EIIAIIDEn - niEUWS OPEL KADETT AERO Achter de grenspaal KtftdeA^ae^e duktie onder de loep 3e blad Vrijdag 12 maart 1976 No. 4471 L.P.G. gasinstallaties in elk merk automobiel. Garage Nijsse B.V, Oostdijk 15 - Tel. 01874 Oude-Tonge 235 - 385 BESCHERMDE DIEREN, ONDERWIJSJUBILEA EN SOCIALE WETGEVING OP ZOMERZEGELS ÉacfeöaBd De Vraagbaak HVP ZAAK HEROPEND Welke vloerbedek king moet ik kiezen? Landbouwschap neemt contractpro- EEN GEZINS ^^CONVERTIBLE": Nieuws van kodak VERGROTINGEN EENVOUDIG ZELF TE I De eerste partijsecretaris, ofwel se cretaris-generaal Brezjnev is in de slot zitting van het 25ste partijcongres te Moskou als zodanig herkozen. Zijn slui- tingsrede was maar kort in tegenstelling tot de rede, waarmee hij tien dagen ge leden het congres had geopend. De ten dens kw^am wel op hetzelfde neer vredelievende doelstellingen dus kan „de wereld gerust zijn"(?) In zijn openingsrede van vijf uur had hij aanvallen gericht op China en wes terse communistische partijen, welke niet in het Moskouse gareel lopen. Hij heeft nu niet meer gerept van een we reldverdrag, da*t het gebruik van wa penen in de internationale betrekkingen verbiedt. Het waren woorden, die niet worden gedekt door daden. Indien er een land is, dat zijn bewapening te land, ter zee en in de lucht uitbreidt, dan ze ker juist Rusland. Wanneer het Westen als eis zou stellen, eerst de troepen te rugtrekken uit de satellietlanden, Oost- Duitsland enz. dan zouden de Russen „niet thuis" geven. Eigenlijk zouden de westerse mogendheden, de V.S. incluis, die eis dienen te stellen als voorwaarde voor voortzetting van de SALT-bespre- kingen (vermindering van wapens in Europa) te Wenen, doch dan zou de Sovjettop gfelijk rechtsomkeerd maken. We vragen ons wel af, hoe lang het Westen zich nog zand in de ogen laat strooien met het zgn. streven naar ont spanning, dat Moskou zeer welkom is natuurlijk. Niet-inmenging in ander mans zaken, kan men populair de over eenkomst van Helsinki noemen. Inmid dels staan de Russische tanks echter aan de grens van Angola en Zuid-Afrika (Namibië). Zolang Brezjnev en de zijnen aan het bewind zijn en blijven streven naar we reldhegemonie van het communisme, moeten we het woord „ontspanning" maar vergeten. FRANKRIJK Bij de districtsverkiezingen (regio's) in Frankrijk is de linkse oppositie het grootste blok gebleken. Het behaalde eSjSVo tegen 49,5 procent bij de presi- dentsverkiezingeh in 1974. Daarvan ver wierven de communisten 22,5''/o. De op schuiving naar Unks zet zich dus voort in Europa. In Italië heeft de communis tische partij de christen-democraten als grootste partij bijna verslagen. Dit zijn twee landen, die resp. in de EEG en in de NAVO een belangrijke rol spelen. Moskou vindt dit misschien mooi, al hoewel de communistische partijen in genoemde landen een eigen lijn wensen te bepalen. Wat willen deze hiermee be reiken? Door die opstelling tegenover Moskou hebben de communisten in het westen meer kans om nog eens in de re geringen van die landen te worden óp- genomen. Wil het KremUn dit wel? De Sovjettop schijnt beducht hiervoor, om dat men vreest, dat de westerse commu nisten dan teveel in democratisch vaar water komen. De westerse democratie is echter van gehele andere aard dan het totalitaire communistische systeem in Rusland. Het is van belang de ontwikkelingen in landen als Frankrijk en ItaUë te blij ven volgen, een ontwikkeling waarmee men in het Kremlin geen raad weet, terwijl Kissinger ze moet inpassen in zijn „ontspanningspolitiek". AUSTRALIë We zijn gauw geneigd om ons zo op het Westen en zijn verhouding tot het Oostblok te concentreren, dat de situa tie in het Verre Oosten nauwelijks aan dacht krijgt. Toch is er in het verre Australië dezer dagen wat gebeurd, dat toch wel mag worden