veilig geborgen Tweespalt onder Goerees kottervissers wel of niet naar demonstratie „Omloop van Menhoerse" werd üroot succes Vrijdag 7 mei 1976 No. 4486 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMBEIRDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-H0LLANDSE5 EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt Weemoed per week: dinsdag' en vrijdagavond INFLATIE: HET BREIEN VAN LUCHT SOMMELSDIJK i VOOS MOOIERE bloémstukjes Fa. KORTEWEG Zandpad Middelharnis BEZOEKT ONZE Autoiiioiiieien-verkoophal LANGElï'EG 113 OOK OP VKIJDAGAVOND GARAGE KNöPS MIDDELHARNIS TEL. 01870-2043 De huispoes van de fam. de Groote, uit de Dubbele Bing te Sommelsdijk heeft vorige weelt haar bazin en haar gezin voor een groot raadsel gesteld. Als aanstaande moeder was ze de deur uitgestapt om pas terug te keren toen het heugelijke ge beuren achter de rug was. Overal werd naar het poezenkroost gezocht maar 't werd aan vankelijk niet gevonden. De poes werd daarop geschaduwd en ze bleek zich nogal eens tenlg te trekken iti die dichte klim-op die tegen de kerkmuur groeit. En jawel, het oinidera>ek leerde dat het zich daar aUennaal had afgespeeld. De brandweer werd erbij geroepen en maandagavond ging men aan 't zoeken, 'gewapend met een lange ladder. In een oud vogel- nest bleek de poes haar 3 jongen te hebben genesteld, zo'n tien meter boven de grondi waarop ze waarschijnlijk te pletter zouden zijn gevallen zo gauw ze zich buiten het nest hadden gewaagd. Nu werden ze veilig in een plastic-emmerjiaiar bene- den gebracht en in huize de Groote in een beter gespreid bedje geborgen. Her-uitgave „Gebroken Dijken^' gaat toch door MroOELHAKNIS Bij inbraak Chr. IVIAVO Prins ^aurits op stelten gezet Het interieur van de Chr. MAVO Prins Maurits te Middelharnis is door insluipers woensdagavond volledig op stelten gezet. Directie, personeel en zo goed als alle leer lingen stonden donderdagmorgen bij het schoolgaan voor die weinig aangename verrassing. Bij het zien van de chaos en de daarin herken bare mikpunten ontstond al gelijk de veronderstelling dat enkelen uit het schoolvolkje hierin de hand hadden gehad. Geslaagd voor VAlViOR In de gelederen van de Goereese kotterschippers bestaat een dui- deUjk verschil van mening over de vraag of er al dan niet en in welke mate er deelgenomen gaat worden aan de demonstratie die voor a.s. maandag 10 mei in den Haag op het programma staa.t. De Neder landse vissers willen daarmee hun eisen kracht bij zetten die ze aan Minister Van der Stee gesteld heb ben; met de meeste spoed een ac ceptabele afvloeiingsregeling voor die kotters die zullen worden gesa neerd. Zoals het er medio deze week voorstond zullen er van de totale Goereese vloot ca. 30 kotters naar Scheveningen opstomen, de dertig overigen lijken zich van de demon stratie niets aan te trekken en ge woon zee te kiezen. POSTBOX 8 MEDDELJHAHNIS Redactie en advertentiea: Kantoor Laiigeweg 13, TeL (01870) 26 28 Na S.30 uur (01370) 3302 Baizilc: Rato Mlddeüiami^ Ho. 3420j01.iee SommelBdijk Glio 167830 ABONWEaaaSTSPBIJS f tJBO PER KWABTAAL ADVEETBNTIEPBUS 27 cent pesr mm, BI3 contract epedaal tarief. Zo langzamerhand zijn we gewend geraakt aan de voortdurende prijsstij- iginigen. Met de inflatie leren we te le ven. Toegegeven, we horen en merken wel dat het ontscherpen van de pro blemen, die door de inflatie veroorzaakt worden, moeilijtteden