DttjiaB^jiii^^ t Eilanden-nleaws Qouden Eremedaille voor r. P. V. Driel te Sommelsdijk ZUID-WEST De a.s. verjaardag van H.M. de Koningin heeft gisteravond mevr. van Driel genoopt samen met buurman Jan Knape een complot te smeden tegen haar man, dhr. P. van Driel. „Maak nou dat je d'r komt!" had ze hem gemaand toen hij maar matig reageerde op buur- mans' telefoontje een poosje te ko men „teuten". Terwij hij dan toch op z'n praatstoel zat stroomde z'n woonkamer vol en aldus werd dhr. van Driel de verrassing van z'n leven bereid! MIDDELHARNIS: Dhr. A. Verduïn 40 jaar bij fa. Kolff; Zilveren Kon. Onderscheiding Adam Verduin, heette de jubilaris, maar zijn werkgever, dhr. P. Ni- pius typeerde hem der gewoonte getrouw als „onze" Adam. Al veer tig jaar is dhr. Verduin in dienst van het Wijnhuis b.v. Wed. C. Kolff Zn. en dat was gisteravond een genoegzame aanleiding de ju bilaris op een klinkende receptie te vergasten. Vele tientallen geno digden waren er getuige van dat dhr. Verduin als blijk van Konink lijke waardering door burg. van Es de Zilveren Eremedaille in de Orde van Oranje Nassau werd op gespeld. Kon inginnef eest op Stellendam BOSLAND Zelfbediening DISCO JANSEN IVIET SPECIALE AANBIEDINGEN S IZAaK DU PREE weduwnaar van Tannetje Kreeft OOSTFLAKKEE Eéngeworden Stichting voor deslnsver- zorging in keurig nieuw bureau Medische diensten Dierenbescherming EXTRA KERKDIENSTEN GEREF. GEMEENTEN PREDIKBEURTEN Concert op Koninginnedag Overige Koninklijke Onderscheidingen op Goeree - Overfiakke© Bejaarden Oost flakkee naar jubilerende ;,Deo Cantemus" Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Donderdag 29 april 1975 Burgemeester Joh. van Es van Mid- delharnis had daarin het grootste aan deel, want hij speldde dhr. van Driel de Gouden Eremedaille in de Orde van Oranje Nassau op, mede ten aanschou- we van vertegenwoordigers van de Wa terleiding My en de brandweer die in 't geheim ook waren genood. „U bent o.m. dertig jaar in brand weerdienst geweest" zo releveerde dihr. van Es, daarmee eert lange lijst openend van activiteiten waarmee dhr. van Driel zich verdienstelijk heeft gemaakt. Hij was o.m. 19 jaar bestuurslid van de Chr. Nat. School, 18 jaar diaken van de Ned. Herv. Kerk, 27 jaar lang no tabel en kerkvoogd, penningmeester van „Vita-Nova", en al 30 jaar, aanvanke- Dhr. P. van Driel krijgt het Koninklijk Goud opgespeld. lijk als „arbeidsoontractant" en thans als districtshoofd verbonden aan het Waterleidinigbedrij f Uit zijn (inmiddels beëindigde) brandweer loopbaan en zijn zorg voor de drinkwatervoorziening constateerde dhr. van Es dat dhr. van Driel als geen ander ernst heeft gemaakt met de slogan „wijs te zijn met water". „U hebt met veel wijsheid uw vele ta ken vervuld", zo complimenteerde de burgemeester de nijvere heer v. Driel en het Vas heim een duidelijk genoe gen dhr. van Driel het Gouden Ere- ■metaal op te spelden. Mevr. van Driel werd daarop even eens gecomplimenteerd voor de „blij moedigheid" waarmee ze de vele af wezigheid van haar man heeft ge dragen. Van meerdere zijden werd dhr. van Driel daarop geluk gewenst, 't Was goed toeven in huize van Driel waar mevr. van Driel haar man toefluisterde dat de list haar maar moeilijk was af gegaan en waar onthuld werd hoe de winkelier het plannetje toch nog bijna had doen mislukken met z'n telefonische vraag: „hoe laat mot de vleisschuttel (vleesschotel) d'r weze?" „Die is voor de buren", had mevr. van Driel adrem geantwoord!! Het gegeven 40 jaar in een gereno^m- meerdere drankenhandel werkzaam te zijn geweest gaf burgemeester van Es alle inspiratie tot een gevatte geluk wens, waarin hij bezag dat de jubilaris vóór zijn indiensttreding bij de fa. Kolff geen dorstlessend, maar aan het sinids- vuur juist dorst verwekkend werk had verricht. Overigens Uet dhr. van Es niet onvermeld dat er meer ongeluk ken] door de drank- dan door de dorst gebeuren! Hij prees