Heipaal gaf geen krimp, liurgemeester van Velzen staakt de striid Nieuvifs Successen voor Flakkeese brandweerkorpsen GroQtfader vertelt GOEDEREEDE De eerste paal die burgemeester van Velzen van Goedereede vrij dagmiddag zou slaan voor het nieuwe verenigingsgebouw in Goe- ree heeft zich dusdanig verweerd tegen de bui'gemeesterlijke klappen dat de kabel knapte en de strijd moest worden gestaakt. De lange houten paal bleef parmantig over eind terwijl het gezelschap geno digden een tikkeltje teleurgesteld afdroop en z'n toevlucht zocht in „de Gouden Leeuw" waar het alras enige troost putte uit wat daar ter tafel kwam Vergadering S.G.P. RAAD DIRKSLAND: Crediet verbouw „Ons Huis'' weer verhoogd Ten behoeve van de verbetering van het Ver.-gebouw „Ons Huis" te Herkingen heeft Dirkslands ge meenteraad j.l. donderdagavond weer wat dieper in de beurs getast, opnieuw in de hoop dat het voor het nu beschikbare bedrag in orde zal komen. uit d@ icerken Astma een volksvijand ir Ouddorp en Den Bommel eersten De flakkeese brandweerploegen hebben j.l. zaterdag goede sier ge maakt op de in 's Gravendeel ge houden gewestehjke wedstrijd voor korpsen in de 3e en 4e klasse. VERVOLGVEBHAAL Bladz. S „EILANDEN-NIEUWS" Daar paste burgemeester van Velzen ook een mouw aan de juist geincasseer- de mislubkinig door die igeheel symbo- lisdh te verklaren voor de tot dusver gebleken gang van zaken. Zoals de draad op 'het laatste mom;ent knapte, zo was ook tot tweemaal toe een voongenomien' ibouw afgebroken, zo vergeleek dhr. v. Velzen, waarmee de nu ervaren storing igeheel in het heeld werd gepast dat rondom de bouw van het nieuwe Ver- enigingagebouw wordt opgetrokken. Overigens vermocht het de pret nau- welijiksi te drukken want het gaat zeker op de voltooiing aan, waarop nu al kon worden vooruitgezien Dhr. van Velzen onderstreepte nog eens de noodzakelijkheid van de aan wezigheid van een igoede vergader-ac- oomodatie, ook in Goedereede,, maar de tourigemeester was er ook bijzonder mee ingenomen dat de houwactiviteiten over de gehele gemeente verspreid zijn, zodat elk van de kernen aan z'n trekken komt. „De Goereeërs denkenl wel rens dat ze m.b.t. de gemeentelijke voorzie ningen wat worden achtergesteld, maar dat is bepaald niet het geval. Het ge meentebestuur staat een gelijke bede ling voor over alle kernen en Goeree krijgt nu een voorziening die er zijn maghezag dhr. van Velzen. Hij dankte in dat verband ook architect Koole te Middelihamis die zich niet had ontzien om zelfs drie ontv/erpen te ma ken. Wederzijds had dhr. Koole burg. van Velzen verrast met een boek en mevr. van Velzen met een boeket rozen, ook al was de paalslag dan mislukt. Eenboe- kenbon werd dhr. van Velzen daarna Inderdaaddaar boven is 't fout gegaan. Mevr. van Velzen heeft meer oog voor haar rozen. nog overhandigd door dhr. Jan Brugge- man, namens het bestuur van de Stich ting Ver. gebouw. ST. MAARTEïNSDIJK Meisje gedood bij aanrijding. Bij een auto-ongeval woensdagmiddag op de provinciale weg tussen St. Maartensdijk en Staivenisse is <ie 3-jarige C. I. Priem om het leven geko^men. De moeder van hei meisje stapte samen met twee an dere 'kinderen uit de autobus, waai-op het meisje plotseling voor lan^gs de weg opliep. Hierbij werd zij geschept door een auto, bestuurd door G. S. uit Rot terdam. Deze remde nog, maar kon het kind niet meer ontwijken, zij bezweek ter plaatse. STAD AAN' T HARINGVLIET Op vrijdag 30 april wordt er géén huisvuil opgehaald. Dit zal in plaats daarvan geschieden op donderdog 29 april a.s. namiddag. OUDE TONGE Vrijdagavond 