei gehou den te Goes behaalde de muziekvereni ging EjM.M. te Den Bamihel, onder lei ding van dirigent 'dihr. G. Zwee^rus, met 291 punten een eerste prijs in de 2e afdeling. Deze vereniginig promoveert hierdoor naar afdeling IB. Zaterdag 29 rn^i nam, het brandweer- oaips uit Sommélsidijik deel aan de pro vinciale wedstrijden Ie klasse te Maas dam. Met nog 8 andere ploegen, waaronder Leerdam, Riddenkerk, Bergsenhoak, Al- blasserda-m e.a. werd op de oohtend- ibaan, de strijd op het scherp van de snede gestreden. Met behulp van perslucht mioest eien slachtoüer in het pikdonker worden igered, en tevens moest m;et 3 stralen een brand in een landibouwloodis worden) 'bestreden. Sommelsdijk eindigde 'met 455 pnt. en een geimiddelde van 8,70 pnt per ver richte handeling op de eerste plaats, ge volgd door Bepgsenhoek met 447 pnt., 3e werd A.K.S. /öiblasserdam. Op de middag-ibaan werd Voorscihoten eerste, gevolgd door Krimpen a.d. IJssel. Bovengenoemde 5 corpsen zullen sa- MIDDELHARIMS Zaterdag j.l. nam dte Koninklijke Fan fare „Sempre Crescendo" uit Middel hamis met succes deel aan het interna tionale federatief muziekoonoours te Goes. 'Samen met het „Woensels muziek- oorps" uit Eindh'oven behaalden zij met 315V2 punt het hoogste aantal punten .van het 'gehele concours. Voor 'het verplichte werk „Dionysos" van Marcel Poot behaalde Sempre 153V2 pnt. Voor het keuze nummer „Introduc tie en Polonaise" van Gerard Boedijn 162 pimten met lof der jury. De jury 'be stond uit de heren! H. van Lijnschoten, P. Stalmeier en P. van Meiver. Aan het begin van het optreden van „Sempre Crescendo" kreeg dirigent Wil lem Vernooijs een cnvatie van het tal rijke publiek toen oonooursoommissaris de heer J. Uiteriiove ibekend maaikte dat deze de vorige avond Koninklij'k was onderscheiden. Sempre trad als laatste 'Op waardoor het werd verzocht dit internationale concours toepasselijk te sluiten het geen gebeurde met het volkslied en „The Biomibardier" van T. J. Powell. men met de geselecteerden uit Zeeland op 12 juni in Mijnsherenland deel ne- mien aan de selectie wedstrijden Ie klas, waaiflbij de hoogst .geplaatsten gerechtigd zijn deel 'te nemen aan 'de Landelij'ke wedstrijden te Rosmalen. Het belooft een spannende strijd te worden. STELLENDAM In het kader van het komende 80- jariig herdenklngstfeest van de fanfare „De Hoop" iwerd er op 28 mei j.l. op het recreatieterrein „On'der de molen" te Stellendam, met medewerking van de muziekvereniging en het show groepje „De Ruitefluiters" een imuzikale rond- gan'g gemaakt over ihet terrein en ter plaatse een concert gegeven. Door de 'bewoners van de talrijke zo- merwo'ningen werd -dit zeer op prijs ge steld, 'gezien de.reactie die getuigde van goodwill voor diri'gient en gezelschap. Van goodwill alleen kan een muziek vereniging niet 'bestaan en daarom werd getracht na afloop de muzikale noot met een zakelijke actie te doen besluiten, door wat bazar-artikelen via het rad van avontuur te verloten, ter ondersteuning van de verenigingskas. Deze actie kwam door .onvoldoende belMigstelling in het recreatiegebouw niet uit -de verf, wat misschiien mede veroorzaakt werd dO'Or onvoldoende be kendheid met de opzet en 'het doel waar voor de 'gelden bestemd waren. Mogelij'k dat later in het seizoen no'g eens een' herhaling van dit evenem'ent aan de orde zal komen; bepalend hier voor zijn echter goed weer en beschik bare tijd. Mochten er onder de recreanten per sonen zijn die de 'muziekvereni'ging wil len steunen met giften, of door het ko- ■pien van loten van de igrote loterij, deze laatsten 'kunnen terecht bij de heer de Jong in het pa'vllj'oen „de Wiek". Naast 'het opdienen van hartige 'hap- J.l. zaterdag 29 mei werden er in het Instructiebad van Middelhamis weer Onderlinge zwemwedstrijden gehouden tussen de ruim 160 leden van zwemclub „de Schotejil". Er werd in 10 series 'gestart, 5 jon gens en 5 meisjes series. El'ke serie startte 3 maal 1 maal borst- crall, 1 maal ruigcrawl, 1 maal school slag.' De eerste serie jongens/meisjes tto 8 jaar gingen over alle slagen op 20 m.e- ter, de andere