Mini-ramp in Ouddorp: Slechts ten dele goedgekeurd Bekendmaking: ff ff Dit^dag 17 februaai 1976 No. 4464 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond lAr Grondverkopers kunnen lelijk de dupe worden Het veelbesproken „Kriekelplan" is door Gedeputeerde Staten slechts ten dele goedgekeurd! Van de 30 ha. die het plan omvat is een gebied van 11 ha. buiten de goedkeuring gehouden, t.w. het Zuid-Oostelijke ge deelte, door G.S. als „het meest waardevolle schurvelingengebied" aan gemerkt. Die uitspraak zal de actiegroep „Redt de Schurvelingen" wel gevallig zijn maar de gevolgen voor then die bij de plannen betrokken zijn en in het gebied belangen hebben zijn in dit stadium nog nauwelijks te overzien. ■H-fiwl ltf!t Film over Poiitie- Dierenbescherming KANTONGERECHT SOMMELSDIJK „ABSURD DAT IK DAARVOOR EEN VERBAAL KRIJG EVIan (38) dood bij ongeluk nabij Greveling^endam Wensen ni.b.t. inrichting Grevelingen Brand in rijdende winkel Raad Oostf lakkee Geen pi. aannemer bij bouw nieuwe school Toepassing gewas beschermings middelen VVV-Ouddorp bouwt nieuw kantoor DE HEER J. C. KOMTEBEDDE JUBILEERT J.l. vrijdagavond 13 februari Meld de VW-Ouddorp haar jaarlijkse algemene vergadering in café rest. Akershoek te Ouddorp. Na het openingswoord van de voorzitter de heer J. C. Komte- bedde, deelde de sekretaris de heer Koek de vergadering mede dat het op 37 februari a.s. 25 jaar wordt dat de voorzitter d© heer J. C, Komtebedde deel uit maakt van het VW-bestuur. DONDERDAG 19 FEBRUARI a.s. is onze SLAGERIJ AAN DE WESTSTRAAT WEER OPEN OPENINGSRECLAiVIE 5 SLAVINKEN halen, 4 betalen. 5 HAMBURGERS halen, 4 betalen. GEZOUTEN KRAB van 11,50 voor 9,98 per kg. RIBCARBONADE van 12,50 voor 10,50 per kg. MALSE RUNDERLAPPEN van 13,50 voor 10,25 per kg. LEVERWORST uit eigen keuken, van 0,70 voor 0,45 p. 100 gram 100 gram HAM en 100 gram BOTERHAMWORST voor 1,75 Deze reclajne geldt ook voor onze slagerijen aan de Boompjes 11 en Pieterstraat 23 Groedereede en is geldig van 19 t.m. 21 febr. CENTRUIVI SLAGERIJEN B.V. A. J. VROEGOP J. WAG EN A AR OUDDORP POSTBOX 8 f-H MTODELHAKNIS Redactie en advertenties: Kiantoor Langeiweg 13, Soonmelsdyk TeL, (01870) 26 29 Na 5.30 uur (01870) 3382 Giro 167630 Badk: Eaibo Middelhaiiils Ho. 3420.01,108 ABONiNEMEan'SPRIJS 7,50 PER KWARTAAL ADVERTEINTIEPRIJS 27 cent per mm. Bij contract speciaal tarief. Kriekel'pian Het „Kriekelplan" werd al in 1963 op gesteld om daarna een veelbewogen weg te gaan. Het plan beoogt een grondge bied van plm. 30 ha. landbouwgrond tot recreatiegebied te bestemmen waarop de bouw van 530 zomerwoningen mo gelijk zou zijn. De bouw van 235 wo ningen daarvan wordt door het onthou den van goedkeuring op een gedeelte van het plan nu onmogelijk gemaakt. Daaronder bevinden zich ook de 50 wo ningen die specifiek voor de sociale re creatie bestemd zouden zijn geweest. Burg. van Velzen gevraagd naar de reactie van het dagelijks bestuur van de Gemeente Goedereede verklaarde dat B. en W., gezien de oppositie die zich had laten gelden, al niet meer op een volledige goedkeuring hadden gerekend. Dat neemt overigens niet weg dat men pijnlijk getroffen is en dhr. van Velzen meent dan ook dat de raad heel gevoe lig zal zijn voor het aantekenen van be roep bij de Kroon waartoe de mogelijk heid open staat. Eer de Kroon evenwel een uitspraak doet zullen weer circa drie jaar zijn verstreken want zó lang pleegt een beroeps-procedure in beslag te nemen In die tussentijd kan ook in het goed gekeurde gedeelte niet gebouwd worden mits G.S. een verklaring van geen be zwaar afgeven. Een plan heeft n.l. geen juridische rechtskracht zolang er een procedure loopt. Heel kwalijk zal de beslissing van G.S. blijken te zijn voor de ca. 7 klein-land- bouwers die in 1964 hun grond verkoch ten. De kopers