Cafetaria 't Hoekje na verbouw heropend Afscheid van enkele getrouwen Nieuwe G.0.2 aan Fa. Orgers overgedragen OUDDORP ie Dhr. J. C. Komtebedde haalt de sieytel tevoorschijn J.l. dinsdagmiddag zijn er heel wat genodigden op de been geweest om aanwezig te zijn bij de opening van het vernieuwde en vergrote cafetaria „'t Hoelije" aan de Sta tionsweg te Ouddorp. Door hun sympathiek optreden hebben dhr. en mevr. Breen een vriendenschaar verworven die het voor hen zo be langrijke gebeuren gaarne bij wil de wonen. Het werd dan ook goed druk in 't Hoekje Afd. BVBIddeSharnis van het Rode Kruas Tijdens de dinsdagmiddag gehou den jaarvergadering, in de canti- ae van de sporthal, is door de af- deUng node afscheid genomen van enkele getrouwen. Ieder van hen had een (gerespecteerd!) argu ment dat tot het scheiden van dei colonne noopte. Aan mr. den Hol lander 'als bestuursvoorzitter de taak dat met de dank van het be stuur te omkleden. IVlinister Westerterp wil dragen autogordels blijven stimuleren Korfbal nieuws GEREF. GEMEENTEN EXTRA KERKDIENSTEN PUEDIKBEURTEN Cursus in 't belang van de paardensport Auto tegen gevel Ongevallen Poppenkast voor voor llinderb®@rcle Afscheid op jaarvergadering Sparta-voorzitter RIJST, alternatief voor aardappeleters VOLLEYBAI. Gerrit Heijkoop 'm^ ,,Ali@s of niets" Aanmelding niei^we leerlingen IVIuziekschool Qlads. 2 .JEILANDEN-NIEUWS" Overigens is men daar op berekend want t.o.v. 'de vorige situatie is er een aanzienlijke veiruiming bereikt. Het nut tige werd met het aangename verenigd want naast een grote beschiklbare ruim te is 't Hoekje er ook veel gezelliger op geworden, waaraan zowel het inte rieur als het exterieur meewerken. Geen wonder dan ook dat de f am. Breen druk werd gefeliciteerd met wat door hard werken we^rd bereikt en dat ze daar dan ook terecht een tikkeltje trots op waren. V.V.V. voorzitter J. C. Komtebedde had zich gaarne bereid verklaard de opening te verriohten en hij deed dat met de sleutel die hij uit een! grote kar tonnen zak uitdiepte, hem voorgehou den 'door 'de twee Jdeinkinideren van dhr. en meivr. Breen. Aan de openings handeling verbond dhr. Komtebedde een plezierig speeohje waarin hij niet onvermeld liet 'dat het succes slechts bereikt werd door heel hard te werken, door de aanwezigheid van een echtge note die voor lOO'/o in de zaak opgaat en doordat de kinderen en de schoon zoon een niet onverdienstelijk handje uitsteken. Graag wenste dhr. Ko'mtabed- de 'de noeste exploitanten alle succes toe, hxm. zaak een 'grote plaats toe kennend in het pakket van voorzienin gen dat Ouddorp als vakantieplaats te bieden! heeft. Gelukwensen kwamen er vervolgens nog van de Oranjever. bij monde van dhr. Joh. Hameeteman en M.V.O. voor zitter A. de ïleus die het genomen ini tiatief hogelijk zei te kunnen waarde ren. „Onze bewondering dat u de ener gie op 'kunt brengen financiële offers te brengen en risico's te nemen", aldus dhr. 'de Reus. Mr. den Hollan'der had daar geen en kele moeite mee, want in 25 jaar tijds hadden mevr. Kroos-Vijfhuizen eri.mej. N. Konings die dank ruimschoots ver diend. Mevr. Kroos volgens: dhr. den Hollander steeds in de voorste gelede ren actief geweest werd met name bedankt vo'or de wijze waarop ze als aanvoerster de wedstrijdgroepen naar igro'te successen leidde, tot zelfs het kam pioenschap van Nederland. Spr. schreef haar graag een record aan uithoudings vermogen en toewijding toe, zoals dat ook in de rampdagen gebleken was. Veel waardering was er O'Ok voor mej. Het weer afnemen van