Kontaktavonden Rabobank Ark „Peter" naar de sloper Keyzer Schoenen Middelharnis 50 jaar jong! 3aargaiig vrijaag xv maart xvib No, CHR. STREEKBLAD OP GEElEFOEMEEÏÏiDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond HERKINGEN - MELISSANT Teneinde het persoonlijk kon- takt met de kliënten uit de ver schillende dorpsgemeenschappen in het werkgebied te bewaren, wer den door de Coöperatieve Raiffei- sen - Boerenleenbank W.A. (hoofd kantoor Middelharnis) te Melis sant en Herkingen kontaktavon den gehouden. Sinds het ontstaan van de nieuwe bankkombinatie wordt de jaarüjkse officiële leden vergadering te Middelharnis ge houden, hetgeen echter door diver se kUënten uit Melissant en Her kingen in verband met de afstand als een bezwaar ervaren zou kun nen worden. VOOR MOOIERE bloemstuk jes Fa. KORTEWEG Zandpad Middelharnis SOMMELSDIJK Paviljoens van „de Samaritaan^' kregen een naam Er is een „commissie naamge ving paviljoens" aan te pas moe ten komen om de paviljoens van het verzorgingshuis „de Sama ritaan" van namen te voorzien. Aanvankeüjk was daartoe het woord aan de bevolking maar van daaruit werd maar matig gerea geerd op de oproep passende na men te bedenken. X BEZOEKT ONZE Automobielen-verkoophal OOK OP VRIJDAGAVOND GARAGE KNöPS LANGEWEG 113 MIDDELHARNIS t TEL. 01870-2043 KoUekte Rheumabestrijding goed bedacht Medewerking gevraagd: Opnieuw wordt de medewerking van het publiek gevraagd, nu voor het bedenken van namen voor de blokjes woningen die op het voor terrein zullen worden gebouwd. De Commissie vraagt suggesties in te sturen van namen van bestaande boerderijen en/of woningen eindi gend op „hof" en/of „lust". Reacties worden gaarne inge wacht bij dhr. H. L. van Kampen hout, Voorstraat, Sommelsdijk. Jubileum en ingebruikname vernieuwd pand Het prachtige bedrijf van Keyzer Schoenen op de Wèstdijk te Mid delharnis is sinds woensdag meer dan ooit op de meest moderne leest geschoeid! Dat kon overigens al langer van dit bloeiende bedrijf worden gezegd omdat de huidige ondernemer, dhr. Ab Keyzer de ontwikkelingen in zijn branche sinds jaar en dag op de voet heeft gevolgd en zijn zaak daarop heeft aangepast. Dat bleef zeker niet on opgemerkt en Flakkee wist mas saalde weg naar schoenhandel Keyzer te vinden. Zo is 't gekomen dat er nu jaarlijks zo'n 33 a 35000 paar stappers over de toonbank gaan Het pendelen kost honderden miljoenen De Vraagbaak HVP Wasprogramma's Marianne Bakelaar wint goede prijs POSTBOX 8 MUïDELHAKNIS Redactie en adrvertenties: Kantoor Lainigeweg 13, Teil, (01870) 26^ e^ Na 5,30 uur (01870) 33 B2 Baaik: Raibo Middelihamls na U2Ciühl^ Sammelsdijk. GilO 167930 ABCXNINEMENTSPRUS 7,50 PER KWARTAAL ADVERTEÏITIEPRUS 27 cent per nun. Bij contract Bpedaal tariel (De verlotiiig werd op de igebruikelij- ke prettige en vlotte wij'ze igepresenteerd en bleek ibij de aanwezigen bijzonder in de smaak te vallen. Vervolgens werd uitgebreid gelegeni- heid gegeven voor het stellen van vra gen van allerlei aard. iHet blijkt dat de kliënten tevreden zijn over de gang van zaken bij de Bank. Met de inigeibruiikname van het nieuwe bankgeibouw te Herikingen kan de service van de Bank in het ge hele werkgebied op dezelfde wijze wor den gegeven. Uiteraard zullen dan ook de ope'ninigsuren te Herkingen worden Reeids tijdens de