Staande ovatie voor dir.Gerrit Zoon en alle medewerkenden Gem. raad Dirksland a.s. donderdag toe aan behandeling begroting 1976 ^sl'^^ soMiviELSDiJKLovencl ult het wrak Gem. Goedereede te Oude Tonge 48e jaargang Dinsdag 23 maart 1976 No. 4474 CHR. STREBKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweejnad per week: dinsdag- en vrijdagavond Prachtig concert in sportiiai IVüddelharnis Het flakkeese publiek heeft zaterdagavond andermaal ge toond dat het talent van eigen bodem op waarde weet te schatten! De kleine duizend belangstellenden die in de sporthal het door dirigent Gerrit Zoon gegeven concert beluisterden hebben daar hun waardering niet onder stoe len of banken geschoven, integendeel. Alle medewerkenden werden na het hoogtepunt, de opvoerüig van het „Te Deum", een staande ovatie gebracht en ook df»t lag goed in 't gehoor na het schoons dat met veel overgave en betrok kenheid van alle medewerkenden ten gehore was gebracht. Nieuwe bestrating St. Eiizabetiistraat Toeristisciie wegwijze rbor den ir Enig perspectief voor woningbouw in Dirlisiand icrijgt wellicht eigen gemeente-blad -^ 'Geen subsidie voor peuterspeelzaal Zendingszuster Van Rossum uit Noord Nigeria naar Dirksland overgebracht Oranjeverenigingen besloten samen Twee inbraken in Sommelsdijk Open dag Vormingscentrum yyOostflakkee"' Bejaardenreisje van de N.C.V.B. afd. lyi'harnis-S'dijk POSTBOX 8 MIDDELHAENIS Redactie en advertenties: Kantoor Lanigeweg 13, TéU (01870) 2628 IS Na 5.30 uva: (01870) 33 02 BaiDk: Ralbo Mlddelihamis na 342aj01.10a Samtnelsdijk Gtro 167030 ABQNINEMENTSPMJS 7^0 PER KWARTAAL ADVKRTJflNTlEPKIJS 27 cent per mm. Bi] oontrax^ epedaal tarleL Burg. van Es complimenteert Gerrit Zoon. Die staande ovatie was er het meest duidelijifce toewijs van dat het pulbliek het concert waardeerde «n daar was, door 'de medewerkenlden, dan ook hard aan gewerkt! De presentatrice, mevr. de Vlugt, liet het publiek even achter die schemnen ibliklken, voldoende om te we ten hoe duchtig er .gerepeteerd was en hoezeer idirigent Zoon geïnspireerid was igeiweest toen hij het „Te Deum" uit het niet op muziek zette. Magistraal werd het dan ook uitgevoerd en de bezieling straalde af van de dames van „Ons Koortje", de heren van „Ons Koor" pau- kenist de Graaf, trompettist Wim van Boven, pianist Bram Beekman en de be wonderde tenor Henk Kreukniet, vrachtwagenchauffeur van professie maar iemand idie het, daartoe gebracht door Gerrit Zoon, als zanger nog ver gaat brengen'. Het „Te Deum." is een Gregoriaanse loflied op .de Allerhoogste en die jubel- heeft dan ook uit alle kelen geklonken! Verwonderd heeft het publiek dat be luisterd en er zeker mee ingestemd. Be wonderenswaardig was ook de spirit waarm.ee dhr. Zoon de koren erbij be trok en ze tot een geweldige prestatie leidde. De gloris, die was verkondigd ginig tenslotte over tot een eerbiedige stilte, ingeleid dooi klokkengelui van de pauken en klokkengeklingel, nage bootst 'op de kostbare concertvleu- 'gel, toesp.eeld door de heer Beekman. Odk burgemeester van Es uit Middel- hamis bleek van dat alles onder de in- druik en had dhr. Zoon zijn muzikale ziel uitgestort, burgemeester van Es gaf lucht aan zijn poëtische geest! Hij be zag dat de mensen' momenteel het meest door een gemeenschappelijke haat wor den verbonden en de burgemeester stel de dat als schril contrast tegenover de onderlinge vriendelijkheid die vroeger heeft bestaan, ^om te constateren dat de mensen 'onderling harder zijn gewor den. Nu echter deed het .dhr. v. Es goed te kunnen cojj.