23 april toelegde de kiesvereniging van de S.G.P. een open bare vergadering in de kerk van de Geref. Gemeente. Spreker voor deze avond was bur gemeester G. V. d. Berg van St. Phi- lipsland. Wegens ziekte van de voor zitter, dhr. P. Groenendijk, werd de vergadering geopend door de secreta» ris, 'dhr. A. Kok. Hij liet zingen Ps. 25 1 en las voor 2 Kon. 6 8 t.m. 33, waarna hij voorging in geibed. Na een' kort welkomstwoord kreeg burg. v. d. Berg gelegenheid om zijn referaat „Wij en het Kabinetsbeleid" te houden. Spreker gaf allereerst een historische uiteenzetting van het ontstaan van 3 belangrijke politieke stromingen n.l. so cialistische, reformatorische en libera listische stroming. Wanneer deze 3 stro mingen hun doel 'bereikt hebben, ver slappen dikwijls hun beginselen. B.V. de Chr. partijen na de Schoolstrijd. Binnen diverse Ohr. partijen zien we een sterke humanistische stroiming op komen aan het eind van de jaren zes tig. Deze partijen voelen' zich daardoor meer verwant met de P.v.d.A. dan met de V.V.D. 'die dan te kapitalistisch is. De P.v.d.A. is thans erg dogmatisch door de stroming „Nieuw-Links". Keer punt 72 is er het voorbeeld van. De samenleving -moet veranderd worden maar dan zonder God. De voorbeelden zijn legio: abortus, onderwijsbeleid etc. „Laten we als S.G.P.-ers getuigend toezig zijn. Wij hebben ook een keerpunt n.l. „Keer weder tot God!" Laten we bidden dat ide ogen van ons volk nog geopen mogen worden wekte spr. op. Na de pauze werden door de spreker vragen beantwoord. Na het zingen van Ps. 119 3 werd deze vergadering door de spreker met dankgebed gesloten. THOLEN Inbreker kreeg 3^h jaar cel. De 33- jarige Eindhovenaar A. van der W. kreeg donderdag van de rechttoank te 's Her- togenbosch een gevangenisstraf van 3V2 jaar met aftrek van voorarrest. De ver dachte was onder meer betrokken ge weest bij de inbraak en diefstal bij juwelier F. B. waar voor ruim 100,000 aan juwelen en sierden werd gestolen. In het geheel is van der W. betrokken geweest bij ruim 50 inbraken. Wandeltocht Koninginnedag. Op Ko ninginnedag organiseert de Thoolse Wandel Unie de 16e Koniniginnetocht over 5, 10 en 15 km., De start is tussen 9 uur en 10.30 uur op de Markt. Voor 17, 18, 19 en 20 mei heeft de T.W.U. een avond vierdaagse op het pro gramma staan, ook over afstanden van 5, 10 en 15 km. Kerkdiensten Ten Anker. Woensdag 28 april te 6.45 uur ds. J. Codée. Woens dag 5 mei te 6.45 uur ds. A. de Reuver. STAVENISSE Kerknieuws. De hervormde predi kant, kand. H. F. Klok, heeft bedankt voor dit beroep. BRUINISSE Kerknieuws Oud Ger. Gemeente. Donderdagmiddag 29 april nam. 14.30 uur huwelijksibevestiging door ds. J. V. d. Poel te Ede. Het begon met een crediet van 41.000,1I, in juli vorig jaar verhoogd tot 100.000,nu nog eens ver hoogd tot 140.000,Het (bestuur van de Stichting Verenigingsgebouw „Ons Huis" heeft daarom, verzocht oimdat de kosten volgens prijsopgave van de aan nemer 170.000,zullen bedragen. Op de kosten zal ook een Prcv. subsidie worden verkregen. De raad had er weinig moeite mee, maar v/el werd in de diverse fracties de wens uitgesproken dat het nu einde lijk in orde zal komen. 'De igemeente zal in de restauratie ruim een ton steken die door liquidatie van de N.V. Brugverbinding Haringvliet wordt teruig ontvangen. OUDDORP Olid popier. De muziek en drumband 'hopeni a.s. zaterdag 1 mei weer het oude 'paipier op te halen. Wilt U het a.u.b. aan de openbare weg neer zetten? Ook oude lorren enz. worden gaarne meegenomen. 