Raad Oostflakkee weigert subsidie aan Sticliting Jeugdwerli G. en 0. „Wassen en drogen, geen probleem als ik maar een MIele neem!" Mogen wij rekenen op het wünkopend publiek van Goeree-Overfiakkee Ja? Heropening Heropening PRIJS IN OOLTGENSPLAAT: ♦♦♦1 Dan koopt u voortaan bij ons uw wijn en sherry tegen grootiiandeisprijzen Vrijdag 19 maart Vrijdag 19 maart Ons wijnhuis in een nieuw jasje, het is uw zelfservice wijnhuis den Hertog Co. Eerst proeven, bevalt het? Dan tapt U er zelf een fles van vol. Guldens goedkoper Hier zijn de lage prijzen uit onze zelfservice-afdeling. OPENINGSRECLAME Bij aankoop van 3 liter zelfgetapte wijn of sherry 1 liter vruchtenwijn met sherry brandy aroma GRATIS Sherry, medium en pale d(ry, eigen import, 18 alc. 1 HELE LITER - 6,95 Montilla medium dry, alc. 14,5% 1 hele liter voor maar 4,95 Een lichte zachte rode port van het huis B. N. Matao® 18/20% alc. 1 hter8,95 'Oude volle Ruby port, een specialiteit, 18/20% alc. per hter 12,95 Vino Mandarino, een origineie Spaanse mandarijnènwijn 16per liter 7,95 Marsala a la Mandorl.a, een volle notenwijn van 18% 1 hele hter8,95 Marsala Notenwijn originele import 14,5% 1 hele liter 5,95 Marsala koffiewijn, ook lekker als koffielikeur 18% 8,95 Muskateller, een heerlijke hchte zoete Spaanse wijn 14 alc. 1 hter 5,95 Rose, demi sec, 12%, 1 Itr4,45 Vin Rouge, een mooie zachte rode wijn, per liter 4,45 Vin blanc, een witte wijn, droog in af dronk, per hter 4,45 Cótes du Rhone, met een prachtig bouquet, per hter 5,75 Ja, er zijn nog veel meer lage prijzen. Kom, proef en overtuig uzelf bij het zelf servicewijnhuis DEN HERTOG CO. Koop uw wijn en sherry goed en goedkoop! OPENINGSTIJDEN: maandag, woensdag en donderdag van 812 en van 16 uur; dinsdag van 812 uur, 's middags gesloten; vrijdag van 812 uur en van 18 uiu* (koopavond)zaterdag van 86 uur 's avonds. Nu de groothandelsprijzen voor de op fles geïmporteerde wijnen Grand Patriarche 1971, 'n robijnrode Bourgogne Patriarche 1973, Cötes dlu Rhone Randal A. C. Cotes du Rhone A. C. 1973 per fles 6,95 6,95 5,75 per 6 fl. 40,50 40,50 33,— per 12 fl. 78,— 78,- 60,— BORDEAUX' WIJNEN St.-Bmilion 1973 A. C. een volle rode wijn Borie-La petite 1974, A. C. een prachtige oplegwijn Ch.-Bel Air le Cotes de Bordeaux, A. C. 1971 Ch. Haut-Sociondo premières Cotes de Blayes A. C. 1971 Bordeaux A. C. 1973, eigen botteling, prachtig vol rood BOURGOGNES Chateauneuf du Pape 1973, A. C WITTE WIJNEN Graves Superieure A. C. 1973 Vin d' Alsace Sylvaner A. C. Alsace, een juweel Rieshng A. C. Alsace, mild in afdronk Gewurztrauminer A. C. Alsace, heerhjk kruidig en droog LES GRANDS VINS DU VAL DE LOIRE Muscadet de sécre maine A. C. 1974 Vouvray, A. C. 1971, een fijne drog* Loire Sancerre A. C. 1974 Chateau d' Anjou A. C. 1973, een zachte Loire Rose Pouilly-Fuissè A. C. 1970 Cepage Sauvignon Blanc A. C Portugeese Rose Casal Rolhn, Boxbeugel fles 7,15 5,95 7,95 6,95 5,50 8,95 41,50 34,50 46,50 40,50 31,50 52,50 81,— 66,— 90,— 78,— 60,— 100,- 5,95 34,50 66,— 6,95 40,— 75,— 6,95 40,- 75,— 7,95 46,50 90,— 6,75 39,— 75,— 7,95 46,50 90,— 8,95 52,50 100,— 4,50 25,50 47,50 11,95 65,50 127,50 4,75 27,— 50,— 5,75 33,— 60,— HAVENDIJK 43 1 DIKKSLAND Telefonische bestellingen: 01877-1968. Wij bezorgen over geheel Goeree-Overflakkee Bladz. 