Identiteit van itorpsen liandliaven, maar regionalisatie blijft geboden!" Woonwagen bewoners lieten lege huiden achter Echte bakkers de straat op IVIedlsche diensten Oen Bomtnel Echt Ouddorps Part. Syiftode Zuid- West der Ger. Gem. Zilveresi |ubil@ym brandweer Middelharnis ff Op de woensdagavond gehouden receptie t.g.v. het 25-jarig bestaan van de brandweervereniging Mid delharnis hebben vele gelukwensen doorgeïdonken, maar er was ook iemand met een verdergaande boodschap! Dat was dhr. Vosse- naar, Commandant van het Hoofd- steimpunt brandweergemeenschap Noordelijke Delta, in welke kwali teit hij het Middelharnisse korps geluk wenste maar de vertegen woordigers van de overige eüan- delijke korpsen opriep zich niet te gen een regionalisatie te verzetten. Alleen (groot) Middelharnis heeft zich tot dusver bij de brandweer gemeenschap Noordelijke Delta aangesloten. Vrienden In die sfeer voltrok zich dan ook de receptie die door velen, waar onder tal van oud-brandweerleden werd bezocht. De jubilerende Ver eniging had de ruimte van „Jeugd- haven" met oude brandweerattri buten opgesierd en temidden daar van was 't voor velen goed weer eens wat oude herinneringen op te halen. Het bestuur van de Jubilerende Vereniging. Jaarvergadering „Sciiuttevaer" Afscheid echtpaar Muller Hulde uit het congres Veel dank Flakkeese leden gehuldigd RAAD OOSTFLAKKEE: Oostflakkee's gemeenteraad had gisteravond maar een goed half uur nodig om de agena af te wer ken. Die bevatte, in de ingekomen stukken, toch nog een pikant pimt- je waarover met name dhr. P. C. Noordermeer (V.V.D.) zijn afkeer uitsprak. Kien Leuke boterham Inspraak - Ergerlijk Oranjefeest 9 kg. DORé POTERS tH.DEWAAL Tel. 01877-1515 - Dirksland PREDIKBEURTEN Dodelijk verkeersongeluk te Oosteriand Lonigigin in Bejaarden van Dirksland te gast N.C.V.B. Politieman door bijtende hond toegetakeld GOEDEREEDE BOMMEN EN MIJN besteilen Direct bakker BEZUIJEN bellen TEL. 1296, OUDDORP 1 Het leek er woensdagavond in SteUenidam even op dat het igilde der Echte Bakkers aan 't demon streren was geslagen, maar het bleek een treffen van het meest vreedzame soort te zijn. CoUega Echte Bakkers kwamen bij Jan Troost op bezoek, gewapend met schieters en vlaggen en dat leverde bovenstaand plaatje op. Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 9 april 1976 „Ik hoop dat de andere gemeenten hun fout alsnog in zullen zien en zich nog aan zullen sluiten!" gaf dhr. Vosse- naar te kennen; „regionalisatie is nodig omdat we elkaar no'dig hebben!" zo voer de hij een pleit voor een verder S'amen- gaan. Dhr. Vossenaar zag de noodzaak tot samenwerking tegen de adhtergrond van de taakuitbreiding ,van de brand weer, waardoor de brandweer ook een technisch hulpverleningsapparaat is ge worden. In de Rotterdamse praktijk (dhr Vossenaar is ook cmdt. van de Rotter damse brandweer) overtreft het aantal 'gevallen van technische hxilpverlening al verre het aantal branden, „en", voorzag, dhr Vossenaar" „dat is het voorland van ons allen waarom, er met 'kracht naar ge streefd moet worden een zodanige orga nisatie te bereiken dat de brandweer 'die taak aan aal kunnen!" Daarvoor zal goed materiaal, geoe fendheid en schohnig nodig zijn en voor het bereiken; daarvan ook veel (Over- heids) geld, en veel inzet van ook de vrij willige manschappen. „Er zijn aldus dhr. Vossenaar geen vrijwilligers en beroepsibranden, en' elke brand kan maar op één manier igeblust worden, n.l. op de beste manier!!" Büj benadrukte 'dat 'bij een re'gionali- satie de indentiteit van de aangesloten korpsen zal blijven bestaan, maar het is