Te late beoroting met milde kritiek ontvangen RAAD DIRKSLAND: Dirkslands' gemeenteraad heeft zich gisteravond gezet aan de be handeling van de gemeentebegro ting 1976. Van het begrotingsjaar is inmiddels een kwart gedeelte verstreken en P.v.d.A. woordvoer der van Prooijen vergeleek die la te behandeling met het spreken van een welkomstwoord tussen de eerste en tweede acte van een to neelstuk inplaats van bij de aan vang Vanuit alle fracties wer den desniettemin algemene be schouwingen gehouden maar die waren dan ook een kwart gedeelte korter dan het gebruikelijke for maat. De totale behandeling was daar echter weer omgekeerd even redig aan! Te laat Tevreden zijn! Ontoelaatbaar Beantwoording WENNEKER Medische diensten Tweede instantie Tegen half elf kon de behande ling worden beëindigd, „na er 3 urn* en een kwartier aan bezig ge weest te zijn!" constateerde voorz. Burg. Bos. „Het was zo verge leek hij een koude douche in de verfrissende zin van het woord." MOLLEN DOOB TE KOOP AANGEBODEN SOMMELSDIJK: Wooiüiuis in blokje van 3 met stenen schuur. Huidige indeling: gang, woonkamer, slaapkamer, eetkamer, keuken. Verdieping: 2 slaapkamers, berging en overloop. Spoedig leeg te aanvaarden. SOMMELSDIJK: Woonhuis met stenen schuur, tuin en' achter uitgang. Enkele Ring 73. Indeling: gang, voor- en achterkamer, ruime keuken. Verdieping: overloop, 2 slaapkamers, bergmg. Direkt leeg te aanvaarden. MELISSANT: Bungalow op 342 ms eigen grond. Bouwjaar 1960. Indeling: entree, wo'On- en eetkamer, keuken, bijkeuken, 2 slaap kamers. Goede staat van onderhoud. In overleg te aanvaarden. NIEUWERKERK: Bungalow met garage en tuin. Bouwjaar 1974. Indeling: entreehal met vide, woonkamer, eetkeuken, 3 slaapkamers, badkattner, toilet. Verdieping: 2 zolderkamers en berging. Gasgestookte CV. 'Uiterlijk augustus 1976 leeg te aanvaarden. TE KOOP GEVRAAGD^. In verband met de zeer igrote vraag zoeken wij met spoed alle types woningen, landbouwgronden, percelen bouwgrond etc. te koop. makelaarskantoor tamboer b.v. Dir: L. Tamboer Jr., Beëdigd Makelaar/Taxateur o.g. Lindenlaan 3 - Middelharnis - Telefoon 01870 - 3477. PREDIKBEURTEN Ouderavond CKS „'t Kompas" FAMILIEBERICHTEN JAN KATTESTAART ANTHONY VAN KOPPEN CORNELIS DE VOGEL VOOR DE ZELFLEGGERS NYLON TAPIJT 4 m. br, 39,— p. mtr. NOVILON 2 m. breed 29,— p. mtr. Wij stofferen uw trap al vanaf 55, MEUBEL - TAPIJTHUIS stationsweg 16 - Oude Tonge (bij stoplichten) Telefoon (01874) 1842 b.g.g (01870) 2229 ANTHONY VAN KOPPEN JOZINA ADRMNA MARCUS Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" Vrijdag 26 maart 1976 Bij de P.v.d.A. fractie was de aanbie dingsbrief van B. en W. bij de begro ting nogal sober en somber overgeko- ■men, volgens dhr. van Prooijen mis schien wel typerend voor de toekomst visie van het college. Gedachtig aan de woorden vEin Shakespeare stelde dhr. van Prooijen vast: „de levens wijn is afgetapt, niets dan droesem rest deze gewelven", zonder die constatering ove rigens te onderschrijven'. Zijn fractie i zo verklaarde hij is niet ontevre den, ja zelfs wat verbaasd over de pres taties die in 1975 werden verricht! Weliswaar voorzag dhr. van Prooijen dat '76 een moeilijker jaar