het gebruik van autogordels na de sterke stijging bij de invoering van de draagplicht en de daarvoor gehouden voorlichtings campagne, kon verwacht worden gezien de ervarin'gen na so'ortgelij'ke voorlich- tingsakaties. Dit heeft minister Wes terterp (Verkeer en Waterstaat), mede namens de minister van Justitie, aan de Tweede Kamer meegedeeld in ant woord op vragen' van het kamerlid Cor- nelissen. Mogelijke nadelen die de gor dels in de praktijk zouden kunnen heib- ben, wegen volgens minister Wester terp 'geenszins op tegen de vO'Ordelen. Hij verwacht dan ook dat door herha ling en intensiveri.ng van de voorlich ting weer een toename van het gordel- gebruik kan worden 'bereikt. De door minister Westerterp ingestelde Stuur groep vö'Orlichtinig autogordels, waarin onder meer de SWOV, Veilig Verkeer Nederland en 'de ANWB zitting hebben, zal 'daarom akief blijven op dit gebied. Daarnaast zal worden onderzocht hoe de toepassing van zo practisch en vaa- form mogelijke bij voorkeur automa tische autogordels kan worden! gesti muleerd. De minister ziet geen heil in 'het ne men van initiatieven voor een interna tionale voorlichtingscampagne in Eur opa. Eerder gedane pogingen tot (geza menlijke campagnes faalden namelijk steeds, 'onder 'meer door het verschillen van 'de nationale prioriteiten'. Konings die zich tijdens vakantie-pro jecten en in de rampdagen en bij zo veel andere gelegenheden verdienstelijk had gemaakt. Mr. den Hollander teken de haar als een bijzonder enthousiaste medewerkster die door het Rode Kruis bijzan'der gemist zal worden. Do'Ordat haar gezin haar meer in be slag neemt zag mevr. van Brussel-v. d. Velde uit Stad zich genoodzaakt het Rode !Kruis werk eraan te geven. Sinds '67 was zij aldus de voorz. een zeer enthousiaste medewerkster op wie altij'd mocht worden gerekend. Ctok J. Markensteijn die vele jaren de oolQinne heeft gediend 'heeft gemeend afscheid te moeten nemen en ook hij 'heeft zidh bijzonder verdienstelijk ge maakt. Mr. 'den Hollander geloofde dat op 'dhr. Marken'steijn, ook al zijn dan banden nu minder hecht geworden, tooh nog steeds een beroep zal 'kunnen wor den gedaan. 'De scheidenden kregen een 'boekwerkje en een boeket bloemen aan geboden. Oorkonde Een Oorkonde 'met 'bijbehorend speld je kon worden uitgereikt laan mevr. van Nimwegen uit Sommelsdijk i.v.m. haar twintigjarige trouwe dienst als welfare vrijwilligster. (Dhr. den Hollander dank-' te haar hartelijk voor haar vele in- spanninigen! idie dikwijls tot 'heel hoge opbrengsten van de verikodhte artike len leidden. „U bent daarin bijzonder trouw en toegewijd geweest", zo com plimenteerde haar mr. den Hollander, onder aanibieding van een boek en een bloemetje. Zwervers 3 - Good-Luck 2. Een zeer goede wedstrijd, waarin 'Good-Luak steeds een kleine vo'orsprong nam. Met de rust stonden de Rood- Witten met 4-5 voor. Na 'de rust kwa men zij zelfs op 4-6, m^a'ar het in de- 'gradatiegeivaar verkerende Zwervers kwam opnieuw gelijk. In 'de slotfase werd het nog 8-8. Albatros 3 - Good-Luck 3 Een zwaikke maar sportieve wedstrij d_, waarbij Good-Luck in de eerste helft goed partij gaf, echter na 'de stand 4-2 gaf Go'Od-Duck de moed op en liep Albatros uit tot 10-2. Do'or deze over winning werden zij kampioen en pro moveren naar de eerste 'klasse. VIOS 2 >- Good-Luck 4. 