Vrijdag opening, zaterdag „open dag" Veiling Z.H.Z. te Barendrecht 1'?*^ 3 H Mbraak- pandje met waarde volle lahoud geheel door brand vernield Dinsdag 11 mei 1976 No. 4487 CJHR. STREEKBLAD OP GEIREFORMEEIKDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN VerschiJTii tweemaal per week: dinsdag' en vrijdagavond Wegwezen na aanrijding Schoenen uit bestelauto gestolen Alcoholcontrole 7 overtreders van artikel 26 Bestuurder oververmoeid, auto tegen boom Plaatselijk nieuws Piet Prins legde de troffel neer o GOEDEREEDE Slechts een halve bus I ------O----- Brandweer l¥ielissant i weer in de lift i Dirksland VOLLEYBAL Grote Wir-War te Ouddorp Geslaagden Ensaid - IVIodevakschool Demonstratie bietenverzorging afgelast „ECHTE BAKKERS'' in Nederland Ibakker ...j'\:>\ Jan Visser en KOFFIE DUURDER Wij leveren nog VOOR OUDE PRIJS DOUWE EGBERTS i^ VAN NELLE SUPRA NIEMEYER GALA 400 gramspak Iglo Kabeljauw van 4,15 voor Literbeker of rol Vanille IJs van 3,35 voor Fa. H. VERBRUGGE Zn. 3,25: 1,85: -p-: POSTBOX B MIDDEIiHARNIS Bedactie en advertenties: Kantoor Langefweg 13, Te!. (01870) 26 2S Na S.30 uur (01870) 3302 Bank: Balbo ItHddelfiannla na 34M01,10ê Sammelsdijk Giro 167B30 ABONNiEMENTSPBUS 7,80 PEB KWAKTAAL ABVERTEINTIEPRUS 27 cent per mm. BI] contract speciaal tarlaL SOMMELSDIJK: Om ca. kwart over één zaterdagnacht is in de Weeshuisstraat een aanvanke^ lijk onbekende automobilist achter op de geparkeerd staande auto van dhr. Struijk gereden. De zware klap die dat gaf deed enkele Weeshuisstraatbewoners naar buiten snellen, maar zij zagen nog juist de hielen van de wegrennende be stuurder. Aanvankelijk werd nog gesug gereerd dat de wagen gestolen zou zijn, maar de bestuurder, de jongeman N^ v. L. uit Dirksland bracht zondag zelf dui delijkheid. Hij verklaarde de wagen te hebben bestuurd. STAD AAN 'T HARINGVLIET: In de nacht van 3 op 4 mei hebben dieisen de bestelbus van schoenhande laar Bakelaar uit Stad aan 't Haring vliet leeggestolen. Ze kwamen de wagen binnen door er twee ruiten uit te verwij deren. Ze hebben 151 paar meegenomen die een grote waarde vertegenwoordi gen, alle van het merk Berkelmans. Bij een gehouden alcoholcontrole, vrijdag op zaterdagnacht van 11 tot 3 uur, door de groepen Ouddorp en Mid- delhamis zijn resp. 3 en 4 processen- verbaal uitgedeeld, aan 6 automobilis ten en een bromfietser. Na de positief uitgevallen blaaspijp-test' werd van hen een bloedproef genomen. -O- MELISSANT: Waarschijnlijk tengevolge van over vermoeidheid is dhr. E. Wijnands uit MeUssant gistermorgen even na 8 uur in de Fortuinweg met zijn auto tegen een aantal bomen gereden. Dhr. Wijnands was op weg naar huis na 's nachts te hebben gewerkt in de Botlek. Aanvan kelijk werd na het gebeurde de hulp van de brandweer van Hellevoetsluis in geroepen omdat de bestuurder bekneld zat, maar naarmate er zich meer toe schouwers aandienden kon er meer kracht verzet worden en gelukte het de bestuurder te bevrijden. Hij werd met een zware hersenschudding en een ge broken linkerarm naar het ziekenhuis te Dirksland vervoerd. De auto die met drie bomen in aanraking was gekomen raakte totall-loss. MIDDELHARNIS Beroepen. Door de kerkeraad van de Ned. Herv. Kerk is een toezegging van beroep uitgebracht op ds. J. E. de Groot van Neerlangbroek, in de a.s. vacature van ds. J. Maasland. Morgenavond, woensdag om half acht begint in de aula van de Chr. Mavo een afscheidsavond waarop van de fam. Maasland afscheid kan worden geno men. Zondagmiddag 16 mei om half drie zal de afscheidsdienst beginnen waarin ds. Maasland van de gemeente afscheid hoopt te nemen. HERKINGEN Vakantiebonnen voor de landbouw Vrijdag 14 mei bestaat er gelegenheid tot inlevering van vakantiebonnen, des avonds van 6 tot 9 uur bij de heer J. Looij, Kaaidijk 21, alhier. Zinloze vernieling. Zondagmorgen deden enkele inwoners de ontstellende ontdekking, dat hun met veel zorg. en kosten verkregen tulpen grotendeels waren verdwenen. Verondersteld werd dat iemand zich voor