zal worden dan het voorgaande maar hij vond het geen ramp „pas op de plaats" te ma- kerij. Z.i. kan opnieuw met vrucht wor den gewerkt aan de ontwikkeling van lopende zaken en het onderzoek naar verdere mogelijkheden binnen de be- peukingen. Voorts besteedde dhr. van Prooijen aandacht aan o.m. de Volkshuisvesting, betreurend dat het best. plan „Dirks- land Zmd" de mist is ingegaan, en het personeelsbeleid. Tenslotte verklaarde spr. het college graag z'n vertrouwen te geven maar het tooh een igabiedende eis te vinden een en ander critisch te blijven volgen, besluitend met de wens dat „de som bere verwachtingen zuUen veranderen in een stralend morgenrood". Ook dhr. J. L. Poortvliet (WD) stoot te zich wat aan de te late behandeling van de begroting, hopend, dat dat mid dels een interne reorganisatie niet meer voor hoeft te komen. Overigens stipte hij wat zaken aan die zich voor vereen voudiging lenen. Sprekend over het be- lastinggeibied van de gemeente geloof de spr. stellig dat de uitkomsten voor de gemeente op een gemakkelijke ma nier verhoogd kimnen worden, al waar schuwde hij er tegelijkertijd tegen er tegen te waken dat ze niet de pan uit rijzen. Zorg verklaarde spr. te höbben mJb.t. de dreigenlde vergrijzing van de bevolking omdat veel jonge mensen naar elders vertrekken, wat ook zijn weerslaig heeft op de middenstand. Dhr. Poortvliet meende voorts dat het grondgebied dat zich voor recreatie leent moet worden uitgebuit en met af keer toezag hij hoeveel geld er al aan plannen is 'besteed. Een soepel optreden achtte hij daarom gewenst bij particu liere initiatieven voor te plegen wo- ningbO'UW. In zijn besohouwing betrok dhr. Poortvliet de scholenbouw, Soc. Zorg en Maatschapplijk Werk. Spr. hoopte dat de Soc. Wetten op korte ter mijn zodanig zullen worden' herzien dat de sociale uitkeringen dat doel beogen om de sociaal zwakken minder zwak te maken, maar niet door de hoge pre mies en belastinigen steedsi meer zwaik- keren te maken. Sprekend over de gem. sportvoorzieningen verklaarde dhr. Poortvliet met belangstelling uit te zien naar evt. voorstellen t.a.v. de midden hal van het Victoriacomplex. Heel anders reageerde dhr. D. de Bonte (POP) daarop. Hij bezag dat het gemeentelijk budget jaarlijks-al zwaar wordt belast door te verstrekken sub sidies aan sportverenigingen eri de ex- ploitaite van het zwembad, wat hij overigens van groot nut voor de licha melijke oefening achtte. „Nu moeten we het op kunnen brengen met dat al les tevreden te zijn" riep dhr. de Bon te op. Wat sarcastisch zei dihr. de Bonte over het gebeuren in de gemeente: „wanneer je Dirksland binnenkomt zie je de borden die op het gebruik van een pankeerschijf wijzen. Dat geeft bui tenstaanders misschien de indruk dat Dirksland een stormachtige igroei door maakt, met als groeistuipje het gebrek aan parkeerruimte, maar niets is min der waar. Onze uitbreiding wordt ge- blo'kkeerd en getorpedeerd door de protesten! die ons hooggeroemde demo cratische bestel mogelijk maakt." Dhr. de Bonte betreurde het ook ho gelijk dat Dirksland niet kan bogen op een goed functionerend gemeentelijk ap paraat en hij verklaarde er zich wat verlegen mee dat pas nu