Bloemrijke taal in keuzebepaling Provinciale herindeling t Is goed sparen bij Ysin Lansehot En wij weten er allesyan. harór tOrtwei!iiig: Achter de grenspaal Eilanden-iileuws" Ikma P Xvan der Ree Zn. keukencentrum s!S=issitielemanbv 3,95; 2,98 I 3,25 t Sparen met opzegtermijn van4%tot5%. Spaarbrieven (aan Toonder)! yan5y2%tot7V2%. Sparen met vaste termijn Tan6%tot7Wo. Sparen met Stijgrente Spaar-Trouw systeem 6%. RAAD DIRKSLAND if' Meerderheid voor Zeeland, minderheid y,Hoiianders willen we zijn RHODESIE ITALIË TURKIJE Medische diensten GULDENS GOEDKOPER Pracht tuinstoel 49,00 I Fa. H. Verbrugge Zn. PREDIKBEURTEN Obligaties uitgeloot Dirksland krijgt zaterdagse markt op de Voorstraat Rommelmarkt in de „Rank'' te Stellendam Nu 5000 rij-instructeurs met wettelijk bewijs Nieuw kerkorgel Er zijn bij Van Lansehot 17 verschillende spaarraogeHjkheden. Bijvoorbeeld: Tan33/4%tot7y2%. Een uitgebreide brochure over alle spaarvormen van Van Lansehot zenden wij u op aanvraag gaarne toe. Administratie- en Assurantielcantoor, Binnenweg 6, Mjddelharnis (Sommelsdijk), telefoon (01870) 2390. Scherm van hoge kwalitert ongekende toepassingsmógelï|kheden plaatsing door vakmensen de laatste dag van onze verkoop van groenten en fruit Gemeente Oostflakkee BEKENDMAKING Bladz. i „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 23 april 1975 I»» Sommigen uit Dirlislands' raad Iiebben gisteravond goed op hun praatstoel ge zeten toen het opnieuw ging over het bepalen van een standpunt m.b.t. de voorgenomen bestuurlijke reorganisatie van ons land. Overigens was al in de oktobervergadering van vorig jaar de keus op toevoeging bij Zeeland gevallen maar nu duidelijk was geworden dat de Minister de veelheid van argumenten maar weinig serieus had genomen werd het waardevol geacht die uitspraak nog eens, met te meer nadruk, te herhalen. B. en W. hadden daartoe in hion toe lichting al de nodige bouwstenen aan gedragen, 's Ministers mening dat Goe- ree-Overflakkee ten dele „Rotterdams" mag heten werd daarin vanuit de be- I Het is zo langzamerhand wel duide lijk geworden, dat nu een oplossing in Eihodesië uit blijft de guerillastrijd zich. zal verscherpen. De toevrijdingslbe- wegingen scihijnen elkaar te vinden in een gezamenlijke leiding van Het Ver enigd Zimibabwe bevrijdingsleger. Dit heeft ook al de acties uitgevoerd, die dezer dagen hebben plaatsgehad in het Huiden van Bhodesië. Deze acties hebben o.m. tot gevolg gehad, dat de grens met Zuid-Afrika werd gesloten, terwijl ook de enige spoorweg met dit buurland werd ge- blo'kkeerd. Drie toeristen werden ge- daad, waarna direct speurtochten naar de guerilla's werden ondemortien; het was voor de eerste maal, dat zij acti viteiten ontplooien aan de hoofdweg naar Zuid-Afrika. Bisschop Moezorewa, de leider van de afsplitsing van de Afrikaanse natio nale raad (een ander deel staat onder leiding van Nkomo', die zonder resul taat met Iwan Smith heeft onderhan deld) wil proberen een verzoening met iNkomo tot stand te brenlgen, doch het is zeer de vraag of de radicale vleugel van de bevrijdingsbeweging dit wenst en zal toestaan. Moezorewa heeft verklaard het nut van een gesprek met de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Kis singer, die thans enkele Afrikaanse lan dden bezoekt, niet in te zien. De minis ter wil juist contact leggen met leiders van bevrij'dingsibewegingen, doch de pre sident van Oeganda Amin heeft ver klaard, dat de rondreis van Klissiniger alleen maar als doel heeft verwarring in de Afrikaanse gelederen te stichten. Er heerst druk 'diplomatiek overleg tus sen verscheidene Afrikaanse landen, die een derde front, n.l. vanuit Zambia, in de strijd tegen de blanke regering van Smith willen oprichten'. Het kabinet-iMoro m