moederdag een bosje tulpen had toegeëigend. Het bleek echter dat de „afgerukte" tulpen over de straat waren verspreid. Van de da ders geen spooi. Diefstal. Vorige week werd uit het in aanbouw zijiide bankgebouw een kist timmergereedschap gestolerit eigendom van de heer A. v. d. Veer. Ook hier geen spoor van de daders. MELISSANT Kerkdienst. Donderdag 13 mei 's avonds om 7.30 uur hoopt voor de Ger. Gem. in Ned. oor te gaan ds. J. de Groot van Rijssjn. OUDDORP Verzilvering vakantiebonnen land bouw Landbüuwbonnen kunnen weer ingeleverd worcen op zaterdag 15 mei 's middags van 2.30 - 6.00 uur en ver volgens 17, 18 eu 19 mei 's avonds na 7 uur. Dit is de laatste inlevering bij: E. P. Grinwis, Dirkdoensweg 9, Ouddorp. OUDE TONGE Inlevering: vakantiebonnen Zaterdagmiddag 15 mei van 2 tot 5 uur bestaat geleger|':.<^id tot het inleveren van vakantiebonnen voor de landbouw, bij dë penningmeester van de C.V.A.T.; D. Knöps; Julianastraat 8, aUiier. STAD AAN 'T HARINGVLIET Huwelijksbevestiging. Woensdag 12 mei 's middags om 3 uur zal in de Ned. Herv. Kerk het huwelijk kerkelijk wor den bevestigd van Chr. Peekstok en Jannie de Bonte door ds. J. WUlemsen. OOLTGENSPLAAT Inwisselen vakantiebonnen Vrijdagavond 14 mei a.s. van 7 tot 8 uur bestaat er gelegenheid om bij de pen ningmeester van de C.V.A.T., de heer A. Kromdijk,K astanjelaan 16, alhier, vakantiebonnen in te wisselen, met op druk: „Geldig tot 30 april 1976". Dit is de laatste inlevering. ^H Voor Astmafonds bijna 1800,De Astma Fonds collecte heeft in totaal 1785,95 opgeibradit. Voriig jaar 1500, Gevers en kollektanten hartelijk dank. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK De heer Piet Prins heeft eind vorige week de metselaarsattributen erbij neer gelegd na zijn vak een halve eeuw lang te hebben beoefend, al die tijd in dienst van de fa. C. Boeter, thans de fa. C, Boeter Zn. b.v. te Middelhamis. Dhr. Prins is nog één jaar verwijderd van de pensioengerechtigde leeftijd, maar hij vond in het gouden jubileum een gere de aanleiding om er mee te stoppen. Tien jaar geleden al werd dhr. Prins Koninklijk Onderscheiden en ook nu viel hem veel waardering ten deel Hij begon zijn loopbaan als leerling met selaar en eindigde die als voorman. Dhr. Prins werd met de nodige cadeaus uit gezwaaid en werd door „Sempre Cres cendo" muzikaal onthaald. Meerdere ja ren is dhr. Prins hulpdirigent geweest en dat leverde hem thans een penning op. Ook kreeg hij een erepenning van de N.V.O.B., de Ned. Ver. van Onder nemers in het Bouwbedrijf. De vrees die visserman Kees Tanis van Goeree-Havenhoofd in de krant van j.l. vrijdag uitsprak dat de vertegenwoor digers van Goerees' vloot op de gisteren in Den Haag gehouden demonstratie zouden schitteren door afwezigheid is bewaarheid geworden. Er waren welis waar drie bussen gereserveerd maar j slechts één bus liep ternauwernood half i vol. Een duidelijk bewijs dat Goeree maar matig geïnteresseerd was. Ook op de televisiebeelden is geen Goerees i hoofd te zien geweest tussen de ca. 2500 deelnemers. Het brandweercorps van Melissant zit weer in de lift! Dat mag na zaterdag ge- constateerd worden toen de Melissantse wedstrijdploeg in de Prov. wedstrijd in Moordv/ijk voor 2e klasse kcrpson 2e werd (vorig jaar 6e, maar in '74 bracht de ploeg het tot het landskampioen schap). De behaalde tweede plaats is goed voor deelname aan de in juni te houden selectiewedstrijden waaruit de deelnemers aan de te houden landelijke wedstrijden worden geselecteerd. A.s. zaterdag gaat Sommelsdijk en volgende week zaterdag gaat Middel hamis naar de Prov. wedstrijd 2e klasse. Dirksland werd vorige week 4e. Ook de prestatie van Herkingen mag worden vermeld; in de 3e klasse werd de ploeg derde, een plaats die goed is voor deelname aan het landelijk kam pioenschap in Middelhamis in septem ber a.s. DIRKSLAND KoUekte T.B.C. - bestriding In de week van 17-tot 22 mei zal in Dirksland de jaarlijkse kollekte gehou den worden voor „Sonnevanck" en „Zonnegloren", beiden werkzaam op het terrein van de tuberculosebestrijding. In een, van de pandjes langs de Se cretarieweg, eigendom van de Stichting van Weel-Bethesda-ziekenhuis en op de nominatie staand om plaats te maken voor een uitbreiding van het ziekenhuis is zondagmorgen brand uitgebroken. Het vuur wist zich in korte tijd zo snel uit te breiden dat het pandje geheel af brandde. In de directe omgeving, waar onder ook in het ziekenhuis gaf dat de nodige schrik In het ziekenhuis, dat slechts door één pandje van het bran dende huisje gescheiden wordt werd veiligheidshalve zeUs de kinderzaal ontruimd. Op de zalen, waar de patiën ten dikke rookwolken voorbij zagen Dikke rookwolken boven het brandende pand. slierten werden de zieken gerust gesteld dat er geen gevaar dreigde. Kussens en lakens die op een balcon lagen bleken later toch nog brandvlekken op te heb ben gelopen. Het betreffende pandje werd bewoond door de 45 jarige Jan Kaslander, gewe zen scheikundige. Al snel na de brand deed het gerucht de ronde dat de brand door een mislukte scheikundige proef was veroorzaakt maar dat bleek in 't geheel niet het geval. Op een butagas- stel bracht dhr. Kaslander water aan de kook waarbij de gasslang in brand is geraakt. Toen zich dat uitbreidde is ook de gasfles geëxplodeerd waardoor het vuur helemaal niet meer te beteugelen was. Zelf had dhr. Kaslander via een raam een veilig heenkomen gezocht. De ongehuwde jongeman had in het woninkje, dat hij vroeger met zijn ouders bewoonde, voor minstens vijftig duizend gulden aan geluidsapparatuur, foto-apparatuur, studieboeken en voor al een grote koUektie meest waardevolle electrische treinen. Zo goed als alles is door de vlammen vernield. Het naastgelegen perceel, bewoond door de Fam. Guldemeester liep enige waterschade op maar de tussenmuur werd dermate beschadigd dat het gezin naar een andere woning zal moeten. Nadat a.s. vrijdag het nieuwe com plex van de Veiling Z.H.Z. te Baren drecht geopend zal zijn zal er a.s. zaterdag open dag gehouden worden, van 's morgens 10 tot 's middags 4 uur, waarop alle geïnteresseerden welkom zyn. Belangstelling zal er ongetwijfeld ook van Flakkeese zijde zijn want vrij wel alle witlof en overige groenten en fruit die op ons eiland geteeld worden, worden via de Z.H.Z. aan de man ge bracht. De totale omzet van de veiltng_ Z.H.Z. bedraagt het imponerende be drag van ca. 110 miljoen gulden per jaar Imponerend is ook het nieuwe com plex dat tot stand gekomen is, op een totale oppervlakte van 34 ha. Er zijn twee haUen van 17.500 en 13.000 m^, een fustloods van 24.000 m^, een sortering, groentekoelcellen, een fruitkoelhuis van maar liefst 5300 m^, waarin 39 cellen waarin 5 mUjoen kUo fruit kan worden geborgen, voorts de kantoren, een kan tine en een parkeerplaats van 45000 m'^. Met spanning wordt de Veilingklok gevolgd. Dat alles over de veiling, maar het han delscentrum bestaat nog eens uit 32 loodsen, samen 31.700 m^ en 39.000 m^- wegen en parkeerruimte. Geen wonder dan ook dat de bezoekers van de open dag na verwelkoming door de voorzit ter van de veiling een plattegrond met informatie krijgen en door mede werkers van de veüing in groepen van ca. 25 personen zullen worden rondge leid. Men zal dan ervaren dat de Veiling Z.H.Z. één der modernste veUingen in Nederland is en uitgerust is met de meest moderne apparatuur. De Veüing Z.H.Z. is drie jaar geleden tot stand gekomen door een fusie van 6 kleinere veilingen, waaronder Rotter dam (Z.H.E.) waaronder ook de veiling te Middelhamis heeft geressorteerd. De Middelhamisse veiling werd in 1970 op geheven. De fusie beoogde het verbete ren van de concurrentiepositie, het be reiken van een aanzienlijke kostenbe sparing en het bereiken van een geregel der aanvoer, groter assortiment en het verlenen van een betere service. De Z. H.Z. telt momenteel ruim 1750 leden, veelal wonend binnen een straal van 50 km. vanuit de veiling. Het veiling com plex is strategisch gelegen dichtbij be langrijke