oplevert, maar in feite doet het ons niet veel. Daar voor is het beigrip inflatie ook te in gewikkeld. De dooraneeburger heeft er- geris maar een vaag voorkomen wat eigenlijk inflatie is. Door de massame dia ervaart hij dat het wat te maken heeft met de verdeling van de totale ter beschikking staande middelen in ver houding tot de goederen en diensten die ter besohikking komen. Daarmede houdt echter wel zijn kennis 'Op. Het ligt voor de hand dat daardoor velen dit probleem, wat zelfs een ern stig probleem is, uitsluitend zien als een economisoh vraagstuik. Al naar gelang de politieke instelling wordt daarbij de schuld geschoven op het kapitalis me, het gedrag van de multinationals, de vakbonden, op de verstoorde politie ke verhoudingen tussen de industrie landen en de Derde Wereld. Kortom de gewone man kenlt een veelheid van oor zaken toe aan het optreden van de inflatie. Het is de verdienste van de weten schappelijke bureau's van het CDA, dat zij als eerste voor zover wij weten, het hebben aangedurfd om imflatie als een politiek probleem te benaderen. Ze doen dat in verrassend heldere en een voudige termen. Inflatie, zo zeggen ze,'is niets anders ■als het breien van lucht. In de econo mische strijd om de middelen hebben enkele .groepen, het vermoigeh om een groter stuk van de deken naar zich toe te trekken. Zij die bloot komen te liggen en niet de macht hebben oim te rug te treikken, proberen aan die deken een stukje aan te breien met behulp, van nieuw 'geld. Wat zij breien is lucht.^ Inflatie, zo stelt het wetenschappe lijk bureau van het CDA vast, is een hulpmiddel dm onopgeloste problemien tot een schijnoplossing te brengen'. Nie mand heeft inflatie gewild, maar als zij er is, dan toont zij feilloos aan dat de gevonden oplossingen geen werke lijke oplossingen blijken te zijn. Inflatie kan dan ook in zeikere zin beschouwd worden als een graadmeter voor het collectief ontvluchten van de grote vraagstukken waarvoor wij ons in deze tijd gesteld zien en die wij deels zelf hebben opgeroepen. Uiterst aktuele woorden, nu de te genstellingen in ons land zich in ver band met komende loononderhandelin gen weer toespitsen. De heer W. Kok, de voorzitter van het FNV wierp daarbij vorige week zelfs de vraag op, of het tijdstip niet aangeibroken is om op 1 juü over te gaan tot een politieke staking. Hij zei letterlijk: „Gaan we met elkaar op die dag de straat op?" Alhoewel nog velen in ons land hem hierin niet willen volgen en het uiter ste toe de weg van het overleg willen blijven volgen, zullen toch velen de oren spitsen. De taal der revolutie heeft immers vrije toegang in ieders hart. Des te meer dringt de noodzaak om te overwegen wat we eigenlijk doen. In feite zijn we flink bezig een stuk van de deiken naar ons toe te trekken. Dat de andereri, die bloot komen te liggen weer dwingt om een stukje inflatie aan te breien. Maar we zijn niet bereid om met el kaar de fundamentele vragen die de huidige samenleving ons. stelt te over wegen. In tegendeel, 'met behulp van de inflatie schuiven we, zoals de samen stellers van het rapport van 'het CDA, dit treffend zeggen, bepaalde funda mentele vragen stelselmatig voor ons uit. Een van de karakteristieken die on ze huidige samenleving kenmerken is wel de normloosheid, ojnversohilligheid en onverantwoordelijkheid die we over al om ons heen; waarnemen. De hamvraag is echter: Nemen we