Dipkslands mreekmarkt verhuisde naar de Voorstraat Ridderorde voor (Rode Kruis) Mevr. Miis-Meijer Dinsdag 4 mei 1976 No. 4485 CHR. STEIBEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUm-HOLIJVNDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Gemeentebestyur Middelharnis streeft naar veiliger icruising Wanneer de raad van Middelhar nis a.s. donderdagavond in open bare raadsvergadering bijeen komt zal o.m. worden beslist op het voorstel een crediet van 17.500,- bescWkbaar te stellen voor het la ten opmaken van een plan ter ver betering van het kruispunt Lange- weg-Julianaweg. Subsidie Stichting kerkconcerten 128.000,— voor riolering Verkeerstuin Aig. Bond Bejaarden H.M. DE KONINGIN OPENT „HERNESSEROORD" De Inrichtinig voor Geeatelijk hiilpbehoevenden „Hemesseroord" te Middelharnis zal door H.M. Konüigin. Juliana worden geopend. Deze officiële ingebruikstelling zal plaats vinden op vrijdag 11 juni a.s. Het is in dit stadium nog niet mogelijk een prograatnma voor die dag te publiceren; het is momenteel nog in voorbereiding. De daarop volgende dag, zaterdag 12 juni zal een open dag worden gehouden voor hen die, de kinderboerderij willen be zoeken. Grote deelname aan puzzel rit te Mellssant Dhr. V. Zielst neemt de beker in ontvangst De Oranjevereniging in Melissant organiseerde op Koninginnedag een autopuzzelrit, waaraan 110 personenwagens en twee keer zo veel mensen aan hebben deelgeno men. De rit ging door het landelijk gebied van Melissant, Herkingen en Sommelsdijk. S.N.S. 30 Jaar Leden werfaetie Kon. Wilheiminafonds (Kankerbestrijding)l Ouderwets gezellige Koninginnedag Rommelmarkt bracht 1140,op IVIotorrijder gewond Eerste prijs voor Tamboer- en Trompettenkorps EXTRA KEEKDIENSTEN GEREF, GEMEENTEN MIDDELHARNIS POSTBOX 8 lim>DEIJIAKNIS Redactie en adveirtenties: Kantoor Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01670) 26 20 BI Na S.30 uur (01870) 3302 Gtro 167030 Banik: Raibo Iiillddeliamis na 3420J01,10e ABONNEMENTSPRIJS f 7JS0 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 27 cent p«r mm, BI] contract Bpedaal tarlel B. en W. verklaren de raad dat de verkeerssituatie op dat kruispunt hen' veel zorgen baart. Het verkeer is er intensief en rijdt, vooral komend uit de richting Nieuwe Tonge vaak met een te hoge snelheid. Het kruispimt wordt odk door veel fietsers en voetgangers gepasseerd. B. en W. hebben zioh voor advies ge richt tot de verkeersafdeling van de A.N.W.B. Deze dienst is tot de voorlo pige conclusie gekomen dat bij het re construeren van het kruispunt bij de vormgeving rekening zal moeten wor den gehouden met het plaatsen van een' verkeersliehteninstallatie. Zij advi seerde daartoe een technisch adviesbu reau in te schakelen waaraan B. en W. gevolg hebben gegeven. Het college stelt de raad voor het technisch adviesbureau van de Ver. van Nederlandse Gem.eenten een reconstruc tieplan op te laten niaken, waarmee een bedrag van 10.000,igemoeid zal zijn. Wanneer uit de te houden verkeerstel ling zou blijken dat het plaatsen van verkeerslichten gewenst is dan zal er nog eens 5O00,nodig zijn. B. en W. vragen' de raad een crediet van 17.500,— (inclusief B.T.W.) be schikbaar te stellen. Op' de agenda fcoimt oofe voor het voorstel de subsidie aan de Stichting keilkcancerten te verhogen. Het bestuur van de Stichting heeft daartoe verzocht en een,bedrag van 5600,;igenoemd. B. en W. willen niet verder gaan dan een maximum van 4800,|per jaar, c.q. 600,per in Middelharnis gege ven concert. Weliswaar zal de Stichting daarmee de exploitatie niet sluitend kunnen ma ken, maar B. en