allereerste fusiege- sprekken in het voorjaar van 1974 was men unaniem van mening, dat het 'dienstbetoon van de Banik in alle woon kernen dezelfde zou zijn, vandaar dat ook reeds vorig jaar deze kontaktbij- eenkomsten gehouden werden. Hoewel de ibelangstellinig voor verga deringen in het algemeen niet toeneemt, bleek de opkoimst voor deze kontakt avonden alleszins 'bevredigend te zijn; W'ellicht oo'k omdat niet alléén over dro ge cijfers werd gesproken. Overigens waren deze cijfers wel vermeldenswaard. De spaarbank ver toont een belangrijke igroei, terwijl de gang van zaken in de afdeling assu rantiën zeer rooskleuri'g genoemd mag worden. Het blijkt duidelijk, dat steeds Tcie&r kliënten de Bank inschakelen voor het laten verzorgen van hun ver- zakerinigen'.^ Het aan'tal verkochte reizen blijkt in verhouding tot het voorafgaan- 'de iboekjaar praktisch verdulbheld te zijn. De groei van het balanstotaal is ongekend. Het 'O'fficiële jaarverslag werd nog niet uitgereikt, 'daar noig geen accoun tantsverklaring werd ontvangen. Na 'bespreikinig van de voorlopige jaar cijfers werden enkele films: vertoond. Tevens werd mjedC'gedeeld, dat idoor de gezamenlijke Rabobanken op 'Goeree Overflakikee een aantrekkelijke busreis zal worden georganiseerd haar het Zwarte Woud. Nadere P'Ublikaties hier omtrent volgen 'binnenkort. Deze 'bijeenfeoimsten worden door de kliënten bijzonder gewaardeerd en zijn in 'de tO'ekomst zeer zeker voor her haling vatbaar. 'Gevolg ■"'-1'^ dat er een comimissie aan het denken is gezet en vorige week kwam de'ze met 'de -suggestie de pavil joens te vernoemen naar de historische boerderijen op Flakkee in dei naimen; waarvan het woord „to'urg" voorkwam. OtlDDORP Verzilvering vakantiebonnen bouw. Voor de komende feestdagen kunnen vakantiebonnen ingeleverd worden op maandag 22 maart 's avonds van 6.30 - 8 uur bij de P.V. J. L. Meijer, Hogepad 63. OOLTGENSPLAAT De huis-aan-huis-fcollekte voor de Eheumatoestrij'ding heeft totaal 1166,83 opgebracht. Vorig jaar 631,44, 'dus dit jaar ruim vijf honderd 'gulden meer. KoUektanten en gevers hartelijk dank. Geslaagd. Aan het St. Nicolaas-zie- fcenhuis te Waalwijk slaagde voor het diploma A Verpleegkunde, mej. Bets de Ruiter J,'Cd. Een 'burg immers is een toevluchtsoord en dat is symlboUsch voor het Verpleeg huis. De Oommissie toestand uit de he ren D. Hoogizand, G. Joppe, Melissant en H. L. van Kampenhout. De Commissie kwam tot de volgen de namen voor de onderscheidene pa viljoens: Sluisburg. De boerderij Sluisburg ligt in de Polder Duivenwaard cai'der Nieu we Ton/ge aan de Groeneweg. Kleiburg: De boerderij Kleiburg ligt in het Oudeland van Som'melsdijk aan de Kleiburgseweg. Rustburg: De boerderij Rustburg be staat niet ni'eer maar stond vroeger, in het Oudeland van 'Diepenhorst te Oud- dorp. Vluchtburg: De boerderij met 'deze naam staat -langs de Oosterweg, be woond 'door de fam. Vo'Ogd te Ouddorp. Straatenburg: Ligt aan de van Straa- tensweg te Sommelsdijk. Rijsenburg: De boerderij Rijsenburg Ugt in het Oudeland van Sommelsdijk aan de Eijsenlbxirgseweg. Blankersburg; vroeger gelegen in de Middelduinen te Ou-ddorp. Catharmabwrg; Deze to'oerderij ligt in de polder Roxenisse te MeUssant. Westerloo: Zo zal de „weg" worden' genoemd die de verbinding vormt tus sen 'Sluisburg, Klei-, Rust- en