Verdachtmal(ing van Prins Bernhard socialistische laster Stoken liep uit de iiand Eilanilen-nieiiws" CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMKERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ^EUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Vergadering Boerenpartij Raad Goedereede vergadert a.s. donderdag IVIelissantse Combinatie in Italië gestolen 673.000r- voor het onderwijs Afrastering bij kleuterschool OnderscheidiËigen van het Rode ICruis Desnoods onvriendelijic tegen vissers GEREF. GEMEENTEN EXTRA KERKDIENSTEN OUDDORP: liMGEZONDEN Open brief van Aannemers aan Gemeentebesturen INGEZONDEIM „DE WEELDE" Rode-Kruis helpers(sters) Drinken kan gewoonte worden Bestrijding van houtwurmen <-^' POSTBOX a M MroDELHABNIS Redactie en advertenties: Kantoor Langeweg 13, TeL. (01870) 26 29 Na 5.30 uur (01870) 3382 Bank: Eaibo Middelihamis no. 3420.01.108 Sonunelsdijk Gin* 167830 ABONINEMENTSPRIJS 7.50 PKR KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 27 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Het Tweede Kamerlid dhr. Honig v. d. Bossche die vrijdagavond, samen met zijn collega Mr. Maris sprak op de toen gehouden „grote openbare vergadering" van de Boeren Partg te Dirksland vond de aanwezigheid van zo'n dertig belang stellenden zo slecht nog niet. Dhr. Honig V. d. Bossche weet die matige belang stelling aan het feit dat de verkiezings strijd nog niet is begonnen en tevens aan de constatering dat het publiek po litiek ongeïnteresseerd is geraakt ten gevolge van de eenzijdige voorlichting die het knjgt voorgeschoteld. Toch bleek inleider goede hoop te hebben; „want", zei hij „het publiek moge dan weinig politiek bewust zijn, de massa komt wel in beweging als het autootje en de borrel moeten bleven staan „Het publiek heeft de strot vol van de eenzijdig overkomende politieke be richtgevingen waarom wij hopen op het goede en gezonde verstand van de mas sa. Wij zijn niet zo'n slaafs volk als de Russen die al tijden geknecht waren door de Tsaren en nu onder communis tische druk leven, wij hebben een rijke geschiedenis en hebben onze vrijheid lief, daarom zal de massa in beweging komen tegen wat er nu gebeurt. Het zal op het kantje af zijn, maar ik heb goede hoop dat we niet overspoeld zullen wor- deii!" zo betoogde hij. Uitvoerig stond dhr. Honig v. d. Bos sche stil bij de waarde van de vrijheid en de prijs die zal moeten worden be taald om die vrijheid duur te verdedi gen. Daarom trok hij van leer tegen de bezuiniging op de begroting van defen sie, in herinnering roepend hoe ook in 1940 de Hollandse soldaat als met een waterpistooltje tegenover de Duitse mi trailleurs werd geplaatst. „Ze hadden Oostenrijkse geweren van voor 1900 en 5 patronen om vijf dagen lang oorlog te voeren, elke dag éénwees inleider aan. „Inplaats dat er uit die geschiede nis lering wordt getrokken ontstond er een geharrewar over de aanschaf van de F 16 en zijn de Starfighters die we nog jaren zullen moeten gebruiken te genover de Russische Migs 23 opnieuw als waterpistooltjes tegenover mitrail leurs", zo vervolgde dhr. Honig v. d. Bossche. „Opnieuw wordt er door de verantwoordelijke politici een misdaad begaan tegenover onze soldaten die er mee zullen moeten vechten als het er op aan komt maar zulke politici komen niet voor het tribunaal......!" M.b.t. de economische m°'°.ise waarin ons land is komen te verli^lin veinsde dhr. Honig v. d. Bossche nie,gtlat hij het beter zou hebben gekund m& wel stel de liij nadrukkelijk vast dat veel geld onoordeelkunidig is weggego" j. „De te ring naar de nering te ze n is een noodzakelijk gegeven om ni_.,'>,en onder te gaan!" aldus inleider, de oorzaken duidelijk bij de socialisten zoekend. Zweden waar de meeste vrouwen mee- nooit