gememoreerd. De socialisten leider Whitlam, tot vorig jaar nog pre mier en stevig in het zadel zittend, is door zijn partijleiding ernstig berispt. Hij had destijds,, vlak vóór de algemene parlementsverkiezingen (die hij overi gens op smadeUjke wijze verloor als premier van de regerende partij) wel oren naar een douceurtje van Irakese zijde voor de partijkas. Toen dit de partijleiding later ter ore kwam, werd een uitvoerig onderzoek ingesteld naar de gedragingen van Whitlam en zijn naaste medewerkers, waarbij het ging om ongeveer 1.500.000 dus niet zo'n gering bedrag. Volgens het bestuur van de partij heeft Whitlam „ernstige beoordelings fouten" gemaakt en zijn gedrag is op de meest felle wijze veroordeeld. Het ziet er naar uit, dat de man, die eerst premier was, binnenkort zijn lei dende positie zal moeten opgeven. Dat hij zijn partij een gevoeUge klap heeft toegediend, is duidelijk. De Labourpartlj in Australië behoeft voorlopig er niet aan te denken als sterkste uit de stem bus tevoorschijn te zullen komen. Speciaal inbouwstation voor De Zomerpostzegels 1976 zuUen op 6 april a.s. verschijnen. Evenals vorig jaar omvat de serie vier postzegels met toe slag ten bate van instellingen met een sociaal of cultureel doel. Op twee ze gels zijn beschermde dieren afgebeeld, en de andere twee vestigen de aandacht op onderwij sjubUea en op de sociale voorzieningen. De serie zal verkrijgbaar zijn t.e.m. 22 mei 1976. De geldigheids termijn voor de frankering is onbepaald. Bijgaande foto toont de goedgekeurde ontwerpen. Waarde 40 20 e Voorstelling: een egel (Erinaceus europaeus), als specimen van één van de in Nederland beschermde diersoorten. Kleuren: donkerbruin, groen en Uchtbruin. Waarde 45 20 c Voorstelling: Herdenking van 100 jaar Landbouwonderwijs en 175 Nationale Wetgeving op het gebied van het Lager Onderwijs, afgebeeld door een vruchtbare akker met daar op een opengeslagen boek. Op de linker bladzijde de lette'rs „abc" als symbool voor het lager on derwijs en rechts een korenaar als symbool van de onderlinge verbon denheid van onderwijs, voorlichting en onderzoek. Kleuren: rood, geel, blauw en zwart. Waarde 55 -l- 20 c Herdenking van het 75-jarig bestaan van de Sociale Wetgeving en de Sociale Verzekeringsbank. Op de zegel is de bescherming van de gehele Nederlandse bevolking door sociale voorzieningen uitgebeeld middels een groepje mensen omge ven door bekende afkortingen van sociale wetten. Kleuren: 'rood, geel, blauw en zwart. Waarde 75 25 c Voorstelling: een grote groene kikker (Rana ridibunda pallas) te midden van kikkereitjes. Deze kikker is, evenals de egel, een beschermd dier; de voorstelling werd gekozen in het kader van het behoud en de bescherming van het miUeu. Kleuren: blauw, bruin, geel, rood, groen en zwart. Konsumenteninforma tie-Centrum MIDDELHARNIS NIEUWERKERK Vrijdagmorgen werd de geheel ver nieuwde winkel van het brood- en ban ketbakkersbedrij f van dhr. H. ten Hóve aan de Poststraat heropend. Deze zaak welke tot voor kort ook een volledig kruideniers-assortiment voerde, is nu een speciaal-zaak gewor den. Naast alle mogelijke brood en luxe broodsoorten en kleinbrood, alsmede een zeer ruim assortiment van banket, aUes uit eigen (moderne) bakkerij, is ook het beleg van brood een speciale afde ling. Op het gebied van kaas en snij- vleeswaren is deze zaak nu ook echt ge specialiseerd. Vele bloemstukken en felicitaties kwamen binnen, op deze blijde dag. Ook met koopgraag publiek was het de openingsdag bijzonder druk. Zo gaat de reeds 26 jaar onder deze familienaam gedreven zaak een nieuwe periode in. De vader van de tegenwoor dige eigenaar vestigde zich in 1950 ge komen uit een bakkersfamilie te Dirks- land in deze bakkers-zaak. De vorige keer heeft u kunnen lezen dat een gladde ondervloer heel belang rijk is bij het leggen van vloerbedek king. Wanneer men vloerbedekking uitzoekt heeft men keuze uit de volgende soorten: A. Gladde vloerbedekking. 