EIIAIIDEn - niEUWS Van broedschotel tot Barcelona Naar de maan in Overijssel Attracties van Wereidformaat in Sttetland Ponyparit Siagitaren Fa. J. V. Drongelen Zn. opende zaak in woninginrichting Volleybal Slechte wedstrijd Good-Luck Tips op naalgebied 3e blad Vrijdag 16 april 1976 No. 4481 TREKKRACHT IN DE LANDBOUW IN 5 JAAR MET BIJNA 40 GESTEGEN ^^^4'*^^^^^^^^^^**^^^^^*^'^P^^^*^^4^***4'^4'^^*^^*^**'**^**^^4 De Vraagbaak HVP OOLTeENSPLAAT DAMIVIEN ,,DENK EN ZET' PREDIKBEURTEN ZEELAND Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft m.to.t. 'de getezigde treik- kradit in land-en tuinibouiw t.o.v. 1970 de volgende ontiwtkkelinigen ge constateerd. Het totale aantal trekkers is met 13% gestegen tot 177 duiaend stuks. Het totaal aantal pk in 1975 toedroeg 6774 duizend 37%). Volledig in eigendom waren bij land- en tuinbouwbedrijven aanwezig 159 duizend trekkers 14%) met een gezamenlijk motorvermogen van 5739 duizend pik ((+'38%). Voor ooirabinaties (mede-eigendoim) toedroegenj deze cijfers 4,5 duizend trekkers m.et 174 dTxizend pk, resp 48% en-[- 88%). In eigendom van coöperaties bevonden zich 640 trekers 16%) met 41 duizend pk 6%). Het aantal trekkers bij loonbedrijven bedroeg 14 duizend, hetgeen slechts 3 hoger ligt dan in 1970; het totale motorvermoigien; van deze trekkers was 819 'duizend pk '27%). De afneming t.o.v. 1970 van het aantal trekkers niet 1 of 2 'wielen (incl. zelf rijdende frezer e.d.) was 10% tot 19 duizend; het aantal 3 of 4 wiel- trekers nam toe tot 158 duizend 17%) en bij de rupstrekers werd een dalinig igecoinstateerd tot 540 (^-i 28%), Ik neean noged eens een paar trooste loos uitziende maatsohappijvemieuwers mee, doorgaans studenten zielkunde die nog niet zover met hun studie zijn ge vorderd dat ze de 'Oudere generatie' in 'hijn gedachtenganig kunnen volgen. Als ze nauwelij'ks van de venbazinig beteo- men!, dat een oud beroepsofficier hun heeft meegenomen, de auto -moeten ver laten om te trachten met een .ander door hun verwenst milieu vervuilend vehi- 'kel mee te liften, geef ik hun -doorgaans 'de raad een beetje geloof te hebben, een beetje hoop en een beetje liefde. Liever niet in details treden wat ik daar voor de lifters onder versta, zou ik toch O'ok ■bij de aanvang van het vluchtseizoen de duivenliefhabtoers willen toewensien een! beetje geloof, een beetje -hoop en een beetje liefde in hun hoihby. Geloof in de eigen soort of in wat is 'bijigehaald en ho'op dat de duiven -die 'vorig jaar veel beloofden -of veel bewezen 'Opnieuw hun meester niet zuUen teleurstellen. Éa een beetje Uefde 'Om 'de beesten te spelen als ze ervoor 'bekwaam zijn, de -beste voeding en de beste ve'rzorgi-ng hebben 'gehad. N-atuurlij-k zijn er ook bij de kam pioenen! twijfels. Mij-n vriend Ri-en Mol, met grote ovenmacht kampioen -van Zee land, is onder zijn successen puur een voudig gebleven en 'vraagt zich af, zal mijn „49" (vorig jaar 12 fcopprijzen) dit jaar weer niet missen. Zal mijn „44" alweer een pa-ar eerste kunnen vliegen. Ik heb- Rien gerustgesteld en gezegd dat er -op Flafckee een t'wintigtal duiven zijn die jarenlang de toon aangaven. 