goed te weten dat men op de regionale organisatie terug kan vallen wanneer men het plaatselijk eens niet meer aan kan. Daartoe wordt binnen enige tijd een centrale in gebruik geno'men via wel ke men d.m.v. portofoons in eeri straal van 600 vierkante kilometer met elkaar in contact staat. „Ik geloof best dat de koiipsen het zelf wel zullen redden," aldus 'dhr. Vossenaar, maar voor de beantwoording van de vraag of de geboden hiüpver- lening wel zo optimaal is moeten de korpsen elk in.eigen hart durven kij ken!" Hartelijke 'gelukwensen werden ook uitgesproken door Inspecteur Aaldij'k, 'de brandweerleden als ^brandweer- vrienden" begroetenld. Hij complimen teerde de jubilerende Vereniging welke hij de taak toeschreef" de ruimte te vullen die erover blijft als er 'geen brand is". Spr. constateerde dat de brand weerver. Middelharnis dat uitnemend heeft gedaan, 'getuiige ook 'de typische kameraadschap die er onderling is -ge groeid. „Die wordt aldus dhr. Aal- dijk niet bepaald door rangen en standen maar door een onderlinge waar dering", aldus dhr. Aaldijk. VERVOLG VAN VOORPAGINA Van mevr. Muller werd afscheid ge nomen. De voorzitter releveeerde het werk in „Schuttevaer" van het edht- paar Muller. Twintig jaar -geleden was de heer Muller al bestuurslid van de afdeling Rotterdam en zodoende werd het contact gelegd met mevrouw Mul ler. Zeven a acht jaar belde zij iedere* morgen (op werkdagen) om 10 uur de voorzitter op om het werk te bespre ken. Dat zijn zo'n ruim 1500 telefoo'nge- sprekken. Daarbij zorgde mevr. Muller voor de gezellige sfeer, een cake op de bestuursvergadering en alle andere at tenties. „U was "weliswaar in dienst maar u deed veel meer dan eigenlijk uw werk was", aldus mr. Van Dam Namens het hoofdbestuur werd IMevr. Muller een prachtig, bloemstuk aange boden. Enkele S'prekers volgden nog. Mr. Sprenger voo-rzitter van 'de afdeling Middelbtu-g sprak namens vele afdelin gen. Veel goede en lovende woorden werden' aan het adres van mevrouw Muller gericht. Hierbij werd ook de heer Muller betro'kken. Voor hun nieu we huis te Borger (Dr.) werd een open haard aangeboden. Als oongrescoanmissieUd van de vier organiserende afdeUngen sprak de heer Oud. Hij bood een pas verschenen boek over Noord Holland aan. Onder hartelijk applaus werden de cadeaus's overhandigd. De openhaard vanzelf symbolisch. Mevr. Muller dankte voor de p'retti- ge samenwerking en de medewerking van iedereen ondervonden. Er wordt enorm veel van het bestuur gevraagd, maar wij zullen altijd met veel genoe gen aan deze periode blijven terug iden- 'ken. Volgend jaar hopen wij (maar dan aan de andere kant van 'de tafel) het Sdhuttevaercongres te ibezoeken, aldus mevr. Muller. Aan jubilerende leden werd de ge bruikelijke kop en schotel mtgereikt. Van de afdeling Goeree-Overflakkee is schipper L. van Gent 40 jaar Ud, de heren J. ICik o-ok 40 jaar en D. van 't Hof 50 jaar. Schipper H. Visscher nam voor hen de 'kop en schotel in ont vangst. De Elf deling ErÉahuizen 'die 100 jaar 'bestaat kreeg de grote Schuttevaervlag. Na al dit O'fficieels werd be-gonnen met de 244 voorstellen. In 'de 'middagvergadering werd na verwelkooning van een groot aantal gas ten van diverse instanties,, een inlei ding gehouden door Jhr. Ir. A. M. van Nispen te Pannerden, hoiofdingenieur A. van de Dienst der Zuiderzeewerkert. Hij sprak over: „Zuiderzeewerken-Soheep- vaartbelangen". De dames werden onthaald (woens dagmiddag) met een bezoek aan 'de bloe menveiling te Broek op Lanigedijk. De 'burgemeester van Alkmiaar (als eregast) vertelde veel over zijn stad en de groei 'die er in zit, ook op scheepvaart gebied. De af'd. Sommelsdijk van de Kon. 