2 „E I L A N D E N - N I E U W S" Dinsdag 16 maart 1976 De Stichting Jeugdwerk Goeree-Over- flakkee zal het moeten stellen zonder subsidie van de gemeente Oostflakkee. J.l. donderdagavond kwam Oostflak- kees' gemeenteraad tot die uitspraak na dat onderling de degens grondig waren gekruist. Daarin had de raad geen houvast aan een voorstel van B. en W. want het college had het in dat opzicht af laten weten; de meerderheid was te gen het verlenen van de gevraagde sub sidie, de minderheid (burg. v. d. Harst) voelde er wél voor, maar de partijen kwamen niet tot een voorstel. De raad moest het maar uitzoeken en dat bleek geen geringe zaak alhoewel al b\j voor baat de neuzen konden worden geteld! VooT het wenk van de Stichting wend voor 1976 van de gemeente Oostflakkee een siuibsidie van 4500,gevraagd maar de raadsmeerderheid gaf de Stich ting nul op het request omdat de Stich ting niet „open" genoeg werd bevonden en oimdat ide vrees toestaat dat ze de eigen Stichting Jeugdwerk Oostflakkee in de weg zal staan. „We helbJben' onze eigen Stichting nog niet eens aan sub sidie kunnen helpen, wat zouden we dan een andere Stichting gaan steu- Men?" was een van de argumenten, in dit geval van dhr. Pöortvliet (PvdA). Door de vertegenwoordigers van de rechtse fracties werd die visie niet in dank afgenomen en er werd dan ook iets anders achter gezocht, omdat de Stichting van Hervormde origine is en alhoewel een open karaikter 'dragend slechts hen in haar bestuur toelaat die de doelstelling van de Stichting onder schrijven. Afkeer van het Bvanigelie, werd er door 'dhr. J. van Dam (SGP) achter ge zocht eri hij maakte daar geen geheim van, integendeel. Dhr. van Dam ging er hard tegenaan met een vurig betoog waarin hij de tegenstanders van sub sidiëring afvroeg wat hen heeft ge drongen zich aldus op te stellen. „Moet de Stichting het enige richtsnoer uit haar programma schrappen?" vroeg dhr van Dam de tegenstanders af hen voor houdend dat hun houding niet nieuw is maar dat het Evangelie de Joden al een ergernis en de Grieken een dwaasheid was. Allerminst begreep 'dhr. van Da,m de houding van KVP wethouder de Wit die zich obk tegen de susidiërinig keer de. OOGKLEPPEN Niet minder verontwaardigd bleek ook dhr. C. Quist (PCP),. Hij verweet de beide wethouders met oogkleppen op te lopen'. „Ze zijninderdaad gemaldie- lijk, je hoeft niet links en niet rechts te kijken, je kunt zo fijn in je eigen straat je verstarren, je hoeft niet het algemeen belang te dienen maar je 'kunt je eigen bekrompen standpunt zo heerlijk koes teren," schamperde (dhr. Quist. Enig begrip verklaarde .dhr. Quist te kun nen hebben voor het standpunt van de PvdA wethouder maar alle symathie miste hij voor dat van KVP weth. de Wit, hem herinnerend aan diens eer dere verklaring dat de KVP een chris telijke partij zou zijn. Dhr. Quist vroeg zich dan ooik af hoe dhr. de Wit dat woord nog durft te gebruiken! Uit in gewonnen informatie w^as het dhr. Quist duidelijik geworden dat de Stichting Jeugdwerk Goeree Overflakkee een on dersteunende Stichting wil zijn die hulp en advies verleent daar waar er om gevraagd wordt. Dankzij deize Stichting is op Goeree-Overflaifckee het jeugd werk tot igrote bloei gekoimen en dhr. Quist meende dat de rol en de offers daarin van de Herv. Kerken zomaar niet ineens weggecijferd kunnen wor den. Met die argumenten staafde dhr. Quist zijn verzoek aan de raad de sub sidie wel te verstreMcen opdat het jeugd- en vormingswerk op Goeree-Over flakkee tot grote bloei zal kom.en. Hij toezag ook dat elke stichting die finan cieel bijdraagt tot het bestuur toe kan treden door het opener worden van de Stichting. Daarbij tekende dhr. Quist nog aan dat het een Ulusie moet wor den geacht te menen dat de Stichting voor soc- cultureel Vormingswerk Oost- flaMcee i.o. voor rijiks- en provinciale subsidie in aanmerking zou komen. BEKROMPEN. „De statuten staan ons juist niet aan!" betoogde .dhr. Both (PvdA). Hij vond dat juist „rechts" van een toe'krompen