Restauratie in stadje Goeree graag gesubsidieerd Grote verkeerscontrole; één auto uit 't verkeer leugd deed graag ihee aan fietsen-aktie van de RABO ba Ai de 4000 ste op de Expo ndedlsche diensten RAAD aOEDEREEDE: ie Goedkope ruimte voor Roode Kruis Ouddorp Diploma E.H.B.O aan dieren PREDIKBEURTEN Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdaig 16 april 1976 Goerees' gemeenteraad is gisteravond de afd. Ouddorp van het Roode Kruis heel goed gezind geweest. Niet alleen bleek de raad bereid de afd. een deel van de v.m. chr. lagere school te ver huren, maar op voorstel van dhr. Kr. Grinwis' bracht de raad ook nog eens het huurbedrag terug tot ééntiende van wat B. en W. hadden voorgesteld; geen 250,— maar slechts vijfentwintig gul- dentjes voor het hele jaar. Het was al leen wat teveel gevraagd van weth. J. Voogd die zich dan ook als enige tegen het voorstel van zijn fractiegenoot Grinwis verklaarde. „Het Roode-Kruis is een nuttige in stelling", had dhr. Grinwis geargumen teerd, waarom hij wilde volstaan met de berekening van slechts een symbo lisch bedrag. De voorz. burg. G. van Velzen meende overigens dat daarvan ook bij bereke ning van 250,gesproken kan worden omdat dat bedrag in geen verhouding staat tot de ruimte die beschikbaar wordt gesteld. Ook bij weth. Voogd wilde een verlaging er niet in, temeer omdat de gemeente er toch vrij aan zienlijke kosten heeft gemaakt. Dhr. Voogd geloofde stellig dat een huurbe drag van 5,per week voor de Roo de Kruis afdeling niet bezwaarlijk kan zijn. Een en ander deed hem besluiten zich tegen het voorstel te verklaren. Alle overige raadsleden gingen er wel mee accoord, inclusief weth. Visser al vond hij dat de afdeling toch al ver te gemoet werd gekomen. Aldus geschied de in de hoop dat met dit besluit geen precedenten zijn geschapen, „want," zo besefte de raad, „er zijn meer nuttige instellingen in de gemeente...!" Rehabilitatieplan. Bijzonder veel waarde hechtte de raad aan het vast te stellen rehabilita tieplan, dat er redactioneel welis waar wat indrukwekkend uitziet maar vrij vertaald de mogelijkheid biedt subsidies te verlenen (c.q. verkrijgen) bij de restauratie en rehabilitatie van pan den in het gebied van het beschermd stadsgezicht van het stadje Goedereede. Op kaart en in de mate van subsidiëring wordt onderscheid gemaakt voor monu menten en te rehabiliteren woningen die geen monumenten zijn. Er kan een vrij aanzienlijke subsidie worden ver kregen van het Ministerie van CRM, bovendien een Provinciale subsidie en een gemeentelijke subsidie. Door Ge meentewerken is (bij benadering en zeer vrijblijvend) berekend dat de uitvoering van het totale rehabilitatieplan zo'n 19 miljoen zou kosten, waarvan ca. 2,5 mil joen voor rekening van de gemeente zou komen. Burg. van Velzen maakte n.a.v. gere zen vragen nog eens duidelijk dat er van geen enkele verplichtiUig sprake is. Rehabilitatie en restauratie gebeuren niet anders dan op basis van vrijwillig heid. Overigens vond dhr. v. Velzen het heel plezierig dat er al van de subsidie mogelijkheden gebruik wordt gemaakt en hij sprak de wens uit dat het nog sterker zal gaan leven; „voorlopig is ieder die voor dit doel een subsidieaan vrage indient heel hartelijk welkom...!! noodde de voorzitter. Dhr. T. van Dam (S.G.P.) attendeerde erop dat de mogelijkheid kan bestaan dat een college en de Minister restaura tie en rehabilitatie verplichten in welk geval de eigenaar van de panden dat moet gedogen, maar de voorz. benadruk te nogmaals dat daar zeker geen sprake van zal zijn. De overweging om een fa sering in te stellen zou pas kunnen ont staan zo meende de voorz. wanneer het particulier initiatief geheel achter wege zou blijven. De raad stelde zich ge heel achter het vast te stellen plan, door dhr. Reus „een van de belangrijkste besluiten voor het stadje Goedereede" genoemd. Bö Zeeland! Omdat de Minister zich kennelijk wei nig heeft gestoord aan de uitspraak van de Flakkeese gemeenteraden m.b.t. de Provinciale herindeling werd de raad andermaal om een oordeel gevraagd wat aan de Minister voor 15 april ken baar zal worden gemaakt. De uitspraak werd geen andere dan in de vergadering van 15 oktober vorig jaar: „bij Zeeland!" Alleen de twee leden van de Pv.d.A.