'Ned. Jagersvereniging had n.l. de raad een brief geschreven waarin de afd. een stevige .klacht tegen het woonwa genvolk uitte en ze verdacht van eenl ontoelaatbare stroperij. Op het plekje langs de Galattieese- 'dijk, waar wagens op doortocht wel eens enkele dagen aanlanden, waren na het vertrek zo'n 15 konijnenhuiden, hazenhuiden en slachtafval van fazan ten gevonden, met de nodige portie huis houdelijke aival. „Ergerlijk 'dat dat daar steeds plaat- vindt", becammentarieerde dhr. Noor dermeer, doelend op de vervuiUng, maar die kwalificatie liet hij ook gel den voor de stroperijen die worden] ge- pleeigd. Hij vroeg dan ook een frequen ter politie toezicht en het 'bieden van de 'helpende hand aan 'de jachtopziener. De voorz. burg. W. M. van der Harst kon weinig anders doen dan beamen dat er van een exces sprake is. De po litie is gevraagd een nog beter toezicht uit te oefenen, maar dat lijkt het enige wat kan worden gedaan. Dhr. A. Both (PvdA) is hard bezig een reputatie te vestigen en bepaald geen kwalijke. Zo vis,te hij uit eeri van de voorstellen het onderdeeltje een cv. installatie in 50 jaar af te schrijven en 'dat leek hem wel wat de te lang. Het voorstel werd dan ook teruiggeno'men, temeer omdat in hetzelfde voorstel werd 'gesuggereerd de 'grond (voor woi- ninigbouw) in 50 jaar af te- schrijven en dat vond dhr. Both weer te kort; het moet z.i. 75 jaar zijn. Dhr. Both schudde ooik zijn grijze hoofd bij het lezen van het rapport van de Dir. Gemeentewerken m.b.t. het (aan te leggen) parkeerterrein aan die kade te Den Bommel. Daarin wordt geraam-d 'dat het uit graven en aSvO'eren van 54 m3 zand ruim 4000,^zal kosten 80,— per m3) en dat vond dhr. Both wat al te gortig;" mioeten ze dat voor die prijs naar de Oosterschelde brengen?" 'vroeg hij het college af. „Zo is er in elk geval een leuke boterham aa-n te verdienen voor degene die dat mag uitvoeren," op perde 'dhr. Bo#i. „Het zal met de prijs waarschijnlijk nog wel meevallen," geloofde 'de voorz., nu de gemeente over een eigen wa gen beschikt. Van de raden is door de Min. van Binnenlandse Zaken een mening ge vraagd over zijn plan ons land in 26 provincies her in te delen, maar aan de mening en m'otivaties van de raden blijkt de Minister 'geheel voorbij te zijn gegaan. GjS. waren zo vriendelijk dat aan de raad te laten weten', Ook de voorz. vond het een ergerlijke zaak dat de Minister de oneningen van de gemeentebesturen „uit de losse pols" heeft afgedaan en er geen enkele aan dacht aan heeft geschonken. De voorz. vond dan 'Ook geen goed woord voor deze ministeriële 'handelswijze. De rest van de agenda werd voorts vlot afgehandeld. De raad ging acoo'ord met 'de aan-ko'op van 'd-e igrond waarop het perceel Slikdijk 1 te Ooltgensplaat heeft gestaan en stelde ook een crediet van 17000,'beschikbaar 'Om aldaar een fraaiere situatie te scheppen dan thans het 'geval is. Een crediet van 2900,werd 'gevo- teerd vO'Or de aanschaf van materia-al voor de aanleg van een cv. installatie in de brandweerkazerne te Oude Tonge. De 'brandweerlieden zullen' zelf on der deskundig toezicht de aanleg ver zorgen. Een subsidie van elk 250O,werd beschikbaar gesteld aan de peuterspeel zaal „Olleke Bolleke" te OoltgenS'plaat en 'de peuterspeelzaal te Oude Tonge. Op de vraag van dhr. No'ordermeer waar om niet de peutersjjeelzaal te Den Bom mel wordt gesubsidieerd antwoordde de voorz. dat het Ministerie de aanvraag voor '76 terzijde heeft gelegd omdat die te laat was ingediend. Tegemoet werd gekomen aan het ver zoek van 'het Oranjecomité van Oude Tonge. Van daaruit was n.l. 