1. Hout, 2. Steen, 3. Linoleum en P.V.C, vloeren. B. Vezellge vloerbedekking. 1. Sisal, Cocos, biezen en twisted matten, 2. Wollen vloerbedekking, 3. Synthetische vloerbedekking. A. Gladde vloerbedekking. 1. HOUT. a. Vuren houten planken. Dit is de eenvoudige houten vloer die in huizen wordt aangetroffen. Een goedkope en eenvoudige oplos sing om deze vloer zo te gebruiken: te verven, te behandelen met een speciale vloerlak, of beitsen. Al deze behandelingen vragen veel tijd en onderhoud. b. Stroken vloer. Ook wel Lamellenparket genoemd. Deze vloeren zijn samengesteld uit lange smalle planken, waarvan al leen de toplaag (2 tot 4 mm.) uit hard hout bestaat, wat geplakt is op een goedkopere houtsoort. Kan door een goede doe-het-zelver worden gelegd. c. Parketvloer. Hieronder verstaan we een massief houten vloer van dik hard hout. Het wordt gelegd in stroken, blokpanelen, visgraat of andere patronen. Wordt altijd door vakmensen gelegd. Bij nieuwbouw kan een zelfdragen de strokenparket rechtstreeks op de vloerbalken getimmerd worden. Houten vloeren zijn duur in aanschaf, maar gaan een levenlang mee. Wanneer een speciale beschermlaag wordt aangebracht is het onderhoud ge ring. Het kan lawaaiig zijn. 2. STEEN. a. Natuursteen. Deze vloeren zijn erg duur en moeilijk te leggen. b. Plavuizen. Dit zijn gebakken en ge glazuurde tegels. Deze worden te genwoordig weer riieer gebruikte c. Dubbelhardgebakken tegels worden gebruikt vooral in" de badkamer en toilet. Men hoeft ze alleen maar te dweilen. Een stenen vloer voelt erg koud aan, wanneer men het in de woonkamer wil gebruiken is vloerverwarming gewenst. Het onderhoud is erg gemakkelijk en de levensduur is lang. 3. LINOLEUM en P.V.C, vloeren. a. Linoleum en linofelt. Deze moeten op een erg gladde ondervloer worden geplakt. Het is in verschillende dik tes leverbaar. Het onderhoud is vrij gemakkelijk, men kan volstaan met het gebruik van een vochtige dweil of zwabberen. Niet meer dan 2 a 3 keer per jaar in de was zetten als het nodig is. b. P.V.C, vloeren. Polyvinylchloride is een zeer taai en slijtvast materiaal. Daarom wordt het gebruikt in keu kens, badkamers enz. Novilon behoort ook tot deze soort. Het onderhoud is erg gemakkelijk, alleen met een vochtige dweil. Nooit in de was zetten. De volgende keer verder over vezell ge vloerbedekking. Wilt u advies? U bent altijd welkom op „De Vraagbaak", op woensdag van 9.00 - 11.30 en van 13.30 - 16.00 uur, tel. (01870) 22 44. M. G. H. van Es-van Maldegem Naar een wettelijke regeling van con- tractproduktie? Dat is de vraag die de Begeleidings commissie Contractproduktie Intensie ve Veehouderij zich heeft gesteld. De Commissie heeft haar bevindingen vastgelegd in een discussie-nota. In zijn vergadering van 3 maart j.l. heeft het bestuur van het Landbouwschap deze nota aanbevolen ter verdere bespreking in het bedrijfsleven. De Begeleidingscommissie Contract produktie is een jaar geleden door het Landbouwschap ingesteld. De Commis sie kreeg tot taak het opstellen van al gemene leveringsvoorwaarden te bevor deren; de rechtspositie van de producent te versterken en na te gaan in welke richting de contractproduktie zich ver der dient te ontwikkelen. De contractproduktie neemt in de veredelingslandbouw een tamelijk be langrijke positie in. Naar schatting wordt 40 a 45»/o van de slachtvarkens, 90»/o van de slachtkuikens en 65 a 70"/o van de slachtkalveren op contract ge mest. De Commissie is van mening dat de positie van de individuele agrarische producent ten opzichte van industrie en handel versterkt kan worden. Als mogelijkheden