serie's 40 meter. Alleen v.a. 13 jaar was de sch'Oolsla'g 100 meter. Voor alle serie's waren er medailles voor de eerste 3 plaatsen. Wie in zijn/haar serie het algemeen klassement won, kreeg een standaard. Aanvang van de wedstrijden was 13.30 uur, de prijsuitreiking vond om 17.00 uur plaats en werd verricht door de heer de Krey van de Raibobank wel ke de prijzen beschikbaar stelde in het kader van het 75-jarig bestaan van de ze bank. Uitslag algemeen klasse'ment: t/m 8 jaar Leone Vroege, Lilian de Bakker, Peter v. Helden. t/m 10 jaar Marian ide Blok, Gerard Sloter. t/m 12 jaar Karin Blok,-Arjo Kentin. t/m 14 jaar Jac. Vis, Arjan van Oos tenbrugge, v.a. 15 jaar Gerda Vis, Henk Troost. Jongstleden zaterdag werd te Melis- sant het jaarlijikse jeugdconcours gehou den. Het aantal inschrijvingen was min der dan voorafgaande jaren doch dit heeft geen afbreuk gedaan aan de ge zelligheid van dit concours. Om zeven uur opende de heer Vo gelaar, voorzitter van de Stichting Jeuigd- en Verenigingsgebouw, het con cours. Hij heette de muzikanten welkom en in het bij'zoinder de 'beide juryleden, de heren Klip en Van Bijnen uit Gouda. Er werd dit jaar in drie gi-oep'cn ge speeld nl. in elen groep grote instrumen ten, in een groep kleine instrumenten en' in een groep zang. De prijswinnaars waren: in de >groep kleine instrumenten Ie prijs: Hugo Verweij uit Nieuwe Tön- 'ge. Hij speelde op zijn 'bariton het niun- ■mer „Kind Words", een compositie van H. A. Mountain. Hij behaalde 114 pun. ten. Dit was tevens het hoogste aantal punten van het 'concours zodat H'ugo zidh dit jaar de trotsei bezitter m'ag noe men van de wisselbeker. 2e prijs: het trio Lia Pieterse, Anneke Esser en Lianne van der Made uit Oudfe- Tonge. Dit acoordeon-trio speelde 'het nummer Souvenir du Cirque Renz. Zij 'behaalden 110 punten. 3e prijs: Oude Tonge 'deed het dit jaar goed. Het aceordeon-'duo Monique van der Made en Peter PoUemans behaalden met hun nummer Orgellied van Laetan- tius 109 punten. Een zelfde aantal piuiten behaalde het fluit-'duo Caroline Heestermans en Jaap Visser uit Melissant. Zij speelden het nummer Musette van Fr. Buvi'o. In de 'groep grote instrumenten wer den de prijzen als volgt verdeeld: Ie prijs: Marjo van der Wal uit Som melsdijk. Marjo speelde op pian'O de so- natine opus 163 van Czemy. Zij be haalde 111 punten. 2e prijs: De tweede prijs werd behaald door Agatha van Wageningen uit Me lissant, zy speelde op orgel het nummer „Marsoh" van J. Lips. Zij behaalde 110 punten. 3e prijs: Ook in deze groep vielen twee derdfe prijzen, Hans Villerius uit Som melsdijk, orgel, 'behaalde met het stuk jes en 'het serveren' van (koele dranken is dhr. de Jong altijd igenegen de kopers van een lot een reële kans op een prach tige prijs te bieden. Oo'k giften kunt u natuurlijk kwijt en zulks geldt voor iedere muzieklief hebber, door overmaking op de RABO 'bank t.n.v. het ondersteunings'fonds van „De Hoop". Het comité. Jesu, joy of man's desiring van Joh. Sab. Bach 105 punten. Hlveneens 105 punten 'be'haalde Piet van der Wal, uit Soimroelsdijk, piano met het stuk Melodische Etudes nr. 1 van Folk Dean. In de groep „zang" werdlen de prijzen als volgt verdeeld: Ie prijs: Anja van de Ree, Stellendam, 107 punten. Zij zong „Het liedeken van de schilder" van Emiel Hullebiroek. 2e prijs: Tonny van Huizen, Stellendam, 106 punten. Zij zong het lied „Mane schijn" van H. C. van Praag. Everieens een tweede prijs verdiende Klaas Boim uit Oöltgenspïaat met het „Ballonnenlied" van Jan van den Brink. 