W. suggereren dat de Stichting ook aan de overige gemeen ten, waar concerten' worden gehouden om verhoging van de subsidie aan kan kloppen, en tot het verihogen van de entreegelden over kan gaan. Voor het opheffen van enkele knel punten in de riolering te Middelhar nis wordt de raad een crediet van 128.000,gevraagd. Door de comimissie Veilig Verkeer ■Middelharnis is een verzoek ingediend een bijdrage van 5000yte verlenen in de kosten van het maken van een zgn. verkeerstuin op het terrein van „Hemesseroord" B. en' W. vinden die aanlog een goed idee, mede doordat i.v.mi de steeds toe nemende verkeersdrukte het oefenen en het afnemen van de practische ver- keersproef op de openbare ■wegen steeds meer bezwaren gaan opleveren. Mede door de medewerking van de leiding van „Hemesseroord" kan op het terrein van de Stichting een goed alter natief worden göboden. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Aan de leden van de Algemene Bond van Bejaarden wordt medegedeeld, dat het dagelijks bestuur van de afdeling aanwezig was bij de jaarvergadering, 27 april j.l. met het voornaamste punt van de agenda: voorzitter Blokland heeft, na 21 jaar de Bond gediend te heibben, zijn zware taak overgedragen aan Heer Dirkzwager uit Oversohie. Laten we hopen en wensen, dat hij voor Rayon Rotterdam, dit werik in gezond heid kan voortzetten als jongere 'kracht van 65 plussers. Blokland is nu 83 jaar en een goede leider geweest in zijn vergaderingen. Met u allen, onze beste wensen. Bestuur Middelhamis-Sommelsdijk. Vrijwel iedereen was bekend in deze omgeving, dus dacht men dat het een gemakkelijke rit zou worden. Maar daarin heeft men zich deerlijk vergist. Dat begon al toij ,Jbij het woord hoog spanning rechts af". Vrijwel iedereen nam het woord „hoge spanning" en zo waren er veel meer addertjes onder het igras. Hoe het ook zij, het was een mooie rit en men heeft kunnen ontdek ken!, dat er veel meer mooie plekjes zijn, dan men wel wist. 's Avonds om negen uur was de prijs uitreiking in het verenigingsgeibouw Melishof, waar zich een groot aantal sportieve rijders verzameld hadden. Een groot aantal prijzen was beschikbaar, een rookset, een aantal grote' en kleine poppen en de hoofdprijs was de wissel baker met de daarbij behorende beker voor de winnaar. De prijzen werden uitgereikt door de heer H. R, de iKrey, directeur van de RABO-<bank MiddeUiamis, die de wis- selbeker besdhifebaar stelde ter gelegen heid van haar 75-jarig ibestaan. Hij kon de beker overhandigen aan de heer P. J. van Zielst, interieurverzor- iging te Sommelsdijk. Hij was vrijwel de enige die niet in het gebouw aanwezig was en het bestuTir van de Oranjever eniging en de heer De Krey besloten de beker bij hem thuis te brengen. Dat ge- beiu^de zaterdagmorgen in het bedrijf van dhr. van Zielst. Met de fraaie be ker en de kleine beker, die in zijn be zit blijft, ontving hij met de hartelijke gelukwensen, tevens een prachtige wek ker; ook al vanwege het juibileum van de isank. De iamüie Van Zielst, in het bedrijf,, de heer De Krey en de heer F. W. Portenge, voorzitter van de Oranjevereniging Melissant tijdens de overdracht van de wisselbeker, die volgend jaar verdedigd zal moeteri worden. STAD AAN 'T HARINGVLIET De Sportclub Nieuwe Stad (S.N.S.) bestaat over enkele weken 30 jaar. Ook een van de oprichters van 30 jaar ige- leden, dhr. A. M. van Druningen maakt nog deel van het bestuur uit en die twee jubilea zijn de aanleiding tot een! receptie die a.s. vrijdagavond, van half 8 tot half 9 in de cantine op het spórt- velld gehouden staat te worden. DEN BOMMEL