'Duiven die on'der redelijke omstan digheden altijd bij de eerst -aankomen den! behoren, de vedetten die evenals Ondanks 'de vele kansen heeft Good- Luak 'geen punten -gehaald tegen kop loper DVS. Al in de eerste minuut b-radit DVS met een döorloo-ptoal de stand op 0-1,. toch was Good-Luck de betere ploeg en in de aanval moest D-VS vaak hard ingrijpen, dit leverde -enkele strafwor- pen -op die -door Good-Lucfe werden ge mist. De gasten bleken hierdoor -gesteund en liepen! mt tot 40. Winnie Vermeu len kwam onder de korf vrij en schoot 4—1 in. Voor de rust kwam DVS nog op 61. De tweede helft speelde de thuisclub iets 'beter en schoten zij evenals DVS nog driem-aal raak. Voor 'Goo-d-Luck scoorden: Leo Boe ter, Leen van Antwerp'en en Ria van Oudenaren. Eindstand: 49. -Go'O'd-Luck 2 deed het een stuk -beter en behaalde bij Ventura Sport 2 een 811 overwinning. Ook Good-Luck 3 haalde de volle winst door met Z3 van AD-O 4 te win nen. Programma a.s. zaterdag: Vriendschaar - Good-Luok, -Good-Luck 2 - Vlos 1, Vios 2 - Good-Luck 3 16.00 u. DIRKSLAND In •verb-and met -de sluiting van het Bureau van de Burgerlijke -Stand op Goede Vrijdag en 2e Paasdag -kunnen belanghebbenden voor dringende zaken betreffende de- burgerlijke stand op za terdag 17 april a.s. tussen 11 en 12 uur v.m. contact -opnemen -met -de ,heer L. Kats, JuUanaweg 74, Melissant (telef. nr. 01877-1957). onder de -mensen, slechts zo nu en dan een opvolger vinden. Op -dit hok van 6 meter lang en dat wil ik 'de zoekers wel meegeven zitten de duiven ordelijk en re-delijk gehuisvest. Ik bedoel ermee, dat het is te -overzien en niet zoals ik tijdens mijn keuringen zag, dat overal op 'het erf duiven waren gehuisvest met de algemene klacht „ik 'heb er geen tij-d voo'r." Doorgaans zit -op zulke hokken, het du'urste en) -beste materi-a'al, maar de prestaties zijn niet navenant omdat er iets aan de 'melker schort. Het kan één vlucht, het kan zelfs één jaar -goed igaan, maar het houdt 'geen stand als de üefiheibber meer dui ven houdt dan zij-n zorgende handen reiken. Bij -de jaarlijkse kampioenen heerst orde en regelmaat -en grote na men en fascinerende aankopen gaan ten- slo-tte schuil -achter een verduisterend gebrek aan tijd of wil om regelmaat en zo-rg aan de -dieren te -besteden. Naar verluidt zal de FOC straks te samen' -met de Leidse C-C ■worden ge lost en worden aanigedui-d met groep (West) III. Groep I is de CC Leerdam en omstreken en Groep II 'de CC West- lan'd en omstreken. De 'bedoeling is dat de groepen tien minuten in het verschil worden gelost. De eerste africhtinsvlucht o-p Bergen op Zoom werd -begunstigd do-or zeer goed weder en telt geen verliezen. De volgende africhtingsvlucht in Essen en -daarna op 24 april zullen de eerste -be wijzen! van 'kwaliteit m:o-eten worden geleverd. Het Shetland Ponypark Slagharen, uit gegroeid tot een van de belangrijkste recreatiecentra van ons land, heeft voor het seizoen 1976 opnieuw grote uitbrei dingen ondergaan. Tot de belangrijkste aanwinsten mogen worden gerekend de „ApoUo 14", een ruimtevaartsensatie van de eerste orde, een meerdan 1000 meter lange Kabelbaan en de „Alpen Express", een dubbele achtbaan, zoals er geen tweede in Nederland te vinden is. De bijna 30 meter hoge „Apollo 14" mag een waarlijk internationale attrac tie heten, want van dit enorme gevaar