heb ik een duurder land bezocht dan juist het socialistisch geregeerde Zweden waar de meester vrouwen mee werken omdat het geld zo hard nodig is. De kinderen gaan in een creche en het gezinsleven wordt ontwricht met alle gevolgen van dien", zei hij uit eigen waarneming. De Kamerdelegatie die er op bezoek was had de grootste moeite gehad een arts te vinden die bereid was een van hen te bezoeken. In Zweden zijn de artsen ambtenaren en ze houden zich strikt aan hun tijden. In de lift? Ook Mr. Maris zag het met de econo mie nog niet zitten al willen publicaties doen gelove~n dat de economie weer in de lift zit. Voor Mr. Maris was het nog de vraag of de Uft naar boven dan wel naar beneden gaatBijzonder kwa lijk vond hij het dat blijkens de verste- delijkingsnota er nog eens 35000 ha land bouwgrond aan agrarisch Nederland onttrokken zal worden en, wijzend op de grote moeilijkheden waarmee de agrariër te kampen heeft zette hij een groot vraagteken bij de verklaring van Minister van der Stee dat wanneer één land het op agrarisch gebied volhoudt dat dan Nederland moet zijn! Sprekend over de inflatie geloofde Mr. Maris dat die door de sociaUsten uit de regering bewust wordt georganiseerd om alle kapitaal uit te hollen en hij waarschuwde ervoor dat een totalitair regiem ook de boer van alles zal willen onterven. Ook waarschuwde Mr. Maris tegen de zgn. psycho-politiek die ook in Rusland met zoveel succes wordt toegepast. Doel daarvan is onrust te zaaien omtrent een persoon totdat die beschuldigde zelf psychisch in de war raakt en soms tot het plegen van zelfmoord komt. Spr. geloofde stellig dat de Lockheed affaire waarin de naam van Prins Bernhard wordt genoemd helem.aal past in het straatje van de socialistische partijen. Met zijn voorkeur voor een gekozen formateur zal den Uijl vóór de verkie zingen H.M. de Koningin (die de forma teur benoemt) wülen uitschakelen, het is ook H.M. de Koningin die ingevolge art. 86 van de Grondwet naar welgeval len Ministers kan benoemen en ontslaan. Het Koninklijk Huis is nog een rem te gen partijdictatuur!" betoogde Mr. Ma- ris. Aan de hand van het boek van Groen van Prinsterer „Ongeloof en Revolutie" waarschuwde hij met de meeste klem tegen de socialistische Staatsvorm waar aan de burger met lijf en ziel zou moe ten toebehoren, waaraan ook de kerk onderworpen zal zijn terwijl de Staat zelf geen ondergeschiktheid kent waar om ook de bede uit de Troonrede moest worden geschrapt. Met klem waar schuwde spr. tegen het socialisme en als vervolg daarop het communisme: „60- a 70 jaar communisme heeft de Russen geen brood op de plank gegeven, hun brood wordt van Westerse tarwe gebak ken, is dan dat systeem waard om hier geïntroduceerd te worden?" De toenemende belastingdruk verge leek dhr. Maris met een Bijbels voor beeld. De Israëlieten vroegen Koning Rehabeam hen het juk lichter te maken maar de Koning hoorde niet maar nam zich voor de Israëlieten niet met geselen te kastijden maar met schorpioenen. „Ook wij vragen de belastingdruk te verlichten maar ook het Kabinet luis tert nietaldus dhr. Maris. Hij be sloot met de duidelijke stellingname dat de Boerenpartij een christelijke partij is die ervan uitgaat dat het alle mensen betaamt ook onze regeerders God te vrezen en Zijn geboden te onderhou den. Discussie. Er volgde een geanimeerde discussie waarin heel wat op de korrel werd ge nomen. Bij een dergelijke beschouwing op het politiek gebeuren verklaarde dhr. Honig V. d. Bossche zich weliswaar volksvertegenwoordiger te voelen maar geen politicus te (wUlen) zijn. „Wij kun nen het met ons geweten niet op een accoordje gooien", gaf hij te kennen. Wel betreurde hij het daarom temeer dat de confessionelen uit de regering zo weinig steun verlenen aan de Boeren