'NED. HERV. KERK Beroepen te Vriezenveen H. Vrees wijk te. Giessen-'Nieuwkerk. Nunspeet J. IMoutihaan te Wilsum. IJsselmuiden J. V. Bossem te Meeuwen. Opheusden en Kesteren S. de Jong te Ouddorp. Ga meren' J. Vroegindeweij te Katwijk. Ka- merik S. v. Assenbergh te Nijkerk. Westbroek en Nieuw Balinge kand. H. Riphagen te Reeuwijk. Bedankt voor Hardinxveld G. v. Koo ien te Delft. Rijssen J. den Hoed te Sliedreoht. Alblasserdam K. Exalto te Hasselt. Klaaswaal G. Broere te 't Har de. Capelle a.d. IJssel A. Vlietstra te Doomspijk. Emeritaat: Ds. P. v. d. Berg te 's Gravenhage gaat wegens het bereiken der 65-jarige leeftijd met emeritaat. Hij werd in 1939 predikant te Hagestein, ging vandaar naar Wapenveld en stojid vanaf 1947 te Den Haag. Ook ds. J. de Ruyter te Bee'kbergen 'gaat met emeritaat wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd. Hij werd in 1936 predikant te Aal- sum en diende vervolgens de ge:meon- ten! van Sneek; Leiden en Beekbergen vanaf 1961. Jubileum: Ds. C. J. v. d. Graaf em. pred. te Nijkerk 'herdacht het foit, dat hij voor 55 jaar in 'het ambt werd be vestigd. Hij werd in 1921 predik.jnt te Kookengen, ging in 1925 naar Anieide en stond van 1928-1961 te Nijkerk. Hij is thans 82 jaar en gaat nog steeds voor in de dienst des Woords. GEREF. KERKEN Betroepen te Bridsum K. Meyer kand aldaar. Goesseniburg kand. H. de Goede aldaar. Aangenomen naar Bridsum kand. K. Meyer aldaar. Giessenburg kand. H. de Goede aldaar. Alphen aan de Rijn J. Verheul te Wijhe. Lunteren S. de Jong te Apeldoorn. Betdankt voor Woudenberg J. Sijtsma te Avereest. Winsum S. de Jong te Apel doom. Gerkesiklooster C. Oppelaar te Toowo'om'ba (Australië). Emeritaat: Wegens het bereiken van de 65-jarige leeftij'd, gaat ds. F. Pijlman te Katwijk met emeritaat. Zijn eerste ■gemeente was Hoek, waar hij in 1939 intrede deed. Vervolgens diende hij de kerken van Mijdrecht en sinds 1946 die van Katwijk. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te Amsterdam W. Veefkind te Krommenie. Rouveen J. Groeneveld te Ulrum. Lutten J. Ulehake, kand. te Kampen. Ommen A. v, d. iHeuvel te t Harde. Bedankt voor Spakenburg S. Cnossen te Hoogkerk. CHR. GEREF. KE:RKEIN Beroepen te Rijnsiburg J. Westerink te Nunspeet. Lisse J. Plantinga te Dren ten. Darnwo'ude J. Westerink te Nun speet. Vlissingen: Na bevestiginig door proi. dr. W. V. 't Spijker, met 1 Oor. 3 8, deed kand. C. A. den Hertog intrede met 2 Core 8 20. Ds. H. Brandsma zendingspredikant te Sulawesi (Indonesië) komt voorgoed naar het vaderland terug. Hij heeft daar sinds 1967 gewerkt en diende vo'or- dien, de kerken van Rozenburg en Hil versum. Overleden: Op 59-jarige leeftijd over leed ds. P. Sneep te Driebergen. Hij werd op art. 8 predikant en' diende de kerken van Zaamslag van 19651970; Alphen a.d Rijn van 1970^1970 en sinds 1974, die van Driebergen. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te EnkhuLzen L. Blok te Capelle a.d. IJssel; Goudswaard J. Klep- pe te Woerden; Bodegraven A. Hofman te Sche'veningen. Bedankt voor Wolphaartsdijk J. Mijn- ders te Ridderkerk. Beroepen te 'Den Haag en Lancester (C) A. Vergunst te Veen. Meer dan 1 miljoen Nederlanders lij den aan astma of een andere, daaraan verwante aandiening van de luchtwe- geri, zoals chronische bronchitis en lon- gemfysteem. Deze ziekten zijn aan elkaar verwant en worden alle drie gekenmerkt door hetzelfde verschijnsel: Ademdood, die kan zo ernstig zijn dat de patiënt er totaal door wordt uit geput. Aanvallen van benauwdheid kunnen leiden tot bronchitis, een ontsteking in de luchtwegen. Permanente benauwdheid ontstaat als 'bij l'O'ngemlysteem 