te, waarin zestig mensen tegelijk als astronauten om demaan kunnen zwe ven, zijn er maar twee in de wereld. Naast de bouw van deze nieuwe aan winsten is ook veel aandacht besteed aan de uitbreiding van het in 1975 op gezette „Texas in Holland". Wilde Westen herleeft Hier herleeft de sfeer van het „wilde westen". Het Shetlaind Ponypark, ont staan door de liefde voor pony's mag de laatste jaren grote faam hebben gekre gen als amusementspark waarin men urenlang van attractie naar attractie kan trekken, de pony's blijven er be langrijk. In het hoogseizoen zult U er véél meer dan 500 aantreffen en dat wordt nergens ter wereld geëvenaard. In Slagharen wordt een „all-in" en treeprijs berekend en dat is vooral voor gezinnen aantrekkelijk, want dit bete kent, dat men zo vaak men wU zonder extra kosten van alle beschikbare en dat er veletientallen attracties gebruik mag maken. Dit maakt een dagbezoek zeer voordelig. Een gezin van vier personen is 24,(zes gulden per persoon) aan entree kwijt, maar verder hoeft men geen cent meer uit te geven aan attracties, want die zijn doorlopend gratis beschikbaar. De ApoUo 14", een attractie van wereldformaat, nieuwste aanwinst in het Shetland Ponypark Slagharen. KonsiimenteiiInfonnatie*Ceiiïnim MIDDELHARNIS Wie een „verstefcoek" gaat maken zo als bij een polosplit, kan vóór het in- knippen eerst de hoek afplakken met een stukje strijkkatoen of plakvlies; -de hoek rafelt nu niet mt (het p-lak- -ken' eerst even op een proeflapje pro beren). Volgorde bij afwerken: eerst de hals -afwerken, daarna m-o-uwen inzetten of armsgaten afwerken. Iemand -met -een hoge taille zal vaak -ondervinden dat -een rok toeter in de taille past, wanneer géén rokband wordt gebruikt. Als er een roo-d -of wit draadje of plakkertje 'aan de zelfkant van de lap stof is 'gehecht, wil dit zeggen dat er een weeffout, verfvlek, misdruik, gat, laddertje -of iets dergelijks in -de stof zit. Kü-kt u een lap stof, die u wilt kopen, altijd even helemaal na? Resten -plakvlies in zomen zijn te ver wij-deren met spiritus (voorzichtig bij lichte en! dunne staff-en!) In pl-aats' van kleermakerskrijt kan een -droog, plat -afgesloten stukje toi- letzeep ,goede -dienst -doen. Als u -de bo-venkraag wat groter knipt dan 'de onderfcraag, voorkomt u dat 'de kraag gaat wippen. N-aadsluitingen (onzichtibare ritsen, merk Optilon) zijn moeilijk verkrijig- baar. Dikwijls weten de winkeliers niet eens -dat ze bestaan, toch maar naar vraigen! 'Het rol- of leervo-etje is voor het stikken van leer heel igoed en -gemak kelijk, ook is -dit voetje te gdbruiken bij het stikken van heel dimne of dik ke stof. Zachte stoffen zoals flanel en Shet land eerst even -afglazen (met een! vochtige doek persen) voor u er iets van gaat -maken -om krimpen en snel glimmen van het gemaakte kleding stuk zoveel mogeiyk te 'vooitawnien. Het is erg practisch om vóór u een stof gaat stikken op -de machine, eerst de steek goed af te stellen en deze te controleren op een proeflapje. Rifgen: gebruik liever igeen igekleurd rij'ggaren. Als er pl\iisjes in de stof achterblijven' en het kledingstuk wordt nat (regen of 'dassen)- 'kan dit verfvlekken -geven. Als een een stof niet rafelt hoeft u hem meestal niet -af te werken; het