partij, terwijl de Boerenpartij wel wordt verondersteld de confessionelen terwille te zijn. Vt Voorstel aantekenen v. beroep tegen onthouding goedkeuring Kriekelplan De gemeenteraad van Goedereede komt a.s. donderdagavond half acht in open bare vergadering bijeen. Er staan der tig te behandelen pimten op de agenda, één daarvan is het voorstel om in be roep te gaan bij de Kroon tegen de ont houding van goedkeuring op een ge deelte van het Kriekelplan te Ouddorp. Met 'die beslissiog kunnen B. en W. zich niet verenigen omdat het Kriekel plan vooirtvloeit uit een ,,plan in hoofd zaak" dat in 1964 door G.S. werd goed gekeurd, terwijl het Kriekelplan ook ge heel in avereenstemming is met het door de raad voorgestane planotogische toekomstlbeleid in het in 1968 vastge stelde structuurplan. In de toeliohtinig aan de raad wijzen B. en W. erop dat ibij het ontwerpen van het best. plan „de Kriekel" reke ning is gehouden met het advies van de Prov. Planoloigisohe Commissie zoals dat door deze Commissie op 6 febr. '70 is uitgebracht; „van gewijzigde inzioh- ten mjb.t. dit plan is ons van die zijde nimmer gelbleken, ondanks het inmid dels vastgestelde Streéltplan Zuid- Hol land Ziiüd waarin meer het accent wordt gelegd op de handhaving van de natuur- weten'schappelijke waarde van het on derhevige sohUrvelingengeibied", al dius B. en W. Voorts wijzen B. en W. erop dat naast het planologisch effect voor de gemeente ook het financiële aspect een rol speelt, aangezien het gehele ge bied van het bestemmingsplan „de Kriekel" is betrokken bij de heffing van (baatbelasting; niet goedkeuring van een gedeelte van het plan zou voor de ge meente een financieel nadeel opleveren. 'Op 11 feb'r. heeft de Raadscomimissie een en aiider ibeaprdken; de aneeirderheid meent dat geen beroep dient te worden' ingesteld. B. en W. echter zijn van me ning dat ter voorkoming van het ver hes van rechten wel beroep dient te worden ingesteld en de bovengenoem de motieven als klemmende redenen voor goedkeuruxg aan te wenden. II telt duizenden abonnee's en wordt op Goeree-Overflakkee zo goed als huis-aan-huis gelezen! Een Volvo F 88 combinatie met op- jer van de fa. C. B. Mijnders mt Mehssant is vorige week woensdag avond in Italië gestolen. De wagen stond op de douane-parkeerplaats van de plaats Congoresso. Terwijl chauffeur T. Legierse uit Melissant op het douane- kantoor de lading fotopapier inklaarde werd de oomibinatie gestoilen!. De lading fotopapier vertegenwoordigde een waarde van 60.000, Nadat hij de diefstal bemerkt had (woensdagavond ca. half negen) kon dhr. Legierse dezelfde avond 'geen aan gifte meer doen. Dat kon pas de vol gende morgen negen uur via een aan giftebiljet dat hij hl een soort snoep- winfceltje moest halen(!) De Italiaanse politie was dan ook wei nig onder de indruk en deed de (Mefstal af met de dooddoener dat dat vrijwel dagelijks gebeurt. Chauffeur Legierse* kwam met zijn collega P. Sieling, die in de omgevinig was, teruig naar Melissant. Inmmidels is de oomibinatie teruggevonden. Zonder lading, zonder zeil, met een ingeslagen ruitje en zonder bedden, radio en! pa pieren. Bij de P.C.B. (Prot. Ohr. Ver- voerderstoond) waar de diefstal werd ge meld bleek het de 99e te zijn die gere gistreerd wordt. De fa. Mijnders was tegen diefstal verzekerd. MELISSANT De gemeenteraad van Dirksland wordt in zijn vergadering van woensdagavond een krediet van 673.000,— gevraagd t.b.v. het onderwijs te Melissant. Daarvan wordt een bedrag van 263.000,geraamd voor de uitbreiding van de O.L. school met één lokaal en 410.000,zal er nodig zijn voor de bouw en inrichting van een nieuwe openbare kleuterschool. DIRKSLAND De openbare kleuterschool „Margriet" krijgt waarschijnlijk een afrastering. Het ontbreken