de begroting kan worden behandeld. Weinig enthousiast verklaarde dhr. de Bonte zioh over woningbouwplannen op de Molenboezemweide „want", zei hij, „w:at blijft er over van het eigen beleid als men zich laat leiden door ini tiatieven van geluk zoekende onderne mingen?" Overigens was dhr. de Bonte het er wel mee eens dat er een oplossing geforceerd zal worden). Spr. besloot met het college de wens toe te voegen 'kracht en wijsheid te ontvangen de teigenwind die op velerlei gebied is waar te ne men 'het hoofd te kunnen bieden. Ook dhr. J. A, Struijk (SGP) sprak mjb.t. de late behandeling van de be groting van een ontoelaatbare' achter stand waartegen maatregelen igenomen 'dienen te worden. Verheugend vond dhr Struijk de aanwezigheid van een post „onvoorziene" van 151.000,maar hij wist dat niet toereitoenid voor de uit voering van de plannen, in de aanbie dingsbrief genoemd. Teleurgesteld verklaarde dhr. Struijk zich over het uitblijven van uitbreiding van het dorp Dirksland en hij vond het daarom een goede gedachte de aan dacht op 'de MolenbO'ezemweide te la ten vallen. Velerlei zaken kregen in het verloop van de beschouwing de aan dacht, zo iook de haven van Herkin gen waarvan dhr. Struijk hoopt dat ze tot een volwaardige jachthaven zal kunnen worden. Hij 'besloot met een zeer positieve kijk op het „BinnenhO'f" waarin velen arbeidsvreugde vindert en wenste ten besluite het college toe zich te laten leiden in het licht van Gods Woord en Wet dat aller richt snoer dient te zijn en 'de kracht en wijsheid Gods ^geschonken te worden. In zijn beantwoording constateerde de voorz. burg. H. Bos dat de raad een „welwillende en opbouwende critiek" 'had laten doorklinken enl dhr. Bos was 'daar bijzonder erkentelijk voor; ze zelfs als een stimulans ervarend. Overigens geloofde de voorz. niet dat de foege- leidinigsbrief blijkt geeft van een som bere teneiu-. Wel verklaarde hij er zich huiverig van verwachtingen te wekken di^e niet bewaarheid kunnen worden. Spr. gaf toe de late begrotingsbehan deling een „heel nare zaak" te achten die ook de schijn wekt een zekere re- 'gehnatighei'd te vertonen. Een en ander is aldus de voo'rz. te herleiden tot het langdiurig ziök zijn van de betref fende ambtenaar en het werk dat ver bonden is aan de invoering van de O'n- roerend goed-belastüi'g. Oo'k wees de voorz. erop dat het inherent aan het zijn van een kleine gemeente is dat jon ge ambtenaren, na opgeleid te zijn naar grotere gemeenten vertrekken. Het bevreemdde de voorz. nu van dhr. van Prooijen te horen het te be treuren dat „Dirksland-Zuid" de mist is inigegaan temvijl 'hij, met zijn fractie, tegen de vaststelling idaarvan heeft gestemd; „merkwaardig", vond 'de vo'Oirz. M.b.t. de plannen op de Molen- 'boezemweiden riep de vo'orz. -o'p tot het 'betrachten van de nodi'ge realiteits zin; „ook al betreft het een' exploitatie maatschappij zullen gronidverwerving en -inbreng binnen de wettelijke gestel den grenzen 'dienen te blijven." M.b.t. de hoogte van de onroerend goed belasting verklaarde de vo'orz. dat dat taxaties zeer redelijk en fis caal vriendelijk zijn te noemen en hij vond het een goede zaak 'dat voor 'het hxiidige