ïtateren dat 'zovelen naar de 'Sporthal waren gekomen waar het d-uidelijk werd dat het gemeenschappe lijk zingen! wonderen 'doet. „De zang ontspringt uit de harmonie van de ziel!" aldus 'de' bfurgeineester 'wiens gedachten in dezen vooral uitgingen naar de diri- igent 'dhr. Zoon die veel verdriet in zijn leven kreeg maar muziek en zang als medicijn voor 'de geest heeft mogen er varen;" de zang aldus iburg. van Es is de taal der vertroO'Sting. Zich rich tend tot 'dhr. Zoon zei burgemeester van Es tenslotte: „Wij hebben toe,grepen dat in u de rust is teruggekeerd, alleen bij rust ontstaat uit een zandkorrel een parel„Vrede en verzoening is het -m'ooiste wat de zangkiunst 'ons kan ge ven!" De avond werd voor het .oiverige no'g gevuld 'met het solo O'ptreden van tenor Kreiikniet .eri trompettist van Boven, beiden zeer gewaardeerd. Tot slot werd door alle medewerk.enden het Judex ge zongen waarna .de avo'nd met een slot- •W'Oord van imevr. de Vlugt werd be ëindigd. Zij verving overigens op een voortreffelijke wijze mevr. Kommers die 'door zi^te verhinderd was. Het wa" op'nieuw een avond van hoog muzikaal en vocaal gehalte geweest waaraan flakkee opnieuw 'goede herinneringen kan bewaren! Wel bedankt voor het .gebodene en 'graag tot horens Tijdens de uitvoerin'g. De vleugel was door een sponsor ter beschikking gesteld; de bloemen waren verzorgd door bloemisterij Holleman Sommelsdijk. .HERKEMIQEasr B. en W. van Dirksland zijn van me ning dat 'de bestrating van de St. Eli- zabethstraat 'hard aan vervanging toe is waarom ze de gemeenteraad a.s. don derdag gaan voorstellen daarvoor een crediet van 260'00,beschikbaar te stellen. Bedoeling is de bestrating te vernieu wen 'door het aanbrengen van heide- paarse betonklinkers met aan weers zijden een strook zwarte betonklinkers over een bepaald gedeelte. D'aarin kim.- nen 'groenstroken worden 'gem'aakt met de mogelijkheid tot het plaatsen van heesters en een boom. IN DIBKSLAND: B. en! W. van Diitoland willen iets gaan doen 'aan de plaats aanduiding van 'de diverse open bare gebouwen in het dorp Dirks land. Thans is dat nog slecht ge regeld en B. en W. menen dat dat vooral voor 'bezoekers van buiten de gemeente 'onplezierig en lastig kan zijn. Zij vragen een crediet van 323,'voor het plaatsen van toeristische we'gwijzeitoorden, 75 in totaal 'plus 17 palen. De gemeenteraad van Dirksland is a.s. donderdagavond (eindelijk) toe aan de behandeling van de begroting 1976 van welk jaar al bijna een kwartaal ver streken Is. Die late behandeling is het gevolg zo zeggen B. en W. in de aan biedingsbrief van personele moeilijk heden op de afdeling financiën; het aan trekken van vakbekwame ambtenaren voor deze afdeling heeft tot nu toe een negatief resultaat opgeleverd, waarom B. en W. ernaar streven middels een interne reorganisatie tot een verbetering van de situatie te komen. Overigens lijkt de raad niet te klagen te hebben over de begroting die met een post Onvoorziene van 104.401,69 sluit. Dat resultaat is mede te danken aan een verhoging van de uitkeringen uit het Gemeentefonds en de verruiming van het plaatselijke belastinggebied door de heffing van onroerend goed be lasting m.i.v. 1 jan. 1976. Uit de aanbiedingsbrief nemen we enkele markante punten over: B. en W. wijzen de raad erop dat er