daarvan is erg hinderlijk omdat, de jeugd vrijelijk de speelplaats kan bereiken en daar bij herhaling speelwerktuigen kapot maakt. Boven dien wordt de zandbak herhaaldeUjk door huisdieren bevuUd, voor B. en W. aanleiding de raad voor te stellen voor een te plaatsen afrastering een krediet van 4.000,beschikbaar te stellen. DIRKSLAND Op de j.l. donderdagavond gehouden Alg. ledenvergadering van 'de afd. Dirksland-Herkingen en -Melissant zijn, door burg. W. M. v. d. Harst van Oolt- gengplaat als kring-ooihmissaris enkele Rode-Kruis onderscheidingen uitgereikt. De medaille van verdienste in brons werd toegekend aan imevr. D. Soidaat- Poortvliet t.g.v. haar afscheid als be stuurslid. Sinds nov. '68 had mevr. Sol daat die functie vervuld. In haar plaats werd 'dhr. C. Both benoeimd. Dhr. Both nam tegelijkertijid het penningmeester schap op zich dat sinds 1957 door no taris J. de Vries werd behartigd. Nota ris de Vries iblijft wel bestuurslid; hij is 'dat al sinds 1954. Voor zijn verdien sten werd 'dhr. de Vries beloond met de medaille van verdienste in zilver. 'GOEDEREEDE De raad van 'Goedereede wordt a.s. danderdagaV'Ond voo'rgesteld een wijzi ging aan te brengen in de Verordening op de Visafslag. De wijziging wordt o.m. door de directeiur van de Vismijn noo'd- zakelijk geacht. Het heeft te maken met het 'blijven liggen van schepen langs de l'O'Ssteigerö bij de afslag. Dat is ver boden, maar de directeur kan van dat vembod ontheffing verlenen. Wanneer edhter de 'directeur .die 'Ontheffing niet verleent dan kan de schipper is beroep 'gaan b ijB. en W. Als het geen spoed eisend 'geval is blijft de beslissln'g van de directeur buiten werking -en kan derhal- vet het vaartLÜg blijven liggien. Om aan -de' problemen die daaruit ontstaan een eind te maken 'dient de Verordening zo'dani'g te warden gewij zigd 'dat de schipper - bij weigering van 'een ontheffing verpUcht is zijn vaartuig, van de losisteiger te verwijde ren. Bij een evt. beroepschrift van de schipper aan B. 'en W. 'blijft 'de beslis sing van de directeur van fcracht. „Dit houdt in aldus de toelichting dat tegen ev. weigerachtige schippers des noods direct strafrechtelijk kan worden opgetreden. OUDE TONGE woensdagavond 7.30 uur ds. P. Blok van Dirksland. Het Vuurtje dat de 77 jarige A. Vliet- land uit de Kelderweg vrijdagmiddag aanlegde is wat uit de hand gelopen Het vuurtje lag op zo'n drie meter af stand van de garage van zijn naast hem wonende broer Jac. Vlietland maar zo lang dhr. A. Vlietland er zelf bij was ging het allemaal wel goed. Toen hij meende dat het vuurtje gedoofd was en koffie ging drinken wakkerden de vlam men toch weer aan en zetten in korte tijd de garage van dhr. Jac. Vlietland in lichterlaaie. Toen dat werd opgemerkt was het al te laat om de zaak nog te redden. De garage, de Opel Kadett, de aanhanger, alles ging in vlammen op. Daarmee werd de fam. Vlietland ge confronteerd toen ze 's avonds thuis- Zó liep het af kwamen na een dagje Noord-Holland. Dhr. A. Vlietland heeft overigens toege zegd de schade geheel te zullen vergoe den. De brandweer van Ouddorp heeft er voor gezorgd dat het vuur zich niet verder heeft kunnen uitbreiden. Toen wij j.l. vrijdag als' flakkeese aannemers, verenigd in de „Samenwer kende Patroons vereniging' onze jaar vergadering hielden, hebben wij onze verontrusting uitgesproken over wat we in het „Eilanden-Nieuws van j.l. dinsdag 17 februari lazien! onder -dekop: „'geen plaatselijke aannemer bij 'bouw nieuwe school". Uit die ib'8richtgeving is ons duidelijk geworden dat er in Oude Tonge een openbaar gebouw (school) wordt gesticht voor de bo-uw waarvan geen der flakkeese aannemers de kans is 'gebO'den een prijsaanbieding te 'doen. Terwijl wij er toch steeds blijk van hebben gegeven