Huwelijhshevëstiging. Vrijdag 7 mei a.s. des nam. 2.45 uur zal in de Geref. Kerk de huwelijksbevestiging plaats hebben van de heer B. van Gameren met mej. J. Vroegindeweij door drs. A. W. Meeder. OTJDE TONGE Verhinderd. Burgemeester W. M. v. d. Harst is vrijdag 7 mei a.s. verhinderd zijn wekelijkse spreekuur te Oude Ton ge te houden. HERKINGEN Verzilvering Bouwvakzegels. De grote verzilvering van Bouwvakzegels schilders en baggerzegels is op zaterdag 8 mei van 9.30 tot 12 uur. Dinsdag 11 mei van 7 tot 9 uiu". Woensdag 12 mei van 7 tot 9 uvcc bij H. Bazen, Scharlo- dijk 35. OUDE TONGE Lezing Plattelandsvrouwen. Voor de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, af d. „Oost Flakkee", zal de heer P. Breure, oud boswachter, een inleiding, houden met dia's. Het onderwerp is „met open oog door de natuur". Als gasten zijn deze avond aanwezig de leden van de afdeling Midden Flak kee. Drie juni imaken 'beide afdelingen een excursie naar het Kralingse bos en de koningskas waar de heer Breure ons zal rondleiden. In deze kas is o.a. de teelt te zien van orehideën, kaneel, ka toen, bananen en koffie. Voor inlichtingen: tel. 01874-1434. DIRKSLAND Van 3 tot 15 mei vindt er in Dirks- land een actie plaats van de Ned. Ver. tot steim aan het Koningin Wilhelmi nafonds, om leden te werven, D.m.v. een circulaire die huis aan huis bezorgd wordt wordt ieder op de hoog te gebracht van het belang lid te wor den. De minimum contributie is 'heel gering, n.l. 5,per jaar. Voor het Koningin Wilhelminafonds betekent dat niettemin een vast jaarlijks inkomen waar wat mee gedaan kan worden, mits het aantal leden 'groot genoeg is. Tot nu toe telde Dirksland slechts 28 leden. Dat dit er meer kunnen en 'moeten wor den, daarvan is het coimité o-ycrtuigd. Van 3 tot 15 mei wordt uw antwoord door enige dames, die allen! spontaan willen imeewerken, opgehaald. OOLTGENSPLAAT Meer vlaggen, meer volk, meer be langstelling bij de diverse activiteiten, dat was Koninginnedag 1976 te Oolt- gensplaat. „In Ooltgensplaat kan men gepast feestvieren!" zei burgemeester W. M. v. d. Harst tijdens de aubade die de school kinderen voor het Raadhius brachten. Deze aubade, opgedragen aan H.M. Ko ningin Juliana werd in ontvangst ge nomen door 'het gemeentebestuur van Oostflakkee. Behalve de kinderen had zich een grote mensenmassa voor het Raadhuis verzaimeld De voorzitter van de Oranje vereniging, de heer P. Kamp sprak een kort welkoimstwoord, waarna o.l.v. de heer P. Balemans de jeugd enkele feest liederen zongen, begeleid door het Burg. W. M. V. d. Harst Tamboer- en Trom petterkorps en het Jeugdorkest. Na de toespraaik van de burgemeester kwa men! drie peuters van de beide kleu terscholen naar het bordes en boden mevrouw Van der Harst-Biaarschers een prachtig bouquet bloamen aan. Na een rondgang door het dorp werden de kin deren op hun scholen igetrakteerd. Rommelmarkt Ondertussen was ook de Rommel markt aan de Beneden Molendijk be gonnen. De mensen verdrongen zich om tooh nog iets van hun gading te 'be machtigen. Het weer werkte bijzonder mee voor dit altijd weerkerende evene- merit. De Padvinderij, die deze markt organiseerde, telde na afloop een op brengst van 1140, 's Middags werden de kinderspelen gehouden, een voetbalwedstrijd, terwijl er 's avonds vanaf de Voorstraat een Lampionoptocht door de straten trok, waarin een groot aantal mensen, groot en klein meeliep en ook vele toeschou wers dit sahouwspel gadesloegen. De op tocht werd voorafgegaan door het Tam boer- en Trompetterkorps. Om 9 uur kon de voorzitter van de Oranjevereniging de menigte voor