heffingssysteem is gekozen'. M.b.t. het financiële 'beleid van de ■gemeente wees de voorz'. op de gevolgen van (de Prov. werfcgelegenheidssubsidi- ëring. Z.i. er 'bij de nota provinciale herindeling, waarbij de raad voor Zee land koos, nog te weinig aandacht ge schonken aan het subsidiebeleid. In vergelijk met Zeeuwse 'gemeenten 'die 'door subsidies worden overspoeld ko men wij in Z. Holland er zeer karig af, al'dus de vO'orz; „in O'nze Prov, gaat al les naar 'bepaalde groeikernen die er onvoorstelbaar van profiteren." „Te veel wordt 'hier geigooid op de indus triële en ruimtelijke expansie", aldus de voorz. „Wij hebben nog 'geen cent aan werkgeiegenheidssubsidie ontvangen!" De overiigens milde critiek O'P de wijze van verlenen van bouwver gunningen achtte de voorz. zeker niet op zijn plaats. Hij benadrukte 'dat er nadrukkelijk sprake is van een soepel bouwvergunningsbeleid, getuige de ve le voorbereidingsbesluiten die re'gelma- tig genomen worden. Niet helemaal serieus nam de voorz. de spot van dhr. de Bonte over de aanduidingsborden voor -de blauwe zo ne; „ze zijn maar klein len we we'rken niet met 'hele maar met halve blauwe tegelsWel stemde hij in met de constatering van dhr. de Bonte dat de Overheid te tolerant is om m.b.t. 'het recht bezwaarschriften in te dienen. „Er worden nu dingen lamgelegd die niet kunnen worden ontwikkeld en dat is mede oorzaak van de .grote werkloos heid, voelde de voorz. aan. Het aan het Waterschap overgeven van de zuiveringsinstallatie zal niet naar vervangüiigswaarde 'kunnen 'gebeu ren, zoals door de heer de Bonte zou worden gewild. Ook weth. D. A. H. van Dis ging ARTSEN Ikliddelhamis-Soinmelsdijk: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter Dogterom, tel. 2121. Dokte Dogterom is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland-Herkingen-Melissant: Van zaterdagmorgen 9.00 uur tot maan dagmorgen! 9.00 uur heeft dienst do'kter Huisman, tel. 1412. Stellendam-Goedereede: Van zaterdagmiddag 12.00 uur tot maan dagmorgen 8j0'0i uwc heeft dienst dokter Rijswijk, tel. 01879 - 1207. Nieuwe Tonge-Oude Xonge: Van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maan- dajgmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter van Hattem, tel. 01874 - 1259. Stad aan 't Haringvliet-Den Bommel - Ooltgensplaat: Van zaterdagmorgen 12.00 uur tot maan dagmorgen 9.0O uur heeft dienst dokter Kramers, tel. 01873-201. APOTHEEK „MENHEERSE" Openingtijden ap'otheek menheerse J. Slager apotheker werkdagen van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.0'0 uur. Zaterdagen van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Zon- en feestdagen van 11.30 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. In overige uren via tel. of dienstkastje. TANDARTSEN Uitslmtend voor spoe'gevallén, tand arts Wolthers, tel. 1660 (van 11 tot 11.30 uur).. DIERENARTSEN Dienst heeft dhr. Minderhoud, tel. 2897 WIJKVERPLEEGSTERS Ouddorp- Goedereede- Stellendam Dienst heeft Zr. Kastelein, tel. 01879- i2'67. Dirksland-Herkingen-Melissant: Van 'vrijdagavond 6 uur tot maandag morgen 8 uur heeft dienst Zr. Koppe- jan, tel. 01677-1234, b.'g.g. 1412. Vieuwe Tonge - Oude Tonge: Van vrijdagmiddag 12 uur tot maan- 'dagmorgen 8 uur heeft dienst Zr. Jo- chems, tel. 01874 - 1532. Doltgensplaat - Achthuizen - Den Bommel - Stad aan 't Haringvliet - iVit/Gele Kruis: 'Dienst heeft mevr. Timmerman, telef. 