3-1 Een van beide zijden' sledhte wedstrijd, 'die door de gelukkigste plO'eg werd ge wonnen. Voor a.s. zaterdag belooft het in de sporthal van Middelharhis een span nende zaak te worden, dan spelen Good- Luck 1 en 'Go'Od-Luok 3 teigen htm me- 'dededgradatie-rfcandidaten t.w. ADO 2 en ADO 3. Aanvang 11.30 uur. OUDDORP zaterdagavond 7 uur stu dent van Eakeveld van Scherpenzeel. ZONDAG 22 FEBRUARI MIDDELHARNIS Herv. Kerk 10' en 6 uur ds. H. Smit, IJsselmuiden Extra koUekte kerk Buitenigew. Wijkgem i.w. 10 uur ds. R. E. R. van Buiren Ohr. Ger. Kerk 10 en 6 uur ds, L. W. V. d. Mey Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 10 en 3.30 uur ds. R. K. Wigboldus van Vlaardingen. SOMMELSDIJK Herv. Kenk 10 uur ds. W. van 'Gorsel, bed. HeiUg Avondmaal en 6 uur ds. L. Trouwborst, Oud Beij- erland, dankz. H.A. Rem. Kerk 10.30 uur da. T. Elders-Mayer. DIRKSLAND Herv. Kerk 10 uur ds. M. van der Linden en 6 uur dhr. P. Wil stra, Barendrecht Ger. Gem. 10 en 6 uur ds. P. Blok. HERKINGBN Herv. Keric 10 uur ds. H. Talsma en 6 uur ds. E. F. Vergunst Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. MELISSANT Herv. Kerk 10 uur ds. J. T. Cazander en! 6 uur dsi. M. van der Linden. Extra koUekte Werelddiako- naat. STELLENDAM Herv. Kerk 10 uur ds. J. Blom, St. Maartensdijk en 6 uur kand. H. de Leede, 'Gotuderaik Ger. Kerk 10 uur ds. M. de Valk en 5 uur ds. J. de Kievit. GOED'EREEDE Herv. Kerk 9 en 10.45 ds. R. van Kooien, bed. Heilig Avond maal en 6.30 uur ds. R. van Kooten, dankz. H.A. OUDDORP Herv. Kerk 9.30 en 6 uur ds. S. de Jong. Woensdaig 25 febr. sav. 7.30 uur ds. S. de Jong Ger. Kerk 10 uur ds. J. de Kieviet en 5 uur ds. H. de Valk Ger. Gem. 9.30 en 4 uur lezen. Doopsgez. Gem. 9.30 uur 'dhr. M. C. Malipaard, Moerdijk. NIEUWE TONGE Herv. Kerk 10 uur ds. H. Visser en 6 uur ds. J. Blom, Sint Maartensdijk. Extra kollekte bouw fonds Ger. Gem. 10 en 6 uur lezen. OUDE TONGÈ Herv. Kerk 10 uur ds. P. J. Bos, Ridderkerk en! 6 uur ds. C. van Sliedregt Ger. Ge'm. 10 en 6 uur lezen. STAD AAN 'T HARINGVLIET Herv. Kerk 10 uur ds. H. Jongabreur en 6 uur ds. H. Visser. Extra kollekte IZB Ger. Kerk 10 en 6 uur drs. G. J. Smink. DEN BOMMEL 10 uur kand. W- P. van Oorschot en 6 uur ds. H. Talsma. Ex tra kollekte kerk Ger. Kerk 10 en 6 uur ds. A. J. Aaftink te Maassluis. OOLTGEiNSPLAAT Herv. Kerk 9.30 u. ds. E. F. Vergunst, bed. H. Doop en 6 uur ds. P. Vermaat, Vlaardingen. Ex tra kollekte IZB Ger. Kerk 9.30 u. drs, A. W. Meeder en 6 uur ds. A. M. Brouwer, predt. onder de schippers te Rotterdam Ger. Gem. 9.30 en 6 uur lezen Oud Cïer. Gem. 9.45 en 6.15 uur lezen. LANGSTRAAT Herv. Kerk 10 uur ,dhr. P. Kooyman, Ridderkerk. Na de drukbezochte voorlichtings avond op 4 februari j.l. is de heer Min- 'derhouid bereid nogmaals een cursus van drie avonden te verzorgen, te be ginnen O'P 25 februari. Ook is het mo gelijk bij voldoende 'deelname een ex cursie te organiseren naar de Veeart senijschool te Utrecht. U kunt zich daar voor telefonisch in verbinding stellen met de heer Van Hulst te MiddeUiamis, 01870-2452, of de heer A. van Nieu- wenhuijzen te Ooltgensplaat, 01873 - 268. DIRKSLAND De jongeman N. v. L. uit Dirksland is gisteravond met zijn personenwagen tegen de gevel van het woonhuis van de fam. van Gulik in het Korteweegje gereden. Dat kwam 'doordat de wagen in de bocht van het Schelpenpad slipte. De 'hoek van de (gevel werd zwaar be schadigd en de auto raakte totall-loss. De jongeman echter kwam er vrijwel zonder kleerscheuren af. OOLTGENSPLAAT De metselaar W. Korteweg Mz. krecrg een aanhangwagentje met materialen O'ver zijn benen. Een der -benen raakte uit de kom. en met verder inwendig let sel moest hij in het ziekenhuis te Dirksland worden opgenom-en. De heer J. Huijer Lzn., werkzaam 'bij Van Leeuwen-Buizen te Zwijndrecht kreeg een! partij buizen over zich heen, waar bij hoofdzakelij'k zijn hoofd ernstig werd 'gewond en een zware 'hersenschuddinig ontstond. Hij werd opgenomen in het Refaja Ziekenhuis te Dordrecht. 