als flakkeese aan- nem-ers in staat te zijn tegen conciir- rende prijs goed werk te kunnen leve ren, waardo'or ook meerderen van ons buiten het eiland hun werkterrein vin den nu O'ofc op Goeree-Overflakkee de bouwactiviteit wat is teruggelopen. Het zal ieder zeker toch -ook verantwoor- delij;kheid voelen'de raadsleden be- ikend zijn dat op Goeree-O'verflakkee heel wat boufwvakartoeiders werkloos zijn. Die werklozen zouden een kans krijgen wanneer een van ons, aanne mers, een project als 'een school zou kunnen bouwen, want daarvoor heeft hij mensen nodig Het lijkt ons, aannemers, toch over- to'Oidig bij de'ze nog eens te mo'eten be nadrukken dat-wij steeds bereid zijn een concurrerende prijs-aanbieding te doen en! het zal niemand dan verbazen dat 'er op de 'bovenbedoelde vergadering een sfeer van grote teleurstelling heer ste toen moest worden ■geconstateerd dat N.B. een college als de raad van Oost- flakkee zijn eigen aannemers passeert door voortijdig een projectbureau in te schakelen -dat werkt zonder O'Ok maar de geringste flaikkeese inbreng. Gemeen- töbesturen hetoto'en toch bij uitstek te waken over het wel van hun gemeen tenaren Onze vraag die we met igrote nadruk ■willen stellen is of het gemeentebestuur no'g O'P zijn schreden terug -wil keren en zodanig voor de eigen mensen op 'de bres wil staan dat de bouwopdracht toch nog aan één van de flakkeese be drijven wordt verstrekt. Het moge be kend zijn; wij vragen geen hoge prijs, we vragen slechts een redelij'ke kans 'd.m.v. een* eerlijke inschrijiving. We hopen 'dan ook dat de gemeen- teibestuurders van dit schrijven en' de daarin geuite wens 'goede nota ziillen nemen. Hun reactie zien we dan ook met 'grote belangstelUng/tegemoet. Wij hopen dat dit schrijven ertoe zal lei den dat 'de overige 'gemeentebesturen zich vo'or een misstap, zoals de raad van Oostflakkee beging, zullen hoeden. Namens de Samenwerkende Patro'Otisvereniiging 'Goeree en Overflakkee 'OQLTGBNSPLAAT Ledenvergadering Geref. Kerk. Vrij- 'dag 27 februari a.s. des nam. 7.30 uur zal de jaarlij'kse ledenvergadering van 'de Geref. Kerk gehouden worden in het Verenigingsgebouw naast de kerk. OOLTGEN'SPLAAT Geslaagd. In 'het Diakonessenhuis „Refaja" te Dordrecht slaagde voor het diploma A Verpleegkundige mej. Aty Kamp Pd. In genoemd ziekenhuis ge noot zij 'ö'Ok haar opleiding. Vrijwillige bijdragen. De jaarlijkse vrijwilUge bijdragen die do'or de her vormde kerk in het gezin van het jaar wordt opgehaald is vo-or 1976 vastge steld op vrijdagavond 27 februari a.s. In elk hervormd gezin is er een dezer dagen een schrijveh van de kerkvoogdij 'bezorgd waarin uiteenzetting -betreffen de de 'gang van zaken wordt ge'geven. Een daarbij behorende strook met en velop zal vrijdagavond worden opge haald. Vanaf 7.30 uur is „Elthato" open gesteld voor de koUektanten o-m het opgehaalde af te -dragen en ook voor belangstellenden om -de uitslag(en) te vernemen. Tijdrede. Op uitnodiging van de plaatselijke afdeling van de S.G.P. zal op vrijdag 27 februari a.s. des nam. 7.30 aur in het kerkgebouw van 'de Ger. 'Gemeen1;e door de 'heer L. Stuurman te Vlaardinigen een tijdrede worden ge houden. Alle 'belangstellenden zijn op 'deze avond welkom. Mijnheer de redakteur, 'Gaarne haak ik in -op uw roeping in het goddelijke van 20 fe-br. j.l. Ik -ben al 'behoorlijk ver in de 70 jaar, en ik -ontmo'ette een -vroegere 'buurjon gen uit mijn jeugd. Beiden ongeveer evenoud. 