gaven hen 15,per m^ (een pracht-prijs!) echter onder voor waarde dat de koop weer ongedaan zou worden gemaakt als zou blijken dat er niet gebouwd zou mogen worden. Dhr. A. de Reus, voorzitter van de Middenstandsvereniging Ouddorp, een van de grondeigenaren in „de Kriekel" is teleurgesteld door de beslissing van G.S., al heeft hij de bui al ruirn tevoren zien hangen. Hij voorziet voor sommi gen van hen die hun grond verkochten ernstige financiële gevolgen en voor Ouddorps Middenstands- en Ambachts mensen evenzo. „Er hadden 235 woningen door eigen plaatselijke aannemers gebouwd kunnen worden en in die woningen hadden zo'n 7 a 800 man wekelijks gebivakkeerd", zegt hij, „reken maar eens na wat een enorme strop dat het uitblijven daarvan betekent. De voorstanders van het Kriekelplan hebben nog niet alle hoop opgegeven; zij hopen dat de uitspraak van de Kroon het tij toch nog ten gunste zal doen ke ren. Voorlopig echter hebben de natuur beschermers gewonnen Aan het omlijnde gedeelte werd goedkeuring onthouden. v„ ~,i r.' i; r^A*^.-! V-' ""S^f^fc!-- w f: NIEUWE TONGE: U komt toch ook? Maandagavond 23 februari a.s. heeft Veilig Verkeer Nederland Afdeling Nieuwe Tonge weer een interessante avond in het Dorpshuis. Na het korte onvermijdelijke huishou delijk gedeelte zal de heer H. J. Jansen, docent op de Politieschool te Lochem in het kader van de politie-dierenbescher ming een boeiende uiteenzetting geven over de wettehjke bescherming van vo gels en huisdieren, de bestrijding van stroperij en alles wat hiermede verband houdt, o.a. met behulp van füm. Als U dierenvriend en natuurliefheb ber bent zult U dit beslist niet mogen missen en houdt U deze avond daar voor vrij. Komt U wel op tijd Er wordt stipt om acht uur begonnen. De verd. A.M.A.K. uit Den Bosch (overigens één van de weinigen die zich vrijdagmorgen liet zien) heeft zich bij zonder opgewonden over het proces verbaal dat hij op had gelopen toen hij naby Goeree, langs de Autoweg, in de berm was gestopt. Verd. had dat zo verklaarde hij vrijdagmorgen tegenover de Off. mr. Scheffers en kantonrechter Mr. Schra- vendijk, niet zó maar gedaan. „Ik kreeg een enorme hoofdpijn t.g.v. druk op een zenuw, een gevolg van een eerder over komen auto-ongeluk", verklaarde verd. Hij vond het een morele plicht in een dergelijk geval ten snelste de berm op te zoeken om niet het verkeer in ge vaar te brengen. Toen de Off. niettemin een geldboete van 25,eiste omdat hij geen redenen zag om van het gebruikelijke tarief af te wijken werd het verd. toch al te gortig: Als u nou eens mijn tegenligger was geweest en ik had u misschien wel doodgereden, wat zou me dan te verwij ten zijn geweest...?" legde verd. hem voor. Het ging hem zo verduidelijkte verd. niet om de te betalen 25, maar om het principe.. Ook Mr. Schravendijk hield het bij de geldboete van 25,Verd. vond het absurd en zeer laakbaar iemand die zijn verantwoordelijkheid in het verkeer voelt en daarnaar handelt zó te behan delen. Verd. verklaarde dan ook zeer beslist in hoger beroep te zullen gaan. Ouddorper 400,— boete. De Ouddorper M.V. werd ervan be schuldigd de auto waarin hij reed niet onder controle te hebben gehouden toen hij op 25 mei richting Renesse reed. De wagen raakte in de berm en raakte een aantal betonnen paaltjes. De eis luidde 500,-----20 dgn. plus een jaar onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid met een proeftijd van een jaar. Dat houdt in dat verd. een jaar lang geen motorvoertuig mag be sturen. De kantonrechter sloot zich daarbij aan maar verlaagde de geldboete tot 400.—. Een 38-jarige inwoner van Voorburg, dihr. D. J. Griep, is vrijdagavond ca. 