dhr. Verduin voor zijn im mer betoond plichtsbesef als chauffeur, magazijnbediende, winkelbediende en vertegenwoordiger. „U hebt uw werk tot volle tevredenheid van uw werkge ver gedaan en u beleefde er zelf ook vreugde aan", zo had dhr. van Es ver nomen; „plichtsbesef zo filosofeerde hij is te vergelijken met het cement in het gebouw van de samenleving; zonder dat alles staat alles op losse schroeven". Dhr. Verduin kreeg ook waardering voor zijn' jarenlange werk t.b.v. de Herv. Zondagsschool en het feit dat hij twintig jaar lang notabel van de Ned. Burg. van Es (l.) wenst dhr. Verduin geluk met de zojuist uitgereikte onderscheiding Herv. Kerk was geweest. Het deed de heer van Es dan ook genoegen dhr. Verduin in kennis te stellen van het Koninklijk besluit hem te eren met de Zilveren Eremedaille. Ook dhr. P. Nipius (de 4e werkgever van dhr. Verdiuin in zijn 40-jarige loop baan) voegde daar graag zijn waarde ring aan toe, gelardeerd met amusante herinneringen aan de tijd dat hij zijn intrede in het familiebedrijf had ge daan. Dhr. Verduin werd een' gouden arm bandhorloge aangeboden als waardering voor de wijze waarop hij binnen het bedrijf minstens tien functies heeft be hartigd! Ook het bestuur van de Oranjever. „Stellendam" heeft voor Koninginnedag een aantrekkelijk programma samen gesteld dat er als volgt uitziet: 9.00 uur: Aubade door de schoolkinde ren voor de burgemeesterswoning 9.30 uur: kinderspelen op de Voorstraat. 1.30 uur Uitreiking prijzen. 1.30 uur: Zeskamp op de Voorstraat. 7.30 uur: Concert door „de Hoop" met bekendmaking en uitreiking van de prijzen v. d. Zeskamp. 8.30 uur; Lampionnenoptocht onder mu zikale begeleiding van „de Hoop". Van jong en oud wordt verwacht dat ze hieraan deelnemen. Na afloop een con cert door „de Hoop", afhankelijk van de weersgesteldheid op de tent of in 't Haegse Huus". Bureau Financieringen Persoonlijke lening Hypotheken 4 Type- en stencilinrichting en fotocopiën. Bemidd. en adviezen. Informatie Incasso Schuldsanering binnen 2 dagen geregeld. A j.iuui tril veiliuui. Oppas- en waakdienst. Kantoor: Westdijk 53 (2e deur) Sommelsdijk Reklameverspreiding. Huur en verhuur. Tel. (01870) 32 91 Spreekuur, dinsdagavond van en volgens afspraak. 9 uur ♦«♦«♦«♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦«♦♦♦♦«♦««♦♦♦♦«4>«« 100 gram GELDERSE WORST «1 l^®| 100 gram BOTERHAMWORST BbÖiJ» 500 gram EXPORTTOMATEN1,50 1 baal (20 stuks) Iglo kroketten 3,65 4 kg. GOLDEN DELICIOUS3,95 5 CITROEN voor1,— TELEFOON 13 71 OUDDORP Leger Zakradio compleet nu 12,50 M 48-tonige mondharmonica nu 7,M Bladmuziek vanaf 0,45 per nummer. g Op platenspelers - cassetterecorders - gitaren g etc. 15% korting. g Op platenkoffers - borstels - doekjes etc. 10"/o korting. g DOE UW VOORDEEL OP: 1 WESTDIJK 53 SOMMELSDIJK DANKBETUIGING Nu ik thuisgekomen ben uit de Ursula-kliniek wil ik, mede namens mijn ouders ieder die me verrastte met een kaart (992!) of met fruit, bloe men, cadeaux fen geld, of op andere wijze hun medeleven toonden, daarvoor heel hartelijk dank zeggen. Heel dankbaar ben ik het personeel van de n.v. EMGO, familie en kennissen, die het mo gelijk maakten dat mijn ouders me elke avond konden bezoeken. Hartelijk dank ook aan ds. de Kievit en ds. de Jong voor hun bezoek, zowel in het ziekenhuis als thuis. Ook veel dank aan personeel en leer lingen van de huishoudschool „Westvoom" voor de van hun ondervonden belangstelling. Marjo Grinwis Ouddorp, april 1976. Oosterweg 14 Hedenavond nam de Heere tot onze diepe droef heid in het ziekenhuis te Du-ksland plotselmg uit ons midden weg onze lieve zorgzame vader, be huwd en grootvader, broeder, behuwdbroeder en oom in de ouderdom van 70 jaar. S. C. du Pree A. C. du Pree-Hoek Liesanne Den Bommel, 28 april 1976. Nassaustraat 9 De begrafenis zal D.V. plaats hebben op maan dag 3 mei n.m. 2 uur te Den Bommel vanuit het Herv. Ver. gebouw, Voorstraat 25. Gelegenheid tot