Italië steunt nog altijd op een zwakke basis, die elk ogen blik kan instorten, wanneer christen democraten en de socialistische groepe ringen niet tot overeenstemming komen. Er wordt dan ook reeds' ernstig reke ning 'gehouden met vervroegde parle mentsverkiezingen. De contmiunisten doen alle mogelijke moeite om mee aan het bewind te ko men, maar hun pogingeh daartoe zijn tot nu toe niet geslaagd. Zouden er nieuwe verkiezingen worden) uitgeschre ven, dan wordt algemeen aangenomen, dat de communisten, die nu reeds de tweede partij zijn, veel stemmen zullen winnen. Bij een opinie-onderzoek is gebleiken, dat communisten en socialis ten bij aanstaande verkiezingen een meerderheid zullen krijgen in het parle ment, hetgeen zou betekenten, dat in Italië een linkse regering aan de macht komt. Dit vooruitzicht biedt de christen-de mocraten weinig hoop om nog te red den wat er te redden valt van de fail liete boedel, waarin Italië dreigt te ge raken, indien niet spoedig een oplossing wordt gevonden tot herstel van de eco nomische situatie. De toestand m de vroegere speci fiek rooms-katholieke land, waarin „Ro me" het als het ware voor het zeggen had, noopt tot bezinning ook m de an dere Europese landen, 'die in de NAVO verbonden zijn. De zorgen in Europa nemen toe, vooral nu ook de EEG in een crisis verkeert, omdat een gemeen schappelijk Europees beleid maar moei lijk bereikbaar sohijnt te zijn. Het ziet ernaar uit, dat er een! toena dering komt tussen Turkije en Grieken land. De Griekse premier Karam,anlis heeft in een rede tot het parlement ge zegd bereid te zijn om met Turkije te .willen praten om langs vreedzame weg de onderlinge geschillen uit de weg te ruimen. Van Turkse kant is deze bereidver- klaring positief beantwoord. Zowel de preimier als de minister van buiten landse zaken hebben deze ontwikkeling als een plusptjnt in de verhoudingen genoemd en ook zij zouden een niet- aanvalsverdrag toejuichen. Het zou zeker te wensen' zijn, dat bei de landen toenadering zochten, opdat daarmee dan ook waarschijnlijk de kwestie C3rprus zooi worden opgehel- dCTd. staande „geologische, sociologische en economische verhoudingen aangevoch ten. „De positie van Goeree-Overflak- keer in de nieuwe provincie Rijnmond zal die van een structureel vreemde en clave in een sterk geïndustrialiseerd ge bied zijn!" stelde het coUege daar te genover. Acht raadsleden bleken het met die visie van harte eens te ztjn; vier overigen, dhr. D. de Bonte (PCP) en de heren v. Prooyen, v. Wageningen en Bestman (P.v.d.A.) daarentegen zien alle heU gelegen in toevoeging bij Rijnmond en met grote welsprekendheid legden ze van dat geloof belijdenis af „Hollanders willen we zijn!" Dhr. V. Prooyen pretendeerde het ge luid van de „gewone man" te laten ho ren wanneer hij de keus nadrukkelijk op Rijnmond liet vallen, „want", zei hij; „ieder zegt dat wij Hollanders en geen Zeeuwen zijn!" Spr. verwierp ook het tegenargument van B. en W. dat Zeeland gunstiger subsidieregelingen kent. „Die subsidies vloeien toe aan het Sloegebied en dienen ter bevordering van de werk gelegenheid; hetzelfde gebeurt in Rijn mond waarvan de Flakkeese bevolking profiteert", stelde dhr. v. Prooyen vast, om daarachter te laten volgen: „als dat niet zo was liepen we weer met een een gerafelde jas, een gerafeld petje en hadden we geen eten op ons bord". Dhr. van Prooyen ontkoppelde zijn keuze van elk politiek argument en het was hern zo verklaarde hij bar tegengeval len dat B. en W. er wel een politieke teneur aan hadden gegeven, „Zeeland kan nog wel rooier worden dan Rijn mond, die groei zit er wel in", opperde dhr. V. Prooyen; om te besluiten; „hol- landers willen we zijn; waar ik m'n brood haal, daar richt ik me naar!" Emotioneel. „U wilt het