Vlucht burg. Langendam: Zo zal de verbindin>g worden genoemd tussen 'het centrale gebouw Sluis'biH^g 'en de paviljoens Straateniburg, Rijgbin-g en Blankenburg. OOLTGEaSTiSPLAAT 'De Ark „Peter" die vele jaren in 'de 'havens van Den Bommel en Ooltgens- plaat een ligplaats heeft gehad gaat van het toneel verdwijnen. Vorige week is dit woonschip uit de Kaai van Ooltgensplaat versleept naar de haven waar het bij Metaalhandel en Sloopwerken G. K. Timmerman zal worden 'gesloiopt. De- Ark is hier op Flakkee altijd bewoond 'geweest door het igezin van de familie P. Vos-Vosse- berg. De heer Vos was kapitein op de Veerboot Prinses Beatrix, die voer van Den B'COTi'mel naar NuroansdO'rp. Vlak bij de aanlegplaats te' Den Bommel had de aite een ligplaats. De „Peter" ver huisde in 1964 naar Ooltgensplaat. In dat jaar werd 'de brug 'Over het Ha- ritiigvliet 'geopend 'en verdween 'de veer- 'dienlst op dit traject. De heer' Vos werd overgeplaatst naar de veerdienst Oolt gensplaat (Sl\iishaven)-Dintelsas, waar de „Van der Schuyt" nog 'dienst deed en waar ooik de „Beatrix" nog een poosje werd in'gezet. Na het 'gereed komen van de Grevelingendam was oo'k 'deze veerdienst niet lonend meer. Op 25 september 1965 werd 'de 'dienst opge heven. 'Op 'die 'dag vertrok de walkapi- tein, de familie J. Bolijn van Dintelsas •naar Maassluis, waar de heer Bolijn in gelijke functie werd benoemd op' het traject Maassluis-Rozenburg, ook een veerdienst van de S.B.S.-Rederij. De heer Vos 'ging voor genoemde Maatschappij varen tussen Rotterdam en Amsterdam, maar bleef 'op' de ark te Ooltgensplaat wonen!. Enkele jaren ge leden is 'de heer Vos 'overleden, zijn echtgenote ve'rhuisde naar Den Bom mel en de ark werd do'or haar aan de heer Timmerman verkocht. Met de sloop van, dit woonschip is er weer een ver trouwd beeld uit de Kaai verdwenen en tevens nog een laatste herinnering aan de spectaculaire tijid van de veerdien steen. De Ark ,^eter" in de Kaai te Ooltgensplaat, waar dit woonschip bijna 12 jaar heeft gelegen. S'^ipèiÈ'JiSisï'ï.^as^lpSsg De rol die vader A. A. Keyzer (75) in de 'bloei van het ibedrijf heeft ver vuld is zeker 'niet van minder betekenis. Hij was het die een halve eeuw gele den in Sommelsdijk zijn eerste 'beschei den soho-enhandeltje begon met als be- 'ginfcapitaal de somma van vijfentwintig van zijn vader geleende guldentjes. Va der Keyzer geloofde kennelijfc wel in ■de adspiraties van zijn zoon die in Brielle het sdhoenmakersvalk onder de knie had 'gekregen. Hij had spoedig succes want voor de oorlog had dhr. Keyzer maar liefst 13 filialen op Flak kee. De oorlog maakte een abrupt eind aan dat succes maar dhr. Keyzer liet De schoenen moesten toen heel wat duurder betaald maar het imtoliek nam. dat voor lief want wist men Key zer verleent een 'beste service en levert een 'goede schoen'. Vader Keyzer droeg die opdracht aan zijn zoon over en na dat deze tien jaar geleden de zaak over nam is 't 'niet anders geworden en vor men deze begrippen stevige pijlers on der het oude, maar nog zo levenslus tige Ibedrijiï. Van die levenslust gaf sdhoenhan- 'del Keyzer bUjk toen woensdag de de'U- ven openingen en de (genodigden, (ge volgd door de belangstellende clientèle een kijkje 'kwamen nemen! Dhr. Keyzer bleek niet voor het zelfbedieningssy steem maar