standpunt blijkt geeft en niet links, zo als 'dhr. Quist had gesuggereerd. Van enige bekrompenheid wilde dhr. P. Groenendijk (SGP) niet weten. „Ieder maig komen, zoals ook Jezus zeigt dat allen tot hem mogen komen die vermoeid en belast zijn", toonde dhr. Groenendijk aan. „Je mag in het toestuur van de Stich ting komen als je een financiële bij drage m.eebrengt, maar een doodarme Stichting als onze eigen gem. Stichting heeft daar geen geld voor!" stelde weth. de Wit vast. Hij herinnerde eraan dat er destijds op Achthxiizen een katholie ke stichting was geweest naaar het eer ste het beste treffen met de Stichting Jeugdwerk was aldus .dhr. de Wit op een daverende ruzie uitgelopen. Ook dhr. Pöortvliet (PvdA) voelde .niets voor het verstrekken van een suib- sidie. „Dat zou ten koste gaan van on ze eigen Stichting voor welke we nog niet de magelijikheid hebben kunnen vinden 'die financieel .goed te laten lo pen. Het is onze taak en plicht eerst de jeugd van onze eigen gemeente een goede begeleiding te .geven. Dhr. P. Noordermeer (WD) tilde er minder zwaar aan, hij verklaarde wel met de gevraagde subsidiëring accoord te kunnen gaan al'kon hij zich idealer omstandigheden voorstellen. Voor dhr. Noordermeer was het duidelijk dat el ke jeugdgroep die dat wenst van de kennis van .de Jeugdwerkleider gebrui.k kan imafcen'. GEVOELSSFEER Raadsvoorzitter burg. v. Harst maande .de raad ertegen te waken dat de .onderhavige materie teveel in de ge- voelssfeer zou worden getrokken. Los van die gevoeligheden stelde de voor zitter vast dat de Stichting,, die sub sidie vraagt, in de pas loopt van CRM, haar statuten wil veralgem.eniseren" en op 'bredere basis voort wil gaan. „Als u daaraan twijfelt is dat een kwestie van perso.onlijk geloven in de waar achtigheid van de statuten", benadruk te de voorz. Hij ontkende 'dat de aan- we'zigheid van de. Stichting Jeugdwerk Goeree-Overfla.kkee staignerend zou werken op de eigen gemeentelij'ke stichting. De voorz. voerde aan dat juist 'de Stichting Goeree-'Overflakkee zal 'kunnen' helpen en in 'kan springen als de leiding van de Stichting Oostflak kee er te eniger tij'd -tmee zal stoppen', b.v. 'door vertrek van deze functio'naris. Voor het overige achtte de vo'orz. het een uitgem;aakte zaak dat 'de eigen Stichting autonoom blijft en voor sub sidie in aanmerking ,kan komen. EVANGELIE D'hr. C. Quist trok nog eens van leer tegen 'het 'doo'r 'de t'vdA kenbaar 'ge maakte standpunt: „De doorbraakge dachte zei dat er voor ieder plaats was 'binnen de PvdA, wat 'heeft de PvidA fractie 'daaroim nu tegen het Evan'gelie? De Stichting heeft niet alleen voor eigen parochianen 'gepreekt maar heeft O'ok andere verenigingien! begeleid!" verze kerde 'dhr. Quist. „M'n petje af voor degenen die het Evangelie aanhangen, als ze 't maar eerlijk menen. Ze moeten het onij' niet 'kwalijk nemen als ik het niet doe", was THOLEN Kerkdiensten Ten Anker. Woensdag 17 maart te 3.45 uur 'ds. G. Voortman. Woensdag 24 maart te 3.45 uur 'ds. A. 'de Reuver. Diaken Herv. Kerk Bij de zaterdag geho'uden stemming in de Herv. Kerk werd de heer A. Agterto'os toenoem'd tot 'diaken'. Scriba Herv. Gemeente. Tot scriba van de kerkeraad der Ned. Herv. Ge- imeente is benoemd de heer J. Kalle. Bisamratten. Op het eiland Thoilen en St. Philipsland werden door 'de rijks- rattenvanger en zijn helpers in fe-bruari in totaal 98 bisamratten gévan'gen. Deze 'geringe vangst was het gevolg van de vorstperiode, idie in het ibeigin van de maand 'de vangst 'bijna geheel stillegde. Jubileum N.C.V.B. De afdeling Tho- len van de Ned. Chr. Vrouwenbond vierde woensdagavond in het ver. ge bouw De