'half acht bij een auto-ongeluk nabij de Grevelingendaim om bet leiven gekomen. De man overleed ca. twintig minuten nadat hij uit zijnonbestuurbaar gewor den auto igeslingeird werd. Hij reed vrijdagavond in zijn Peugeot 404 in de ridhting Bruinisse om naar Middelburg te gaan. Zijn echtgenote was door ziekte verhindeaid aan hfet famihabezoak in Middelbm-g ideel te ne- m;en en was daarom met de ibeide kin deren' tlhuisgelbleiven. Op het weggedeelte tussen het laat ste viaiduct en iiet betonnen monu ment heeft 'dhr. Griep ©en voor hem rijdende auto inigehaald. Na die inhaal manoeuvre bleef hij echter op de lin kerbaan rijden waarvan hij ook niet weeik toen een tegenligger hem met knipperlichten op zijn fout wilde atten deren. Op het laatste moment zodht de bestuurder idaarvan, een inwoner van Rotterdam een veilig heenkomen in de toerm. De wagen van dhr. Griep vloog rakelinigs langs hem, koerste op de reoh- tenberm af, kwam daar weer uit te voorsicihijn en! reed de linkerberm in. Daar kantelde de wagen maar kwam na ettelijke bmtelingen toch. weer onder aan de dijk i op de wielen te recht. De bestuurder werd eruit igeslingerd en overleed korte tijd later. De wagen werd zeer zwaar besohadigd. Het slacht offer was als psycholoog werkzaam bij de Stichting Wetenschappelijk Onder zoek Verkeersveiligheid. Waarschijnlijk heeft hij gemeend dat hij zich op een 4^baans weg heeft bevonden, waaruit verklaard aou kunnen worden waarom hij na het inhalen niet tijdig weer naar reohts ginig. INGEZONDEN: De afd. Goeree-Overflakkee van de Ned. Invaliden Bond heeft het onder staande schrijven gericht aan de Prov. Raad v. d. Ruimtelijke Ordening in Zuid-HoUand. Mijne Heren, Na kennis te hebben genomen van de plannen betreffende de inrichting van het Grevelingenbekken menen wij toch enkele kanttekeningen hierbij te moeten plaatsen. In de plannen en de begeleidende studies wordt niet gesproken over de gevolgen van het een en ander voor de huidige bewoners van Goeree-Over flakkee. Voor ons lijkt het duidelijk dat die er alleen maar op achteruit gaan, vooral voor wat betreft het verlies aan de hun omringende natuur, verminderde recreatiemogelijkheden, verstoring van de dagelijkse bezigheden en grote pro blemen bij het woon- en werkverkeer. Dit nog afgezien van de overige overlast wat intensieve dagrecreatie en verblijfs recreatie met zich mee kan brengen. Wij pleiten dan ook voor een gerichte studie, voor wat betreft de gevolgen voor de huidige bewoners, waarbij wij menen dat deze studie, ook na de diverse deelvoltooiingen voortgezet dient te worden, zodat bijtijds de plannen kun nen worden bijgestuurd. De verkeersstromen van en'naar het „eiland" zullen grote problemen met zich mee brengen. Reeds nu zijn de we gen vaak overbelast, een zaak die in de toekomst alleen maar kan verslechte ren. Aangezien de huidige bevolking in sterke mate is aangewezen op het Rijn mondgebied voor wat betreft het werk en koopgedrag, pleiten wij voor ver minderde aantallen recreanten, of voor de aanleg van betere verbindingen. Bij deze laatste oplossing moeten wij wel stellen dat er dan op gelet zal dienen te worden dat de aantallen recreanten binnen de in de plannen gestelde nor-- men zal dienen te blijven. Verder bestaat bij onze vereniging de vrees, die voor wat betreft de zuidkant van de Grevelingen al bewaarheid dreigt te worden, dat door het aantrekken van de grote projektmaatschappijen er te weinig rekening zal worden gehouden met de wensen van de gewone man. De ze categorie is beslist niet gebaat bij de bouw van grote dure jachthavens en dure bungalowparken. De ontwikkelin gen bij Bruinisse en bij Brouwershaven wijzen er echter al op dat voor iemand met een niet zo ruim vakantie-budget weinig plaats is gereserveerd. Wij willen dan ook pleiten voor een eerlijke verdeling van de beschikbare recreatieruimte, wat naar onze mening betekent dat er meer ruimte