'gevraagd de gulden per leerling voor een tracta- tie 'O'p Koniginnedag, nu, na tien jaar, tot 2,per leerling te verho'gen. De raad had daar geen geen enkele moeite mee. eigenlijk vond de voorz. dat het best eerder had gekund als maar iemand er eerder op geattendeerd had...! TE KOOP wegens teveel besteld klasse E 28/35 a ƒ2,'per kg. 18,in één koop! ZONDAG 11 APRIL MIDDELHARNIS Herv. Ke'rk 10 uur ds. E. F. Vergunst, openbare belijdenis des gelO'Ofs en 6 uur ds. J. Maasland. Extra kollekte kerk Herv. „exo dus" Gemeente (b.w.Lw.) 10 uur 'ds. R. E. R. van Buiren. Gezinsdienst Ohr. Ger, Kerk 9,30 en 6 uur ds, N, de Jong van Driebergen Ger, Gem, 9.30 en 6 uur ds. Th. van Stujrven- berg Ger. Kerk (Vrij'gemaakt) 10.30 uur ds. P. Deddens en 2.30 uur cand, P. W. van der Kam:p. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. S, de Jong, Diakoniekollekte G.S,A. Rem. Kerk 10.30 uur mevr. 'da. T. 'Elders-Mayer. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. H. N. van Hensbergen, bev. nieuwe lidmaten en 6 uur -ds. M. van der Linden. Ertra kollekte kerk Ger. 'Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur ós. J. Maasland en 6 uur ds. E. F. Vergunst Extra kollekte bouwfonds Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uiu- ds. H. Visser, bev. nieuwe lidmaten en 6 uur kand. J. P. de iMan, Utrecht. Extra koUe'kte orgelfonds. STELLEND AM Herv. Kerk 10 uur ds. M. van der Linden en 6 uur ds. H. Harkema van St. Philipsland. Extra kollekte restauratiefonds i Ger. Kerk 10 uur ds. J. de Kievit en 5.00 uur ds. B. van Oeveren. GOEDEREBDE Herv. Kerk 9 en 10.45 u. ds. D. B. V. Lokhorst en 6.30 uur ds. H. N. van Hensbergen. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. P. J. Dorsman van Staphorst Ger. Kerk 10 uur ds. J. de Kievit en 5 uur dr. B. van Oeveren van Rijns- burg Ger. Gem. 9.30 en 6.30' uur lezen Doopsgez. Gem. 9.30 en 6.30 uur dhr. Ohr. Vellinga van Zaandam. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9,30 uur kand, J. Kommers, Groenekan en 6 uur ds, H. Visser, openbare 'geloofs belijdenis. Extra kollekte voor Guate mala Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 uur ds. C, van Sliedregt en 6 uur kand, J, Kommers, Groertekan Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. J. Willemsen, voorm. openbare belijdenis des ge loof s Ger. Kerk 10.30 en 6 uur dr. G. J. Smink, DEN BOMMEL Herv, Kerk 10 uur ds, A. Baars, Papendrecht en 6 uur 'ds, H, Talsma, openbare belijdenis des geloofs Ger, Kerk 10 uur drs, A. W. Meeder en 6 uur ds. E. GrO'enen- berg te Rotterdam-Katendrecht. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. H. Talsma en 6 uur ds. C. van Sliedregt. Extra kollekte Quotum Ger. Kerk 9.30 en 6 uur dhr, G,. J, Smouter te Rho'on Ger. Ge'm. 9.30 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 10 uur dhr. N. H. Groeri. Twintig minuten over vijf woensdag avond vond in de o-mgeving van Ooster iand een ernstig ve'iikeersongeluk plaats, dat aan twee perso'nen het leven kost te. Uit 'de richting Zierikzee naderde een personenauto, bestuurd door W. H. uit Rotterdam, terwijl ook uit de tegenover gestelde richting een wagen aankwam, bestuurd dO'Or C. A. K. uit Zierikzee, met als medepassagier C. P. eveneens uit Zierikzee. Bestuurder H. had pas ingehaald, en 'kon waarschijnlij'k niet spoedig genoeg weer naar rechts ko men, zodat hij frontaal tegen de wagen van H. uit Rotterdam aanbotste. De gevolgen waren ontzettend. Niet alleen werden beide personenauto's - totaal vernield, maar 'de bestuurder W. H. uit