het Veren, gebouw „'t Centrum" dank zeg gen! voor de spontane en vlotte mede werking op Koninginnedag 1976. In het programmaboekje sprak de burgemees- i ter zijn wens uit, dat het een groots huldebetoon en een oprechte geluk wens in woord en daad zou worden. En dat is het ook geworden Voor het eerst is zaterdagmorgen de weefemarkt in Dirksland op de Voor straat gehouden. In zijn laatstgehouden vergadering heeft de raad zijn goedkeu ring gehecht aan de verplaatsing van de markt vanaf het Schakelplein naar de Voorstraat waar meer ruimte be schikbaar is en de markt wat dichter bij de plaatselijke winkelstand is ge situeerd. De markt heeft de volle in stemming van de plaatselijke midden standers die graag zien, dat er meer OUDE TONGE De motorrijder J. G. Horssen uit Nieu we .Tonge is zaterdagmiddag gewond geraakt toen hij op de kruising Pro vinciale weg-Grevelingendam tegen de auto van dhr. Wijnands uit Werkendam botste. Dhr. Wijnands die afsloeg naar de Grevelingendam gaf de miotorrijder geen voorrang. Dhr. V. Horssen' werd met een hersen schudding en twee beenbreuken in het ziekenhuis te Dirksland opgenomen. OOLTGENSPLAAT Zaterdagmiddag maakte het „Bxirge- meester W. M. v. d. Harst-Tamboer- en Trompiettenkorps" (een nieuwe naam voor Drumband) een ere-rondje door Ooltgensplaat, waarin de eerste instruc- tewc, de heer P. Balemans een igrote beker in zijn handen hield en aan het puibliak toonde. Het korps wat juist terug uit Dinte- loord waar het had deelgenomen aan de Suiikerstadmars, die ieder jaar op de eerste zaterdag van mei aldaar wordt göhouden. Dertien corpsen na men aan dit concours deel, o.a. uit Gou da, Leiden, Dinteloord en meer plaatsen uit Nederland. De jury afkomstig uit IJmiuden ken de het korps de eerste prijs toe met lof. Het aantal pimten dat werd behaald was 735. Het hoogste aantal punten dat kan worden! toegekend is 750. Deze uit zonderlijke prestatie werd verkregen door het keurig optreden tijdens het par cours dat werd gelopen. De beker was een prijs die door het .gemeentebestuur van Dinteloord werd geschonken. In „'t Centrum" volgde nog een bloe menhulde voor de eerste instructeur, de heer P. Balemans, de tweede instruc teur, de heer P. Holoke en een bloe metje voor de heer Chris van Zwie- nen uit Dinteloord, die de te lopen rou te begeleidde. Autorit bejaarden. De Oranjevereni ging orfeaniseert zaterdag 8 mei a.s. een autorit voor de bejaarden van 65 jaar en -ouder. Deze rit gaat richting Noord- Brabant, door een mooie bosrijke om geving. Het bestuur hoopt dat er vol doende aanmeldingen zullen zijn zodat de tocht door kan gaan. Opgave is alsnog mogelijk bij een van de bestuursleden die in het Programma boekje van de Oranjevereniging 1976 zijn vermeld. Uw aanmelding wordt tot uiterlijk donderdag 6 mei a.s. ingewacht. In verband met de hoge kosten zal een geringe vergoeding van 5,worden gevraagd. MELISSANT zaterdagavond 7.30 uur ds. P. Blok (bev. lidmaten). OUDE TONGE woensdagavond 7.30 uur 'ds. !M. J. van Gelder van Gouda. STAD AAN 'T HARINGVLIET donder dagavond 7.30 uur ds. P. Blok van Dirksland. OOLTGENSPLAAT Kerkdienst. Donderdag 6 mei des nam. 7.15 uur zal voor de Oud Geref. Gemeente voorgaan ds. A. v. d. Meer te Oosterland. Zie verder de adverten tie in dit nummer. belangstelling komt voor wat Dirksland te bieden heeft. Aan de' opening van zaterdagmor gen hebben' burg. Bos en dhr. Wage- naar, tweede voorz. van de Centrale Ver. voor de ambulante handel hun me dewerking verleend. De belangstelling is aldus marktmeester van Dijk geweldig geweest. De standhouders wa- Vlak voor de