voor oever-recreatie beschikbaar moet ko men in plaats van extra ruimte voor fa ciliteiten voor de (betrekkelijk dure) watersport. Getracht zal ook moeten worden dat er (goedkopere) verenigingshavens in het Grevelingenbekken komen, zodat de huidige bevolking gevrijwaard blijft van het prijzenspel van de grote pro jektmaatschappijen. Tevens menen wij dat indien er toch grotere recreatiecentra zullen komen, deze volledig aangepast dienen te wor den, zodat ze ook voor de gehandicapte medemens toegankelijk zijn. Het past in deze tijd niet meer dat er objekten ver rijzen waar men als gehandicapte niet zou kunnen vertoeven. Wy denken dan vooral aan de volgende voorzieningen: parkeerplaatsen en parkeerontheffingen, verharde wandelpaden, ruime rust- en zitmogelijkheden (liefst beschutte zit plaatsen), toegankelijke bezoekerscen tra, bruikbare vissteigers en bruikbare aanlegsteigers. Het schrijven wordt besloten met de hoop dat aan de geuite wensen en op merkingen aandacht zal worden be steed. DIRKSLAND In de rijdende winkel van melk- en zuivelhandelaar Piet Moerkerke is za terdag een brandje ontstaan dat met een schuimlblusser door de Nieuwe Tongse Ibrandweer is geblust. Het brandje ontstond toen, rijderid op de Klinkerlandseweg in Nieuwe Ton ge het rechtervoorwiel van de wagen in de berm zakte waardoor de weeg schaal en de kassa op de gasfles vielen die een kadheltje voedde. Doordat de slang stuk ging ontstonden de vlammen 'die een gedeelte van de levens-middelen aantastten. OOLTGBNSPLAAT Ker^fcdienst. Donderdag 19 februari a.s. des nam. 7.30 uur zal voor de Ger. Gemeente voorgaan ds. P. Blok te Dirks- land. Beroepen. Door de kerkeraad van de hervormde gemeente is een tieroep uit- gelbraciht op drs. H. Vreekamp te Oos- terwolde (Geld.). Dubbeltal. In de Geref. Kerk zijn ter verkrijging van een vierde ouderling de volgende leden! -op dubbeltal ge plaatst: C. Braber Azn. en Kr. Krom- dijk. DEN BOMMEL Ledenvergadering. Vrijdag 20 fe- ■bruari a.s. des nam. 7.30 uur zjal in de 'Geref. Kerk de jaarlijkse ledenvergade- rüi'g worden geh'ouden. Aan de bouw van de nieuwe school (geïntegreerde openbare kleuter-basis- school) te Oude-Tonge zal geen plaatse lijke a^memer te pas komen. Dat bleek donderdagavond toen dhr. A. Both (P. v.d.A.) daarnaar ter raadsvergadering informeerde. Dhr. Both deed dat n.a.v. een schrij ven van aannemer Mooyaart waarin deze kennelijk ziJn interesse toonde. De raadsvoorz. burg. W. M. v. d. Harst moest er zich van af maken met de ver klaring daar geen enkele invloed op te hebben. De bouw van de school zal wor den verzorgd door een combinatie van projectbureaus, architecten en bouwers. Overigens was het de voorz. bekend dat in eerdere gevallen wel eens plaatselijke aannemers zijn ingeschakeld. Overigens ging dhr. v. d. Harst niet mee met de vrees van dhr. Both dat de bouw op die wijze wel eens vele dui zenden guldens duiurder zou kunnen ■Worden. „Als er al grond is voor die vrees dan zou die gedeeld moeten wor den door enkele tientallen gemeenten die dit bedrijf hebben opgericht, dat kan bouwen voor de te lage-normen die het Ministerie voor de scholenbouw tde- kent", aldus de voorzitter. Z.i. lijkt dat er een waarborg voor te zijn dat het bouwen niet te duur zal zijn. Grondverkoop uitgesteld. De verkoop van plm. 82 m^ grond aan dhr. J. V. Gurp te Middelhamis, gelegen aan de Bastingstraat te Oude-Tonge ging in deze vergadering niet door. Het was dhr. A, Both die een spaak in het wiel stak met de mededeling dat het pad dat verkocht stond te worden al eerder voor een symbolische prijs aan de Wo- ningbouwver. was overgedaan. Het voet pad geeft toegang tot een garageplein en dhr. V. Gurp had het willen verleggen, meer westelijk van de door hem ge kochte woning. Het ging dhr. Both en met