niarm in Herkingen paard te water Eerste paal voor geïntegreerde openbare basis-kleuterschool Wereldkampioen herenkapper kreeg hulde van 't thuisfront Hs a>\>^ 48e jaargang Dinsdag 30 maart 1976 No. 4476 CHR. STREEKELAD OP GEREFORMEE21DE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Toen gistermiddag bekend werd dat een jong paardje in de Grevelingen was geraakt en daar dreigde te verdrinken heeft een groot deel van Herldngens inwoners zich bij de gebeurtenis sen die volgden betrokken gevoeld. Aan de haven groepten tien tallen mensen zich gisteravond samen, beniemwd naar de af loop van het titanengevecht dat een viertal mannen in het steenkoude water met'het onwiUige paardje leverden. Ze won nen, maar vraag niet hoe OUDE TONGE Meisje (S) onder auto Auto tegen lichtmast Auto in ^t struilcgewas Valse duizendjes Man aangehouden Geslaagd voor het diploma zwemmend redden EXTRA KERKDIENSTEN GEREF. GEMEENTEN MIDDELHARNIS Speelterrein in Nieuwe Tonge Filmmiddag in het Dienstencentrum PROVINCIADE 1976 POSTBOX 8 MTDDEUHAKNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, TeL (01870) 26 29 Na 5.30 uur (01870) 33 B2 Bank: Rabo Middellianüs no. 3420i»l.lM Sonunelsdjjk Giro 167830 ABONNEMENTSPRIJS 7,50 PER KWARTAAL ADVERTEJNTIEPRUS 27 oenit per mm. "BH contract speciaal taileiL „Het is een versohriikkinig ge weest", verklaarde na afloop ide eigenaar van het paardje, dhr. Dirk Struijk. Het 'dier, sinds za terdag in het bezit van dhr. Struijk, bleek mtgebroken te zijn uit een 2 meter hoag omheind gedeelte van het gors. Het was ca. 5 fcm^ verder gelopen eri werd tegen zessen voor de haven gesig naleerd, vele honderden meters ver üi het water van de Greve lingen. Een- eerste poging om het dier met een bootje te bereiken mis lukte doordat er een mankement aan de buitenboordmotor optrad. Enkele mannen moesten toen te water om het vlet naar de kant te trekken. Inmiddels was de Rijkspolitie te water uit Bruinis- se gewaarschxiwd. Zij zagen, al later op de avond, kans een touw om de hals van het paard te be vestigen. Met het bootje van va der en zoon Kagchelland werd het dier opnieuw benaderd. Toen begon het zware karwei dat tot ca. half tien duren zou! Dhr. D. Struijk, zoon Dirk Struijk, Jan van Putten, Adriaan de Boer en Pauw Kagchelland De drenkeling komt aan wal. komt een igroot compliment toe. Zij spanden zich, tot aan hun toorst in het steenkoude water in om het dier te redden. Aanvanke lijk liep hij enkele hondenden meters ^mee maar liet zich toen 'doodmoe zakken. Het paarde- hoofd moest toen naet een uiter ste inspanning boven water wor den gehouden. Het dier weigerde nog m;aar één stap te lopien en de mannen hebben hem toen hon derden meters ver door het water moeten slepen. Zelfs hebben ze het paardje nog een stuk Eoda- nig ondersteund dat ze hem bij na droegen. 'Op de wallekant zagen de tien tallen het lichtje van de redders voeitje voor voetje dichterbij ko men. Tenslotte, na een eindeloos lijkende tijd, stapten redders en paardje' op de veilige wal. Ze hadden een igrootse prestatie ge leverd. Het paard, een twee-ja- rige volbloed werd goed onder- ■geetopt in d® wanme stal. Hij zal, zo dacht de 'dierenarts, geen nadelig gevolgen van het natte avontuur overhouden. ®SS5S5SSS£5£>SS®®£5S;C5Cjgsg5S^cxsv£XC5^^ STAD AAflST 'T HARINGVLIET Het 5-jarig meisje L. 