wel los zien van poli tieke overwegingen', maar ik heb zo 't gevoel dat de keus m.et name in uw politieke igroeperinig wel zwaar beïn vloed wordt!" gaf burg. H. Bos 'dhr. v. Prooijen te kennen; „wij daarentegen beoordelen het bestuurlijk en niet emo tioneel" 'sn wij willen bij elkaar bren gen wat bij elkaar -hoort." Daarbij voer de de voorz. oo'k het gegeven aan dat Goeree-'Overflakkee in een nieuwe Pro- vin'cie Zeeland een 'bestuurlijke inbreng van llVo en in Rijnmond een inbreng van slechts S'/o zal hebben. „Als u 'dan ons 'gebied aan Rijnmond „verkoopt" dan handelt U in het nadeel van hen die u voordeel wilt 'berokteenien," gooi de de voorz. dhr. van Prooijen voor de naar Rijnmond gerichte voeten. „Een fatale vergissing!" kaatste die terug; „wij kunnen een woongebied van Rijnmond worden en woongebied willen we toch zijn?" „Wie heeft u dat toegezegd", wilde de voorz. weten, maar daar igaf dhr. van Prooijen 'geen rechtstreeks antwoord op; ",t Is me ingefluisterd!" volstond hij. „Met mij voelt het merendeel voor Rijn mond". „Omdat u ze emotioneel hebt 'bena derd en niet practisch, zakelijk en be stuurlijk", begreep de voorz. Van zaterdag 24 tot maandag 26 april ARTSEN MDddelhamis-Sommélsdqk: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Dogterom, tel. 2121. Dokter Dogterom is woensdaig a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland-Herkingen-Melissant: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter Elvé, tel. 1262. Stellendam- Goedereede Van zaterdagmiddag 12.00 -uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Bulthuis, tel. 1367. Nieuwe Tonge-Oude Tonge: Van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter G. van Hattem, tel. 1259. Stad aan 't Haringvliet-Den Bommel - Ooltgensplaat: Van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maan dagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter G. J. B'Uth, tel. 306. APOTHEEK „MENHEERSE" Openinigtijden apotheek m;enheerse J. Slager apotheker werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 wxr. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Zoin- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overige uren via tel. of dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tand arts Overbeeke, tel. 1457 (van 9 tot 9.30 uur). DIERENARTSEN Dienst heeft dhr. Tjebbes, tel. 2966. WIJKVERPLEEGSTERS Ouddorp-Goedereede-Stellendam: Dienst heeft Zr. Pais, tel. 1321. Dirksland-Herkingen-Melissant Van vrijdagavond 6 uur tot maandag morgen 8 uur heeft 'dienst Zr. koppe- jan, tel. 1234, fo.g.g. 1412. Vieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 12j uur tot maan- daigmorgen 8 uur heeft dienst Zr. van Wijk, tel. 1289, b.g.g. 1707. loltgensplaat - Actathuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Wit/Gele Kruis: Dienst heeft Zr. Vrij, tel. 534. PALMOLIVE HAIRSPRAY J grote spuitbus 4 van 6,59 voor X NIVEA CRÈME grote pot v^n 4,75 voor FA DOUCHE SCHUIM flakon van 6,25 voor 5 ODOREX DEODORANTSPRAY J spuitbus Qo van 5,55 voor 2,98 ••,»0 4 ■jV aliaminium frame 4 -i^ 6 cm dikke kussens 4 verstelbaar in 7 standen van 69,voor Binnenweg 9 Tel. 2338 SOMMELSDIJK J Zelfkennis. ;Dhr. D. de Bonte gaf 'daarop een staaltje zelfkennis weg; waaruit moest bUjven 'hoe 'gemakkelijk een raadslid zich laat beïnvloeden. Spr. liep hard van stapel met zijn volgende bekentenis. „Zo'n jaar of acht geleden kwam burg. Thomassen met het plan 2000+ en op midden Flakkee zouden we een satelietstad krijgen. 