'de elasticiteit uit ae longen verdwijnt. In veel gevallen is astma het begin van deze ziekteverschijnselen. Deze zie'kteverschijnselen worden be ïnvloed door allergie, luchtverontreini ging, roken, verblijf in een rokeri'ge Dinsdag 27 april 1976 ST. MAARTENSDIJK Werknemers Bélgo Dutch naar Wer- con Van het door faillietverklaring ge sloten Confectiebedrijf Belgo Dutcii kunnen 30 werknemers worden overge nomen do'or de Stichting Werknemers Confectie Industrie Wercon voor een dienstveAand van een half jaar. ,De Minister van Sociale Zakenl heelt hiervoor toestemming verleend. ruimte, infeikties en ook psychische spanningen. ji t Maar door het laatste wordt het ziek tebeeld toch meer „gekleurd" dan dat het er, zoals meri wel eens dacht, di- rekt door wordt veroorzaakt. Wist u dat niet minder dan IV4 van de nederlandse bevolking erfelijke asn- leg voor astma en aanverwante aandoe ningen 'bezit? 13»/o van de invaliditeit wordt door deze ziekte veroorzaakt. Na hart- en vaatziekten en kanker is het de derde doodsoorzaak vaak ook door kompUka- ties ondermeer dO'Ordat 'het hart de strijd opgeeft. Wat doet het Nederlands Astma Fonds? In zijn strijd tegen astma en aan verwante ziekten heeft het Nederlands Astma Fonds het afgelopen jaar ruim 1 miljoen 'gulden besteed aan het subsi diëren van het wetenschappelijke or-' derzoek en 1,5 imiljoen aan medische- en sociaal-medische zorg, waaronder de therapeutische zomerkampen: voor astmatische jongeren. Daarnaast werd ruim een half mil joen 'gulden besteed aan voorlichting van medici, therapeuten en patiënten. Meer geld is er niet beschikbaar. In de komende 5 jaar wil het Neder lands Astma Fonds haar inspanningen verdubbelen. De Ie fase zal speciaal ge richt zijn op wetensohappelijk onderzoek naar de oo'rzaken en de nieuwe behan delingsmethoden tegen deze volksziek te. Een dringend .beroep op u is noo'lza- kelijk om de kollekte 'die wordt gehou den in de week van 26 april t.m. 2 mei tot een sukses te maken. Als u bedenkt dat 1 miljoen gulden voor ruim 1.300.000 patiënten in feite maar nauwelijiks 80 cent per patiënt is, dan beigrij'pt u, 'dat er veel, zeer veel geld nodig is. Geef zoveel u 'kunt missen in ons aller belang, zodat de bestrijding van deze volksdiekte astma mede door uw bij drage steeds beter kan worden gevoerd. Bij de 3e klasse korpsen eindigde Ouddorp als 'eerste, met een royale voorsprong op Goudzwaard dat als 2e eindigde. Ouddorp haalde 271 pnt., Goudzwaard 25OV2 pnt, waarna met 249V2 pnt. Herkingen als 3e eindigde. Stad werd 8e en Nieuwe Tonge eindig de als 12e. Bij de 4e klasse korpsen waren ook Den Bommel, Goedereede en Stellen- dam ingedeeld, zij eindigden resp. als Ie, 2e en 3e; goede flakkeese resultaten derhalve waarmee de korpsen zowel als het thuisfront 'bijaonder ingenomen zijn! De succesvolle Ouddorpse wedstrijdploeg. door Jan Enape M.zn. 37— EEN HOOFDSTUK UIT DE GESCHIEDENIS VAN DE ARMEN ZORG OP HET EILAND. Admiraal schijnt overigensi niet de eerste de beste te zijn geweest. Want ik vind hem vermeld in Oosthoek's En cyclopaedic, 2e 'druk, Ie deel 1925. Daar staat van he'm: „Admiraal, Aart, Ne- derlandsch prozaschrijver, 1833-1878, onderwijzer, later amibtenaar der tele grafie. Strijdlustig van aard en zeer vrijzinnig van opvatting, bestreed hij vaak heftig het Katholicisisime en Cal vinisme. Eenige van zijn meest beken de geschriften zijn: „Ideeën over Multa- tuli", 1862; „Hoe hij koning werd',, 1863, 2 'deelen; „Het kransje te Weem.elingen erÉ eene vraag" 1866; „Een scho'ofje dis tels", 1874, „Nog een schoofje