01873 - 319. DEN BOMMEL Gekozen. In de Geref. Kerk zijn tot ouderling gekozen de heren A. 'de Bruin en A. Kreeft; tot diaken de heer A. de Gast. in op wat gemaakte critische opmerkin- ■gen, met name ook waar dhr. de Bonte had gedoeld -op het temporiseren van de plannen met de Victoriahal teneinde de belastingdruk niet verder te verho- 'gen. „Niettemin geloofde dhr. van Dis dat de raad gewoon de moed moet hebben eraan door te werken al mag het hiet aankomen O'P een verhoging van de on- roerendgoed belasting. Niet helemaal eens was wetih. van Dis het met de stelüng van dhr. Struijk dat de 'gemeen'te slechts „in geval van nood" moet subsidiëren. Subsidies zijn aldus dhr. van Dis soms, nodig om Vereniging van de grond te krijgen wat met alleen eigen inbreng niet mo gelijk zou zijn. Weth. A. C. van Roissum ging o.m. in op 'de suggestie van dhr. van Prooijen de oude gasfabriek te verkopen. Al wilde dhr. van Rossum er niet mee zeg gen' dat op die plaats 'het nieijwe woon wagenkamp zal worden gesitueerd, wel zijn er in die richting bespre'kingen gevoerd. De fabriek zou dan als werk ruimte kunn'en dienen. In tweede instantie deed dhr. van Prooijen wat markante uitspraken. Hij kwam nog eens terug op „Dirksland- Z\ud" welk plan niet zijn instem'ming had gekregen. „Voor Dirksland is 'die 'grond en worden die woningen te duur", aldus dhr. van Prooijen. Spr. deelde niet de voorkeur van de voorz. voor toevoeging aan de Prov. Zeeland; „daar kunnen we misschien wel subsidies halen maar we krijgen daar geen brood op de plank." Op 'de vraag van dhr. P. A. Leijdens aandacht te 'hebben voor het creeëren van speel-voorzieningen voor de jeugd vanaf ca. 6 jaar verklaarde de voorz. dat particuliere initiatieven daartoe zo mogelijk zullen worden gehonoreerd. Ook de 'hoofdstuksgewijzen behande ling nam geruime tijd in beslag. De SGP fractie sprak zich uit tegen de sub sidies aan de Sticht. IMill. Tehuizen van het Humanistisch Thmsfront, de Stich ting Culturele Raad van Zuid Hollland en de (zondag) voetbalver. „Dirksland". De post tractatie scholieren op het Ko- ninginnefeest, süids jaren op 1.50 per leerling vastgesteld werd op verzoek van de besturen van de Oranjevereni- ■gingen op 2,per leerling vastge steld. T.'b.v. de te 'houden gezamenlijke aubade O'p Koninginnedag in de tuin van het ziekenhuis werd een bedrag van 700,beschikbaar gesteld om de kosten van het vervoer te dekken. Maandagmiddag gaan de mollen in de grond bij de Kilhaven te Ouddorp het loodje leggen. Dat is althans de pretentie van de My. „Intertrade" die aldaar gaat 'de monstreren met 'het mollendood „Voma". De demonstratie begint om half twee bij de Kilhaven, op de kruising Groeneweg-Oudeland seweg. Daar komen mollen der mate overvloedig voor dat er grote nadelen van worden onder vonden. Geen noo'd, vindt „In- tertr&de", ons middel werkt on- mi'ddellijk en' de mollen worden ■gelijk gedood. LidNBM, ZONDAG 28 MAART MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10 