'Of we nu betoverd waren door 'de mooie 'gekleurde 'kaar ten, of dat we aan hoo'gmoedswaanzin leden, maar we zagen 'ons al als magi straten van 'de' nieuwe stad en de voor zitter zag zich al als burgemeester van die igrote Grevelingenstad", onthulde dhr. de Bonte; „als fouiig. Thomassen voldoende geld -op zak Èad 'gehad had hij heel Flakkee voor z'n plan kunnen kopen; zó gemakkelijk zijn we te bein- vloederi", besefte 'dhr. de Bo-nte. Hij meende dat ook zij, die nu voor Zeeland kiezen, daaraan mank gaan. „We moe ten nuchter, met 'de beide benen op de grond blijven staan", adviseerde dhr. de Bonte; „tn Rijnmond vinden we 'brood- en arbeids'vreugde en als de Mattheus Passion wordt uitgevoerd gaan we naar de Rotterdamse „Doelen". „Waar onze belangen liggen moeten we inspraak hebben en een vinger(tje) in de pap hebben", vond 'dhr. de Bonte enRijnmond 'heeft onze rechtse po litieke signatuur 'harder nodig dan Zee land". Voor dhr. J. T. Struijk (SGP) viel de keus opnieuw op Zeeland, zeker wan neer hij bezag 'dat Flakkee in het Rijn- mondbestuur voor slechts 3% mee zal tellen. Hij meenlde ook dat de keus los moet warden gezien van de werkgelegenheid in Rijnmond. Overigens liggen er met Zeeland ook zakelijke relaties," bezag dhr. Struij'k. „Zeeland", bleek ook de onverander de keus van dhr. P. A. Leijdens (PCP) en van dhr. J. L. PO'ortvliet (VVD). „Rijnmond is een doodgeboren kindje" wees 'dhr. Poortvliet af. De meerderheid van de raad bleek tenslotte het meest voor 'de Zeeuwse toer te voelen. De stemmenverhoudin- ding was 8-4. Dhr. de Berg (PvdA) was deze verga dering afwezig. Hij was 's middags 'bij een bedrijfsongeval een vingertO'P kwijt- geraaikt. STAD AAIN 'T HARINGVLIET De ige'houden Simavi collecte reeft een 'bedrag van 800,op'gebracht.- ZONDAG 25 APRIL MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. J. Maasland, voorm. 'bedie ning Heilige Doop. Extra kollekte kerk Herv. Exodus Ge'm. 10 uur ds. J. M. Hoekstra (Oegstgeest) Chr. Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ds. L. W. V. d. Mey Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 10 en 3.30 uur lezen. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. E. F. Vergunst, vO'Orm. be vestiging nieuwe lidmaten. Extra ■koUe'kte kerkvoogdij Rem. Kerk 10 uur ds. F. van Aalst, Baam. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. H. Talsma en 6 uur ds. H. N. van Hens- bergen Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur ds. J. Kooien, IJsselstein en 6 uur ds. L. Trouwborst. Oud Beijerland. Extra kollekte kerk Ger. Gem. 10 en 6 u. lezen. M'ELISSANT Herv. Kerk 10 uur kand. H. de Lèede, Utrecht en 6 uur ds. R. van Kooten, bediening Heilige Do'op. Maandelijkse kollekte. STELLENDAM 10 uur ds. M. van der Linden en 6 uur ds. J. Smit, Hilver sum. GOEDEREEDE Herv. Kerk 9 en 10.45 uiu- 'ds. R. van Kooten en 6.30 uur 'ds. J. Kooien. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. A. Vlietstra, Doomspijk Ger. ■Gem. 9.30 mu- (H.A.) en 6.30 uur ds. P. Blok van Dirksland Ger. Kerk 10 en 5 uur drs. P. H. van Gilst van Papendreoht Doopsigez. >Gem. 9.30 uur ds. M. C. Malipaard van (Moer dijk (N. Br.) NIEUWE TONGE Hef^. Kerk 9.30 en 6 uur ds. J. P. Verkade van Montfoort Extra kolle'kte kerkvoo'gdij Geref. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur ds. J. Smit, Hilversum en 6 uur ds. C. van .Sliedreigt Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. 'Kerk 10 en 6 uur 'ds. J. Willemsen. Voorbereiding H. Avondmaal. Extra kollekte schulddelging Ger. Kerk 10 en 6 uur drs. G. J. Smink. DEN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur ds. H. N. van Hensbergen en 6 uur ds. H. Talsma Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. Th. Swen', e'm. predt. te Vlaardtn- gen. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. C. van Sliedregt en 6 uur ds. M. van der Linden. Extra kollekte Orgel fonds Ger. Kerk 9.30 uur lezen. Na de dienst verkiezing ambtsdragers 4 uur 'drs. G. J. Smink te Stad Ger. Gém. 9.30 'en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LAN'GSTRAAT Herv. Kerk 10 uur kand. W. P. van Oorschot, Dordrecht. Voorbereiding H. Avondmaal. GOEDEREE'DE Burgemeester en wethouders van ■Goedereede mafcenl -bekend, dat op 21 april 1976 zijn uitgeloot de volgende 12 obligaties van de i^/t"/» geldlening .groot 180.000,— de nummers: 31, 77, 123, 182, 198, 215, 218, 246, 266, 277, 320 en 347. De betaling van de uitgelote obli gaties zal tegen overgifte van tde stuk ken met alle daarbij behorende niet verschenen rentecoupons geschieden ten kantore van de coanptabeele op of na 3 mei 1976-, van 9 tot 12 uur. 'De verschenen renteooupO'ns 'kunnen eveneens op of na die datum en uren ter verzilvering worden aangeboden'. Met ingang van mei zal de zaterdagse weekmarkt, die nu op het plein voor „de Schakel" wordt gehouden naar de Voor straat worden verplaatst. Ten opzichte van de bestaande winkelconcentratie wordt dat door gemeentebestuur en middenstand een betere plaats geacht. Ter raadsvergadering verklaarde burg. H. Bos gisteravond dat al een groot aantal inschrijvingen is ontvangen uit diverse branches. Het zal dan ook kun nen 'gelbeiJiren dat de foesohikibare af stand Zomerstraat - Palinigstraat on toereikend is, maar de raad verklaarde tegen oversohrijding daarvan geen be zwaar te hebben. Temeer omdat de be woners van de Vo-orstraat die over 'deze plannen zijn geïnformeerd positief he'b- ben gereageerd. Een van de 'bewoners was enigermate 'beducht voor achterblij vende rommel maar dat zal na afloop van de markt, 's middaigs om 1 uur, door gemeentewerken worden opge ruimd. Bij dhr. D. de Bonte reeds er bezwaar tegen' dat de gemeente -op 'het markt- gabeuren geld toe zal leggen, maar noch de overige raadsleden noch het college vonden dat be'zwaarlij'k, zeker omdat het binn'on de perken blijft. De plaats- huur 'bedraagt 0,80 per strekkende me ter, bfgeleid van een landelij'k gel dende norm waaraan de voorz. meende niet te moeten tomen temeer omdat de markt nog in opkomst is. De raad besloot gemeentebode van Dijk gedurende de proefperiode van 1 mei tot 1 aug. tot marktmeester te be noemen. Vanavond om 8 uur begin In het' Herv. Verenigingsgebouw te Stellen dam een 'grote rommelmarkt ten bate van het kerk-restauratiefonds. Vorig jaar ondervond de markt een 'bijzonder grote belangstelling en daar wordt ook dit jaar weer op igerekend. Er is een onvoorstelbare hoeveelheid spullen aan gevoerd waarmee 'de tafels in het ge bouw staan volgepakt. Er is 'glaswerk, mooi serviesgoed, tal van 'goedbruik bare lampen en twee heel mooie berg meubels en een aantal puntgave tafels. Er zijn weer tientallen boeken, inge- 'b'onden jaargan'gen van „'de Spiegel", schilderijen, levensmiddelen, platenspe lers, complete bankstellen. Voorts fceu- kengerei, oude voorraadbussen, een heel oude bel-'kn'op, compleet 'met bel, steen- ■goed, speelgoe'd, gehaakte spreien en levensmiddelen. Teveel om alles op te noemen maar snuffelaars zullen er 'best wat 'W'eg weten te halen OOLTGENSPLAAT Oud-inwoner overleden Op de leeftijd van 65 jaar overleed op vrijdag 16 april, dhr. BenjamlnjCrezee, echtgenoot van mevr. B. Crezee-de Wachter, ■wonende Noorderlaan 47 te Velzen-N. De begrafenis heeft plaats gehad op dinsdag 20 april te 12 uur op de Begraafplaats „Duinrust" te Bever wijk. Vooraf werd een rouwdienst ge houden in de Luthersekerk aldaar, die werd geleid door ds. M. Vlietstra, Chr. Geref. predikant te Werkendam. OOLTGENSPLAAT Kerkdienst. Dinsdag 27 april a.s. des nam. 7.15 uur zal voor de Oud Ger. voorgaan ds. J. W. Slager te Werken dam. Zie verder de advertentie in dit nummer. Het ministerie van Verkeer en Wa terstaat heeft aan ongeveer 5000 rij- instructeurs een instructeursbewijs uit gereikt. De m.eeste van hen! hadden al een Vam'Or- en