'MIDDELHARNIS In het (kader van allerlei akties die ondernoimen werden ten bate van de kinderboerderij, berichten wij u dat er gestart wordt met een! twee poppenkast- spel voor kleuters en jongere 'kinde ren. De eerste voorstelling v^i dit spel: „Het lelij'ke btoempje" heeft aanstaan de zaterdag 21-2-'76 om 14.30 op HO plaats. Deze keer zijn de kleuters van de openbare kleuterschool van Sommelsdijk uitgenodigd. MIDDELHATNIS Woensdagvond 11 februari 1.1. werd in café-restaurant „Bellevue" te Middel- harnis de jaarvergadering van Sparta Hygiëa gehouden. Mede in verband met de uitreiking van speldjes, medailles en wisselbekers, was het igezellig druk toen even over achten de voorzitter L. Vroogindeweij 'de vergadering opende. - 'De eerste agenda punten, zoals notu len, jaarverslagen en begroting 1976, gingen, so'ms met een toelichting, vlot onder de hamer door. Na, voo-raf, veel gecijfer van onze penningmeester, bleek dat de huidige kontributies niet ge handhaafd konden worden, maar dat een verhoging van ƒ1,per lid per maand, noodzakelijk was. De vergadering ging hiermee a'kkoord en hierna werden 'de verdiende speldjes uitgereikt en aan de 3 h'O'O'gst geplaatste Sparta jongens en meisjes t.w. 1. K. VerbO'kkem, 2. J. Pol der, 3. P. v. d. Boogert (en 1. 'E. Bouwer, 2. E. Groenendijk en 3. C. Snoe'k de me dailles, behaald tijden's de Flakkeekup ■wedstrij'den' te Oude Tonge. De wissel bekers voor degenen ni'et de meeste pun ten 'bij 'de vaardigheidsproeven voor jetugdturners(sters) en tumers(sters) waren voor L. v. Nimwe'gen en P. de Krijger, B. 'Notebooim en R. Jongejan- Nieuwland. In de pauze -werden de mO'derne tum- pakjes „(geshowd" en na de pauze over de eventuele aanschaf (gedisiloiciërd. Toen de foestuursverkiezing: na 2 'keer stemmen werden! door 32 stemgerech tigde leden de dames Taaie en Rentes (herkiesbaar) en de heer A. de Vos ge kozen. Na het werkproigramma 1967, nog behandeld door onze scheidende voorzitter, was het woord aan onze vice- voorzitster, R. Rentes, om van Vroeg- indeweij afscheid te nemen, die zich na 2 jaar kaskomimissie, 1 jaar sekretaris en 12 jaar voorzitter, niet meer herkies baar had igesteld. Na herinneringen op gehaald te hebben kon mevrou-w Ren tes, 'bij overhandiging van de oorkonde, he'm tot ere-vooriztter van Sparta Hy giëa benoemen en tevens „symbolisch" en passend, een scheidreohters tenu over handigeh. Want, Vroegindeweij blijft toch 'aktief voor/bij Sparta, namelijk als leider bij de 'dames rekreatief-volleybal en als scheidsrechter NeVoBo. Na een ,kort, emotioneel dankwo'ord door de ere-voorzitter, werd de verga dering dO'Or mevrou-w Rentes gesloten en bleven we zoals 'gewoonlij'k nog ge zellig bij elkaar voor een spelletje Bingo. Ook al worden de prijsstijgingen tot staan gebracht en gaan er stemmen op om een gedeelte van de export te be stemmen vo'or binnenlands gebruik, de aardap'pelen zijn deze winter onvoor stelbaar duurder dan „normaal", en dat geeft het ge'middelde nederlandse ge zin reden tot zorgen. De aardappel vormt nu eenmaal sinds een paar hori- derd jaar,de basis van ons menu en is naast brood onze belangrijkste ener- gieverschaffer. Toch zijn er hele volks stammen O'p deze aarde die weinig of nooit aardappelen eten en die toch be schikken over hoo'gwaardig voedsel. Dat