distels", 1876. „Onder verschillende schuilnamen schreef hij in de tijdschriften „De Da geraad", de „Nederlandsche Spectator" en vele andere. Bekend waren in het laatstgenoemre tij'dschrift zijn „Brieven aan het jonge Nederland door Paulus". Uit een andere ibron weet ik, dat hij ook veel werk afstond aan het tijd schrift „Eigen Haard", destijds een voorname en veelgelezen publicatie. Van der Waal-Vervoorn vermelden nog 'Op pa'gina 163 van 'hun werk: „Ook hebben we 'gelezen de Gedichten van Gerardus Samuel van 'Krieken, in le ven! Schoolonderwijzer te Ou'de-Tonge, uitgegeven ten voordele zijner wedu we en 7 minderjari'ge ikinderen. De in houd bestaat uit: a. Bijbelsche tafe- reelen; b. Gemengde stukken; c. Gele- genheidsverzen. Een en fflider beslaat 118 bladzijden. Om deze didhter eenigs- zins te leeren kennen" hebben de 'Ge- schiedsohrijvers het gedicht „De Talen ten" overgenomen, 'gedateerd 1836. Het werk van 'deze 'dichter is ons ver der niet bekenid. En al ware dat ao dan zouden we in zijn pennevrudhten wel niets vinden omtrent de maatschap'pe- lijke toestanden 'Op Flakkee. Want wel ke schoolmeester zou het in di© tijd hebben aange'durfd om de maaitsohap- pelijke toestanden van zijn tijd te 'he kelen. H3j zou zich de hele liberale bent tot vijand hebben gemaakt en 'misschien wel zijn ontslagen weigens zijn revolutionaire opvattingen. Het door de 'genoeonde gesdhiedschrijvers aange haalde vers is gedateerd 1836. Maar het simpele feit, 'dat zijn gedichten werden uitgegeven! ten voordele van zijn ach tergebleven weduwe en zijn zeven jon ge kinderen spreekt al boekdelen. Het is een 'belangrijk teken des tijds! Wat er verder voor het gezin Van Krie ken is gedaan kan ik de 'belangstellen de lezer niet imeedelenOverigens moet men niet denken, dat dit een zaak is van de vorige eeuw. Ook in het be- igin van de jaren 190O zijn er 'nog wel drukwerkjes in de handel gebracht als prc'dikaties, levensibeschrijvingen, ver- 'halen van rampen! en ongelu'fcken, waar van de opbrengst ten bate kwam van weduwen en weezen. An'deren meen den nood te kunnen lenigen door het organiseren van een 'bazar, het houden van een voordraohtenavond, of iets van 'die aardVanuit onze tijd bekeken halen we voor dergelijke liefdadi'gheid onze neus verachtelijk op. Dat is hiet helam'aal eerlijk :we .moeten een! en an der beoordelen in het licht 'van die tij'd en we moeten dankbaar zijn voor het 'helderder licht, dat sindsdien is gaan schijnen. Van der Waal-Vervoom vertellen op pagina 162 en 163 van hun werk: „Hoe wel met de taal van 't Eiland in geen verband staande, is 't toch zeer ver meldenswaardig, dat (de groote Letter kundige H. de Veer, schrijver van „Trouringh voor 't Jonge Holland"; „Toen en Nu"'Hoofdredacteur van 'het Nieuws van den Daig en Redacteur van „Eigen Haard", te Sommelsdijk ge boren werd op 'den 23'd'en Novemiber 1829". Dit heeft mij aanleiding 'ge'geven om in zijn werk naarstig te zoeken! naar ge gevens, die op ^Flakkee betrekking heb ben, 'Voor zover ik dat werk in handen kon krijgen. Maar 'mijn zoeken was ver geefs. !En dat is te verklaren door het feit, dat hij reeds otp jeugdige leeftijd 'het Eiland verliet. Zijn vader was Kan tonrechter te 'Sommelsdijk en werd 'over geplaatst naar elders. Blijkbaar heeft hij het contact met zijn geboortedorp igéheel verloren. In de tijd, dat Van der Waal-Vervoorn hun geschiedenis van het Eiland te boek stelden, (het begin der negentiger jaren van de vorige eeuw), vond men, dat het Eiland trots mo'cht zijn, 'dat een 'groot Letterkun'di'ge hier 'geboren