uur ds. ■E. F. Vergunst en 6 uiur ds. J, den Hoed, Sliedrecht. Extra kollekte Gui- do de Bres en Driestar Herv. „exo dus" 'Gc'm. (b.w.i.w.) 10 uur ds. R. E. R. van B^uiren. Kollekte Alg. Diako- nale Doeleinden Chr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. I^ W. v. d. Meij Ger. Gem. 9.30 en 6 uur ds. Th. van Stuyvenberg Ger. Kerk (Vrijge maakt) 10.30 uur can'd. Bouwkaimp en 3.30 uur ds. K. D. van Dijk van ZiWijn- 'drecht. SOMMELSDIJK Herv. Kerk 10 uur ds. H. Visser en 6 uur dhr. A. H. Veld- 'huizen. Diakonie kollekte Guatemala, Rotterdam Rem. Kerk 10.30 uur dhr. Abr. Schrier, Sommelsdijk. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. M. van der Linden en 6 uur ds. H. N. van Hensbergen. Extra kollekte PIT 'Ger. Gem.. 10 en, 6 uur ds. P. Blok.' HERKINGEN Herv. Kerk 10 uur ds. M. Baan, Aalburg en 6 uur ds. M. van Rfenetsse, Oud Beijerland. Extra kol lekte kerk Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. J. Maasland en ,6 uur ds. M. van der Linden. Maandelijkse 'kollekte. STELLENDAM Herv. Kerk 10 en 6 uur kand. J. B. Kamp, Elspeet Geref. Kerk 10 uur ds. J. de Kievit en 5 uur ds. J. F. Mantz. GOEDEREBDE Herv. Kerk 9, 10.45 en 6.30 uur drs. P. H. 'van Harten, Soest. OU'D'D'ORP Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur ds. A. Muilwijk, Ouderkerk a.d, IJssel s-H Ger. Kerk 10 uur ds. J. F. Mantz en 5 uur ds. J. de Kievit ii Ger. Gem. 9.30 en' 6.30 uur lezen 'Doopsgez. Gem. 9.30 en 3 uur ds. Haman van Koog a.d. Zaan. voorm. -bev. P. Bos- land als ambtsdraiger en bediening HA. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 9.30 uur dhr. A. H. Veldhuizen, Rotterdam en 6 utir ds. H. Visser. Voorbereiding H. Avondmaal. Extra koltekte kerk voogdij Ger. Gem. 10' en 6 uur le zen. OUDE TONGE Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. C. van Sliedregt. Voorm. bedie ning H. Avondmaal en nam. dankz. H.A. 'Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 en 6 uur ds. J. Willemsen. Extra kollekte schulddelging Ger. Kerk 10 en 6 uur drs. G. J. Smink Ger. Geim. 10 en 6 uur ds. B. Reinders Koll. Emerituskas. DEiN BOMMEL Herv. Kerk 10 uur ds. H. Talsma en 6 uur 'ds. J. Enkelaar, Sluipwijk. Ger. Kerk 10 uur drs. A. W. Meeder en 6 uur drsi. A. J. de Bakker te Zuidland. OOLTGENSPLAAT Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. P. Vermaat van Vlaar- dingen'. Voorjaarszendingskollekte. Ger. Kerk 9.30 en 3 uur ds. A. C. Scherpenisse te Scheveningen Ger. 'Gem. 9.30 en 6 uur lezen Oud Ger. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 10 uur kand Chr. V. d. Valk, Gouda. MELISSANT KERKDIENST GAAT NIET DOOR De dienst van heden (vrijdag)avond, waarin 'zou voo-rgaan de beroepen 'kan didaat H. F. Klok, gaat wegens ziekte van de 'heer Klo'k, niet 'dO'Or. DEN BOMMEL Op de Chr. Nat. School „'t Kompas" wordt maandagavond a.s. om half acht in de aula, de jaarlijkse ouderavond 'ge houden. Voor de pauze wordt het programma •door de leerlingen verzorgd, waarna ■dhr. J. van Berghe, medewerker van de Surinaamse zending 'hoopt te spreken over de mogelijkheden en moeilijkheden van het zendings- en ontwi'kkelingsiwerk in Siuiname. - Heden behaagde het de Heere tot onze diepe