condoleren: vrijdag en zaterdag 3 - 4.30 uur en 7 - 8.30 uur. DANKBETUIGING De vele bewijzen van belangstelling en deelne ming die wij mochten ondervinden na het plotse ling overlijden van onze lieve vrouw, zuster, be- huwdzuster en tante SARA BUTH hebben ons diep getroffen en zijn ons tot grote steun geweest. Gaarne zeggen wij u hiei-voor onze oprechte dank. Uit aller naam: J. J. Rademaker Ooltgensplaat, aprü 1976. Voorstraat 19 De Stichting voor Gezinsverzorging op Goeree-Overflakkee, per 1 januari van dit jaar gevormd door een fusie tussen de R.K. Maatschappelijke Dienst verlening Goeree-Overflakkee te Oude- Tonge en de Stichting Gezinsverzorging en Maatschappelijk Werk Oostflakkee, heeft de voormalige C.C.H, barak te Oude Tonge tot een modem bureau her schapen. Dinsdagavond waren vele ge nodigden er getuige van dat het begrip „barak" daarmee verleden tyd is ge worden; door vertegenwoordigers van zusterverenigingen van het eiland wer den er zelfs jaloerse blikken geslagen De voormalige barak werd keurig in gemetseld en er werd bovendien een nieuw gedeelte aangebouwd. Dat gaf ruimte voor drie appartementen voor de maatschappelijk werkers, een wachtka mer, een recreatiezaal, een bestuurska mer, een appartement voor de leidsters en een gesprekskamer voor de leidsters, al met al een gebouw van enige impor tantie en in die geest hebben de spre kers zich op de openingsavond dan ook uitgelaten. De Stichting had dringend behoefte aan een uitbreiding van haar accomo- datie. Als werkgebied heeft de Stichting Oostflakkee, Stad aan 't Haringvliet, Nieuwe Tonge en het R.K. gedeelte van Middelhamis. Op het eiland opereren voorts nog drie Stichtingen, t.w. te Mid delhamis - Sommelsdijk, Dirksland en Ouddorp,. maar de Oostflakkeese Stich ting voor Gezinsverzorging op Goeree- Overflakkee is duidelijk de grootste. Van de door de Minister beschikbaar gestelde (en te vergoeden) 332000 zgn. formatieuren zijn er 168.800 (50,84''/ü) aan de Stichting toegekend, aan „Oud dorp" 57200, aan Dirksland 41800 en aan „M'hamis - S'dijk" 64200, Personeelsbestand. Dat aantal „formatie-uren" is goed voor een personeelsbestand van 81 vaste krachten, maar de Stichting heeft een andere verdeling, t.w.: 1. hoofdadminis trateur, 1 administratief medewerker, een steno typiste, 1 hoofdleidster, 4 leid sters, 42 vaste krachten, 98 losse krach ten en 3 maatschappelijk werkers. Midclelhamis-tel,;2596 MIDDELHARNIS De Vrouwenver. Eenheid en Arbeid hoopt haar verkoping te houden op woensdag 5 mei in het Ver. gebouw, Ring 13, in samenwerking met de Jeugdver. Om 2 uur zal ds. Vergunst de verkoping openen, waarna het voor het publiek opengesteld wordt tot sav. 10 utir. Er zijn prachtige handwerken en U 'kunt er ook een kopje koffie of thee gebruiken. Ook voor de jeugd zijn er vele attracties. Voor iedere beurs is er wat te koop, voor groot en klem. Komt u ook? Wij wachten U! MET DAFJE UIT DE BOCHT Schilder L. van Rossum is gistermorgen met de Daf van zijn werkgever, schilder Jongejan, bij benzinestation Nelisse uit de bocht geraakt. De wagen werd daar bij totaal vernield, zelf liep dhr. van Rossum geen ernstige verwondingen op. Van zaterdag 1 mei tot maandag 3 mei 1976. ARTSEN Middelhamis-Sommelsdijk: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter van Kempen, tel. 2710. Dokter v. Kempen is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland-Herkingen-Melissant: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter Boot, tel. 1227 b.g.g. 1291. Stellendam-Goedereede Van zaterdagmiddag 12.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Bulthuis, tel. 1367. Nieuwe Tonge-Oude Tonge: Van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Westra, tel. 1259. Stad aan 't Haringvliet-Den Bommel - Ooltgensplaat: Van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maandagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter Bouwman, tel. 269. APOTHEEK „MENHEERSE" Openingtijden apotheek mehheerse J. Slager apotheker werkdageh van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uiu-. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overige \iren via tel. of dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tand arts Wolthers, tel. 1660 (van 11 tot 11.30 uur). DIERENARTSEN Op 1 mei heeft dhr. Minderhoud dienst, op 2 mei dhr. Tjebbes. WIJKVERPLEEGSTERS Ouddorp-Goedereede-Stellendam: Dienst heeft Zr. Termaaten, tel. 1702. Dirksland-Herkingen-Melissant: Van vrijdagavond 6 uur tot maandag morgen 8 uur heeft dienst Zr. v. d. Nieuwendijk, tel. 28 83. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 12 uur tot maan dagmorgen 8 uur heeft dienst Zr. v. Wijk tel. 1289 b.g.g. 1707. ooltgensplaat - Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Wit/Gele Kruis: Dienst heeft Zr. Anna, tel. (01873) 577. Zondag is de 10 jaar oude gecastreerde kater van de Jam. v. d. Nieuwendijk, Vroonlande 55 te Dirksland, zoekge raakt. Het is blauwe Rus, waaraan de Fam. v. d. Nieuwendijk zeer gehecht is. Event, inlichtingen graag tel. (01877) 24 25. OUDDORP dinsdag 4 mei 7.30 uur ds. F. Harinck van Den Haag-Z. ZONDAG 2 MEI MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds. J. Maasland en 6 uur ds. E. F. Vergunst. Voorbereiding Heilig Avond maal. Extra kollekte kerk i Herv. Exodus Gem. 10 uur ds. R. E. R. van Buiren Ohr. Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. L. W. V. d. Mey Geref. Gem. 9.30 en 6 uur ds. Th. van Stuy- venberg Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 10 uur lezen en 2.30 uur ds. K. D. van Dijk van Zwijndrecht. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur ds. H. Kraaij, Buren en 6 uur ds. H. Har- kema, St. Philipsland. Extra kollek te 2e predikantsplaats Rem. Kerk 10 uur ds. H. J. de Kievid, Eindhoven. DIRKSLAND Herv. Kenk 10 uur ds. M. van der Linden en 6 uur ds. H. N. van Heiisbergen. Extra kollekte dia- konie Ger. Gem, 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur ds. H. N. van Henslbergen en 6 uur ds. M. van Rennes Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. E. F. Vergunst en 6 iiur ds. M. van der Linden Extra kollekte vrije zitplaatsen Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. A. Moerkerken van Nieuw Beijer- land (sav. bed. H. Doop). STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur ds. H. Talsma en 6 uur kand. H. W. Rip- hagen, Reeuwijk. Extra kollekte zit plaatsen Ger. Kerk 10 en 5 uur ds. G. Haaksma. GOEDEREEDE Herv. Kerk 9 en 10.45 uur ds. R. van Kooten en 6.30 uur dhr. J. Ruyter, Oldebroek. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. S. de Jong Ger. Kerk 10 eri 5 uur ds. J. de Kievit. Bed. H.A. en D'ankzegging Ger. Gem.~ 9.30 en 6.30 lezen Doopsgez. Geim. 9.30 uur dhr. H. V. d. Dool van Rotterdam. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. H. Visser. Extra kollekte vrije zitplaatsen Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. C. van Sliedregt. Voorm. bed. H. Doop. Extra kollekte kerk Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. J. Willemsen. voorm. bed. H.A. en sav. dankz. H.A. Extra kollekte kerk. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur ds. J. T. Cazander en 6 uur dis. R. van Kooten. Extra kollekte kenkvoogdij. Ger. Kerk 10 uur drs. A. W. Moe der, bev. ambtsdragers en 6 uur ds. H. de Valk, em. predt. te Soimmeldijk. Openb! Bel. des Geloofs. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. J. Batelaan, Voorschoten en 6 uur ds. J. van Drenth, Ede. Extra koU. kerkvoogdij Ger. Kerk 9.30 en '6 u. ds. H. J. van Dalen te Zuidland Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen Oud Ger. 'Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 10 uur ds. J. van Drenth, Ede. bediening H.A. en 6 uur dhr. H. P. Wilstra, dankz. H. Avondmaal. Traditiegetrouw organiseert de Stich ting Kerkconcerten Goeree en Over- flakkee op Koninginnedag een feestehjk orgelconcert in de Grote Kerk te Mid delhamis. Ditmaal is uitgenodigd de organist KEES VAN EERSEL, sedert 1974 orga nist van de Grote of Maria Magdalena- kerk te Goes. In deze functie is hij de opvolger van Adriaan Kousemaker, on- de rde orgel-amateurs bekend als com ponist van vele voorspelen en koraal bewerkingen. Het concert vangt aan om 8 uur. De kerk wordt geopend om haU acht. Programma's eveneens toegangsbe wijs, zijn verkrijgbaar aan de ingang. DIRKSLAND Mooi succes. Mej. I. Groenendijk te Melissant, werkzaam bij kapsalon Aus- sem te Dirksland behaalde op maandag 26 april j.l. op een door de Club Rijn mond georganiseerde wedstrijd een Ie prijs in het dames vak en als 2e prijs een zilveren bokaal voor het algem. klasse ment van 4 wedstrijden. Naast de al gepubliceerde zijn er van morgen op Goeree-Overflakkee nog een aantal. Kon. Onderscheidingen uitge reikt. In Ouddorp werd mej. J. Breen' met Koninklijk Browns gehuldigd. Zij was van sept. 1935 tot sept. 1975 huishoud ster bij de fam. Mierop Kelderweg 4 en heeft dat al die jaren tot .grote te vredenheid gedaan. In Goedereede 'kreeg dhr. A. de Reus een Gouden Onderscheiding. Dhr. de Reus heeft veel functies behartigd en doet dat teri dele nog. O.m. had hij veertig jaar zitting in de kerkvoogdij, vanaf 1936 was hij notabel en vanaf 1938 kerkmeester. Ook was hij lid van ds geaneenteraad, van '58-'66, sinds 1936 correspondent van „de Zaaier", secr. van de afd. van de Ohr. Landarbeiders bond, was vele jaren „peen" schrijver. Dhr. de Reus is ook lid van de pi. commissie W.W.V. (Werkloosheidsvoor ziening). Te Middelhamis kreeg vanmorgen mevr. Mijs-Meijer de versierselen opge speld, behorend bij haar benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Al meer dan 25 jaar maakt mevr. Mijs zich verdienstelijk in het Roode-Kruis werk, zowel plaatselijk als in groter ver band. De heer E. Prins, employé Ie klasse van de P.T.T. en postkantoorhouder te Melissant, sinds 1951, is vanmorgen met Koninklijk Zilver onderscheiden. Die plechtigheid vond plaats in de grote zaal van het 'districtspostkantoor te Rotterdam. Dhr. Prins werd daar ge complimenteerd voor zijn rustig, even wichtig en sympathiek optreden wat hem. door de bevolking zeer in dank wordt afgenomen. Hij was ook raadslid van '56-'66 te Melissant en van ,66-'69 van de gemeente te Dirksland. Dhr. Prins was vele jaren' instructeur van de E.H.B.O. vereniging. De door de Stichtüig Bejaardenwerk „Oostflakkee" georganiseerde reis naar de Doelen is een groot succes geworden. Het was 27 aprU namelijk 40 jaar ge leden dat het zangkoor „Deo Cantemus" werd opgericht en met een overvolle bus zijn de bejaarden van Oostflakkee en omstreken naar Rotterdam gegaan om de feestehjke avond ter gelegenheid van dit jubileum mee te vieren. De medewerkenden waren Reinate Heemskerk, de bekende altzangeres; Harry Smink, een geweldige bariton; en Jan van Weelden, de beroemde organist. Ook was er een koperkwartet van Har ry Sevenstem. De leiding van dit alles hadden Arie Pronk, de dirigent en de Heer Kool, de voorzitter van „Deo Can temus". De samenzang met zo'n 2500 bezoekers klonk overweldigend in deze prachtige zaal. De sluiting werd verzorgd met dank gebed door de heer Kool en een bloe menhulde aan de leiding en de 350 leden van „Deo Cantemus". Staande werd door alle aanwezigen nog gezongen: „Voorwaarts Christenstrijders". In het programmaboekje motiveert de voorzitter het bestaan van de zangvere niging aldus: „Wij, Deo Cantemus, (Zingt God's lof) prijzen ons gelukkig, dat wij zoveel mensen met onze zang hebben mogen vertroosten en bemoedi gen en God's lof hebben mogen zingen, want wij vragen en vragen maar; maar laat ons niet vergeten God de Here ook te loven zoals de psalmen 148 - 150 zeg gen: Looft God looft zijn naam alom!" is het blad voor uw

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 2