was. Daarom mocht zijn naam in hun 'boek niet ont- braken. Flakkee moest de naam van deze man O'nthO'uden, omdat hij hier ge boren was: het Eiland 'bracht niet alleen domme 'boertjes en anbeiders voort, goed genoeg 'om de „overkant" van aarpels, peeri en juin te voorzien! Het is interessant 'om te lezen wat Oosthoek's Encyclopaedie van 'hem ver meldt in het 12e deel van de 2e druk, verschenen in 1932: „Veer, Hendrik de, Nederl. schrijver uit 'de 196 eeuw, geb. in 1829, overl. in 1890. Aanvankelijk predikant (18541864), trad hij om zijn moderne ideeën uit de keiik, om direc teur van de H.B.S. te Delft te worden. In 1867 was hij Redacteur van „Los en Vast", een tijdsdhrift der moderne rich ting, en was Redacteur van het Nieuws V. Dag. Zijn romans „Van 'gelijke toe- wegingen als igij" (1850) en „Agatha Westhoek (1860), zijn geheel vergeten. Het meest bekend waren zijn novellen- bun'dels „Trouringh voor 't Jonge Hol land" (1868) en „Kerstvertellingen" (1878). De eerste geeft een 'getrouw beeld van 'het toerimalige 'Hollandsche huisgezin." In zijn „Geschiedenis der Nieuwe Letteren" maakt Dr. J. van Vlo ten in 1876 melding van de Schrijver De Veer. Hij vermeldt, „dat De Veer in zijn „Trouringh voor 't Jonge Holland" en andere kleine stukjens, onderihoudende Nederlandsche zedeschetjesgaf". De ver tellende 'Grootvader kan 'dat onderschrij ven, maar 'hij voegt er aan toe: „de ze- desohetsjes kwamen niet verder dan de „gezeten middenstand". We lezen! van: dienstboden, 'gouvernantes, kindermeis jes, keukenprincessen, etcetera. Boeren en arbeiders blijven buiten het gezichts veld van De Veer. We kunnen hem als Flakkees geschiedschrijver afschrijven, 'behalve dat hij op 'het Eiland 'gebo ren is en door Van 'der Waal-Vervoom waardig is 'bevonden om in hun werk genoemd te worden. Van mee'r betekenis was het korte verblijf van Elize van Calcar, geboren Schiotling in Sommelsdijk. Haar man was daar een viertal jaren Burgemees ter. In de voortreffelijke boekjes „Som melsdijk in vertellingen" van de oud- Flakkeeënaar J. L. Braber, thans arts te Dreischor en tevens streek-historicus van betekenis, komt in het 2e 'deel het volgende 'Voor over 'deze Burgemeester: „Herman Carel van Calcar. In 1824 ge boren te Devenster, stamde uit een Doopsigezind geslacht afkoonstiig uit Vre- deri in Westfalen. De tak waaruit hij sproot, had zich in 1659 in Nederland gevestigd. H, C. van Calcar .ging in 1878 te Delft studeren met als doel zioh na zijn studie in Nederlands Oost-Indië te vestigen. Hij beëindigde echter zijn stu die niet, kocht een steenbakkerij te Leur en igtng daar na zijn huwelijk 'met Elisa Schiotling wonen. Op 1 janudri 1859 werd hij iburgemeester van Som- melsdij'k, waar onder zijn regtene de gasverliohting tot stand kwam. Soms moest de 'burgemeester 's nachts uit zijn warme bed, want als zijn vrouw een idee 'kreeg betreffende één van haar vele ambities, moest 'hij dat meteen gaan noteren, zodat zij het niet kon verge ten. In 1863 werd de heer Van Calcar burgemeester van Wassenaar en na zijn pensionering vestigde hij' zich te Den Haag, waar hij 'Op 6 augustus 1905 over leed. Zijn vrouw was reeds op 3 juli van het^ jaar daarvo'or gestorven". Toen ik Gemeente-secretaris was van Sommelsdijk en BoekhO'Uder van het B'urgerlijk Armbestuur en Weeshuis heb ik in de arohieven! gesnuffeld over dat tij'dvak. Ik heb daarbij de indruk gekre gen, dat hij een ijverig man was en veelszins geïnspireerd werd 'door zijn zeer talentvolle, zo niet geniale 'vrouw. (Wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 2