Ml-diplorna of een ver gelijkbaar diploma. Zij konden daarmee zonder meer een Instructeursbewijs krij- 'gen. Bovendien zijn er enkele duizen- ren 'die een tijdelij'kè O'ntheffing heb ben 'gekregen en ibezig zijn ,zich voor te bereiden op de examens. Er is ook een groep instructeurs die voor 1 janu ari 1928 zijn geboren de zoigenaam- de 45-plussers die op 'grond van hun leeftijd en' gebleken bekwaamheid een blijvende 'Ontheffing kunnen 'krijgen. De rij-instructeurs 'die niet vóór 1 maart vorig jaar een tijdelijke onthef- ding hebben aangevraagd, kunnen de ze nog aanvragen tot het eind van dit jaar. De wet rij-onderricht motorrijtui gen is hiervoor 'gewijzigd omdat veel rij-instructeurs him ontheffing niet vóór 1 maart vorig jaar hadden aange vraagd. Er zijn nadien nog veel aan vragen binnengekomen van instructeurs die verder wel ■kan de voorwaarden voldeden, 'De minister van Verkeer en Waterstaat kan deze laatkomers nu als nog een tijdelijke ontheffing verlenen. Ook degenlen die pas nu een aanvraag indienen kunnen nog zo'n tijdelijke ■ontheffing 'krijgen. Hetzelfde geldt voor de igroep der „45-plussers"; zij kunnen 'tot 1 januari een blijvende ontheffing aanvragen. Van al deze instructeurs wordt minimaal geëist 'dat zij 'geduren de 1974 één maal per week rijles heb ben gegeven. Bovendien is bij 'de wetswijziging de mogelijkheid geopend om de Individu ele gevallen de geldigheidsduur van een tijdelijke ontheffing te verlengen tot 1 ju li 1977. Deze individuele verlenging van 'de geldi'gheidsduur kan alleen worden gegeven aan instructeurs die door- an dere 'dan persoonlijke omstandighelen niet voor 1 januari a.s. examen hebben 'kunnen 'doen. Dat houdt in dat zij re- delij'ke pogingen! .moeten hebben ge- 'daan 'Om voor 1 januari a.s. hun diplo ma's te 'behalen, maar bijvoorbeeld door een eventueel gebrek aan examencapa citeit geen kans hebben gekregen Jiun examen of 'herexamen voor het eind van idit jaar af te leggen. fl telt duizenden abonnee's en wordt op Goeree-Overflakkee zo goed als huis-aan-huis gelezen! ST. ANNALAND Nu er in het aan het eind van het vorige jaar 'gestichte Orgelfonds van de Hervormde «Gemeente van St. An- ■naland ongeveer 100.000,aanwezig is, is de Kerkvoogdij van deze 'gemeen te overgegaan tot het 'bestellen van een nieij/w kerkorgel bij de firma Leeflang in Apeldoorn. Het nieuwe instrument zal 'beschikken over twee klavieren met pedaal met in totaal twintig ste'mmen. Het is thans nog niet bekend, of er een 'boven!- of een nevenwerk zal komen. Dit zal 'de alsnog te maken tekening moeten uitwijzen. Het zal, gezien de lang'e levertijd nog wel een jaar dijren, voor het orgel op zijn plaats zal staan en 'bespeelbaar zal zijn. IMaar er zit 'gelukkig schot in de zaak. Het 'huidi-ge kerkorgel, dat destijds 'geleverd werd door de firma Dekker uit Goes telt slechts zes stemmen, verdeeld over één manuaal en pedaal. Showrooms: Melissant, Binnenweg 12 tel. 01877-1552; Brielle, Voorstraat 94, tel. 01886-5219 1 ZATERDAG 24. APRIL is aan de Langeweg 90 te Middelhamis. Wij danken al onze cliënten voor het genoten vertrouwen in die jaren. A. VISKIL De burgemeester van Oostflakkee maakt bekend, dat mgaande 3 mei 1976 gedurende veertien da gen voor belanghebbenden ter gemeentesecreta rie van Oostflakkee te Ooltgensplaat, Voorstraat 31 - 33, afdeling Algemene Zaken, ter inzage ligt een wijziging van het bestemmingsplan „Oude- land" te Ooltgensplaat Gedurende de termijn'van ter inzagelegging wor- -ïf l^'^^'^®^^^"'^^'^ i" de gelegenheid gesteld schnftelijk,bezwaren in te dienen bij het College van Burgemeester en Wethouders. Ooltgensplaat, 20 april 1976. De burgemeester van Oostflakkee, W. M. van der Harst.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 2