zijn ide rijsteters van deze wereld en 'dat zijn er miljoenen. Rijst is 'kennelijk goed voedsel en... het is betaalbaar, dus waarom zouden wij in een tijd van aardappelschaarste niet eens wat meer rijst eten?! Een eenvoudige rijstmaaltijd is zo al ca. 30 procent goedkoper, dan 'het traditione le aardappelen, vlees en groente menu. Gekookte rijst leveri; de mens 115 ka- lorieën per lOO gram. 2 gekookte aard appelen 130. Beide voedingsimiddelen ■ontlo'pen elkaar niet veel wat de ver schaffing van mineralen (fosfor, ijzer, kalium) en B-vitaminen betreft. Het enige, O'pvallende verschil is, dat aard appelen vrij veel vitaminen C «bevatten en rijst niet. Vandaar de vermaarde sambal oelek in de oosterse maaltijd: (gestampte spaanse pepers met een zeer 'h'OO'g gehalte aan deze voor de mens dagelijks onmisbare vitamine. Maar, zo als 'bekend, vitamine C vinden we ge noeg in verse groente en' fruit, dus voor wie niet van sambal houdt, 'geen nood. Rijst is oo'k in ons land in allerlei variëteiten te koop en het is op aller lei manieren te gebruiken. Als (alter natief voor de kruimige aardappel ko ken we droge rijst en wie hem de eer- Intermezzo heren - 4 pakt koploper Het èe herenteam van Intermezzo heeft zijn laatste kans igepakt om aan- slmtinig bij de kop van de 4e klasse F te houden. Koploper Bernisse ■werd in Middelhamis met 3-1 geklopt en is nu tot op één punt benaderd. Het was een wedstrijd die lange tijd door de zenuwen werd beheerst, Inter- m'Bzzo speelde minder goed dan de vo rige wB'dstriJd maar won de Ie set met 15-13. Een chatotisch spelende thuis ploeg moet met 'groot verschil de 2 e set afstaan. Hierna 'ging de ploeg steeds beter 'draaien en werd een weinig overtuigend Bernisse 2 met 15-5 en 15-6 naar een nederlaag gespeeld. De stand in -deze klasse is nu: 1. Bernisse 2 13-22. 2. In termezzo 4 13-21. 3. Hobby Scope 3 13-19. Jeugd. De jongens junioren speelden voor een koploper van de To'p-'klasse Junioren geen (glanzende partij, maar wisten mid dels een 3-1 zege op Schococomca hun gedeelde eerste plaats in deze klassen te behouden. De meisjes-junioren staan nu met twee punten voorsprong op kop, daar zij zelf zeer moeizaam met 3-1 wonnen en concurrent Schietbaan met 3-1 van C. de Lange verloor. De jO'ngens adspiranten ten slotte 'haalden twee punten binnen tegen S'pi- vo. Door wat zwak serveren van Inter- 'mezzo'-kant kon SpivO' alle sets 'aardig bijblijven. De thuisploeg viel echter igoed aan zodat de zege niet in gevaar kwam, 3-0. Proigramma vrij'dag heren: 20.15 Volley 2 - Intermezzo 1 zaterdaig dames: 19.30 Spivo - Inter- me'zzo. 'PROGRAMMA SPARTA Het programma voor Sparta a.s. za terdag in de sporthal te Middelhar is. 1515 uur dames Sparta 1 - Hoeksewaard 1515 uur dames Sparta 2 - Bernessi 2 16.30 uur meisjes-adsp. Sparta- Data C/D. 16.30 uur 'heren Sparta - Kapasi. Vrijdag 20 februari 1976 ste keer niet „mooi droog" krij'gt, pro beert het de volgende dag maar weer. Een beetje handigheid moet je erin krijgen: de rijst eerst goed wassen (ge middeld 100 a 125 gram per persoon), laten uitlekken, dan de rijst met water in de pan in de verhO'Uding 2 kopjes rijst op 5 kapjes Water; al of niet met zout aan de kook brengen en zodra het water kookt op een zacht vuur zetten; 20 a 30 minuten later is het water ge heel opgenomen, de rijst is gaar. Uit storten en laten uitdampen op een voor verwarmde platte schaal. Doe met de gekookte rijst die u over houdt, zoals u deed met 'koude aardap pelen: maak er iets lekkers mee in de koekepan. In de