kost maar extra tijd -en garen. Als u knopen koopt, kO'Opt u er dan eens 1 extra. Die extra knoop -naait u op een lapje v-an' de stof waaawan het gledingstuk is -gemaakt -en dit geeft u met andere kleding me© aan -de stomerij. U 'kunt dan zien hoe de knopen zich houden en of u ze er vóór het stomen steeds af moet 'halen. Zorg voor voldoenlde tussenruimte in 'de kast; 'Ook de netstei kieren kimnen er verfomfaaid gaan uitzien wanneer iwe ze te dicsht op elkaar h-anigen. Het is een goede igewoonte om, alleen kleren die in orde zijn -en klaar om- te worden -gedragen in -de kast te han gen. Stop onder de vouw van een 'fcnaag eens een reep schiiimplEistic -als u een jas of jurk -een seizoen weghangt, de kraag krijigt -dan niet zo'n scherpe vouw; hetzelfde geldt ook voor los- vallende delen van een' japon of blou se. Gekreukte kleding knapt in vochtige niachtlucht voor het open raam. vaak zó op dat persen overbodig wordt; dat spaart tijd en -stroom; wel kreukt vochtige kleding weer snel. Er moet dus voldoende tijd zijn -om -de kleren weer te drogen; na persen is dit trou- iwens ook nodig. Nader informatie kunt u krijgen op de Vraagibaak, Zandpad 126, Middelhar- nis, tel. 01870 - 2244 op woensdag van 9-11.30 en 13.30-16.00 uur. OUD VOSSEMEER Waar modeshow. De -afd. Oud Vos- semeer van het N.V.V. bracht van de week een -bezoek aan -de modeshow in Boabad Hoeven. De dames konden daar -kennis maken met diverse nieuwe cre aties. MIDDELHARNIS Kerkdienst Goede Vrydag Ger. Gem. De dienst op Goede Vrijdag in de Ger. Gem. vangt niet aan om halt 8, maar om 7 uur. ST. MAARTENSDIJK Zangavond in Haestinghe. Onder !gro- te 'belangstelling werd in het gebouw Haestinghe een zangavond -gehouden door de gezamenlijke koren van Tholen' en St. Phihpsland. Onder -de aan'wezi- gen bevonden zich o.a. -ook -burgemees ter G. v-an den Berg van St. Ptülipsland en wethouder L. J. Koopman van Tho len. Aan deze avond werd medewerking verleend door het jeugdkoor Tolyhym- nia, Geref. Gem. zangkoor Tholen, Smalsta-ds 'Mannenkoor St. Maartens- dij-k, Chr. Gem. Koor VZOS uit Sint Maartensdijk en Chr. Geon. K-oor VZOS uit St. Philipsland, Kerkkoor uit Sint Maartensdijk, Kerkkoor uit Scherpenis- se, de solisten R. van 'Gorsel en J. Westdorp, piano mevr. Van Buuren uit Bergen -op Zoom, orgel J. Hage uit Soherpenisse, De bijeenkomst werd geopend door de ringvoorzitter, de heer W. Fase en 'gesloten door burgemeester -G. van 'den Berg. Suriname Zending.^ In -gebouw Haes tinghe werd door -de -afd. St. Maartens dijk van de N.C.V.B. de maandelij'kse bijeenkomst 'gehouden onder leiding van mevr. J. Scherpenisse-Hage. De heer J. van den Béng hield voor de da- mesi 'een lezing imet dia's over de „Suri name Zending". Va-re het land naar de bakker". Ter afsluiting van 'het project „Van het land naar de Bakfeer" •w&cd er in de Benjaminsch'ool een kijikavond gehou den voor ou-ders en belangstellenden. In de 'hal waren de werkstukken van de kleinste kleuters te zien eni in de kl'as de producten van de 'Oude-re kleuters. Dinsdagmiddag om 2 uur heerste er een grote drukte op de Voorstraat voor het pand nummer 25 te Ooitgensplaat. De 10-jarige Jaap van Drongelen torste een miniatuur rol vloerbedekking waar uit