een verplichting is ontstaan de gemeen telijke waterzuiveringsinstallatie aan het Waterschap over te dragen. De reeds gevoerde onderhandelingen zijn aldus het college in een wat dwangmatig stadium terechtgekomen. Enkele uit gangspunten blijken niet in het finan ciële belang van de gemeente te zijn en het college meent dan ook dat de onder handelingen voorts een traag verloop zullen hebben. B. en W. constateren een toenemende behoefte aan mogelijkheden voor het beoefenen van zaalsporten. Zij zullen zich dientengevolge opnieuw beraden op de inrichting van de middenhal van het Vcitoriagebouw. Wanneer zou blijken dat verhoging van dit gedeelte op een sobere en financieel verantwoorde wij ze mogelijk zou zijn waardoor een aan minimum eisen beantwoordende sport zaal zou kunnen ontstaan, dan stellen B. en W; zich voor naar realisering daarvan te streven. Volkshuisvesting. M.b.t. de Volkshuisvesting zijn B. en W. wat in mineur gestemd over de gang van zaken met het bestemmingsplan Dirksland-Zuid tegen het vaststellings besluit waarvan een groot aantal be- Politie en passanten die zondagavond het wrak van de Fiat 850 zagen dat on der aan de Oudel. 'dijk in 'de slo'ot lag hebben er zich ho'gelijk over verbaasd dat er! 'bij het ongelu.k dat gebeurd was 'geen slachtoffers gevallen zijn. Het wagentje bestuurd 'door 'de IS-'jarige N. Netten (wonend op het woonwagen kamp van Mlharnis) raakte, komend vanuit Sommelsdijk, uit de eerste toiocht, ramde .het houten schrikhek en sdhoot tussen de foo'men -door de berm van de dij(k af. De bestuurder kwam er heel goed af, zijn beide passagiers, de jongemannen Troost en Moerkerken uit Stellendam zijn met een .(zware) hersenschudding, rugklachten en 'kneu zingen in het ziekenhuis opgenomen'. I :,,,Een gemeenteblad aldus hét col- leg^ van B. en W. van Goedereede kan in belangrijke mate bijdragen tot het kweken van begrip, inzicht en be langstelling voor hetgeen zich rond „het gemeentehuis" afspeelt." Vandaar dat B. en W. de raad in de donderdagavond te houden raadsverga dering gaan voorstellen een crediet van 12000,te voteven. Voor dat bedrag kan een gemeenteblad 5 x worden uit gegeven in een oplage van 3500 exerrv- plaren van elk 6 pagina's, geillustreerd met een of meerdere foto's. De bladen zullen .bmnen 'de gemeen te htus aan 'huis worden! bezorgd door de P.T.T., terwijl in 'de zomer ook een aantal exemplaren ter 'beschiikking zal worden gesteld aan de recreanten. Het college zal zich nog nader be raden op de verschijningsfrequentie; gedacht wordt aan een kwartaaluitgave of tweemaal per jaar in de beginperiode. De vulUng van het 'blad wor.dt O'p- gedragen aan een te vormen redactie raad die de copy ter goedkeuring aan het 'College 'dient vo'or te leggen. Verkoop school Drie belangstellenden hebben inge- sdhreven voor de aankoop van de voor malige Chr. Nat. School aan de Mr. Iman Caustraat 'te Stellendam, t.w. gar- nalenhandel Kegge, Aanne'mers fa. J. de Blok eri Zn. en de fa. H. Keijzer. Eerstgenoeimde was met een prijs van 52675,1de hoogste bieder en het college stelde de raad voor het getoo'uw aan deze 'gegadigde te verkopen. B. en W. tekenen bij hun voorstel aan dat het 'bedrijf in 'dit 'gdbouw 'geen stank- zwaarschriften zijn ingediend. Zij zijn dan ook niet hoopvol gestemd over een spoedige realisering van dit plan, mede gelet op een te verwachten Kroonproce- dure. Dit betekent aldus het coUege dat rekening