voor verbetering van de positie van de boer ziet de Com missie de voorlichting aan en „bewust wording" van de boer. Op dit gebied kan nog veel gebeuren. Door collectief over leg tussen landbouw en industrie dienen algemene voorwaarden te worden opge steld. Verder zou een wettelijke rege ling van de contractproduktie het sluit stuk kunnen zijn. De Commissie komt tot de conclusie dat het op dit ogenblik nog niet gewenst is om een wettelijke regeling van de contractproduktie te be pleiten, gezien de stand van zaken rond de voorlichting en het overleg. De verrassing van de automobieltentoonisteUing in Geneve is een auto van de Opelfabrieken in Rüsselsheim. Iedereen die autorijden plezierig vindt, van goed weer wil gemeten en een onbelemmerd uitzicht wil, kan moeiteloos het dak van de Kadett Aero verwijderen. Toch biedt deze „convertible" versie van Opel voldoende ruimte voor het hele gezin, zowel bij stadsgebruik als tijdens de vakantie. De Aero is gebaseerd op de Opel Kadett 2 deurs Sedan met de 1200 S motor van 60 DIN pk. De topsnelheid bedraagt 142 km/u en de acceleratie van O tot 100/u geschiedt in 17,5 sec. Het instrumentarium is voor dit type uitgebreid met een toerenteller, een oUedrukmeter en een voltmeter, terwijl be- schermingsstrips met rubber op de flanken ook tot de standaarduitrusting behoren. Groot nieuws voor tienduizenden dia enthousiasten. Zij kunnen nu kleurver- grotingen van hun mooiste kleurendia's maken, zonder dat daarvoor veel tech nische kennis vereist is. Zelfs is een donkere kamer nauwelijks meer nodig. HET ONTWIKKELEN. Met het Kodak Ektachrome R14 pro cédé is het mogelijk zonder omwegen een dia direkt op papier te vergroten. Het ontwikkelprocédé is bijzonder een voudig. Er kan worden gewerkt met een ontwikkeltrommel, zodat alle hande lingen met uitzondering van het be lichten van het papier bij normale kamerverlichting kunnen geschieden. Na het belichten wordt het papier in een trommel gedaan die veel lijkt op een grote ontwikkeltank voor films. Bij de papiertrommel is echter een speciale voorziening voor het in- en uitgieten van de baden gemaakt, die er tevens voor zorgt dat geen licht de trommel kan binnendringen. Voor wat betreft het ontwikkelen moeten de tijd en de temperatuur nauwkeurig gehandhaafd worden. HET VERGROTEN. Bij het maken van de eerste vergro ting wordt met behulp van filters de juiste kleurbalans ingesteld. Is deze ba lans eenmaal gevonden, dan geldt hij voor een zeer groot aantal van de vol gende dia's. Eventuele volgende correc ties van de kleurbalans zullen over het algemeen gering tot zeer gering zijn. Ook de belichtingsspeelruimte van het Kodak Ektachrome 14 RC papier is zo groot dat kleine fouten in de belichting de amateur niet zullen opvallen. Zelts Beste "meisjes en jongens! In dit kinderihoekje zal ik beginnen oim het nieuwe raadsel voor deze week op te schrijvien. Het is MAART-RAADSEL 2 1 X 2 X 3 X 4 X 5 X 6 X 7 X 8 X 9 X 10 X 11 X 12 X 13 X 14 X 15 X 16 X 17 X 18 X 19 X 20 X 21 X 1. Teken bij de Doop. 2. Zoon van Helon, Numeri 1. 3. Zoon van Aaron. 4. Beug in Palestina (zonder h). 5. Vriend van Job. 6. Schoonvader van Jakoib. 7. Koning vaai Juda. 8. iSterrenbeled; zie Boek Job. 9. In den beiginne was het (Joh.): 10. Dal waar de verspieders een tros druiven afsneden. 11. Vrijstad van Israël; hier heerst de laatste jaren spanning. 12. iSterreribeeld (Job). 13. Op deze zal Ik Mijn gemeente toouweh. 14. Plaats uit Paulus' zendingsreizen (Hamd. 14). 15. Profeet die veel wonderen deed. 16. Man die 120' jaar aan een schip Ibouiwde. 17. Zoon van Henoch; Genesis 4. 18. Plaats waar Saul een to(venares ibezooht. 19. Naam van een ricihter. 20. Dienstmaagd ten tijde van Petrus. 