hem ook dhr. C. Quist voorts wat te ver dat er een stuk bossage zou moe ten verdwijnen en dat de kosten daar van zowel als van de aanleg van een tegelpad voor rekening van de gemeen te zouden komen. Op suggestie van weth. Kroon werd het voorstel terug genomen teneinde precies uit te zoeken of het pad inder daad aan de woningbouwver. is overge daan en wat zo dat niet het geval zou blijken te zijn de kosten zullen zijn die bij het verleggen van het pad ge maakt zouden moeten worden. LEZING: Door de Ver. voor Bedrijfsvoorlich ting „Goeree-Overflakkee" wordt vol gende week woensdag 25 febr. in het Ver. gebouw „de Schakel" te Dirksland, 's avonds half acht een voorlichtings avond gehouden over het onderwerp: „toepassing van gewasbeschermings middelen in 1976". Inleider is dhr. J. K. Leusink van het consulentschap te Barendrecht. DIERENBESCHERMING Gedurende ruim een week is de jonge zwarte, gecastreerde kater van Mevr. van Schelven, Hoflaan 19 te Middelhar- nis, zoek. Gaarne een tip aan bovenge noemd adres. Bij de fam. Zuidwijk, Fabiusstraat 32 te Melissant is komen aanlopen een jon ge, gecyperde kater, weUce enige tijd in Ouddorp heeft rondgezworven. Graag ook even een berichtje aan bovengenoemd adres. OOSTFLAKKEE Vrijstelling dienstplicht. De minister van defensie heeft vrijstelling van de dienstplicht verleend aan: Leendert J. Geluk te Den Bommel, voorgoed vrij stelling wegens broederdienst. Jacob Kreeft te Oude Tonge voor één jaar vrijstelling wegens kostwinnerschap; Kasper A. Bakelaar te Den Bommel, voorgoed vrijstelling wegens persoon lijke onmisbaarheid en aan Leendert A. Mooijaart te Oud© Tonge voorgoed vrijiStelling wegeris persoonlijke onmis baarheid. MELISSANT Oud papier. Morgenavond - woens dag - zal door de mensen van het Ban- kjenf'omds van de Ned. Herv. Kerk weer oud papier worden opigelhaald. EXTRA KERKDIENSTEN GER. GEM. MELISSANT woensdagavond 7.30 u\u- ds. P. Blok, bed. H. Doop. OUDE TONGE hedenavond 7.30 uur ds. Th. van Stayvenhevg, berv. ambtsdra gers. SOMMELSDIJK Zangavond. De zangvereniging „Ons Genoegen" hoopt a.s. vrijdagavond 7.30 uur een zangavond te houden in „Vita Nova", van Aerssenstraat. Medewerking wordt verleend door het Mannenkoor der Ger. Gemeente te Goes O.I.V. dhr. A. Logmans en de zang- verg, te Ouddorp o.l.v. dhr. J. Bezuijen. Ieder hartelijk welkom. Bij elk perio'diek aftreden werd hij met ovei^rote meerderheid van stem men ■weer herkozen waaruit bleek dat niet alleen het bestuur grote waarde- rinig had voor ziJn leiding maar dat ook de leden zijn zetel op hoge prijs stel den. Mede door zijn kennis en inzicht heeft hij de vereniging door een aantal moei lijke jaren heen geholpen. In die 25 jaar zijn er veel goede za ken tot stand gekOimen en heeft de ver- eniiging een 'ongekende groei gemaakt. De sekretaris dankte de jubilaris me de namens alle leden! en bestuur voor al 'datgene dat hij in het belang van de vereniging voor vreemdelingenver keer in Ouddorp heeft gedaan en sprak de hoop uit dat hij nog heel lang als voorzitter deel vót zal maken van het bestuur. Nadat de igöbruikelijke pimtei} van de agenda werden behandeld, en vastge steld, kwam het pimt nieuw VW-kan- toor aan 'de orde. Door de leden werd aan het bestutur machtiging verleend tot het aangaan van een lening voor 'de bouw van een nieuw kantoor. Bedoeld VW-kantoor zal worden ge bouwd aan de Hofdij'ksweg in het zgn. plan Oost II te Ouddorp. De grond is reeds aangekocht van de iGemeente Goedereede. Het kantoor komt op een goed gele- igen punt in Ouddorp te staan, nJ. bij de afslag Oosterwag-Hofdijiksweg. Met dit 'belangrijke toesluit, 'hoopt de VW-Oudidorp' in de toeko'mst haar gas ten nog meer representatief tegemoet te treden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1976 | | pagina 1