- fractie staan aansluiting bij een nieuwe provincie Rijnmond voor. „Iedereen krijgt weliswaar de kriebels als hij de naam Rijnmond nog maar hoort, maar los van dat begrip moeten we toch stel len dat daar onze belangen liggen!" was de conclusie van Mevr. Grinwis (P.v.d. A.). Geen van de raadsleden bleek na de 15e oktober van mening te zijn veran derd, ook niet dhr. Oosterom (PCP) die als toen ook nu voor Zeeland koos. „De Minister moge dan ons eiland wat Rot terdams vinden, wij willen de geest van Rotterdam niet In ons midden halen!" becommentarieerde dhr. Oosterom. „Bij Zeeland, maar liever nog houden zoals het is om een miljardenuitgave te voorkomen, was de wens van dhr. Kr. Grinwis (SGP), waaraan zich ook dhr. J. Bruggeman (VVD) kon conformeren. „Rijnmond is een grote mislukking en je krijgt al de kriebels als je de naam nog maar hoort, van mij hoeft 't niet!" stelde dhr. Bruggeman afkeurend vast. De opmerkingen, ook over het benade ren van de Kamerfracties, samenvattend wees de voorz. er nog eens op dat niet het econoniisch aspect de keuze moet bepalen maar de mate waarop men een bestuurlijke inbreng in de nieuw te vor men provincie kan hebben. Dat doen B. en W. duidelijk voor toevoeging aan Zeeland kiezen. Met dhr. v. Oosterom betreurde de voorz. het dat de Flakkeese gemeenten geen eensluidende keuze hebben, waardoor het niet mogelijk is de Overheid een eensluidend standpunt te laten horen. Weinig tevreden bleek de voorz. te zijn op de reactie in de Zeeuwse Staten op de voorkeur van drie van de Flakkeese gemeenten bij Zeeland te willen horen. De betreffende Gedeputeerde was niet ingegaan op de argumenten die de ge meenten daartoe hebben en had slechts volstaa^i met de mededeling dat ze wel kom zouden zijn. Niettemin werd andermaal de keus op Zeeland bepaald. LINKS De rechterarm van weth. Visser (A.R.) was stevig in 't verband verpakt waarom dhr. Visser zijn mede raadsleden de linkerhand moest drukken. „'k Ben links gewor're, maar 't is maar tijdelijk!" verklaarde dhr. Visser op ettelijke gemaakte op merkingen. „Er zat een zenuw in de knel..." zo verklaarde hij de gepleegde operatie. Nu begreep dhr. Bruggeman het niet meer, vandaar z'n verbaasde vraag: „Hei' joe dan zenuwen?" OOLTGENSPLAAT Openbare les Zondagsschool Aanstaande zondag 18 april (Ie Paas dag) des nam. 2 uur worden ouders en andere belangstellenden uitgenodigd door het bestuur en de leiding van de Zondagsschool om een openbare les met de kinderen mee te jmaken. Vorig jaar had deze les op eerste Pinksterdag plaats en velen gaven toen aan de oproep gehoor. Ook nu wordt u weer gaarne verwacht in „Elthato". Van Flaklkee zijn een drietal dames geslaagd voor het diploma „dierenver- zoiTglng en E.H.B.O.". Het zijn de da mes mevr. Tanis-Tanis uit Ouddorp, me vrouw Kruik uit Nieuwe Tonge en me vrouw Elvé uit Dinksland. De cursus werd 'gegeven in Hellevoet- sluis; de theorie werd gegeven door die renarts Minderhoüd, de praktijk door dhr. Zuidwijk uit Melissant. Het ligt in de bedoeling ^volgend sei zoen de cursus op Goeree-Overflakkee te houden. OUDDORP Beroepen. Ds. S. de Jong, Herv. pre dikant alhier heeft een beroep ontvan gen naar de Herv. Gem. van Kesteren. OOLTGENSPLAAT Woning gekocht voor uitbreiding winkel. De (heer J. C. Verwoerd heeft van mevrouw Dorsman-Los te Den Bom'mel de panden' Molendijk 7 en 9 en de panden 9a, b, c en d te Ooltgens- plaats onderhands gekocht voor uit breiding van de bestaande winkel (A O Kruidenierswaren). Het plan be staat dat het gezin van de heer Ver woerd in het pand nummer 7 gaat wo nen. Nummer 9, thans winkel en woon huis, wordt verbouwd en geheel als winkel ingericht. De achter