voor het „voorkeuze-sys- Dat met liet vervoer van de duizenden pendelaars en het doorbetalen van niet- productieve uren veel geld gemoeid is zal ieder duidelijk zijn, maar het meest duidelijk staat dat het Rotterdamse P.v. d.A. raadslid Bakema voor ogen. Dhr. Bakema heeft er een hele studie aan ge wijd en gaat het pendelprobleem in de Rotterdamse gemeenteraad aan de orde stellen.' In die studie nam hij vooral de Rot terdamse situatie op de korrel; in 1973 kwamen dagelijks 54.500 pendelaars van elders naar hun werk in (groot) Rotter dam; 15.000 Rotterdammers trokken da gelijks vanuit Rotterdam om elders aan het werk te gaan. Dhr. Bakema stelt daarom vast dat er een „totale" pendel is van zo'n 70.000 werknemers toen, in middels naar zijn schatting tot 100.000 uitgegroeid. Wanneer hij berekent dat elke pendelaar per dag 40 km reist (met het openbaar vervoer) kost dat 4,20; met gebruik van de eigen auto 12, per dag. Dhr. Bakema constateert, van deze cijfers uitgaand, dat er jaarlijks van 42 tot 120 miljoen wordt verreisd, hetgeen jaarlijks een bedrag is van 162 miljoen gulden. Hij schat ook dat er jaarlijks ve le miljoenen uren worden verreisd; wanneer daar éénderde van wordt ver goed gaat het om 600 miljoen gulden aan betaling van improductieve uren. Die post en de reiskosten bij elkaar geteld brengt dhr. Bakema op een be drag van 8,46 miljard waarvan hij meent dat die beter geïnvesteerd zouden kunnen worden in zaken die een betere ruimtelijke ordening tot stand brengen, een betere woonopzet en werk, woning en recreatie dichter bij elkaar brengen. In een artikel in het Vrije Volk noemt dhr. Bakema als voordelen daar van: minder reistijd en minder reiskos ten, een prettiger leefsituatie door een kleinschalige aanpak, besparing van energie, een grotere invloed van de be volking zelf en er is minder planning nodig". STAVENISSE Gemeente wil molen hopen. Het college van to. en w. van Tholen heeft het plan de korenmolen aan de Mo- lendij'k te Stavenisse over te nemen van 'Scal'dia Transportmaatsohappij V.V. uit Roterdam. Het college wil de molen igraag voor deze streek 'beh-ouden.. Konsumenteninformatie-Centnim MIDDELHARNIS U 'kunt een wasmachine kiezen met wel 17 programana's, de duurdere ma chine, 'oi 'de wasmachine met 6 a 7 pro- igramana's. Bekijk wat u nodig hebt. De meest voorkomende zijn: Witte wias 95 igr., Ibont 60 (gr., 'bont 50 'gr., strijkvrij 95 igr., strijkvrij 60 'gr. en 40 ;gr. en fijne was 30 'gr. De temperatuur kan op tijd geregeld worden! 'of met een thermostaat, dit laatste is 't meest voorkomend en toe- trouwtoaarder. Het is belangrijk dat een' 'machine 2 soorten wastoeweiginig heeft. De intensieve voor witte en 'bonte was, de verminderde waslbe'weging voor de fijnere was. Van de intensieve was heeft men een klein laagje sop, dit is voor de fij'ne was niet goied, dan ikreukt .de was, of het vervllt 'en het slijt harder. Vo'or deze was heeft 'men dus meer sop nodig. Verhoogd sopniveau 'geeft verminderde wasbeweging. Sop afkoeling is ook ibelan'grijk. Na 't wassen 'moet het sop eerst af'gekoeld worden 'om „schrikken" van het was goed te voorkomen. Sommige 'machines hebben een bio- progrwmma, dit is niet noodaakelijk, u kunt dit ook zelf rogelenl. Verder 'kent men nog de spoelstop. De fijne was blijft dan in het laatste spoeliwater staan, zodat 'het niet kreukt en b.v. 