ze ook bij onszelf waar? Wat doen wij dan .daaragn? HHRKINGBN Bejaardenreis. Het ligt in de bedoe ling, dat D.V. op 21 mei a.s. de bejaar den uit het Bejaardenlcentrum hun jaar lijkse reis gaan maken. Ditmaal zal het de Veluwe-reis worden. Ook alle 65- plussers buiten het Bejaardencentrum kunnen zich hiervoor opgeven. De prijs is 50,per persoon. (Maaltijden inbe-| grepen) Op'geven bij' de beheerder A. L. van Mourik. Christierl de Groot ontfermt zich over de kleintjes. De buit is binnen, poezen uit een vogelnest. De her-uitgave van het na de ramp van 1953 verschenen herdenkingsboek „Gebroken Dijken", die 'begin dit jaar zo'U plaatsvinden, is naar een latere 'da tum verplaatst. Het faillisse'ment van de Flakkeesche Drukkerij, waar het boek zou worden gadrukt, is 'daar de O'orzaak van. De auteursrechten evenwel zijn ge kocht door 'boekh'uis Ariese ert dhr. Ariese voelt zich tegenover de driehon derd intekenaars die hij al genoteerd heeft als resultaat van zijn vele geplaat ste advertenties .verplicht 'de uitgave door te zetten. Di jaar zal O'Ok no'g de oorspronkelijke intekenprijs van 49,50 gehandhaafd blijven. Boekhuis Ariese behoudt zich wel de alleenverkoop voor. Het is de daders niet te 'doen geweest om vernielingen aan te richten. Er is geen ruit 'gesneuveld en de weinige schade die werd aangetroffen is met weinig igeld goed te maken. Wel was de chaos compleet, zowel in het hoofd gebouw als in een van de noo'dlokalen op het plein. In de aula lagen massa's oude krinten her en der, een 'gordijn was van de roeden 'gehaald eh lag over een tafel gedrapeerd, tafels en stoelen stonden op de kop en er waren lokalen mee -gebarrideerd. Een bureau van een der leraren was aanvankelijk volledig spoorloos maar werd later op een heel andere plaats teruggevonden. Tassen rekken 'bungelden aan touwtjes aan de 'ballustrade, rollen closetpapier waren tussen stoelen en tafels door afgewik keld en achter het orgel zat een met closetpapier aangekleed geraamte. Een zo complete chaos 'derhalve dat, mede i.v.m. het onderzoek, de schoolleiding besloot de jeugd een halve dag vrijaf te igeven. (Inmiddels heeft zich een achttal leer lingen! als 'de daders (gemeld. Op deze manier hadden zij afscheid van de school willen nemen maar 't was wat uit de hand gelopen MOEDER zit graag in een MOOIE wagen. Gun haar dat plezier. Het is bovendien goed voor uw beurs. Een auto zonder schade brengt veel meer op, In onze moderne Tectyl- en spuitcabines zorgt bekwaam personeel dat uw auto niet van nieuw te onderscheiden is als hij onze garage uitkomt. Lies van der Velde Dorpsweg 28-3i)- SomnElsdijk tsl; werkplaats'(01870-/4436) MIDDELHAKNTIS-SOMMELSDIJK Reisje naar Antwerpen De Al'gemene Bond van Bejaarden afd, MiddeUiamis-Som-melsdijk maakt hiermee bekend dat men zich voor de busreis te houden! op 6 j\mi 'naar Ant werpen nog 'Op kan 'geven. Daartoe wordt gelegenheid 'gegeven in het Diekhuus op maandag 10 mei van 2 tot 4 uur in het Dienstencentru'm op woensdag 12 mei ook van 2 tot 4 uur. Kosten voor de leden 40,en niet- leden! 42,^ibij intekening te betalen. MELISSANT Rijschoolhouder C. Melissant is ge slaagd voor het diploma VAMOR met M.I, (methodische Instructie). Daarmee heeft hij de bevoegdheid zijn rijschool voort te zetten nu dat aan ni'Suwe wet telijke eisen 'gebonden! is. MIDDELHARNIS Opbrengst Astma collecte. De 'gehou den huis-aan-huisooUecte voor het Ast- mafonds heeft 493,56 opgebracht. Har telijk dank aan de geefsters 'on gevers en de coUectrices. 