21. De Syriërs kwamen te en hebben daar gewoond tot op deze dag (2 Kon. 16). Op de ikruisjeslijn komt een wekne- nende raad voor elk mjens. Wij kunnen die vinden in Psalm 37. Dit raadsel werd ingezonden door Jan Grinwis uit Ouddorp. Dank je wel. Jan! Ik heb je al vaak :moeten bedanken! BRIEFWISSELINX3- Wüma Bechtum, Dirksland. Twee da gen krokusvakantie is niet veel, maar toch minder .dan naets. Ein jij hebt die dageh nuttig jioorgetoracht. Fijn voor je moeder, want de schoonimaak is een heel werk, en alleen is maar alleen; met z'n beiden wenkt het veel gemakkelijker en gezelliger. Neen, op school leer je het huishouden niet, en daarom is het heel verstandig dat de imoeders haar kinderen er spoedig aan zetten. Kees Droger, Middelhamis. Het is geen wonder dat je het laatste raadsel niet kon oplossen. Als je het weet, is het niet moeilijk, maar dat is met alles zo. Ja, UI ben vroeger ook -dirigent ge weest van verschillende koren, dus weet ik wel iets af van bassen en alten, van tenoren en sopranen. Het is een moeilijk werk, niet aUeen om iets in te studeren, maar ook te m.afcen dat de refpetitie- avond gezellig verloopt. Irna Lodder, Sommelsdijk. Hoeveel jonge konijntjes zijn er gefcomien? Is het niet vroeg in het jaar? Dat zal fijn zijn, als je Wilma weer zal ontmoeten! Fijn, dat Kommie het goeid naar haar zin heeft in dat verre land. Dat band je met 'die doqpdienst er op is veel waard, zeg! Het zal wel meer dan één keer worden afgedraaid, denk ik. Marjoleen de Visser, Middelhamis. Wat was het ineens een volle klas! Ge lukkig dat het maar tijdelijk is, want anders zou het wel te zwaar worden voor de juffrouw. De last kan wel eens te groot zijn. Nog hartelijk gefelici teerd met de verjaardagen van papa en' mama in de vorige maand.. Ik kan begrijpen dat deze dagen niet ongemerkt voorliij zijn gegaan. Lenie Lodder, Sommelsdijk. Wil jij mee gaan doen met ons? Dan ben je hartelijk welkom. Aan je adres zie ik dat je een zusje moet zijn van Ima. Zij doet al lange tijd mee, en ik hoop dat jij het ook een hele poos zal kunnen vol houden. Had jij niet één onvoldoende?. Dan gaat het niet slecht op school, zeg! Je vriendinnetje zal haar vader niet ■dikwijls zien, denk ik, of m,aakt hij geen verre reizen? Vind je de schildpadjes mooi? Of zie je liever konijntjes? Anne-Marie de Visser, Middelhamis. Ja, de krokusvakantie deed haar naam eer aan, want er bloeien overal krokus sen. Toch hebben ze het heel kwaad, als de nachten zo koud zijn. En overdag was de temperatuior ook bepaald niet hoog te noemen'. Dan doen die bloempjes haar blaadjes niet wijd open, en dan zie je het mooie niet zo als wanneer het lekker warm is. Maar toch, de lente kamt met rasse schreden dichteribij. Krijna van der Wende, Ouddorp. Toen je schreef, lag je op bed met griep. Niet zio gemakkelijk om te schrijven, en meestal ook niet veel zin can te schrij ven als je je niet lekker voelt. Maar toch heb je een ibrief geschreven met al de oplossingen er bij. Je hebt wel ge zien dat het laatste raadsel niet igoed is opgelost. Jij bent de enigste niet die de oplossing van dat raadsel fout had. Ria de Bonte, Ooltgensplaat. Je hebt een mooi boek gekosht voor de boeke- bon, hoor! Ja, en nu maar sparen tot je het tweede deel kan kopen'. Tooh kun je 'die delen afzonderlijk lezen. Ook bij jou was het laatste raadsel er naast. Nu je de oplossing weet, moet je het raadsel nog eens rustig lezen. Dan zal je zien dat alles klopt op het goede ant woord. Je rapport is goed: ik zie niet één onvoldoende. Een vijftal cijfers staat juist over de 'grens. Probeer dat ze niet zakken, want dan heb je wél onvoldoen des, en die zijn moeilijk weg te wer ken. Voor godsdienst heb je een prach tig cijfer! vrij grote afwijkingen van de ideale be lichtingstijd kunnen nog tot een zeer aanvaardbare vergroting