droefheid nog onverwacht in het ziekenhuis Bethesda te Dirksland van onze zijde weg te ne men, mijn innig geliefde man, onze lieve en zorg zame vader, behuwd- en grootvader, broeder, be- huwdbroeder en oom, de heer echtgenoot van Krigntje van Veen eerder weduwnaar van Marina van Assen in de ouderdom van bijna 74 jaar. Ons van uw deelneming overtuigd houdend. Nieuwe Tonge: Zoetermeer: Gorinchem: Nieuwe Tonge: Zegveld: Oude Tonge: Oude Tonge: Nieuwe Tonge: K. Kattestaart-van Veen G. Arkeraats H. J. Arkeraats-Meijer Joh. Arkeraats C. L. Arkeraats-van Noord M. Arkeraats W. Arkeraats H. A. Arkeraats-de Waal D. van Zanten-Kattestaart J. van Zanten A. B. Maten-Kattestaart J. Maten J. H. Kattestaart en verloofde Jac. Kattestaart J. Kattestaart en kleinkinderen Nieuwe Tonge, 26 maart 1976. Molendijk 153 Gelegenheid tot condoleren: van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur nam. en na de begrafenis. De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben op maandag 29 maart a.s. des nam. 2 uur op de al gemene begraafplaats te Nieuwe Tonge, vanuit het Herv. Veren, gebouw Molendijk 85. Met leedwezen geven wij kennis van het plotse ling overUjden van onze vriend echtgenoot van Johanna Tanis in de leeftijd van 55 jaar en 9 maanden. In dankbare herinnering: Fam. V. d. Meide-Both Fam. Klein-Westhoeve Goedereede, 23 maart 1976. Heden behaagde het de Heere, tot onze diepe droefheid, na een langdurig geduldig gedragen lijden, nog onverwacht weg te nemen, onze ge liefde schoonzoon, zwager en oom echtgenoot van Jannetje Tanis op de leeftijd van 42 jaar en 9 maanden. Wij hopen hem nimmer te vergeten. K. W. Tanis J. Tanis-van Splunter P. Tanis H. C. Tanis-Grinwis Kommer, Ewout, Corrie J. Tanis N. M. Tanis-Grinwis Ineke, Pita, Kommer, Willem A. Witte-Tanis J. Witte Piet, Mineke, Jaap Karin en Willeke A. Tanis J. Tanis-Meijer Petra Goedereede, 24 maart 1976. Heden behaagde het de Heere van leven en dood plotseling, door een droevig ongeval, van onze zijde weg te nemen, mijn innig geliefde zoon, onze broer, zwager en oom, echtgenoot van Johanna Tanis in de leeftijd van 55 jaar en 9 maanden. Zij die hem gekend hebben zullen beseffen wat wij in hem verliezen. Ouddorp: C. v. Koppen J. v. Koppen N. V. Koppen-v. d. Spaan Dirksland: L. Geluk-van Koppen A. Geluk D. van Koppen J. van Koppen-v. Splunter Gouda: K. de Mol-van Koppen L. C. de Mol neefjes en nichtjes Ouddorp, 23 maart 1976. Heden behaagde het de Heere plotseling van ons weg te nemen mijn innig geliefde vrouw en onze zorgzame moeder, behuwdmoeder, grootmoeder overgrootmoeder, behuwdzuster en tante echtgenote van Christoffel Hendrik van Eek in de ouderdom van bijna 85 jaar. Sommelsdijk: Ch. H. van Eek J. M. van Eek J. van Eck-Koole J. van Eek S. A. van Eek-Blanker J. A. Dees-van Eek A. P. Dees C. H. W. van Eek en achterkleinkinderen Sommelsdijk, 25 maart 1976. Oudelandsedijk 32 „de Halve Maan". Gelegenheid tot condoleren: zaterdag 27 maart van 3 tot 5 en 7 tot 9 uur. De begrafenis zal plaats hebben op maandag 29 maart a.s. des nam. 1.30 uur op de algemene be graafplaats te Sommelsdijk, vertrek sterfhuis 1.15 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 2