'overhem-den 'nat ktmnen worden opgehangen. De wasprogramma's kunt u soms in stellen met 1 knop. Dit is gemakkelijk, maar het beperkt de mogelijkheden en het isi wat ikwetsibaarder. Er kunnen ook 'meerdere knoppen zijn, men 'kan dan zelf ieder gewenst pro- 'gramma kiezen en dit systeem is min der kwetslbaar dan een monofcnop. Voor vragen op huishoudelijk gebied kunt u elte woen'sdag terecht toij de Vraagbaak van 9 tot 11.30 uur en van 13.30 tot 16 uur, tel. 01870-2244. C. C. Nbordermeer-v. Strien teem" te hebben gekozen. Dat houdt tn dat 'de klant aan de han'd van de vele geshowde mo'deUen een indruk krijgt van wat mode is, de prijs en de kleturen die er zijn. Wlanneer bij toenadering keuze is 'gemaakt helpen de winkelbe diendes 'de klant verder en dat systeem tohjkt het optimaal te doen. Veel aan dacht is besteed aan het bereiken van een gezelhge sfeer en ook 'daarin is de architect zeer bijzonder geslaagd, dank zij de juiste 'keuze van kleiur, maten- aal en verlichting. De pentekening van Ary Boo'geiïnan valt daarin zeker niet uit de toon. Daar op staat 'de zaak afgebeeld waarin dhr. Keyzer op de huidige plaats in de dertiger jaren begon. Sinds dat lilliput- pandje plaats heeft gemaakt voor het imposante bedrijfspand, lopen de heren Keyzer bepaald niet naast hun schoenen. Het tolijft een zaak vam hard werken, van service verlenen en kwa liteit leveren. Om. vooral ook aan dat laatste te voldoen is dhr. Keyzer sinds tien jaar lid van een igrote inkoopver- ■eniiging. Eén van de medewerkers vaxi. deze comtoinatie tikte dhr. Keyzer woensdagmiddag vriendelijk op de vingers; sommi'ge van 'zijn schoenen waren te gO'edkoopHij heeft de prijsjes overi'gens keurig laten zitten want ook 'daarin schuilt iets van de kracht van Keyzer Schoenen! DBEW BOMMEL Dameskapster 'On schoonheidsspecia liste Marianna Bakelaar (19) uit Den 'Bommel heeft vorige week in het Duitse Darmstadt een heel mooie prestatie ge leverd. Daar nam ze, met 85 overige deelneemtsers, deel aan een internatio naal concours en ze deed dat met zoveel vaardigheid dat ze van 'de gasten als 3e eindigde. Er kwam da'U ook een fraaie o-orkon- de en een beker voor deze 'behaalde ere-prtjs mee terug naar Den Bommel. Mevr. Jeannette Schenk uit Ooltgens plaat had voor Marianne als model ge diend; in drie wedstrijdonderdelen kreeg ze tweemaal een dagkapsel en eenmaal een cocktailkapsel met haarstukje, zo perfect 'dat de jury het Bommelse kap- stertje als derde classificeerde. Er werd 'deelgeu'Oimen 'door Italiaansee, Oosten rijkse, Belgische, Nederlandse .en Duit se meisjes, maar die laatsten namen deel buiten mededinging. Het concours werd georganiseerd door de Wella fatorieken, fabrikant van haar- verzorgingsartikelen. Er namen 3 Ne derlandse 'meisjes aan het toernooi deel. THOLEN Kerkelijke collecten. De in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte voor 'het B'ouwfonds heeft 722,45 op'gebracht en 'die voor het werelddiaoonaat 807.55. De collecte voor het plaatselijk jeugd werk toedroeg 910,^en voor het Ver- jaringsfonds 253,De gewone col lecte -bracht in februari 4886,45 op, terwijl er voorts nog een 'gift van 1000,werd ontvangen voor de kerk voogdij.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 1