Rotterdam, verloor het leven ter plaat se. Met 'drie ambulances werden de slachtoffers naar het Zweedse Rode Kruisziekenhuis te Zierikzee vervoerd waar ook in de loop van de avond de Zierikzeese 'bestuurder C. A. K. over leed. Zijn medepassagier -werd met zware verwo'ndingen opgenomen in ge noemd ziekenhuis. De doktoren Richard uit Nieuwerkerk, en Biuijtendijk uit Bruinisse verleenden eerste hulp. Ook de Oosterlandse brandvreer verleende ■haar medewerking bij dit tragische O'n- geval. De zwaar gehavende auto's wer den' door 'garage Ista weggesleept. De rijkspolitie die onmiddellijk het verkeer omleidde over het dorp, stelde een uit gebreid onderzoek in naar de oorzaak van 'dit ongeval. Van zaterdag 10 tot maandag 12 april ARTSEN Middelharnis-Sommelsdqk: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Wieringa, tel. 2090. Dokter Wieringa is woensdag a.s. van 12,00 tot 24,00 uur afwezig, Dirksland-Herkingen-Melissant Van zaterdagmorgen 9,00 uur tot maan dagmorgen 9,00 uur heeft dienst dokter Elvé, tel, 1262. Stellendam-Goedereede: Van zaterdagmiddag 12,00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter van Rijswijk, tel. 1207. Nieuwe Tonge-Oude Tonge: Van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Westra, tel. 1259. Stad aan 't Haringvliet-Den Bommel - Ooltgensplaat: Van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maan dagmorgen 9.00 uur heeft dienst dokter Kramers, tel. 201. APOTHEEK „MENHEERSE" Openingtijden apotheek menheerse J. Slager apothe'ker werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uiu: en van 17.00 tot 18.00 u\ir. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overige uren via tel. of dlenstkastje. TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen tand arts Sypkens, tel. 2136 (van 9 tot 9.30 uur). DIERENARTSEN Dienst heeft dr. Minderhoud, tel. 2897. WUKVERPLEEGSTERS Ouddorp - Goedereede - Stellendam Dienst heeft zr. Termaaten, tel. 1702. Dirksland-Herkingen-Melissant Van vrijdagavond 6 uur tot maandag morgen 8 uur heeft dienst zr. Stolk, tel. 1770, b.g.'g. 1767. NTieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 12 uur tot maandag morgen 8 uur heeft dienst zr. van Wij'k, tel. 1289, b.'g.'g. 01877-1707. Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - ooltgensplaat - Achthuizen - Wit/Gele Kruis: Dienst heeft zr. Anna, tel. 01873-577. Koninginnedag wordt dit jaar weer gevierd in DEN BOMMEL. Ook de be jaarden van het bejaardencentrum „WESTERLICHT" zullen dit jaar volop kunnen delen in de feestvreugde. Het morgenprogramma van de feeste lijkheden zal namelijk plaats vinden op de binnen'plaats van het bejaardcen trum. De bejaardensoos van „Westerlicht" heeft op deze dag tevens 'een marktje georganiseerd op de binnenplaats. 'En kele kraampjes, waaronder zelfgemaak te handwerken, boekenstand, rommel- stand, enz. zullen ongetwijfeld de feest vreugde vergroten, en de bejaarden een onvergetelijke dag bezorgen. Zij ,die dit marktje willen steunen met een bijdrage in natura, kunnen zich ver voegen aan het 'bejaardenoentrum, Oranjestraat 35, telefoon 545, of bij de leden van de soos. He'bt U iets op te ruimen, het is bij ons van harte welkom. Woensdag 14 april hoopt de Ned. Chr. Vrouwenbond haar maandelijkse vergadering te houden in „Onder de Wie'k". Aanvang 7.45 uur. Op deze avond zal ds. v. d. Linden ■de meditatie houden. De heer Kastelein uit Delft vertelt aan de hand van dia's over Australië. Alle bejaarden zijn op deze avond van harte welkom. OOSTERLAND Op zaterdag 10 april a.s. hO'Opt de op- haaldienst van de plaatselijke Oranje vereniging weer