burgemeester W. M. van der Harst een sleutel toverde om de deur van het gebouw te openen. In de geest van vader Vóór dat de burgemeester zijn toe spraak begon heette de heer L. van Drongelen de heer en mevrouw Van der Harst en het talrijke publiek van harte welkom. „Onze vader, die enke le jaren geleden is overleden, begon vol energie aan zijn bedrijf en wij ho pen in dezelfde geest en bezieling deze zaak in woningtextiel voort te zetten", aldus de heer Van Drongelen, die mede sprak namens zijn moeder, mevrouw M. van Drongelen-WolEert en zijn broer de heer J(aap) van Drongelen' en hun beider gezinnen. Spreker sprak de wens uit dat Gods Zegen op hun werk mocht rusten. De burgemeester haakte op deze toe spraak in door de zegen dat de firma het vertrouwen geniet van de eigen in woners, de nieuwe inwoners en zij die hier hun vakantiebungalow of caravan hebben. „Ik heb mij laten vertellen dat de firma ongeveer SO'/o van de in richting van woningen voor haar reke ning neemt", aldus de burgemeester. Hij wenste de familie Van Drongelen een goede toekomst toe en feliciteerde de firma met deze nieuwe aanwinst. Cadeau's Voor dat de burgemeester het pu bliek naar binnen noodde, kreeg me vrouw Van der Harst van Marleen van Drongelen Ld. (6 jaar) een set onder zetters van huiden gemaakt en de bur gemeester van Margrietha van Dronge len Jd. (e'yeneens 6 jaar) een stuk vloer bedekking waarop een aantal pakjes ta bak waren bevestigd. „Net mijn m.erk", zei de burgemeester. Op hun beurt kreeg de familie Van Drongelen een groot aantal geschen ken en vele bloemstukken van familie, vrienden en zakenrelaties. Intermezzo 5 pakt punt -Het vijfde herenteam. van Intermezzo- is er j.l. zaterdag in geslaagd het Maas- sluise M.'S.V. een 2-3 gelijkspel te ont futselen. Intermezzo startte uitstekend en M.S.V. -kreeg igeen -kans o-m -de gast heren te verrassen. Met goed opbou wend spel namen -de tolauw-'witten het heft in handen, maar -de gastheren za- igen tooh kans de eerste set te winnen': 11-15. In de tweede spelperi-ode kwam Intermezzo sterk -terug en won met 15- 10. De derde set handhaafde- -de ploeg uit. Mi'ddelhamis het spel dat het in de tweede set ook al speelde en dat lever de nogmaals setwi-nst pp :nl. 15-11. In de vierde set kwam. M.-S.V. sterfe teruig. De gasten die tot dan toe nog igeen verlies- punt hadden igeincasseerd bleven, me de door een 'betere conditie. Intermezzo de 'baas en namen door een 4-15 win-sit één punt mee teruig naar huis. Verder was er zaterdag in de sporthal een mini-volleybal toem-ooi, -dat uit- bl'0!nk door de slechte opkomst van het puibhek! Dit volleybaltoe-mooi, dat tech nisch !gloed in elkaar zat, en waar -de or ganisatoren. Piet Boeter en J-os Groe- neveld veel werk aan hadden,' was een goede voorbereiding op -de „mini-ooan- petitie" van volgend jaar. Ook bij vol leybal -gaat 'het gezegde: „-wie 'de jeugd heeft, heeft -de toeteomst" op. Zaterdag waren dan ook spelers en! speelsters te 'bekijken, die over enkele jaren de steun pilaren moeten worden van een bloe- ende vereniging. Toch jaimm-er dat het puto-Uek in Middelhamis voor zo'-n jeuigd evenement niet warm kan lopen. Uitslagen van maandag 12 april Afd. I KI. Vis J. van Es 1—1 Afd. II M. van