3e prijs: De derde prijs was voor Mo nique Bosman uit Oöltgenspïaat. Zij ikreeg 105 pu'nten voor het lied „Vriend schap voor iedereen". De overi'ge uitslagen waren: Kleine instru'menten: Petra van Vugt, Melissant, 107 punten; Peter Pollemans, Oude Tonge, 108 punten; Petra van Vugt en Diana Both, Melissant, 108 punten; Monique van der Made, Oude To^nge, 107 punten; Anneke Essar, Oude Tonge, 108 punten, Marianne Maliepaard, Stad aan 't Haringvliet, 106 p^mten; Johan Noteboom, Nieuwe Tonge, 108 punten; Betty Schol, Somim]elsdijk, 98 punten; Marjo Knöps, Dirksland, 108 punten. Grote instrumenten: Gea Kolbaoh, Diriksland, 100 punten, Bert Velthuizen, Stellendam, 97 ptunten. Zang: Liestoeth Biemond en Marjon van Driel, Stellendam, 98 punten; Ditje Grootenboer, Stellendam, 94 punten, Gerda den Breejen, Stellendam, 104 punten; Petra Keijzer, Stellendam, 100 punten: Diana van Lenten en Jonetta van Driel, Stellendam, lOO punten; Mar- ja Lokker en Elja Lips, Stellendam, 96 punten; Elza van 'Dam, Stellendam, 105 pun-ten, Marion de B'oed en Marijke Me iaard, Stad aan 't Haringvliet, 100 pun ten; Corrie van der Sluis, StaA aan 't Haringvliet, 100 p-unten; Hema Arens- man en Jaqueline van der Sluijs, Stad aan 't Haringvliet, 100 punten; Aat van Denten, Ada Kievit en Joke van Buren, Stellendam, 98 puntenl De Stichting Bejaardenwerk „Oost- flakkee" afd. Oude Tonge organiseert weer een fietstocht voor bejaarden en wel op woensdag 9 juni, vertrek 2.00 uur vanaf het Dienstencentrum, Bem- hardstraat. Kosten 0,50 per persoon. Opgeven bij mevr. K. J. Ooie-van Driel. Bij slecht weer wordt de tocht een dag uitgesteld. De route zal op duidelijke wijze wor den aangegeven en heeft een lengte van ongeveer 23 km. Bij de start wordt een vragenlijst uitgereikt en er ziJn een aantal prijzen voor degenen, die de juis te antwoorden weten te vinden. De vra gen hebben betrekking op de te rijden route. Het gaat er dus niet om wie als eerste aankomt, maar het gaat om rus tig en ontspannen genieten van het mooie flakkeese landschap. Dhr. de Kreij terwijl hij kwistig prijzen uitdeelt. Tijdwaamemers: Mevr. Kentin, mej. de Bakker, mej. Krijgsman. Rekenkamer: Mevr. Jongejan-Goedege- 'buure. Starter: Heer van Doornik, alg. leiding: Hr. v. Doornik. Deze onderlinge wedstrijden worden 3 maal per jaar gehouden, dit om de 4 ploegen samen te stellen waarin ge traind wordt. Deze maal wordt ook aan de hand van de resultaten, de ploeg samen gesteld die de Eilandbeker, tij- den's de zwemwedstrijden op 14 augus tus te Stellendam, moet verdedigen. Deze beker is nu twee jaar in 'het bezit van de „Schotejir',. en wordt bij even tuele winst, dit ja.ar, eigendom. Woensdag 9 juni a.s. zal het nieuwe kantoor van de Rabo-Bank te Herkin gen officieel worden geopend. Burg. H. Bos van Dirksland is uitge nodigd de openingshandeling te ver richten. De officiële opening vindt plaats om 14.30 uur. OUDDORP Opbrengst verkoping De verkoping t.b.v. de Mbuma-zending heeft opgebracht 4.479,29. OOLTGENSPLAAT Kerkdienst. Donderdag 3 juni a.s. des nam. 7.30 uur zal voor de Geref. Ge meente voorgaan ds. Th. van Stuijven- berg te Middelhamis. Heropening nieuwe zaak. De be staande A O - Kruidenierszaak van dhr. J. C. Verwoerd, Molendijk 9, alhier, ondergaat deze week een grondige ver bouwing. BiJ de bestaande winkel wordt de woonkamer betrokken en van dit ge heel is één grote verkoopruimte ge creëerd. Donderdagmorgen 9 uur wordt de zaak heropend en kan de familie Verwoerd de uitgebreide klantenkring in een gemoderniseerde winkel ontvan gen. Kinderoppasdienst. De kinderoppas dienst die door de kerkeraden van de hervormde- en gereformeerde kerk in het leven is geroepen gaat aanstaande zondag (Ie Pinksterdag) beginnen. Het voor beide kerken gunstig gelegen ver enigingsgebouw „Elthato" is 's morgens even na 9 uur geopend. Twee dames (van iedere kerk één) zullen wekelijks voor de kinderen zorgdragen. Een al lang gewenste voorziening gaat hier mede in vervulling. Opbrengst verkoop vrouwenvereni ging. De opbrengst van de verkoopmid dag- en avond, georganiseerd door de Hervormde Vrouwenvereniging „Wees Getrouw" is netto 2.353,47. Dit geld wordt ook weer bestemd voor het in terieur van de kerk. Enkele prijzen van de verloting zijn nog niet afgehaald. Dit kan alsnog tot en met zaterdag 5 juni a.s. bij mevr. Van Drongelen-Wolfert, Molendijk 15. Na die datum krijgen de prijzen een andere bestemming. OUDDORP: woensdagavond 7.30 uur ds. J. Karels van Werkendam. MELISSANT: De dienst van donderdagavond KAN NIET DOORGAAN. OUDE TONGE: woensdagavond 7.30 uur ds. A. Vergunst van Veen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 1