'de Leeuw is zaterdagmorgen met haar fietsje door een personenauto aangereden. Het meis je wilde op de kruisinig Nieuwstraat-v. Bronckh'orststraat nog vóór de nade rende auto lanigs, maar 'daar was de af stand te -gering voor. De wagen wend bestuurd do'or -dhr. A. M. v. Druninigen. De auto raakte het fietsje en het kwam onder het redhterwiel terecht. Het meisje Uep o.m. een zware her senschudding op waarmee ze in het zie kenhuis te Dirksland is opgenomen. OUDE TOMGE Zondagavond is dhr. C. K. uit Dirks land met zijn personenauto', rijdend op de Tonisseweg, tegen ©en Uchtm.ast 'ge reden. Van de bestuurder werd een ibloedproef genomien. NIEUWE TONGE Toen j.l. zondag de zonneklep voor ■de bestuurdersplaats neeriklapte raakte dhr. B. Verhoeff zodanig uit zijn con centratie 'dat hij m.et zijn personenwa gen in de 'be-ran van de Nieuwe Tomgse Langeweig terecht kwam en daar een verkeersibod en ca. dertig boompjes neerhaalde. Verdaciit van het in omloop brengpn van tenminste twee valse duizendjes is een inwoner van Klundert, J. de V. aan gehouden en ingesloten in het politie bureau te Zevenbergen. De man had vrijdag in Den Bommel en in O'Tonge, resp. bij 'de caféhouders Overbeeke en de Koning, zijn consump ties met zo'n duizendje betaald. Dat gro te geld wekte enige argwaan en in Oude Tonge was iemand zo attent het num mer van de wagen te noteren waardoor de gewaarschuwde politie gemakkelijk achter de identiteit van de dader kon komen. Burg. V. d. Harst aan de knuppels. MIDDELHARNIS: Op 27 maart j.l. 95 leerlingen uit het instructiebad van Middelhamis voldaan hebben aan de eisen voor het diploma Zwemmend redden van de K.N.B.R.D. (koninkiyke Nederlandse bond tot Red- flen van Drenkelingen). Eén leerling zakte op het onderdeel bordjes duiken. De eisen voor dit diploma luiden als volgt. Lijn redding, een reddingsklos 2 maal 6 meter over het hoofd van een drenkeling gooien. De drenkeling moet de lijn zonder zich te verplaatsen kun nen pakken. Op de kant moet de kandidaat zich kunnen bevrijden uit de enkele pols- greep, onderpolsgreep en de bovenpols- greep. Gekleed te water met een hurksprong, 5 meter borstslag, duiken en drie bordjes ophalen die op een diepte van 2 me ter op de bodem liggen. Startsprong, 50 meter borstslag en aan sluitend 25 meter rugslag waarbij een zwemplankje tegen de borst gehouden moet worden. Hurksprong 1 minuut watertrappen met de handen en polsen boven water. In zwemkleding, startsprong en aan sluitend 8 meter onderwaterzwemmen. Hurksprong, en bevrijden uit de en kele, boven en de onderpolsgreep. Hurk sprong en aansluitend de dren keling vervoeren, 5 meter in de kop- greep en 5 meter in de polsgreep. Na dit programma afgewerkt te heb ben werden de kandidaten in het bezit gesteld van het zo fel begeerde diploma. De namen van de geslaagden zijn: N. v. Amerongen; C. E. de Bakker; E. J. C. V. Balen; R. Blaak; N. Blok; D. J. Boeter; M. Bom; P. R. Rosland; B. Broere; L. V. d. Bruin; M. v. Brussel; W. F. Buyze; E. J. v. Deukeren; M. v. d. Doel; A. v. Eek; A. Groenendijk; A. Groenewoud; K. Grootenboer; H. Groo- tenboer; N. Hartensveld; J. v. Heemst; H. V. Helden; F. D. v. Helden; E. v. d. Heuvel; L. Hout; E. Jacobs; A. P. M. Jobse; C. C. Jones; T. Joustra; J. M. Kastelein; C. Kramer; A. L. Kats; J. J. Keuvelaar; A. Kievit; P. Kievit; J. Klink