sluiting van de markt keerde de rust weer. ren na afloop goed tevreden over de re sultaten. Er hadden zich 14 standhou ders aangediend, hun aantal zal tot 20 worden uitgebreid. Tijdens de markt wordt de Voorstraat voor het verkeer afgesloten. Mevr. Mijs-Meyer uit Middelharnis, de zo gewaardeerde „duizendpoot" uit de organisatie van het Ned. Rode Kruis, heeft j.l. donderdagmorgen Koninklijke waardering ontvangen Uit de tra ditionele lintjesregen viel een stevige druppel op de verbaasde mevr. Mijs toen ze door burgemeester Joh. van Es ge tooid werd met de versierselen behorend tot het Bidderschap in de Orde van Oranje Nassau. Die plechtigheid vond plaats in aanwezigheid van een aantal genodigden, door dhr. van Es als „goede vrienden" van de Fam. Mijs samengevat. Voor de taak staand de vele verdiens ten van mevr. Mijs te illustreren, stelde dhr. van Es bij voorbaat vast dat het slechts bij een pogen moest blijven, ge zien de veelheid van zaken waarmee de onderscheidene zich heeft bezig gehou den. O.m. heeft ze zich in het Rode Kruis werk bewogen op plaatselijk, regionaal, landelijk en zelfs internationaal terrein, waardoor ze zo had dhr. van Es erva ren met het Rode Kruis vereenzel vigd wordt. Voorts noemde dhr. van ]Es als haar bezigheden bestuurslid van de plaatselijke Rode Kruis afdeling, leid ster van de helpsters van het Rode Kruis, districtscommandante van de Prov. comm. van de helpsters in Zuid- Holland, Well-fare werkster, hulp en hoofdverpleegster op de Henri-Dunant, werkzaam geweest als Rode Kruis help ster in Oostenrijk en Oost-Duitsland, ak- tief bestuurslid van de Vrouwelijke Vrij willige Hulpverlening, lid van de ad viescommissie van de NOVIB, hoofdbe stuurslid van het Kon.' Wilhelminafonds e.a. Burg. van Es bracht op mevr. Mijs een chinees gezegde van toepassing; „ze handelt voor ze spreekt en spreekt daar na in overeenstemming met haar han deling". „We kunnen slechts juichend spreken over Uw grote toewijding; u moet een groot en warm hart hebben want met kille vingers kun je moeilijk een knoop uit een touwtje halen", zo symboliseerde dhr. van Es zijn waarde ring voor mevr. Mijs. Spr. prees ook de volharding die mevr. Mijs tentoon heeft gespreid; „in een onvolmaakte wereld is het wel eens teleurstellend te moeten ervaren dat elk bereikt doel het begin is van en nieuwe tocht, maar u hebt zo veel volharding dat u steeds weer bereid bent die nieuwe tocht te beginnen", zo complimenteerde haar dhr. van Es waarna hij naar hij benadrukte zéér van harte overging tot het opspelden van de hoge Onderscheiding. Ook dhr. Mijs werd dank gezegd voor het feit steeds achter zijn vrouw te hebben ge staan en eveneens van harte met haar werk te hebben ingestemd. Mevr. van Es, presidente van de afd. V.V.H, bood mevr. van Es daarop een attentie aan als dank voor het vele werk dat zij in V.V.H, verband heeft gedaan. Daarbij dacht mevr. van Es met name ook aan de organisatie van de jaarlijkse collectes. „Zo'n organisatie is als het nemen van een hindernis, maar u hebt steeds weer de aanloop willen nemen!" vergeleek mevr. van Es. Ze verklaarde het besluit van mevr. Mijs zich terug te trekken zeker te respecteren, „maar...", vroeg ze„denkt u toch nog eens aan ons...?" Dat zal zeker gebeuren, maar mevr. Mijs gaat het toch wat kalmer aan doen en waar mogelijk taken aan jongeren overdragen. Overigens was ze innig ge lukkig met de ontvangen Onderschei ding, een vreugde waarin haar man en kinderen duidelijk deelden! Mevr. Mijs krijgt de hoge onderscheiding opgespeld.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 1