'De „omloop van Menheerse" 'die o^ Koninginnedag op initiatief van 'de vol leybalvereniging „Interaiezzo" werd ',^e- houden is een .gro'Ot succes geworden. Er dienden zich 164 deelnemers en/sters aan voor de 6.9 kilometer lange tocht die dO'or 'geoefehden in drie kwartier door niet geoefenden 'binnen het uur moest worden afgelegd. Daar is het hele gezelschap in geslaagd, de een op gymsohoentjes en in een shirt, de an- Een groep kort na de start in de Rottenburgseweg. der in een dikke trui en op stevige win terlaarzen. De snelste, dhr. de Reik uit Sommelsdijk, lid van een Roterdamse athetiekvereniging legde dé afstand in 25 minuten af. „Intermezzo" stelt zich voor volgend jaar de omloop te herhalen en er dan een wedstrijdelement in te bnenlgen. Dat vooruitzicht heeft vo'or de nodige deining gezorgd en dhr. Kees Tanis van Goeree Havenhoofd behoort tot dege nen die zich daar mateloos over op kunnen winden. Hij wil niet anders dan een stevige 'vuist maken maar hij schaamt zich teigenover zijn colle'ga's in den lande dat Goeree's vloot slechts matig vertegenwoordigd lijkt te zullen zijn. Maandagochtend zullen niettemin drie 'bussen 'gereed staan die schippers, be'manningen' en verte'genwoordigers van 'de handel naar Scheveningen en den Haag zullen vervoeren en veler opkomst wordt dan oO'k dringend gewenst. Het 'bestuur van de Vissersvereniging heeft 'Ook weinig medewerking gege ven en zal zo weet dhr. Tanis dan ook schitteren door afwezigheid. Ook burgemeester van Velzen en zijn beide wethouders hebben zich nog niet voor ■deelname laten vinden, „maar 't zal ze 'berouwen!!" voorspelt een getergde heer Tanis. Hij voorspelt dat Goerees' visafslag leeg zal lopen als van de zij de van het 'gemeentebestuur niet meer medewerking ondervonden gaat wor den. Ook voorspelt hij dat er zwaarder geschut in stelling gebracht gaat wor den wanneer de Minister 'de vissers niet meer duidelijkheid gaat bieden dan al leen maar de zekerheid dat ze niet meer dan het vastgestelde 'kwantum aan mo gen voeren. „Dan gaan we met z'n al len de* Waterweg 'blokkeren!!" verzekert 'dhr. Tanis, in 't geheel niet 'bang van harde acties die dan tegen de blo'k- kade zullen worden ondernomen. „We gaan dan net zo lief in de Waterweg ten onder dan langzaam aan kapot te worden gemaakt!" Overigens is nu iedere visser ervan overtuigd dat de quotering een -geboden zaak is. Weliswaar is er vorig jaar niet zoveel tong 'gevangen' als dit jaar maar alle overige vissoorten lopen hard terug, zodat ook een fervente vrijbuiter als dhr. Tanis tot de conclusie komt dat op de huidige manier alles wordt uitge roeid. Het aangewezen middel lijkt de sanering van 60.000 P.K.'s te zijn, ca. 80 a 100 koters waarvoor een degelij ke alvloeiingsregeling gemaakt zal moe ten worden. Om die met de meeste spoed te berei ken zal maandag de demonstratie wor- defi 'gehouden en de Goereese vissers zullen nauwkeurig in de gaten hoaden wie van het gemeentebestuur en het Vissersver. bestuur solidair blij'ken te zijn. Wordt dat een tegenvaller dan wordt zo voorspelt dhr. Tanis het bestuur van de Vissersver. gewipt en' dan zal het gemeentebestuur met un- ■dere consequenties worden gecontron- teerd. Het is maar dat ze het weten!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 1