moet worden gehouden met de nlogelijkheid dat de woningbouw in Dirksland voor geruime tijd is geblok keerd. Als mogeliijke interim-oplossing zien B. en W. perspectief in de bebouwing van de zgn. Molenboezemweiden. In een oriënterend gesprek met de P.P.C, is daaromtrent een welwillende indruk verkregen. In overleg met de grondex- ploitant wordt gewerkt aan een voorlo pig inrichtingsplan dat aan een niet on aanzienlijk aantal woningen ruimte biedt. Gedacht wordt een deel daarvan te realiseren in de premie-verkoop en/of verhuur sector. Haven Herkingen. Enkele regels worden ook gewijd aan de haven van Herkingen. „Meer en meer blijkt hoeveel er komt kijken om deze ondiep gelegen haven tot een volwaar dige jachthaven te transformeren", con stateren B. en W. Niettemin hebben zij vertrouwen in een gunstig verloop van het havenplan. Het wordt door B. en W. betreurd dat het ook het voorbije jaar niet gekomen is tot een intergemeenteUjke sociale dienst en opnieuw heeft het coUege het taitiatief daartoe aangewakkerd. Zij be treuren het dat suggesties tot een inter gemeentelijke samenwerking op meer derlei gebied weinig steun ondervinden. Het college meent dan ook dat de streek daardoor de gelegenheid mist om zich op bestuurlijk gebied naar buiten als een eenheid te presenteren. „Mede daar door pioniert elke gemeente zonder eni ge coördinatie op terreinen die beter ge meenschappelijk konden worden bear beid", aldus B. en W. die daarbij o.m. denken aan het euvel van de overdekte zwembadaccomodaties. of lawaaioverlast zal mogen veroorza ken. Voordeeltje Alleenstaande bej'aarden .die een eengezinswoning 'bewonen krijgen een voordeeltje. Bewoners van bejaarden- woningen behoeven' n.l. slechts de helft van het tarief van de ri'oolrechten te betalen. Dat was 30,maar dat wordt door vermindering van het aantal te berekenen equivalenten 13,80 per jaar. Dat geldt voor bewoners van toe- jaarüenwoningen, maar B. en W. "vin den het billijk 'dat tarief ook toe te paasien op alleenstaande bej-aarden 'die een eengezinswoning 'bewonen; zij be talen nu nog 60,per jaar. Dat zal 6840j1 minder in het laadje forenlgen maar desondanks willen B. en W. aan de 'Onbillij'kheid een eind maken. Geldlening iDe raad zal ook worden voorgesteld een geldlening aan te gaan a 510.000,- voor de .bouw en inrichting van het nieuwe verenigingsgebouw te Goede reede. Geen subsidie peuterspeelplaats Het .bestuur van 'de „Stichting Peu terspeelzaal Goeree" heeft een 'gemeen telijke subsidie .gevraagd i.v.m. in de expl'oitaite van een peuterspeelzaal sin'ds 1 maart. Omdat -de Stichting daar mee niet vóór 1 jan. is gestart komt ze voor het lop'ende ja^ar niet in aanmer- 'king voor een Rijkssubsidie, 'maar los daarvan zou 'het gemeentabestuur toch tot subsidiëring kunnen besluiten. B. en W. merien echter dat 'dat in dit stadium geen aanbeveUng verdient aangezien de financiële positie van de Stichting nog onzeker is terwijl boven- 'dien het aantal peuters, thans 24, per 1 'auigusitus tot 13 zal teru:glopen waar door het voortbestaan van de speelzaal in het gedrang dreigt te komen. Ook 'de commissie financiën en 'Onderwijs zaken kwam tot een afwijzend advies. DIRKSLAND De Medisch Zendingszuster Gobi van Rossum is in verband met een verslech tering van haar gezondheids toestand op dringend medisch advies naar ons land overgebracht. Met een ernstige tropische leveraandoening lag zij reeds enige