oosterse keuken noemen ze het dan nasi goreng, gebakken rijst, geschikt als een volwaardige mi-dd'agschotel of als hapje er tussendoor. En het oosten zou het oosten niet zijn, als ze er daar niet met allerlei kruiden iets verruk- kelijks van maakten. Voor ons is het trouwen's niet moeilijk om het ze precies na te doen, want rijstaafelS'pecialist Conimex heeft alle beno'digde groenten en krviiden in de juiste verbO'Udinjg gemengd en, in ge droogde vorm, onder de naam „boem- bie nasi goreng" verpakt. Zelf hoeven we dan alleen nog voor de -kleine stuk jes vlees (of kip) en de eieren te zor gen, want het bijbehorende tafelzuur (at- jar tjampoer, bijvoorbeeld) is ook kant- en-kla^r in potjes verkrij-gbaar. OOLTGENSPLAAT In ide TV-uitzending „Alles of niets", heden vrij'dagavond om 19.55 uur via de TBO'S op Nederland I, is Gerrit Heijiko'O'P, Weesmolenstraat 29, alhier, één van de 'drie kandidaten die op hun parate kennis. Specialismen en reacte- vermo'gen worden getest. Drie spelron- des zijn er vO'Or nodig om uit te maken wie uitehi'delijk als winnaar uit de bus komt en daarmee het recht verwerft no'gmaals in het volgende programma 'mee te dingen tot een m-aximum van ,drie keer. Gerrit Heijkoop, die zijn keus heeft laten vallen' 'Op het onderwerp geschie denis en met name de Eerste Wereld oorlog 1914-1918, heeft als neven kan didaten een -dame uit België en een heer uit Haarlem. MIIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK De Muziekschool Goeree-Overflakkee opent vanaf heden weer de mo'gelijk- heid tot inschrijving van nieuwe leer lingen voor de cursus Algemeen vor mend muziekonderwijs (AjM.V.) blok fluit, die in maart zal beiginnen. De cursus bestemd voor kinderen van 8 tot 10 jaar is vooral 'bedoeld om de ze kinderen op eenvoudi'ge en' speelse wijze vertrouwd te maken met elemen taire muzikale begrippen. Zij kan woorden (beschouwid als een voorbereiding op eventueel daEuna vol gend instrumentaal O'nderwijs. Gable;ken is dat de-ikinderen die de ze cursus, die anderhalf jaar duurt, heb ben (gevolgd 'met meer gemak en inte resse met een muziekinstrument om gaan 'dan zij die dit vo-O'rbereidend on derwijs niet heibben gevolgd. Bovendien kan in -dit tijdsbesteik worden nage'gaan of de muzikale aanleg en interesse vol doende is om instrumentaal onderwijs met kans op succes te doen plaats vinden. De cursus wordt gegeven in klassi- (kaal verband, na SQhooltij.d, eenmaal per week een uur. De lessen worden 'gegeven door A. M. V. en folo'kfluit le raar Wim Keizer. Aanmeldingen alleen op woensdag- avon'd tussen 8.30 en' 9.30 uur persoon- lij'k (of telefonisdi in het Sibeliushtds, Oost Achterweg 2 So'mmelsdij'k. Telef. 01870 - 3640. Op de laatste zaterdag van j.l. januari is door machinefabriek Fadmos b.v. Bruinisse/Stellendam tydens een proef- tocht op het Harmgvliet de nieuwe kot ter G.O. 2, de „Johanna - Lena" aan de eigenaar, de Fa. J. en K. Orgers, Breen- straat te Goedereede overgedragen. De kotter is 34.85 mtr. lang, 7.50 mtr. breed en 4.10 mtr. hol. De hoofdmotor is een Deutz, type RBV 6 M 545, direct omkeerbaar, met een vermogen-van 1320 PK bij 500 omw. per minuut. De vislier is van Ridderinkhof. De hoofd aannemer was de Fa. Padmos; het cas co werd gebouwd door scheepswerf Velthuis te Zuidbroek (Groningen). De G.O. 2 is voorlopig de laatste kot ter die swordt afgeleverd. De opdracht tot de bouw werd verleend kort na de beruchte oliecrisis, het is het eerste nieuwe schip van de Fa. Orgers.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 2