leiden. HULPMIDDELEN. Het ontwikkelprocédé bestaat uit vijf verschillende baden; de eerste ontvsnk- kelaar, het stopbad, de kleurontwikke- laar, het bleekfixeerbad en tenslotte het stabUisatiebad. Tussen verschillende baden moet nog even kort met water gespoeld worden. Van belang is dat de baden in de juis te volgorde en gedurende de voorge schreven tijd gebruikt worden. Wanneer men gebruik maakt van een gewone klok zou men zich gemakkelijk kunnen vergissen. Om dit te voorkomen heeft Kodak de zgn. Kodeword musicassettes uitgebracht. Alle voorbereidingen en het gehele procédé staan daarop ver meld. De cassetterecorder vervangt hiermee de klok. ledere handeling wordt op de juiste tijd genoemd, nadat men eerst nog van te voren is gewaarschuwd welke hande ling gaat volgen. Piet Hoogesteger, 's Gravenpolder. ïk geef geen punten voor het raadselwerk. Het kan best zijn dat iemand een prijs ontvangt, en die toch wenk inleverde dat niet foutloos was. Keek ik alleen! naar de goede oplossingen, dan zouden er kinderen zijn, die nooit aan bo& zou den fco'meni. Ik let ook heel goed op de netheid van het ingezonden werk en of er geen taalfouten worden geschreven. Dat laatste geibeurt naar -mijn zin nog veel te veel. Er zijn kinderen die miaar raak sc±irijven; net of ze nooit taal op school gehad hebben. Heb je de oplos sing van het -vierde raadsel gezien? En wat zeg je er van? Begrijp je er iets niet van? Hedie den Boer, Herkingen. Toen je schreef, was' het lekker weer om op de fiets naar school te gaan, 'maar later is de winter opnieuw gekomen. Dat heb je wel gemerkt toen' je tegen de oostewind moest trappen. Koud aan je handen en voeten! Dan zit er niet veel moois aan om een eind te fietsen. Toen je schreef waren er al ongeveer zeven tig lammeren. Misschien zijn er wel honderd als je dit leest. Jammer dat niemand het antwoord wist. Rinus Gmljam, Krabbendijke. Heb je nog op de sdiaatsen gestaan toen het nog iging winteren? Dat was dan toch wel 'op een ondergelopen wei, denk ik. Tooh is het nu van korte duur. Al vriest het nog flink, toch hebben we nooit meer ziulk winterweer als wanneer het in december of j-anuari zou zijn. De maand maart doet zijn naam eer aan: Maart roert zijn staart! Er kan van alles gebeuren'. Hanny Polder, Dirksland. Als je dit leest, is de tocht naar Goes al achter de rug, 'hè? Als ik tenminste igoed heb gelezen. Dat vonden juUie 'best mooi, zo'n bustochtje! Ik hoop' er wel iets over te horen. Was je al eens in Goes ge weest? Je schrijft dat het wat vroeger licht wordt 's morgens en dat de zon al wat langer schijnt. Nou, ik -vind 'het al een héél stuk dat de dagen langer ge worden zijn. Het schiet nu heel hard op: elke week wel een kwartier. Connie van Groningen, Middelhamis. Je zal met wel dom vinden, maar ik wist niet goed wat een cavia is. Ik heb mijn woordenboek genomen en daar las ik: 'Guinees biggetje. Toen ik een 'kind was waren er niet zxweel huisdie ren; alleen 'een bond en een bat en soms een 'kanarie. Nu wordt er van alles in 'huis 'gebracht. Vindt moeder 'het ook goed? Jammer dat je ziek was in de krokusvakantie. Vindt Wendy het fijn in 'de wei? Bea van Oorschot, Den Bommel. Snap je niet dat ik je vorige brief kon lezen? Ik heb al veel schrijven onder mijn Ogen gehad, zodat ik er wel wat aan gewend ben geworden. Nu is het be hoorlijk 'geschreven. Een zes en half is' rij'k beloiond op scho-ol. Maar er is no'g tijd om veel te oefenen', en oefening baart kunst, zegt het spreekwoord. Allemaal. Volgende week hoop ik verder te 'gaan met de brieven. Ik moet het hier nu 'bij laten. Ook hoop ik dan de prijswinnaars bekend te maken. Nog een week 'geduld. Tot sohrijvens 'dan weer maar. De vriendelijke groeten van jullie Oom Ko.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 9