nummer 9 gelegen pandjes a, b, c en d blijven in tact als paiklhuis. Indien moigelijk zal de vernieuwe winkel vóór Pinksteren in göbruik worden genomen. T.z.t. komen wij hier nader op terug. Nieuw parkeerterrein bij Hobbysteeën Langs het Boomgaardpad, bij de zgn. Hobbysteeën is een nieuw parkeerter rein aangelegd. Rondom dit terrein, dat keurig is uitgevoerd, is tevens een be planting aangebracht. Deze practische verbetering is door de Technische Dienst van de Gemeente Oostflakkee in eigen beheer bestraat, etc. Het ge heel maakt een welverzorgde indruk en maakt het voor de bewoners in deze wijk mogelijk hun auto's niet meer voor de deur maar in de onmiddellijke nabij heid te parkeren. Oud-inwoner Pieter Beijer overleden Op de leeftijd van 77 jaar is zater dag 10 april in zijn woning Joh. Kraaije- veldstraat 62 te Sliedrecht plotseling overleden, de heer Pieter Beijer, we duwnaar van mevr. K. Kamp. J3e heer Beijer begon zijn loopbaar als drukker bij de fa. M. Breur en Zonen te Oolt- gensplaat. Hier vandaan vertrok hij als drukker bij Joh. Enschede en Zo nen om vervolgens als chef-drukker in dienst te treden bij v/h de Firma Luyt te Sliedrecht, waar de heer Beijer tot aan zijn pensioengerechtigde leeftijd heeft gewerkt. Naast zijn dagelijkse ar beid vervulde hij vele functies op plaat selijk gebied. De heer Beijer had zit ting in de gemeenteraad van Sliedrecht voor de P.v.d.A.; hij was bestuurslid van de bestuurderenbond afdeling Slie drecht en dan in de Grafische sector. Vanaf 1937 tot heden was de heer Beijer secretaris-penningmeester van het Algemeen Ziekenfonds Sliedrecht en omstreken. Voor zijn verdiensten op velerlei terrein werd hij in 1969 tot Ere-burger van de gemeente Sliedrecht benoemd. De heer Beijer, die in zijn geboorteplaats ook jaren lid is geweest van de Muziekvereniging U.D.I. was een bescheiden eenvoudig mens, waar door hij alom werd geacht in zijn woonplaats. Donderdag 15 april had de begrafenis plaats te 2 uur nam. o§ de Begraafplaats te Sliedrecht. Wie heeft er spullen te missen voor de rommelmarkt? Op Koninginnedag vrijdag 30 april organiseert de L. Bazerque-groep van de Padvinderij weer een rommelmarkt aan de Beneden Molendijk. Voor deze markt heeft de groep veel spullen nodig. Zaterdag 24 april komt de ophaaldienst door het dorp om een en ander op te halen. Mocht u nu al van uw goederen af willen bel dan even P. H. v. d. Ree, tel. 511 en het wordt afgehaald. Alles is welkom, van boeken, huishoudelijke artikelen tot bankstellen toe. Met de schoonmaak komt er beslist wel iets voor de dag dat geschikt is. Gooi het niet weg maar geef het voor de rommelmarkt. Op de Nieuwe Tongse Langeweg heeft de politie woensdagmiddag vier uur lang een uitgebreide verkeerscontrole gehouden. Die actie vond plaats in sa menwerking met de Verkeersgroep Dordt en de plaatselijke Rijkspolitie. Er werden ca. tweehonderd auto's gecontroleerd. Kleine manco's werden met een. waarschuwing afgedaan, maar in 29 gevallen waren die van dien aard dat er procesverbaal werd opgemaakt. Eén auto, een dertien jaar oude wagen van een inwoner van Hellevoetsluis had een zó slechte carosserie dqt hij ter plaatse uit het verkeer werd genomen. Bij de actie waren twee inspectiewa- 1 gens van de Verkeersgroep aanwezig en twee motorsurveillanten die in ac tie kwamen wanneer op enige afstand van de controle naderende auto's plot seling een polderweg insloegen. Ze wer den dan prompt op de motor achter haald en bleken veelal wel iets te ver bergen te hebben Bü'na vijfhonderd meisjes en jongens hebben woensdagmiddag hun fietsen bij de Rabokantoren Middelhamis-Som- melsdijk, Melissant en Herkingen gratis laten keuren. Deze aktie is voor de bank een compleet succes geworden en voor de ouders van deze kinderen niet min der, want de kinderen kregen een kea- ringsrapportje mee waarop evt. manke menten staan vermeld. Daarmee kan men gelukkig zijn, want de kinderen begeven zich normaal in het