allerlei spullen op te halen bij de ingezetenen ten behoeve van de in de a.s. zomer te houden Rom melmarkt. Men kan alles gebruiken zo als oude sieraden, oude prullen, oude potten en pannen, glazen voorwerpen, tuüigereedschap, boeken, grammofoon platen, televisie- en radiotoestellen, oude meubels, vloerbedekking, textiel etc. Kortom gebruikte spullen die an ders in de vuilnisbak belanden hebben allicht nog enige waarde op de rommel markt. Het bestuur hoopt dat men zo mogelijk het materiaal gereed zet dan kunnen de jongelui het zaterdag zo op laden. Bij voorbaat hiervoor dank. OUDDORP - STELLENDAM Wachtmeester Slootmaker van de Rijkspolitie te Ouddorp heeft 'gister avond vrij ernstige verwondingen aan onder- en bovenbenen opgelopen toen 'hij, in Stellendam bezig met de aan- ■h'oüding van twee van 'diefstal ver- 'dadhte jongelui, door 'de hond van een van hen werd aangevallen. Het begon met de melding van dief stal van een krat bier van Supermarkt Troimmel te Stellendam. Terwijl de po litie daar poolshoogte nam passeerden een drietal Stellendamse jongens waar van er twee van de diefstal werden verdacht. Ze waren do'or een omwo nende gezien. De politie re'kende het tweetal 'dan ook gelij-k maar in een laadde ze in de surveillance-wagen. De derde, F. M. bleef met de hond buiten, maar'opende op een gegeven moment de deur van de politieibus. Voor A. M. was dat aanleiding om naar buiten te stappen waar mr. Slootmaker prompt stelling tegen nam. Buiten O'ntstond eni'g handgemeen waarop de nog in de bus zittende C. T. ide hond (eigendom van M.) aanzette de politieman te pak ken. De hO'nd reageerde daar op en wmr. Slootmaker liep een twaalftal ver wondingen 'Op. De dokter heeft enkele hechtingen aan moeten brengen. Het tweetal is vannacht ingesloten^ Het verdere onderzoek is in handen ge- 'geveri aan de 'districtsrecherche te Dordrecht. Door de kotter G.O. 20 van schipper A. Groenendij'k zijn vanmorgen 3 bom men en een mijn uit de laattse wereld oorlog aan land gebracht. OOLTGENSPLAAT Nieuwe zaak in woninginrichting. In het voormalige pand van de firma Groe- nevelt en Roos, Voorstraat 25, alhier is door 'de fa. J. van Drongelen en Zn. een zaak in complete woninginrichting gevestigd. Op dinsdag 13 april a.s. te 2 uur nam. zal de opening worden ver richt do'or burgemeester W. M. van der Harst. DEN BOMMEL Benoeming. Van -de gekozen 'amibts- dragers in de Geref. Kerk hebben de heer A. Kreeft als ouderling en de heer A. de Gast als 'diaken hun benoeming aanvaard. De gekozen ouderling A. de Bruin heeft ontheffing verkregen. De heer M. van Zandwijk in welk'e vacatu re hij ^as 'gekozen blijft nu voorlopig nog zitting houden. 'Op 'donderdag 15 april D.V. hoopt de Part. Synode Z.W. te vergaderen in 'het kerkgebouw der Ger. Gem. Anjerstraat 2 te Ridderkerk. Deze Synode omvat de classes Dordrecht, Ridderkerk en Mid delharnis. De Synode zal donderdag morgen' om 10 uur worden geopend door 'de predikant van de roepende kerk van Slikkerveer, 'ds. A. Elshout. Aan de vooravond (wo'onsdag 14 april) zal in hetzelfde kerkgebouw een bid stond worden gehouden, waarin hoopt voor te gaan 'de praeses van de vori'ge 'Synode, drs. A. Vergunst van Veen. Aanvang van de bidstond 7.30 uur. OOSTERLAND Gereformeerde Gemeente In de vacature Ds. W. Hage, die op 23 november van het vorig jaar afscheid nam van de Ger. Gemeente alhier, we gens vertrek naar Rotterdam (W.), werd dezer dagen een beroep uitgebracht op Ds. C. Molenaar, sedert 20 mei 1971 pre dikant van de Ger. Gem. te Kapelle- Biezelinge.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 2