Lente A. Jongejan 11 L. v. d. Stad A. Knape 0—2 Afd. III J. van Mierloo N. Quispel 11 H. Noordijk W. Vroegindeweij O2 Afd. IV M. Breeman J. v, d. Kooij 2-0 Eindstanden 18—28 17—25 18—19 18—18 17—16 18—16 18—16 18—15 18—14 18—11 18—21 18—21 18—20 18—18 18—18 1-8—18 18—17 18—17 18—16 18—14 18—25 18—23 18—21 18—20 18—18 j 17—17 16—16 1 18—15 18—15 17—6 Afd I 1 KI. Vis 2 J. Smalheer 3 H. Groenendijk 4 A. Verolme 5 J. van Hoorn 6 J. Dekker 7 J. Lodder 8 B. Vis 9 C. Polder 10 J. van Es Afd. II 1 A. Jongejan 2 M. van Lente 3 A. Knape 4 I. Koese 5 J. v. d. Ouden 6 L. v. d. Stad 7 A. Krijgsman 8 F. Noordijk 9 C. Zoon 10 G. Noteboom Afd. III 1 H. Verolme 2 B. Roetman 3 A. V. d. Sluijs 4 N. Quispel 5 A. van Gulik 6 G. Knöps 7 J. van Mierloo 8 H. Noordijk 9 W. Vroegindeweij 10 A. V. d. Valk SOMMELSDIJK STREEKMUSEUM WEER OPEN Vanaf 15 april is het Streekmuseum weer geopend, iedere middag van 2-5 uur en woensdag van 10-12 uur v.m. Zondags en maandags gesloten. OOLTGENSPLAAT Koliekten. De koUekte voor de Ned. Hartstichting tot bestrijding van hart en vaatziekten heeft 1136,35 opge bracht (vorig jaar 1195,95). De kol- lekte voor Simavi (medische steun voor de tropenlanden) bracht 715,10 op (vo rig jaar 510,KoUektanten en ge vers worden harteUjk dank gezegd. DIENSTEN HERV. GEMEENTEN ZONDAG 18 APRIL (Ie Paasdag) THOLEN 9.30 en 6.30 uur ds. A. de Reuver. POORTVLIET 10 en 6 uur ds. G. H. SCHERPEiNISSE 9.30 uur dhr. C. de Groot, Nw. Lekkerland en 2.30 uur dhr. N. Groen, Herkingen. ST. MAARTENSDIJK 9.30 en 2.30 uur ds. J. Blom. STAVENISSE 10 en 6 uur -fcand. W. Go rissen, Gouda. ST. ANNALAND 10 en 6 uur ds. J. Codée. OUD VOSSEMEER 10 uur ds. G. J. Voortman en 7 uur ds. A. Schipper, Willemstad. ST. PHILIPSLAND 9.30 uur -ds. H. Har- kema en 2.30 uur ds. C. van SUedregt, Oude Tonge. MAANDAG 19 APRIL (2e Paasdag) THOLEN 9.30 uur ds. de Reuver. POORTVLIET 10 uur ds. G. H. Abma. SOHERPENISSE 9.30 uur dhr. J. van Woerden, Rotterdam. ST. MAARTENSDIJK 9.30 uur ds. H. Visser, Nieuwe Tonige. STAVENISSE 10 uur kand. A. Zouten'- 'diik Delft. ST. ANNALAND 10 uur ds. J. Codée. OUD VOSSEMEER 10 uur ds. G. J. Voortman. ST. PHILIPSLAND 9.30 uur ds. H. Har- 'kema. ZONDAG 18 APRIL (Ie Paasdag) NIEUWERKERK 10 uur ds. W. J. Kol- 'kert m.m.v. de zondagsscho-ol Ger. Kerk (N'kerk-O'l-and) 10 en 5 uur -dhr J, Verheul te Spijkenisse Geref. Gem. 10 en 3 -uur lezen Ger. Gem. in 'Ned. 9.45 en 3.30 uur lezen. ST. ANNALAND Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. J. Codée Ger. Gem. 9.30, 2 en 6 uur lezen -i Ger. -Gem. in Ned. 9.45, 2.15 en 6.15 uur lezen. OOSTERLAND Herv. Kerk 10 en! 6 uur ds. M. C. van der Meer -Ger. Kerk Gezamenlijke diensten met de kerk van 'Nieuwerkerik, in -de kerk aldaar Ger. Gem. 10, 2.30 en 6.30 uur le zen Oud Ger. Gem. 9.30, 2.30 en 6.30 uur ds. A. van der Meer. MAANDAG 19 APRIL (2e Paasdag) ST. ANNALAND Herv. Kerk 10 uur ds. J. Codée Ger. Gem. 9.30 uur ds. C. 'Molenaar, Kapelle-Biezelinge Ger. Gem. in Ned. 9.45 uur lezen. Afd. IV 1 J. Witvliet 18—27 2 C. Spee 18—25 3 F. Vis 18—24 4 M. Klink 18—23 5 J. Verbiest 18—18 6 H. Schellevis 18—16 7 G. Koese 18—16 8 M. Breeman 1814 9 L. van Erkel 18—12 10 J. V. d. Kooij 18— 5

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 9