Wingerd haar 25-jarig .be staan. De feestelij'ke bijeenkomst werd geopend imet zang, gebed, Schriftleizing, meditatie en een -welkomstwo'ord door de p.residente mevr. Duijzer-Kwist. Mevr. Balkientende-Sandee, de gewes telijke presidente van Zeeland bracht de gelukwensen van het gewestelij'k Betstuur. Voorts waren er verschillen de afgevaardigden van zustersvereni- .gingen, 'die namens hun vereniging de N.C.V.B gelukwensten met 'dit jubi leum. Na de jaarverslagen en enkele vo'or- drachten volgde de ibestuurswisselinig. In 'de vacature van de aftredende m.evr Paans len mevr. Melse werden 'gekozen mevr. Van Belzen -en mevr. Weeda, de aftredende mevr. Mulder werd herko zen als 'bestuurslid. Tot slot volgde een wo'oiid van dank voor 'de vele feUcitaties én de gesïaa'gde avond. Rijkspolitie. Tot plaatsvervangend 'groepsooimmandant van de rijkspolitie te Tholen is per 1 april benoemd op.per- waohtmeester G, Brasser te Poortugaal. Wachtmeester T. Jansen vertrekt 1 april naar de igroep Groesbeek en wachtmees ter D. P. Visser van westenschouwen komt dan naar ThO'len. het weerwoord van dhr. Both. „Er is nooit gebleken dat de jeugd wordt bedorven wanneer ze wordt be geleid door mensen die uit het Evange lie leven", meende de voorz. Hij vond ook dat 'geen enkel bestuur het recht mag worden ontzegd eni'ge 'ballotage te voeren, hij vond dat de raad 'Ook op dit punt niet te scherpslij- pe'rig mag reageren. Er werd tenslotte igeste'md over het voorstel de subsidie wel te verstrekken, en wel over de jaren '75, '76 en '77. Er waren' 5 voorstanders en 7 te'genstanders zodat het voorstel werd •verworpen. Voor waren de 'heren 'Groenendij'k, van Dam, NO'Ordermeer, Quist en Mossel man. Voor Mevr. Hotting, Voorstraat 16 te Ooitgensplaat is 't zo klaar als een klontje; „wassen en drogen geen pro bleem; als ik maar een Miele neem!" „En mevr. Hotting méént het, „want", zei ze vrijdagmorgen toen ze tevoren aangediend bezoek kreeg; „hier in huis is het alles Miele wat de klok slaat." Het Miele apparaten .bestand in hui ze Hotting had enige tij'd geleden weer een forse aanvulling gekregen. iMevr. Hotting verbleef in het ziekenhuis en haar zorgzame echtgenoot ko'cht een Miele wa&dro'ger om het haar, na thuis- 'komast, in de huishouding weer wat 'ge- 'makkelijfcer te maken. Toen nog kon ■geen van de fam. Hotting vermoeden 'dat het bestee'de bedrag van 1000,^-- terug zou worden ontvangen, dankzij de deelname van mevr. Hotting aan de actie 'die Miele voerde tjg.v. haar 75- jarig bestaan. Met haar 'verdichtsels had imevr. Hotting al eerder in een andere actie een brommer in de wacht gesleept ■en nunu was het opnieuw prijs! Handelaar L. Kamp die de machine geleverd had was een van deigenen die haar de heugelijke mededeling kon dO'en en .vrijdagmorgen vervoe'gde 'dhr. Kamp zich met zijn echtgenote, mej. Tisse- rand van Miele en dhr. 'Kuys van de importeur/grossiersfa. 'Merison b.v. uit Goes ten huize van 'de fam. Hotting. Daar kwamen prachtige bloemen aan te pas vo'or 'de winnares plus het schriftelij'ke bewijs dat het heus alle maal waar was. 'Gelukwen'sen werden de stralende mevr. Hotting toegevoegd en heel happy voelde zich ook Siter- dealer Karap 'die 't tenslotte .m'aar 'graaig ziet dat een klant tevreden is. En dat was' ae! Mevr. Hotting (r.), één van de 75 winnaressen in den lande. Links mej. Tisserand van Miele Nederland. OOLTGENSPLAAT Kerkdienst gaat niet door. De kerkdienst van de Geref. Gemeen te van heden dinsdagavond, waarin ds. W. Hage uit Rotterdam-West zou voor gaan gaat NIET door. Wijn en Delikatessenhuis DEN HERTOG Co.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 2