afvoerwegen. Op 29 dec. vorig jaar werd voor het eerst in het nieuwe complex geveild, vrijdag is de officiële ingebruikname daar door Mr. J. W. H. Huyts, voorzitter van het centraal bu reau van de TuinbouwveUingen. Handelscentrum. Het handelscentrum is niet minder interessant dan het veilingcomplex. In het centrum hebben zich 25 groothande laren gevestigd, handelend in groenten, fruit en aanverwante artikelen. Samen bereiken ze een omzet van ca. 500 mil joen gulden per jaar en verschaffen ze werk aan zo'n 250 personen. Fabert-cup voor Intermezzo-dames Het wordt wat eentonig, maar voor de derde achtereenvolgende maal won nen de dames van Intermezzo de Fabert- cup, waardoor zij deze wisselbeker de finitief in hun bezit hebben. Bij de heren ging de cup ditmaal naar VSC uit Rijs wijk, een vaste deelnemer aan het toer nooi, die deze hoofdprijs voor het eerst woni Volleyballen was zaterdag een ver moeiende bezigheid, zeker voor ploegen die kruisfinales en finales haalden want zij moesten in elf uur tijd zes tot zeven keer in het veld komen. Toch was de in zet voorbeeldig, zowel van ploegen, scheidsrechters, tellers en organisatie, waardoor het toernooi vlot verliep en het een leuk kijkspel voor het pubUek werd. Dat publiek, waarop gehoopt werd had voor een groot deel andere ideeën, dan een verblijf in de warme sporthal, zodat de belangstelling wat minder was dan in voorgaande jaren. Bij de heren was de strijd duidelijk spannender dan bij de dames. Op enkele ploegen na was iedereen aan elkaar ge waagd, zodat er spannende wedstrijden ontstonden. De heren van Intermezzo deden het goed tot zij in hun derde wed- A.s. zaterdag 15 mei, organiseert de Brass Band Concordia te Ouddorp een grote wir-war in het verenigingsgebouw van 's middags 2.00 tot 's avond 10.30 u. Heel veel leuke attracties zoals voor de jeugd: een grabbelton, touwtrektent en vistent en verder: poolbord - envelop- pentent - ballentent - schiettent - fles- sentent - een tent met een elektrische behendigheid - amerikaanse bomen en niet te vergeten - het rad van avontuur! Heel veel prachtige en waardevolle prijzen! Het bestuur en leden van de muziekver. hoopt deze dag vele belang stellenden te mogen begroeten. strijd tegenover Groen Stereo Center uit Leiden kwamen te staan, de club, waar oud-trainer speler Jan Dingemanse te genwoordig voor speelt. Hier werd van verloren, zodat een overwinning op Vol ley '68 nodig was voor de plaatsing in de kruisfinales. Dit lukte echter niet. - Het werd gelijk 1-1 en Volley plaatste zich door een beter punten-gemiddelde. Onze heren werden hierdoor derde in hun poule. In de andere heren-poule werd het 2e herenteam vierde. Te Utrecht slaagden voor coupeuze de dames: L. v. d. Valk-Waarts, A. v. Al phen-v. d. Vliet, P. Goudzwaard uit Middelhamis; G. v. d. Baan-de Vogel, A. Nagtegaal te Melissant. Voor tailleuse: M. A. Kleijnenberg- Nagtegaal, C. Klepper-Nagtegaal, J. Vis been-v. Dam te Melissant; L. v. Rossum te Herkingen. Voor costumière: H. M. v. Noord te Sommelsdijk. Eén candidate werd af gewezen. De opleiding kregen zij van mevr. J. Kleijn te Dirksland. De organisatiecommissie heeft de de monstratie met schoffelmachines en rijenspuiten die 18 mei a.s. te Lelystad zou worden gehouden, definitief moeten aflasten. De stand van de bieten op het perceel waarop deze demonstratie zou worden gehouden, is namelijk te dun en onre gelmatig geworden. Dit als gevolg van de zware nachtvorst aan het begin van deze maand. Ze zijn te tellen, al is het niet op ene hand. 4500 warme bakkers totaal te saam, Daaruit zijn er 320 opgestaan. Na een periode van „bij "-leren en een strenge ballotage, Mocht het „ECHTE BAKKERS EMBLEEM" in de etalage. Zo ziet u, wij zijn trots op het embleem, En kunt u gerust zijn, want kwaliteit en sortering is bij uw „ECHTE BAKKER" nummer EEN. „De Echte Bakker" V-iECHTE OOLTGENSPLAAT Tel. (01873) 249 I BINNENWEG 9 SOMMELSDIJK Tel. (01870) 23 38

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 1