M. Klink; L. Knape; R. Kom; P. D. Kranse; M. Kransse; Y. Kroos; J. H. Koppelaar; A. Krijgsman; A. Krijgsman; C V. Libde; J. M. Looy; C. Lodder; C. C. J. V. Lummel; K. v. Marel; T. Neeleman; P. G. Nells; A. Nieuwendijk; L. J. v. d. Nieuwendijk; H. v. Ochtend; N. Otter; D. A. J. du Pree; K. Peeman; H. Robijn; G. A. Roelofs; J. M. v. Rijs; A. v. Rijs; B. Schellevis; A. v. Sliedrecht; J. v. d. Sluijs; J. Snoek; P. Snoek; I. A. Spuy; E .A. Steenbeek; A. P. Struijk; H. Taaie J. Taaie; M. Taaie; K. Tanis; A. Tiele- man; I. P. Tuinenburg; C. A. Verbok- kum; J. J. Verhage; K. Verolme; A. J. Vis; J. C. Vis; J. Visser; J. Vogelaar; C. J. Vijfhuizen; P. v. d. Wal; M. v. d. Ekke; A W.esdorp; D. T. Wessels; I. Wiegel; N. de Wit; M. S. Wolters; K. v. Buiren; I. V. d. Kamp; A. C. Slooter. P. T. van Doornik, chef-zweminstructeur Gemeente Middelhamis. OUDDORP woensdagavond 7.30 uur ds. J. van Vliet van Aagtekerke. Op het bouwterrein langs de ds. van Halenstraat in het bestemmingsplan Capelle-weg heeft burg. W. M. v. d. Harst van Oostflakkee gistermiddag de eerste paal geslagen voor de daar te bouwen openbare geïntegreerde school voor kleuter- en lager onderwijs. Aan 'die paalslag vooraf maakte burg. V. 'd. Harst een afspraak met de verza melde schooljeugd en dat was een ori- iginele gedachte. De harde -wind en kou trotserend gaven 'de leerlingen daar uiting aan hun portie inspraak. Luid klonk dan ook hum afkeuring op 's burgemeesters vraag of het nodig zal zijn de ramen van tralies te voorzien. „Dan ook geen voetballen erdoor!!" luidde ide 'daarop gemaakte afspraak. Een voiligende vraag, of -het nodig zal zijn prikkeldraad 'Op het dak aan te brengen ikreeg eenzelfde reactie. „Dan geen klimpartijen: naar het dak!!" was de volgende afspraak. Na 'die gedane zaken ziette dhr. v. d. Harst zich aan de aïbeid, die hem ove- ri'gens vlot afging. Een flinke explosie ten besluite: en de wens -dat de school, te bouwen 'door 'de Bouwoomlbinatie Midden-Holland, er in september zal staan. In het 'gabouw van het Vormings centrum werd er daarna nog geruime tijd löver nagepraat. Vier vla len boven het werkter rein,, link../ de nieuwe gemeentevlag, tweemaal de driekleur en de vlag van de bouwmaatschappij. Vanuit Middelhamis, maar ook van uit vele plaatsen van het eiland waren vrijdagavond belangstellenden toege stroomd om getuige te zijn van de hul diging van wereldkampioen herenkap per Karel van de Tonnekreek. Op de smalle straat voor zijn met bloemen ge tooide kapsalon op het Zandpad stonden de muzikanten tot bqna op de tenen van de kampioen opgesteld. Die nam die spontane huldiging door het thuisfront, met verbazing!, maar in dank af want op zoveel belangstelling had hy niet durven rekenen. De omwonenden hadden de gevel van het bedrijf van dhr. v. d. Tonnekreek met prachtige bloemstukken versierd en daarop het „welkom Wereldkampioen" geschreven. Vrijdagavond liepen de bloemisten nog steeds af en aan en kwam burgemeester van Es van Mid delhamis eraan te pas om de vaardige inwoner „officiële" hulde te brengen. In zijn gelukwens liet dhr. van Es niet on vermeld hoeveel dhr. v. d. Tonnekreek geoefend heeft om tot de beste te worden uitgeroepen. „Goed ingezeept is al half geschoren!" vergeleek burgemeester van Es, dhr. V. d. Tonnekreek complimente rend met het „meesterlijke resiütaat". Hij bood mevr. v. d. Tonnekreek een boeket bloemen aan