't Was minstens 50 jaar gele den dat we elkaar het laatst gezien had-den en U toeigrijpt dat jeuigdverha- len de toip- van -ons igesprefe vormden. En ik zei zo terloops: maar we had den 'het wel arm. En toen' 'kwam zijn antwo'Oird: „Ja, ik heb ook de weelde van de armoede ge kend". Over die filosofische uitspraak he(b ik lang nagedacht. Wat was die weel-de? Totdat het me inviel. Die weel de was tevredenheid. En tevreden men sen zijn geiu'kkig. Men hielp elkaar. Het echte zuivere socialisme. En -dat is nu ver te zo-eken. Tevredenheid is weg. De -misdaad en terrorisme ■vieren hooigtij. Konden we nog maar w-at van -die weelde terug krijgen. ■Dank voor de eventuele plaatsing. N. van Meert-en Groen 'V. Prinstererlaan 15 Vlissingen. MIDDELHARNIS De onderstaande colonne-leden van de Rode Kruis colonne van Middelhar- nis zijn geslaagd voor het examen hel- per(ster) 3e klasse: Mej. S. Jelier, mej. C. Meiaard, mej. G. Ottevanger, "mej. W. Stuijvenberg, mevr. C. Melissant, mevr. W. Meijer-v. Putten, mevr. N. Struyk-v. d. Spek en de heren J. M. Blok en L. Looij. Docenten waren mevr. F. van Rumpt- Krijger en dokter J. C. v. d. Wulp. Ge delegeerden mevr. A. E. Mijs-Meier en dokter J. Ruizeveld. Veel drinken kan tot slechte gewoon ten leiden. En dan bedoelen 'wij nog niet eens het veel drinken van alcoholische dranken', maar gewoon het innemen van veel vocht, in welke vorm dan ook. Het Max Planok Instituut in Dortmund heeft zidh diepgaand beziggehouden met het verschijnsel dorst. Een arts die bij wijze van proef een tij-d lang tien li ter water per dag dronk, bleek -deze gewoonte slechts met zeer veel moeite weer kwijt te kunnen raken. Een ander resultaat van de o-nderzoe'kingen was dat dorst doeltreffender bestreden kan worden door meerdere -malen een klei ne hoeveelheid vocht tot zich te ne men dan ineens een grote hoeveelheid. Dorst ontstaat door verlies aan li- chaaansvo-cht door transpiratie, uitschei- -ding e.d. Binnen zekere grenzen' kunnen de nieren dat wateruitscheiding regelen. De urine, die een aantal zouten -bevat, 'kan (meer of minder geconcentreerd worden, waardoor het lichaam water kan vasthouden of afstaan. Bij arbeid of sport met sterk transpireren kan wel 5 liter vocht worden verloren, wat met aanmerkelijk keukenzoutverlies (1 g NaCl per liter zweet) gepaard gaat. Dit extra verlies aan zo'Ut moet aangevuld worden. 'Gebeurt dit -niet dan kan dit leiden tot ernstige gevolgen (krampen). 'De hoeveelheid water die de gezonde mens nodig heeft in een' gemiddeld -kli maat als Nederland bedraagt ca. 2 Itr, die in de vorm van'dranken en voedingsmid delen wordt opgenomen (CONS-U). Houtwurmen komen vooral voor in meubels die opgeslagen zij-n in de kelder of op zolder omdat ze het best -gedijen in een donkere, vochtige en rustige om- ge'ving. Het alarmsein voor houtwur men is een hoo-pje vers h-outmeel op de grond onder het meubelstuk. Er zijn verschillende manieren om de ze lastige klanten kwijt te raken. De eenvoudigste methode is die met behulp van motteballeri. U koopt bij de dro-gist een zakje mottdballen die u tot poeder stampt. Dit poeder in een plastic zak strooien, die zo 'groot moet zijn dat het te behandelen meuibelstuk erin kan. De zak daarna luchtdict afsluiten en 3 tot 4 dagen dichtgebonden laten staan. De gassen die zich uit de motteballen o-nt- wikkelen zijn dodelijk voor de houtwur men. U kunt -ook werken met gechloreerde koolwaterstof, die u in een fles bij de drogist koopt. De vloeistof met een 'kwast opbrengen of verstuiven met bij voorbeeld een plantenspuit. Daarna ook weer 'goed in plastic inpakken, af sluiten en enkele dagen laten staan. De dampen van gechloreerde koolwaterstof zijn giftig. Het is dus van -belang na afloop van de 'behandeling goed te luch ten. Een derde, wat ingewikkelder, me thode is het ge'bruik van een tube met een speciale pasta tegen houtwurmen. Hierbij nloet ieder gaatje met de pasta 'gevuld worden. Een tijdroven'd karwei, ■maar het middel is over het algemeen wel zeer afdoende. (COiNfS-U).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 1