verkeer en het is, noodzakelijk, dat het vervoermiddel met de uiterste, zorg wordt omringd. Een poosje geleden werden op de ba sisscholen in Middelhamis, Sommels- dijk, Melissant en Herkingen 1700 vel len tekenpapier uitgereikt. Van de kin deren wordt verwacht een tekening te maken van de fiets in het algemeen of van iets, dat met veilig verkeer te ma ken heeft. Op 30 april moeten de teke ningen binnen zijn. Dan zullen ze in de respectievelijke hallen van de banken worden tentoongesteld. Een jury, bestaande uit de heren Ze- venhuijzen, examinator uitgifte rijbe wijzen, het hoofd van de politie te Mid delhamis, of diens plaatsvervanger en dhr. Okker van de MAVO-school, zullen de tekeningen waarderen en dan staan de twee fietsen gereed, die aan de beste tekenaars zullen worden uitgereikt. Bovendien zijn er nog een 15-tal prijzeh beschikbaar, waaronder fietsbanden, fietstassen en wat dies meer zij. Bij de banken in Middelhamis, Melis sant en Herkingen was het dus woens dagmiddag erg druk. Drukker dan werd verwacht. Fietsenreparateurs waren be reid de controle uit te voeren. Gezegd moet worden, dat er heel veel fietsen bij waren, waaraan niets mankeerde. Het was opvallend, dat de fietsen over wegend erg schoon waren. De afge lopen dagen hadden de fietsenzaken het er druk mee, want ieder wilde, dat er aan zijn of haar fiets niets mankeerde. De fietsbellen haddeii een goede aftrek en er zijn heel wat banden verwisseld. Daarom is het een goede zaak, dat de fiets eens echt goed onder de loep is ge nomen. Eigenlijk jammer, dat het al leen voor de schooljeugd gold, maar wie weet In de eerste helft van mei zal de prijsuitreiking plaats hebben en de or ganisatoren van deze aktie vragen met klem de tekeningen op of vóór april in te leveren. Ook in Melissant werd zorgvuldig gecontroleerd. ZONDAG 18 APRIL (Ie Paasdag) MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds. J. Maasland en 6 uur ds. E. F. Vergunst. Extra kollekte Studiefonds Ger. Bond Herv. Exodus Gem. 10 uur ds. R. E. R. van Buiren. Paas- kollekte Chr. Ger. Kerk 9.30 en 6 uur ids. L. W. V. d. Mey Ger. Gem. 9.30 en 6 uur -ds. Th. van Stuyven- ibeng Ger. Kerk 10 uur ds. 's Gra vendeel. (Spec, dienst m.m.v. Kinder koor €n troimpettist) en 5 uur ds. 's Gravendeel Ger. Kerk (Vrijge maakt) 11 uur ds. H. W. Noordman en 3.30 uür lezen. SOMlMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur ds. H. N. van Henabergen en 6 uur ds. J. Willemsen. Extra kollekte Studie fonds Ger. Bond Rem. Kerk 10.30 uur me'vr. da. T. Elders-Mayer. (Het Paasontbijt vangt aan precies om 9,15 uur). DIRKSLAOSID «erv. Kerk 10 uur ds. iM. van der Linden en 6 uur ds. H. N. van Hensbengeri. Extra kollekte Stu- 'diofonds Ger. Bond Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. Van zaterdag 17 tot dinsdag 20 april '76 ARTSEN IMiddelhamis-Sommelsdük: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot dinsdagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter v. d. Peppel, tel. 2117. Dokter v. d. Peppel is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland-Herkingen-Melissant: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot dinsdagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter Elvé, tel. 12 62. Stellendam-Goedereede Van zaterdagmiddag 12.00 uur tot dinsdagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Bulthuis, tel. 1367. Nieuwe Tonge-Oude Tonge: Van zaterdagmorgen 8.00 uur tot dins dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter- Westra. Stad aan 't Haringvliet-Den Bommel - Ooltgensplaat: Van zaterdagmorgen 12.00 uur tot dinsdagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter Kramers, tel. 201. APOTHEEK „MENHEERSE" Openingtijden apotheek menheerse J. Slager apotheker werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur eh van 17.00 tot 18.00 uur. In overige uren via tel. of dienstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tandarts Janssen, Tel. 2169. DIERENARTSEN Dienst heeft dhr. Tjebbes, tel. 2966. WIJKVERPLEEGSTERS Ouddorp-Goedereede-Stellendam: Dienst heeft Zr. Termaaten, tel. 1702. Dirksland-Herkingen-Melissant: Van vrijdagavond 6 uur tot dinsdag morgen 8 laur heeft dienst Zr. Koppejan, tel. 1234, b.g.g. 1412. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 12 uur tot dins dagmorgen 8 uur heeft dienst Zr. Jo- chems, tel. 15 32. Doltgensplaat - Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - Wit/Gele Kruis: Dienst heeft Zr. v. Dam, tel. (01873) 510. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur dhr. Damen en 6 uur ds. H. van Kooten, Rotterdam Ger. Gem. 10 en 6 uur leeen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur dhr. P. Buitelaar, Rotterdam en 6 uur ds. H. Talsma. Extra kollekte vrije zit plaatsen. Ger. 'Gem. 10 en 6 uur le zen. STELLiEINDAM Herv. Kerk 10 uur kand H. de Leede, Gouderak en 6 uur kand J. P_, de Man, Utrecht. Extra kollekte Studiefonds Ger. Bond Ger. Kerk 8.45 samenzang, 9.00 uur ds. J. de Kievit en 4.30 uur ds. G. J. Smink. Goede Vrijdag 7 uur ds. J. de Kievit. GOEDERBEDE Herv. Kerk 9 en 10.45 uur ds. R. van Kooten en 6.30 uur ds. R. van Kooten. OUDDORP Hervormde Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. S. de Jong Ger. Kerk 10.30 uur ds. J. de Kievit (ver. gebouw) (van af 10.15 uur samenzang) en 4.30 uur ds. P. Paulus van Scharendijke (in de kerk). Goede Vrijdag 20.30 uur ds. J. de Kievit Ger. Gem. 9.30 en 6.30 uur lezen. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. H. Visser Ger. 'Gem. 10 en' 6 uur lezen.- OUDE TONGE Herv. Kerk* 10 uur ds. C. van Sliedre'gt en 6 uur' ds. H. Har- keman van St. Philipsland. Extra kol lekte Studiefonds Ger. Bond Geref. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 uur ds. J. Willemsen en 6 uur ds. M. van der Linden. Quotumkol- lekte 'Ger. Kerk 9.45 en 6 uur drs. Sminik. Goede Vrijdag 7.30 uur drs. Smink. DEN BO'MlMEL Herv. Kerk 10 uur ds. H. Talsma en 6 uur kand. A. Boer, Utrecht. Extra kollekte kerkvoogdij Ger. Kerk 10 en 6 uur drs. A. W. Meeder. OOLTGENSPLAA'T perv.' Kerk 9.30 u. ds. C. van Sohoonhoven, Hardiiix- vel'd-Giessendam en 6 uur 'ds. J. BlO'in, St. Maartensdijk. Extra kollekte Stu diefonds Ger. Bond Ger.> Kerk 9.30 en 6 uur ds. H. de Valk, em. predt. te Middelhamis Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezeh. LANGSTRAAT 10 uur dhr. C. Vröegin- deweij. MAANDAG 19 APRIL (2e Paasdag) MIDDELHARNIS IJerv. Kerk 10 uur 'ds. E. F. Vergunst. Extra kollekte Studiefonds Ger. Bond 9.30 uur ds. D. J. van Vuuren van Zaamslag Ger. Gem. 9.30 uur ds. Th. van Stuyvenberg. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 9.30 uur ds. A. Kastelein, Strijen. Extra koll. Studiefonds Ger. Bond. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. M. van der Linden Ger. Gem. 10 uur ds. P. Blok. HERKINGBN Herv. Kerk 10 uur ds. C. A. Korevaar, Rotterdam. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur ds. E. M. Bakker, Nieuwerkerk aan de IJssel. GOBDEIREEDE Herv. Kerk ds. G. H. van Kooten, Delft. OUDDORP Herv. Kerk 10 uur ds. S. de Jong, 'bev. nieuwe lidmaten. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 uur ds. J. Blom, St. Maartensdijk. OUDE TONGE Herv. Kerk 9.30 uur ds. C. van Sliedregt. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 uur ds. J. Willemsen. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. K. Schipper, Dordrecht. Extra koll. Studiefonds Ger. Bond Ger. Gem. 9.30 uur lezen. De Expo Oude-Tonge, woensdagmid dag gestart, kreeg gisteravond (donder dag) al de 4000ste bezoekster binnen haar deuren. Voor de standhouders was dat aanleiding de bofferds, dhr. en mevr. V. d. Ree-HoUeman uit Ooltgensplaat met tal van attenties te verrassen. Op de foto wordt hen een tuinstoel overhan digd door de Fa. Kersten en Moerkerke te Oud Beijerland. De organisatoren rekenen er op dat dit jaar de 15000 be zoekers worden gehaald!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 2