waarna kapper Ka- Een muzikantje uit Ooltgensplaat biedt mevr. v. d. Tonnekreek bloemen aan. rel met bloemen en een tennisracket werd bedacht onder die voorwaarde dat hij de racket weer ten gemeentehuize inlevert wanneer hij zijn wereldsucces in zijn tarieven gaat doorberekenen...! Na gemusiceer, getrompetter en ge trommel, na gelukwensen ook van dhr. v. d. Kamp uit Ooltgensplaat kreeg dhr. V. d. Tonnekreek, geflankeerd door ouders en schoonouders en een collega kapper gelegenheid een dankwoord te spreken. Daar bleek hij even weinig moeite mee te hebben als met het creë ren van een „modisch kapsel" al wist hij de mate waarin hij zich verbaasde weer wél wat moeUijk te typeren. Hij hield het bij herhaling maar op „hele maal geweldig grandioos!". Na anderhalf jaar van trainen, zelfs enkele avonden per week was hem tenslotte het wereld kampioenschap geworden en dat was het publiek best een hoeraatje waard. „Kom allemaal maar om de kof fie of een borrel!" nodigde de kampioen ten afscheid, maar er had in de zaak geen muis meer bij gekund De gemeenteraad van Middelharnis zal in zijn vergadering van a.s. don derdag worden 'gevraagd te toesluiten tot 'de aahleig van een speelterrein langs de H. J. van Beierenlaan. Er 'behoeft geen apart crediet beschikbaar te wor den gesteld omdat een enander binnen de begrote kosten voor het b-etreffen- de bestemmingsplan realiseenbaar is. B. en W. menen idat de voorgestelde aanleg in een plaatselijke behoefte zal voorzien. Woensdag 7 april a.s. zal er een film middag gehouden worden voor bejaar den in het Dienstencentrum te Middel hamis. Deze fümmiddag wordt aange boden door de RABOBANK. Aanvang 14.30 uur. Iedereen is van harte welkom. Belt u 3366 indien u vervoer nodig heeft. OOLTGENSPLAAT Kerkdienst. Woensdag 31 maart a.s. des nam. 7.30 uur zal voor de GerefGe meente voorgaan ds. Th. van Stuyven- berg te Middelhamis. Oud Païiier. De Drumband is voor nemens aanstaande vrijdagavond weer huis-aan-huis oud papier op te halen. Om 6 uur wordt gestart. Zet s.v.p. alles vroegtijdig (liefst gebundeld of in dozen) buiten. MELISSANT Verzilvering. Inlevering vakantie- zeigels voor de a.s. feestdagen op zater dag 3 april a.s. van 6 tot 7.30 uur bij J. du Pree, Marijkelaan 32, Melissant. Opbrengst kollekte. De Emmabloem- kollekte 'heeft lopgebracht 405,95. Kol- lektanten, gevers en geefsters hartelijk dank. Op zaterdag 22 -mei wordt door de C.P.J. 'de jaarlijkse sportdag gehouUen. Dit jaar in 'de 'Geimeente Strijen op de Ztudhollan-dse Eilanden. Daar krijgt men de beschikking -over een prachtige sporthal met daarnaast 3 voettoalvelden en 'een terrein voor 'de afdelingsdrie- 'kamp. Zoals gewoonlijk is er weer da mes- en herenvoetbal en volley-bal, auto- len trefckerbehendigheid, bloem schikken, handenarbeid en tafelteimds. Verder staat er dit jaar schieten op het programma en! is er een straatloop van 3 km. Speciale aandacht wO'Mt -ge waagd voor het onderdeel „veebeoorde- len". 's Avonds komt er een show van de fanfare, natuurlijk de prijsuitreikirag en de quiz „Wie van de Drie". Verder zijn 'de „Travellers" aanwezig, 'die voor de ontspanninigsmuziek zullen worden. „Al onet al een heel programma waar ook tijd is 'Om weer lekker bij te kletsen met „oude" beikenden", aldus de nieuwsbrief van de CP.J.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 1