we ken in het Ziekenhuis Jos in Noord- Nigeria. Aangezien haar toestand rede nen tot ernstige verontrusting gaf, werd een overbrenging naar een ziekenhuis in Europa wenselijk geacht. Begrijpelijk gaf zij de voorkeur aan het ziekenhuis te Dirksland. Na aankomst op het vlieg veld Schiphol is zij daar dan ook regel recht heen vervoerd. Haar beide pleegkinderen, Maria en Ruth heeft zij meegebracht en zijn bij familie ondergebracht. DIRKSLAND In het vrijdagnummer werd een be richt opgenomen m.b.t. de te ho.U'den aubade op Koninginnedag door alle schoolkinderen van Dirksland, Herkin- 'gen 'en Melissant, in .de tuin van 'het 'ziekenhuis. In het berioht kwam onvoldoende tot uitdrukking dat tot het houden van 'die 'gemeensohappeiyke aubade 'geza- menlij.k isi besloten door de besturen van ide Oranjevereniging van alle 'drie de voornoemde dorpen.- 'In twee woningen in 'de Gladiolen- straat te Soim>melsdijk is van vrijdag op zaterdag ingetoro'ken. Uit de ene woning werd een 'bedrag aan 'geld van IIOO,.meegenomen en mt de andere woning wordt een be drag van 17000,vermist. Op maandag 29 maart a.s. houdt het vormingscentrum in Ou.de Tonge een ,^openl dag". Een ieder 'die eens een kijkje wil ko men nemen is van harte welkom en kan een klein .of .groot 'gedeelte meema ken van het vormiagsprogramma. VO'or diegenen 'die 'graag "willen we ten wat op een vormingscentrum de mo- gelijikheden en onmogelijkheden zijn, is dit een goede gelegenheid hierover ge ïnformeerd te worden. Het vormin'gscentrum te Oude Tonge (achter het busstation) is 'geopend voor bezoekers van 9.30 tot 16.30 "uur. Mocht u niet in de 'gelegenheid zijn op deze open dag naar het vormings centrum te komen, dan zijn wij gaarne 'bereid 'Ook op een andere dag, alle ge wenste inlichtingen te verschaffen. We hopen met elkander op D.V. 2 juni ons reisje te maken. We vertrek- 'ken 's m.o(rgens 'Om 9 uur uit (Middel- hamis naar Zieri'kzee per bus. Dan per boot varen we over het Veersemeer De bootreis duurt tot half vijf 's mid- dagp. U krijgt op de boot alles 'geser- veer als op andere reisjes. Het diner nuttigen we in Haamstede. We zijn 's avonds om 'kwart voor acht weer in IVEiddelhamis hopen we. Kosten reisje 32,50 per persoon. Als u midden "vijftig 'bent en ouder, bent u van harte welkom. Graag zo vlug mogelijk opigeven tot uiterlijk 1 mei. U kunt zich op'geven bij: Mevr. de Boer, Secr. Nijghstraat 1, 'mevr. J. Hobbel, Burg. Bo'umanplein 11, mevr. C. Biene- felt Prinsesselaan 3, Sommelsdijk. OOLTGENSPLAAT Kerkdienst. Voor de Oud Geref. Gemeente zal donderdag 25 maart a.s. des nam. 7.15 uur voorgaan ds. J. van Prooij'en te Stavenisse. Zie verder de advertentie in dit nummer. 1 Slang zoek. Gedurende enkele we ken is er een! groen-vzwarte-streep-slang van ongeveer 20 meter, liggende achter het veren, gebouw „Elthato" zoek. Voor Inliohtingen tel. 01873-953. NIEUAA?ERKERK Chr. School. Onderwijzer W. Jumelet, sedert 1960 verbonden alszodanig aan 'de Chr. Nationale Sch'Ool te Nieuwer- kerk is per 1 juli a.s. benoemd alszo danig te Aiblasserdam. De in de Geref. Kerk van Nieuwer- 'kerk gehouden extra collecte voor het zo getroffen Guatamala bracht het 'mooie bedrag op van 837,97. Door de diaconie werd 'dit nog aangevuld tot lOOO,— DIRKSLAND I Inleveren vakantiebonnen bouwvak kers. Op vrijdag 26 maart 's avonds vart 7-9 uur bij J. Los, Julianalaan 25.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 1